Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Rekao je mama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    8

    Početno Rekao je mama

    hranila sam ga, i vec mu je valjda dosadilo pa se naljutio i rekao mama, otprilike ovako " maaammmmaaana".
    Sto mislite dali je moguce da dijete od 8 mjeseci i 8 dana kaze mama?

    I naravno moj MM misli da sam poludila jer nije bio prisutan, a ja znam sta sam cula.

    mame dali vam se to ikada dogodilo ili sam ja stvarno prolupala? ili je to slucajno tako ispalo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Marko je s 9 ili10 mjeseci rekao karte i lonac ( potpuno svjesno, karte sam slagala na kompu ,a lonci su mu bili fetiš )i onda je zašutio do 26 mjeseci.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Moja Lina je rekla ma-ma sa 8.mj. ta-ta sa 7.mj. i sada to stalno brblja uz ba-ba, pa-pa...ma sve ti je moguče ,neke bebe prije neke kasnije

  4. #4
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mene je moj stariji zvao mama skoro mjesec dana sa njegovih 7 mjeseci. Onako ljepo bi gledao u mene i ma-ma, e onda je odjednom prestao i dugoooo je prošlo do sljedećeg zvanja.
    Sreća pa sam uspjela snimiti to s kamerom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Nađa kad je mnogo pospana i plače onako tužno i neutešno kroz plač kaže mammm Ja ne znam da li ona to mene zove ali me uvek tako rastuži kako to tužno kaže. A nekad kad se igramo zna me vući za majicu i tražiti cicu i isto kaže mam.
    Možda joj je to samo još jedan neartikulisan slog (kao i gej-to često govori, pa MM kaže da se možda već deklarisala, čak i jednog plišanca zovemo gej ) ali meni je tako lepo kad to čujem
    Ima 7.5 meseci.

  6. #6
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Moje dijete vec vise od mjesec dana govori vu vu, atata, ba ba ba, pa pa i buuuua. od mame nista. Ima skoro 9.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Šimun ima 6 mj i stalno viće ma-ma i ba-ba.
    Moguće je da oni to pričaju, ali nisu svjesni značenja te riječi.

  8. #8
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Moj je rekao par puta mamammmmaa i sada stalno priča ba ba...abuu...mmm i tak...makar mislim da je to samo izražavanje jer on ipak ima 5 mjeseci...ili će možda postati pravi brbljavac hehehe

  9. #9
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Mome je prva izgovorena rijec bila "mama", s osam mjeseci, i jos uvijek govori "mama", za sve i svasta, cijeli dan...

  10. #10
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Moj je prvi put rekao maaaamaaa sa 6 mjeseci, pa je tako neko vrijeme brbljao (to još nije značilo mama ). Tek sam neki dan primjetila da me zove kad izađem iz sobe. A danas je napunio 11 mjeseci.

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Laura negdje od osmog mjeseca govori ma-ma(-ma-ma) i ba-ba(-ba) i pa-pa(-pa) - vjerojatno bi rekla ta-ta ali ne može još jezikom izvesti 't'.
    Uglavnom, brblja 100 na sat, ali nisam sigurna da kuži tko je tko. Jedino mamu zna, srce moje.

  12. #12
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Tia me ujutro zna probuditi sa ma-ma, ali kako je nama mamam oznaka za hranu se ne uzbuđujem previše. Ne patim na to, to je njezino brbljanje.
    Iako je lijepo zamišljati (puno mi je ljepše probuditi se u slogove ma-ma nego uz čupanje manijakalno )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    8

    Početno

    bas mi je zao sto nisam uspjela to snimiti, ali zauvijek ce mi ostati u sjecanju, kako je o divan osjecaj kad ti dijete kaze mama. o srce moje malo, jos cu se rasplakati od srece.

  14. #14
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    (kao i gej-to često govori, pa MM kaže da se možda već deklarisala,
    i moja viće gej

  15. #15
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Hana je negdje sa 10 mjeseci govorila gumb (mb) i kruh (kuhhhhhh) potpuno svjesno. Kruh joj je bila najdraža hrana, a bila je prilično opčinjena gumbima, i eto ti...

  16. #16
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Adrian je neki dan prvi put rekao mama tj. maaaamm i to dok plače ili njurga....nisam sigurna da li je to svjesno ili samo brbljanje slogova
    e da, ima 9 mj.

  17. #17
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    moj mali će za 10 dana napunit 8 mj i još ništa od slaganje slogova... ali 'prića' po cili dan :/

  18. #18
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Moj je s 8 govorio mamamam, a s 8,5 je bas poceo govoriti mama (od "tate" jos ni T, ali je zato "ne cesto u upotrebi ). Ali mislim da je to sad jos bez razumijevanja. Bio je jedan dobar tekst na Rodi, ne mogu ga sad naci, s tablicom o razvojnim prekretnicama. Tamo je pisalo da vecina beba s (mislim) nekih 8 mj. zna reci "mama" i "tata", ali da pravog roditelja oslovljavaju pravim nazivom tek s oko 11 mj.

  19. #19
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj Alyssa prvotno napisa
    Moj je s 8 govorio mamamam, a s 8,5 je bas poceo govoriti mama (od "tate" jos ni T, ali je zato "ne cesto u upotrebi ). Ali mislim da je to sad jos bez razumijevanja. Bio je jedan dobar tekst na Rodi, ne mogu ga sad naci, s tablicom o razvojnim prekretnicama. Tamo je pisalo da vecina beba s (mislim) nekih 8 mj. zna reci "mama" i "tata", ali da pravog roditelja oslovljavaju pravim nazivom tek s oko 11 mj.
    mislim da je to to, da bebe tek vježbaju slogove, a ako se dobro sjećam nekog teksta da im je najlakše početi s ba-ba, ta-ta (nevezano s tatama i babama)
    i moj spominje i tatu i babu i mamu, ali mislim da ne misli na nas (šteta)

  20. #20
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja je jutros već četiri puta rekla mama.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    si sigurna da si dobro čula? moji su u toj dobi nekaj brljavili ali mama nisu rekli do godinu i nešto

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je jutros već četiri puta rekla mama.


    (Ja se ne sjećam da su moji rekli "mama", sjećam se kad su rekli "tata" jer mama je bila doma s njima - inventar iliti komad namještaja, a tata je dolazio s posla pa su vikali "tata, tata")

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a od kog su mogli čut tata?mi se zovemo imenom, a ne titulama.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a od kog su mogli čut tata?mi se zovemo imenom, a ne titulama.
    Pa o tome se radi. Ja sam znala govoriti "ide tata" i oni su to prvo počeli govoriti. Nije bilo nikoga da govori "ide mama" bar ne toliko često.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 08.02.2016. at 12:48

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, čuo je i on ujutro.
    Prije mjesec dana je nešto frfljala "ba-ba", "ta-ta", obično kad vrti novu stvar po rukama. To sam pripisala vježbanju zvukova.

    Ja često govorim kad izlazim van iz sobe "Sad će mama doć. Daj mami sekundicu."
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.02.2016. at 12:53

  26. #26
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Sjedi danas, nešto sam je pitala, odmahivala je glavom i promrmljala "nje" onako bebeći.

  27. #27
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja je sa 6mj rekla mama...sa 8 je već govorila žedna (žedaa) i gladna s 10mj je već slaga 2-3 rijeći a s godinu dana je pričala u rečenicama i ništa od toga ju nije spriječilo da i dalje plače kad nešto želi

  28. #28
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Zezaš? To je super napredno.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moja cura je vec sa 6 mjeseci jasno govorila "daj" kad je nesto htjela, a vec sa 7 mjeseci mama i tata. Ne slogove ma ma ma, nego bas rijec mama. Sada ima godinu i 10 mjeseci, a vec slaze recenice od 3 rijeci i ima jako opsezan rjecnik. Sasvim je moguce da i tvoja beba vec izgovara rijeci sa znacenjem.
    Posljednje uređivanje od rehab : 24.03.2016. at 20:03

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moja? Ne. Ona brblja nešto bez značenja. Dadada, baaablabaaa, i zvuk prdenja, i zvuk mljackanja.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moja? Ne. Ona brblja nešto bez značenja. Dadada, baaablabaaa, i zvuk prdenja, i zvuk mljackanja.
    Vidjela sam da si iznad napisala da je cetiri puta rekla mama, mora da sam nesto krivo shvatila

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Izgovara tu jednu, sada samo povremeno. Ne znam što je bilo tog jutra. Moment inspiracije.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    Moja beba upravo napunila 8 a vec tjednima vice jaja, baba, mama a kad je gladna amamama. Da se razumijemo ne tvrdim da zna znacenja pogotovo za baba i jaja. Medjutim neuroped mi je na to rekla da to jos nije moguce :D hehe Inace, i drugi to cuju pa se cude a mene s obzirom da je drugo bas i ne impresionira

  34. #34
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moja vice 'ne', 'ne', 'neeeeee' od trenutka kad se rodila. Sad, s dva i pol mjeseca, poreda i pet-sest rijeci u cjelinu. Steta jedino sto je ne razumijem najbolje.

  35. #35
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moja vice 'ne', 'ne', 'neeeeee' od trenutka kad se rodila. Sad, s dva i pol mjeseca, poreda i pet-sest rijeci u cjelinu. Steta jedino sto je ne razumijem najbolje.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moja vice 'ne', 'ne', 'neeeeee' od trenutka kad se rodila. Sad, s dva i pol mjeseca, poreda i pet-sest rijeci u cjelinu. Steta jedino sto je ne razumijem najbolje.
    Ma daj ! Ili imas neku genijalku ili si zamijenila rijeci za zvukove koje male bebe obicno produciraju, ne mogu zamisliti da dijete od 2 i pol mjeseca slaze recenice od 5-6 rijeci

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Jedino što je moja s dva mj govorila je bilo "ku" i "klii" i to samo ako je bila dobro raspoložena.
    Ali taj "klii" je bilo nešto najslađe što sam vidjela.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.03.2016. at 11:16

  38. #38
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Moj sin je s 8 mj govorio baba i pa-pa. Pa-pa uvijek kada bi izlazili iz stana i sokirana sma bila time kako je skuzio sto taj pa-pa znaci. S 9 mj je rekao pticica, toliko glasno i cisto da smo frapirani bili. Rano je poceo i recenice slagati. Mala ima tri mj i rekla je ka par puta, znam da nas smao oponasa ali je preslatka kada to kaze. I grrrrr stalno, krrrr... topimo se. Al nista to nije naspram sina od kolege, snimio ga je mobitelom kada je s nepunih 8 mjeseci rekao Bajbaja - sestra mu se zove Barbara.Da nisam vidjela i cula svojim ocima mislila bih nema sanse.
    Posljednje uređivanje od Rhiannon : 18.07.2017. at 11:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •