Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Bol kao kada boli jajnik??

  1. #1
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno Bol kao kada boli jajnik??

    Drage curke,

    da li vam se desilo da imate slican bol :? ? Znaci neko ziganje kao kada boli jajnik. Nije to jaka bol, ali nije ni prijatna. I presjece s vremena na vrijeme. Inace u 14 sam tj trudnoce.. Mozda je ovo sve normalno zato pitam vas koje imate iskustva.
    Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno

    Vjerojatno se radi o širenju maternice. Mene je isto na početku tako znalo "probadati". Ali ako te jako zabrinjava, najbolje da posjetiš ginekologa pa da budeš mirnija.

  3. #3
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    meni se dogodi, s vremena na vrijeme, nešto slično.... bol u jajniku kao kad trebam dobiti M.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    meni se cesto javi ta bol (20tj.) i danas bila na kontroli i pitala ginica i kaze: sve je ok, sve je to normalno - kaze nisam otvorena niti ista slicno dakle nista opasno, neka se ne zabrinjavam

    ma nazovi ginica ako te to brine ili se cesto javlja, za svaki slucaj, da si na miru

  5. #5
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala vam curke .
    Ma ne javlja se to bas cesto, ali se nije javljalo pa me zabrinulo sta je. A posto vidim da i vi imate slicna iskustva necu zvati svoju dr. Imam kontrolu za nekih 10ak dana pa cu joj tada spomenuti. Ako bi se nedaj boze pogorsalo, onda bih se javila svakako.
    Hvala vam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Kod mene je od samog početka trudnoće tako bolilo da je doc bio zabrinut da neće doći do spontanog p.Kod svakog je drugačije nekog jače boli a nekog ništa,kod širenja maternice.Mene je izgleda zato jače jer sam bila prije trudnoće na laparoskopiji.Nakon strogog mirovanja rodila u 37 tj.

    _____________

    D 1998.
    I 2007.

  7. #7
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ista stvari i kod mene..
    jučer bolio jajnik kao da ima O..

  8. #8
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Upravo tako Leni. Juce me je isto tako boliko. A danas nista .

  9. #9
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ti se nemaš više šta brinuti..u drugom si tromjesečju..
    a ja sam još u kriznim tjednima..sutra brojimo 9 tjedana..

  10. #10
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    I ja se nadam da je tako Leni .
    Ma joj meni je to prvo tromjesecje tako proletilo, za cas. Da nisam imala onaj problem sa krvarenjem u 12 tj. nebih ga ni osjetila. Izgleda da sam od onih sretnica koje nemaju mucnine i neke velike probleme (kuc kuc da ne ureknem). I tebi zelim sto laksu trudnocu .

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    379

    Početno

    Mene tako štreca i probada od početka trudnoće,još i prije nego što sam ju otkrila.

  12. #12
    triny

    Početno

    i ja imam iste simtome, probada u predjelu jajnika kao da su igle dolje a ne mala slatka beba (14. tjedan trudnoće). Moj ginkić kaže da mi se polako širi maternica pa da traži mjesta, a i da hormoni još uvijek nisu se stabilizirali pa zato su tu bolovi. no zadnji ulrazvuk 29.11. bio je u redu, beba je jako živahna kao mala plesna lutkica se vrti. :D

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I mene bole jajnici koji put, vrlo rijetko. Nisam ni pitala dr-a, nekako sam računala da je to normalno, 24. sam tjedan i zatvorena.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    mene isto tak boli (a i svakak drugačije ). Ja se na to ništa ne obazirem. Opusti se i uživaj

  15. #15
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala . Vec sam se opustila, nakon vasih poruka.

  16. #16
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Evo sam postala glasnogovornica od prijateljice . Kaže da je probada u donjem dijelu stomaka, kao kad treba dobiti. Trudna je 9 tj. Ja sam joj rekla da joj se polako širi maternica. Jesam li u pravu?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    rebeca po mom iskustvu rekla bi da si u pravu, mene je na početku znalo jako boliti, a sada (20-ti tj) još uvijek zna probosti, mada skužila sam češće i jače ako nisam par dana bila na wc-u, gužva je sad velika u trbuhu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Ja cu totalno izluditi sa tim. Posto je prva trudnoca zavrsila spontanim a od tada se sjecam samo te jake boli lijevog jajnika. Ja sam stalno govorila i ispitivala gin da li je to normalno i ona mi je govorila da se ne brinem, no ipak mislim da trudnoca ne bi smjela boliti! Naime, mene je tada bolilo konstantno, vec se od 6 tjedna nisam mogla ujutro protegnuti jer bi me zabolilo, znalo me tako zaboliti kao da me netko nozem probada.
    Sada sam opet trudna, 8+3, i do sada nisam osjetila takvu vrstu boli. Zaziga mene malo desno pa malo lijevo ali to je nista u usporedbi sa prvom trudnocom. Prije 4 dana sam se toliko prepala jer me bol u desnom jajniku drzala nekoliko sati da smo odmah drugo jutro isli gin. i fala dragom Bogu sve je bilo dobro, naime, ovulacija je bila iz desnog jajnika i sada se neko zuto tijelo susi i propada pa se i to moze osjetiti. Tu sam se primirila. Jucer me pak bolio lijevi jajnik mrvicu jace i opet sam bila koma..cak mislim da ga lagano osjecam cijelo vrijeme i sada sam opet na iglama, ali stalno si govorim da je sve u redu. Strpit cu se do srijede kada opet imam kontrolu..
    U glavnom, oduljila sam , ali mislim da treba boluckati, ali ne i boljeti da se ne mozes pomaknuti, hodati...barem iz svog iskustva...

  19. #19
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    mene stalno nešto boli, nekad jače nekad samo probada..
    ali nije da se ne mogu pomaknuti

    ali da osjetim osjetim..

  20. #20
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Ma i mene boli s vremena na vrijeme i ono probode me, bas kao kada ziga jajnik, ali nikada tako da se ne mogu pomaknuti.

    Iana27 oprosti, a u kojoj si sedmici imala pobacaj?? Sada se malo uplasih .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Malo kasnim... Ovako, kod mene se na kraju ispostavilo da je plod odumro jedno dva-tri dana nakon zadnje kontrole sa 8+2, a spontani je krenuo sa 11 tjedana. S tim da sam na 10+5 vec imala jace bolove i drugi dan ujutro smo otisli na UZV gdje smo saznali da se bebica prestala razvijati pa smo bili naruceni na kiretazu dan poslije a tu noc je sve samo krenulo.
    Ali bolovi recimo u 6-7 tjednu su bili kao da me netko nozem pika po jajniku, pa su se malo smirili i onda opet poceli. Najgore mi je bilo to sto ono, odes kod gin. sve super, naruci te za 4 tjedna i onda ljusnes ko da te netko baci sa nebodera.
    Ali nemojte se opterecivati i bezveze panicariti, i mene sada ziga, ali to nije nista kada usporedim s tadasnjom boli.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Zaboravila sam jos nesto vazno reci sto mi je rekao dr. Blajic iz Petrove. Kombinacija bolova sa krvarenjem u bilo kojem obliku, svjeza krv, tamna, sukrvica ili samo roza sluz znaci da nesto ne stima a sama bol ne mora znaciti da se treba paliti crvena lampica..i ja se sada toga drzim!

  23. #23
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala puno Iana27

    Mene zaista ne boli jako, samo me povremeno zigne.. U svakom slucaju tebi hvala na pojasnjenju.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    22

    Početno

    Ako te samo povremeno zaboli to vjerovatno nije ništa zbog čega bi se trebala zabrinuti...No ako ti se desi da imaš bolove kao kad dobiješ M, i to ne prestaje satima onda treba odmah otići ginekologu...
    Ja sam imala te povremene bolove kao posljedicu širenja matreice, al sam u 23 sedmici dobila bolove koji su bili konstantni i slični onima kad imam mjesečnicu...Cijeli dan nisu prestajali pa sam naravno otišla na kliniku i to iza ponoći...Nisam smjela čekati do sutra da odem svom ginekologu...No kad sam otišla uočio je kontrakcije pa sam do kraja trudnoće povremeno pila apaurin od 2mg...Sve skupa 5-6 apaurina...
    Al to što si ti opisala po mom mišljenju je bezopasno...Najvažnije je da se opustiš i uživaš...A ako tebaš, baš zabrinjava najbolje je da se konsultuješ sa svojim ljekarom...

  25. #25
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Hvala Proljetna beba.. Za sada je tako, nista prejako i dugotrajno. Ali dobro je znati da ako potraje i zaboli jace nije za 'igranje'. Ja sam stvarno glupko, ali zar mogu kontrakcije tako rano da se jave :? . Ovo mi je prva trudnoca pa zaista imam puno pitanja, ako su neka blesava sorry .

  26. #26
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    mene probada desni jajnik dosta cesto zadnjih dana. sutra idem doktoru pa se nadam da ce mi objasnit nesto... :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    partyka ne znam koliko si trudna,ali ja sam isla prosli tjedan na UZV zbog boli i desnom jajniku i sve je bilo u redu. Pokazano mi je da se radi o ovulaciji iu desnog jajnika i da se sada neko zuto tijelo susi i propada i da se to zna osjetiti. Tada sam bila smirena, ali sada me vec dva dana zeza lijevi jajnik pa sam isto sa ogromnim upitnikom iznad glave..no tjesim se da je to normalno... Nadam se da ce ti sutra gin. to i potvrditi i da ces vidjeti svoju mrvicu!!

  28. #28
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    iana, imas lijepi avatar
    da, i ja se nadam da ce se sutra vidjeti kod ginekologa sto je to pa cu se svakako javiti da to podijelim i s vama ostalima koje muce slicne brige

  29. #29
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    zabravila sam odgovorit da sam 26 tjedana trudna.

  30. #30
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    evo javljam se sa rezultatima kontrole: objasnjenje mog doktora je da je to bas nista (odnosno opce premjestanje organa) i preporuca mi da prestanem citat trudnicku literaturu i predjem na sportske novosti

  31. #31
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    taj ti je dr. pravi!! tako i treba sa nama kada se bez veze uspanicimo .

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    evo ja sam jučer imala te takozvane jajčane bolove, tj. bolove u jajniku, ja nekako imam osjećaj da je to više do pritiska bebe i možda neke manje upalice. Doduše dugo sjedim na poslu pa mislim da je i to. Sada sam u 32 nedjelji. Danas ništa ne boli ali me napadaju valunzi, tj. prozor mi je širom otvoren jer mi je strašno vruće i malo mi se muti u glavi. Željezo mi je dobro i KS nije loša, pijem apaurine zbog aritmije po potrebi. Jel' moguće da se hormoni poigravaju sa mnom?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    partyka i ja bi pozdravila tvog doktora

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •