Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 273

Tema: Rok trajanja sjedalice

  1. #101
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nasla sam sljedecu tablicu:
    http://www.childrestraints.co.nz/manufacture-expiry.php
    Mozda se vec negdje spominje, da budem iskrena, nisam provjeravala.
    I kao što vidiš, za Novo Zelandsko i Australsko tržište Britax/Romer ima rok trajanja od 10 godina. U Europi za istog proizvođača vrijedi ovo što je napisala Amalthea (što je u biti suludo jer ECE norma vrijedi godinama).
    Posljednje uređivanje od daddycool : 13.12.2010. at 11:29

  2. #102
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Hvala, sad mi je dosta toga jasnije.

  3. #103
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    jel i baza ima isto neki rok trajanja? trebam ju kupit pa me zanima di treba gledat ako ima datuma proizvodnje.

  4. #104
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Da, i na bazi bi trebale isto biti oznake datuma proizvodnje.

  5. #105
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Danas sam kupila autosjedalicu CYBEX SOLUTION X FIX.
    Na narančastoj naljepnici piše ECE R 44/04, SEMI UNIVERZAL 15-36 kg, E1 04301226
    Na bijeloj iznad bar koda Item No 050020011
    U plastiku su utisnuta dva kružića, u jednom su brojevi od 0 do 3, strelica je okrenuta na 1, a u drugom brojevi 1-12 a strelica je okrenuta na 4
    U uputstvima piše da je rok trajanja 9 godina.
    Ali mi nije jasno koji je datum proizvodnje. Jel uopće vidljiv iz svega navedenog?

  6. #106
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    ima li u ovom drugom krugu (u kojem su brojevi do 12) još kakvih oznaka, npr. brojevi pored strelice unutar kruga?
    ako ima, to je oznaka godine proizvodnje (mjesec proizvodnje je travanj - na to ukazuje brojka 4 na koju pokazuje strelica)
    ako nema, moglo bi biti da ovaj drugi krug označava godinu proizvodnje (2001.) :nezna:

  7. #107
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa Vidi poruku
    ima li u ovom drugom krugu (u kojem su brojevi do 12) još kakvih oznaka, npr. brojevi pored strelice unutar kruga?
    ako ima, to je oznaka godine proizvodnje (mjesec proizvodnje je travanj - na to ukazuje brojka 4 na koju pokazuje strelica)
    ako nema, moglo bi biti da ovaj drugi krug označava godinu proizvodnje (2001.) :nezna:
    s obzirom da ju je sad kupila nije baš vjerojatno da je godina 2001. tim više što mislim da tada nije niti postojao taj model. prije će biti ovo prvo što si napisao.

  8. #108
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    u drugom krugu pored strelice nema nikakvih brojeva, samo strelica i brojevi 1-12
    kupila sam ju juče u nami, prodavačica je rekla da su ju dobili u prosincu 2010, a obzirom da je to model koji je proglašen naj za 2009 (piše na cybex-ovim stranicama), pretpostavljam da je mogla biti proizvedena 2009 ili 2010?

  9. #109
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    imam AS graco 0+ i pokušavam otkrit kad je proizvedena. nigdje ama baš nigdje ne vidim nikakav kružić sa brojevima. jedino što sam našla je naljepnica sa barkodom i nekim brojevima i modelom sjedalice, uvoznikom za hr(magma) i kraj toga uvoznika piše 09/2006.
    gdje da tražim datum proizvodnje???

  10. #110
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Kupili smo AS Romer King plus, upravo gledam i tražim datum proizvodnje i kružići idu ovako:

    Prva dva su gore, prvi ima brojeve 0 10 20 30 40 50, strelica pokazuje na 20,
    drugi kružić brojevi idu od 1 do 9 (strelica pokazuje na 8 i uz strelicu s lijeve i desne str. je broj 1)
    treći kružić ima slova .... A B C...DO M (strelica pokazuje na M)

    Ovo 20 su pretpostavljam prve dvije znamenke godine, 11 uz strelicu 2011.g., 8 je mjesec, a što su slova?

    Ispravite me ako griješim. Hvala!

  11. #111
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    za slova ne znam što su
    a datum proizvodnje bi bio 8/2011

  12. #112
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala!

  13. #113
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa Vidi poruku
    Ukratko:

    AS izvana mogu izgledati čisto OK, ali plastika ima rok trajanja, trake kojima se dijete veže imaju rok trajanja, kopča je bila kopčana N puta - kako biti siguran da će još uvijek besprijekorno raditi?
    Ja se sad moram osvrnuti na ovo. I kopča pojasa u automobilu je nebrojeno puta (pa čak i više od as ) kopčana a valja dok valja, nitko nikada nije rekao da nakon 5 godina moramo promjeniti pojaseve u autu kojima je onda isto istekao rok trajajnja kao i pojasevima na AS ( Aoni drže dijete i sjedalicu - osim ako nije u pitanju isofix) ...
    Meni se sve to čini kao neki marketinški trik jer roditelji će sve učiniti i kupiti za svoje dijete i to onda znači nova beba -nova AS, ako je malo veći razmak između bebača. Ne znam, razuvjerite me.

  14. #114
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj roby prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sad moram osvrnuti na ovo. I kopča pojasa u automobilu je nebrojeno puta (pa čak i više od as ) kopčana a valja dok valja, nitko nikada nije rekao da nakon 5 godina moramo promjeniti pojaseve u autu kojima je onda isto istekao rok trajajnja kao i pojasevima na AS ( Aoni drže dijete i sjedalicu - osim ako nije u pitanju isofix) ...
    Meni se sve to čini kao neki marketinški trik jer roditelji će sve učiniti i kupiti za svoje dijete i to onda znači nova beba -nova AS, ako je malo veći razmak između bebača. Ne znam, razuvjerite me.
    evo za razuvjeravanje
    http://www.youtube.com/watch?v=wvCRz7BRAM0

    mada mi taj stav "razuvjerite me" po defaultu diže tlak
    zašto bi te itko trebao razuvjeriti? uzmi argumente za i protiv, pročitaj što ti piše u uputama proizvođača, sve uzmi sa zrnom soli i odluči sam.
    tvoje dijete, tvoja odgovornost, tvoja odluka

  15. #115
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    JA samo komentiram , ne treba me zapravo nitko razuvjeravati, čisto me samo zanima kako to da pojasevi u automobilu drže (ne znam koliko dugo) a na AS ne....... Pročitah ja upute dobro pa i dalje mislim da je samo u pitanju marketinški trik.
    A ako se nekome diže tlak ne mora odgovarati neka samo zanemari.

  16. #116
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozda kad bi pojasevi i kopce sjedalice bile cvrste i debele kao od auta- mozda bi tada trajale 40 godina. No sjedalica se sastoji i od ostalih djelova koji stare.
    Plastika- ne znam jesi li vidio sjedalicu staru 8 godina kojoj je istekao rok trajanja? Plastika dobije bijele strije i sjedalica nije sigurna za koristenje.
    Mani je smijesno kako svi mi samponiramo kosu dvaput jer na samponu pise "ponovite postupak" . I to kao nije marketinski trik.
    A kad proizvodjac AS ne jamci sigurnost sjedalice nakon npr 7 godina onda je to kao marketinski trik. Prevelik je ulog u pitanju, makar se i radilo o triku.
    Mislim da je investicija u nesto sto moze spasiti djecji zivot i sto traje 6 godina puno bolja nego kupnja nove televizije (koja cesce traje krace od sjedalice).

    Kao sto Dady kaze- odgovornost je na tebi.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 20.03.2012. at 22:05

  17. #117
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    U automobilu su pojasevi "povezani" na metalnu konstrukciju automobila, dok na AS pojaseve na mjestu drži plastika, odn. plastična "školjka" sjedalice. Upravo to čini pojaseve na AS podložnijima protoku vremena. Plastika s vremenom (korištenjem, promjenama temperature...) gubi integritet i imala sam prilike vidjeti starije sjedalice s nečim što mogu usporediti sa strijama (govorim o plastičnom dijelu).
    Čini mi se da je i u snimci koja je stavljena gore popustila plastika na dijelu iznad ramena i pojasevi su izletili.
    Sam rok trajanja su proizvođači stavili vjerovatno kraći no što on zaista je kako bi izbjegli eventualnu odgovornost ukoliko sjedalica popusti u prometnoj. Oni jamče da sjedalica ne gubi bitno na kvaliteti određeni broj godina, a na roditeljima je odluka hoće li sjedalice koristiti i duže.

  18. #118
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Hvala Saška i S2000 na odgovoru.

  19. #119
    toka77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6

    Početno

    može li mi netko objasniti što se tiče trajanja AS u grupi 9- 36kg?

  20. #120
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj toka77 prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi netko objasniti što se tiče trajanja AS u grupi 9- 36kg?
    kupiš novu, koristiš je cca 11 godina i nakon toga je baciš.

  21. #121
    toka77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    kupiš novu, koristiš je cca 11 godina i nakon toga je baciš.
    novu i mislimo kupiti. al zašto ove (9-36) vrijedi cca 11god, a ostale 6 god?

  22. #122
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj toka77 prvotno napisa Vidi poruku
    novu i mislimo kupiti. al zašto ove (9-36) vrijedi cca 11god, a ostale 6 god?
    zato što nakon 18 kg, dijete u sudaru zaustavlja pojas automobila i njegov zatezni mehanizam, a ne plastika autosjedalice (booster s naslonom). boosterova funkcija je samo da pojas automobila ide ispravnom putanjom kako u sudaru ne bi ozlijedio dijete. ispod 18 kg, kada dijete vežemo pojasevima autosjedalice, prilikom sudara plastika autosjedalice trpi svu silu zaustavljanja djeteta, a ta plastika s vremenom postaje krta i puca.

  23. #123
    toka77 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    zato što nakon 18 kg, dijete u sudaru zaustavlja pojas automobila i njegov zatezni mehanizam, a ne plastika autosjedalice (booster s naslonom). boosterova funkcija je samo da pojas automobila ide ispravnom putanjom kako u sudaru ne bi ozlijedio dijete. ispod 18 kg, kada dijete vežemo pojasevima autosjedalice, prilikom sudara plastika autosjedalice trpi svu silu zaustavljanja djeteta, a ta plastika s vremenom postaje krta i puca.
    hvala!!!!

  24. #124
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    I na kraju koliko traje romer sjedalica? imam rabljenu ali kupljenu 5 mj nakon kupnje prvog vlasnika,nama je već nakanap sad će biti 3 g kod nas pa me zanima jel ju mogu dalje??

  25. #125
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Kupila sam bubu sjedalicu na rodinoj rasprodaji, vidim po vašim komentarima na forumu da nije neka kvaliteta, a vidi se i po njoj da je jeftinije izrade, ali bez love smo i sretni da smo našli nešto tako jeftino, pa se uzdajem u to da ima onu r44/04 oznaku i rode su ju pregledale. Proizvedena je 27.11.07., što znači da ima 5 godina. Koliko sam shvatila rok trajanja je 6 jer s vremenom plastika postaje krhkija, a mi ćemo ju početi koristiti tek najesen, pa se pitam... Ne znam, malo me muči to riskiram li previše s obzirom da ionako imamo mali i krhki autić (tico). Netko je na forumu napisao da je sjedalica koja ima tu oznaku prošla testove i sigurna je, skuplje su samo udobnije, kvalitetniji materijali i sl., ali ne znam, valjda me peru trudnički hormoni, pa si nemrem to izbaciti iz glave, jesam li donijela dobru odluku

  26. #126
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    PA gle, ne znam kada je djete rođeno i kada će u uporabu,ali neće nikako bar dok ne bude imao 10-11 mj, ranije nikako! Opet bolje išta nego ništa!

  27. #127
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    koju ste bubu sjedalicu kupili i od kojeg mjeseca djetetovog života je namjeravate koristiti?

  28. #128
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nije bas da su skuplje skuplje samo zbog udobnosti.
    Istina je da su one sve dobile certifikat, no ocjene sigurnosti su im razlicite.
    Isto tako nije ni pravilo sto skuplje to sigurnije. Svaku sjedalicu treba gledati pojedinacno. Na adacovim stranicama pogledati ocjene crash testova ako postoje.
    Koliko mi je poznato bubu sjedalice nemaju nekakve posebne ocjene, no ako je sjedalica ispravna, pravilno montirana i djete u nju pravilno smjesteno i vezano- onda bi trebala ispuniti osnovnu funkciju.

    Mozda si se malo zaletila kupujuci sjedalicu 9-18kg (ako je uopce to ta). Nisam bas pohvatala o kojoj je kategoriji rijec, ali ako je to od 9-18 kg onda ce ti dijete u nju s minimalno 9 kg (preporuka 10) i kad moze samostalno uciniti par koraka. Do tada se mora voziti u tzv "jaju" u suprotnom smjeru voznje.
    Postoji mogucnost da ce tad biti na granici koristenja... Ako pak gore u postu govoris o "jaju" mislim da ces uhvatiti zadnji voz prije isteka roka

  29. #129
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    I ja sam bila dosta skeptična prema tim jeftinim AS.u jednom autu smo imali MC,a u drugom bubu AS,
    Proživjeli smo tešku nesreću i jedna od AS je bila bubu u tom autu.Bubu je odradila odličan posao i svjetski je izdržala prevrtanja!!!
    potpisujem S2000 ,bitno je da je ispravna ,dobro montirana i sve 5. nemaju baš svi ,nažalost ,mogučnost kupnje skupe AS, ali bitna je ispravnost. naravno da svatko želi najbolje za svoje dijete.

  30. #130
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Naravno da nemaju svi iste mogucnosti. Onaj tko si ne moze priustiti najskuplju sjedalicu od par tisuca kuna ne smije se lose osjecati. Taj neka kupi onu za koju ima, al nek bude ispravna i nek odgovara vozilu i dobi djeteta. Nek vise paznje usmjeri na pravilno vezanje, uvijek i bez iznimke. Nista ne vrijedi sjedalica od 3.5 tis kn ako dijete u njoj nije vezano vec mu sluzi kao fotelja. Dakle- svak po svojim mogucnostima. A ako pogledam danas ljude srednje platezne moci mislim da se moze puno ustedjeti na bezveznim sitnicama i skupiti za bolju sjedalicu (kupovanje sokica, nepotrebnih igracaka, ogradica, hodalica).. Za one nize platne moci koji nemaju od cega ni ustedjeti niti iceg se odreci - vjerujem da uvijek postoje dobre duse koje ce dati svoju staru, ako jos uvijek vrijedi rok. Samo treba pitati

  31. #131
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Joj ljudi hvala vam na odgovorima Radi se o "jajetu" bubu first primeur 2, grupa 0+, nisam se prije uopće sjetila to navesti. Mali/mala dolazi u rujnu, pa ćemo ju baš iskoristiti u zadnji tren. Baš smo na tijesnom budžetu i bila sam sretna zbog mogućnosti da kupim sjedalicu koja je pregledana. Kasnije sam se počela (čitajući rasprave na forumu) premišljati jesam li možda trebala od nekud iscijediti još koju stotinu kuna, pa preko oglasnika kupiti neku rabljenu, ali dobrim ocjenama (za ovu nisam nigdje našla testove). Možda bih čak i mogla to nekako izvesti... sad već imam ideju što treba gledati i na što paziti. Do pred para dana nisam nikad vidjela autosjedalicu niti sam znala što znači 0+ Ne želim paničariti bez potrebe. I meni se čini logično da ta sjedalica funkcionira inače ne bi bila na tržištu s certifikatom. Samo sam logiku privremeno zametnula negdje zajedno s mjesečnicom

  32. #132
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    E pa super da je 0+. znaci da ce taman izdrzati djetetovu prvu godinu zivota. Preporucam ti da jos za vrijeme trudnoce odes na rodin pregled AS s autom i sjedalicom, da ti je savjetnici pomognu ucvrstiti (praznu) i daju koji savjet kako vezati novorodence i na sto paziti.

    Ako uocis ikakvo ostecenje na sjedalici ili bijele strije na plastici - onda nam pisi opet jer to su sigurni znakovi da je AS za mirovinu

  33. #133
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    hvala ti s!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Prvi post.. Pozdrav svima

    Imam pitanjce u vezi roka trajanja auto sjedalice:

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    I kao što vidiš, za Novo Zelandsko i Australsko tržište Britax/Romer ima rok trajanja od 10 godina. U Europi za istog proizvođača vrijedi ovo što je napisala Amalthea (što je u biti suludo jer ECE norma vrijedi godinama).
    U prosincu ocekujemo prinovu za koju cemo uzeti novo jaje (jer smo s prvim bili neinformirani i imali neko prahistorijsko) i mirni smo negdje do kraja iduce godine. Tada smo mislili bebu prebaciti u postojecu Roemer King Plus, a seka bi trebala vec zadovoljavati kriterije za AS grupe II. Super!

    E ali muci me jedno - rok trajanja. Naime postojeca AS je proizvedena 2008 (ne sjecam se koji mjesec) i ako se ravnam po onome "sest godina", onda nam rok postaje naknap. S druge strane, po ovim novozelandskim tablicama, ako je rok trajanja 10 godina, onda nam je ta sjedalica stvarno ok i za drugo dijete. U uputi naravno nema nista o tome..

    Moze li mi netko pojasniti ove izjave da rok trajanja ovisi o trzistu? Znaci li to da se za razlicita trzista proizvode razlicite sjedalice ili da su samo propisi eto takvi, ali da je rok u principu isti?

    Iskreno, osjecam se malo prevareno jer je sjedalica kupljena 2010. a vec je bila 2 godine stara.. Jesam li mozda trebala inzistirati da mi naruce noviju pa da sigurno izdrzi dvoje djece?..

    Poslala sam mail i na njihov customer service pa sad cekam....

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj tina81 prvotno napisa Vidi poruku
    ...
    Poslala sam mail i na njihov customer service pa sad cekam....
    Brzo sam dobila i odgovor, koji mi nazalost ne ulijeva apsoutno nikakvu sigurnost

    Thank you for your email

    Our products do not have an expiry date as this is not part of the European Regulations. As long as a product has not been involved in an impact and complies to the current safety standard of R44.03 or 04 then you can continue to use the product.

    I hope this is helpful.
    Bilo bi mi draze su mi rekli bilo koju brojku, 6, 10, ma i 50 godina, svejedno, samo da su mi dali neki rok. Ovako imam osjecaj da ili riskiram zivot djeteta, ili nepotrebno kupujem novu sjedalicu, sto mi danas uopce nije mali trosak.....

  36. #136
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Pa proizvođač ti je rekao da možeš koristiti proizvod dokle god vrijedi certifikat na njemu (od renomiranih proizvođača to je stav samo romera).
    Činjenica je da je većina renomiranih proizvođača stavila preporučeni rok korištenja bez obzira što EU regulativa to ne nalaže (sjeverno američka i australska regulativa to nalažu).
    I ovo je jedna od situacija gdje je roditelj taj koji donosi odluku. U krajnjoj liniji do te odluke imaš još dosta vremena za razmišljanje.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Istina, al ne vjerujem da cu do tad biti ista pametnija :/

    Jos samo jedno pitanje: ako dodjem na Rodinu kontrolu AS, sto ce mi tamo reci za gore opisanu sjedalicu?
    Najbolje da se uvjerim sama kad dodje vrijeme, jel tako?

    Hvala

  38. #138
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Bolje pricekaj da dode vrijeme. Jedino sto sad mozes uciniti jest prodati tu polovnu jer sad je u neupitno dobrom stanju i godistu, pa kasnije kad bude tebi trebalo kupiti novu ili polovnu (koja ce ipak biti novija nego ova sto sad imas za neko vrijeme).

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Ne mogu je sad prodati jer je curka jos koristi i voli je. Samo mi treba gnjev dvogodisnjakinje nezadovoljne nekom novom sjedalicom :/
    Ipak, hvala svima!

  40. #140
    Orhideja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    42

    Početno

    Frendica mi nudi svoje rabljene Jane Carrera Pro autosjedalicu, to je zapravo AS/košara u jednom. AS je koristila samo ona za svoju bebu, nisu sudjelovali u sudaru i kaže da je uščuvana super. Dakle, ta AS je zapravo košara za kolica koja se ujedno koristi i kao AS, u autu se može montirati da bude u ležećem (skroz ravnom položaju) ili sjedećem. Muči me i to što je to model iz 2007., a ja ću roditi u listopadu pa sad ne znam jel joj tako već ističe rok trajanja?

    Nisam pametna dal da je uzmem ili ipak kupim novu?

  41. #141
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Orhideja Imaš li upute proizvođača? Svaki proizvođač ima svoj rok.
    Trebalo bi pogledati i mjesec proizvodnje (negdje je utisnut na plastici sjedalice)

  42. #142
    Orhideja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    42

    Početno

    Nisam još išla po sjedalicu, budem provjerila kad odem što je otisnuto na sjedalici, ali mi je frendica rekla da je proizvodnja 2007.

    Ne znam, što više čitam teme o AS, sve sam nesigurnija u rabljene sjedalice, koliko god bila uščuvana.

  43. #143
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Mislim da su Jane Carrera pro kolica a sjedalica je vjerojatno Jane matrix (po opisu). ta sjedalica zna biti dosta mušićava za montažu pa svakako isprobaj u autu prije nego se odlučiš koristiti. također, ležeći položaj se treba koristiti samo u slučaju da je to pedijatar ili neonatolog to preporučio

  44. #144
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ovo sto daddycool govori odnosi se na lezeci polozaj ako je koristis kao AS u autu. Tu je svakako bolje koristiti kao "jaje".
    Ako je na kolicima onda bolje da je u lezecem polozaju (ako frendica daje i kolica).

  45. #145
    Orhideja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    42

    Početno

    Hvala na odgovorima. Frendica mi nudi i kolica pa mislim da ću ipak AS/košaru koristiti samo na kolicima, a za auto ću kupiti novu AS, jednostavno me strah koristiti ovu kad je već praktički na isteku.

  46. #146
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Podižem.

    Malo me zaintrigiralo jer sam naravno zaboravio kada smo kupovali pa sam išao provjeriti. Sjedalica je Maxi-Cosi Rodi 15-36kg i načinjena je u travnju 2007, a u uputi kaže da vrijedi 5-6 godina () i bla sunce, truć UV. Obzirom da je u upotrebi cca 5 godina i ima dodatni cover koji valjda štiti i od UV-a - zaključujem da je i dalje u roku trajanja i razmišljam da ju proslijedim u dobre ruke jer je kao nova, a malac ju je praktično potpuno prerastao.

    Malkicu su mi blentave te priče o zamoru materijala kod sjedalica koje nemaju vlastite pojaseve, nego se djeca vežu s pojasom automobila. U knjižici ističu sunce kao problem radi UV-a i baš nigdje ničega o bilo kakvom zamoru. To mi je nekako logično.

  47. #147
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako autosjedaličari potvrde da je ok za korišetnje idućih 4-5 godina, molim ponudu na pp.

  48. #148
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    I mi stajemo u red za sjedalicu !

  49. #149
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa Vidi poruku
    ako autosjedaličari potvrde da je ok za korišetnje idućih 4-5 godina...
    Ne vjerujem da će se to dogoditi. Princip je princip.
    Torecki je mogu ponuditi i na rasprodaji jer za grupu 2-3 limit starosti je 6 godina. A to je blizu. Ali je isto tako cijelo vrijeme bila zaštićena pripadajućim coverom pa nije ni apšisala, kojeg bih dao uz sjedalicu. Nova je koštala 1000kn, a cover uz nekakve gadne popuste, bodove ... 100kn. Znači da bi 250kn bila fer cijena.

  50. #150
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    kao prvo, molim vas da ovo preselite dalje na burzu jer ću vam postove na tu temu brisati
    kao drugo, maxi cosi je imao godinama univerzalni set uputa u kojem je po defaultu stajalo da je preporučeni period korištenja sjedalice 5 godina od datuma kupnje.
    naravno da to kod boostera (ili boostera s naslonom u ovom slučaju) nema prevelikog smisla ali mi ne možemo preporučiti ništa što je u koliziji sa uputama proizvođača. na novim uputama te preporuke koliko znam nema.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •