Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 419

Tema: SUVAG?

  1. #251
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma sve ok. Zadnje su rjesavali S jer je jezik znao van gurati. Sve ostalo je prosao, i L, Č, Ć, Š, Lj...

    Malo me uhvatila panika jer je osjetljiv i njezan pa da mu se ne bi rugali i tak. Mozak previse radi

    Jucer je krenuo vjezbati privatno sa spatulicomza vibraciju. Jer on pokusava iz grla reci nekad

  2. #252
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nemoj nikako da govori grleno R, njega je teze ispravit nego da govori J umjesto R.
    Treba biti jako.uporan sa R,al u ovoj skol.god bi ga trebao savladati ajmo rec do Uskrsa.

    Ako imate srece i brze.
    Nama je za automatizam dosta trebalo nakon sto je ulovila sami izgovor.

  3. #253

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer je krenuo vjezbati privatno sa spatulicomza vibraciju. Jer on pokusava iz grla reci nekad
    Ne daj mu nikako da to radi, grleno R se najteže ispravlja, ako se ikako ispravlja. Vidim da je i Lili slično napisala.
    Moj je imao taj grleni R, i nije ga nikad do kraja ispravio, ali do škole ga je dovoljno korigirao da se ne primjećuje. Nije imao problema s tim, ni u školi ni drugdje.

  4. #254
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Znamo da se to ne smije,on tako pokusava. Kad prica normalno, nema v, j il l umjesto r, nego neki meduglas

  5. #255
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Odradili. Nalaz cekamo doma
    Uglavnom ona mu vidjela iste probleme kao i privatna logopedica. Cijelo testiranje razumijevanja je napravila. Kaze da mu je rezultat -0.6 (do -1.5) je normala (stand.devijacija), a da je razlog tome sto mu malo paznja steka (to znamo i s tim je puno napredovao).

    Po defaultu mora jos odraditi pregled sluha, a rekla je da se odmah cim dobijemo nalaz javimo u Samobor za vjezbe. I da ako se dugo ceka se prijavimo za intenzivne ljetne.
    I neka u razdoblju veljaca-travanj dodemo kod njihovog psihologa, isto to traze za predskolarce.

    Znaci taj psiholog, Klaiceva nam rekla da dodemo, vrticka procjena za skolu...to mi svega puno.

    Zbog govora i razumijevanja ona kaze da ne treba odgoda skole, a dalje...frka me radi koncentracije. Doduse mislim da tu ni ne iskace previse od svojih "zaigranih" vrsnjaka


    Daklem, kako izgleda pregled sluha?

  6. #256
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nisam sigurna koliko je dobro toliko testiranja.I procjena u mjesec dana.:/

  7. #257
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Vrci, otac mu i ti gpvorite potpuni cisto R? Da li je netko od vas bio kod logopeda kao dijete?

  8. #258
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pitala to i logopedica. Da, svi u obitelji govore cisto R, bez logopedskih tretmana

    Lili, mislila sam izbaciti jednog psihologa,al iskreno me zanima da li ce biti isti rezultati. Njemu je sve super, na izlasku iz Suvaga mi rekao "ovo je bilo bas odlicno" i vec me pitao kad ide opet njemu je to zabavno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 13.09.2019. at 17:23

  9. #259
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nema ti smisla tako puno testiranja u kratkom vremenu.Pogotovo ako su testovi slicni.
    Neki psiholoski testovi mogu se raditi tek kad se navrsi godina dana od zadnjeg testiranja.

  10. #260
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrci imaju neka pravila u vezi tih psiho testova, ne sjecam se vise, ali vezano uz to da ako se rade 2 testa u kratkom razdoblju mogu biti "lazni".

  11. #261
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Aha. Znaci onda bih mogla Klaicevu otkantat? Pa ostat u Suvag sustavu?

  12. #262
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja bih definitivno dala prednost Suvagu ispred Klaiceve.

  13. #263
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih definitivno dala prednost Suvagu ispred Klaiceve.

    Ja isto, pogotovo ako se spremaš s djetetom na njihove vježbe. Za tu vrstu smetnji oni su definitivno najbolji, a osim toga, napravit će procjenu spremnosti za školu daleko temeljitije nego školska medicina. Sad si u njihovom sustavu i lijepo ostani unutra. Oni će za školu pisati preporuku, bar su meni pisali za starijeg sina, a da ih uopće nisam tražila. Učiteljica me poslije zvala i pitala što mu treba, mjesecima prije nego su

  14. #264
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Nisam dovršila post...

    Daklem - ponovno zadnja rečenica:

    Učiteljica me poslije zvala i pitala što mu treba, mjesecima prije nego su zaključili da dijete treba IP. Nije dobio IP zbog dislalije, nego zbog loše fine motorike i jako mu je to pomoglo u početnim godinama školovanja, a i kasnije. Naravno, to ne znači da će svako dijete koje ide logopedu dobiti IP - pretežnoj većini to uopće ne treba, ali ako već ponude, nema u tome nikakve štete. Dijete dobije više vremena, a često i više razumijevanja.

  15. #265
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    nisam našla bolju temu pa da tu pitam. Logopedsku obradu zbog disleksije i disgrafije smo obavili u kukuljevićevoj. E oni trenutno na duže vrijeme neće imati logopeda a mi nemamo luksuz da ga čekamo. Idemo sad već 3 godine tamo. Ono što mene zanima gdje još se može ići kod logopeda preko hzzo ?

  16. #266
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Vjerojatno nigdje dovoljno brzo i dovoljno intenzivni koliko vam treba.

  17. #267
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Probajte pitati u Klaićevoj.

  18. #268
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  19. #269
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Sveti duh
    Rade samo ujutro

  20. #270
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Ili vidi je li priznaju vanjske suvagove poslovnice nalaz iz kukuljeviceve ali cisto sumnjam

  21. #271
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ovo sto smo mi sad bili ispada da suvag zeli svu svoju obradu, ne priznaju vanjsko

  22. #272
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ili vidi je li priznaju vanjske suvagove poslovnice nalaz iz kukuljeviceve ali cisto sumnjam
    Suvag sigurno priznaje vanjske nalaze ako te oni pošalju. Uredno pogledaju i nalaze koje doneseš, ali to još uvijek ne znači da te neće poslati k svojima na obradu (oni funkcioniraju timski).

    Npr. mi smo tako donosili nalaze ORL s Merkura (jer smo na Merkuru bili u obradi prije nego smo uopće došli u Suvag), a kasnije smo recimo išli u Klaićevu na TCCD i po mišljenje po preporuci Suvagovog neurologa. Isto, Suvagov neurolog nije zanemario nalaze s Rebra (VEP) ali su napravili i svoju obradu, jer su u tom trenutku u Suvagu imali bolji uređaj za to.

  23. #273
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    nisam našla bolju temu pa da tu pitam. Logopedsku obradu zbog disleksije i disgrafije smo obavili u kukuljevićevoj. E oni trenutno na duže vrijeme neće imati logopeda a mi nemamo luksuz da ga čekamo. Idemo sad već 3 godine tamo. Ono što mene zanima gdje još se može ići kod logopeda preko hzzo ?
    Suvag - jako dugo se čeka na logopeda
    ERF - ne znam, ali isto može biti da se jako dugo čeka, nisam tamo nikad bila

    Ima logopeda i po domovima zdravlja (primjer https://dzz-centar.hr/spec-konz-zdra...ta/logopedija/)
    Ima logopeda i po bolnicama - znam da sigurno ima u KB Merkur https://www.kb-merkur.hr/merkur-odje...olaringologiju. Njihov logoped je u okviru ORL odjela, a tako je vjerojatno i po drugim bolnicama.

    Ako vam treba za školu - osnovnu ili srednju, svi oni priznaju i nalaze privatnih kabineta.

    Moj mlađi sin imat će prilagodbu ispitne tehnologije na državnoj maturi. Baš sam jučer bila na roditeljskom sastanku i koordinatorica je dala uputu ljudima da ne čekaju, nego odu privatno, jer postoji rok za predaju dokumentacije. NCVVO i MZOŠ priznaju i vanjske nalaze (iz privatnih kabineta) jer su svjesni da ljudi preko HZZO ne mogu dobiti termine pregleda i terapije na vrijeme.

    Dugo se čeka. Evo iz iskustva: mi smo u Suvagu predali uputnice za psihologa i logopeda negdje u ožujku ili veljači ove godine, a dobili termine rujnu i u prosincu. Iako smo "stari pacijenti", nije bilo mogućnosti da nas uguraju ranije, a nalazi ne smiju biti stariji od godine dana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.09.2019. at 09:24

  24. #274
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    nisam našla bolju temu pa da tu pitam. Logopedsku obradu zbog disleksije i disgrafije smo obavili u kukuljevićevoj. E oni trenutno na duže vrijeme neće imati logopeda a mi nemamo luksuz da ga čekamo. Idemo sad već 3 godine tamo. Ono što mene zanima gdje još se može ići kod logopeda preko hzzo ?
    Još mi je palo ovo na pamet - pitaj svog liječnika obiteljske medicine da pogleda u sustavu gdje možete obaviti obradu. Oni bi sve to trebali vidjeti + termine pregleda, ali ne očekuj čuda.

  25. #275
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    hvala, probat ću sve. Da suvag je jako zatvoren po tome. mi smo za obradu trebali čekat više od 18mj u međuvremenu je uletila kukuljevićeva i ja sam otišla tako sa malim. e sad ispada da sam i sa tim zeznula djete jer kukuljevićeva nema do daljnjeg logopeda a mi nemamo kud.

  26. #276
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, probat ću sve. Da suvag je jako zatvoren po tome. mi smo za obradu trebali čekat više od 18mj u međuvremenu je uletila kukuljevićeva i ja sam otišla tako sa malim. e sad ispada da sam i sa tim zeznula djete jer kukuljevićeva nema do daljnjeg logopeda a mi nemamo kud.
    Ma nije Suvag zatvoren, nego je to institucija specijalizirana za gluhe, a za nas ostale imaju jako malo kapaciteta. Logopeda i inače ima malo.

    Još jedna ideja - možda školska stručna služba može pomoći da dijete dobije raniji termin. Naša osnovna škola je imala dobru suradnju s ERF-om. Da je trebalo, vjerujem da bi se pedagoginja potrudila nazvati nekoga i pitati da li se može dobiti neki raniji termin. Ne znam kakvu suradnju imate sa stručnom službom u školi, ali ne škodi pitati. Pedagog, psiholog, školski liječnik - to je ekipa kod koje se radi obrada pri polasku u školu. Svi oni znaju ljude u tim ustanovama gdje se može obaviti logopedski pregled, pa pitaj. Najgore što se može dogoditi je - ništa. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.09.2019. at 15:32

  27. #277
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Naša stručna služba u školi nema nikakav, i onog logopeda što ima dođe 2 puta mjesećno na 3 školska sata.Svi se nešto izvlače a meni se neda više njih moljakat da naprave svoj posao.

  28. #278
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Eh, vi ste barem imali logopeda u školi. Moj mlađi sin (disleksija) vidio je logopeda u školi tri puta - prvi, zadnji i nikad više. Logoped je postojao na papiru, ali u školi nije bilo kapaciteta za rad s njim.

    Blaženi Suvag, moja djeca su uz njih prerasla svoje poteškoće. Ne znam kako bi bilo da nisu tamo odradili dijagnostiku, terapiju i savjetovanje za srednju školu. Dobri su nam bili.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Probaj u DZ runjaninova,oni imaju logopeda. Zapravo,općenito se po domovima zdravlja manje čeka, ali i to je oko pola godine čekanja...

  30. #280
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    probala sam, lista čekanja 2 godine. Vinogradska . rebro klaićeva više ne primaju samo hitni(što god to značilo) . Uglavnom puno telefoniranja . Uzela sam brojeve svih DZ u zagrebu i bližoj okolici i zovem. držite mi fige da bar netko ima mjesta.

  31. #281
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    DZ su skoro u pravilu podruznice Suvaga.
    Ne bih ulagala nadu.
    Moja je u tretmanu poliklinike za zastitu djece.
    Intenzivan tretman znaci 5-6 termina u jednoj skolskoj godini i jos nije sama na terminu.
    Davno sam odustala od onoga na uputnicu.
    Zapravo i od onih na placanje nakon 2 godine intenzivnih terapija. Jer ju je psiholog popravljali nakon toga.
    Sad radim s njom sama doma, po skolskom gradivu i to je to.
    Posljednje uređivanje od sirius : 27.09.2019. at 18:33

  32. #282
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    probala sam, lista čekanja 2 godine. Vinogradska . rebro klaićeva više ne primaju samo hitni(što god to značilo) . Uglavnom puno telefoniranja . Uzela sam brojeve svih DZ u zagrebu i bližoj okolici i zovem. držite mi fige da bar netko ima mjesta.
    Probaj sveti duh

  33. #283
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    nisam našla bolju temu pa da tu pitam. Logopedsku obradu zbog disleksije i disgrafije smo obavili u kukuljevićevoj. E oni trenutno na duže vrijeme neće imati logopeda a mi nemamo luksuz da ga čekamo. Idemo sad već 3 godine tamo. Ono što mene zanima gdje još se može ići kod logopeda preko hzzo ?
    Sirius je u pravu, ne možeš očekivati nikakva čuda imajući tretmane s logopedom u nekim "normalnim" intervalima (bili privatni ili preko HZZOa). Morat ćeš sama o tome naučiti sve što možeš i naći način kako gradivo raditi s djetetom i kako u školi braniti njene interese i prava.

  34. #284
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim, treba imati logopeda i psihologa za konzultacije, mišljenja, potvrde...ali za česti rad - nemoguće.

  35. #285
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno nigdje dovoljno brzo i dovoljno intenzivni koliko vam treba.
    X
    ici privatno koliko se moze izdrzat financijski, nauciti I sam nacine/metode rada I radit doma s djetetom.

    Toliko sam naucila od kolegice.s posla ciji sin je imao disleksiju i disgrafiju, a i od cura tu sa foruma.

  36. #286
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius je u pravu, ne možeš očekivati nikakva čuda imajući tretmane s logopedom u nekim "normalnim" intervalima (bili privatni ili preko HZZOa). Morat ćeš sama o tome naučiti sve što možeš i naći način kako gradivo raditi s djetetom i kako u školi braniti njene interese i prava.
    Potpis.

    Ništa roditelja ne spašava od rada kod kuće ako dijete ima nekakvu teškoću učenja. Moji su imali terapije i savjetovanja na uputnicu i privatno, ali ništa ne može nadomjestiti rad kod kuće u tom periodu. Moj E je išao i na psihoterapiju i svašta, a doma smo svakodnevno radili s njim skoro do kraja osnovne škole. Sad je ok. Mislim, nisu njegove tegobe prestale, ali je razvio načine kompenzacije.

  37. #287
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Btw. sad mi je palo na pamet da nisam uopće pitala što ella treba za dijete (nije svejedno da li se radi o kontrolnom pregledu ili terapiji).

    Nebitno...

    Palo mi je na pamet da se pregled možda može obaviti i negdje u blizini Zagreba, a ne nužno u samom Zagrebu. Ovdje se može pogledati koliko dana se čeka: http://www.hzzo-net.hr/e_listei.htm
    U tražilicu se upiše npr. logoped - kontrolni pregled i odabere se županija.

    Na primjer, u Bjelovaru mi daje podatke da se čeka 3 mjeseca za kontrolni pregled kod logopeda, a u Koprivnici samo 23 dana. Koprivnica je cca 100 km od Zagreba i autom dođeš za manje od sat i pol.

    Karlovac je još bliže - vrijeme čekanja na kontrolni pregled je isto 23 dana. Barem tako kaže HZZO-ova tražilica. Ne bi bilo loše nazvati domove zdravlja/bolnice i pitati. Ja bih se snašla tako, da mi je baš o glavu.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 30.09.2019. at 11:55

  38. #288
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj sutra ide na provjeru sluha u SUVAG. Ne znam zasto me frka :brukica:

    Stavljen je na listu cekanja za terapiju u Samoboru,ali mi nisu rekle koliko se ceka. Do ljeta ne ocekujem nista, idemo mi i dalje privatno

  39. #289
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Provjera sluha je toliko banalna pretraga da se ne moras bojati
    Ide i na audioloski test? Ono dizanje ruka kad cuje nesto?

  40. #290
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Imam dvije uputnice, na nalazu je bilo da ide na ORL pregled s ispitivanjem sluha, mislim da da.

    Evo za to nismo dugo cekali, za manje od tjedan dana smo dobili termin

    Ma mene frka loseg nalaza
    Posljednje uređivanje od Vrci : 30.09.2019. at 21:40

  41. #291
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Da dve uputnice a2 i a3
    Sqd ne znam koji je tam sistem ja idem s klincem na sveti ruh
    Ostavim iiputnicu za pregled pa otidem kat vise ostavim uputnicu za testiranja
    I taman kad sam gore gotova cekam jos malo dole i na redu sam.u suvag je isao muz s velikim

  42. #292
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sutra ide na provjeru sluha u SUVAG. Ne znam zasto me frka :brukica:

    Stavljen je na listu cekanja za terapiju u Samoboru,ali mi nisu rekle koliko se ceka. Do ljeta ne ocekujem nista, idemo mi i dalje privatno
    U Suvagu obično naprave audiometriju (to je ono što jelena.O zove "dizanje ruku") u gluhoj komori, a tek kad imaju taj nalaz, ako nije ok rade se daljnje provjere (slušni potencijali - BERA, ako bude trebalo, ali to je na dugačkom štapu i mislim da pripada u domenu neurologa). Često se traži i timpanometrija, ali to je obično tek nakon pregleda ORL, ako otorinac ustanovi da treba. Timpanometrija nije provjera sluha, nego tlaka u uhu (s tim je moj stariji imao problema zbog suženja zvukovoda i začepljenih Eustahijevih cijevi). Sjećam se da treba biti zvonolika krivulja na obje strane da bi nalaz bio uredan. Davno sam bila s njim na tim pretragama, pa sam veći dio i zaboravila, ali djeci je to obično zabavno - dobiju slušalice i upute kako treba signalizirati gdje se čuje, pa im je to kao igra.

  43. #293
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Na svetom duhu rade timpanogram obavezno i za starije od 5 godina dizanje ruku.

  44. #294
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    čokolada prvotno napisa
    Sirius je u pravu, ne možeš očekivati nikakva čuda imajući tretmane s logopedom u nekim "normalnim" intervalima (bili privatni ili preko HZZOa). Morat ćeš sama o tome naučiti sve što možeš i naći način kako gradivo raditi s djetetom i kako u školi braniti njene interese i prava.








    Slažem se i ne očekujem čuda. Ali smatram da bi me netko stručan trebao barem uputiti kako da radim s njim. Ovako kad trebamo vježbati ne znaš kome je gora kiselina u želudcu .Imam i drugo dijete koje je onda zapostavljeno jer mi stalno s mlađim radimo na vježbanju čitanja.
    Uspjela sam barem doći do toga da će me u lokalnom DZ primit na obradu. I to je nešto barem se krećemo.
    Posljednje uređivanje od ella : 01.10.2019. at 17:49

  45. #295
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Moj ima uredan sluh, sve super prosao.
    Vidjela je da smo zapisani na listu cekanja za vjezbe i to je to.

    Jos cu pokazati nasoj privatnoj logopedici taj suvag nalaz i nastavljamo kao i prije

  46. #296
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    čokolada prvotno napisa
    Sirius je u pravu, ne možeš očekivati nikakva čuda imajući tretmane s logopedom u nekim "normalnim" intervalima (bili privatni ili preko HZZOa). Morat ćeš sama o tome naučiti sve što možeš i naći način kako gradivo raditi s djetetom i kako u školi braniti njene interese i prava.








    Slažem se i ne očekujem čuda. Ali smatram da bi me netko stručan trebao barem uputiti kako da radim s njim. Ovako kad trebamo vježbati ne znaš kome je gora kiselina u želudcu .Imam i drugo dijete koje je onda zapostavljeno jer mi stalno s mlađim radimo na vježbanju čitanja.
    Uspjela sam barem doći do toga da će me u lokalnom DZ primit na obradu. I to je nešto barem se krećemo.
    Nema ti tu puno filozofije. Mjesecima sam sjedila ispred vrata privatnog logopeda i slusala kako rade. I mjesecima su citali na glas. Sto zapravo nije idealan nacin jer se potpuno drugacije procesuiraju informacije kad se cita na glas i u sebi. Da bi nakon godinu i pol dosli do toga da ona solidno cita na glas ( dok se ne umori nakon par recenica) , ali ne razumije procitano. Pa smo onda u 4 razredu dosli na testiranje kod privatnig psihologa koji je ustanovio da je poteskoca jako velika , a da ona ima dobre rezultate samo zbog iznimne radne memorije i drugih mehanizama kompenzacije.
    Sad radim s njom iskljucivo po skolskom gradivu. Ne vjezbam citanje. Radim gradivo. Ona procita. Pa ja procitam.ako ne razumije. Poticem da cita sto ju zanima neovisno o gradivu.
    Inace imas pravo traziti rad na pola radnog vremena samo na osnovu disleksije. Znam roditelje kojima su odobrili.
    Jasno , oni rade s djecom i placaju privattne logopede. U sustavu jos nisu dosli na red. Mozda ce nekad uspjeti desifrirati citanje. Mozda nece. Do tada radim na skolovanju s dislrksijom trazeci prilagodbu sustava njoj , a ne da se ona jos vise prilagodava sustavu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.10.2019. at 21:11

  47. #297
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima uredan sluh, sve super prosao.
    Vidjela je da smo zapisani na listu cekanja za vjezbe i to je to.

    Jos cu pokazati nasoj privatnoj logopedici taj suvag nalaz i nastavljamo kao i prije
    Super... Sve će to biti ok. U zadnjoj godini prije škole djeca obično dožive "kvantni skok", tj. pažnja im se produlji i sve bude kako treba. Prije toga - možeš ti vježbati s djetetom koliko hoćeš, nema puno efekta. To je kao i skidanje pelena. Dijete treba dorasti do toga.

    Logoped će se pobrinuti za izgovor glasova koji su problematični, a cijeli taj proces će sam po sebi postupno produljiti slušnu pažnju i općenito pažnju do razine koja je potrebna u školi. Nije dobna granica za školu postavljena bez razloga. Većina djece u toj dobi postigne odgovarajuću zrelost. Sve će biti u redu.

  48. #298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    I vecina ako ima dovoljno srece u toj zadnjoj predskolskoj godini dobi vjezbe u suvagu

  49. #299
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Izgovor glasova je mala beba prema npr. disleksiji. To se sredi u par mjeseci terapije. Moj stariji nije izgovarao Č,ž, š
    u tri mjeseca privatnih terapija 2x tjedno po 45 minuta sve je bilo sredeno.

  50. #300
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Izgovor glasova je mala beba prema npr. disleksiji. To se sredi u par mjeseci terapije. Moj stariji nije izgovarao Č,ž, š
    u tri mjeseca privatnih terapija 2x tjedno po 45 minuta sve je bilo sredeno.
    X

    Kod disleksije nema mogućnosti da se nešto uvježba, jer to je drugačiji način obrade podataka u mozgu. Mogu se razvijati samo metode kompenzacije.

Stranica 6 od 9 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •