Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: ADD

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno ADD

    ...je dijagnoza mog Daniela.
    Ima li još netko?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mene zanima kako i zasto su mu postavili tu dijagnozu?

  3. #3
    DUDU

    Početno Re: ADD

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    ...je dijagnoza mog Daniela.
    Ima li još netko?

    Sad ne znam,da li govorimo o istoj temi,ali evo ti jedno tumačenje ADD sa indexovog portala;
    add (attention deficit disorder - puno tocniji naziv nego "hiperaktivnost") nije poremecaj socijalizacije i ucenja pravila, nego koncentracije i postupanja po pravilima. ako su odgojitelji(ce) u vrticu dobro potkovane o potrebama djece s add-om, onda nema problema s vrticem, ali mogu se kladiti da vecina takvu djecu tretira kao "zlocestu".

    (p.s. u nekim slucajevima add izaziva sklonost eksplozivnim reakcijama i takva djeca mogu biti opasna ili uznemirujuca za drugu djecu - ali to je relativno rijetko.)

    dobro ih je upisati na neku slobodnu aktivnost, ono za što ima interesa. da se malo "isprazni".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Sve to, uključujući i p.s.
    Ali tete su nam super.
    Bili smo, na preporuku vrtićke psihologice, na testiranju kod druge. Sad smo recimo sretni :/ što nema i ono "H" (ADHD), tj nije hiperaktivan.
    Sa slobodnim aktivnostima je problem što ne želi poštovati pravila. A svaki sport ih ima. Evo recimo, ljetos u školi plivanja: svi u bazen, on van. Svi vani, on unutra. Nakon 4 dana ga izbacili. Jednostavno rastura grupu. A plivanje bi ga stvarno smirilo i iscrpilo, i nije grupni sport da se mora prilagođavati i surađivati da bi ga upražnjavao.

  5. #5
    DUDU

    Početno

    Takva je i moja mala,krši sva moguča pravila,a sad kako ima samo tri i pol godine,ne znam da li se nju već može proglasiti hiperaktivnom,ali da nije,kako mi kažemo u Dalmaciji,"živa vatra",je.........nema šanse da ikoga posluša iz prve,sve želi učiniti na svoj način,u snu šeta po krevetu gori-doli,plače, viče,smije se,a kad je budna....ne gasi se,sve želi znati,kad smo na moru nema teorije da izađe van,i ono šta je najgore ima snage za kupanje,skakanje cili dan,ma pravi mali anđeo

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sudeći po onome što sam vidio kod poznanika u SAD, ADD (pa i ADHD) se može fino držati pod nadzorom pomoću prehrane i umirujućim aktivnostima. Prilično je važno na vrijeme umiriti aktivnosti prije spavanja.
    Neznam puno detalja, samo prenosim što sam vidio.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Ja se malo pitam i zapitujem sto se tice ADD. Skro sam citala jedan clanak u novinama koji me skroz dojmio i sokirao kako smo ustvari postali lako zavarani i kako se etikete nasoj djeci ljepe ono bez problema. Probat cu prevesti clanak pa staviti ovdje jer se bas i spominje ADD i kako je to najnovija i majpopularnija bolest trenutno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    ja sam svojevremeno bila uvjerena da bi trebala na testiranje sa Adrianom ali me vrticka psihologica malo umirila sa teorijom da je samo napredno dijete koje trazi nove poticaje. U meduvremenu se jako promijenio pa vise puno ne razmisljam o tome.

    Od prosle jeseni ide na karate i to funkcionira jako jako dobro. Prvu sezonu bi od 45 minuta treninga 20 bio u grupi a ostalo jurio po dvorani. Ali treneru to nije smetalo, jer je imao cilj da mu samo pobudi ljubav prema sportu, treningu itd. Uglavnom ove godine je to drugo dijete, jucer se nije dao doma i ostao pola sata nakon treninga u dvorani. Treninzi su koncipirani tako da su samo manji dio vremena kate a ostalo su razne stvari od stafeta, gimnastike nadalje.

    Evo ga na naslovnoj strani kluba

    www.kyokushinkai.hr

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Na kojoj slici?
    Mi stvarno imamo sreću sa strpljivim tetama... ali nas je psihologica upozorila da moramo izabrati učiteljicu kad krene u školu, da ima autoriteta ali i strpljenja i da zna raditi s takvom djecom.
    Mi smo prošlu jesen probali s tekvandoom u vrtiću, ali je dobio kozice pa ga nije bilo mjesec dana i skroz je izgubio interes. Od ove godine ima neku gimnastiku u vrtiću, ali ga ljuti kad nije najbolji (imaju nekakvo ocjenjivanje, bodove) i često zbog toga kaže da mu se ne sviđa. Ali doma stalno pokazuje te mostove, te kolute, ovo, ono, baš je ponosano što je sve naučio.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Prehrana... sve najgore... čokolada je najdraža hrana, uz to i gadosti tipa hrenovke i parizer...možda je dobar dio problema i u tome, ali smo u začaranom krugu.
    Kako dijete "skinuti" s čokolade?
    Btw, i mi smo čokoholičari...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    PKako dijete "skinuti" s čokolade?
    Btw, i mi smo čokoholičari...
    jednostavno ju prestani kupovati....mozda grubo ali drugacije ne ide!! bit ce bolje i vama i njoj!

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa daj se malo informiraj o preporučenoj prehrani i postupno je kreni uvoditi. Sada znaš točno protiv čega se boriš i ako ti hrenovke i čokolada stoje na putu - a ti ih lijepo makni.
    Nama ostalima je to "samo" pitanje discipline, a u tvom slučaju se radi o zdravlju.
    I budi bez brige, svaki sustav prehrane je potpun i dostatan. Niti jedna hrenovka nema specijalnu aminokiselinu koja se ne može naći nigdje drugdje na svijetu. (a ni čokolada baš ne obiluje vitaminima)

  13. #13
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi smo imali problema s prehranom doma kad je Ema skuzila kakve splacine jede MM. Uspjeli smo se, uz malo protesta i suza rijesiti napasti potpunim izbacivanjem te hrane iz kuce. Radilo se o hrenovkama i pastetama koje je MM jeo i slatkisima koje su bake nekontrolirano donosile k nama (sad, ako me ne poslusaju da ne kupuju slatkise, pred njima ih odmah bacam u smece ).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mamazika na prvoj slici, desni deckic a ne curica, i nije Zdravko

    Sto se tice teskog podnosenja sto nije najbolje, to smo lani jako iskusili dok ove godine nije 2 puta pobijedio curicu od 8 godina (ne u karateu nego u nekim drugim igrama naravno) i onda si je on povezao da je to zato sto trenira. od tada se sve promijenilo, totalno je osjetio sto znaci uspjeti zato sto si se trudio. i sad ga rijetko frustrira ako nesto ne moze iz prve (tako je bilo ranije). puno vise vjezba sve i crtanje i pisanje..

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Probala sam prestati kupovati čokoladu...MM je znao u noćnu vožnju do pumpe da je se dočepa...ili počne tamaniti ribanu č. za kolače, ili one ukrasiće... Ja pak uzmem čokolino i u njega natrpam krašekspresa...

  16. #16
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Probala sam prestati kupovati čokoladu...MM je znao u noćnu vožnju do pumpe da je se dočepa...ili počne tamaniti ribanu č. za kolače, ili one ukrasiće... Ja pak uzmem čokolino i u njega natrpam krašekspresa...
    To ja zovem ovisnoscu ...

    I mi (=odrasli) imamo faze kad se trpamo cokoladom (ali opet ne toliko), a sad smo to smanjili, pogotovo ja. Sad sam na maksimumu od 2 cokoladne tortice dnevno ...

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mamu hiperaktivnog djeteta hitno traze za Maju, snimanje u utorak.
    molim javite mi se na mail ili na rodin mob: 091 5863717

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •