Stranica 9 od 10 PrviPrvi ... 78910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 495

Tema: Baby- led weaning

  1. #401
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala ti, Mojca! Bacam se na čitanje. Baš smo jučer prvi put skupa bile za stolom, ja sama doma, gladna k'o vuk, a curu ništa nije uspjelo zabaviti da pojedem do kraja pa smo bile skupa za stolom, pomno je pratila vilicu od tanjura do mojih usta i nazad .
    Maco, javi progres, vi krećete prije nas !

  2. #402
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Moj dečko se definitivno odlučio za ovu metodu hranjenja. Žličicu ne želi ni vidjeti, ozbiljno se uvrijedi kad mu pokušam nešto uvaliti žlicom usta, ali ako mu dam u ruku, uživa. Nešto čak i pojede.
    Jedino što ne znam kako da mu skuham neku žitaricu da bi mogao sam jesti. Ok palentu bi se dalo, ali kako proso, amarat (moja cura ga baš jako voli, pa bi i njemu dala), kako sa blitvom i špinatom (imam u vrtu fino, domaće, žao mi da ih propusti).
    Piti isto neće, sav se strese kad osjeti vodu u ustima i sve ispljune.

  3. #403
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Gusto skuhaj proso u omjeru 1:2, pusti da se ohladi, pa će se stisnuti.

  4. #404
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Bitno je da sjedi sama ili uz potporu. Isto tako, sama rijec baby led weaning objasnjava sve. Beba odlucuje kad ce poceti sa dohranom. To ne mora biti nuzno sa 6 mjeseci. Neke bebe pocnu kasnije. Moja kcer ima 23 mjeseca i luda je za hranom. Nikada joj nisam davala kasice. Vec sad sama jede juhu sa zlicom. Drzi pravilno vilicu i noz. Najbolje je pustiti djecu da sami krenu sa hranjenjem kad su spremni.
    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    za nekih mjesec dana kada maleni napuni 6 mj cemo poceti s nadohranom. Oko mi je zapelo za ovakav nacin hranjenja.
    Buduci da nisam procitala cijeli topic (budem, samo sad nemam vremena), moze li mi tko kratko odgovoriti da li se ovakav nacin hranjenja savjetuje za bebu od 6 mj koja, naravno, ne sjedi?
    Vidim da se pise o tome da beba sjedi u krilu sa nagnutom glavicom naprijed, ali kako onda prenijeti dio bebine tezine na mene, buduci da u takvom polozaju bebina leđa nisu uz mene?
    Da li je potrebno pricekati da se dijete prije samostalno posjedne, pa tek onda zapocme s ovakvim nacinom nadohrane?

  5. #405
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Što bi značilo 'sjedi uz potporu'? Koja vrsta potpore?

  6. #406
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U našem slučaju to je bilo na meni. Obavezno mora biti mrvu nagnuta prema nazad.

  7. #407
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi da bude cura bude mrvu nagnuta prema naprijed.
    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    U našem slučaju to je bilo na meni. Obavezno mora biti mrvu nagnuta prema nazad.
    You lost me .

  8. #408
    Begonija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    49

    Početno

    Pratim temu jer moj bebač je sam odlučio krenuti u smjeru baby led weaning.
    Žlicu ne želi, jede isključivo ono što mu dam u ruku.
    Prihvaćam to ali iskreno ponekad se pitam je li mu to dovoljno.
    Uskoro idemo na sistematski pa ćemo vidjeti...

  9. #409
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj phiphy prvotno napisa Vidi poruku
    You lost me .
    Aaaaaa!
    Prema naprijed, naravno. Multitasking je kriv, naravno... ne moja nekoncentriranost.

  10. #410
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Biljezim se ,
    Cini se da cemo i mi ovim putem,ohrabruje kad vidim koliko se pisalo... samo jos da procitam o cemu se pisalo jos od davne 2007 :p

    Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

  11. #411
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Pitanje...krenuli smo s dohranom i pokušavamo BLW koji uglavnom završi kao neka inačica, ali valjda je to ok na početku . Primjetila sam da se phiphyci jako sviđa kad ja držim komad voćke u ruci, a ona ju u isto vrijeme siše i grize desnima i radi sama svoju kašicu tako što desnima skida sloj po sloj voćke. Problem je što ako je npr. jabuka sirova (i pretvrda) ne uspije ništa desnima skinuti, a ako malo smekšam kuhajući na pari, već nam se dva puta dogodilo, voćka mi se zna 'slomiti', a ona siše tako jako da joj je poveći, odlomljeni komad brzinom svjetlosti završio u ustima. Ja panično trpam prste u usta i vadim to van i tješim se da joj ništa ne može biti, a kad je mm to vidio zabranio nam da se bavimo komadima voća . Da li ste imali takve probleme i da li joj se stvarno to može zaletiti i zaštopati prolaze?

  12. #412
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    MOja se samo jednom zagrcnula i to kad ju je deda držao naslonjenu prema nazad, dok god je sama sjedila nije joj nikakav veliki komad hrane smetao.
    Meni se sve to čini ok, samo pazi na položaj!

  13. #413
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Phiphy, mislim da oni imaju taj refleks da veće komade izbace iz usta.

    Ja koketiram sa blw tako da mu povremeno dam da siše jabukicu ili koju drugu voćkicu, isto iz moje ruke ali mali komadić koji mi taman stane između tri prsta tako da se ne lomi.
    Davala sm mu i kuhanu tikvu i batat da se sam zabavlja, lomilo mu se i izbacivao je veće komade.
    Pustim mu i da uhvati žlicu drobljene kašice i sam ju gura u usta (ili okolo ).

    Nastavit ćemo tako kombinirati jer mu se sve sviđa.
    Izgleda da imam papalicu jer samo mljacka, vrti rukicama i viče mmmm-mmmm, daj brže!

  14. #414
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Uh, da barem imam hrabrosti pustiti joj taj komad u ustima pa vidjeti što bi sama s njim napravila . Možda, s vremenom.

    Mi još ne uspijevamo da sama drži komad voćke jer ga baci na pod u roku od odmah, mogla bih pripremiti 3 kile hrane, ne bi bilo dosta. Ali iz moje ruke jede i isto prima žličicu i trpa u usta i okolo s time da ja pridržavam da si ju ne nabije previše u usta i da ipak možda nešto od hrane u ustima i ostane .

  15. #415
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ona sad više istražuje i igra se nego jede... sve je to normalno. Kako se snalazi u sjedalici?

  16. #416
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da, istina, iako, moram priznati da sam iznenađena koliko toga proguta. Imali smo par lošijih dana (rekla bih, loše izabran termin s moje strane), ali nađe se podosta toga u peleni . Nije nam još stigla sjedalica, ali do dalnjega je ne bih ni trebala posjedati unutra za hranjenje, šta ne? Osim za probu kad nam stigne...

  17. #417
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam što znači do daljnjega , ali znam da ne smije sjediti u sjedalici dok ne bude mogla samostalno sjediti.

  18. #418
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Meni je 'daljnje' = 'dok se sama ne posjedne'. E sad, da li je moje 'dok se sama ne posjedne' = tvoje 'dok ne bude mogla samostalno sjediti'? Mislim da je, ali bolje double check, nego fušariti.

  19. #419
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ma da, na to mislim, samo sam izašla iz terminologije.

  20. #420
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ma dobra je tvoja terminologija, nego mi je još friško sjećanje na događaj kod nas doma od pred par tjedana. Muž mijenja pelenu i pita me na koji druker treba zakopčati zaštitne gaće (za platnenu pelenu). I ja mu vičem: 'Na prvi', misleći na to da zaštitne budu na najšire moguće zakopčane. Sljedeće mijenjanje pelene, skidam hlačice i vidim zaštitne zakopčane na najuže. Upitnik nad glavom i već bijesna kako me ne sluša, spremna graknuti na njega što je phiphycu utegnuo kao u korzet, već zaustila i onda mi u sekundi sine da sam mu rekla na prvi i da je on i zakopčao na prvi . Samo što je moj prvi njemu zadnji, a meni obrnuto.

  21. #421
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno


    Imali smo identičnu zgodu! Sreća pa se platnene mijenjaju često!

  22. #422
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Phiphy, mislim da oni imaju taj refleks da veće komade izbace iz usta.
    Točno, do godine dana bebe imaju refleks izbacivanja hrane ako se zagrcnu ili počnu gušiti. Vidjela jednom, leti ko iz puške

    Mi smo BLW od prvog dana. NIkad mi stan nije bio toliko prljav kao tih prvih dana, ali već sa 7,5-8 mjeseci jela je sama voćke u komadu (oguljene) i to do koštice.

    Dakle, nemoj se zamarati s komadima, jer bebe mogu sami papati komade ili čak voćku u komadu (oguljenu) od početaka dohrane. Pogotovo mekane poput mekane kruške, breskve, nektarine, banane i sl.
    Jedino kod jabuke treba biti pažljiviji jer su one tvrđe i stvarno znaju zaletjeti pa da si uštedimo živce i možebitnu traumu, bolje ne.
    Tako joj jedino sirovu jabuku nisam dana da sama jede cijelu, nego sam joj je držala, a ona bi sisala, glodala i ostalo. Kuhana jabuka je druga stvar, to mogu i sami jesti.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 17.01.2014. at 14:33

  23. #423
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    narocito dojena djeca

  24. #424
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    moja papalica je u zadnjih par dana potpuno nezainteresirana za hranu u bilo kojem obliku, kasice pojede 4-5 zlicica do 50ml, a komadice, malo proba pa prevrne zdjelicu i igra se. to mi je totalni preokret jer je dosad jela bez problema. znala sam joj za dorucak narezati pola banane-onako na kolutice, pa kolutice popola,i pojela bi kroz par minuta, dok je sad u toj fazi da nece nista, tj bas se igra.

    jabuku kuhanu nece, a sa sirovom narezanom na male kockice se davila, uopce joj neide

    e,da sjecam se kod starijeg, on je kad bi mu se hrana zaletila, povratio sve u luku, tako da uopce nisam imala brige, bas odlican refleks je imao

  25. #425
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    u vezi jabuke - ogulim joj cijelu jabuku i tako joj dam, ništa ne režem. i malo po malo ju "postruže"

  26. #426
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Bi li se neka od obitelji koje dozvoljavaju da dijete bude vođa dohrane pojavila na Dobro jutro Hrvatska?
    Snimaju prilog na tu temu.

  27. #427
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Cure, dajte malo me posavjetujte. Ja sam zainteresirana za ovaj način dohrane, no moja H. jednostavno odbija ikakvu hranu staviti u usta. Ja sam joj davala i komadice kuhane jabuke, komadice kruške te palentu na komadiće i tikvicu. Ako joj idem dati ja, usta ne želi otvoriti i napravi onu facu kao da će povratiti, a ukoliko sama pokušava onda se samo igra s tom hranom. Znači samo je prevrće po ručicama i baca uokolo.
    Da nastavim tako? Jeste vi svojima davali da se igraju samo? Ona ima sad nešto više od 6,5 mjeseci

  28. #428
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nastavi, pusti da istrazuje, igra se.
    Bude već počela jesti.
    Moja je prvi pošteni obrok pojela s 14 mjeseci..
    Do tad se više igrala, razmazivala po stolu, po podu... Mislila sam tad da to neće nikad proći i da cu ziher završiti u ludari... A prošlo je.
    Pusti, svaka beba je osoba za sebe i ima svoj način i ritam. Tvoje je da nudis, njeno je da uci.

  29. #429
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Evo i nas vec par dana na iskljucivom samohranjenju.
    Prva dva dana se najvise igrao, pojeo bi nesto malo i bas sam se dvoumila da li nastaviti jer mi je gnjecenog jeo pristojne kolicine i sa velikim gustom.
    Medutim, vec nakon tri dana poceo je zvakati sa desnima (nema jos zubica), gusta i tamani ko veliki. Kad mu je dosta, onda se igra, razmazuje, lupa komadom hrane o drugi
    Muz i ja papamo svoje i rikavamo od smijeha sto malac radi.

    Jedino nisam sigurna kako mu na taj nacin ponuditi zitarice?

    Probala sam sa palentom u kalupicu, ali to mu se samo izlomilo i nije nista pojeo, a obozavao ju je na zlicu.

    Ne znam dal da mu dajem na zlicicu tu i tamo ili da nastavim nuditi komade i npr. okruglice (od prosa, rize...) pa dok ne skuzi kako i to jesti?

  30. #430
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Serviraj žitarice/juhu/varivo i ostavi mu žličicu. Ti ga hraniš s jednom žličicom, a on malo jede prstima, malo pokušava svojom žličicom, a malo pojede s tvoje.

    I neka se igra, dohrana nije prehrana, to je uvođenje malog bića u novi svijet okusa, tekstura, mirisa i boja. Neka se smije, divi, istražuje, pravi grimase, baca, gnječi...sve je to učenje i ima svoj smisao.

  31. #431
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Neka se smije, divi, istražuje, pravi grimase, baca, gnječi...sve je to učenje i ima svoj smisao.
    Jako lijepo rečeno .

  32. #432
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Serviraj žitarice/juhu/varivo i ostavi mu žličicu. Ti ga hraniš s jednom žličicom, a on malo jede prstima, malo pokušava svojom žličicom, a malo pojede s tvoje.

    I neka se igra, dohrana nije prehrana, to je uvođenje malog bića u novi svijet okusa, tekstura, mirisa i boja. Neka se smije, divi, istražuje, pravi grimase, baca, gnječi...sve je to učenje i ima svoj smisao.
    X!
    Uz mali dodatak... ja sam znala skuhati malo gušću palentu (ili čak griz), pa narezati na kockice, proso kad se stisne se može izmrviti u male grudice...

  33. #433
    kroki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    17

    Početno

    juha se moze popiti..

  34. #434
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    X!
    Uz mali dodatak... ja sam znala skuhati malo gušću palentu (ili čak griz), pa narezati na kockice, proso kad se stisne se može izmrviti u male grudice...
    moja i danas rizu, proso, kus kus voli jesti prstima. lakse joj je nego vilicom

  35. #435
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Hola!

    Drage mame koje ste koristile ovu metodu nadohrane, trebaju mi vaša iskustva!

    Moja Ćoska ima 6 mjeseci i desetak dana. Počeli smo nadohranu, ful jednostavno i bez velikih očekivanja. Za sad naribano, zgnječeno itd.

    Čekam u knjižnici red na knjigu "Beba vođa dohrane". U međuvremenu sam joj probala dati zrelu bananu da gricka iz moje ruke. Ispočetka ju je samo cuclala i lickala i tp je bilo ok, al je onda otkinula veći komad s kojim se zagrcnula i jedva ga je izbacila. To ju je dosta prepalo i više nije htjela ni blizu banani.

    Sad ne znam bih li pokušala opet, jer ne bih htjela da stvori negativne asocijacije na hranu.

    Nema zuba, fascinirano nas promatra dok jedemo i jako se uzbudi. Pokušava nam uzeti hranu i piće.

    Možda ipak nije još spremna za blw, šta vi mislite?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  36. #436
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U knjizi je sve detaljno objašnjeno, super da ćeš doći do nje.
    Jesi sigurna da je u trenutku nezgode s bananom ispravo sjedila? Mora biti malo nagnuta prema naprijed. To je osnovno pravilo.

  37. #437
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Mislim da je, jer se ona sama baca na hranu, tanjure, šalice, čaše...

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  38. #438
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam onda, mi smo imali takvo iskustvo s jabukom, ali bila je kod dede koji ju je nagnuo nazad...

  39. #439
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jesi li sigurna da je bilo toliko dramatično?
    Treba njima neko vrijeme da skuže kako odgristi, žvakati i progutati krutu hranu, a dok to uče često se "zagrcavaju", a u biti se aktivira refleks izbacivanja čim hrana pređe polovicu jezika.
    To zna izgledati dosta ozbiljno ali je u biti čisti refleks, odličan obrambeni mehanizam koji nema prave veze sa zagrcavanjem i gušenjem.

    Ja sam svome u početku često nudila malo brašnaste jabuke koje je lako mogao odgristi i stvarno je često kašljao. Prvih par puta sam intervenirala, dok nisam shvatila o čemu se radi. Sad samo pratim njegovo ponašanje...

  40. #440
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne mora biti nespremna za BLW, moze samo biti nespremna za dohranu.

    Moj sin je uglavnom BLW beba, iako je tu i tamo dozvoljavao, a cak i trazio da mu neke 'nespretne' stvari dajemo zlicicom. Dojen je, tako da se uopce nisam zamarala cinjenicom da nije jeo gotovo nista od dohrane sve do negdje 10 navrsenih mjeseci. Davali smo mu hranu barem jednom dnevno, nesto bi jeo, nesto samo zvakao, nesto bacao... ali zapravo je i danas takav, s 15.5 mjeseci. Sad zna jesti zlicom ili vilicom, ali i dalje cesto bira jesti rukama.

    Neka djeca su pohlepnija od druge pa je zgodnije narezati na male komadice (kad ih nauce skupljati ispred sebe, bilo pincetnim hvatom, ili sakom). Ovaj nas je jedan od tih, cak i sad ponekad ne smijem dati, recimo, cijelu snitu kruha jer ga zabavlja staviti je u usta u - komadu. Jabuke uopce ne zeli jesti pa s njima bas i nemam iskustva. No meke kruske, breskve, marelice, lubenicu... to sve dobiva od navrsenih sest mjeseci. Nekad se 'davio', sad se vise ne davi. Sve oni nauce, bitno je samo promatrati i imati ih na oku.

  41. #441
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Gnjavi li vas okolina radi ovakve dohrane? Ja mojoj ni ne pokušavam žličicu više dati, onda jednostavno ne želi jesti ništa osim cice i sad po novom - kruha. Ima 8,5 mjeseci.
    Dosad se sa svim komadićima samo igrala, a kako mi je mama bila tu tjedan dana i radila kruh domaci, dala je H jedan dan bez da ja vidim. I H stavila u usta i malo je to lizuckala i grickala. Prva hrana koju je u usta stavila. Nisam sigurna je li to pametno - biste li vi tako malima dali malo domaceg kruha?
    Inače me udaviše svi sa savjetima kako nije normalno da ona ne jede i kako ja moram nešto poduzeti i tak.

  42. #442
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mene nisu davili, srećom... A prvi pošteni obrok je pojela s 14 mjeseci. Polako, projesti će.

  43. #443
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Ma nije to bilo dramatično u smislu da bi ona bila u opasnosti. Nego mi se čini da je ona to doživjela dosta negativno. Jesu li se vaši malci prepali zagrcavanja ili su nastavili jesti kao da nije ništa bilo?

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  44. #444
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Evo, potaknuta vašim postovima, dala sam joj ipak opet cijelu bananu i više se nije zagrcnula. Sad je super gricka, kad otkine veći komad odma ga ispljune van. kuhanu mrkvu isto jede u komadu. Sad se zagrcnula s prosom, valjda se treba naučiti na različite oblike hrane!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  45. #445
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super da ste nastavili, a i ti zvucis opuštenije.

  46. #446
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    I jesam, stvarno mi nije bilo svejedno kad se prvi put tako zagrcnula

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  47. #447
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno da nije, ja sam skoro umrla u tom trenu, a još mo bili na Šolti, daleko od svega... Samo polako.

  48. #448
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Joj mi smo trajno dislocirani. Al isprintala sam nam prvu pomoć u slučaju gušenja. Sad još da isprobam te zahvate unaprijed!

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  49. #449
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Cure, evo danas se treći put ponovila sljedeća situacija: moja devetomjesečna odbijačica dohrane je jedan dan sama pojela mini komadic jabuke, iduci dan sam joj dala mini komadic banane, a treci dan malo kruha domaceg. Sva tri dana je nakon sto bi progutala se kompletno ispovracala. Ne kužim. Konačno sam se ponadala da će prihvatiti bar nešto i sad ovo.

  50. #450
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uf, baš mi je žao. Misliš da to ima veze s načinom na koji jede?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •