Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 495 od 495

Tema: Baby- led weaning

  1. #451
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Stvarno ne mogu dokučiti. Je li moguće da je to zbog toga što joj ja nisam nudila kad joj je bio vrijeme za obrok neki nego je još uvijek relativno sita od podoja?
    Nemam pojma

  2. #452
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam.
    A kako je reagirala na kašastu hranu?

  3. #453
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Samo da potvrdim s vama. Nema smisla kretati sa BLW u smislu samohranjenja ako bebe ne sjede same?

  4. #454
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ima, ima o tome par stranica prije. Mogu ti biti u narucju ali nagnute prema naprijed.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  5. #455
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    citala sam o tome ali kako ih zelim hraniti u isto vrijeme mogu samo kad je MM doma. none i ovako pada u nesvjest od nasih ideja.

    O zna lipo iscuclati jabuku ali kako je odlomila komad (valjda su jabuke brasnaste i prastare s obzirom da im je stadjun u jesen) odlucih ipak malo pricekati

    i sada kad ih ovako hranim na zlicu one zgrabe moju ruku pa je same primicu ustima. jedino ako same uvale ruku u proso sa tikvom onda same lizu sake.
    taman ce lipo zatoplit dok se one posjednu pa cu ih u samoj peleni stavit u hranilicu i tusiranje nakon jela

    .

  6. #456

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    mojoj ide dobro, ima 9. mj. i nešto sitno

    no, nije išlo glatko kao kod starijih sestara. ima nekakav sitni (nadam se) nedostatak s ručnim palcima, kontrakture tetiva. znači, motorički je izvrsna, četiri prstića ruku su izvrsni, ali palci štekaju. to izgleda kao kad klinci pokazuju 4
    fizički joj je teško izvesti hvatanje hrane pa nekako izvodi s ostalih 8. ali ide na bolje i sve je vještija

    ovo je odlična vježba i za usta i za ruke

  7. #457
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Ekipo, da li vam se kod BLW-a dogodilo da dijete više ne želi jesti na žličicu?

    Mi smo do sad furali paralelan film...komadiće voća ili povrća dam za BLW, a paralelno hranim žličicom kašicu i to je super funkcioniralo. Od jučer više baš ne otvara usta za žličicu. Samo faza ili normalan BLW razvoj (sve bi sama jela)?

  8. #458
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moj aje prihvatila žlicu tek s 14 mj.

  9. #459
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moj je imao takve faze. A i faze kad jede samo na zlicicu.
    Ako hoces da ti vise (u biti brze) pojede probaj joj davati zalogacice (meso i komadic povrca ili samo povrce) svojim prstima.
    Ako ce htjeti.
    Ii jednostavno komadice ispred nje pa nek papa i vjezba hvatanje, koordinaciju...a zivceke u kanticu

  10. #460
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Hvala cure! Ma evo, nekako smo se usuglasile. Glavni problem mi je što ona nije prihvatila gušće skuhane žitarice. Kad bih joj dala na žličicu nije htjela jesti, a kad sam joj ponudila za BLW sve bi pobacala po podu što s povrćem i voćem nije bio slučaj. Tako da smo do pred par dana BLWirali voće i povrće, a rijetko skuhane žitarice na žličicu i onda odjednom bojkot . Ponudila sam joj ponovo gušće žitarice jer mi ništa drugo nije preostalo i sad to ona lijepo zgrabi prstićima i u usta .

    Maco, imaš pravo za kanticu i živce . Ok mi je da vremenski dugo jede, ja sjedim i gledam što radi, uživam i shvatila sam da mi je to psihički relax. Al' ako počne bacati hranu po podu, e tu mi onda tlak skače na tisuću .

  11. #461
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja za to imam malog njuškavca koji je skužio da se Klempo dobro hrani i voli skoro sve što padne na pod

  12. #462
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Da, da, više puta sam pomislila da bih imala jedan posao manje kad bismo imali psa (čišćenje poda nakon hranjenja). Naše njuškalo (mica maca) osim tune ne jede ništa od naše hrane tako da se ne bavi ni usisavanjem oko hranilice .

  13. #463
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    do kada ce hrana frcati na sve strane?
    ima li im smisla sa 11,5mj govoriti da se hrana ne baca na pod? da to papamo?

  14. #464
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    do kada ce hrana frcati na sve strane?
    ima li im smisla sa 11,5mj govoriti da se hrana ne baca na pod? da to papamo?
    Probaj dati malu vilicu da bockaju. Moglo bi biti vrijeme za tu fazu.

  15. #465
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    pokusat cemo s vilicama sutra.

    inace smo mi na nekoj kombinaciji da se same hrane i da ih mi hranimo zlicom. samo sad sve vise zele jesti same i dopuste da ih hranimo bas ako su jako gladne. pogotovo O. ona hoce sama jesti sa zlicom pa toga stvarno bude svugdje. srecom imamo epoxi pod koji se super lako cisti. ali zato su nam kolica horor.

  16. #466
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    samo sad sve vise zele jesti same i dopuste da ih hranimo bas ako su jako gladne.
    I mi smo imali tu fazu. I sad, često, ne da da joj ja išta dam, sve sama jede. Jedini problem koji imam je da si natrpa hrane u usta koliko maximalno može stati i onda tako stoji punih obraza i bori se s time. Pa kad sve proguta, opet natrpa. Jesu li i vaši tako?

    Što se tiče bacanja hrane na pod, negdje sam pročitala da se hrana, kad je počnu bacati, makne i onda nakon nekog vremena vrati. Tako, kao, uče da se hrana ne baca. Kod nas nije baš upalilo, ali nisam se previše ni trudila jer kod nas bacanje krene kad se zasiti.

  17. #467
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Phiphy, kod nas ista stvar sa pretrpavanjem usta.
    Neki dan je krokodilske suze ronio kad sam mu uzela neko žilavo pecivo s kojim se doslovce davio (a ja doista nisam paranoična!).
    I pobuna kad mu dajem premale komadiće jedan po jedan da ne može natrpati
    Prerast će valjda i to.

    I kod nas je bacanje najčešće kad je sit.
    Ili kad mu ponudim previše stvari na tanjuru, pa odluči da jedno od toga neće jesti.
    Onda ili baca na pod ili uredno vraća meni.

  18. #468
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    A joj, isto i kod nas, ako joj dajem komadiće jedan po jedan, jedva ovog stavi u usta i već pruža ruku uz zvučne signale, hoće još. Ako joj ne dam odmah, pobuna . Meni ustvari paše da je pustim da sama jede jer mi je to jedan od rijetkih momenata kad uspijem nešto napraviti (preko tjedna sam sama s njom), ali kad je vidim koliko trpa u usta, dolazim u napast da sjednem nasuprot nje i doziram količine. Za sad se suzdržavam jer razmišljam da bih si možda tako napravila medvjeđu uslugu - dajem joj pomalo pa će ona sve više željeti trpati kad bude u prilici. Valjda je i to punjenje usta dio učenja .

  19. #469

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Pozdrav! Moze mi netko reci ako je dobro poceti s bebom od 6 i pol mjeseci koja ne sjedi?
    Na netu nailazim na oprecne informacije.
    Vec neko vrijeme beba poseze za svime sto jedem, ali me je zbog sjedenja strah joj dati da se bas sama hrani. Par dana joj gnjecim hranu....ali joj se i to zaleti? U sjedalici je vrlo malo nagnuta na iza.

  20. #470
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja još ne sjedi i ne planiram ništa tog tipa dok konačno ne prosjedi.

  21. #471
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Deedee11 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Moze mi netko reci ako je dobro poceti s bebom od 6 i pol mjeseci koja ne sjedi?
    Na netu nailazim na oprecne informacije.
    Vec neko vrijeme beba poseze za svime sto jedem, ali me je zbog sjedenja strah joj dati da se bas sama hrani. Par dana joj gnjecim hranu....ali joj se i to zaleti? U sjedalici je vrlo malo nagnuta na iza.
    Mozes ga drzati kod sebe na krilu. Tada ce biti nagnuta prema napred.

  22. #472

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    126

    Početno

    Ok, super! Hvala!

  23. #473
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Imam i na ovoj temi pitanje. Mi nismo tipični BLW, jer nisam dojila, ali mi je dijete jedino htjelo jesti rukama. Sada ima 19 mjeseci i jede žlicom sama ali ruke su još uvijek u tanjuru! I nikako bez ruku...postoji li neki weaning od ruku u jelu?
    Kako taj prijelaz ide, da joj mičem rukice iz tanjura?

  24. #474
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ide li u vrtić?
    Kako se tamo ponaša?

  25. #475
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ne ide još, ići će na jesen. SSvugdje jede tako, malo žlica, malo rukice.
    Znači u vrtiću bi se mogla sama odviknuti?

  26. #476
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    U vrtiću su druga pravila. Svi jedu žlicom, pa će i ona.
    Ja bi pustila nek jede kako želi i motivirala da koristi pribor... a ako ga i ne koristi... nema veze, naučiti će. Ima vremena, pa nema ti ni dvije godine.

    Moja i danas rado jede prstićima ponekad. Ja puštam.
    Ali isto tako zna i jesti špagete pomoću vilice i žlice.

  27. #477
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mojoj se danas jako svidjelo kašu jest rukom. Mama je ponosna.

  28. #478
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ima li koja BLW beba ovih dana? Mi smo krenuli prije 3 dana. Iscitala sam cijeli topic i posudila knjigu i sve to po drugi put. Naime, moj djecak je (prije 4 god) bio totalni BLW i to je sam izabrao i bez ikakvih problema je sve islo. Bas zato mi nije jasno otkud mi ovoliki strah sad!?? Prvo sam joj dana malo rijeđu palentu da brljavi po stolici ( sjedi samostalno, cak i puzi), pa onda guscu. Ide svojim tokom, ali mene je uzasno strah cim se zagrcne. S trecim djetetom valjda izgubis sav zdrav razum.

  29. #479
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda jednostavno nije spremna?

  30. #480

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, mi imamo 8mj. Dojimo na zahtjev. E sad me zanima jer mi se danas prvi puta dogodilo da je razmak između dojenja bio 6h. A između smo jeli mrvac jabuke i 2/3 velike voćne kašice (jer smo bili u gostima dugo pa da ljudima ne brljavi po stanu s voćkama). Inače ima 7-8 podoja kroz dan i noć zajedno. Ujutro npr omlet, ručak meso+povrće, navečer ovisi kakve je volje, voćka ili integralni kruh s domaćim namazom i jogurt. Brine me jedino jer smo počeli stagnirat s težinom, a i oko ručka dosta brljavi - dajem joj više puta (kroz sat dva) jer joj brzo dosadi.

    Što se događa u slučaju kada beba počne sve manje cicati, ali količinski krute hrane ne unosi dovoljno?

    Još ne pužemo ali smo na najboljem putu. Jako je aktivna kroz dan. Spava noć s max 1 podojem.

    Hvala na odgovoru!

  31. #481
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kako znas koja je kolicna krute hrane dovoljna?

    Pitam jer je najcesci problem u nasim ocekivanjima, a ne kolicini hrane koju dijete pojede.

    U dobi od 8 mjeseci, prosjecni prirast je 50-80 grama tjedno.

  32. #482

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pretpostavljam, ako je po blw-u da beba "sama zna" koliko joj je hrane dovoljno. Jer je sama unosi, a ja je stalno nudim.
    Možda me od svega više brinu sve veći razmaci između dojenja. Nikako ne bi htjela da prije 1g prestane dojiti...

  33. #483
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nudi podoje uvijek prije obroka krute hrane, a slobodno i inace ponudi. Ne moras uvijek cekati da dijete samo trazi.

  34. #484

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Da, morat ću nudit jer više uopće ne traži sama, što me malo tilta jer se recimo znamo otići šetati ili kod bake/dede zaigramo i bam prođe 6h između dojenja (a ima obrok između) :/

  35. #485

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Evo nama se bliži 6 mjeseci za koji dan pa ćemo krenuti pomalo s dohranom..svidjela mi se ova metoda pa bi otpočetka krenula s tim.
    E sad, zanimaju me prvi dani..znaci, mislila sam prijepodne ponuditi npr. tikvicu (i ja bi s njim jela da vidi) i nek jede koliko bi pojeo. Ali dali je onda to to za taj dan ili mi mogu i kasnije još ponuditi kad i ja opet budem jela (svoj pravi obrok)?
    I kako onda sljedeći dani?
    Zapravo mi nije jasno sto se tiče obroka, jeli isto kao i kod kasica - 6.mj 1 obrok, 8.mj 2 obroka..
    Ili jednostavno otpočetka nudim kad i mi jedemo, znaci vise puta dnevno?
    Nadam se da sam dobro objasnila šta me muci

  36. #486
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi mu za pocetak nudila jednom... al onda, zavisi kako bude jeo, i trazio, bi mu nudila vise... Moj je jako brzo dosao do tri obroka. Al on je stvarno trazio i bio gladan (nervozan), ako ne bi jeo. Al ne bi se ja ni ogranicavala s time da ti beba mora sama jest, uzimat hranu. Mnogo djece uziva jest na zlicu i da im dajes, i gladna su, i hoce jest. Vidi sto njemu (vama) najvise pase.

  37. #487

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ma da, neću se ograničavati ali voljela bi prvo ovako probati pa vidjeti kako ide.
    Sve ovisi o bebacu.
    Znaci prvo jednom..a dalje onda opušteno hvala na odgovoru

  38. #488

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sto ste nudili po blw principu na pocetku dohrane (sa 6mj)? Kako ste hranili dijete prije nego se posjelo? U krilu?
    L ne prihvaca zlicu, tj ne otvara usta nego lagano srce s nje pa ponekad otvori, ali uglavnom sve nam je to neka gnjavaza, nije nikako odusevljen, a sto god ja jedem grabi mi ih ruke. A nije mi bas navika jesti kolute tikvica, jel

  39. #489

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Bubekica, ne znam hoće li pomoći jer nemam iskustva...ali..
    Ja mislim početi sa tikvicom, a zatim mrkva, brokula, avokado, jabuka, lubenica, breskva..sezonski uglavnom. Sve na komade tipa pravokutnik :D Ako prihvati super, ako ne, idemo sa žličicom.
    S obzirom da maleni još ne sjedi, držat ću ga u krilu.

  40. #490

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    I ja sam dala tikvicu i mrkvu pa nije proslo. Al zato danas breskva je

  41. #491

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Ni kod nas tikvica nije prošla :D ali bolje nego sto sam mislila..s vodom nikakvih problema, koliko vidim rado je pije

  42. #492

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    L je poceo tamaniti voce. Drzi cijelu vocku i gricka.

  43. #493

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Super, voće je slađe pa je odmah i finije

  44. #494

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    A i seka ga jede. Kao sto rekoh nemamo naviku doma jesti stapice tikvice

  45. #495

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    Kad sam saznala za ovaj nacin nadohrane, odmah sam se odlucila kako cu na taj nacin krenut s dohranom. No danas smo bili na redovnom pregledu i pedijatrica je rekla da vec sad trebamo krenuti s dohranom. Beba ima 4 i pol mjeseca, iskljucivo dojim i ima 8300g i 70cm (roden je s 3400g). Planirala sam iskljucivo dojiti 6mj no pedijatrica je rekla da mu mlijeko nece biti dovoljan izvor hranjivih tvari. Buduci da je prerano za BVD, moram krenuti s kasicama a tek kad ce imati uvjete mozemo krenuti s time.
    Poslusat cu je, pocet cu s kasicama no zanima me sto mislite o tome? Zato sto je narasao 'iznad prosjeka' znaci da mu mlijeko ne bi bilo dovoljno?

    Hvala!

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •