Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 244 od 244

Tema: Kućni ljubimac

  1. #201
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    sorciere, maca nije ni mogla bit neke druge boje 8)
    Premedena je

  2. #202
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    mislim da ću ju morati udomiti...

    ovako divno stvorenje se rijetko nađe - ali kikica ima osip po rukama, suze joj oči, kiše i šmrca...

  3. #203
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa


    mislim da ću ju morati udomiti...

    ovako divno stvorenje se rijetko nađe - ali kikica ima osip po rukama, suze joj oči, kiše i šmrca...
    Da, vjerojatno je alergija na mačju dlaku.

    Žao mi je (ako ćete ju udomljavat) što ju ja ne mogu uzeti (radi bebača)

  4. #204
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    obadvije smo ...

    njoj treba netko jaaaaako nježan...

  5. #205

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    žao mi je

  6. #206
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i nama je...

    stavila sam još sličica na humanitarku, i jedan mali video - pripremu za spavanje...

    šmrc...

  7. #207
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ajme, što je medena!

  8. #208
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    onima koji su rekli da nisam ustrajna - samo dokaz da se MOŽE od malog divljaka napravit civilizirano stvorenje...

    jes da to traži 24h angažman u startu - ali rezultat se vidi...

    ona po noći - spava!! i javlja se oko 7.30-8h... mora na wc... po danu jede, igra se, spava, i mazi do besvjesti...

    igra se s igračkama, ništa nije ni pokušala srušiti, ni slomiti...


    sad mi je još teže zbog prvog miceka - jer razmišljam što su mu to radili da je postao takav...

  9. #209
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    meni je užasno žao tvoje kikice, baš, baš... vidi se da joj je potrebno takvo jedno malo stvorenje...

  10. #210
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    meni je užasno žao tvoje kikice, baš, baš... vidi se da joj je potrebno takvo jedno malo stvorenje...
    a evo - danas sam se ja više bavila macom... jesi vidjela video u albumu? kome se ne bi srce lomilo - kad vidi kako se to stvorenje sprema za spavanje...

  11. #211
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bas mi je zao zbog kikice dakle sad morate istrazivat koji ljubimci bi vam odgovarali osim maca? psić? neki glodavac? stakori su jaaako umiljati :D

  12. #212
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da provjerite alergiju? Možda ipak nije na macu. Sori, ja samo navijam bez

  13. #213
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pravih argumenata

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    bas mi je zao zbog kikice dakle sad morate istrazivat koji ljubimci bi vam odgovarali osim maca? psić? neki glodavac? stakori su jaaako umiljati :D
    Zamorčići su "hipoalergeni". Ne znam nikoga tko ima alergiju na njihovu dlaku, a znam dosta ljudi koji ih drže. No, može se razviti alergija na piljevinu ili sijeno koji su im neophodni za život. Zato-oprezno.

    Sorcie, maca je...ah, u stilu avatara . Ne znam što da ti kažem: ako je alergija u pitanju nemaš što razmišljati, ali ću u džepovima čvrsto stisnuti fige i navijati za to da nije. Ova maca je baš za vas.

  15. #215
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    mi smo svi doma bili alergični na mačke. ja sam kihala, tata asmatičar se davio.. ja ne znam kako, ali nas je to prošlo. kao da smo se navikli. sad ih imamo četiri

  16. #216
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    a MM je alergičan na pse BIO dok se nije doselio k meni i mom psu ...malo ga je smatelo pa ga sad već godinama ništa ne smeta ? baš mi i nije jasno kako to ali budući da su mu i neke druge alergije manje pretpostavljam da se ipak to smanjilo

  17. #217
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Zamorčići su "hipoalergeni".
    hmda, ali zamorci su meni jadna zamjena za macku - glupavi i inertni, slabo dozivljavaju svoje ljude. bar je to moje iskustvo. zato i predlazem stakora, jer su pametni i drustveni, mazasti, šašavi i razigrani, i jako vole svoje ljude

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Zamorčići su "hipoalergeni".
    hmda, ali zamorci su meni jadna zamjena za macku - glupavi i inertni, slabo dozivljavaju svoje ljude. bar je to moje iskustvo. zato i predlazem stakora, jer su pametni i drustveni, mazasti, šašavi i razigrani, i jako vole svoje ljude
    Imam doma dvije cure-zamorčice i sve su prije nego glupe. Jako dobro znaju što od koga u familiji mogu užicati, glasaju se i prije nego otključam vrata (tako moji znaju da dolazim doma ) jer su sigurne da će stići zelenjava s placa, ponašaju se ko dva peseka, jako su smiješne kad se igraju po kući, a međusobno komuniciraju cijeli dan i općenito su zabavne. Jedini je problem što to nisu životinje za natezanje nego više za promatranje. Vole se maziti, ali samo kad to one žele. Ako ih diraš kad nisu raspoložene užasno se uvrijede i ne žele "razgovarati" sa mnom bar pola dana.

    Kaj se štakorića tiče-njih sam se nanosila s faksa (laboratorijske životinje) i stvarno su prepametni, ali jako lako obolijevaju od tumora i onda je to muka za gledati, a liječiti se ne može.

    Uz zamorčiće bih ja preporučila i degue, ali kod njih je problem što stvarno užasno izgrizu sve pred sobom (oni su jedini glodavci koji grizu žicu pod naponom-ostali unište sve ostale).
    Da imam mjesta u kući ja bih imala činčile. Predivne su, pametne i zabavne, ali ako im se želi pružiti dobar smještaj to zahtjeva dosta prostora. Također su "hipoalergene", ne trebaju piljevinu nego kupanje u posebnom pijesku koje mogu obaviti i u skoro zatvorenoj posudi.

  19. #219
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne želim riskirati...

    još kao klinka, od vrapca kojeg smo spašavali je dobila nekakvu upalu očiju. meni ništa.

    od mace prve i od mace druge - meni ništa. ona se odera...

    ako znate nekog tko bi mogao uzeti macu - pliz javite...
    ostavila sam oglase na šapicama, na forumu hr i ovdje. zvala sam i suzu, pa su rekli da će staviti (ali vidim da još ništa nema).

    zvala sam i gđu fink. bila je jako ljubazna, ali ne može mi pomoći - jer njena udruga brine o ranjenim životinjama. ipak, rekla je da će mi javiti ako sazna za nekog tko bi udomio macu...

  20. #220
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    mim duboko se ispricavam tvojim zamorkicama
    moguce da sam upoznavala samo zamorce kojima se nitko nije bas bavio... to je isto uobicajeno :/

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    moguce da sam upoznavala samo zamorce kojima se nitko nije bas bavio... to je isto uobicajeno :/
    Nažalost, u pravu si. Ljudi ih obično strpaju u kavez i očekuju da će se odazvati na ime i doći kad ih se zove. Naravno da se to ne dogodi i onda imamo životinju nenaviklu na ruke i društvo čovjeka. S njima stvarno treba biti strpljiv i ne očekivati da će za 2 dana presti u krilu. No, kad si čovjek da truda dobiva beskrajnu zabavu i može uz njih otkazati tv-pretplatu .

    Sorcie, jesi probala na Zeko i prijatelji???

  22. #222
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nisam tamo logirana :?

  23. #223

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    nisam tamo logirana :?
    Pa logiraj se, postavi sliku i oglas. Stalno se udomljuju mace, a ova je tak slatka da ne vjerujem da neće pronaći nekoga tko će biti zaista dobar prema njoj. Škvadra je ok, svi jako paze na životinje tako da možeš biti sigurna da će je udomiti netko tko će brinuti o njoj. Usput ti se možda svidi i neka glodajuća beštija . Mislim, ne vidim razlog zašto u stan ne bi smjestile kavezić s nekim slatkim stvorom glodajuće vrste. Što se alergije tiče možda bi to bilo i najbolje rješenje za Kikicu.

  24. #224
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hvala mim... stavila sam oglas...

  25. #225
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    soci, baš mi je žao i tebe i kikice, ali ako je mala alergična što možeš, maca mora biti udomljena. Čuj, probati ću se raspitati da li netko hoće macu, preslatka je. Ti si iz Zagreba, zar ne?

  26. #226
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    da... nemrem puno pisati, jer mala opet ima munevre ko na filmiću u potpisu

  27. #227
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Da ne otvaram novu temu…možda će nekoga zanimati: http://www.vecernji.hr/zagreb/prvi-p...-clanak-543166

  28. #228
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Koje sredstvo koristite protiv krpelja za psa?
    Uzela sam jučer neki Foresto, i sad imam dojam da sam nasjela. Guma koja se stavi oko vrata. Ne vidim na koji način bi to išta moglo puštati u kožu.
    Iskustva?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.03.2016. at 16:19

  29. #229

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Meni (ok, psu) nista nije radilo dok se nismo docepali nekih tableta, protiv buha i krpelja zajedno. Pogledat cu ti ime proizvoda, mozda se mogu narucivati.
    Proslo ljeto je progutala zadnju, trebale bi djelovati mjesec dana, otada nije imala nijednu. Mozda im nije dobra godina, a mozda smo ih potrovali zauvijek.

  30. #230
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja kolegica s posla koristi Foresto za psa, kaže da je super.

    Mi koristimo Advantix (ampulicu)

  31. #231
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mi koristimo Frontline ampule vec 10 godina, a smuckala sam i sredstvo od ulja neema i etericnih ulja (lavanda i citronela). To joj dodatno namazem kad idemo u sumu, ne usudim se koristiti kao samostalno sredstvo, jer mislim da ipak nije dostatno.
    Frontline stavljamo svakih 25 dana.
    Frendicin pas je imao krpelja i uz spomenutu ogrlicu, iako nijedno sredstvo nije 100% ucinkovito.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 18.03.2016. at 17:13

  32. #232

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Meni (ok, psu) nista nije radilo dok se nismo docepali nekih tableta, protiv buha i krpelja zajedno. Pogledat cu ti ime proizvoda, mozda se mogu narucivati.
    Proslo ljeto je progutala zadnju, trebale bi djelovati mjesec dana, otada nije imala nijednu. Mozda im nije dobra godina, a mozda smo ih potrovali zauvijek.
    za neke tablete (ne znam naziv proizvoda, ali zvuči slično spomenutom) mi je vet rekao da nisu protiv krpelja, a njegova "veterinarska sestra" da jesu
    pa su išli čitati sitna slova, i pitali akvizitera koji je baš naišao, zaključili su da je ipak samo protiv buha

  33. #233
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koje sredstvo koristite protiv krpelja za psa?
    Uzela sam jučer neki Foresto, i sad imam dojam da sam nasjela. Guma koja se stavi oko vrata. Ne vidim na koji način bi to išta moglo puštati u kožu.
    Iskustva?

    Foresto je zakon
    I iz mojeg i iz iskustva poznanika.
    Ne samo za krpelje, već i buhe.
    I drži 8 mj

  34. #234

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    70

    Početno

    Meni Foresto nije bio dobar, nekome je super. Ja imam 2 psa i bas sam muku mucila s krpeljima i buhama. Ampule mi isto nisu djelovale, jesu u pocetku koristenja, kasnije ne vise, a i ne pase mi kod moje kokerice jer se mora paziti da se ne kupaju 4dana, a ona leti u more cim je u blizini. Ja isto koristim tablete, prvo sam im dala Nexgard, to je ta koja djeluje 4tjedna, i bila sam zadovoljna, a proslo ljeto su dosle od MSD-a Bravecto, isti princip, tableta, tj kao poslastica ali djeluje 12tjedana i odusevila sam se. Zbilja su nam se pokazale fantasticne, ali cijena je paprena. Sad planiram uzeti vecu dozu pa podijelit po pola jer cu bankrotirati s dva psa.

    Sent from my GSmart Guru G1 using Tapatalk

  35. #235

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654
    Posljednje uređivanje od lunja : 18.03.2016. at 17:26

  36. #236
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Samo da javim dok nisam zaboravila. Onaj Foresto je bezveze. Psima u igri spadne. Vrlo vrlo labavao se drži na vratu. Srećom, on je već dvaput uspio pronaći kada je ispalo. Samo tjedan dana to imaju. Moš misliti kako će izdržati osam mjeseci. Kako sam glupa.

  37. #237
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    mi koristimo frontline. onaj neki combo. i ok je.

  38. #238
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mi koristimo frontline. onaj neki combo. i ok je.
    I mi isto.

  39. #239
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Otpalo, izgubljeno, nema više. Moramo po ampulu.
    Još se nadam da će on pronaći, pa ću pričvrstiti s gumicom.

  40. #240

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Foresto je zakon
    I iz mojeg i iz iskustva poznanika.
    Ne samo za krpelje, već i buhe.
    I drži 8 mj
    i nama Foresto ogrlica odlična, drži krpelji i buhe podalje, čak i uz puno kupanja
    ali dugodlaki dlakavci oprez, ispod nje se dlaka stalno petlja, češljanje obavezno više puta dnevno

  41. #241
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a šta je ne bi trebalo skinuti kad se kupa? moju ful grizu komarci (kako ima jako kratku dlaku vidi joj se ispuočenje od uboda) a navodno i od njih štiti.....

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    niš joj ja ne skidam, u dućanu su mi rekli da ne treba, za sada je ok

  43. #243
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi smo isto odustali od skidanja jer je par puta odjurio u more prije nego smo uspjeli skinuti, a i teško se skida i za sada je ok.
    Ne pikaju ga komarci.

  44. #244
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da podjelim svoje iskustvo s psom i bebom. Ja i muz smo prije 2 i pol godine uzeli jednu manju kujicu mjesanca svega i svacega. To je bila zajednička odluka dvoje odraslih da imaju psa. I uspjeli smo je relativno lako izdresirat i naučit na stan. U to doba smo oboje radili i pas je naucio biti sam kod kuce. Samo bi spavala cijelo vrijeme. Nikad nista nije bili unisteno ili prozvakano. Nakon toga smo se preselili u drugi gradi i zivimo u kuci s okućnicom. Sad uz psa imamo i 2 dvorisne macke, uredno cijepljene i sterilizirane. I vec 5 godina imamo zamorce, prvo 2, sad samo 1. Dakle cijeli zoo.
    Prije 2 tjedna dosla nam je nasa mala beba. Pas je za sad blago nezainteresiran za to malo kmecalo, vidit cemo sto dalje. Ali nema nikakve vidljive ljubomore u ovih 10 dana sto sam kuci. Samo se zeli stalno mazit sa mnom i ja joj pruzam to koliko mogu uz tako malu bebu. Macke su dobile zabranu ulaska u kucu jer su ipak dvorisne mace pa nisu skroz ciste kako bi bila kucna. A zamorac je ionako stalno u kavezu pa on nije faktor za bebu.
    Nadam se da ce uskoro pasica i beba razvit jedan poseban odnos i da ce mala uzivat odrastajuci uz zivotinje.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •