Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Šepanje bez očitog razloga

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno Šepanje bez očitog razloga

    Dakle, Luka hoda već nekoliko mjeseci, trči, penje se hoda unatraške, na prstima...
    Prije dva dana počeo je šepati. Ali ne stalno. Dva koraka normalno hoda, tri šepa. Trči normalno, pa poslije hoda šepajućiPrepipala sam ga i pregledala, sve je normalno. Ispituijem ga da li ga kaj boli, da li se udario. Kaže ne.
    Frendica kaže da je imala sličnu situaciju pa je prošlo.
    Da li ima još netko slično iskustvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    mi smo imali sličnu situaciju...
    prešli sve moguće pretrage, ortoped, uzv kukova, fizijatar... sve u redu i prošlo samo od sebe...
    jeste možda nedavno bili u kakvoj virozi? nama su rekli da može to biti i posljedica viroze...

  3. #3
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj Larita prvotno napisa
    nama su rekli da može to biti i posljedica viroze...
    I nama.

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    M. je pršošle godine (s nekih 2,5 god) radila iste stvari, onda smo nenako je "prokljuvili" da imitira baku kad je boli noga. Srećom

  5. #5

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Hvala cure!

    Čitala ove topice i sad sam baš u brzi.
    Idemo danas kod naše pedice pa ćemo vidjeti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    brzi=brizi

  8. #8
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    mojoj frendici se isto desilo s malim, bili su kod doktorice i ona je zaključila da je posljedica viroze, bili su i kod ortopeda...
    nakon par dana mali se pošteno iskakao i šepanje je prošlo. frendica je tek tada skužila da mali nije kakao par dana i valjda ga je mučila tvrda stolica

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Bili kod ortopeda danas i radili uzv. Kaže da je sve ok,ali se Luka toliko ritao da nije niti uspio pošteno vidjeti. Što s druge strane nije niti loše jer da je nekaj s nogicama ne bi se moga niti tak ritati. Poslao nas je na vađenje krvi i odredio mirovanje, a u pon k njemu s nalazima i na ponovni pregled.
    S obzirom da po njemu može biti svašta, ali i ništa idemo metodom eliminacije jer se za sad nemamo za kaj uhvatiti.
    Nadam se da će proći . Držte fige!

  10. #10
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    Mi imamo također slično iskustvood prije par mjeseci. Bili smo u Klaićevoj, na kirurgiji, kukovi sve ok, vadili KKS, pa na CRP krvnoj slici ( ne bi li se vidio neki upalni proces ), no međutim, sve pet. Na pitanje doktora da li je nedavno bio bolestan ili prehlađen, odgovor je bio negativan. Šepanje je trajalo cca 10ak dana, iz dana u dan je bilo sve naglašenije, tražio je da se nosi puno zbog toga, i onda je odjednom, jedan dan prestao šepati. Nitko nam ne zna reći što je zapravo bilo.

  11. #11
    Lubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Frankfurt
    Postovi
    180

    Početno

    Da, zaboravih reći da smo nakon svih pretraga u Klaićevoj otišli po još jedno mišljenje, ortopedu privatniku, no on je također bio pun "????" i nije znao reći što je do toga dovelo, pošto su svi nalazi bili u redu. Po drugo mišljenje smo išli nakon što se šepanje povuklo.

  12. #12
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Odličan članak o šepanju kod djece

    ukucaj u google

    Paediatr Croat 2008;52

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje, moja kci koja ima 6 godina pocela je danas da sepa! Ne boli je nista, lepo je raspolozena! Sta moze biti? Uplasena sam i jos gore mi je sto nismo u nasoj zemlji, vracamo se 1.6?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •