Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 244

Tema: Kućni ljubimac

  1. #51
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    preporučujem psa i uvijek bi i svima preporučila psa. Obožavam pse, imam beaglicu, prije nje sam imala kokera. Oba se linjaju za poludit. Postoje pasmine koje se ne linjaju jako, koliko je meni poznato pudlice, ali psa ne treba birati na taj način. Svaka pasmina ima svoj karakter i treba birati pasminu da karakterom paše obitelji: npr. ima pasa koji ne pretjeranu štenju i istrčavanje, pa ljudima koji baš ne vole šetati preporučujem te vrste: pinč (pazite koji jer i dobermani spadaju u pinčeve - oni patuljsti su super), maltezer, pudlica i uglavnom sve patuljaste pasmine. Isto tako, ako vam nije bed što vas pas ne sluša i nikada neće slušati (kao npr. meni) uzmite lovačku pasminu kao ja (obožavam tu svojeglavost, želju za lovom i živost), ali te pasmine isto tako iziskuju duge šetnje i istrčavanje, posebice ako živite u stanu. Ako imate malo dijete ne bi trebali uzeti nervozne pasmine tipa pudlice, maltezera i uglavnom sve patuljaste pasmine su dosta nervozne, isto tako i terijeri su obično dosta agresivni. Super je uzeti psa iz azila, jer su takvi psi obično zahvalni i divni, ali je pravilo da se uzme štene da ga možeš odgojiti kako tebi paše. S druge strane, štenci vam kakaju i piške po kući ne iz zločestoće nego stoga što im mjehur ne može zadržati pišaku, pa štenca treba puno češće šetati nego starijeg psa ako ne želite da vam stan nakon 10 dana vonja (to se ne može isprati iz tepiha, i mora se baciti tepih i kupiti novi). Isto, štenci su dosta zaigrani i vrlo destruktivni prema stvarima u stanu: moja pojela 2 mobitela, bežični telefon, knjiga, časopisa, papuča, pidžama i sl. to u tolikim količinama da više niti ne brojim. I JOŠ NEŠTO VRLO VAŽNO, TO NE MOGU DOVOLJNO NAGLASITI: PAS I BILO KOJA ŽIVOTINJA KOJU UZMETE JE VELIKA OBVEZA, VEĆINA PASA ŽIVI 10-15 GODINA I TREBA DOBRO RAZMISLITI DA LI STE SPREMNI NA TAKVU VRSTU OBVEZE.

  2. #52
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    ja ne bih bas preporucila hrcka jer oni znaju iznenada umrijet taman kad se zaljubis u njih to sto ne zahtjevaju paznje nekome moze biti dobro, nekome i ne. hrcci nisu uopce drustveni i mislim da nikad ne zavole svoje ljude.

    sto se pasa i alergija tice, mi imamo psenicnog terijera, clanak na wiki, za tu pasminu se kaže da je hipoalergena. doduse treba ih redovito cesljat, svako par mjeseci šišat, a što se terijerske krvi tiče, nisu baš neki terijeri, jako su blage naravi i jako im je vazno usreciti vlasnika. cak bi nekad volili da se malo više "postavi za sebe"

  3. #53
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    elin ja se slazem s tobom, uglavnom. mi smo naseg psa po naravi birali, prekopali smo "cijeli internet" proucavajuci kakva je koja pasmina i sto bi nama odgovaralo. glavni kriteriji su bili:
    * ne prevelik
    * ne zahtjeva previse istrcavanja, okej mu je zivit u stanu
    * dobar s ljudima, djecom, drugim psima, moze se naucit na macke

    naravno karakterne osobine pasmine ne znace nuzno da ce pas - jedinka bit "ko iz knjige" ali predodredenost mnogo znaci i uglavnom znaci da se psa na sve to moze naucit.

    moram reci i nesto sto se ne slazem, a to je da su pudlice nervozna pasmina. mislim da je to dojam kojeg mnogi ljudi steknu, jer ljudi uzimaju pudlice misleci da je to "pas na baterije" a ignoriraju da je to jedna od najinteligentnijih pasmina kojoj treba dosta razlicitih intelektualnih aktivnosti da bi bila sretna. i tako dobijes frustriranu pudlu

    preporucila bih jedan kviz za pomoć u odluci oko pasmine: http://www.glowdog.com/bestdog/
    dosta dobar nacin za naucit o cemu sve treba mislit i tak...

  4. #54
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    A ja bih macu, samo MM kaze da ili maca u kuci ili on, pa onda za sada biram njega

  5. #55
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A ja bih macu, samo MM kaze da ili maca u kuci ili on, pa onda za sada biram njega
    a sta kaze lovro?
    meni je to bas tuzno kad se netko nece niti pricat
    moram sad ispricat pricu o mom prvom kucnom ljubimcu, a to je jedan macak iz ulice kojeg su djeca iz kvarta maltretirala, to je bilo prestrasno mi smo mu jedini u cijelom susjedstvu bili dobri i tako je s vremenom postao nas macak.
    danas kad gledam gdje bih zivila... nikad ne bih htjela vise zivit u tom kvartu. bas je teska primitiva vladala
    malo je mamu i tatu trebalo nagovarati da ga zbilja proglasimo nasim (i time zabranit ikome da ga maltretira), ustvari uvjeriti ih da nece oni jedini misliti o macku i tako od tada smo mi jedna "macja obitelj" tj. nesretni smo ako nemamo macu u kuci.

    ja i MD imamo psa ali se nadam da necemo bit iskljucivo "pseći ljudi", ja zelim i mace i stakce!

  6. #56
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Lovre za sada nista ne kaze, ali kad god mu se pruzi prilika grli sve zivotinje koje uhvati

  7. #57
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    Lovre za sada nista ne kaze, ali kad god mu se pruzi prilika grli sve zivotinje koje uhvati
    ajme skuzaj! sad san vidila da nije lovro nego lovre u ovom zagrebu sam navikla da se svi zovu lovro a meni lovre puno ljepse i ja bi svog klinca tako rado nazvala jednog dana

  8. #58
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    koryanshea, nema problema I ovdje ponekad ga netko zove LovrO mada mi je puno draze sa E

  9. #59
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Mi imamo četvrtu godinu patuljastog šnaucera. Divan obiteljski, staložen i miran pas. Ide na šišanje, trimanje (već što je na redu) svaka dva mjeseca, četkam ga jednom tjedno i dlake u kući su jedva primjetne. Moram reći da je ženka i samim time lakša za odgoj, jer je to malo tvrdoglava pasmina i ako ti je to prvi pas postoji mogućnost da ti on odredi pravila u životu.
    Pas i beba funkcioniraju odlično i jako nam je žao što tu radost nismo priredili i starijoj curki od početka. Pas je obaveza, ali je još veća radost.
    Zato, preporuka je definitivno pas

  10. #60
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Mi imamo četvrtu godinu patuljastog šnaucera. Divan obiteljski, staložen i miran pas. Ide na šišanje, trimanje (već što je na redu) svaka dva mjeseca, četkam ga jednom tjedno i dlake u kući su jedva primjetne. Moram reći da je ženka i samim time lakša za odgoj, jer je to malo tvrdoglava pasmina i ako ti je to prvi pas postoji mogućnost da ti on odredi pravila u životu.
    Pas i beba funkcioniraju odlično i jako nam je žao što tu radost nismo priredili i starijoj curki od početka. Pas je obaveza, ali je još veća radost.
    Zato, preporuka je definitivno pas

  11. #61
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Aneta prvotno napisa
    A ja bih macu, samo MM kaze da ili maca u kuci ili on, pa onda za sada biram njega
    k vragu, da mi se muž tako postavi trajao bi cca 3 sek, odnosno točno onoliko koliko bi mi trebalo da ulazna vrata zalupim za njim. Ovako i onako je sada je u nemilosti.

  12. #62
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    preporučujem psa i uvijek bi i svima preporučila psa. Obožavam pse...
    to ne znači da svi imaju mogućnost da imaju psa kao kućnog ljubimca, ili da svi obožavaju pse.

    ja ih volim. no, da li ćeš ti doći prošetati mog psa dok sam ja na poslu?

    nismo svi stalno doma.

  13. #63
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    sorciere, radim, imam psa i dijete od 11 mjeseci - sve je stvar prioriteta. Ne kažem da je savršeno, ali se životinja nauči. Osim toga pitanje je bilo kojeg kućnog ljubimca preporučujem - e pa ja preporučujem psa. Osim toga, napisala sam da je pas velika obveza i da treba dobro razmisliti da li uzeti životinju u kuću ili ne (u mom slučaju stan). Ti ne moraš, nitko te ne sili, nisam niti mislila nekome nametati svoje mišljenje tipa ti moraš, nego eto preporučujem jer ih jako volim i super, super, super su to životinje.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Pas je divani ljubimac i ja ih jako volim. No, ni jedan vlasnik psa ne zna kako im se pas ponaša i osjeća kad nikog nema kod kuće.
    Obično je riječ o dugotrajnom, višesatnom zavijanju. Psi su društvene životinje, ne vole biti sami pa samim time nisu ljubimci za ljude koji nisu većinu dana kod kuće.

    U slučaju da ljudi rade i ja preporučam macu, ptičicu, zamorčića...Oni imaju manje potrebe za druženjem, manje ovise o društvu čovjeka.

  15. #65
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    sorciere, radim, imam psa i dijete od 11 mjeseci - sve je stvar prioriteta.
    ah, da... prioriteti... dočekala sam priličnu starost ne znajući odrediti prioritete... :?

    preporučujem psa i uvijek bi i svima preporučila psa.
    neovisno o tome koliko volim pse (a obožavam ih!) , ne bih si dozvolila takvu rečenicu. jer "svi" se ne mogu brinuti o psima, nemaju uvjete, ili nemaju dovoljno vremena.

    dakle, u tvojoj izjavi nedostaje dio: svima "koji imaju dobre uvjete"... a dovoljno je otvoriti neki forum za životinje, i pročitati koji su to uvjeti. a ja sam ih se načitala, pogotovo u zadnje vrijeme.

    da živim u prirodi, da mogu raditi od kuće, da nas ima više doma - imala bih bar nekoliko njemačkih ovčara. takav je bio moj prvi pas (dok sam bila mala), i iako ga se ne sjećam - negdje podsvjesno mi je ostala ljubav baš prema takvim psima...

    ali to ne znači da ga trebam imati pod svaku cijenu. cijenu koju bi naravno - platio on sam...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je žao moje mačke koja je veći dio dana sama, mada znam da dosta i prespava i mislim da nakon nje neću uzimati niti jednu životinju...tog tipa koja ima emocije i razumije ....

    možda ribice ili puževe, bolje puževe jer se i ako akvarija treba jako brinuti ,a nije ni jeftin

  17. #67
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    sociere, iskreno ne znam da li si se ti zbilja našla zbog nečeg što sam napisala uvrijeđena (iako ne znam radi čega) ili se samo raspravljaš da bi raspravljala. Ja sam dosta toga u 2 posta napisala, a ti si se od toga zakačila za 2 rečenice. Gle, više od pola života živim sa psima i kada bi čovjek čekao idealne uvjete za imati psa (to ti je da si stalno doma i nikada nikamo ne ideš, da si stalno u šetnjama, u mom slučaju i da ideš u lov, da imaš kuću...) nikada ne bi imao psa. Iskreno, psi ti se nauče da izbivaš i čekaju (većinu vremena prespavaju). Bitno je što se događa kada dođeš doma. Ja ti dođem s posla, pojedem nešto, odmorim se cca 10-ak minuta (prije toga ju je MM već izveo čim je došao nakratko) i onda slijedi jedna velika šetnja od cca 2 sata (ja, mala i pas). Prije nego se mala rodila išli smo još i sa njom na Sljeme 1 put tjedno na istrčavanje, sada ne, čekamo da mala malo poraste pa ćemo onda ići. U nedjelju idemo na imanje od svekra i svekrve i cijeli dan provede sa nama u prirodi. Zato kažem da je stvar prioriteta - mogu doći doma i klonuti u fotelju ili mogu doći doma i iznaći snage za šetnju od 2 sata, to je moj izbor, ali isto tako znam da ako imam psa moram ići u tu šetnju jer pas to traži. Mogu subotu potrošiti šetajući se po špici, a mogu otići i cijeli dan biti na Sljemenu, a nedjelju mogu potrošiti šetajući se po shopping centrima ili u prirodi kod svekra i svekrve. Nemoj sad opet reći da ja nešto prejudiciram što se tiče tebe, jer ne prejudiciram niti mi je to namjera. Ono što ti hoću reći da je to jednostavno način života, ja sam ga izabrala i meni je divno.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Iskreno, psi ti se nauče da izbivaš i čekaju (većinu vremena prespavaju).
    Nažalost, nikad se ne nauče. Kad ti dođeš kući vidiš veselog psa i on je upravo takav zato jer si ti stigla. Do tad je nesretan jer je zatvoren i sam.

    Često se ljudi žale kako im psi kad su sami uništavaju namještaj, tepihe... Oni to ne rade zato jer su neodgojeni nego zato jer su depresivni. Ne jednom sam čula kako psi iz susjednih stanova neutješno zavijaju. Zbog jednog sam htjela zvati i nekog da razvali susjedova vrata jer je pas zavijao doslovno cijeli dan. Sigurno to nije radio zato jer je spavao ili bio sretan.

    Naravno, kad to kažeš vlasnicima oni se čudom čude jer to nikada od svog psa nisu doživjeli.

  19. #69
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Obožavam pse, imam ih cijeli život, ali u sedmom mjesecu nam dolazi maca. Zašto? Zato što kad bejbistitamo psa od staraca u jedan park bi Do, u drugi Di, a Nata-pas treba pišanje u šetnji, a nekraj vrtuljka. Gomila djece je izgnjavi, a ona se ne prošeta. Niti doma nije puno bolje. Natica je strpljiva labradorica, ali kad je kod nas vidi se da je u bedu. Obično je zadnja na redu za igru, maženje, zapravo za sve i nije sretna s tim. Stan je mali i uvijek joj netko hoda ili preko glave ili preko repa di god se legne. Uzeli smo malu macu kojaneće narasti do 40 Natinih kila koja se može zabaviti malo i sama na svojem stupiću za igru... Samo da nismo alergični na dlaku, kako nas je krenulo s tim alergijama više ne znam... Dakle čekamo treću bebu koja zove Felina

  20. #70
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ako imate mogućnosti uzmite svakako PSA ! meni su psi dio života

  21. #71
    Kate13 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    281

    Početno

    Čitam ja vas, čitam. Za sada, kako stvari stoje, čim se vratim na posao kupujemo kuću! :D Onda možemo imati i psa i macu bez razmišljanja o prostoru.

    Moj dečki već planiraju i nabavku zeca (htjeli bi oni i kokice i purice i patke, ali tu potrebu za stvaranjem omanjeg zoo-a držim pod kontrolom ), Domi žarko želi jednu - sovu! A, inače on je već odabrao i koje ćemo cvijeće posaditi oko kuće.

  22. #72
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj elin prvotno napisa
    Iskreno, psi ti se nauče da izbivaš i čekaju (većinu vremena prespavaju).
    Nažalost, nikad se ne nauče. Kad ti dođeš kući vidiš veselog psa i on je upravo takav zato jer si ti stigla. Do tad je nesretan jer je zatvoren i sam.

    Često se ljudi žale kako im psi kad su sami uništavaju namještaj, tepihe... Oni to ne rade zato jer su neodgojeni nego zato jer su depresivni. Ne jednom sam čula kako psi iz susjednih stanova neutješno zavijaju. Zbog jednog sam htjela zvati i nekog da razvali susjedova vrata jer je pas zavijao doslovno cijeli dan. Sigurno to nije radio zato jer je spavao ili bio sretan.

    Naravno, kad to kažeš vlasnicima oni se čudom čude jer to nikada od svog psa nisu doživjeli.
    o da ,nauce se oni i te kako,pas inace spava oko 16 sati dnevno i nije mu problem biti sam ako se nauci i zna da ce sa gazda vratit.Naravno da postoje psi koji tule kad su sami, ali to su razmaženi psi koje nitko nije naucio reda kao i one koji grizu i trgaju stvari,a takvi ce radit štetu bez obzira bili sami ili ne.Moj pas nikada nije napravio štetu i nikada ce cvili kad je sam jer nije isfrustriran vec ima svoj red i puno je truda uloženo u njgov odgoj.Prije svega nikada ne odlazimo od kuce a da on prije toga nije bio vani.Na moru su ljudi (koji su nam iznajmili apartman) bili jako iznenađeni jer se za našeg psa nije ni znalo kad je ostajao sam u apartmanu.inace imam "živcanog"kokera.ponavljam ,potrebno je jako puno truda,volje, živaca i znanja prije nego se odlucite za psa.Kakav ce vam biti pas definitivno ovisi o vama!!

  23. #73
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj Kate13 prvotno napisa
    Čitam ja vas, čitam. Za sada, kako stvari stoje, čim se vratim na posao kupujemo kuću! :D Onda možemo imati i psa i macu bez razmišljanja o prostoru.

    Moj dečki već planiraju i nabavku zeca (htjeli bi oni i kokice i purice i patke, ali tu potrebu za stvaranjem omanjeg zoo-a držim pod kontrolom ), Domi žarko želi jednu - sovu! A, inače on je već odabrao i koje ćemo cvijeće posaditi oko kuće.
    kad smo kod psa i zeca, pazi koju pasminu nabavljaš. Ja imam beaglicu, a frendica je prije cca tjedan dana uzela zeca. Veli ona meni da ih upoznamo jer se zec zove isto kao i moj pas - ja :shock: Velim joj: beagli su ti lovački psi koji služe za lov na zečeve Brijem da upoznavanje ne bi baš najbolje prošlo.
    Bony potpisujem, niti moja ne tuli, niti trga stvari (kao štene je, ali to je normalna faza u štenaca). Isto smo bili u apartmanu na moru i ljudi koji su nam iznajmili apartman su u početku bili skeptični, ali kada smo odlazili rekli su da su ugodno iznenađeni jer se za psa nije čulo. Ono što ja stalno ponavljam (a imam iskustva sa psima jer više od pola života živim sa psima, prije beaglice sam imala kokera) je da se pas itekako može naučiti živjeti sa ljudima.

  24. #74
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da li netko ima kućnog ljubimca bez nogice, bez oka, repa......???

    ako ima - da li životinjica ima neke poteškoće, nešto oko čega joj treba posebno pomagati...?

  25. #75
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    frendica ima macu koja nema jedno oko... maca je brzo preuzela vlast u kući bez ikakvih problema opaka mala viška mačka

  26. #76
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    frendica ima macu koja nema jedno oko... maca je brzo preuzela vlast u kući bez ikakvih problema opaka mala viška mačka
    ha? :shock:
    morat ću na instrukcije kod mace

    obzirom da su nam macu s 3 noge odnesli "ispred nosa", postoji mogućnost da se nađe neka druga kojoj treba puno ljubavi ... sve opcije su u razmatranju...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    chill out room
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    kikica je odlučila udomiti macana... ne bilo kojeg, nego jednog sa stranica za udomljavanje. jer se "zaljubila" na prvi pogled. micek ima 3 nogice, i voli se maziti. ..
    a ovo mi je baš lijepo...
    bravo kikice, prava si!

    i moj glas odlazi macama.
    a za one koji ih nikad nisu imali, možda je najbitnije da za početak nauče kako se mačka ne privikava na vlasnika već vlasnik na nju i malo po malo (vlasnik ponekad niti ne primijeti) sve je po njoj i kako ona želi. baš zato obožavam mačke - to je životinja koja se ne pokorova, a koliko tek znaju biti predivne....

    mi smo na kratko vremena bili udomili malog ranjenika, mačka koji nije imao oko...bio je tako razigran, predivan....nažalost, bio je kratko s nama jer nije dobro podnio operaciju

  28. #78
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj kuku.tree prvotno napisa
    mi smo na kratko vremena bili udomili malog ranjenika, mačka koji nije imao oko...bio je tako razigran, predivan....nažalost, bio je kratko s nama jer nije dobro podnio operaciju
    :shock: a što može krenuti po zlu? žao mi je

    ima jedan koji ne reagira na antibiotike, i navodno će ostat bez okeca...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    ima jedan koji ne reagira na antibiotike, i navodno će ostat bez okeca...
    Proguglaj koloidno/ionsko srebro. Treba probati ako nije prekasno. Ako ne znaš gdje ga nabaviti-pitaj .

  30. #80
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa

    ima jedan koji ne reagira na antibiotike, i navodno će ostat bez okeca...
    Proguglaj koloidno/ionsko srebro. Treba probati ako nije prekasno. Ako ne znaš gdje ga nabaviti-pitaj .
    nismo ga mi ni vidjeli (još ). samo čuli za njega, ali trebamo čekati nove informacije. zadnja je - da je prošli tjedan trebao na operaciju ...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa

    ima jedan koji ne reagira na antibiotike, i navodno će ostat bez okeca...
    Proguglaj koloidno/ionsko srebro. Treba probati ako nije prekasno. Ako ne znaš gdje ga nabaviti-pitaj .
    nismo ga mi ni vidjeli (još ). samo čuli za njega, ali trebamo čekati nove informacije. zadnja je - da je prošli tjedan trebao na operaciju ...
    Ako preživi operaciju, a ostane ipak bez okeca za macu, pogotovo kućnu, to neće biti preveliki hendikep. Problem je jedino infekcija. Ako si u mogućnosti kontaktirati ljude s kojima je sad maca spomeni im srebro. Trebalo bi špricati u oko.

  32. #82
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nisam u kontaktu, inače bih imala sve informacije... znat ću više za koji dan...

  33. #83
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    meni je žao moje mačke koja je veći dio dana sama, mada znam da dosta i prespava i mislim da nakon nje neću uzimati niti jednu životinju...tog tipa koja ima emocije i razumije ....

    možda ribice ili puževe, bolje puževe jer se i ako akvarija treba jako brinuti ,a nije ni jeftin
    uzmi zohare, oni su jos zahvalniji!

  34. #84
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    uzmi zohare, oni su jos zahvalniji!
    Da, nemaš nikakve brige oko njih, samo ih pustiš u špajzu

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    chill out room
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    :shock: a što može krenuti po zlu? žao mi je
    mačić kojeg smo mi udomili bio je još premalem, preslab, ostavljen na ulici gladan, nikakav....operacija je zato bila previše za njega

    živio je 15 dana...drago mi je da smo mu barem tih 15 dana omogućili da ima hranitelje, mazitelje i pazitelje....

    inače, te infekcije oka znaju imati mnogi mačići, mnoga legla ne prežive na ulici baš zbog toga, a ako im se organizam izbori onda nemaju to oko koje je dohvatila infekcija....

    nadam se da će ti kikica bit ponosna na jednog takvog malog heroja

  36. #86
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi imamo jednu macu s jednim okom. Izgubila ga je jako rano, bila su joj oba oka inficirana kad smo ju našli. Jedno nije nikako moglo ozdraviti, infekcija ga je previše oštetila tako da joj je vet to izvadio i zašio. Jedva se kuži da joj nešto fali.
    Ona se ponaša kao da joj ništa ne fali, jednostavno je naučila živjeti s tim.
    Spretnija je nego naš drugi, "normalni" mačak, i malo munjena, prava zaigrana maca

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Mi ima labradoricu vec pet godina, divan kucni ljubimac,a ona i kcerka su kao "sestre" nigdje jedna bez druge.
    I trenutno imamo na dohrani dva mala divlja zecica od 400 grama, tak da ih hranimo na dudicu

    _________
    N 28.12.04.

  38. #88
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja imam slijepu dobermanku. Život joj je piece of cake, u prenesenom i doslovnom značenju.

    Nemojte preuveličavati hendikepe životinja, jer one nisu samosažaljivi ljudi, već borci koji 'nemaju vremena' za: "jadan mali micek, kako ti bez oka?!". Ima drugo, vidi i dobro mu je.

    Mačke s jednim okom ili tri noge su savršeno normalne životinje, savršeno sposobne za život.
    Ustvari problemi nastaju kad ih ljudi stvore.

  39. #89
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Kate 13, čini se da tvoji klinci još nisu spremni za životinjicu. Situacija s mačićem je pomalo zasrtašujuće zvučala

    Ja ti ne bi preporučila nikakvu životinju, pa biljke i zaljevanje je za sad sasvim dovoljno.

    Čekaj da malo odrastu da se zbilja mogu brinuti o živtinjama, a i dobro se posavjetuj sa liječnicima da se ne dogodi situacija da životnju morate vratiti jer izaziva dodatne komplikacije kod astme.

  40. #90
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    evo naše lude mačketine o kojoj govori Honey: http://fotozine.org/index.php?knjiga...&element=51460

  41. #91
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.suza.hr/default.aspx?id=1042&idziv=10364

    nadam se da je ovo dobar link...

  42. #92
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj nicols prvotno napisa
    evo naše lude mačketine o kojoj govori Honey: http://fotozine.org/index.php?knjiga...&element=51460
    prava je!!

  43. #93
    nicols avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    http://www.suza.hr/default.aspx?id=1042&idziv=10364

    nadam se da je ovo dobar link...
    Dobar je link. Micek je prekrasan, da nismo prebukirani, odmah bi ga uzeli!

    Inače, moja mačketina, luda gusarica sa jednim okom, pod imenom Pika, posve je "normalna" i "munjena" mačka! (izgleda da će, iako već odrasla, po ponašanju uvijek biti malo razigrano i nestašno mače)... Ona se penje na drvo, vreba vrapce, skače u zrak nepogrešivo hvatajući sitnu leteću gamad. Od malena imam mačke, ja i brat smo ljubitelji mačaka i dok smo bili mlađi imali smo nekoliko puta i legla pa dijelili okolo mačiće. Teško da bih sad mogao nabrzinu izbrojati kolio je mačaka živjelo u i oko naše kuće u zadnjih 25 godina ... Ali naša jednooka gusarica Pika je jedna od najspretnijih mačaka koje sam ikada imao! Skuži se na njoj da je malčice drugačija, dok je bila skroz mala nije znala dobro procjeniti visinu i znala je zapeti kad bi se na brzinu provlačila negdje. Danas samo iskusan promatrač može skužiti da je ona drugačija od drugih mačaka (recimo npr lagano naginjanje glave dok vrijeba plijen...). Ona je potpuno normalna, potpuno prilagođena čketina, luda u glavi (u šali znamo govoriti svima da je kirurg kad joj je odstranio oko zabunom izvadio i pola mozga), ali istovremeno i vrlo draga i mazna maca. Sječam se kad sam ju našao, oba oka su joj bila potpuno otečena i zatvorena od gnjoja i trčala je u krug izbezumljeno po vrlo prometnoj obilaznici. Danas, kao da zna da smo joj spasili život i pokazauje tu svoju zahvalonost neizmjerno!!! .... I da, ne dozvoljavamo nikome da se sažaljeva nad njom i da govori "jadna maca, meni je nju žao". Ja na to odgovaram: meni je jedino žao zavjesa koje je potrgala penjuči se na njih

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    sad ste mi ti i honey još draži

    pozdrav od mačkoljupke

  45. #95
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj nicols prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    http://www.suza.hr/default.aspx?id=1042&idziv=10364

    nadam se da je ovo dobar link...
    Dobar je link. Micek je prekrasan, da nismo prebukirani, odmah bi ga uzeli!
    banuli smo večeras udomiteljici u kuću, u nedoba (oko 21h ). ali nismo mogle izdržati ...

    i zaljubile smo se ... jedan od najljepših miceka koje sam ikad vidjela ... mislila sam da mu je ono poza na slici, ali kad je tako zaspao i u mom krilu - sva sam se rastopila...

    u ponedjeljak ide na operaciju, i moram vjerovati da će sve proći kako treba. ima samo 900g, i treba izdržati anesteziju ...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    preslatki je
    Sretno miceku na operaciji!

    __________
    N 28.12.04.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    u ponedjeljak ide na operaciju, i moram vjerovati da će sve proći kako treba. ima samo 900g, i treba izdržati anesteziju ...
    Kod kojeg je veta? Hoćeš koloidno za špricanje nakon operacije (trebalo bi mu dati i per os) ? Reiki?
    Ako ti treba bilo što-pm

  48. #98
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa

    u ponedjeljak ide na operaciju, i moram vjerovati da će sve proći kako treba. ima samo 900g, i treba izdržati anesteziju ...
    Kod kojeg je veta? Hoćeš koloidno za špricanje nakon operacije (trebalo bi mu dati i per os) ? Reiki?
    Ako ti treba bilo što-pm
    ne znam, jer sve je organizirano preko noine arke - obzirom da je micek njihov "štićenik". trenutno je na antibioticima da ne dođe do infekcije.

    razgovarala sam s udomiteljicom, i mislim da je najbolje da se oporavi u poznatoj sredini. ako nešto bude trebalo, svakako se javim . ali mali je pravi gazda ... izvalio mi se na krilu, a kad je htio promijeniti položaj - grickao mi je remen na satu, dok nisam stavila ruku onako kako je njemu pasalo!

    btw - bez okeca je ostao jer ga je netko šutnuo !

  49. #99
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    macic je presladak :inlove:
    sretno mu na operaciji!

  50. #100
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    operacija je dobro prošla . micek je malo "pijan" od anestezije, pa baulja po stanu, a dobio je i "ogrlicu" za zaštitu koju hoće skinuti... čula sam se s tetom čuvalicom danas ...

    obzirom da je kod nje netko doma cijeli tjedan - micek se oporavlja u poznatoj sredini. naime, ne može se sam ni hraniti...

    vidim da su ga već skinuli sa stranica za "hitnu pomoć", ali je "dokumentiran" u humanitarki (u potpisu)

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •