Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Natečen limfni čvor lijevo na vratu i curica sliiiiniiiii

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Natečen limfni čvor lijevo na vratu i curica sliiiiniiiii

    Ja sam mama paničarka... i trenutno sam u panici. Jutros smo bili kod liječnika jer se maloj nakon kure antibiotika nije povukao (tj. smanjio se, pa opet buknuo) natečeni limfni čvor lijevo na vratu. Mislim da je npr. 2 cm u promjeru, ali teško mi je reći jer ne znam kako se to mjeri, gleda... uglavnom - natečeno. Temperaturu nema, opće stanje dobro, jedino nema apetita.
    Doktor je rekao da bakterija više nije, da misli da ni krv neće ništa pokazati, i da pitamo zubara. Zubar isto ne vidi ništa sa svoje strane.
    A curica još počela jako sliniti. Ima 2.5 godina.
    Što joj je Brinem se... u ponedjeljak opet idemo vaditi krv i raditi briseve, ali ja ću svisnuti do ponedjeljka
    Jel imao netko sličan slučaj?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Čvoru treba vremena da se povuće nakon upale. Što se tiče slinjenja, može biti da ju još boli grlo (slinjenje i nedostatak apetita)? Može biti da su se razmnožile neke bakterije koje ne izazivaju tako burnu reakciju kao streptokok, a opet stvaraju nelagodu (stafilokoki npr.). Najbolje ćete znati nakon brisa. Nije ništa alarmantno ako joj se stanje ne pogorša (temperatura, loše opće stanje...), do tada standardno: probiotici , vitamini, pileća juha.

  3. #3
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Moj je imao tek nekih 7. mjeseca kad mu je natekao limfni čvor, doktor nas je upozorio da se to jako sporo povlači. Meni se čini da mu je tek nedavno nestalo (nakon 3 mjeseca!). Isto tako nam je rečeno da će mu to vjerojatno opet oticati kod pada imuniteta, jače prehlade isl. Ako je opće stanje ok, nemojte paničariti. I da, nama se isto znalo malo smanjiti pa opet povećati, čak i u istom danu.

  4. #4

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    moj je prije nekoliko mjeseci imao oteklinu veličine jajeta, na vratu lijevo, ispod uha. nije mogao niti glavu okretati, već se cijeli okretao. bez temp, super se osjećao. na zaraznoj, nakon pretraga, dobio silapen sirup. nakon nekoliko dana gotov nalaz: streptokok. i ljuštile su mu se jagodice.

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Koliko treba limfnom čvoru da se povuče otprilike (8 g dijete)?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko treba limfnom čvoru da se povuče otprilike (8 g dijete)?
    Tjedni, mjeseci, neki ostanu uvecani i godinama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •