Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 264 od 264

Tema: SUVAG?

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Ma sve ok. Zadnje su rjesavali S jer je jezik znao van gurati. Sve ostalo je prosao, i L, Č, Ć, Š, Lj...

Malo me uhvatila panika jer je osjetljiv i njezan pa da mu se ne bi rugali i tak. Mozak previse radi

Jucer je krenuo vjezbati privatno sa spatulicomza vibraciju. Jer on pokusava iz grla reci nekad

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Nemoj nikako da govori grleno R, njega je teze ispravit nego da govori J umjesto R.
    Treba biti jako.uporan sa R,al u ovoj skol.god bi ga trebao savladati ajmo rec do Uskrsa.

Ako imate srece i brze.
    Nama je za automatizam dosta trebalo nakon sto je ulovila sami izgovor.

Datum pristupanja
    Oct 2004

Početno

Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jucer je krenuo vjezbati privatno sa spatulicomza vibraciju. Jer on pokusava iz grla reci nekad
    Ne daj mu nikako da to radi, grleno R se najteže ispravlja, ako se ikako ispravlja. Vidim da je i Lili slično napisala.
    Moj je imao taj grleni R, i nije ga nikad do kraja ispravio, ali do škole ga je dovoljno korigirao da se ne primjećuje. Nije imao problema s tim, ni u školi ni drugdje.

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Znamo da se to ne smije,on tako pokusava. Kad prica normalno, nema v, j il l umjesto r, nego neki meduglas

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Odradili. Nalaz cekamo doma
    Uglavnom ona mu vidjela iste probleme kao i privatna logopedica. Cijelo testiranje razumijevanja je napravila. Kaze da mu je rezultat -0.6 (do -1.5) je normala (stand.devijacija), a da je razlog tome sto mu malo paznja steka (to znamo i s tim je puno napredovao).

Po defaultu mora jos odraditi pregled sluha, a rekla je da se odmah cim dobijemo nalaz javimo u Samobor za vjezbe. I da ako se dugo ceka se prijavimo za intenzivne ljetne.
    I neka u razdoblju veljaca-travanj dodemo kod njihovog psihologa, isto to traze za predskolarce.

Znaci taj psiholog, Klaiceva nam rekla da dodemo, vrticka procjena za skolu...to mi svega puno.

Zbog govora i razumijevanja ona kaze da ne treba odgoda skole, a dalje...frka me radi koncentracije. Doduse mislim da tu ni ne iskace previse od svojih "zaigranih" vrsnjaka

Daklem, kako izgleda pregled sluha?

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Nisam sigurna koliko je dobro toliko testiranja.I procjena u mjesec dana.:/

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Vrci, otac mu i ti gpvorite potpuni cisto R? Da li je netko od vas bio kod logopeda kao dijete?

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Pitala to i logopedica. Da, svi u obitelji govore cisto R, bez logopedskih tretmana

Lili, mislila sam izbaciti jednog psihologa,al iskreno me zanima da li ce biti isti rezultati. Njemu je sve super, na izlasku iz Suvaga mi rekao "ovo je bilo bas odlicno" i vec me pitao kad ide opet njemu je to zabavno
    Posljednje uređivanje od Vrci : 13.09.2019. at 16:23

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Nema ti smisla tako puno testiranja u kratkom vremenu.Pogotovo ako su testovi slicni.
    Neki psiholoski testovi mogu se raditi tek kad se navrsi godina dana od zadnjeg testiranja.

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Vrci imaju neka pravila u vezi tih psiho testova, ne sjecam se vise, ali vezano uz to da ako se rade 2 testa u kratkom razdoblju mogu biti "lazni".

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Aha. Znaci onda bih mogla Klaicevu otkantat? Pa ostat u Suvag sustavu?

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Ja bih definitivno dala prednost Suvagu ispred Klaiceve.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih definitivno dala prednost Suvagu ispred Klaiceve.

Ja isto, pogotovo ako se spremaš s djetetom na njihove vježbe. Za tu vrstu smetnji oni su definitivno najbolji, a osim toga, napravit će procjenu spremnosti za školu daleko temeljitije nego školska medicina. Sad si u njihovom sustavu i lijepo ostani unutra. Oni će za školu pisati preporuku, bar su meni pisali za starijeg sina, a da ih uopće nisam tražila. Učiteljica me poslije zvala i pitala što mu treba, mjesecima prije nego su

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Nisam dovršila post...

Daklem - ponovno zadnja rečenica:

Učiteljica me poslije zvala i pitala što mu treba, mjesecima prije nego su zaključili da dijete treba IP. Nije dobio IP zbog dislalije, nego zbog loše fine motorike i jako mu je to pomoglo u početnim godinama školovanja, a i kasnije. Naravno, to ne znači da će svako dijete koje ide logopedu dobiti IP - pretežnoj većini to uopće ne treba, ali ako već ponude, nema u tome nikakve štete. Dijete dobije više vremena, a često i više razumijevanja.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •