Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 244

Tema: Kućni ljubimac

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Drago mi je da je micek dobro.
    Ja sam danas imala isto jedno traumaticno iskustvo.
    Imam dva divlja zecica od 600grama koje hranim s dudicom, povrcem....... super napreduku a kad navrse 1200 grama kanim ih pustit u prirodu.
    No danas je susjedov terije dosao u nase dvoriste i dok nikog nije bilo vani rastrgao je zicu od gajbe :shock: :? nije mi jasno kako je to uspio napraviti!!!???? Jednog zecuca je izvukao van, no ja sam na vrijeme dosla i uspjela ga spasit, al mu je odgrizao prednju nogicu do zgoloba (pazuha) Odma sam odjurila veterinaru, zeko je dobio osam savova i nadam se da ce se brzo oporavoti.
    Moja kcerka je tak u soku da samo place i veceras nije htjela sama spavat.

    _________
    N 28.12.04.

  2. #102
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    :shock:

    čuj, kak ti je to susjedov pas došao u dvorište? mene bi bilo strah za dijete... :/

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Kroz zivicu, iskopao je rupu, a tak je mali da se provuce di hoce.
    Ma on ljudima nece nista stvarno, al je malo lud sta se tice ostalih zivotinja, jedino mojoj labradorici nece nista.
    No to ga ne opravdava, ljuta sam ko pas na njega, a i na susjeda sta ga ne pazi kad zna da uvijek napravi neko sranje

    _________
    N 28.12.04.

  4. #104
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    terijeri su lovački psi i kao svi lovački psi znaju prokopati rupu ispod ograde i uvući se. Ajde ti lijepo k susjedima i reci im neka malo bolje pripaze na svog psa, jer ovo nije u redu - pa ne buš ti valjda hvatala njihovog psa po svom dvorištu. Baš mi je žao za zeku, neka brzo ozdravi.

  5. #105
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    dodatak HNB - ovo je guba, mislim da smo istovremeno poslale post.

  6. #106
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    susjedu fino daj račun za krletku i za veterinara, pa bu brzo zabetonirao sve prolaze!

  7. #107
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    susjedu fino daj račun za krletku i za veterinara, pa bu brzo zabetonirao sve prolaze!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Saljem slikicu da vidite kako su zecici mali.
    Tu su jos oba citava



    _________
    N 28.12.04.

  9. #109
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    peso je sladak, zečići su preslatki. Daj mi reci kak si ovak na post bez linka stavila slikice da vam i ja pošaljem slikicu svog pese.

  10. #110
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    moderatorica ce morat sredit slikice, jer ipak nisu dozvoljene...
    elin pa stavi slobodno link na sliku svog ćuke

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    POMOĆ I SAVJET, molim vas! Već 2,5 god imamo kujicu, mješanka vučjaka i huskyja, malena rastom, srednje dlake, draga, privržena, razmažena, jednom rječju - naša prva "beba"
    Ali sad sam ja u 7. mjesecu trudnoće , čekamo to malo čudo koje će Bubi odnijeti prvo mjesto i prioritet u obitelji (a tako je valjda normalno) - trebam vaša iskustva, savjete, bilo što, jer ne bih željela Bubu dat nikome, a bome ne bi željela ni da postane ljubomorna, ogrebe bebicu i slično.
    Ima li itko sličan izazov u svojoj obitelji?
    I što sa dlakama? (Buba je kućni pas, redovito cjepljena, čista, ali dlake pušta, iako svako jutro usisavam kuću) Jel novorođenče treba izolirati od psa ili...? Što je sa alergijama?

  12. #112
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    draga magali, pas neće biti ljubomoran ako ga normalno upoznaš sa bebicom kad se rodi. ali o tome neka ti priča netko s osobnim iskustvom...
    naravno, nikad psa i bebu ne smijes ostavljat bez nadzora, ali ionako bebu neces ostavljat bez nadzora pa to nece biti problem.
    sto se alergija tice, djeca koja odrastaju uz kucne ljubimce su im manje sklona. tako da nemas straha.
    jos nabaci neki search, cula sam od jedne mame-s-psom da bi trebala izbjegavat frontline u trudnoci i dok je beba skroz mala.
    tebi bebi i psici

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Moja kuja je stara 5 godina, a dijete 3,5 godina.
    Kad smo dosle iz rodilista prvo ju je pesica polizala.
    Nisam je nikad izolirala, samo redovito cesljanje da bas dlake ne lete po cijelom stanu.
    Kod nas stvarno sve super funkcionira i kcer i pas se obozavaju.
    Nadam se da ce tako i kod vas biti.

    Nisam znala da slike nisu dozvoljene, pa nek moderator to sredi.

  14. #114
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    magali, potpisujem sve što je napisla HNB. Imam beaglicu staru 4 godine i bebu staru 1 godinu. Ova prva je dugo mislila da je ova druga njezino štene Sjedila ispred kinderbeda, u panici dolazila do nas kada bi mala plakla kao ajmo beba plače zakaj vi sjedite. Nismo nikada odvajali djete i psa, mala ju obožava (kad plače ja samo velim gdje je Betty, dijete odmah traži psa i smije joj se, uvijek ju taj pas oraspoloži). Sad ju voli dirati, ali nije baš nježna tako da ja učim da mazi psa: uzmem malu u ruke i dragam psa i govorim draga, draga, a mala ju onda čupa i viče dada, dada Pas ništa, sjedi ona stojički Nemreš vjerovati. Što se tiče alergija, negdje sam pročitala da je imati životinju super baš za to, jer kao navodno alergije izaziva presterilna okolina (zapravo, ako kužiš princip alergija i logično je, jer alergije su obrambena reakcija organizma na stvari iz okoline koje nisu opasne za ljudski organizam). Svejedno, dlake čistim redovito i to jako pazim, jer zapravo se ne zna zbog čega netko ima alergije, a netko drugi ne. Ukratko, psi i djeca ti se super uklope nema potrebe da daješ nekome kujicu.

  15. #115
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    e da, zaboravila ti reći mogući problem (nekima to je problem, nekima ne bi bio): moja kujica ti je prije nego je malena došla bila jako plaha (razmazili smo je strahota jedna), kad bi netko zazvonio na vrata nije lajala nego bi se sakrila ispod kreveta, a u šetnji je bježala od ljudi koji su je htjeli pomaziti, sad se opet vratila u taj stadij, ali jedno vrijeme je bilo kad je netko pozvonio najrađe bi pojela vrata, a kad bi se netko približio na njoj neprihvatljivu duljinu od kolica odmah bi tjerala. Tak da ti ja do sada nisam imala problema sa time da mi drugi ljudi diraju dijete u kolicima i naviruju se jer je Betty sve potjerala. Sad više nije tako, i moram priznati (a ima i ta tema na forumu) da mi smeta što ljudi idu mom djetetu i diraju je. Samo napominjem da malo pripaziš kad ste u šetnji sa bebom da ne bi bilo nesreća jer je moja bila jako osjetljiva na približavanje bebi i branila je bebu. Stavi tada psa na lanac da ga možeš povući.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Magali, kad budeš u bolnici potrudi se da ti TM kad dolazi u posjetu odnese doma malu gazicu na koju ćeš izdojiti malo mlijeka i eventualno nešto što beba nosi na sebi, gazicu s kojom ćeš je eventualno pobrisati nakon dojenja, prljavu pelenu ili bilo što. Znam nekoliko vlasnica pasa koje su to napravile i pas je na taj način upoznao bebin miris pa je po dolasku kući nije prepoznao kao stranu osobu. I ti ćeš promijeniti miris zbog dojenja pa je ovo s tvojim izdojenim mlijekom dosta važno.

    Kad dođeš kući iz rodilišta svakako nastoj spustiti bebu na visinu psa i malo niže da je može dobro ponjušiti. Najbolje je ako bebi izuješ čarapice i daš peseku da joj ponjuši ( i eventualno poliže) nogice. Nastoj ne biti u strahu za bebu jer ga pas osjeti i promijeni ponašanje i svakako nastoj maziti peseka više nego inače (kao starije dijete koje je dobilo bracu ili seku).

    Alergija se ne moraš bojati, a dlaku tako i tako posaugaš. Nastoj samo malo više četkati psa i drži ga dalje od pribora za njegu i hranjenje bebe.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    Potpicujem cure.
    Moja kcerka je i naucila hodat uz psa.
    Ona bi puzala, a kad bi se htjela dic dosla bi do psa primila se njoj za ogrlicu i tako bi njih dvije hodale.
    Barem nisam ja stalno morala biti sagnuta i drzat je za rukice

  18. #118
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Kod prvog djeteta prilikom vraćanja iz bolnice ja sam prva ušla u stan, pozdravila se s pesekom. On je uvijek bio najviše privržen meni. Tako nije odmah u prvom susretu osjetio da mu je beba "ukrala" alfu i nije ju doživio kao konkurenciju.

    Onda smo ga upoznali s bebačem, ponjušio ga je, protrčao par krugova okolo i uglavnom ga je super prihvatio.

    Psu je jako bitna hijerarhija, mora mu se pokazati gdje je čije mjesto u čoporu da bi se on znao ponašati. Psi žive u čoporima i takvi su im nagoni. Beba je uvijek iznad njega na ljestvici i to mu se mora dati do znanja. Kao i svi ljudi. Mi bez problema svom psu možemo češljati dlaku, prčkati po zubima, šapama, dirati mu hranu. Ne može se dogoditi da on npr. leži na kauču i ne da nekom da tu sjedne.

    Sad je pas tak strpljiv s malim, nije bilo ni trunke ljubomore, a prije je bio jedina naša maza. Nije bio mlad kad sam rodila, već je imao 7 godina, ustaljene navike, i pekinezer je, a znamo da ljudi često njih okarakteriziraju kao živčane i tvrdoglave. Danas se malac penje na njega, navlači ga, češlja, hrani ga. Normalno, to navlačenje nije uz naše odobrenje, pokušavamo uvijek spasiti malog psa. Ali Gizmač jedva koji puta zareži, miče se s puta kad može. Bude mi ga žao, sad ipak dobiva puno manje pažnje nego prije Tješim se da mu barem nije nikad dosadno, a fakat nije sportski tip da treba puno istrčavanja

  19. #119
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ovo kaj je mim rekla nisam napravila, ali ovo kaj je rekla HNB sam napravila: odmah čim smo malu donijeli iz rodilišta sam je spustila da ju Betty ponjuši i poliže. Što da ti kažem - ljubav na prvi pogled, a kod male tek za cca 2 mjeseca kad ju je skužila.

  20. #120
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ma u principu, ako nemaš agresivnog psa, pas će biti oduševljen bebom. Pi prepoznaju tko je mali i nemoćan i potpuno promijene ponašanje!

    Mi imamo veliku kuju koja nikako nije pažljiva. I neki dan je k nama došla klinkica u posjete. To je bio raj za gledati kako mala baca psu štap i ona moja joj nosi natrag i tako joj ga nježno spušta. Ma predivno. Do tad nisam imala pojma da moja psica može biti nježna, i ne igrati se grubo, naskakivati, grebati i sl!

    Citiraj magali prvotno napisa
    mješanka vučjaka i huskyja, malena rastom,
    Kak je z ove mješavine uspjela biti malena rastom???

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    HVALA! Bas me malo hvatala trta kako pomiriti bebu i zvjerčicu A Buba je nekako malena ostala, nije sad ogromna kao vučjak, i još je ženka (one su inače manje), ima 20 kg, leđa su joj meni ni do koljena, tako da je ne smatram velikom dlakavo naše malo čudovište...
    Znači, upoznat je sa mirisima i dat polizat bebu i to je to Mislim da će sve bit u redu, MM će preuzeti intenzivnu njegu oko kujice, malo više češkanja i maženja, kad ja dojim i tako to...

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    E, i danas sam pročitala tako lijepu priču: jedna mama je donijela bebača iz rodilišta, a njena sterilizirana kujica (nikad nije ni imala kučiće) je dobila mlijeko čim je pomirisala bebu
    I kada je mama prestala dojiti maloga, i kujica je izgubila mlijeko...
    Ustvari, privrženost je nedokučiva stvar...

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj magali prvotno napisa
    E, i danas sam pročitala tako lijepu priču: jedna mama je donijela bebača iz rodilišta, a njena sterilizirana kujica (nikad nije ni imala kučiće) je dobila mlijeko čim je pomirisala bebu
    I kada je mama prestala dojiti maloga, i kujica je izgubila mlijeko...
    Ustvari, privrženost je nedokučiva stvar...
    Isto se dogodilo mojoj prijateljici s njenom boxericom. Pesica nije smjela imati bebe zbog nekog blagog oblika epilepsije i, kad se rodio njen sin, također je dobila mlijeko i postala užasno brižna. Spavala je kraj vrata sobe u kojoj je spavala beba i na prvi plač alarmirala sve u kući, a kad je beba dojila sjedila je kraj nogu mame i samo gledala bebu. Danas su najbolji prijatelji, mali može od nje raditi što god poželi i nikada nije reagirala grubo prema njemu što god joj napravio kad je bio skroz mali.

    Iz mog iskustva djeteta koje je odrastalo s psom mogu ti samo reći da je to jedna posebna vrsta prijateljstva. Alergija nemam, a nije da se nisam najela pseće dlake-uz sav trud mojih roditelja, nikad nisam dobila nikakve parazite i bila sam vrlo zdravo dijete .
    Uz TM-a svakako se moraš potruditi i ti oko Bube. Nedostajat ćeš joj za vrijeme boravka u rodilištu.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    27

    Početno

    Znam, ne namjeravam zanemariti pesicu, nego pretpostavljam da ako budem dojila svaka 3 sata, da ce MM biti taj koji ce u tim trenucima zabavljat/timarit psa ...
    A to sa frontline-om i trudnocom nigdje da nadjem...? :?
    ...
    E, curke, hvala na savjetima!

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    139

    Početno

    Evo ja imam i macu i psa (engleski buldog cc 30 kg). I ribice
    A i svježu bebu od 2 mjeseca.

    Pas je inače dosta naporan kada dođu gosti - hoće se igrati s njima i na silu ih ponjuškat. Tako da smo bili dosta oprezni pri dolasku bebe. MM je bio zadužen za životinje u kuhinji i dnevnom boravku, a ja za bebu u spavačoj. Hodnik i kupaona su nam bile zajedničke zone. To je tako trajalo svega nekoliko dana nakon dolaska iz rodilišta. Pri tome smo psu i maci davali prljave pelene i robicu od bebice da je ponjuše. Pas je više privržen MM-u, ali ja bi se potrudila da kad mala zaspi pomazim psa i poigram se malo. A i poneka šetnja sa psom je dobar odmor od dojenja...

    Sada smo u fazi da maca uopće ne reagira niti ju zanima beba, pas je zainteresiran za njuškanje i lizanje kada je spustimo u njegov domet. Nema nikakvog lajanja kad beba plače, niti vidljive ljubomore. A i ribice su dobro podnjele prinovu...

    Zajednička šetnja u četvero je interesantna. Pas koji je inače ljenjivac se takmiči sa kolicima.

  26. #126
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj magali prvotno napisa
    A to sa frontline-om i trudnocom nigdje da nadjem...? :?
    ...
    ne znam točno na što misliš, ali ako misliš da frontline može biti potencijalno štetan za bebu u trudnoći, onda ovako: negdje u 7 mjesecu moje trudnoće (ožujak) smo namazali Betty sa advanticsom i sve o.k. - ništa niti meni niti bebi, a ja ju mazala. Preporučujem ampulice, ne štrcalicu, jer ampulice ne dolaze toliko u doticaj sa tvojom kožom. Navodno se to kroz kožu upija u tijelo, pa ju izbjegavaj maziti po vratu jedno 2 dana dok se ne posuši. Odmah operi ruke (ali to već znaš).

  27. #127
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj magali prvotno napisa
    A to sa frontline-om i trudnocom nigdje da nadjem...? :?
    ...
    ne znam točno na što misliš, ali ...
    ako nadem konkretan izvor javim; znam da je seka od MD izbjegavala frontline u trudnoci i sad dok je bebac jos mali, ali ne znam gdje se tocno informirala o tome. do tada bez brige

  28. #128
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    micek je došao k nama...i siromak je prestravljen ...

    prvo se nije usudio izaći iz transportera, a kad je to uspio - izgledao je kao dikobraz ... nakostriješena dlakica, sav sfrkan...

    sad skakuće i ruje, konačno se najeo, izbacao piijesak iz wc-a nekoliko puta...

    prigušili smo svjetla i zvukove, i puštamo ga da istražuje...

    okeco je fino zaraslo... sad još samo da se prilagodi...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno


  30. #130
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa


    ne kužim kaj mu je... evo sad svako malo uletava u svoj wc, razbaca pijesak - i briše van...

    samo se jednom pokakao :? ...
    naravno, to se ekspresno počistilo - jer "smrdi, smrdi, užasno smrdi..."

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    navikava se ,daj mu vremena....još je uzbuđen zbog promjene

  32. #132
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ma to znam... sad je opet bacio par zrna pijeska - i igra s njima nogomet! ... uzme jedno zrno, i šutira ga po par minuta...

    a u životu nisam vidjela macu koja toliko NJUŠKA...

    ajme, kako ću noćas spavati :?

  33. #133
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    macku uhvatilo nogometno ludilo

    mi razmisljamo (tj. ja, mm mi nema pojma ) da uzmemo malog psića (iz azila). sad samo da uspijem nagovoriti mm. na koji način da to učinim ?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a beba mala, igra se, istražuje..... kad i vi legnete zaspat će i on

  35. #135
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    macku uhvatilo nogometno ludilo

    mi razmisljamo (tj. ja, mm mi nema pojma ) da uzmemo malog psića (iz azila). sad samo da uspijem nagovoriti mm. na koji način da to učinim ?
    imaš svega na ovim stranicama:

    http://www.suza.hr/default.aspx?id=9

  36. #136

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    169

    Početno

    za miceka :D :D :D
    Nas zeko nije sretno zavrsio, jucer mu nisu izvadili konce jer mu jos nije sve zaraslo, a jutro smo ga nasli mrtvog
    Ovaj drugi zeko je sad totalno zbunjen i jadan bulji u jednu tocku.
    Jos ga malo uhranimo i nek ide na slobodu.

  37. #137
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    mi razmisljamo (tj. ja, mm mi nema pojma ) da uzmemo malog psića (iz azila). sad samo da uspijem nagovoriti mm. na koji način da to učinim ?
    ja sam svog nagovarala mjesecima prije nego je pristao. Ovak ti je to bilo: svaki vikend ti mi sjednemo piti kavu i čitati novine, ja kao ovlaš otvorim stranice gdje prodaju ili daju peseke i onda čitam - gle mali šnaucer, gle mali dalmatiner, gle mali ovaj, dok nismo došli, nakon jedno cca 3 mjeseca do gle mali beagle (kaj je to?-nikad prije nisam čula za tu pasminu) - i odjedanput on veli može. Da li ti trebam reći da sam sve uspjela organizirati u cca 1 sat: i naš odlazak u Karlovac po pesu i spremiti se i uvući njega u auto i doći po mamu koja je isto bila zaintersirana, i uzeti pesu. Samo ti cmolji i žicaj, muškarci mogu slušati cmoljenje i žicanje do određene granice, nakon toga više ne i dali bi da im odrežeš ud (mislim da znaš na kaj mislim) samo da to prestane.
    HNB za zeku
    Socciere za macu :D

  38. #138
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    sorciere, pa mališan mora dobro pronjušiti svoj novi prostor. joooj što bih ja dala da imam uvjete za kojeg malog miceka.
    glede astme i mačaka... moj je otac asmatičar i živi s 4 mačketine. jednostavno nije alergičan na mačju dlaku. zapravo, bio je dugi niz godina no ovisnost o macama je dovela do toga da je alergija nestala
    Moram priznati da mi je mačka veća briga nego pas. Čistiš pjesak, neće jesti bilo kaj, nemreš sjesti da ti već nije u krilu, moram pazit da ne ogrebe Teu jer ju ona zna zezati. Za psa ni ne znam da ga imam kak je dobar. Ak nemam koji dan vremena odvest ga u šetnju ništa se ne buni, naganja lopticu po dvorištu i zadovoljan je.
    čistim pijesak jednom dnevno, tri minute posla + još pola minute da pometem razbacani pijesak.
    kućne mačke spavaju i po 18 sati dnevno tako da se mace sigurno ne ubijaju od dosade dok nas nema kod kuće.
    da, zbilja su izbirljive prasice što se hrane tiče no kad nađeš dobitnu kombinaciju lupaš po njoj i sve 5.
    naša mačka je par puta digla šapu na klinca. i neka je. vrlo brzo je naučio da je ne može maltretirati i sad žive u ljubavi uvažavajući jedno drugo.

    moj glas macama!

  39. #139
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    nedavno sam nosila neku hranu u Noinu arku, zapravo na Vet faks gdje su smješteni njihovi bolesni psi, operirani i rekonvalescenti. ajme tuge...
    ako razmišljate o psu uzmite nekog iz azila, ima i štenaca i svega. a predivni su.

  40. #140
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    kad i vi legnete zaspat će i on


    aha... moš mislit...

    sve je bilo tak mirno, da sam ga išla tražiti oko pola noći... zabio se u jedan ćošak, nemam pojma kak se tamo provukao :shock: ... i onda je hhhhhhhhhhhh na mene :?

    uspjela sam ga namamiti, i onda se mazio ... stavila ga u košaricu, i dizala se još par puta - on ne spava... navodno se po noći smjestio kikici u krevet - a jutros oko 6 - opet ga nisam mogla naći :?

    onda je krenulo... wc, klopa, igranje....

  41. #141
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    srećica ma on je vjerojatno i malo uplašen i malo izbezumljen. brzo će se naviknut.

  42. #142
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    ...i onda čitam - gle mali šnaucer, gle mali dalmatiner, gle mali ovaj, dok nismo došli, nakon jedno cca 3 mjeseca do gle mali beagle (kaj je to?-nikad prije nisam čula za tu pasminu) - i odjedanput on veli može. Da li ti trebam reći da sam sve uspjela organizirati u cca 1 sat: i naš odlazak u Karlovac po pesu i spremiti se i uvući njega u auto i doći po mamu koja je isto bila zaintersirana, i uzeti pesu. Samo ti cmolji i žicaj, muškarci mogu slušati cmoljenje i žicanje do određene granice, nakon toga više ne i dali bi da im odrežeš ud (mislim da znaš na kaj mislim) samo da to prestane.
    Draga, nemoj se ljutiti što 'upadam', samo se nadam da si svjesna da je ovaj način jedan od najgorih po pitanju nabavke kućnog ljubimca.
    Ovakvi slučajevi najčešće loše završe...
    Ne daj se obeshrabriti, naravno, ali morala sam te na to upozoriti. :/

    1. uzeti psa pasmine za koju nikad nisi čula? NE! Jer ne znaš ništa o toj pasmini: kako se ponaša, za što služi, što možeš očekivati: dobro i loše...
    2. kupiti psa u Karlovcu?! Pretpostavljam preko oglasnika. Nadam se da si vidjela barem majku i leglo, ako ne već i oca. Jesi li?
    3. cmoljenje i žicanje JEST način da nešto dobiješ, ali često takvi slučajevi znaju završiti i apsolutnim neprihvaćanjem psa od strane nagovorene osobe. Znam i ljude koji su se razveli zbog takvih stvari.

    Sorcie, maček je prestravljen. Pustite ga par dana samog, ignorirajte ga, neka istraži prostor, doći će vam on sam kad bude spreman. Kad shvati da ima klopu, krevet i svoj prostor.
    Samo da je operacija dobro prošla. Prima li kakvu terapiju?
    Pusa miceku!

  43. #143
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    bio je na antibioticima, ali više nije. okeco izgleda ok, ali mislim da ćemo drugi tjedan kod veterinara - jer se sad treba cijepiti protiv nečega (s 3 mjeseca) - pa ćemo još jednom provjeriti. ovaj tjedan preskačemo, da mu ne bi bio preveliki šok uz promjenu sredine...

    a mislim da se upravo bori za poziciju gazde u kući , jer trči kroz cijeli stan, po krevetima, zavlači se iza svega - pa čak i tamo gdje mislim da ne može proći :? ...

    ne bih htjela da postane emocionalni proždrljivac, ali stalno juri na zdjelice s hranom - a kikicu i mene je žicao klopu... :shock: tj. čim nas je vidio s tanjurima - počeo se dernjati i smucati oko nogu . iako je on dobio svoju klopu prvi, i čak nije sve ni pojeo...

  44. #144
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    @n@ naša ljubimica ti već ima 4 godine kod nas je od 4 mjeseca života. Ovo što si napisala da se peseki ne uzimaju ako ne znaš pasminu jer ne znaš točno kakav je karatkter je točno i iskreno ne bi preporučila ljudima da peseka uzmu na taj način, ali eto.
    Prije nje sam imala kokera koji je uginuo sa 14 godina, bio je star i iskreno falio mi je peso, a MM ti je imao šnaucerku srednju, tak da nismo ljudi koji se nikada sa pesekima nismo sretali i jako ih volimo.
    Mamu nisam vidjela, ali sam uspjela ući u trag svim bracama i sekama iz okota i dan danas se družimo sa njima, a posebno smo dobri sa bracom (braco se pario i moglo bi doći do trudnoće :D :D ).
    Sociere, hhhhh bravo za macu. Neka je ona živa, sve će doći na svoje.

  45. #145
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Naravno, drago mi je da niste naišli na probleme, iako ste mogli. Samo sam htjela napisati upozorenje, da se ne bi drugi poveli za tim primjerom jer je to jako, jako riskantno.

    Velika je razlika između kokera, šnaucera i bigla... ma bilo koje pasmine.
    Ma... ionako dugujem forumašima 'članak' o svemu tome, budem se više toga dotakla onda tamo.

  46. #146
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi imamo perzijsku macu, samo je u kuci, ponekad ode u dvoriste. Jako je cista ali ipak ne ulazi u moj stan, pretezno je dolje kod sveki ili na stubistu.
    Uglavnom, ogomna je, cupava, zna biti i podmukla pa ako ju neko razivcira vrati mu to kad-tad tako da zaskoci iz zasjede. Grebe nenormalno jako, stvarno jos nisam vidjela macku koja kad uhvati moze toliko jako izgristi i izgrebati u par sekundi.
    Ali prema malcu je jako strpljiva, on ju lovi po cijelom stanu i cici od srece. Kad ju stjera u kut, malo ju uhvati za uho al ja mu nedam da je puno maltretira. Ona se samo stisne i ceka da ga ja maknem.
    Najfascinantnije mi je sta, kad mali navecer spava a ja sam u dnevnom, cim on zaplace ja odma trcim k njemu ali ona je prije mene pred vratima spavace, iako meni treba 2 sekunde da stignem. I sjedi tamo sve dok ne smirim malca.
    Koliko sam se brinula zbog macke i bebe u istoj kuci (pogotovo jer ona nije bas umiljata) toliko me iznenadila s tim njenim odnosom prema djeci opcenito.
    Al da vise volim pse, to je istina.

  47. #147
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hjuston, vi hev a problem :shock: !!!!!!!

    micek je krenuo u demoliranje stana... grize grebe, ruši, čerupa mi kauč, baca se na stojeću lampu, i skoro ju je razbio :shock: ... hoće na policu do koje teško može doći, i nastoji skočiti do slika na zidu... najdraže mjesto su mu kablovi, a kabel koji je prikucan uza zid (za telefon) - je nastojao strgati...

    nova fora je da hranu iz zdjelice zgrabi, odnese na prostirku, i onda ju tamo razvuče i jede ... u zdjelice sa hranom umače šape, prolijeva vodu (prevrne zdjelicu )...

    kad ga opomeneš - onda se nakostriješi i frkće :shock: ... jer njemu je očito sve bilo dozvoljeno... :/

    zvala sam tetu od koje smo ga uzeli, jer je ona rekla kak je on micek s dušom, kako se voli maziti, kako je "malo živ"... javila mi se kćer koja je rekla kako su ga zatvarali u hodnik (tj. "mirni kutak") kad je znao podivljati

    kikica je sva izgrebena, i jutros se rasplakala ko ljuta godina - jer mu je praktički ustupila svoju sobu, počela raditi igračke od vune s kojima se on zabavlja... diže se iz kreveta čim mu nešto zatreba...

    dvije noći nismo spavale kak treba...

    na šapicama mi nitko ne odgovara... imate kakav savjet?

    ako ovako nastavi i tijekom dana - mislim da ću ga večeras vratiti...

    imala sam svakakve mace, ali nikad ovako divlju... a bila je mjesec dana kod udomitelja - dakle trebala je steći kućne navike...

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    imala sam svakakve mace, ali nikad ovako divlju... a bila je mjesec dana kod udomitelja - dakle trebala je steći kućne navike...
    Ja sam imala takvu macu.. Bila je nemoguća prvih cca tjedan dana i onda se nešto dogodilo i postala je mazna maca koja se i u starijoj dobi obožavala igrati sa svojim igračkicama...
    Kasnije sam saznala da se s njom nije nitko bavio dok je ja nisam uzela jer je bila "škart roba" - sve druge mace u leglu su bile snježno bijele, a ova moja tigrasta.

    Moguće je samo da nije socijaliziran kako treba, ili ga je netko previše gnjavio.. A iz dugogodišnjeg iskustva s macama znam da mogu karakterom biti prilično živahne...

    I maca koju trenutno imam je bila divlja ko beba, kad sam ju uzela k sebi isto joj je trebalo tjedan dana prilagodbe i onda je postala predivna maca koja se mazi, ali i igra s miševima i raznim igračkicama po cijelom stanu.

    Sve u svemu, ako imaš snage daj mu fore još koji dan, svakako nabavi grebalicu i probaj ga maziti kad je smireniji (prije ili poslije spavanja), ako i tad ne ide bolje je vratiti ga jer životinje osjete nervozu i napetost i reagiraju na nju tako da su nemoguće i "zločeste" - isto kao i djeca.

  49. #149
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa sad si nekako zbrajam dva i dva... i vrtim po glavi sve ono što mi je ta teta pričala, kako su postupali s njim... i sve više mi se čini da je ovo ponašanje rezultat toga... :/

    javila sam joj da se može dogoditi da ga vratimo... ... nije mi svejedno, iako je ona sama ponudila da će ga uzeti natrag ako ne bude išlo...

    trenutno je zaspao, pa si idem nešto pojesti... otkad je došao, skoro ništa nisam jela.... :? nisam imala vremena (osim između 1 i 6 ujutro, a tad mi se nije jelo)...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa

    trenutno je zaspao, pa si idem nešto pojesti... otkad je došao, skoro ništa nisam jela.... :? nisam imala vremena (osim između 1 i 6 ujutro, a tad mi se nije jelo)...
    Eto, na dijeti si i još se žališ!!

    Šalu na stranu, ajmo rješavati problem.
    Maca je odbačena, pitanje koliko je sisala, kod udomitelja nije bila socijalizirana kako treba, a prošla je i stres bolesti i anestezije, ponovno preseljenje dok je još bila rekonvalescent.... Ne čudim se što se tako ponaša.

    Skakanje, grebanje, trganje... Draga, imaš malo, podivljalo derište u kući i s tim se treba znati nositi. Pokušajte oštro: kad grebe i trga-odlučno NE i udaljavanje od "mjesta zločina". Kad rasturi hranu po kući lijepo mu je uzmite i ostavite samo onu u zdjelici. Shvatit će da se količina mijenja na njegovu štetu pa će prestati rasturati. Osigurajte mu grebalicu. Macama rastu nokti i moraju ih trošiti. Hajte vas dvije u šetnju pa mu donesite kakvu koru od stabla većih dimenzija ili u prvi pet shop po nekaj za grebanje. Igračke su zanimljive ako su na komadu špage i lagano se povlače po podu. Za tim male mace divljaju od sreće.

    Stara narodna kaže: "Strpljen-spašen." Uskoro ćete imati mačora koji će većinu dana provesti krmeći u nekoj fotelji i gledajući vas ispod oka. Falit će vam ovo razigrano čudo.
    Držite se!!

    P.S. Moooolim te, ne vraćajte macu nazad. Opet će se osjećati odbačeno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •