Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: Dojenje i lijekovi

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno Dojenje i lijekovi

    Budući da mi nismo educirane za davanje savjeta o lijekovima, molimo vas da prilikom dobivanja terapije svakako napomenete liječniku da dojite kako bi vam prepisao lijek koji je kompatibilan s dojenjem.

    Ako ni liječnici nisu sigurni, uputite ih na Zavod za farmakologiju sa čijih stranica prepisujemo:

    Informacije o lijekovima, te lijekovima u trudnoći i dojenju ne daju se telefonskim putem, osim liječnicima. Potrebno je doći u ambulantu (s uputnicom) gdje se na temelju uvida u medicinsku dokumentaciju, razgovora s bolesnikom i kliničkog pregleda daje kliničko-farmakološko mišljenje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav!

    Svojedobno sam trebala informaciju da li je lijek kompatibilan sa dojenjem, pa sam na jednom slovenskom medicinskom forumu naišla na post u kojem doktorica daje link za provjeru kompatibilnosti lijekova sa dojenjem i trudnoćom http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp .
    Naravno da se prvo morate savjetovati sa svojim liječnikom, ali osobno, volim provjeriti i njihovu preporuku.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    5

    Početno

    INFORMACIJE O LIJEKOVIMA i NJIHOVU SIGURNOST ZA DOJENJE
    mozete dobiti na 2348342 (Centar za farmakologiju) i 2388284 Zavod za kliničku farmakologiju, KBC
    dobit cete iscrpne informacije o rezultatima istraživanja, te rizicima pojedinih lijekova

    ja imam bebu od 7 mjeseci, koju dojim, te jaku upalu zglobova. Po struci sam toksikolog i bila sam vise nego zadovoljna informacijama koje sam dobila. Pouzdaniji su sigurno, nego savjeti po raznoraznim forumima (kao sto ja sad vama dajem jedan

  4. #4
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Kako to da se toliko zalažete za dojenje a ne znate takve informacije? Ja sam sad na terapiji za tlak, i dojim, i svi su mi rekli da ne može štetiti, ali ja sam svejedno htjela provjeriti na svojim rodicama, kad ono evo vam broj. Nije bed okrenut broj, ali ja sam ipak očekivala da imate informacije. Kao kad sam s prvim djeteom zvala sos telefon pa mi se nitko nije javljao. Nemam volju niti otvarati više ovaj pdf o dojenju. Ako sam ipak pretjerala, uzmite u obzir da sam još pod utjecajem hormona.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to da se toliko zalažete za dojenje a ne znate takve informacije? Ja sam sad na terapiji za tlak, i dojim, i svi su mi rekli da ne može štetiti, ali ja sam svejedno htjela provjeriti na svojim rodicama, kad ono evo vam broj. Nije bed okrenut broj, ali ja sam ipak očekivala da imate informacije. Kao kad sam s prvim djeteom zvala sos telefon pa mi se nitko nije javljao. Nemam volju niti otvarati više ovaj pdf o dojenju. Ako sam ipak pretjerala, uzmite u obzir da sam još pod utjecajem hormona.
    Ne razumijem čemu ljutnja. Kako sam radila u zavodu za farmakologiju, znam da su magistere i doktorice kod svakog poziva i upita morale otvarati posebne knjige da provjere točan sastav lijeka , te preporuke za trudnoću i dojenje.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Zapravo želim reći da je realno da savjetnice mogu znati neke opće preporuke za česte tegobe (npr. paracetamol za temperaturu) , ali znati sastav i preporuku za sve lijekove mislim da nije moguće niti potrebno.
    Čak niti farmaceuti u ljekarni o većini ljiekova znaju ono što piše na uputama i nisu u mogućnosti predložiti zamjenu u slučaju da predloženi lijek nije kompatibilan sa dojenjem. To bi trebao učiniti liječnik koji ga prepisuje , a često niti on nije siguran (kod jako specifičnih tegoba) pa tada i on treba pomoć specijaliste.

  7. #7
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ma nije ljutnja, nego sam očekivada da npr. savjetnica za dojenje zna da li se npr. Nifedipin ili određeni lijek za tlak može konzumirati kod dojenja, ne mora znati sastav kompletan, ali imati neki spisak da li se koji lijek preporučuje ili ne, ne čini mi se neki posao, ne znam, možda griješim.

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Pa, zapravo, mi i znamo, ali NE SMIJEMO davati takve informacije jer nismo medicinske struke niti uopće želimo ulaziti u tu domenu.
    To je pod ingerencijom liječnika koji je propisao terapiju, budući da on poznaje pacijenticu, dijagnozu, stanje...

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    Kao kad sam s prvim djeteom zvala sos telefon pa mi se nitko nije javljao.
    Ovo znamo da se događa, ali najčešće zato što nas se zove izvan termina u kojem dežuramo ili zato što razgovaramo sa drugom mamom, a ti imaš signal slobodne linije i nejavljanja.

    Obrazložit ću i prvo i drugo:

    Kada je telefon kod mene, uključen je cijeli dan iz nekih drugih razloga i počne zvoniti već od 9 (a dežurna sam od 15 h).
    Ja se tada jednostavno ne mogu javiti. Shvaćam da netko ima problem i u 9 ujutro, ali i ja sam na poslu, ili vozim dijete u jaslice, ili sam na blagajni u dućanu, kod doktora...
    Mi ne sjedimo u nekom uredu i odgovaramo na pozive, nego imamo SOS mobitel na koji se javljamo za vrijeme našega radnoga vremena, slobodnoga vremena... života.

    Ponekad je toliko poziva da se ne stigne niti udahnuti, ponekad zamolim mamu da pričeka dok popijem gutljaj vode jer jedva govorim od prethodnog poziva.
    Neki pozivi traju 6 minuta, ali neki i više od pola sata.
    Dok ja razgovaram sa nekim, ako me ti zoveš, imaš zvuk zvonjenja, kao da je linija slobodna, a nitko se ne javlja. A zapravo je zauzeta.

    I ne volim te insinuacije da ja okolo šetam i ne javljam se jer mi se ne da. Da mi se ne da, ne bih radila to što radim. Nitko me ne tjera.

  10. #10
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Normalno da se savjeti o lijekovima ne mogu davati telefonski od osobe koja vas nije vidjela (niti joj je to struka).
    Pa tko bi preuzeo odgovornost na sebe da mimo svoje struke savjetuje na neviđeno o lijekovima/zahvatima...?



    Ja sam (davno) uredno dobila sos liniju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    budući da nigdje ne uspijevam naći, molila bih vas da me savjetujete, možda netko da podijeli svoje iskustvo. ako ne bi zbog lijeka smjela dojiti kako uopće ukinuti mlijeko da ne dolazi. s prvog poroda mi je posebno upečatljivo kad su mi dijete stavili na prsa odmah nakon porođaja pa je sisalo pa se pitam jel smijem barem to ovaj put? i kako onda dalje? hoće li biti mastitisa ili ako nema potražnje ode samo? hvala na pomoći

  12. #12
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Možete li provjeriti jel se lijek za tlak Ramed 2,5mg dnevno smije koristiti tijekom dojenja
    riječ je o produženom dojenju (dijete ima 2,5 god)

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne možemo mi provjeriti
    mora liječnik koji je terapiju dao

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od martinaP : 05.03.2013. at 08:55

  15. #15
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne možemo mi provjeriti
    mora liječnik koji je terapiju dao
    pitala sam naravno
    dosta mi je neodređeno rekla da misli da ne bi trebalo biti problema
    zato mi nije ulijevalo povjerenje to njeno 'misli', a riječ je o djetetu
    mislila sam da će netko imati iskustva s tim i dobila sam odgovor na pp
    hvala u svakom slučaju. trebala sam drugačije postaviti pitanje

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    trebala bi ona nazvati zavod za farmakologiju
    mi smo to prije radile, ali više nam ne dopuštaju
    smiju zvati samo oni koji su terapiju propisali

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Otkako sam trudna dobila sam 35 kg i jako sam tuzna zbog toga jer vise nemogu skinuti te kile dali ima neka slicna iskustva i kako to rijesavace cure moje?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Zdravo. Ja sam nova ovde,treba mi Vas savet. Juce me je ujela osa u hitnoj su mi dali neku injekciju koja se sme primiti ako beba sisa. ( ima bebu od 5 meseci i 8 dana,ona jos uvek samo sisa nista jos ne jede. Juce sam joj prvi put dala pirincanu kasicu ali vrlo malo je to jela) Nocas mi se otok povecao i prosirio,jutros sam opet bila kod doktora prepisao mi je injekcije Synopen i jos neku zaboravila sam joj ime i primila sam to. A procitala sam ovde da ne valja da sisa beba ako primim Synopen sta da radim? Malo pre sam joj davala pirincanu kasicu ali vrlo malo je ruckala,i trazila je da doji,ja sam joj dala. A dotor mi je rekao,nista joj nece faliti,samo ce te i jedna i druga biti pospane. Mada na mene joj ne deluje injekcija nisam pospana. Molim Vas za savet. Unapred HVALA VAM.

  19. #19
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Dojenje i normabel?Dojenje i antidpresivi?Iskustva?Beba je prosla 4mjeseca....

  20. #20
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Dojenje i normabeli nisu preporučljivi jer beba može bit malo uspavana, obzirom da se izlučuje u majčino mlijeko i dugo traje..važno je i vrijeme djelovanja koje je kod normabela dosta dugo ( 5-6 sati).Iz te grupe lijekova ( benzodiazepena) ono što je dozvoljeno po potrebi i u jednokratnoj dozi su xanax,helex itd.(generički naziv alprazolam) jer imaju kratak rok djelovanja ( 2,5-3 sata) tako da ga je preporučljivo popiti nakon podoja ukoliko dijete neće dojiti sljedeća 2-3 sata. Što se tiče dojenja i antidepresiva selektivni inhibitori ponovne pohrane serotonina tzv. SSRI su dozvoljeni i smatraju se sigurnima ( spadaju u skupinu L2-dozvoljeni tijekom dojenja). file:///C:/Users/korisnik/Downloads/FG_9_2013_str525-538%20(2).pdf

    Ovo su informacije iz rodilišta Merkur, možeš ih tamo nazvati i pitati za savjet.

    Ja pijem oboje ( xanax po potrebi), djetetu nije ništa, dapače,čini mi se da puno bolje motorički napreduje jer se više s njom bavim nego prije.

  21. #21
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Misljenja su podijeljena zato me zanimaju konkretna iskustva.Meni su vidis rekli da normabel moze(pedijatrica,2 psihijatra,kardiolog,ginekologica,klinicki farmakolog kojeg je kontaktirala moja patronazna).Dobivale su ga i zene s visokim tlakom u Petrovoj 3 puta po 5mg.i dojile.Frendica dr.koja radi vani,kaze da su misljenja podijeljena.....Da jednokratno ne smeta,kao terapija da.Moj psihic kaze da se izlucuje u sve tekucine u tijelu i da je njegova kolicina u mlijeku vrlo,vrlo mala.
    Za antidepresive nisam sigirna,psihici vele da moze,pedijatri da ne,znam do sada samo jednu curu koja doji uz Prozac.
    Hvala ti na iskustvu.

  22. #22
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Jucer sam zavrsila ba antibiotika Augmentin (amoksicilin, klavunska kiselina).
    Napomenula sam doktoru da dojim, a on je rekao da pratim da li ce mali imati seenzibilizaciju.
    Zaista ne razumijem je li to znači da je lijek ok s dojenjem ili baš i nije ok.
    Molim vas vaše znanje, iskustvo!! Pliz, hitno!

  23. #23
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Vidim na uputama lijeka da augmentin ide uz dojenje.
    Jedna mala, neznatna količina lijeka vjerojatno prolazi u mlijeko i liječnik te savjetovao da obratiš pažnju na dijete jer ono može razviti reakciju pa da je na vrijeme uočiš i povežeš s lijekom. Najčešće djeca nemaju nikakve reakcije.

  24. #24
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Imam pitanje ako netko ima iskustva s analgeticima? Budući da bolujem od endometrioze, strahujem od bolova koji bi se mogli javiti s pojavom menstruacije..budući da isključivo dojim već 2 i pol mj.mjesečnice još nema,pa ustvari je ovo preventivno pitanje...sta smijem popiti protiv bolova uz dojenje...a da nije lupocet 1000?? Molim vas ako ima netko iskustva??

  25. #25
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ibuprofen.

  26. #26
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Hvala puno!! Mora li proći neko vrijeme bez podoja iza uzimanja tablete?

  27. #27
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jako puno žena nakon poroda nema bolne menstruacije.

  28. #28
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj saraya prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno!! Mora li proći neko vrijeme bez podoja iza uzimanja tablete?
    Prvi post na ovom topicu govori o tome da savjetnice (ali ni polaznice edukacije za savjetnice u dojenju) ne savjetuju o lijekovima.
    Jedina dva lijeka koja spominjemo su paracetamol (nježniji za majku, nešto malo se izlučuje u mlijeko i nije opasan za dijete) i ibuprofen (ne izlučuje se u mlijeko, ali je "težak" za želudac majke, osobito ako je inače osjetljiva).

    Ibuprofen se ne izlučuje u mlijeko pa s te strane nema potrebe odgađati dojenje.
    O doziranju se treba savjetovati s ljekarnikom ili liječnikom.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 03.01.2015. at 19:52

  29. #29
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi post na ovom topicu govori o tome da savjetnice (ali ni polaznice edukacije za savjetnice u dojenju) ne savjetuju o lijekovima.
    Jedina dva lijeka koja spominjemo su paracetamol (nježniji za majku, nešto malo se izlučuje u mlijeko i nije opasan za dijete) i ibuprofen (ne izlučuje se u mlijeko, ali je "težak" za želudac majke, osobito ako je inače osjetljiva).

    Ibuprofen se ne izlučuje u mlijeko pa s te strane nema potrebe odgađati dojenje.
    O doziranju se treba savjetovati s ljekarnikom ili liječnikom.
    Isprike,i hvala na odgovoru!

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Je li se koja dojilja savjetovala s lijecnikom o voltarenu?
    Ukocio mi se vrat pa sam mislila namazati gelom, ili mozda cak popiti tabletu

  31. #31
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja se nisam savjetovala s liječnikom ali sam bome mazala leđa nekoliko puta kad sam se ukocila od noćnog dojenja. Uopce mi nije palo na pamet da bi gel mogao biti problem :sramise:

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja sam namazala, a razlog ukocenosti je isti kao i kod tebe...
    Namazala sam kad je zaspala, tako da ce proci neko vrijeme do sljedeceg dojenja
    Al zanima me i za tablete
    Nisam ih pila, al ako bude bas gadno popit cu ibuprofen

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Upadam totalno na temu, u najboljoj namjeri - meni kod ukocenog vrata najvise pomogne normabel, ali nemam pojma dal je dopusteno uzimati ga za vrijeme dojenja.

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx bubek, al sumnjam da to smijem

  35. #35
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ginger, zasto ne odes negdje na masazu vrata? Puno bolje nego piti lijekove.
    Ja si jednom mjesecno priustim masazu i poslije sam k'o zmaj. Inace bih stalno bila pokocena od nosanja i nocnog dojenja.

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger, zasto ne odes negdje na masazu vrata? Puno bolje nego piti lijekove.
    Ja si jednom mjesecno priustim masazu i poslije sam k'o zmaj. Inace bih stalno bila pokocena od nosanja i nocnog dojenja.

    Sorry što upadam

    Gdje ideš na masažu, možeš li nekoga preporučiti?

    Hvala

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    bella77 ma, sad me ulovilo, trebam brzinsko rjesenje
    a da, masaza je super, jos mogu ici besplatno kad god pozelim, samo nikad naci vremena

  38. #38
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Danka, kod poznanika. Nema ordinaciju ili tako nesto. Malo je zesci, kiropraktika i krckanje. Meni to pase. Mislim da ne uzima klijente...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Thnx bubek, al sumnjam da to smijem
    Nazalost ne, googlala sam kasnije upute..

  40. #40
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Trebam hitno info - smiju li dojilje aspirin?
    Nemam paracetamol, a umirem od glavobolje

  41. #41
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ne

  42. #42
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Uzmi sirup ako imas od djece..neofen..lupocet pa si povecaj dozu

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I mislila sam si
    Imam sve za djecu
    Ajme, popit cu cijelu bocicu za svoju tezinu

  44. #44
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam hitno info - smiju li dojilje aspirin?
    Nemam paracetamol, a umirem od glavobolje
    Imaš li ibuprofen?
    On je lijek izbora za dojilje, ako dojilja nije alergična/preosjetljiva.

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imam, za djecu
    Za sebe nista
    Popila sam pola bocice njihovog sirupa
    Fuj kak je to slatko

    Hvala cure

  46. #46
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Malo podizem temu..
    Naime prepisan mi lijek Amlopin za visok tlak..nefrolog kaze mogu pit i dojit..ginek.nezna ,pedij.kaze u knjizi pise da nesmijem dojit..opca kaze da pitam ginek.
    Dal ima koja mama da je uzimala taj lijek i dojila?
    Ili neki drugi koji se moze uz dojenje?
    Vec sam luda...

  47. #47
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Odgovorila sam ti i na tvojoj temi. A sada citam uputstvo za Atenolol. Pise da je potreban oprez kada se Atenolol prjmijenjuje tijekom dojenja. Mom djetetu nije naskodio Atenolol, nikad nikakvih problema, a dojila sam je nesto manje od godinu i pol, uz svakodnevnu dozu lijeka.
    Imas li uputstvo od Amlopina?

  48. #48
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    A imam...pise da nije poznato dal se izlucuje u mlijeko i savjetovat se s dr ako dojite

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Podižem temu, iako sam postavila isto pitanje na drugoj temi, ali hitno mi je.
    Dakle, sestra ima bebu staru 3,5 meseca i mišljenje psihologa da joj trebaju antidepresivi.

    Situacija: dr. odbija da joj prepiše bilo koji antidepresiv dok doji, čak zahteva napismeni izveštaj gin-a da je laktacija medikamentozno prekinuta.
    Da li može išta suvislo da se uradi u datoj situaciji- dr. tvrdi da nijedan AD ne ide uz dojenje.
    Na više mesta, između ostalog i na stranici dr. Jack Newman-a, pronalazim da su mnogi AD potpuno bezbedni uz dojenje.

    Šta uraditi? Tražiti drugo mišljenje drugog dr.-a?

    Ili je moguće da u našoj državi zaista ne postoji AD kompatibilan sa dojenjem?

  50. #50
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku

    Šta uraditi? Tražiti drugo mišljenje drugog dr.-a?
    da

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •