Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 681

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je? 2. dio

  1. #1
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je? 2. dio

    Evo curke samo nastavite dalje!

  2. #2
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mamamarina daj uzmi pumpicu i baby haler, nema ga jer ga mozda povlace s trzista, svi kazu da je najbolji nacin uzimanja preko babyhalera
    romi pogledam ti ja doma dal imam pulmicorta pa ti prodam 5 komada , samo ako imam dosta a mislim da imam
    javim ti sutra

  3. #3
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=43715

    stavljam link na stari nastavak jer je specifican, nije obican topic

  4. #4
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    sad ima 14kg/107cm/3.2.g
    ne sekiraj se , po mojim mjerilima ima dobru kilazu l. je do ovog ljeta bila 14 kg i 107 cm a ima 5 g, no ovo ljeto je u 3 mj izrasla u 115 i 17 kg :D

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    mi imamo aerochamber...zadovoljniji smo njime...a i jeftiniji je za 100kn

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    mamamarina daj uzmi pumpicu i baby haler, nema ga jer ga mozda povlace s trzista, svi kazu da je najbolji nacin uzimanja preko babyhalera
    romi pogledam ti ja doma dal imam pulmicorta pa ti prodam 5 komada , samo ako imam dosta a mislim da imam
    javim ti sutra
    Kad sam se ja rasptivala kod naše pedi za Ventolin u pumpici i njegovo davanje preko babyhaler-a (bilo mi je zgodnije tako imati Ventolin za nedaj Bože na moru, jer već vučemo babyhaler zbog Flixotide-a) ona je rekla da je količina pri takvom davanju prevelika za E., koja je tada imala 2,5 godine. Mamamarinina curica je još mlađa, a Ventolin ima neke ružne nuspojave djelovanjem na srce. Nešto je mene njega strah davati na svoju ruku bez konsultacija sa ljekarom :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    moj mali je ožujak 2005 i nisu nam rekli tako nešto nego dapače preko babyhalera ili aerochambera...nikad direktno na pumpicu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ne radi se direktno na pumpicu, nego o kapima ventolina kroz el. inhalator

  9. #9
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Imga, u pravu si - nama je super. kuc-kuc u drvo.
    ja nekako sve u sebi mislim kako je ta alergija na grinje pogresna... on, uopce ne kise, ne kaslje, ne curi mu nos... a zadnjih dana smo cesto u kuci.

    zapravo, on nema nikakvih simptoma - simptomi krecu kada dodje kakva viroza i prehlada i pocne curiti nos.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    ne radi se direktno na pumpicu, nego o kapima ventolina kroz el. inhalator
    pa mi smo to primali na zaraznoj sa mjesec dana starosti

  11. #11
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    ne radi se direktno na pumpicu, nego o kapima ventolina kroz el. inhalator
    Htjela sam ovo dodati u svom komentaru ali sam očigledno zaboravila, hvala. Da, nama su preporučili Ventolin davati preko el. inhalatora. a i to prkaticiram samo uz ljekarski nadzor.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Imga, u pravu si - nama je super. kuc-kuc u drvo.
    ja nekako sve u sebi mislim kako je ta alergija na grinje pogresna... on, uopce ne kise, ne kaslje, ne curi mu nos... a zadnjih dana smo cesto u kuci.

    zapravo, on nema nikakvih simptoma - simptomi krecu kada dodje kakva viroza i prehlada i pocne curiti nos.
    Znaš što, i ja si sad vrtim film i stvarno ispada isto tako. Ne čistim kao Gago ali uvijek je to gušenje, kašljanje i sviranje ili taman na početku viroze ili nam viroza nakon 2-3 dana evoluira i hopla ventolin.
    Ima nade za vas, mislim, jer nam se to uopće nije dogodilo već 10 mjeseci, otkada uzimamo trajnu terapiju (flix.). Biti ćeš pametnija kada prođe ta prva viroza uz flixotide.

    I ja mislim da imamo pogrešnu dijagnozu a dobru terapiju

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Cure, nažalost i mi vam se pridružujemo
    Četvrti napadaj u dva mjeseca započeo je danas. Sad strepim da opet ne završimo u bolnici.
    Jel mi možete reći koliko se na Srebrnjaku čeka na pulmološku obradu, i kako to izgleda (dijete od 2 god, ako je bitno). Ovdje nas mogu naručiti tek 27.12, a mi bi tad trebali biti u Zg. Slijedeći termin im je tek sredinom siječnja. A zivkamo ih da se naručimo već jedno mjesec dana Malo mi se to čekanje čini predugo, pa ako bi u Zg mogli doći prije na red, onda bi se probali tamo naručiti.
    I, još jedno pitanje, pokušavala sam danas dobiti astmafon, i stalno je zauzeto. Jel uvijek tako teško dobiti liniju, i do koliko sati oni uopće rade?

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ventolin ima neke ružne nuspojave djelovanjem na srce
    ako se daje na sirup ili kapi, na babyhaler nema nuspojava kaze R.
    nemam pojma ja astmafon dobim uvijek od prve :?
    i termin sam dobila za manje od mjesec dana , ovisi kod kog ides
    astmafon radi 24 sata

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://www.aerochambervhc.com/

    gago jel to to ? gdje si kupila, koliko kosta, kako si saznala za to ? cini je jednostavnije i bolje od babyhalera, nama je kod baby halera nekako maskica vec knap .
    jesi to na srebrnjaku dobila preporuku ?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala na odgovorima. Mi smo na početku koristili flixotide i ventolin preko babyhalera. Onda je M.u listopadu imao takav napad da smo pola pedijatr. odjela digli na noge, tada su zaključili da potisak preko babyh. njemu nažalost nije dovoljan Od tada imamo kapi i el. inhalator. M. ima 1,5 godinu i, naravno plaši me što se tako često inhaliramo jer sam dosta čitala o svim tim lijekovima .... no činjenica je da mi bez toga ne možemo. Sada smo ponovo na terapiji ventolina, a bočica nam je pri kraju :? Najvjerojatnije će nam povećati broj potisaka preko babyh. Idem s tim da pedijatri znaju što savjetuju.
    Što se tiče astmafona - do sada sam uvijek dobila od prve. Prvi put kada smo se naručili na Srebrnjak čekali smo 1,5 mj. Od tada smo "redoviti" svaki mjesec.

  17. #17
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da, sjecam se da si to pisala. nemoj se sekirat mama marina, proci ce to i ni u ludilu ne smanjuj sama dozu .. to su ipak male doze i doktori znaju sto rade

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    http://www.aerochambervhc.com/

    gago jel to to ? gdje si kupila, koliko kosta, kako si saznala za to ? cini je jednostavnije i bolje od babyhalera, nama je kod baby halera nekako maskica vec knap .
    jesi to na srebrnjaku dobila preporuku ?
    da to je to,dobila preporuku od starije tete koja radi u ljekarni,jer je praktičnije i jeftinije...žena je zakon :D
    a moj bubač se toga uopće ne boji dok babyhaler nije baš volio(posudili smo ga dok ne kupimo svoje)
    pazi u kojoj ljekarni kupuješ,nas je došo 40kn jeftinije nego frendicu...od ljekarne do ljekarne razlika...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Ne čistim kao Gago

    ja sam jutros oprala deku,posteljinu,or5ibala spavaču sobu,kupaonu i barske stolice oribalča u kadi,stigla sam i na kavu do frendice...

    i ipak kašljemo,a više ne usisavam,samo vlažno čišćenje kuće...tepiha nemamo...deku perem oduvijek 1xtjedno,možda mu smetaju te mucice, :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    Ventolin ima neke ružne nuspojave djelovanjem na srce
    ako se daje na sirup ili kapi, na babyhaler nema nuspojava kaze R.
    nemam pojma ja astmafon dobim uvijek od prve :?
    i termin sam dobila za manje od mjesec dana , ovisi kod kog ides
    astmafon radi 24 sata
    ja sam jedne zime dobila toliki kašalj da sam dobila ventolin tablete...srce mi je toliko preskakalo i ubrzano radilo da je mm mogao pored mene čuti kako lupa...odveo me dr,dao mi tada panatus i ja za tri dana ko nova...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Gago, s kojim sredstvima čistite ? Ja sam oduvijek malo slaba na čišćenje pa uvijek imam hrpu antibakterijskih maramica za podove, namještaj, sredstva za čišćenje i održavanje kupaone, a sve to ima miris koji malo ostaje i nakon luftanja. :/
    Cure, perete li odjeću djeci s antialerg. sredstvima i bez omekšivača ?
    Ja sam koristila Amway za djecu, ali nisam bila zadovoljna jer su mrlje (, a njih Hvala Bogu ima) i dalje ostajale.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Ja kuću s vodom i krpom (namještaj), a podove s zelenim Arfom, mislim da se zove gord, ne sadrži klor i ne miriši baš intenzivno. Kupaonu i zahod ubijam Brefom, Cilitom, Musculom, ali samo kad Luke nema doma i vjetrim još par sati poslije.

    Robicu sam prala sa sensitive praškom i bez omekšivača do godinu, godinu i pol. Ali Luka tada ni nije imao neke smetnje. Osim kad se tajanstveno osuo na nešto s cca 3 mjeseca.

    Nego, mama Marina, upravo sam iznazivala 8 ljekarni u svojoj široj okolici i svi kažu da kapi nema već od ljeta jer Pliva, od kad je američka, loše vodi dostavu lijekova. Probaj nazvati dr. kod koje se vodite, možda ona ima koju ideju ili bolničku zalihu. Dalje stvarno nemam ideje. :?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Imga, beskrajno puno HVALA na trudu
    Inače, cure moram priznati da sve ovo lakše prolazim od kada dijelim Vaša iskustva.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    mama Marina, upravo sam razgovarala s frendicom, magistrom farmacije koja radi u jednoj apoteci na Trešnjevci.

    Ona kaže da je zamjena za Ventolin kapi Sultanol 10 ml od GlaxoSmithKline-a. Naručuju iz Austrije i košta 49,90 i, na žalost, ne može na recept. Trenutno imaju jednu bočicu, ali će uskoro dobiti novu pošiljku.

    Ajde nazovi astmafon i pitaj jel' može to. Ja ti to sutra ujutro mogu uzeti i poslati. Naravno, ako hoćeš.

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    http://www.aerochambervhc.com/

    gago jel to to ? gdje si kupila, koliko kosta, kako si saznala za to ? cini je jednostavnije i bolje od babyhalera, nama je kod baby halera nekako maskica vec knap .
    jesi to na srebrnjaku dobila preporuku ?
    I mi ovo imamo, kupili smo na Srebrnjaku na preporuku dr. Gunek.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ej cure...
    imam pitanje za iskusnije mame...
    Dakle dobili smo virozu...subota:dežurni pedijatar...sekret iz oka,kašalj,zaštopan nos...dg. viroza,pooštren šum disanja,,,terapija ventolin,fiziološka,čistiti nos...tobrex za oči
    ponedjeljak:naš pedijatar...viroza,nema veze sa bronhitisom,pluća super,ostavila nam ventolin preventive radi...mast za oči i dalje,tyzine kapi za nos...jako zadebljana sluznica nosna...

    Flixotide koristimo do 20.12. 2x2potiska

    DANAS:kašlje ali onako kratko,kako da kažem,nakašljava se ali nema šlajma,nos curi sve u 16,dakle odštopali smo ga...oči su čiste...

    PITANJE:jeste li dobivali ventolin preventivno,da ne dođe do bronhitisa?taj kašalj koji više nije dubok,kako bi objasnile?dobro ili loše?
    malo me plaši ventolin jer nam ga je dr ostavila do petka...3x1potisak
    thanx

  27. #27
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ne znam gago i mi nekad tako dobijemo.
    nego mima imamo istog doktora
    gdje si na srebrnjaku kupila taj airchamber ???kod nas u ljekarni je s najmanjom maskicom 170 kn.

  28. #28
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    romi pogledam ti ja doma dal imam pulmicorta pa ti prodam 5 komada , samo ako imam dosta a mislim da imam
    javim ti sutra [/quote]

    Možeeeeee - jupiiiiiiii - pa se napokon i nađemo na kavi, susjedo? :D :D :D
    javi mi se na pp.

    Puse

    Ps - mi super! Sutra idem po nove kuglice kod homeopatice, valjda za jačanje, pa ću je pitati kad smije van, mislim među ljude....

  29. #29
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Ima nade za vas, mislim, jer nam se to uopće nije dogodilo već 10 mjeseci, otkada uzimamo trajnu terapiju (flix.). Biti ćeš pametnija kada prođe ta prva viroza uz flixotide.
    i ja se nadam, iskreno se nadam.
    sada smo vec 3 tjedna bez ikakve viroze, curenja nosa... doduse, nije medju djecom.

    ninaxy, sto ti znaci pulmoloska obrada?

    Gago, peres barske stolice u kadi!? Zeno ti si legenda!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    cure, hvala, možda samo ja nisam imala sreće sa astmafonom.
    momze, mislim da sam pobrkala, na uputnici piše alergološka obrada kod pedijatra-pulmologa
    ja sam danas pukla, nazvala Srebrnjak, i dobila termin za mjesec dana. Da sam to napravila odmah kad smo dobili uputnicu, već bi došli na red. Ali kod nas u Zadru prvo moraš nazvati od 12-14 h da bi se predupisao. To sam saznala kad sam nakon što mi se u dva tjedna zivkanja nitko nije javljao otišla u bolnicu. Naravno, ni od 12-14 se ne javljaju uvijek. Kad smo ih napokon dobili, sestra nam je rekla da nazovemo slijedeći ponedjeljak. Tad smo se napokon predupisali, i rekla nam je da nazovemo 3. ili 4. 12. da nam kaže termin. I dobili mi termin 27.12., kad bi trebali biti u Zagrebu. Tu je nastao problem. Kaže meni sestra da nazovem sutra, da vidimo za drugi termin, i da sigurno neće biti prije 14.01. Ali sutra nje nije bilo, pa mi je druga sestra rekla da nazovem slijedeći dan u 8 ujutro, tj. danas. Tad se opet nitko nije javljao, a par sati kasnije su mi rekli da dotične sestre danas nema. Mislim stvarno su pretjerali. Ili sam ja razmažena što nisam otkazala odlazak baki i prihvatila termin?
    I, onda sam nazvala Srebrnjak, gdje mi se odmah javila ljubazna sestra, odmah mi dala termin, i još popričala malo sa mnom i dala mi par savjeta kako da olakšam napadaje. Stvarno nebo i zemlja. Sad bih se ubila što se odmah nisam naručila na Srebrnjaku, nego sam se pokušavala naručiti ovdje.

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    ne znam gago i mi nekad tako dobijemo.
    nego mima imamo istog doktora
    gdje si na srebrnjaku kupila taj airchamber ???kod nas u ljekarni je s najmanjom maskicom 170 kn.
    U onoj njihovoj apoteci, zaboravila sam koliko je koštalo.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa
    Ali kod nas u Zadru prvo moraš nazvati od 12-14 h da bi se predupisao. To sam saznala kad sam nakon što mi se u dva tjedna zivkanja nitko nije javljao otišla u bolnicu. Naravno, ni od 12-14 se ne javljaju uvijek. Kad smo ih napokon dobili, sestra nam je rekla da nazovemo slijedeći ponedjeljak. Tad smo se napokon predupisali, i rekla nam je da nazovemo 3. ili 4. 12. da nam kaže termin. I dobili mi termin 27.12., kad bi trebali biti u Zagrebu. Tu je nastao problem. Kaže meni sestra da nazovem sutra, da vidimo za drugi termin, i da sigurno neće biti prije 14.01. Ali sutra nje nije bilo, pa mi je druga sestra rekla da nazovem slijedeći dan u 8 ujutro, tj. danas. Tad se opet nitko nije javljao, a par sati kasnije su mi rekli da dotične sestre danas nema.
    Ovo s predupisivanjem, upisivanjem i zivkanjem svaki dan mi je :shock: .

    Sad znaš, fino baki pa na kontrolu. Super što si sve riješila! :D

  33. #33
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    pa gdje oni imaju apoteku ???

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imaju tamo u nekoj sobi u bolnici - MM je išao kupiti tu spravicu, pa ti znam točno reći koja je to soba, ali u sklopu bolnice, poslali su nas iz dnevne da to kupimo pa da nam pokažu kako se koristi.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Imga, HVALA Sestra mi je danas u Austriji pa će mi kroz par sati javiti je li uspjela pronaći Sultanol 10 ml. Čim sam vidjela poruku zvala sam astmafon i našu pedijatricu i da naravno, to su kapi identične ventolinu. Jedino mi nije jasno zašto nam prije nije bilo rečeno da ih potražimo :? Uglavnom, ako mi seka uspije pronaći javim - da te ne gnjavim sa slanjem te kutije od frendice.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    107

    Početno

    I mi vam se nažalost prikljucujemo. Sven se već sa 6 mjeseci borio s bronitisom. Naš tata je asmatičar i alergičar na sve živo. Cijeli život koristi pumpice ventolina i flixotide-a. Voće nije jeo u zadnjih 20 -tak godina. Samo kuhano.

    Naše zlato je pobralo tatine gene. Svaka prehlada završi teškim disanjem, piskutanjem, ima opstruktivni bronhitis.
    Babyhaler i inhalator imamo oduvjek. Jucer smo bili na Srebrenjaku kod doc. R. te sad imamo i službenu dijagnozu astme. Alergičan je samo na ambroziju (hvala Bogu što može jesti voće). Dobili smo trajno 2x2 potiska flixotide-a. Eventualno kad smo na moru možemo prekinuti terapiju. Kontrole svakih godinu dana.
    Također često ima urtikarije tipa koprivnjače koje se povuku same od sebe kako i dođu. Doc. R. je mišljenja da sada kada će imati trajnu terapiju flixotide-a svaka prehlada neće nužno značiti bronhitis. Tome se svi nadamo.
    Inače naš 4.5 godišnji mališan je hrabrica pa je dobio i diplomu za hrabrost.

    Da li flixotide ima kakve nus pojave ? Znam da ventolin dugotrajno nije dobar za srce.





  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    mi smo cijelu noć doslovno prekašljali sve do 5h ujutro...zovem dr kaže i dalje ventolin...a nama nikako bolje...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Gago, ma meni je to sve već jako čudno.
    trošite taj ventolin a ništa bolje nije
    onda to ne bi trebalo uopće biti povezano s astmom

    Daj sad točno opiši kakvo je kašljanje, kada se javlja, koliko traje, kako on izgleda onda, kolike su pauze između 2 kašlja, što radi prije kašljanja.
    Ovo kad se javlja po noći, jel se javi iznenada ili traje od kada legne?

    Korisno je pratiti dužinu/trajanje inspirija i ekspirija. kod tih noćnih napada astme ekspiriji/izdisaji su puno kraći od inspirija/udisaja. Zbog razlike u tlakovima vanjskog zraka i onog u plućima, zrak može ući, ali teško izađe kroz sužene kanale. (Ovo sam ja tako shvatila kad mi je pulmologica objašnjavala i nisam 100% sigurno da sam točno zapamtila - Cvrčak, ispravi me ako griješim!)

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Gago, ma meni je to sve već jako čudno.
    trošite taj ventolin a ništa bolje nije
    onda to ne bi trebalo uopće biti povezano s astmom

    Daj sad točno opiši kakvo je kašljanje, kada se javlja, koliko traje, kako on izgleda onda, kolike su pauze između 2 kašlja, što radi prije kašljanja.
    Ovo kad se javlja po noći, jel se javi iznenada ili traje od kada legne?

    Korisno je pratiti dužinu/trajanje inspirija i ekspirija. kod tih noćnih napada astme ekspiriji/izdisaji su puno kraći od inspirija/udisaja. Zbog razlike u tlakovima vanjskog zraka i onog u plućima, zrak može ući, ali teško izađe kroz sužene kanale. (Ovo sam ja tako shvatila kad mi je pulmologica objašnjavala i nisam 100% sigurno da sam točno zapamtila - Cvrčak, ispravi me ako griješim!)
    kašlje onako kao na silu,kad legne,kašalj je konstantan...kad izdiše to se čuje onako hripavo...danas kašlje i po danu...ali manje...već dvije noći koma...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    IMGA nama i nije df ASTMA...
    Mi nemamo dijagnoze,samo sumnje

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ma znam da nemate dijagnozu, ali vam pedijatrica daje taj ventolin koji ne pomaže :?
    kužiš, da je bronhitis, već bi pomoglo i iskašljavao bi
    da je astma, nakon 20tak minuta bi vam bilo bolje tj. prestao bi kašljati

    kažeš: kašlje stalno, pa mi sad nije jasno (meni danas ništ nije jasno ) koliki je razmak između 2 kašlja;
    kad je Luka imao najžešći napad kašalj bi bio svakih 15-20 sekundi, znači kašlje pa 15 sekundi hvata zrak pa opet kašlje itd. Tada nam je pomogla ona hitna mjera da svakih 20 minuta dajemo jedan potisak ventolina i ako ne prestane nakon trećeg potiska tj. cca. sat vremena onda juriš na hitnu.
    Sve sam jačeg uvjerenja da se radi o postnazalnom dripu i osjetljivom grlu.
    Ali ja tako bauljam na neviđeno...

    u stvari, želim vam samo da što brže prođe i šaljem

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Sve sam jačeg uvjerenja da se radi o postnazalnom dripu i osjetljivom grlu.
    I ja ovako.

    U ovom slučaju kašalj traje, traje, traje, traje. Barem kod nas jedno 3 tjedna najmanje (svaki put).
    Njemu (a i nama) pomaže da kašljenje ne bude svakih 10-tak sekundi:
    1. spavanje na povišenom, gotovo sjedeći. Uglavnom ja sjednem, a njega naslonim na sebe.
    2. "agresivno" čišćenje nosa pred spavanje (sada ispuhivanje, ranije aspiracija) uz kapanje Operil-om, ephedrinom tj. nekim dekongestivom.
    3. valaženje sobe (ali kod nas je temp inače kao u paklu pa je to neophodno) jer kombinacija zaštopanog nosa uz suha otvorena usta i suho ždrijelo u koje se cijedi nosni sekret nije dobitna.

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bibai, zar ne bi bilo bolje da djeca s upaljenim disnim putevima spavaju hladnoj sobi? :/

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    bibai, zar ne bi bilo bolje da djeca s upaljenim disnim putevima spavaju hladnoj sobi? :/
    Naravno,
    I ne samo s upaljenim dišnim putovima.
    No mama i tata su užasno zimogrozni, drže temp u stanu na +30,
    a dijete spava s nama.

  45. #45
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    drže temp u stanu na +30
    :shock: Šališ se! Kod nas je noću +18, po danu ne prelazi+21. Provjetravamo vise puta dnevno, a ako nije prehladno, obavezno je otvoren jedan oberliht.
    Mislim da bih na +30 umrla...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    bibai, zar ne bi bilo bolje da djeca s upaljenim disnim putevima spavaju hladnoj sobi? :/
    Naravno,
    No mama i tata su užasno zimogrozni, drže temp u stanu na +30,
    a dijete spava s nama.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Uh, uh, molim brisanje viska

    Temperatura, ah... traume iz djetinjstva (u stanu na kojem bi nam i ledena kraljica pozavidjela).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    imamo temperaturu 39.čisto sumnjam u alergije i njihove viroze.,..mm radi idem ga zvat...da ga vodimo na srebrnjak?ili kud?
    IMGA hvala na savjetima

  49. #49
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    bibai, zar ne bi bilo bolje da djeca s upaljenim disnim putevima spavaju hladnoj sobi? :/
    Naravno,
    I ne samo s upaljenim dišnim putovima.
    No mama i tata su užasno zimogrozni, drže temp u stanu na +30,
    a dijete spava s nama.
    Zimogrozija je gadna stvar, ja sam se svoje falabogu rijesila.
    Zar ne mislis da prevelika temp. spavace sobe produzuje trajanje bolesti?

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    imamo temperaturu 39.čisto sumnjam u alergije i njihove viroze.,..mm radi idem ga zvat...da ga vodimo na srebrnjak?ili kud?
    IMGA hvala na savjetima
    Čuj ako neprestano kašlje i ima tako visoku temperaturu to bi mogla biti nažalost i upala pluća. Ne znam što da ti kažem kud da sad idete - jer ne znam imaju li na Srebrnjaku sada mogućnost da slikaju pluća (tj. mislim da nemaju)

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •