Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 273

Tema: Rok trajanja sjedalice

  1. #201
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    budem, javim

  2. #202
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Tražila sam nešto drugo i našla tablicu trajanja AS po markama. Ovo je tablica iz Novog Zelanda, ali svugdje bi trebalo biti isto.
    http://www.childrestraints.co.nz/expiry-table.php

    Dalje se otvaraju linkovi gdje je na kojim sjedalicama datum proizvodnje. I naglašavaju da nije bitan datum kupnje, nego proizvodnje, iako da ljudi misle suprotno.

  3. #203
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    nije svugdje isto

    drugačije je za Ameriku, drugačije za Europu, pa pretpostavljam da je i za Novi Zeland drugačije, tako da se ne bih ravnala po tome

    atest za Europu je ECE R44/03 (ili R44/04)

  4. #204
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    hvala ti beti, bila sam na toj stranici, ali naprosto se nigdje ne može naći na mojoj sjedalici. to me baš iznenadilo jer smo recaro kupili kao super kul marku zaključili smo s uvoznikom da ne može biti starija od 2010, a znam da je rok trajanja za recaro 0+ 6 god (ako netko zna drugačije neka javi), tako da je sjedalica ok i prodajem ju. ali baš me totalno iznenedila tvrdnja uvoznika, totalno nemanje nikakve ideje o zamoru materijala i sve to. srećom vjerojatno nitko ne zove uvoznika da bi pitao savjete o autosjedalicama

  5. #205
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Evo, napokon mi se javili iz Recara: ovo će uštedjeti dosta vremena vlasnicima njihovih sjedalica: datum proizvodnje nije otisnut na sjedalici - nisu dali nikakvno objašnjenje zašto, ali su mi saznali kad je proizvedena po serijskom broju. Prema tome je moja sjedalica proizvedena 2007, a ne 2010 kako mi je rekao uvoznik. Tako da - nemojte se njima obraćati za informacije koja sreća da sam išla pisati proizvođaču jer bih inače nekome u najboljoj namjeri prodala staru sjedalicu

  6. #206
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    a kako objašnjavaju da datum nije otisnut a po europskoj regulativi bi morao biti?

  7. #207
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Ne objašnjavaju Pitala sam i je li im rok trajanja 6 god kao i za većinu ostalih i kažu ovako: "You can use the shell so long till the ece-rule is expired. Your shell has the ece-rule 44/04." Što im to točno znači ne znam

    Možete drvljem i kamenjem po meni, ali ja sam na kraju sjedalicu poklonila ženi koja je dijete do sad vozila u košari i već joj je jednom pri jačem kočenju beba izletila van iz nje, pa mislim da je svaka sjedalica napredak.

  8. #208
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    u Europi je trenutno na snazi norma ECE koja određuje minimalne zahtjeve koje autosjedalice moraju zadovoljavati
    pravilnik ECE 44 opisuje u glavnim crtama sigurnost sjedalica
    norma ECE 44/03 (jer koliko znam ona još nije ukinuta), odnosno ECE 44/04 je trenutno važeća norma

    prema tome, rok trajanja Recaro sjedalica vrijedi dok god bude vrijedila norma ECE 44/04

    tako barem ja to shvaćam
    neka me ispravi netko ako griješim

    u nedjelju na pregledu smo imali Recaro jaje koje isto nigdje nije imalo utisnutu oznaku datuma proizvodnje, ali je imala narančastu naljepnicu i vidljivo istaknutu normu ECE 44/04

  9. #209
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Da, shvaćam da su to htjeli reći, ali ne shvaćam kako je moguće - pa ta norma može važiti još godinama. To bi značilo da sjedalica nema rok trajanja, tj. da kod nje ne dolazi do zamora materijala ili kakovećsetozove...

  10. #210
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Tako je i kod Romera.

  11. #211
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    to je problem regulative. iste te sjedalice na drugim kontinentima imaju rok.

  12. #212
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam sad totalno zbunjena, jer sam mislila da je rok trajanja svim sjedalicama 5 godina...

    i ovaj link sto je stavila Beti - ne kuzim zasto je u razlicitim zemljama razlicit rok trajanja?
    mislim, ako je isti proizvodjac, ista sjedalica, izradjena od istih materijala, u cemu je razlika?
    ajde, pls, objasnite mi (cisto da mogu prenijeti dalje...)

    i sad konkretno - cekamo trecu bebu za koju sam htjela kupitu novu AS
    za prve dvije curke smo koristili Romericu babysafe s isofixom, proizvedenu 2008.g., onu koja ima na adac-ovim testovima najbolje ocjene
    ja sam bila uvjerena da joj je istekao rok trajanja, s obzirom na godinu proizvodnje
    sad vidim da mozda i nije...kak cu sa sigurnoscu znati? nemam vise knjizicu s uputama
    a sudeci po ovom linku, rok joj je 10 godina....help!

  13. #213
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i da, na mojoj pise kad je proizvedena

  14. #214
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    enibadi?

    kak mogu provjeriti koji je rok trajanja moje romerice?

  15. #215
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja bi rekla 10 g

  16. #216
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    u raznim zemljama je regulativa drugačija i nisu čak isti niti modeli sjedalica koji se isto zovu
    dakle nemojte se pouzdati u ono što piše za sjedalicu koja se isto zove na nekom drugom kontinentu
    nije za sve sjedalice isti rok trajanja
    maxi cosi je npr. 5 godina od datuma kupnje
    veći broj sjedalica ima rok od 6 godina od datuma proizvodnje
    romer je konkretno za svoje sjedalice da one nemaju roka trajanja u europi već ih se može koristiti dok god vrijedi standard koji na njoj piše (tako je bar bilo kad smo ih zadnji puta pitali prije par godina)
    mi korisnicima savjetujemo da ne koriste sjedalice starije od 6 godina ukoliko proizvođač nije naveo rok trajanja
    u svakom slučaju, romericu koja je proizvedena 2008 možeš još koristiti

  17. #217
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Hvala puno ekipo!
    Onda ce i treca seka imati istu sjedalicu

  18. #218
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, onda bi moglo biti 43.tjedan...
    Nisam sigurna razumijem li ovo s tjednima. :/

  19. #219
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Krenes od 1.1. I to je prvi tjedan... Itd do kraja godine ...
    Imas na netu kalendare koje prikazuju i tjedne

  20. #220
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Stvarno su zakomplicirali s navođenjem datuma. Hvala!

  21. #221
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Pitanje: Ako je as namijenjena od, recimo, 10 kg do prijelaza na sjedeću ploču as, koliko je onda rok trajanja??? I da li se taj rok trajanja može produžavati nekim kontrolama? Nije mi baš jasno kako tako du period za korištenje, toliko velike cijene, a rok trajanja 5 godina.

  22. #222
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne razumijem pitanje, na koju kategoriju sjedalica misliš? 9-18kg?
    svaki proizvođač određuje rok trajanja sjedalica koji je ujedno reguliran i ECE normom

  23. #223
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Zanimaju me kombinirane AS koje imaju veliki raspon godina/kila. Gdje ima sve o svemu??? Je li se to može naći negdje na jednom mjestu?

  24. #224
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ma zapravo, tko mi može preporučiti najbolji omjer cijene i kvalitete za AS koja ima udobnost (pomicanje naslona za duža putovanja) i visoku sigurnost. Stvarno nisam u toku s tim. Imamo graco junior koju je već prerasla. Već lupa nogama u naslon 2 mjeseca, a sad tek ima 11,5 mjeseci 11 kila.

  25. #225
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ako misliš na kombinirane AS onda su to kategorije 0+/1 i 1/2/3
    0+/1 je od 0-18kg i većina sjedalica koje se mogu kupiti kod nas mogu se montirati do 10 ili 13kg u smjeru suprotnom smjera vožnje
    to je i ujedno moja preporuka za tvoju bebu ako je usitinu prerasla svoju sjedalicu
    postoje i sjedalice koje idu i do 18kg u suprotnom smjeru, ali ih nema puno na izbor i na žalost prilično su skupe

    ove druge - kombinirane 1/2/3 su od 9-36kg i montiraju se u smjeru vožnje
    do 18kg se koriste pojasevi sjedalice (a sjedalicu se učvršćuje pojasom auta), a nakon 18kg se oni skinu i koristi se pojas auta za dijete i samu sjedalicu
    s obzirom na dob djeteta ovu kategoriju nikako ne bih preporučila

    to što bebica lupa nogama u naslon, nije znak da je prerasla sjedalicu i puno veća greška bi bila prebaciti je prerano u višu kategoriju sjedalice, nego to što ti se čini da su joj nogice skvrčene
    sjedalicu je prerasla ako joj je glava manje od 2cm od gornjeg ruba sjedalice, pa se vodi prema tome

  26. #226
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    evo i brošura o sjedalicama u pdf.u

    http://www.roda.hr/_upload/dokumenti...osjedalice.pdf

  27. #227
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ma ona jadna doslovno pomahnita kad ju se stavi u sjedalicu. Skvrčene su joj nogice i onda samo lupa mahnito u sjedalo i viče i plače- To je opća histerija. Nije to njeno obično stanje i nije to prije radila. Ja bih ju svakako premjestila u veću AS. A da kupujem još jednu malu AS u kojoj će opet imati šiz, to ne koristi ni meni ni njoj. Stvarno nisam dosta pametna. Jasno mi je to što govorite, ali mi više ni tih 40ak minuta do Mostara ne možemo jer je to neizdrživo. Ja bih mogla slušati nju kako plače. Dobro je jedna roda rekla: Bolje ona da plače sad nego ja kasnije. Ali ne radi se o plaču, ponavljam. Ona stvarno više ne stane u AS. Mislim da i nije normalno da dijete nema kud s nogama pa pomahnita od bezuspješnog pokušavanja da ih ispravi.

    Jedino mi, i dalje, nije jasno je li zakon za sve tipove AS kaže da su trajanja 5 godina ili 6.

  28. #228
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ne kaze. Romer kaze npr 10g. Kod kombiniranih, kada dijete koristi AS kao grupu III, kao buster s naslonom, sigurnosnu funkciju ce najvise odigrati pojas vozila, koji nema rok trajanja. Da li ti se malena moze podici na noge i samostalno koracati ?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  29. #229
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kaze. Romer kaze npr 10g. Kod kombiniranih, kada dijete koristi AS kao grupu III, kao buster s naslonom, sigurnosnu funkciju ce najvise odigrati pojas vozila, koji nema rok trajanja. Da li ti se malena moze podici na noge i samostalno koracati ?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Da, prohodala je.

  30. #230
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    http://autosjedalice.info/cms/index....d=16&Itemid=63

    Tu ces dobiti predodzbu ukratko. Sto se tice tocno koju sjedalicu odabrati, ne mogu ti tocno reci. Kreni od toga koliko mozes za nju izdvojiti novaca, pa onda u tom rangu mozemo vidjeti koje imaju najbolje ocjene.

    Mozda se malena ljuti jer je vezana, a ne zbog nogica. Njima je stvarno prirodno drzati nogice kao zaba. U skandinaviji je uobicajeno da se djeca do cetvrte godine voze okrenuta unatrag.
    Sama odluci, malena ti je ispunila uvjete za prelazak u smjer voznje, iako mi uvijek preporucujemo ostanak u prethodnoj kategoriji dok se ne preraste (visinom ili tezinom) jer se sa svakom sljedecom kategorijom smanjuje sigurnost.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  31. #231

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moja cura je urlikala u svakoj voznji u jajetu. Preporodili smo se kad smo ju okrenuli u smjer voznje. Ja bih osobno uvijek kupila 9-18, ne kombiniranu, sigurnije su.

  32. #232
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Moja cura je urlikala u svakoj voznji u jajetu. Preporodili smo se kad smo ju okrenuli u smjer voznje. Ja bih osobno uvijek kupila 9-18, ne kombiniranu, sigurnije su.

    Potpis. Mi se jos uvijek vozimo u toj 9-18, a 3 i pol su mu..

  33. #233
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Moja cura je urlikala u svakoj voznji u jajetu. Preporodili smo se kad smo ju okrenuli u smjer voznje. Ja bih osobno uvijek kupila 9-18, ne kombiniranu, sigurnije su.

    Kombinirane sa jastukom sprijeda kao npr cybex pallas ili kiddy imaju bolje ocjene sigurnosti nego li neke 9-18. Hocu reci da treba gledati konkretne sjedalice pa usporediti.

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od S2000 : 13.04.2014. at 12:16

  34. #234
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis. Mi se jos uvijek vozimo u toj 9-18, a 3 i pol su mu..
    Ja sam mislila da ce se moj do skole voziti u 9-18 jer ima malo kila, no medjutim zeznula nas u toj teoriji visina. Kada pojasevi sjedalice krenu izlaziti ispod razine ramena (kad su utori na maximalnoj visini), tada je dijete preraslo sjedalicu ...

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  35. #235
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kombinirane sa jastukom sprijeda kao npr cybex pallas ili kiddy imaju bolje ocjene sigurnosti nego li neke 9-18. Hocu reci da treba gledati konkretne sjedalice pa usporediti.
    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

    Baš sam neki dan u Mostaru gledala Cybex-ove sjedalice. Ljuti me nenormalno što se oni prave blesavi i prodaju ih s godinom proizvodnje 2012! To bi debelo trebalo biti sniženo! Baš TE s jastukom kombinirane. Čak sam i pomislila ući u minus i kupiti tako skupu AS, ali kad sam vidjela godinu... Zna li netko koliko je njima rok trajanja???

  36. #236
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Ja u soku nakon sto sam nabasala na ovaj topic jer nisam uopce bila svjesna (citaj: razmisljala) o starosti AS. Znala sam da nije uputno koristiti AS koja je sudjelovala u prometnoj nesrecu, ali ovoga nisam bila svjesna.

    Mi smo pocetkom 2010 kupili Maxi Cosi Pebble (u medjuvremenu smo ju bili posudili jednoj oobitelji) i bila sam sigurna da cu ju moci koristiti za ovu bebicu koja je na putu. Sad ispada da ipak necu moci, nego trebam kupiti novu??

  37. #237
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Koji je tocno datum proizvodnje utisnut na sjedalici? Moguce da je sjedalica dosta starija i od datuma same kupnje. Mislim da bi ste po uputama proizvodjaca trebali kupiti novu.
    Posljednje uređivanje od S2000 : 29.07.2014. at 00:13

  38. #238
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja ću s neba pa u rebra A što raditi s autosjedalicom kojoj je prošao rok trajanja?

  39. #239
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    rastaviti u dijelove (plastika, stiropor, pojasevi) i odložiti u reciklažno dvorište tako razdvojeno...

  40. #240
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Hvala!

  41. #241

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A koliki je rok trajanja Romer Kidfix autosjedalice ?

  42. #242
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    što piše u uputama?
    Koliko znam - rok trajanja kod Romera je dok vrijedi atest... ali treba uvijek pratiti upute proizvođača...
    Mi svakako preporučamo da se autosjedalica starija od 8 godina ne koristi

  43. #243
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    http://www.britaxemea.com/media/3539...ii_ost_web.pdf

    baš čitam upute
    u njima postoji dvogodišnji jamstveni rok od datuma kupnje (uz račun)
    ali s obzirom da se radi o boosteru koji bi trebalo moći koristiti više godina, što se sigurnosti tiče, pojas je taj odrađuje glavnu zaštitu djeteta
    a kako kaže kolegica iznad, preporuka je ne koristiti stariju od 8 godina

  44. #244

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    hvala cure , s obzirom da je nekih 7 godina u upotrebi onda joj je vrijeme za penziju

  45. #245

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Slučajno sam nabasala na ovu temu i moram priznati da sam iznenađena. Rok trajanja autosjedalice? Vjerujem da s vremenom i učestalim korištenjem sjedalica gubi na sigurnosti ali da nakon 5 ili 8 godina da dolazi do zamora materijala i da proizvođači navode rok trajanja. Pa proizvođači žive od toga i u interesu im je da ih što više kupujemo...sigurna sam da bi stavili i manji rok da smiju. Koliko je to ekološki dobro "baciti" sjedalicu nakon samo npr. 5 godina koju je koristilo samo jedno dijete i to manje od godinu dana. Meni to zvuči strašno i uopće mi ta priča o roku trajanja ne drži vodu....

  46. #246
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Malificent prvotno napisa Vidi poruku
    ...sigurna sam da bi stavili i manji rok da smiju. ..
    ne bi se slozila, Pogledaj npr Romer sjedlice koje imaju relativno dug vijek trajanja... zasto im je to interes? Da ih sto manje prodaju? Prije bi rekla da rade na kvaliteti i da duzim vijekom trajanja kod roditelja dobivanju povjerenje.

  47. #247
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    sve ima rok trajanja... sjedalice su prilikom upotrebe izložene ekstremnim uvjetima - visoke i niske temperature najviše, pojasevi se troše, kopča je testirana na 5000 otkapčanja (računajte koliko je to godina ako dijete samo jednom dnevno vozite u autu)... ako pitate bilo kojeg kemičara objasnit će vam da se plastika pod takvim uvjetima mijenja, gubi na elastičnosti, lakše puca...
    ima plastike koja je otpornija, takve sjedalice i imaju dulji vijek trajanja, pa onda i višu cijenu...
    teško da bi proizvođači pisali rok trajanja onako kako im dođe, koliko god vi voljeli vjerovati u njihovu zavjeru protiv vas ipak oni imaju stroge kontrole, ne radi se ovdje o gumicama za brisanje nego o sigurnosti djece...
    osim toga, na kraju krajeva - proizvođači u tom roku trajanja garantiraju da će njihov proizvod u datom trenutku odreagirati kako treba, napraviti ono za što je testiran... nakon toga tvrde da možda neće... vaše je dijete - vi preuzmite tu odgovornost... opet - ne radi se o gumicama za brisanje nego o djeci...

  48. #248

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Autosjedalica definitivno nije nesto na cemu bih stedjela. Tu sam u onoj skupini ASUIBI. Mi smo isto nasu prvu autosjedalicu proslijedili dalje i sad je za drugo nismo ni pomisljali koristiti jer je em stara 6 godina, em je bila u sudaru kod te obitelji, koliko ja znam - dva puta.
    Kupili novu, uopce mi se nije s tim stvarima zezat, ustedit se moze drugdje ili reci obitelji/prijateljima da umjesto robice i inih poklona-daju doprinos za as.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 23.06.2015. at 21:07

  49. #249
    coolerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    382

    Početno

    dilema. u 1. mjesecu očekujemo prinovu. dobili na poklon novi Milofox (kombinirana 0/1 s isofixom u 2 smjera). nekako mi ne izgleda baš za novorođenče pa sam mislila prvih par mjeseci koristiti peg perego jaje i isofix bazu od kćeri. danas pogledam datum proizvodnje na bazi 26.11.2010. ispod natpis - ne koristi nakon 5 godina od datuma prizvodnje. jaje proivedeno 12/2010 nema natpis o roku trajanja. što činiti?
    a) koristiti Milofix od rođenja
    b) koristiti bazu prva 3 mjeseca i time 5 mjeseci duže od roka trajanja
    c) pregristi i kupiti novu bazu za tih par mjeseci a za jaje primjeniti rok od 6 godina
    d) kupiti i bazu i jaje
    Mislim da će mi svaki put kad upalim auto zazvoniti taj 26.11.2010 u glavi...

  50. #250
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Jaje je isto rok trajanja 5 godina (znam jer smo ga mi imali).
    Vaša je odluka... Proizvođač je jasan, on ne garantira...
    Ova sjedalica koju ste dobili - jeste ju probali montirati u auto? Možda uopće nije kompatibilna s vašim autom... Ako jeste - da li ste uspjeli dobiti nagib od 45 stupnjeva (koji treba za malu bebu)?
    Još je jedan problem kod te sjedalice koju ste dobili - grupa 0 ide samo do 10kg u suprotnom smjeru što znači da ćete bebu morati jako rano okrenuti u smjer vožnje (vjerojatno, naravno ovisi o bebi). Što naravno uopće nije preporučljivo, nimalo...
    Jel postoji mogućnost da prodate tu sjedalicu i kupite jaje? (po mogućnosti neko sa oznakom i-size tako da se u njemu može voziti do 15 mjeseci)
    Posljednje uređivanje od lukab : 16.12.2015. at 15:18

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •