Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 218

Tema: KARIOGRAM/spontani pobacaji

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala vam cure.
    Taman sam im krenula pisati e-mail kad mi se suprug javio da ih je dobio tel. (ja sam već odustala).
    Žena mu je sve lijepo objasnila pa prenosim ako će još nekome trebati-na njegovu uputnicu bez šifre za oslobođenje od participacije ćemo platiti do 200 kn. U slučaju kada muškarac dođe bez ikakve uputnice u pratnji žene, plaća se cca 800 kn.
    Ja sam oslobođena plaćanja, i dalje stoji da nosite jednu zajedničku uputnicu za genetsko savjetovanje (koja glasi na mene) i svako svoju za kariogram (znači 3 uputnice).
    Mužev dr. mu ne može pisati neplodnost jer nemamo dijagnozu i po njemu nemamo problema s trudnoćama (zatrudnim, ali ne mogu održati trudnoću). Mislila sam da postoji nešto vezano uz ostvarivanje trudnoće ili sl.. Na dopunsko se čeka mjesec dana, a pošto se nalazi dosta dugo čekaju nije mi se isplatilo pomicati termin, pogotovo zbog godišnjih.

  2. #152
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Bok cure,

    pročitala sam sve vaše postove od prve stranice, no jedna informacija mi je promakla. Da li se kariogram može raditi samo u Zg ili može npr. i u Rijeci? Kada budem tražila uputnicu, što da kažem ginekologu, koju šifru da mi stavi kako bih izbjegla plaćanje? Pročitala sam da spominjete šifru 69....čini mi se da tu spada istraživanje i praćenje trudnoće? Budući da sam pred koji dan imala drugi spontani (missed ab) znam da mi ginekolog neće staviti šifre steriliteta ili trudnoće, a koliko sam uspjela shvatiti, samo pod tim šiframa je besplatno. I samo još jedno pitanje....budući da nemam dopunsko, morat ću čekati mjesec dana da mi se aktivira...a zanima me koliki je red čekanja za testiranje odnosno kakav je postupak? Ako imate neke brojeve telefona ili kontakte koje mi možete napisati biti ću vam beskrajno zahvalna....

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Jarica, za Rijeku ne znam , ali u ZG na Rebru ti je kontakt tel 01 2376 514. Tu se naručuješ i za savjetovanje i za kariogram. Na termin se čeka oko mjesec dana.
    Za drugu šifru osim 69 i neplodnosti za koju su tu cure pisale ne znam. Za mm moramo platiti participaciju.
    Aktiviraj si dopunsko, pogotovo ako još imaš napraviti i ostale pretrage.

  4. #154
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Laura, hvala ti puno na informacijama. Nazvat ću i pitati... ne znam što bi da nema vas, zlatnih cura s rode

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Cesto citam forume ali evo prvi put da se i sama prikljucim.
    Naime, zivim u Americi i nedavno sam imala terminaciju u petom mjesecu trudnoce. Beba je imala srcani defekat i nakon analize pronasli su joj fali dio kromosoma sto se zove delacija kromosoma. Geneticarka me je pozvala i ponudila da uradim i sama test, te sam isti dan izvadila krv da urade kariogram.
    Nakon par tjedana javila mi je na telefon da ja i beba imamo istu delaciju kromosoma. Iako se potpuno nisam jos oporavila od gubitka bebe ovo je bilo neocekivano.
    Ponudila mi je opciju da kada budem planirala bebu da mi mogu "pomoci" pri odabiru zdravih jajnih stanica ili da sama zatrudnim mada bi mi tada trudnocu nadgledali veci tim doktora. Za tri tjedna narucena sam kod kardiologa zbog pomenute kromosomske greske i luda me panika hvata mada do sada nisam imala nikakvih problema sa zdravljem. Ako ima neko da cita ovo sa slicnim iskustvom tj. sa delacijom kromosoma voljela bih da mi se javi.
    Delacija se nalazi na 21 kromosomu.

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    violet12 nemam iskustva s delecijom, ali ti od srca zelim svu srecu!

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala Bubekica
    Ovo sto se meni u zadnje vrijeme izdesavalo kao scenario iz nekog filma...Citav zivot bila zdrava osoba i sada nakon terminacije bebe ispostavi se da sam i ja bolesna?
    Meni za sada ova delacija kromosoma ne steti mada ni geneticari ne znaju sta ocekivati jer nisu jos naisli na ovakav slucaj. Predlozili su mi kardiologa zbog iskustva sa bebinim defektom mada da smo i po tom pitanju slicne onda ja sigurno ne bih bila u mogucnosti sada ovo pisati...
    Jako me pogodilo kada me geneticarka pitala da li bih radila terminaciju sljedece trudnoce ako se uspostavi da beba opet ima istu delaciju kao ja. Naravno da ne bih ako je sve ostalo u redu sa bebom.
    Prije nego sto je otkrivena delacija kromosoma kod mene geneticarka mi je napomenula da je uvijek bolje imati extra kromosoma nego nedostatak kao kod moje bebe. Na kraju se uspostavi da i ja imam istu delaciju, sad kome vjerovati?
    Nego, ja bih zamolila ako iko zna nekoga sa slicnom delacijom na 21 kromosomu (radi se o 21q) molila bih da mi se javi.

  8. #158
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav cure, danas sam zapisala muža i sebe na kariogram ( KBC Firule Split), dobili smo termin 15.06., s obzirom da ćemo i nalaz morati čekati pretpostavljam mjesec dana, to mi se čini užasno dug period..., imate li možda informaciju koliko se na kariogram čeka u Zagrebu i da li je moguće da tamo napravimo tu pretragu?

  9. #159
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Mjesec i pol smo čekali termin, a onda još 3 mjeseca nalaz.
    (2012. na Rebru)
    (probaj poslati upit na <predbiljezbe.poliklinika.pedijatrija@kbc-zagreb.hr>)

  10. #160

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav!
    Ja sam na Rebru čekala termin oko mjesec dana, a nalazi su došli nakon 4 mjeseca. I bili su u redu.
    Dobila sam uputnicu od soc. gin. jer je analiza nakon zadnjeg spontanog pokazala triploidiju kod ploda.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Neobicna, ja i mm smo se naručili u osmom mj.za 14.10.izvadili krv i rekli da zovem oko Božića dakle nalazi bi trebali biti gotovi za dva i po mj.ja zvala po dogovoru a oni mi rekli da zovem za petnaest dana,i tako svaki put kad sam zvala sve do 20.3 kad su mi rekli da je mužev gotov a da ja moram ponovno vaditi krv jer kultura ipak nije dovoljno narasla.za par dana ponovno išla vaditi i opet zivkala svakih petnaest dana i danas mi rekli da je gotovo i da će mi poslati poštom.dakle trajalo je skoro sedam mj.otkad smo izvadili krv.ali možda se to kod mene slučajno dogodilo.sad sam u iščekivanju nalaza i doslovno umirem od straha.što uopće raditi ako su nalazi loši?

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    I da., zaboravila reći da se radi o kbc Splitu.

  13. #163
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj lea13 prvotno napisa Vidi poruku
    I da., zaboravila reći da se radi o kbc Splitu.
    Mi nismo još ni izvadili krv, tek 15.06., znači da nalaz očekujemo oko Božića?
    Ni ja ne znam šta se radi ako je nalaz loš, nalaz citogenetike ploda je dobar, pa se nadam nekako da će i to biti dobro.

    lea13 držim fige i javi šta je bilo.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Još čekam poštu.Ne bi se iznenadila da i tu nešto pođe po zlu.uopće ih više ne shvaćam ozbiljno.Neobicna,ne znam hoće li i kod tebe toliko trajati.nadam se da neće.ja sam morala ponovo vaditi krv,ali i da nisam bilo bi gotovo tek krajem trećeg mj.samo sam te tila pripremti da ne očekujes brzo nalaze.reći će ti da nazoves za pet dana da vidiš da li se kultura podigla a da se nalazi čekaju dva i po mj.na kraju sam odustala od čekanja i krenula u postupak bez tih nalaza( kod mene je problem idiopatska neplodnost).samo mi je žao što to nisam učinila i prije nego su me tako zavlacili više od po godine.ne bi mi bili krivo da su mi odmah rekli da se toliko čeka,pa bi se znala organizirati.sveukupno izgubila skoro godinu dana.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Evo stigli mi danas nalazi. Znakovito, 14. 10 vadili krv a 14. 05. stigli nalazi. Punih sedam mjeseci!Hvala dragom Bogu uredan i muški i ženski kariotip!Cure koje čekate na kariogram naoružajte se strpljenjem, i ako baš ne morate, ukoliko idete u postupke ne odgađajte ih zbog toga!Puno sreće svima!!!!

  16. #166
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    7 mjeseci čekanja? ajme... koma.

    Lea, gdje ste to radili?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Jel se može kariogram napraviti negdje privatno u Zg? ako da, koliko košta? (treba mi friška info)

  18. #168

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    179

    Početno

    Inesz,radili smo u kbc Split.koliko sam skuzila u Zagrebu to ide brže.

  19. #169
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ne ide ni u Zg nista brze....isto tak cekas mjesecima.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Probajte na Svetom duhu, citogenetski laboratorij. Ja sam dobila rezultate za mjesec dana, mozda koji dan više.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Zaboravila sam još napomenuti da od naručivanja do slanja krvi prođe 1 mj. Znači, 2 mj. čekanja od naručivanja

  22. #172
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Je li se prvo ide kod geneticara pa nas on uputi na vadjenje krvi isti dan ili je procedura drugacija?

  23. #173

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam samo slala krv, genetičara nisam vidjela. Nalazi su ok, da nisu zovu te na razgovor

  24. #174
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Di se radi kariogram na Rebru, u kojoj zgradi?

  25. #175
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam isla u onu zelenu . Tam di je vadenje krvi. Meni je djelovalo kao da je u nekoj rupi. Ne znam koji je kat al znam da je pedijatrija

  26. #176
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Hvala, već smo obavili pretragu.

    Da, kariogram se radi u zelenoj zgradi u prizemlju na pedijatriji, ulaz u zgradu je u suterenu. Nalaz se čeka 3 mjeseca.

  27. #177
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ako cete imat srece.... Ja sam cekala ko budala i vise.....

  28. #178
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma da? Koliko?

    Kad sam pitala sestru koliko ćemo čekati nalaze, rekla je cca 3. mj., da su nabavili dodatnu aparaturu, ali da imaju puno zaostataka i da se zato dugo čeka.

  29. #179
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nama su odma rekli da se ceka 3 mj. Ali...kad sam zvala za 3 mj rekla mi je da sam na redu tek za 2 i pol mj....onda sam iskopala vezu i dobila kariogram za 5 dana

  30. #180
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    9.2 smo radili.kariogram. oko polovice 5 mj sam.zvala.....

  31. #181
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Cure di se moze u Zagrebu napraviti kariogram privatno??

  32. #182
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Cure di se moze u Zagrebu napraviti kariogram privatno??
    http://www.poliklinika-analiza.hr/cjenik-sve-usluge

    Imaju ispostavu u Zg, vidi u desnom uglu.

  33. #183
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.poliklinika-analiza.hr/cjenik-sve-usluge

    Imaju ispostavu u Zg, vidi u desnom uglu.
    Hvala ti puno.

  34. #184
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sanjka,
    Zasto ne odes na Rebro??
    Cijena valjda samo za jednu osobu je 2000 kn??!!!!!! Uzas !!!

  35. #185
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka,
    Zasto ne odes na Rebro??
    Cijena valjda samo za jednu osobu je 2000 kn??!!!!!! Uzas !!!
    Mono nemam vremena sad se zafrkavati po Rebru.
    Koliko se sve ukupno ceka?? 3 mjesecs ili i vise??

    Zbilja mi je soc.gin dao dosta uputnica za trombofiliju i to sam sve rijesila. Mislim da sad ako se s ovim pojavim da ce me potjerati van iz ordinacije :/

    Peglat cemo kartice

  36. #186
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sanjka,
    Jako se dugo ceka. Ceka se termin na Rebru mjesec dana i jos 3 mjeseca za nalaze, jos oni kazu da ce nalazi biti gotovi za par tjedana !!! Par tj, haha

    Bolje onda ako mozes to obavi privatno !
    Javi nalaze !

  37. #187
    little ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    278

    Početno

    pozdrav svima. ima li netko da mi pomogne gdje se treba javit za narucit se za kariogram u kbc split,neki kontakt za info? hvaaala

  38. #188
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Mi smo se narucili dole na salteru osobno. Pokusaj nazvat centralu i trazi da te spoje u laboratorij. Sretno

  39. #189

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav, ima li netko saznanja o ovome:

    pericentrična inverzija kromosoma 9 (p21q21)

    ili nekoga sa istim-sličnim problemom pa da ga kontaktiram

  40. #190
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    pozdrav julianna,

    na kromosomu 9 su česte strukturne varijacije. ovakva inverzija kakvu si napisala puno je češća kod muškaraca nego kod žena, na žalost, često dovodi do spontanih

    kako je ova inverzija česta, na webu imaš i dosta dostupnih znanstvenih radova. ne znam koliko ti to može pomoći... jesi li se konzultirala s genetičarima? što oni predlažu?

  41. #191

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Inesz čekam odlazak genetičaru. Pogledala sam po netu i najčešće se spominje p11q13, zaista nigdje nema spomenuto p21q21, oism na jednom španjolskom forumu gdje je žena pitala vezano za svog muža, također u kontekstu ponovljenih spontanih pobačaja. Ne mogu nešto točno zaključiti osim što sam vidila da većina parova sa ovakvim problemima rade PGD pa smatram da i meni treba, s time se složio i dr Škvorc.

    Problem je što se prije 20 g problem kromosoma 9 smatrao nebitnih dok nova istraživanja kažu da je uzrok spontanih pobačaja, sada treba naći nekog genetičara koji nije old school i koji bi mi napisao preporuku za PGD. To mi je idući problemčić jer ne znam kome se obratiti.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Pozdrav, i meni je došao nalaz, suprugov uredan, a ja imam zamjenu 14 i 21 kromosoma. Krajem mjeseca idemo na savjetovanje. Da li je netko upoznat s ovakvim nalazom?

  43. #193

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima.Dali mi netko moze rec u kojoj bolnici u Zg. se najbolje naruciti za kariogram.Vidim po svim vasim postovima da se dugo ceka i narudzba i nalazi..

  44. #194
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ana,
    U Klaicevu !!! Termin je vrlo brzo, i nalazi u roku mjesec dana !

  45. #195

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Mono hvala

  46. #196
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Evo da i ja javim, neke cure su pratile i moju priču - jučer sam bila kod doktora na prvoj redovnoj kontroli nakon spontanog, radio mi je briseve te dao uputnicu za TORCH i za parvovirus B19. Kad budu gotovi svi nalazi, za cca 3 tjedna radit će mi ultrazvuk, papu i najvažnije - KARIOGRAME! Ovo sam ga tražila sama jer smo imali 5 spontanih za redom - doktor misli da će sve biti u redu jer je bilo 5 misseda, a po nekoj njegovoj logici, teško da bi uopće došlo do spajanja stanica i otkucaja srca 5 puta za redom - nisam genetičar i ne razumijem dubinski tematiku, no u svakom slučaju drago mi je da smo se makli od teoretske razine i da ćemo ih napraviti pa da znam na čemu smo i što ćemo i da li ćemo dalje.

    Info za cure iz Rijeke: kariogram se radi u Zg-u, ne u Ri (rekao je da se može pri medicinskom fakultetu ali da jako kompliciraju i dugo se čekaju nalazi pa da je bolje krv slati za Zagreb). Uputnicu za supruga daje liječnik opće prakse.

  47. #197
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    MalaRiba,

    Super za kariogram. To svakako morate napraviti, ja sam kariogram radila vec nakon 2.spontanog.
    Javiiii nalazeee !
    Vadi u Klaicevoj !!! Brzo stignu nalazi i termin se brzo dobije ! Nikako na Rebrooo !

  48. #198

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Citam na pocetku teme da je jedna forumasica isla na kariogram nakon sto joj se u IVF postupku dogodio triploidan zametak.Isto se dogodilo i meni.Nakon toga imala sam missed abortion s 8tt.Da li da vjerujem i uzmem u obzir da su ta 2 slucaja samo ''losa'' sreca radi mojih godina ili bih trebala traziti ili barem upitati nekoga od doktora za kariogram?

  49. #199
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi smo obavili kariograme nakon prvog spontanog, tako da trazi, ne moze odmoci.
    Ja sam starija od tebe 2 god.
    Kariogrami su nam u redu.
    Takodjer trazi testove trombofilije.
    Meni su dali isto nakon prvog spontanog.
    Imam 3 mutacije i na heparinu sam.

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Jesi to trazila svog soc.ginekologa ili MPO doktora? Ne znam bas hoce mi htjeti dati,ali budem probala.Hvala ti na odgovoru.

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •