Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 218

Tema: KARIOGRAM/spontani pobacaji

  1. #101
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Barbarellaa prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti ne znam kako vama cure ali meni se stvarno opet NE IDE u Petrovu, pa čeprkaju po meni, te čekanje nalaza....
    organizam mi je tak izmučen - 2 spontana u manje od godinu dana...
    imam osjećaj kao da mi se život reprizira - trudnoća, spontani, kiretaža, pa opet trudnoća, spontani, kiretaža..
    uff, znam o cemu pricas.... ja sam imala tri spontana u godinu ipo dana. samo sam se vrtila u krug.... imala sam osjecaj da se nikad necu uspit iskoprcati iz te kolotecine po bolnici, po ginekolozima, pa ajde po ove nalaze pa po one...pa nek te sad pogleda ovaj doktor, pa ne, ne bolji je onaj drugi pa ajde kod njega..... ajme...
    ali draga, samo hrabo.... naoruzaj se tonom strpljenja, ti i tm.... tonom zivaca...

  2. #102
    Barbarellaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    66

    Početno

    baš to - vrtiš se u krug, sad sam OPET na početku...
    lakše mi je kad vidim da nisam jedina, razgovaraš sa svojim bližnjima i tak to ali tko to nije prošao ne zna kako je to...
    hvala ti puno)

  3. #103
    Barbarellaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    66

    Početno

    ej jel treba za kariogram doć natašte?
    u kojoj zgradi na Rebru se radi?ako mi može samo netko ukratko objasnit
    hvala

  4. #104
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    na odjelu medicinskog fakulteta na 4.ili 5.katu ,ne sjećam se više točno.

    ne treba natašte

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    evo i mene na ovoj temi.

    moja priča: u 12.tjednu trudnoće ustanovljen hydrops fetalis, cistični higrom duž cijelog tijela i nuhalni od 7,6 mm .... u 14.tjednu napravljena kiretaža.
    danas došao nalaz kariograma ploda i ja sam zbunjena jer na njemu niš konkretno ne piše, piše samo: normalni ženski kariotip, i zakvačen je broj od neke doktorice iz vinogradske kod koje se moram naručit na razgovor,pretpostavljam genetičarke.

    jel netko od vas s ovakvom dijagnozom dobio nalaz NORMALNOG kariotipa???? meni je to tak čudno. toliko malformacija ploda a kariogram normalan.... znači li to da se ne radi u genetski uvjetovanim bolestima?

    ajde ako je netko imao slično nek se javi.....

  6. #106
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva1602 vjerojatno se onda ne radi o genetskoj pogresci, neznam kako bi ti to napisala,a da me krivo ne shvatis, vjerojatno se dogodilo "slucajno". a dali ces ti i tm ici raditi kariogram?
    nama je zadnji plod isao isto na citrogenetsku analizu ( u 11tt) i isto nisu pronasli nista na plodu, a kasnije se ustanovilo da je mm mirni nosioc balansirane transakcije. ne zelim te prestrasiti, pa da ti pomislis da je i kod vas nesto, koliko sam upucena u tvoju situaciju, vi vec imate zivo i zdravo dijete.
    mozda da odete i vi napraviti kariogram pa da budete mirni. javi se toj geneticarki ciji si broj dobila zakacen na nalaz, mozda vas naruci.
    setno draga!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj bambus99 prvotno napisa Vidi poruku
    iva1602 vjerojatno se onda ne radi o genetskoj pogresci, neznam kako bi ti to napisala,a da me krivo ne shvatis, vjerojatno se dogodilo "slucajno". a dali ces ti i tm ici raditi kariogram?
    nama je zadnji plod isao isto na citrogenetsku analizu ( u 11tt) i isto nisu pronasli nista na plodu, a kasnije se ustanovilo da je mm mirni nosioc balansirane transakcije. ne zelim te prestrasiti, pa da ti pomislis da je i kod vas nesto, koliko sam upucena u tvoju situaciju, vi vec imate zivo i zdravo dijete.
    mozda da odete i vi napraviti kariogram pa da budete mirni. javi se toj geneticarki ciji si broj dobila zakacen na nalaz, mozda vas naruci.
    setno draga!
    hvala ti draga ...

    danas mi je došao i phd nalaz koji ukazuje na upalne promjene na korionu i posteljici.... možda je bila neka upala koja je nanijela toliku štetu bebi..

    ići ćemo kod genetičarke, ipak, pa ću vidjeti da li će nas ona slat na kariogram ili ne.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    10

    Početno

    zašto nije tvoj ginić obavio briseve prije?? neodgovorno skroz

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj intui 290 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto nije tvoj ginić obavio briseve prije?? neodgovorno skroz

    radio mi ja papa test samo, ne znam zašto nije radio briseve a ja ga glupača nisam ni pitala.

  10. #110
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    iva draga, nemoj ti sad sebe krivit zasto nisi pitala za briseve. to je jednostavno greska ginekologa. ima njih "traljavih" koliko god hoces.sve je dobro do jednom, dok se neko zlo ne dogodi,pa se onda samo izvlace.nazalost, eto na vama se odbila njegova greska....
    ja sam prominila nekoliko ginekologa dok nisam nasla prvenstveno ginekologa koji je i "covjek". kod njega sam vodila zadnje dvi trudnoce, i u obe dvi je odma radio i papu i briseve... i sad u zadnjoj, tamo negdi pred kraj u nekom 7-8 mj trudnoce mi ih je isto ponovio, s obzirom da je bilo lito, more, kupanje.... pa se htio uvjerit da nisam nista "skupila" dok sam se kupala, jer koliko kod pazila i isla na cisce plaze..nikad se ne zna

  11. #111
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Imaš sreče Iva ,kod nas po patohistološkom ne piše nišata pametno osim itgleda posteljice.

  12. #112
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Da te pitam Iva,za tu citogensku analizu dali sama moraš pitati ili oni odmah šalju na takav postupak nakon određenog broja spontanih p?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa Vidi poruku
    Da te pitam Iva,za tu citogensku analizu dali sama moraš pitati ili oni odmah šalju na takav postupak nakon određenog broja spontanih p?
    u mom slučaju, nakon kiretaže plod je poslan na citogenetsku analizu da se ustanovi je li bilo kakvih kromosomskih grešaka jer je beba imala teške malformacije ... to ti se zove još i kariogram ploda. ne znam da li to rade baš nakon spontanih.... eventualno mogu raditi kariograme muža i žene da se vidi zašto dolazi do uzastopnih pobačaja, postoji li kod roditelja kromosomske greške koje bi mogle uzrokovat spontani . ne znam. ja ti imam već jedno dijete pa kod mene nisu išli toliko u detalje, a i kod moje bebe se radilo samo o fizičkim malformacijama, nije bilo kromosom.greški, beba je bila genetski zdrava nikad nisam saznala razloge, a i mene i muža nisu slali dalje na kariograme jer je bebin eto bio u redu....

    sretno......

  14. #114
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa Vidi poruku
    Da te pitam Iva,za tu citogensku analizu dali sama moraš pitati ili oni odmah šalju na takav postupak nakon određenog broja spontanih p?
    hej!
    ubacuje se u ovo pitanje.
    mene i mm su poslali na citrogenetsku analizu nakon 3 spontanog. rekao mi je moj ginekolog da se takvi nalazi rade nakon treceg spontanog, sad neznam ali je to tocno ili ne, ali u nasem slucaju smo isli tek tada. uff, da sam samo znala prije, otisli bih.. ali tko je moga znati..

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Drage moje,evo da vam se pridruzim.Nova sam.
    Imam 33 god., sina od 12 god. i vec godinama se borim da iznesem trudnocu,ali mi nastanu spontani od 3mj,1mj...Kako sam trazila pretrage u citogenetskom savjetovalistu,ja i suprug moramo napraviti slijedece nalaze:
    Kariogram-oboje
    serologiju na viruse
    geni sklonosti trombofiliji

    Kako mi je ovo prvi put,meni i muzu da idemo na ove pretrage,molim vas da mi pojasnite kakve su to pretrage.
    Sva sam napeta jer ne znam sta me ceka,kavi ce biti rezultati.
    Unaprid vam Hvala!

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    5

    Početno

    može li mi netko odgovorit na pitanje hvala .

  17. #117

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Ružice bok... sve ove pretrage koje si navela obavljaju se u laboratorijima običnim vađenjem krvi iz ruke. ništa strašno.... sretno

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    aha pitala si još kakve su to pretrage.

    1.kariogram tebe i tvog muža pokazuje vaše kromosome, i pokazuje da li ste nosioci kakvih bolesti koje bi vam mogle smetat pri začeću bebe...
    2. serologija na viruse je test na razne viruse tipa toksoplazmoza,vodene kozice . ne znam što još,ali nalaz pokazuje koje si viruse preboljela i koje trenutno nosiš u sebi.... jer i virusi mogu biti uzrok pobačaja...pretaga se zove TORCH test
    3. trombofilija je poremećaj zgrušavanja krvi, ako se ustanovi kod žene, cijelu trudnoću bi se trebala pikat injekcijama heparina, i pojačano pratit trudnoću... kod žena koje imaju trombofiliju ni posteljica u trudnoći ne može radit kako treba, pa se zato nakon X pobačaja i ova pretraga provodi.

    eto ja sam ti onako laički objasnila što je što... ) sretno i držim ti fige da svi nalazi budu u redu

  19. #119
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    moze odg.
    dali se kariogram oba supruznika u splitu placa , mi se vodimo kao pod sifrom 69
    mora li se narucivat i kad se dođe na red ( negdje sam citala da se ceka mjesecima )

  20. #120
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    uz šifru 69 ne plaćate participaciju
    proceduru za st ne znam, mi smo bili na rebru

  21. #121
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Kariogram u St se ne plaća.Odi na firule na djeciji odjel fino ti je ljevo od ulaza na hitnu u prizemlju.Naruci se kod dr Vide Čulić.
    za 10 ak dana dojdes na red.nalazi su gotovi do 3 tjedna.sretno

  22. #122
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Rižice jesi iz splita?ako jesi ja sam sve to prosla i recic su ti di sve treba da ides

  23. #123
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Citiraj Matko prvotno napisa Vidi poruku
    Kariogram u St se ne plaća.Odi na firule na djeciji odjel fino ti je ljevo od ulaza na hitnu u prizemlju.Naruci se kod dr Vide Čulić.
    za 10 ak dana dojdes na red.nalazi su gotovi do 3 tjedna.sretno
    ... nisam iz splita, moze br. na pp da se mogu narucit , ako imate

    hvala

  24. #124
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    crvenkapice evo tek sada vidim da ti treba broj.moram prošvraljat po po papirima,šaljem ti ga sutra.ok?

  25. #125
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Za sve koji trebaju LABARATORIJ ZA HUMANU GENETIKU U SPLITU
    21000 SPLIT,SPINČIĆEVA 1.
    TEL 021 556 500
    TEL 556 560
    DR. VIDA ČULIĆ

    Ako sam prekrsila neko pravilo foruma ,molim izbrisite.sorry

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure, sutra moram na kiretažu, i budući po mjestu stanovanja pripadam KB MERKUR-u, tamo ću vjerojatno i ići na kiretažu. Kako mi je moj MPO dr. preporučio da se napravi kariotipizacija ploda, molim vas ako netko zna da li u KB MERKUR rade uopće kariotipizaciju ploda???
    Hvala unaprijed

  27. #127
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    MUrry pratim te jos od odbrojavanja.Na zalost neznam nista o KB merkuru.
    Kad sve to prodje nadam se da ce tebe i supruga poslati na kariogram.
    Mislim na tebe,imaš moj hug,zagrljaj.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Pozdrav cure, za sve čekalice kariograma s Rebra jedna informacija - MM i ja vadili krv 6.2., danas stigli nalazi (dakle puna 3 mj.!), nalazi izdani 24.4., šturi, na njima srećom piše samo: normalan muški/ženski.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    DONKEY Jao, baš sam se pitala kad će nam stići nalazi. Puna 3 mj.?! Uff! Znači mi svoje dobivamo tek krajem 7-0g.
    Inače, vidim da smo skoro u mjesec imale spontane. Ja sam imala u 6. mj. '11. i u 2. mj. '12.
    Jesi li ti otkrila uzrok svojih spontanih?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Draga Bramasole, za sad još ne, još ostali rezultati imunoloških pretraga. Ali sve mi se čini da ima veze sa našim dijagnozama i kvalitetom zametaka

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Donkey, ja sam napravila kompletne imunološke, hematološke i koagulacijske pretrage; TORCH; UZV bubrega; briseve cerviksa; 3D UZV; test tolerancije na glukozu i hormone štitnjače.
    Savjetujem isto i tebi; ukoliko već nisi to učinila.
    Valja isključiti svaku mogućnost.
    S anovulatornim ciklusom si zaista brzo i ostala trudna, dva puta za redom. To neka ti bude pozitivna vjera.
    A kad napraviš sve pretrage, saznat ćeš - za sve postoji rješenje.
    Drž'se!

  32. #132
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    bramasole možeš malo pojasniti zašto si radila UZV bubrega?
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 18.05.2012. at 11:07

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Hm, ne bih ti znala reći zbog čega točno. Nije da sam ikad imala ikakvih problema s bubrezima. I nalaz mi je na kraju doista uredan. Jednostavno mi je dr. napravio čitav spisak pretraga koje bi bilo potrebno učiniti; između ostalog i uzv bubrega. Usput mi je ženica na ultrazvuku pregledala i kompletno sve organe i svi su 'školski' uredni. Pitala sam ju kakvog bi utjecaja bubrezi mogli imati na spontane pobačaje, pa mi je skraćeno rekla nešto u smislu što sam ti sada pronašla u ovom linku http://www.roda.hr/article/read/infe...kta-u-trudnoci

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj bramasole prvotno napisa Vidi poruku
    Donkey, ja sam napravila kompletne imunološke, hematološke i koagulacijske pretrage; TORCH; UZV bubrega; briseve cerviksa; 3D UZV; test tolerancije na glukozu i hormone štitnjače.
    Savjetujem isto i tebi; ukoliko već nisi to učinila.
    Valja isključiti svaku mogućnost.
    S anovulatornim ciklusom si zaista brzo i ostala trudna, dva puta za redom. To neka ti bude pozitivna vjera.
    A kad napraviš sve pretrage, saznat ćeš - za sve postoji rješenje.
    Drž'se!
    Thx Bramasole, odrađeno sve osim TORCH-a i UZV bubrega ali to ionako kontroliram kroz redovne sistematske. Btw. uspjelo dva puta zaredom ali iz IVF postupaka što se vidi iz mog potpisa. Čekam izmjenu zakona pa u nove pobjede, sretno svima!

  35. #135
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Pozdrav cure! Evo vidim da se na ovoj temi spominjao Turnerov sindrom, pa da se javim sa osobnim iskustvom. Rođena sam bez ikakvih problema u trudnoći (majka mi je imala 22 godine), a saznalo se da ga imam kad sam imala 10 godina, nakon obavljenih pretraga jer sam bila sitne građe. Uz pomoć terapija sam se sasvim normalno razvila i normalne sam visine, iako naravno spadam među niske žene.
    Sada sam u borbi za svog malog anđela i nadam se da ću uspjeti

    Svima veliki pozdrav i sretno!!!
    Posljednje uređivanje od sejla : 25.05.2012. at 14:33

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj bramasole prvotno napisa Vidi poruku
    Donkey, ja sam napravila kompletne imunološke, hematološke i koagulacijske pretrage; TORCH; UZV bubrega; briseve cerviksa; 3D UZV; test tolerancije na glukozu i hormone štitnjače.
    Savjetujem isto i tebi; ukoliko već nisi to učinila.
    Valja isključiti svaku mogućnost.
    S anovulatornim ciklusom si zaista brzo i ostala trudna, dva puta za redom. To neka ti bude pozitivna vjera.
    A kad napraviš sve pretrage, saznat ćeš - za sve postoji rješenje.
    Drž'se!
    Ciao, samo bih zamolila malo vaseg iskustva. Ne mogu vjerovati da u Hrvatskoj postoji toliko luda zakon, da ako se radi o sterilitetu to oslobodeni ste od placanja, ali ako o habitualnom pobocaju, molim lijepo platiti. Jucer sam bila u Rijeci, davala krv na trombofilni test i v. koagulogram, prestrasili su me zene rekavsi da mogu platiti za to od 300 do 1000 kuna. Zato molim lijepo da mi netko objasni da li se to placa (a s obzirom na uputnicu sa diagnozom - habitualni abortus, znaci da je) i koja je cijena, ako platis participaciju, a ne kod privatnika. Zahvaljujem na odgovoru. Drzite se cure).

  37. #137
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sulymka prvotno napisa Vidi poruku
    Ciao, samo bih zamolila malo vaseg iskustva. Ne mogu vjerovati da u Hrvatskoj postoji toliko luda zakon, da ako se radi o sterilitetu to oslobodeni ste od placanja, ali ako o habitualnom pobocaju, molim lijepo platiti. Jucer sam bila u Rijeci, davala krv na trombofilni test i v. koagulogram, prestrasili su me zene rekavsi da mogu platiti za to od 300 do 1000 kuna. Zato molim lijepo da mi netko objasni da li se to placa (a s obzirom na uputnicu sa diagnozom - habitualni abortus, znaci da je) i koja je cijena, ako platis participaciju, a ne kod privatnika. Zahvaljujem na odgovoru. Drzite se cure).
    Tu je gresku napravio tvoj lijecnik koji ne zna da imas pravo na oslobodenje od participacije po sifri 69 koja pokriva sve vezano uz ostvarivanje i pracenje trudnoce. Isto se dogodilo i meni, pa mi je medicinska sestra u laboratoriju upisala 69 na uputnicu i objasnila tako uz naputak da educiram svog lijecnika da ne ponovi istu gresku

  38. #138
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam imala 4 biokemijske, bila na Rebru radili kariograme ništa nnije pronađeno.Ali moji hrmoni tu i tamo podivljaju prvo lani testosteron sa njim sam bila u MBu u postupku i sad prije Petrove prolaktin. Poslije Nove idem dr R pa da vidimo što će predložiti što i kako dalje. Jer ne želim ići ponovno u postupak pa da opet završi biokemijskom ili baš pravim spontanim pobačajem.

  39. #139
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    A ostale pretrage mi piše ginekolog uputnice ili dr opće prakse?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ja ne želim pametovati, ali cura s nickom Matko bi po mojem mišljenju trebala odraditi IVF + PGD zbog kromosomske greške muža, jer nakon 3 spontana se je brezveze kockati i uništavati svoje zdravlje E sad, to nije moguće u Hrvatskoj, već samo u inostranstvu (npr. Češka) i plaća se, to je jedina loša stvar. Bolje je odabrati zdrave embrije, nego imati spontane... Sretno, želim Vam svima jednu bebicu sledeće godine pod bor

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Ja sam sve uputnice dobila od svoje ginekologice, sve sam pretrage izvršila po bolnicama, i niti jednu nisam platila.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    31

    Početno

    Pozdrav svima, evo mene opet na ovoj temi, prošla su dva mjeseca od zadnje kiretaže pa je došlo vrijeme za dignut glavu i krenut dalje. Ovaj put smo uspjeli uz nažalost puno uložene energije odraditi kariotipizaciju embrija i stigao rezultat: kariotip normalan ženski 46xx.
    (Samo da usput napomenem kako je procedura HZZO-a za odraditi ovo ukoliko je kiretaža odrađena u bolnici van Zg katastrofa, skoro pa nemoguća misija. Ukoliko će nekog zanimati detalji (nedajbože da nekom zatreba) može se javiti).
    Što se rezultata tiče ovo je potvrda toga da se definitivno radi o mom tijelu i nemogućnosti zadržavanja trudnoće, a plaši me stvarnost da nam ponestaje pretraga za odraditi (zadnji je postupak bio na heparinu), jel možda ima nekog sa sličnim iskustvom? Može i na pp, thx.

  43. #143
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Da znam za nas bi idealan postupak bio ivf + pgd.bila sam prije 4 godine u sloveniji na savjetovanu ,daj samo 15 % sanse za uspjesnost postupka.I kosta preko 5000 eura.Pisala sam pismo hzzzo-u u zg sa povratnicom da nam odobre ljecenje.iako nam je geneticarka rekla da ce ga najvjerovtanjije oni gore bacit u smece.sta i je bija slucaj jer nakon 4 g. jos cekam njihov odgovor.U medjuvremenu smo otkrili jos i moju trombofiliju,i jednorogu maternicu.i moj priv ljecnik kaze da bih uz fragmin trudnoca mogla biti uspjesna.ali nikako da zatrudnim kako spada.moj muz je nositelj balansirane translokacije,djete bi nam moglo biti rodjeno zivo i zdravo.jer izgleda da se to njemu proteze kroz cilu familiju i niko nije rodjen s prevelikom greskom.Tj nema nepokretnih niti mentaalno zaostalih.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Mislim, da su jednoj forumasici (nick: Valiana), pise na temu podpomognuta u Ceskoj odobrili PGD plus IVF preko HZZO u Pragu, a imaju isto problem u vezi kromosoma, tako da ja mislim, da ne bi bilo lose opet pokusati ili stupiti u kontakt sa navedenom forumasicom pa saznati propozicije i postupak odobravanja.
    Znam, da su postupci uzasno skupi...

  45. #145
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Cure, trebam pomoć. Da li se kariogram, faktori trombofilije i torch može u jednom danu obaviti na Rebru? Pitam za poznanicu iz Pule, jer joj nije lako dolaziti tri puta za izvaditi krv. Vidim da Rebro ima centralnu jedinicu za naručivanje, ali svaki zavod posebno pa mi se čini da je to neizvedivo s obzirom da kariogrami idu na citologiju, trombofilija na hematologiju, a za torch ni ne znam gdje se naručuje
    HELP!

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Torch se radi na zavodu za javno zdravstvo na mirogojskoj , mislim da nema na Rebru.
    u teoriji se sve moze u jednom danu , i tako se radi samo o vođenju krvi , ali treba vidjeti tko od njih naručuje ( zavod za javno zdravstvo nije prije).
    Vadenje je sve na jednom mjestu , tako da oko toga nema problema ( mogu se uzeti ranije i epruvete za torch sa HZJZ-a pa izvaditi sve na Rebru , i vratiti im pune).

  47. #147
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Hoću reci , mogu se pokazati sve uputnice u centralnom laboratoriju na Rebru ( tamo gdje se radi za koagulogram) pa pitati kakve epruvete treba ta kariogram ili otići po njih prije vođenja ( možda i oni vade za njih pa im dostave? ).

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav svima!
    Molila bih vas informaciju koliko se plaća participacija za kariogram supruga.
    Ja imam uputnicu sa šifrom po kojoj sam oslobođena plaćanja, ali suprugov liječnik tvrdi da ne postoji šifra koju bi mu mogao upisati za oslobođenje od participacije na njegovu uputnicu jer on nije trudnica. Jel to stvarno tako ili postoji caka?
    Imala sam dva spontana pa rodila zdravo dijete i sad opet dva spontana za redom.
    Na netu mi izbacuje cifre od tisuću i više kn, negdje na temama sam pročitala 800 kn, a na broj koji sam zvala da se naručim pa da pitam direktno mi se nitko ne javlja.
    Hvala vam unaprijed.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Laura uputnica na sifru neplodnosti, mozda? ali za to bi trebao imati dijagnozu. nadam se da ce ti se javiti jos netko. zao mi je za spontane

  50. #150
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Laura123
    Gledam uputnice koje sam slala za naručiti se na Rebro za kariogram, na suprugovoj uputnici je šifra N46, a na mojoj N97. Ako ti to što znači.
    Meni su odgovarali na e-mailove (isto je bio problem dobiti ih na telefon). E-mail na koji sam se obratila predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr
    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •