Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 90 od 90

Tema: gonal ili menopur

  1. #51
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    aleksandraj,

    zašto je takva razlika kod FSH? Šta su ti rekli o tako visokom FSH?

  2. #52
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    cure treba li Gonale držat u hladnjaku?

  3. #53
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    [quote="bublica3"]cure treba li Gonale držat u hladnjaku?


    Ja ih nisam, držala ih na sobnoj temp.

  4. #54
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    cure treba li Gonale držat u hladnjaku?
    ovisi o godišnjem dobu tijekom hladnijeg vremena ne treba, ali tijekom ljeta svakako mislim da je 25 gornja granica na kojoj ih treba držati

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sretna35 prvotno napisa
    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    cure treba li Gonale držat u hladnjaku?
    ovisi o godišnjem dobu tijekom hladnijeg vremena ne treba, ali tijekom ljeta svakako mislim da je 25 gornja granica na kojoj ih treba držati
    Ja sam stalno na rubu držati ili ne, kod nas je u stanu zimi možda i toplije nego ljeti zbog grijanja. Jednom smo držali u frižideru, drugi put ne, oba puta su rekacije bile OK.

  6. #56
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Ne znam Strike..nitko mi nista nije rekao kada sam poslala nalaze...cak ni da su ih pogledali. Moj doktor je rekao da ovuliram (a uzmam Microgynon).

  7. #57
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno GONAL F , 9 kutija

    Cure ja sam čuvala mojih 9 GONALA F nadajuči se postupku u rujnu ali zbog svih ovih problema sa zakonom ništa od postupka. Imaju rok trajanja do 11.2009.
    Odlučila sam u Cito ić na blagu stimulacijiu, ali Poljak kaže s Femarom i poslje eventualno malo Menopura. Tako da ću to trebat kupti. Zato bi ove Gonale nekako mjenjala.. Kome treba nek mi se javi na pp pa čemo se nekako dogovorit. Najrađe bi ih poklonila, ali mi nažalost još trebaju ljekovi.


  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Za 10 dana pocinjem sa pikanjem. Nedostaje mi jos 10 gonala ili menopura. Ako je nekome ostalo dobro bi mi dosli.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    133

    Početno

    Jos uvijek mi nedostaju gonali ili menopuri.. Dobrodosao bi mi svaki g. ili m.

  10. #60
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    pinny poslala sam ti pp

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Podizem ovu temu, jer se sada i ja moram odluciti da li da u postupak krenem s Gonalima ili s Menopurom, a uvjerena sam da ce mi vasa razmisljanja biti od velike pomoci.

    Stvar je ovakva. Iza mene je jedan IVF postupak po dugom protokolu u kojem sam uzimala Gonal F. Na stimulaciju sam reagirala tako da sam dobila 12 JS, od toga 4 blastociste. Po mom misljenju odlicno. No, konacni rezultat je ipak izostao.

    Sada se spremam na drugi IVF, kod dr. Resa. On je predlozio da probamo s Menopurom. Ako sam dobro shvatila njegov kljucni argument za to je upravo izostanak trudnoce, zbog cega smatra da vrijedi probati nesto drugo.

    Ja sam sve do sada mislila da ne treba mijenjati ono sto se pokazalo dobrim, medjutim sada sam se malo pokolebala i sve vise razmisljam, da bih ipak pokusala i s Menopurom.

    Sto vi mislite o tome? Hvala unaprijed za svaki vas post!
    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Sama u sebi razmisljam po istoj logici kao ina33, ali uzasno je tesko donijeti jednu takvu zivotnu odluk sam samcat, potpuni laik, bez barem jos kojeg razmisljanja sa strane.

    Zahvaljujuci i vasem razmisljanju, mislim da cu se sada bez suvisnog kolebanja odluciti za Menopur.

    Razlozi koji govore u prilog takvoj odluci su: tako je predlozio dr., uobicajno je da se isprobava razlicita terapija, jeftiniji je, imam 36 godina i na kraju, poslala sam dokumentaciju u MB, gdje cu onda zahvaljujuci i tom iskustvu moci lakse odluciti (ako tada jos uvijek bude trebalo o tome odlucivati, a nadam se da nece).
    Evo i epilog moje odluke.

    Izabrala sam bila Menopur. A na Menopur sam ocito reagirala losije nego na Gonal obzirom da sam dobila 10 JS od kojih se oplodilo samo 6 i to ICSI metodom. Od toga smo dobili jedan dobar 6-stanicni embrij i jedan fragmentirani 8-stanicni, transfer je bio 3. dan. Sve ostalo je propalo.

    Ipak, treba reci da je ovaj postupak rezultirao i mojom prvom trudnocom mada se ona zavrsila s 6 tjedana, kao biokemijska.

    Mislim da cu na temelju ovog iskustva slijedeci put ipak radije izabrati Gonal.

  12. #62
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    A kod mene je ovakva situacija:

    Prva stimulacija mi je bila sa Gonalima (potrošeno oko 20 komada)i dobili sve nezrele js (FSH-6,8 LH-7,9)
    Nakon toga probali sa Menopurima(isto oko 20 kom),i završilo trudnoćom u 8.tj
    Poslije toga uvijek koristili Menopure,znali dobiti i blastociste,ali ništa od trudnoće.
    I sad neznam šta napraviti,dal da uzmem Gonal pa riskiram,ili da uzmem Menopur sa kojim dosta dobro reagiram. I još je u pitanju Mb. Imam 26god i sadašnji hormoni su: FSH-6,46 LH- 9,00

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    kate 32 i kakva je beta draga????

  14. #64
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    A kod mene je ovakva situacija:

    Prva stimulacija mi je bila sa Gonalima (potrošeno oko 20 komada)i dobili sve nezrele js (FSH-6,8 LH-7,9)
    zar nezrele (prezrele)stanice ne ovise o krivoj procjeni punkcije(preranoj ili prekasnoj) :? .ja mislim da tu nije do gonala vec krivi timing.ispravite me ako griješim.

  15. #65
    ia30 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    710

    Početno

    nezrele JS su vrlo čest slučaj kod mene....kad sam jedanput doc-u napomenula za kasniju štopericu, rekao mi je da je tu jako bitan i endometrij i da se vrlo često po njemu orijentira,tako da dobijem debeli endometrij+nezrele jajne stanice i na kraju ništa!
    Ako je Gonal čisti FSH,a Menopur FSH+LH,interesira me jel npr. u mom slučaju bolje uzeti Menopur jer mi je LH dosta nizak(oko 2),a FSH (oko 6)?
    Logično bi bilo podići LH Menopurom nego uzeti sami Gonal....ili....
    što mislite?

  16. #66
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj ia30 prvotno napisa
    nezrele JS su vrlo čest slučaj kod mene....kad sam jedanput doc-u napomenula za kasniju štopericu, rekao mi je da je tu jako bitan i endometrij i da se vrlo često po njemu orijentira,tako da dobijem debeli endometrij+nezrele jajne stanice i na kraju ništa!
    Ako je Gonal čisti FSH,a Menopur FSH+LH,interesira me jel npr. u mom slučaju bolje uzeti Menopur jer mi je LH dosta nizak(oko 2),a FSH (oko 6)?
    Logično bi bilo podići LH Menopurom nego uzeti sami Gonal....ili....
    što mislite?

    ia30,takva situacija ti je i kod mene. Prema hormonima i godinama sam za Gonale,a bolje reagiram na Menopure. I meni je jedanput dr.rekao da nemože uskladiti endometrij sa još nečim,nisam zapamtila i da sam mu kompliciran slučaj. A onda kad sam to rekla dr.V u Mb,rekao je da zbog toga postoje dugi protokoli.

  17. #67
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa

    zar nezrele (prezrele)stanice ne ovise o krivoj procjeni punkcije(preranoj ili prekasnoj) :? .ja mislim da tu nije do gonala vec krivi timing.ispravite me ako griješim.
    Evo drago mi je da je dr .R rekao što i ja ,jer stvarno nema smisla okrivit ljek da je nešto pezrelo ili nezrelo.

  18. #68
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Evo drago mi je da je dr .R rekao što i ja ,jer stvarno nema smisla okrivit ljek da je nešto pezrelo ili nezrelo.[/quote]


    Bony,pa vidjela si?I u Mb su mi rekli da uzmem Gonale,pa mi onda još i dr.R potvrdio :D
    Šta bi mi bez njega

  19. #69
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    pezrelo=prezrelo

    cure,što god izabrale želim vam puno uspjehaaa

  20. #70
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Da li Gonal f dolazi sa iglama i špricama ili ih treba posebno kupiti?

  21. #71
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Gonal f dolazi u kompletu sa iglama, samo kupiš vaticu i alkohol.
    A za Menopur moraš šprice i igle sama kupiti.

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Gonal f dolazi u kompletu sa iglama, samo kupiš vaticu i alkohol.
    A za Menopur moraš šprice i igle sama kupiti.
    x s tim da u ljekarnama imas i gotove alkoholne tufere koji su jako prakticni.Pakovanje 100 komada je nekih 30-ak kuna.

  23. #73
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Gonal f dolazi u kompletu sa iglama, samo kupiš vaticu i alkohol.
    A za Menopur moraš šprice i igle sama kupiti.
    x s tim da u ljekarnama imas i gotove alkoholne tufere koji su jako prakticni.Pakovanje 100 komada je nekih 30-ak kuna.

    Hvala vam cure!Alkohol već imam doma pošto sam na decapeptylima,samo se nadam da ću znat izmješati gonale.

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

  25. #75
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Jel se ti Gonali daju mješati ili se daju svaka posebno? Ja ću trebat po 2 ampule. Nekak mi izgleda ko da se nedaju mješat zajedno :?
    Jel sam u pravu ili ne?

  26. #76
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    jednu otopinu u prvu ampulu istisneš,zatim to uvučeš natrag u špricu pa istisneš u drugu ampulu i opet usisaš i pikneš se...može 3 amp s jednom otopinom.ostane ti viška otopina i igala .sretno

  27. #77
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    jednu otopinu u prvu ampulu istisneš,zatim to uvučeš natrag u špricu pa istisneš u drugu ampulu i opet usisaš i pikneš se...može 3 amp s jednom otopinom.ostane ti viška otopina i igala .sretno
    Znači,cijela otopina se stisne u jedan prah,pa povuče i to sve zajedno u drugi prah?

  28. #78
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    da ,vrlo jednostavno,sa dugačkom iglom naravno,pikaš se sa malom,mislim to sigurno neceš pogriješit

  29. #79
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    da ,vrlo jednostavno,sa dugačkom iglom naravno,pikaš se sa malom,mislim to sigurno neceš pogriješit
    Da,naravno,sa čim manjom
    Ok,hvala ti bony,valjda ću nekak smučkat

  30. #80
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Cure imam pitanje
    Imam nizak AMH-6,6,do sada sam bila u 2 stimulirana IVF-a pod menopurima i nisam dobila baš puno jajnih stanica.Sada sam dobila gonale,pa me zanima kako ste vi sa niskim AMH reagirale na gonale u odnosu na menopure

  31. #81
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    dazler a što ti je supresija? Moj AMH je neznatno bio veći od tvoga i jednom sam imala gonale u kombinaciji s cetrotide i jednu od gorih reakcija, tri stanice od čega dvije nezrele. Zapravo mi cetrotide nikako nije odgovarao, skraćivao mi je ciklus za nekoliko dana. Meni su najbolje pasali menopur+decapeptyl ali svaka od nas je druga priča. I s tolikim AMH ni ne možeš očekivati brdo stanica. Jesu li ti gledali antralne folikule?

  32. #82
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj dazler prvotno napisa Vidi poruku
    Cure imam pitanje
    Imam nizak AMH-6,6,do sada sam bila u 2 stimulirana IVF-a pod menopurima i nisam dobila baš puno jajnih stanica.Sada sam dobila gonale,pa me zanima kako ste vi sa niskim AMH reagirale na gonale u odnosu na menopure
    Moj AMH je 5,7. S Gonalima bi dobila (u prosjeku jer je bilo vise postupaka) oko 8 JS a s Menopurima duplo vise...

  33. #83
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima
    Ne znam šta mi je supresija,dobila sam lijekove tek za prvih 6 dana
    Nisu mi gledali a.folikule

  34. #84

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    Citiraj dazler prvotno napisa Vidi poruku
    Cure imam pitanje
    Imam nizak AMH-6,6,do sada sam bila u 2 stimulirana IVF-a pod menopurima i nisam dobila baš puno jajnih stanica.Sada sam dobila gonale,pa me zanima kako ste vi sa niskim AMH reagirale na gonale u odnosu na menopure

    moj amh je bio 4,6
    1. ivf klomifeni - 3 folikula, 1 js, vracena jedna beta 0
    2. ivf menopuri - 3 folikula, 3 js, 1 oplodjena i vracena - beta je bila + ali na kraju vanmatericna
    3. ivf menopuri - 4 folikula, 4 js, 1 blastica i 2 moule, vracena blastica i morula beta + trudnoca je trenutno 9+2

    gonale nisam koristila, samo mi dr u menopure znao dodati cetrotide i decapeptyl

  35. #85
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    moj amh je 8,8. Prvi sam bila na decapeptylu a zatim mi je dodan gonal, 3 js od cega beta 0.
    drugi put sam bila samo na menoprurima 3js - biokemijska beta 25,43.
    treci put gonal + puregon+ cetrotide 5 js- beta 362. i trudnoca i ostao jedan smrzlić!

  36. #86
    kika222 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    667

    Početno

    Amh mi je 6.6, u postupku sa gonalom dobila 3js, vratili jednu nula bodova..
    Menopur jedan postupak tri js vraćena jedna, drugi postupak četiri js vraćene dvije opet nula...

    Sljedeći postupak puregon četiri js vraćena jedna,opet nula.... Ne znam jel bi pomogla veća kol lijekova...
    Isto tako antralne f mi nitko nije ni spomenuo, a ja tada nisam ni znala za to...

  37. #87
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne znam gdje bih pitala, pa ću ovdje. Adminica nek me preseli ak sam fulala temu.
    Trebam koristiti 15 ampula menopura (do 1. uzv-a, a onda ćemo vidjeti što dalje). To je 15 ampula s praškom i 6 s tekućinom. Koliko to košta? Negdje sam čitala da je 1 ampula 150 kn, a meni ih treba puno.

  38. #88
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dobro si pročitala, menopur ti je oko 150kn, a vjerojatno ćeš dobiti i neku supresiju, plus štoperica.
    Pogledaj malo ovu temu: http://forum.roda.hr/threads/62220-G...i-najjeftiniji a možeš i na našoj oglasnoj ploči tražiti lijek na poklon. Odmah da te upozorim da je kupoprodaja lijekova na Rodinom forumu strogo zabranjena, ali možeš probati na drugim forumima.

  39. #89
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Uf, dok platim lijekove, postupke, smrzavanje ... ak bude sin, zvat će se Peugeot.

  40. #90
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mojih prolaznih vremena na tri kombinacije: gonal, menopur i komb. gonal i menopur, a tisuću faktora je još u igri - za prvu stimulaicju prekasan početak jer je bila cista plus premalo ampula, za drugu fulan način oplodnje (IVF, a ne ICSI), sve je to svaki put bilo učenje i dovelo je do binga, barem tako volim razmišljati:

    1. IVF 10/2005 (VV), u mojoj 35.-toj godini, FSH 6 – stimulacija Gonalima F, prvo 2 pa ubrzo odmah 3 ampule, nešto smo kasnije započeli zbog ciste na jajniku, punkcija 18 dc. Dobiveno 6 stanica, oplodile se 3. ET 2 embrija 3. dana 21 dc, 1 FET, bez trudnoće;

    - 2. IVF-RESCUE ICSI 5/2006 (VV), u mojoj 36.-toj godini, FSH 6 – stimulacija Menopurima, počeli odmah s 3 ampule, punkcija 16 dc. Dobili smo 13 stanica, oplodilo se 9 (rescue ICSI!), transferirano 7 embrija unutar 1 ET-a i 1 FET-a, bez trudnoće.

    - 3 IVF-ICSI 1/2007 (Maribor), u mojoj 37.-toj godini, FSH 6 – stimulacija prvih pet dana 3 ampule Gonala, nakon toga 4 ampule Merionala, punkcija 17 dc. Dobili smo 9 stanica, 7 embrija, 5 transferiranih, 1 ET, 1 FET, trudnoća iz FET-a .
    molim inu33 ako ovo cita da se javi!!

    Zanima me ovaj treci protokol iz Mb kako je tocno isao??
    Koji dan si krenula sa stimulacijom??
    Kad je ukljucen Cetrotide ili sto vec??
    Od koliko jedinica stop si dobila??

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •