Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Jeste li zadovoljni svojom primaljom?

  1. #1
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno Jeste li zadovoljni svojom primaljom?

    ispricavam se ako je naziv teme neprikladan, htjela sam da bude catchy. cesto se naime sjetim babice koja mi je bila na porodu i pitam se jesu li babice u nas vecinom slicne ovoj zeni... mislim sa profesionalnim stavom da prema rodilji treba postupati "agresivno", kao neki ljuti ucitelj koji galami jer nista ne cinis kako treba... moje je iskustvo bilo... apsurdno rekla bih cak. dok je uzimala moje podatke, a ja u trudovima setala da proradi klistir, svadjala se sa mnom zasto nisam uzela muzevo prezime i "prislila" me da za sebe navedem neku narodnost, za vrijeme poroda mi je vikala da ne disem dobro, demonstrirala mi, sto sam pokusala oponasati, zakljucila da mi ne ide i odmahnula rukom, a poslije je bila sva nekak razocarana sa mnom.
    ja bih pomislila da babice trebaju ohrabrivati, biti potpora... ili im je u opisu radnog mjesta da trebaju vikati na rodilju, prepirati se? kakva su vasa iskustva?
    (Felix editirala uvredljivi naslov topica)

  2. #2
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Moje iskustvo je takvo da se niti ne sjećam babice
    Na kraju poroda je pored mene stajala doktorica i govorila mi što da radim - babicu nisam uopće doživila, niti sam je vidjela, niti čula :/

  3. #3
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ta je zaslužila prijavu upravi bolnice

    babica treba biti potpora, smirena , ohrabrivati ... kao moja

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sl.brod
    Postovi
    524

    Početno

    moja je bila o d v r a t n a ! !
    ne kužim nikako zasto rade posao koji ne vole..definitivno moraju poradit na sebi..
    porod pamtim kao odvratno iskustvo upravo zbog babice.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj lelita prvotno napisa
    ne kužim nikako zasto rade posao koji ne vole..definitivno moraju poradit na sebi..
    Valjda isto zašto to rade trgovkinje u TL...
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...673794#1673794

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    "moja" babica je bila stvarno divna. jako dobra i smirena žena. a i doktror je bio divan, isto smiren. mislim da sam baš imala sreće. kraj njih sam i ja bila smirena i u potpunosti sam im vjerovala. divno iskustvo

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    moja je bila solidna. MM mi je bio podrska pa sam od nje ocekivala samo da me vodi kroz porod, sto je ona i ucinila. poslije me pohvalila da sam bila super, da sam lijepo surađivala, ja sam joj se zahvalila na svemu i to je to

  8. #8
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Meni su bile 2 babice...jedna super žena, a druga je uletila vičući i kad sam rodila i pitala je li beba dobro, živčano mi odbrusila da "nemam pravo ni pitati kako je beba!!! Da me bilo briga, slušala bi šta mi se govori!"....da sam imala snage, spucala bih je nogom u glavu. A da je negdje na ulici sretnem, mislim da bih bila sve, samo ne standardno fina i kulturna ženica!

  9. #9
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    MGrubi, koliko sam cula, moja je jos bila premija medju vukovarskim babicama (ne znam bi li stavila "lol" ili "sad" smajlica). nekim se zenama mozda svidja takav pristup, jedna je moja prijateljica rekla da joj se ta moja cini onako sposobna. super. a na bolnickom tecaju su nam nekoliko puta bili rekli da rodilja ima da suti i slusa babicu.
    jako mi je drago vidjeti da ima i divnih babica. nadam se da ce jos cura reci svoje iskustvo, i da ce prevladati pozitivna

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    moja babica je fakat bila babuskara vikala zasto ispustam takve glasove,da nema vremena na svaki trud doci da nije mi duzna masirati medicu da sam to mogla raditi prije i da mi je bilo lijepo kad sam gurala a da sad vristim joj.

  11. #11
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    meni je babica bila fenomenalna :D

    cijeli porod me hrabrila, doktor mi je samo probušio vodenjak i otišao, i čistačica je bila cijelo vrijeme uz mene... Kad sam se derala nisu mi rekle da šutim nego su mi pokazale kako da držim glavu da ne bi dobila gušu :/ mislim da su tako rekle.

    I zahvaljujući babici koja mi je bila na porodu uspješno sam počela dojiti jer karlo u početu niej htio primiti sisu i ona je znala sjediti samnom na krevetu po sat vremena i pokazivala mi kako da ga dojim.

    Hvala joj do neba

  12. #12
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    i kod mene je na porodu cistacica "asistirala", kaze mm, ja to nisam skuzila, dodavala im je neke gaze nadam se da su zeni bar platili

  13. #13
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    meni su porod vodile 2 babice u Vz rodilistu i obje su bile ok. malo takta u nekim trenutcima ne bi falilo, ali sve u svemu jako sam zadovoljna.
    premda, mislim da bi trebalo vise vjerovati zeni koja radja nego se oslanjati na ono sto je nauceno u skoli da je primjenjivo na sve - tipa tehnike disanja.
    ja sam bila sasvim svjesna prolaska malene kroz mene prema izlazu i disanje sam koristila za smanjiti bol i opustiti se, a ono sto su mi babice sugerirale uopce nije funkcioniralo za mene...sva sreca nisam se dala zbuniti..
    doktora/icu nisam ni vidjela do jutarnje vizite

  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I u "mojoj smjeni" su bile 2 babice, srecom na porodu je bila ova normalna, ali ova druga je vikala na sve zene i to bez ikakvog razloga. Ja sam dosla u bolnicu bez trudova ali mi je curila plodna voda, bila sam otvorena 5 prstiju. Smjestili su me u predradaonu i rekli mi da javim kad pocnu trudovi. kad su poceli, ja sam se dosla do te zloceste babuskare i rekla joj da mislim da imam trudove. Ona me osinula takvim pogledom da sam premrla od straha i samo rekla "da, i? sta bi ja sad trebala?" Ja sam se pokupila nazad u sobu ljuta ko pas.
    Poslje mi je pricala cimerica da je nju ta poradala i to sama, bez doktora jer je bila velika guzva, i kaze da, kad je ova rekla da vise nemoze, ova joj je odbrusila "a je**t si se mogla'" Uzas!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    na svu sreću sam završila na cr, onih pola sata s njima mi je bilo dovoljno da dobijem želju da pobjegnem kroz prozor wc-a sa 88 kg žive vage

  16. #16
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Prvi porod - babica katastrofa, nocna smjena, ona sama, ostavila me najmanje dva sata samu (sigurna sam da je odspavala ). Ma prava krava (oprostite na izrazu) - vikala je na mene sto guzvam plahtu ispod sebe :? ... i jos sto stvari, ne zelim vise razmisljati o tome. A ja 18 god, preplasena ionako, neman pojma o nicemu, ni jednu jedinu lipu ric mi nije rekla (a sama je rekla da ima kcer mojih godina!!)!!!

    Drugi porod - babica super, super. U predradjaonu je dolazila svako malo (kao i doktor) provjerit kako ide. Kad smo se uputili u boks odvela me najprije do wc-a, pitala me bili jos prosetala (ali ja nisan mogla vise hodat od bolova), dala mi je vode, donjela mi mobitel... Kad je poceo sam izgon dosla je jos jedna, ma pravo ohrabrenje su bile

  17. #17
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Moja je bila ok, nije ih smetalo vrištanje, donosile su mi vode, tješile da će skoro i da mislim na bebu, uglavnom ništa loše..a onda je došla mamina poznanica iz drugog odjela mene kao pogledati i onako bahato na mene vikala da koji se klinac derem, da su sve one rodile i da se malo saberem ( bila sam u tranziciji i ful otvorena već sat i pol a beba neće dole) htjela sam ju ubiti sa mobitelom koji mi je bio kraj ruke..fala Bogu onda je otišla

  18. #18
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    manal jel ti bila mozda Irena, ona je bila meni i bila je jako bezobrazna prema mm-u

  19. #19
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Aaaaaaa, gdje me nađe sa ovom temom

    Prvo me za vrijeme davanja klistira (učinilo mi se da se uopće nije imala namjeru biti nježna, to mi jedno od neugodnijih i bolnijih iskustava) ispitala ima li dijete ime, da ima - zvati će se Leon, a ona mrtva hladna - a jel' baš zgodno, kao onaj AUTO.... (ma krasno, baš mi je drago da ste to podijelili samnom )

    Izmasakrirala mi je ruku pokušavajući mi dati drip i našla za shodno ljutiti se na mene što nemam "lijepe i vidljive" žile (oprostite, poraditi ću na tom pitanju do slijedeće trudnoće )

    Prije izgona mi je tako divlje iscijedila mokraćni kanal da i danas imam problema inkontinencijske prirode (pretpostavljam da mi je oštetila mokraćni kanal jer me snažno zaboljelo - a usred truda!!)

    Usred izgona vrištala je na mene da krivo dišem, općenito sve radim krivo, pa zašto vičem, pa zašto se pridižem (dovraga, zato što je teško rađati u tom neprirodnom položaju na leđima valjda )

    Položila je našeg malog na mene uz riječi: dobro ga držite da vam ne iscuri na pod (gle bezveznjakušo, nisam rodila vodu da može iscuriti!!)

    Sve u svemu, da doktor koji me porađao nije bio toliko zlatan i sa velikim smislom za humor - vjerojatno bih joj odmah tamo skočila za vrat....

  20. #20
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    ajoj, ipak za sad prevladavaju babuskare, cini mi se i to jos gore od moje
    i moja je prevrtala ocima na moje vene (imala sam sljivu 20 dana), koje su inace skroz fine, nitko mi jos nije rekao da su komplicirane. da bila je to irena, prema mm je bila skroz fina, al ja sam joj nesto bila trn u oku. zamislite da sam se derala, sta bi tek bilo.

  21. #21
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Ja ću pohvaliti svoje babice.Prvi put je bila starija,a drugi put djevojčurak.Obje predivne.Par puta su se "stepavale" na doktorice,koje su mi pokušavale staviti ctg,probušiti vodenjak itd.,da me ostave na miru,jer me boli.Ova starija je čak potjerala dr. van poslije poroda i nije joj dala da me šiva,nego je zvala drugu dr. 8)
    Drugoj dr.(drugi porod) je zasmetalo što sikćem,dok me šiva bez anestetika.Djevojčurak od babice joj je rekao da me ostavi na miru i nek samo sikćem,ak mi je tako lakše.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja sam za vrijeme trudova dvije babice zamolila da izadju iz boksa jer su mi bile bez veze i nisu mi bile od koristi. Treca (sestra Mirjana) je bila genijalna! Radili smo vjezbice da potaknemo trudove i izgon, pokazivala mi kako da disem i da se opustam, dala mi je da pijem vode koliko zelim i mocila mi usta vlaznom gazom za vrijeme najzescih trudova. Nakon poroda me dosla pohvaliti i pravila mi je drustvo dok nisam otisla na babinjace. Rado se sjetim svoje sestre Mirjane koja mi je uljevala snage i povjerenje za vrijeme poroda

  23. #23
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Mene su prvo doooobro zdripali, pa nakrkali dolantinom tak da sam većinu poroda provela u polunesvjestici i nemam blagog pojma kakve su bile babice, jer sam samo grčeviti držala Mireka za ruku i piljila u njegove oči kao sidro spasa u tom ludilu

    Moram njega pitati o dojmovima i kako su me tretirali, jer se ja fakat ne sjećam :e, sad ne znam jel bi stavila smajlija koji se smije ili koji plače!:

  24. #24
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Mene su prvo doooobro zdripali, pa nakrkali dolantinom tak da sam većinu poroda provela u polunesvjestici i nemam blagog pojma kakve su bile babice, jer sam samo grčeviti držala Mireka za ruku i piljila u njegove oči kao sidro spasa u tom ludilu

    Moram njega pitati o dojmovima i kako su me tretirali, jer se ja fakat ne sjećam :e, sad ne znam jel bi stavila smajlija koji se smije ili koji plače!:
    zao mi je kloklo, drzim fige da drugo iskustvo bude prekrasno!

  25. #25
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja se uopće ne sjećam babice,mislim bila je prisutna,ali je samo asistirala doktorima
    Meni su na porodu uz MM asistirala 3 liječnika i bili su odlični;puni podrške,razumijevanja.
    Iskreno su se veselili ptičicama zajedno s nama.
    Rekli su da sam bila super,i obišli me još par puta nakon poroda.
    Dvojicu sam kasnije sretala po bolničkim hodnicima;uvijek su pitali za ptičice i hvalili me kako sam rodila dvojke vaginalno.
    Ostali su mi u lijepom sjećanju

  26. #26
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ni ja se ne sjecam babice tj. znam kak izgleda al u porodu je samo sutila i radila
    sjecam se jedne divne zene pored mene (ne znam sto je babica, sestra...) koja me drzala za ruku, disala samnom i stvarno mi je pomogla

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    654

    Početno

    ah te babice, babetinice!

    ja sam par dana prije poroda bila u rađaoni na ctg i snimila jednu super babicu, sprijateljila sam se s njom, ćak sam joj i eurokrem dala!

    molila sam boga da ona bude kad ću rađat ali nažalost umjesto nje je bila neka nakvarcana mlada živčana.

    isto se derala na mene i jadna je bila skroz. nije me ni za ruku htjela primit u boksu kad sam imala gadan trud i to neću nikad zaboravit. baš je okrutno to bilo od nje.

    najbolja babica je bio md u stvari. a i nakvarcana se počela nekak drugačije ponašat kad je on stigo.

    tak da je moj odgovor na pitanje, ne, nisam zadovoljna nikako! neznam čemu one služe i zašto primaju plaču? sigurno im tretiranje zbunjenih prvorotki ko stoke nije u opisu posla!


  28. #28
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Nakon ponoći u 00:15 pukao mi vodenjak, u 01:40 ja i suprug u bolnici u GS, primila me primalja koja mi je bila na tečaju trudnicaodmah mi se svidla iako malo djeluje zločesta. U 03 mi dala normabel, u 04:30 drip i u rađaonu bila sam otvorena 7 cm. Najradije bi da sam ju tukla. Bio suprug sa mnom na porodu a ona stalno prigovarala, ne dišem dobro, pa ovako pa onako. Od 05:30 sam se dosta trudila sve me bolilo i onda još uz bolne trudove svakih 3 minute ona viče tiskaj a doktorica ne tiskaj, diši. Ja i MM poludili. Sva je bila živčana. Na kraju je u 07 otišla iz smjene, druga primalja došla i ja rodila u 07:37 Laru. Bilo je super. Jedino me ta sestra ista opet našpotala za dojenje, jer sam ja plakala što mi je išao kolostrum a lara je bila gladna pa je ona mene krivila da moja nervoza prelazi na nju što je bila istina ali ipak je mogla to na ljepši način. A ja sam to cijelo vrijeme osjećala krivnju. I na kraju laru dojile 2 majke + dala joj drugu noć i **** jer joj nije bilo dovoljno da pojede na kapaljku. Toliko o ljubaznoj primalji. Ne bih voljela da je drugi puta uz mene.

  29. #29
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Zaboravih samo napomenuti da Laru dojim isključivo i danas i imam dosta mlijeka. Pozdrav svima!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2

    Početno

    "MOJA" babica je bila savršena....kako sam ležala u bolnici tjedan dana prije poroda mnoge cure koje su rodile većinu su znale..za dvije su mi rekle da su k.... na kvadrat...da viču na tebe i da koliko god se trudio ništa im ne valja.... :shock: ...budući da su me pripremali za carski pustila sam da sve ide njihovim tokom...no,krenulo je sve drugim smjerom...pukao mi vodenjak 2 tjedna iza termina...PROBUDILA sestru na odjelu koja je bila tak nervozna i jednom riječju odvratna....na kraju sam pukla i rekla joj da ne divlja jer ja rađam i mirna sam a ona mi s tom svojom nervozom ni malo ne pomaze...na kraju zove dežurnog,gore u rađaonu i kaže ženi je pukao vodenjak i šaljem ti ju gore...a on glupan ju na to pita jel puno curi....dođem gore,a on ko da je mlađi od mene...priljepi mi onaj ctg i stane među noge...ja ga pitam jel mu neugodno stajat mi među nogama i pitat me di izlazim....al očito nije...i uz sve to ulaze babica i doktorica...i to one za koje su mi rekle da su k..... :shock: prema meni su bile ko anđeli...u pravom smislu...provjeravale dal je sve ok svakih 5 min...pomagale u svemu...smijale se i zezale...da ih mogu na svakom porodu imat uz sebe,rađala bih non stop...još da im znam imena .. bila bi još sretnija...ovako samo mogu reći da se iskreno nadam da bar neka babica čita ovo i da će sve biti kao ove moje 2...

  31. #31
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Kod mene su bile dvije. Jedna smirena, starija,strpljiva i nježna, čija je smjena,nažalost,završila prije same faze izgona.

    Druga,koja je došla u smjenu je također bila super. Bila je jedva primjetna,što mi je odgovaralo,ako sam imala koje pitanje strpljivo je odgovarala i što je najvažnije,cijelo mi je vrijeme masirala međicu...

    Da,obzirom na tuđe priče, imala sam sreće...

  32. #32
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Moja primalja B. (jedna od dvije) je bila super.
    Nenametljiva, strpljiva, empatična.
    Dok mi je uzimala podatke, skužila je da me ćopio trud i tiho rekla: "Sad imate trud jel da? Pričekat ću." Predlagala mi je da se prošećem, da se primim za krevet u trudu i svašta, da mi pomogne. Ali ako meni nije odgovaralo to što predlaže, nije ništa komentirala, pustila me da radim kako je meni lakše.
    Između trudova i čekajući na pregled smo razgovarale, šalile se. Kad je vidjela da imam jaki trud, pričekala je sa svim. Puno mi je značilo kad je bila tiha za vrijeme trudova, samo je jednom komentirala: "Sad je baš jaki, jel da?"

    Druga primalja, koja je bila sa mnom tijekom izgona, bila je "stara škola", u smislu naređivanja rodilji i vođenja poroda. Ali nije bila tak loša, nije toliko dugo bila uz mene da mi previše zasmeta.

    Prva primalja ima tek 20-ak godina, a druga je bar 10 godina starija.

  33. #33
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno

    ja svoju babicu želim što prije zaboraviti. ne ponovilo se nikome :shock:

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    107

    Početno

    Ja za svoju babicu,točnije dvije-i na prvom i na drugom porodu imam samo riječi pohvale. Učinile su sve što sam ih tražila i pomagale jednako kao i doktori. Sve u svemu vrlo aktivno sudjelovanje u porodu sa njihove strane i iskustvo koje bih svakom poželjela. :D

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sanjaneo prvotno napisa
    ja svoju babicu želim što prije zaboraviti.
    X

    ali ne ide, ni nakon više od 5 godina
    nije bila bezobrazna kao nekim curama, tako da sam možda imala i sreće, ali bila je tako hladna da bi se pingvin kraj nje smrznuo

  36. #36
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Na prvom porodu-katastrofa!
    S istom spricom za klistir klistira sve zene,naravno bez dezinficiranja sprice,tako da sam po povratku iz rodilista otkrila da sam dobila djecje gliste,koje nikad u zivotu nisam imala ni prije ni poslije!
    Da provjeri koliko sam otvorena uvali mi dolje cijelu saku tako da su trudovi u odnosu na to bili milina.
    I jos mi na kraju dovede 5-6 naucnica na praksi da im pokaze kako tece porod i predlozi da svaka provjeri koliko sam otvorena i da mi pritisne stomak da "ubrza izlazak bebe" :/
    A ja tada fino poludim jer nisam ja majmun za testiranje,niti komad govedine na stolu i najurim ih sve van
    Na izlasku mi je dobacila : "E jesi zahebana!"
    Tako da nije ni ostala sa mnom do kraja! A nije mi ni nedostajala.

    Na drugom porodu-primalja ko King Kong,stara cura koja nikad nije radjala (takvima bih zabranila rad sa trudnicama!)
    Ostavila me samu jer joj je na TV omiljena serija pa "kud sam bas potrefila sad radjati".
    Vratit ce se ona nakon serije jer "necu ja jos za najmanje sat-dva"!
    Deset minuta nakon toga derala sam se ko luda da ce mi "beba izletit na plocice"tako da je doletio doktor i ugledao bebinu glavu kako promatra svijet oko sebe.
    Kad je dosla bila je ljuta ko pas jer sam joj uskratila gledanje serije!
    E bas me zaboli...

    Treci porod je bio na carski,a primalja-andjeo!
    Ispred mene paravan,nista ne vidim sta rade,a ona me cijelo vrijeme drzi za ruku,hrabri me,gura mi kosu pod kapu, i objasnjava sta se dogadja s druge strane paravana!
    Ni ime joj nisam zapamtila,ali svaka joj cast!

  37. #37
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ja svoju nisam niti vidjela. Nekoliko njih se vrzmalo oko mene kad su me stavili u rađaonu i onda su se povukle pa sam bila sama cijelo vrijeme. Tek kad je MM počeo vikati da dijete dolazi su se svi sjatili.
    Prema tome, ocjena primalji je nula

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Joj, primalja koja je bila uz mene na porodu zaista je prekrasna i moram priznati da mi je više pomogla od mog supruga (iako da moram birati izabrala bi njega ) . Svaki trud me masirala i disala sa mnom, brisala me gazom i tiješila dok sam VRIŠTALA, a vrištala sam strašno. Iskreno, iznenadilo me što to osoblju nije smetalo, jer sam bila poprilično glasna, u trudu sam vikala, a poslije svakog truda se ispričavala, jer nisam samu sebe prepoznala u to stanju. Joj, sada mi je to smiješno . Nego, grozno mi je kada zamislim da je uz mene u tim osjetljivim trenucima bila oštrokonđa koja se dere glasnije od mene, a znam da ima i takvih primjera, nažalost

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    Meni je primalja bila dobra najviše zbog toga što su mi njezine riječi zbog nekog razloga dolazile do glave dok sve drugo nisam primjećivala. Sjećam se da se čak i MM čudio tome jer me dobro pozna i zna da rijetko slušam i radim točno što mi se kaže bez razmišljanja

  40. #40
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    S G1 je bilo baš tako kako zima opisuje - autoritativno i stiglo mi do mozga što trebam raditi (I. na Merkuru), a s G2 - (Š. na SD) - i na kraju me je onak majčinski pomazila po obrazu i provjeravala je'l sve o.k. - stvarno divota!

  41. #41
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    s prvog poroda ih se baš i ne sjećam ali mislim da su bile super ( definitivno su bile za svaku pohvalu kad su nastale komplikacije ), ali zato s drugog pamtim da je bježala od mene ko od vraga da je ne bih primila za ruku ( i to van truda ) :shock: ( a muža opet nisu pozvali ), tak da sam ja li-la.

  42. #42
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ja za dvije babice koje su mi bile na porodu mogu reći sve najbolje. Stalno su me pitale kako sam, budući da je sve trajalo dosta dugo stalno su me obilazile, ohrabrivale. Na kraju su one i mene pohvalile da sam bila super. Doktorica koja mi je bila na porodu također je bila super, sve je radila objašnjavajući i sa smješkom, uglavnom super zadovoljna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •