Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Akrobacije kod dojenja

  1. #1
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno Akrobacije kod dojenja

    Pretostavljam da vas dosta ima ovaj problem. Tražila sam u pretražniku ali se nisam uspjela snaći. Dal uopće može ova tema ovdje ili u poteškoće.

    Moj maleni ima 6 mj. dojim ga na zahtjev. Nakon prvih 6 tjedana prestao se buditi noću da doji i to je trajalo do prije nekih mjesec i nešto.
    Dojila sam pred spavanje oko 21h i onda ujutro oko 6-7h. E sad mi se budi barem 2-3 puta, pohlepno sisa. Stavim ga da leži pored mene, ubrzo zaspem i kad se poslije probudim vratim ga u njegov krevetić. Opet nakon 2-3 sata on gladan, buni se onako u polusnu negleda samo mjauče. Nije mi problem dojiti niti ustajati, ali me upozoravaju da je gladan da mu treba pojačati.
    Ja odbijam vjerovati u to.
    I prvog sam sina dojila dugo bez i ikakvih bočica.
    Ovaj sad slabije doji po danu, previše je radoznao kad je budan. Dnevni podoji traju uglavnom kratko. I najviše me zbunju akrobacije dok ga dojim. Izvija se, gleda. Zna često ručicama stisnuti sisu i dok mu bradavica u ustima on vuče unazad. Mogu to trpit ali mi se nesviđa jer me često bole bradavice. Dojim ga samo u spavaćoj sobi jer dok vidi nekog i dojenje je gotovo. Ma i slike na zidu ga kao zanimaju. Sa starijim sinom se nesjećam da je to radio. Kad je sisao nije imao drugih zanimanja.
    E sad s malim, kako ga smiriti? Kako da prestane izvoditi akrobacije? Usredotočiti na sisanje,..
    Kad sisa da sisa! A pretpostavljam da ga noću budi glad !?

  2. #2
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    To po noći nije glad. I moja je to počela raditi s 5 i pol mjeseci pa mi nije bilo jasno. Sad smo već navikli i više ju ni ne vraćam u kindač nego ju pustim kraj sebe. Ona se probudi, nađe ciku (pustim dignutu majicu), pociki i spava dalje. Proći će. A i po danu imamo isti problem. Najbolje ti je da ga dojiš u polupraku i tišini. Njega sad sve zanima pa se ne može usredotočiti na papanje. A rukice mu zaposli s nečim drugim da te ne hvata za bradavicu. Ja svojoj dam svoj prst da se drži za njega.

  3. #3
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Hmm neobično mi je jer je bio spavalica kad je trebao intenzivnije sisati a sad ked netreba on se budi,..a smeta mi kad počnu savjete davati kako je gladan i da mu fali. I kad me neko pita: Još imaš mlijeka? Aaa, neke osobe je teško dokazati.

    Probala sam s svojim prstom i on odmah trpa u usta :/

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pa, za tvoje ucinkovitije spavanje najbolje da probate spavati zajedno. mozda mu i rastu zubi, to zna biti uzrok nocnih budenja i intenzivnijeg sisanja. pogotovo ako ti glode prste kad mu das .

    a sto se savjeta tice... ljudi, izgleda, cim je neki "problem" s bebom valjda ne znaju sta bi drugo rekli pa svi odmah ustvrde da je gladan. a sta ces, valjda im nista drugo ne padne na pamet. a mozda i nemaju djece .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •