Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 218 od 218

Tema: KARIOGRAM/spontani pobacaji

  1. #201
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imam krasnu primarnu gin., ona mi daje uputnice bez problema, iako i MPO gin. napise preporuku.

  2. #202

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Hvala,probat cu pitati.

  3. #203
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sretno, draga!

  4. #204
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Aska,
    Triplodija se desava potpuno slucajno, nema veze sa vasim kariogramima.
    Znaci dogodi se ili da je j.s.s greskom, ili da dva spermika oplode j.s.
    Znaci sto posto nema nikakve veze sa vasim kariogramima.
    Ali pitaj bez obzira da napravite kariograme.
    Po svemu, vjerovatno je kod tebe bila krom.greska ali neka druga...
    Neka ti napise mpo kad ces ici, zamoli ga, mislim da bi ti on napisao....samo preporuku za uputnicu.

  5. #205
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Da li mi netko može dati kontakte za narudžbu za kariogram (Klaićeva)? Hvala

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav curke,
    Moj slucaj je ovakav;
    Imam 40g. Prije 7mj.blinded ovum, a sada u 6.mj.missed ab i kiretaza u 10tt. Stalo srce.
    Nalaz Kariogram ploda je 47,XX, +mar. Naruceni smo na kariogram za oba partnera tek za 4 mjeseca. Moze li mi pliz itko od vas reci nesto o tom nalazu jer ne nalazim nigdje takav slucaj , a treba cekati 4mjeseca za razgovor s geneticarem. Nasla sam samo da je to bila curka i da je neki kromosom viska.

  7. #207
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Novija iskustva oko kariograma ova supružnika? Gdje ste radili i kod koga i koji je postupak?

  8. #208
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Samo za info: u Klaicevoj smo dobili termin unutar 3 tjedna, potreban je papir od dr.koji salje na kariogram, dakle preporuka i tko nema dopunsko placa 1000kn. Ja sam ga uzela ranije pa nisam nista platila. Uputnicu za supruga nam je dao njegov dr. Nalaz sada cekamo rekli su do mj.dana i salju iskljucivo postom na adresu.
    Posljednje uređivanje od mašnica : 27.07.2020. at 22:44

  9. #209

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage clanice,
    lijepo je imati mogucnost podijeliti s nekim svoje iskustvo i saslusati vasa iskustva.
    Molim vas iskustva ako se netko susreo.
    Nakon pojave lagane sukrvice u 7 + 3 tjednu, kod privatnog ginekologa sam obavila pregled na kojem je dijagnosticiran abortus retentus. Doc je rekao da je velicina gestacijske vrecice za 5 tjedan trudnoce te da pretpostavlja da je plod odumro prije 2 tjedna. Narucio me na kontrolni pregled nakon 2 dana i odlazak na odjel ginekologije u slucaju bolova. Nije me poslao na kiretazu vec smatra da bi se mogla ocistiti prirodnim putem. Koja su vasa iskustva s prirodnim ciscenjem i sto mislite o njegovoj odluci?

  10. #210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Gala188 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage clanice,
    lijepo je imati mogucnost podijeliti s nekim svoje iskustvo i saslusati vasa iskustva.
    Molim vas iskustva ako se netko susreo.
    Nakon pojave lagane sukrvice u 7 + 3 tjednu, kod privatnog ginekologa sam obavila pregled na kojem je dijagnosticiran abortus retentus. Doc je rekao da je velicina gestacijske vrecice za 5 tjedan trudnoce te da pretpostavlja da je plod odumro prije 2 tjedna. Narucio me na kontrolni pregled nakon 2 dana i odlazak na odjel ginekologije u slucaju bolova. Nije me poslao na kiretazu vec smatra da bi se mogla ocistiti prirodnim putem. Koja su vasa iskustva s prirodnim ciscenjem i sto mislite o njegovoj odluci?
    Hello, dobrodošla na forum.

    Samo da stavim link na tekst s portala - https://www.roda.hr/portal/trudnoca/...i-pobacaj.html

    Inače, zbog drugačije dijagnoze iskusila sam višestruke kiretaže. To nije nimalo ugodno i uvijek je stresno, pa podržavam odluku da se dopusti prirodno čišćenje (jer trudnoća nije daleko odmakla, pa mislim da je veća vjerojatnost za uspješno okončanje procesa), uz odgovarajući nadzor stanja. Sretno!

  11. #211
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moja MPO ginekologica je rekla "nikako kiretaza osim ako je stvarno potrebno".
    Očistilo se sve samo, i lakše mi bilo tako

  12. #212
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    A zar ne prijeti onda opasnost od sepse...što ako prođe još 2 tjedna i ništa se ne počne događati? Ja sam išla i na kiretažu i na medikamntozno odstranjivanje odumrlog ploda, izabrala bih svakako lijekovima....

  13. #213
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Meni je samo krenulo, pa su mi svakih par dana radili uzv da vide jel se očistilo sve. Nisu samo pustili

  14. #214

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav. Imala sam 5 missed ab. Radila sam gomilu nalaza sve je u redu. Stitna secer kariotip trombofilija, slali smo uzorak ploda na analizu.Sve sto uradimo je u redu. Jednostavno dodjem do 8 9 nedelje i stane bebi srce,svaki put isto. Dal neko ima slični iskustvo i sta ste radili od nalaza ? Kod nas više ne znaju šta da uradim. Hvala

  15. #215

    Datum pristupanja
    Feb 2024
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav Jelena, i kod mene je takva situacija… ja sam imala 4 spontana u 2 godine,dodjemo do 8 tjedna i srce stane,sve od nalaza što vadim je uredno, napravila sam kompletnu obradu i nitko mi vise ne zna sto reci kako dalje…Kod koga ste išli vi na preglede?

  16. #216
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Odmah heparin od plusa na testu.

  17. #217
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Identično iskustvo kao i vi, samo što sam prvo dvojr rodila i ostala trudna bez problema.
    Onda 2 spontana u 8 i 9tt...jako puno pretraga u god dana odradila. Imala malu pregradu za koju neki dr mislili da je uzrok spontanima, drugi ne... nakon sto sam to uklonila, isli na T i kod pozit.testa odmah na heparin po preporuci mog gina. I tad je trudnoca uz rizicnost uspjela.

  18. #218
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne mogu uopce shvatit da u 2024.godini nasi ginekolozi zene s ranim spontanima ne stavljaju odmah na heparin.
    Uzas!

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •