Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Zacepljen nos - carski rez

  1. #1
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno Zacepljen nos - carski rez

    Drage moje,

    malo je smijesan naslov ali nisam znala sta da napisem. Prije svega nadam se da ovo trebam pitati ovdje, ako sam pogrijesila sorry.

    Zanima me jedna stvar.
    Ja imam alergiski rinitis (kihanje, zacepljen nos, smrcanje) i to cjelogodisnji, znaci ne onaj lagani sezonski, pa kises i nos ti je zacepljen 2-3 mjeseca i gotovo. Mene to "drzi" tokom cijele godine i ko je sa tim imao problema samo me taj moze shvatiti. Naravno sada u trudnoci nista od lijekova koje sam ranije koristila, ne dolazi u obzir. To je taaaako dosadno da ne mogu opisati. E sada mene zanima da li zena moze ici na carski rez ako joj je nos zacepljen (a meni je konstantno). Ovo pitam onako, posto nisam bas mlada trudnica, a nikada se ne zna sta se moze desiti pa da porod mora biti na carski. Negdje sam citala da je neka zena pisala da je bila prehladjena i zbog toga nije mogla na carski. Posto stvarno sa ovim nemam pojma, rado cu cuti vasa misljenja .

  2. #2
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    bebano, ja ne razumijem - ti zelis ici na carski, a bojis se da ti nece dozvoliti zato sto imas alergiju i sto ce ti biti nos zacepljen?

    da li ti je netko rekao da je alergijski rinitis indikacija za carski?

  3. #3
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Ma joj znala sam da cu zakomplicirati.. Niti jedno niti drugo ,nego me onako zanima da li to ima veze jedno sa drugim.
    Kazem posto nisam bas mlada trudnica, ispitujem kako bi bilo ako bi morala ici na carski..
    Sorry ako je pitanje blesavo :? .

  4. #4
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Alergijski rinitis apsolutno nije kontraindikacija za bilo koju vrstu poroda . Vrsta poroda najviše ovisi o tvom ginekologu i tebi, a ne o alergijskom rinitisu.

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    bebano, jel se ti bojiš da ne bi mogla disati u slučaju opće anestezije? smatraš da to može biti kontraindikacija?

    nema blesavog pitanja ... samo odgovora

  6. #6
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala vam puno
    malo blesavo pitanje, ali zato smo tu jel da ?

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kada sam dosla u bolnicu, primili su mene i jos jednu curu istovremeno. Ona je trebala ici na carski iduci dan, ja dan poslije nje. No, kako je bila jako prehladjena, anesteziolog je trazio da se porod odgodi. Tako sam ja upala u njen termin, a ona u moj. No, nije joj se situacija bitno popravila ni za taj jedan dan, i dalje je jedva disala. Ipak je imala carski, spinalana. Anesteziolog je trazio odgodu jer u slucaju komplikacija, disni putevi bi trebali biti prohodni. No, obicna prehlada nije valjda preveliki problem.

  8. #8
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala Deaedi..
    Ma i ja sam nacula tako nesto da disajni putevi trebaju biti prohodni, ali nisam bila sigurna..
    Uvijek je dobro pitati i cuti misljenje vise ljudi.
    Hvala

  9. #9
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ma naravno da treba pitati sve sto te zanima...
    Za carski sa spinalnom nema veze prohodnost disnih puteva, ali je za opcu anesteziju (ukoliko dodje do komplikacija) ili neku drugu intervenciju svakako bolje da je osoba zdrava.
    Mojoj cimerici ginekolog nije zelio odgadjati carski do ozdravljenja, jer jer rekao da je puno veci rizik da porod krene, pa da mora na hitan carski, nego da ga obave planirano. Anestezilog nije bas bio za to, ali su se ipak dogovorili. (Cula sam sve jer se razgovor vodio u sobi, malo dalje od mene, pisem po sjecanju, a tada sam imala usi kao zec, jer sam ja bila slijedeca ).

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Helou, evo me s kroničnim alergijskim rinitisom, popravilo se kad sam se preselila u ZG, dok sam bila u ST-u je bilo koma jer izgleda da sam alergična - na hladnoću (splitske slabo grijane stanove). Dakle, uništila sam bila sluznicu operilom, hvala bogu da nisam imala polipe u nosu, ali dobro znam o čemu pričaš. Definitivno treba izbjegavat kapi za nos na dulje staze jer izazivaju ovisnost i ne možeš na kraju bez njih disat. Kad sam imala fazu "apstinencije" od operila i nakon preseljenja u ZG to se jako popravilo i sad sam pažljiva da ni u prehladi ako nije baš totalna panika ne kapam operil. Npr. kad sam u IVF stimulaciji trebala šmrkat neki lijek i to je bio problem jer je meni uvijek jedna od dvije nosnice začepljena, i kad nisam prehlađena. Hoću ti reći, i takva sam normalno išla na anestezije za opreacije (doduše, još nijedna nije bila tako jaka jkao za carski - to su bile histeroskopije, laparaskopije i punkcije jajnika - to je sve kraća opća anestezija od max sat vremena), ali nikakvih problema zbog alergijskog rinitisa nisam imala. Nadam se da sam te malo umirila.

  11. #11
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala ti Ina33. Ma joj drago mi je da me neko shvata, ti na zalost znas o cemu se radi. Upravo tako i meni je barem jedna nosnica uvijek zacepljena, a vrlo cesto i obje. To je tako dosadno, zaista umara oganizam. Stalno disem na usta, sto isto tako nije nabolja varijanta, ali sta da se radi. Na srecu, kapi za nos ne koristim. Ponekada uspricam onu morsku vodu Aqua Maris, mada mi bas i ne pomaze. Ja sam alergicna na ono sto je stalno oko nas a to su prasina, grinje, duhanski dim, zivotinjska dlaka itd..
    Tebi hvala puno sto si podjelila svoje iskustvo samnom.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bebano prvotno napisa
    Hvala ti Ina33. Ma joj drago mi je da me neko shvata, ti na zalost znas o cemu se radi. Upravo tako i meni je barem jedna nosnica uvijek zacepljena, a vrlo cesto i obje. To je tako dosadno, zaista umara oganizam. Stalno disem na usta, sto isto tako nije nabolja varijanta, ali sta da se radi. Na srecu, kapi za nos ne koristim. Ponekada uspricam onu morsku vodu Aqua Maris, mada mi bas i ne pomaze. Ja sam alergicna na ono sto je stalno oko nas a to su prasina, grinje, duhanski dim, zivotinjska dlaka itd..
    Tebi hvala puno sto si podjelila svoje iskustvo samnom.
    Same here. Aqua Maris mi je za smijadu, ali evo sad nešto prehlađena i izgleda da djeluje. Alergična isto na grinje, makla sve tepihe u stanu, popluni, tepisi itd. uglavnom sintetika jer sam na to manje alergična, hvala Bogu nisam na ove cvatnje u proljeće jer baš volim to godišnje doba. Uh, duhanski dim mi još najgori, nosnice se začepe u roku keks (recimo kad petkom izađemo van), a oči cure... Pušači misle of course da foliram, ali ko to nema, ne može kužit i misli - vidi, Jeremija, i hipohondara. Žao mi samo što sam se bila navukla na operil, to je živi vrag, najbolje maknut se od izvora alergije, al na poslu ipak nisam uspila isposlovat da u našu prostoriju ne ide tapison nego laminati. Doduše, više se ne dimi u prostorijama otkako smo u novom poslovnom tornju pa mi ne smeta toliko.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    E, da, a prašina - apćiha! Mislila sveki da foliram isto kad sam došla u Dalmaciju kod njih u kuću, a ono meni koma, plus nosila svoj jastučić kao prava starmala dama jer oni imaju pernate, cijelo malo slatko dalmatinsko mjesto buduću snahu procjenjivalo i misli se - au, ova komplicirana jako ! Eto, ovo je sve da te malo opustim pred anesteziju. Ne brini se, to se preživi !

  14. #14
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Ha ha bas si me nasmijala ovom pricom o jastucima . Savrseno te razumijem. Kod mene u officu su svuda itisoni, to je nesto strasno. Ne smijem ni zamisliti koliko prasine ima u njima, ali je osjetim savrseno. Onda prasina kulja kroz klimu tako da isto tako umirem od toga. Vidis moracu vidjeti da u stan ubacim te sinteticke prostirke iako to ne volim nikako :/ Mlacice sam alergicna i na zivotinjsku dlaku, a vec sam 10 godina ponosna vlasnica predivnog labradora retrivera i nebih ga se rjesila, taman da se gusim od alergije . Zato nesto i pretrpim, za ljubav koju mi pruza.
    Uglavnom borim se sa ovim i lakse mi je kada me neko razumije .

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam ti u stanu uglavnom bez tepiha, a poliesterski su prekrivači - deke itd. za krevet. I mogu ti reć da mi je bolje ! Sretno!

  16. #16
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    ja sam usred poroda završila na neplaniranom carskom, pod spinalnom, nitko me nije pitao da li dišem. ono što je meni bilo teško, čitav taj prvi dan, kad se ne smiješ pomaknut, cijedili su mi se sinusi, išlo mi na kašalj, a kašljat ne možeš, sve te boli...

    eto, to je jedino što bi valjda eventualno moglo biti malo kompliciranije, ali nije ni to prestrašno, koncentriraš se i polako to nekako iskašljucaš

  17. #17
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala Hera.
    Ma jasno, sve se to da izdrzati.

  18. #18
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ja sam ti kronicni alergicar, isto tako smrcam cijele godine, godinama sam imala osjecaj da imam krumpir posred face. Zivot mi se naglo popravio kada smo skuzili flixonase spray koji nisam koristila u trudnoci (a inace, kada mi je lose, flixo koristim par dana i onda sam mirna slijedecih par tjedana, mjesec.. kako kada). U trudnoci mi je bilo toliko lose (kao u dobra stara vremena) pa sam u dogovoru sa dr-om koristila neki spray na T (ne mogu se sjetiti koji, ali nazovi rebro ili srebrnjak pa se raspitaj) koji se moze koristiti u trudnoci. Nisam puno, opet par dana dok se situacija nije toliko normalizirala da sam mogla disati. Nekoliko dana prije carskog (imala sam dogovoreni carski zbog drugih razloga) ipak sam koristila flixonase spray jer je kod mene najdjelotvorniji, dr.i su me uvjerili to nece bebi naskoditi. Uvijek kada sam bila u dilemi zvala sam Zavod za klinicku farmakologiju na Rebru...

  19. #19
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala Teta Eta .
    Ja pisem iz Sarajeva pa ne mogu zvati Rebro , ali nije problem, zvacu svoju dr i pitati je za taj sprej sa T vjerovatno zna o cemu se radi. Ili cu zvati svog pulmologa. U svakom slucaju hvala na savjetu.
    Zadnjih dana me nos ubija. Nocas sam se budila svaka 2 sata, kihala ko budala, smrcala, ma nesto strasno. Razumijes me sigurna sam, kao da mi je neko nalio beton u nos. Uzasan osjecaj.
    Razmisljam da kupim Zepterov prosicac zraka TherapyAir. Ne znam da li je iko imao iskusvta sa ovim. Nije bas jeftin oko 400 Eura pa moram dobro razmisliti. Ono sto pise u katalogu, cini se super stvar... e sada da li je to tako :/ ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Rodila sam prije 12 dana na carski rez u 40 tjednu ,sa prehladom. Isla sam na spinalnu, odgodili su za par dana porod ali mi se stanje pogorsavalo pa su ga ipak odradili. Nebi trebala imati problema sa disanjem jedino tjekom
    ustajanja sam ostala bez zraka na par sekundi i u hodanju . Jedini problem kad kasljes ili dises je bol u rani prvih 5-6 dana bude jak ali kasnije vec lagan.

    Nije nista strasno uglavnom. Nadam se da vam je odgovor pomogao.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •