Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: razboleli se blizanci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno razboleli se blizanci

    Najvecu muku imala sam kada su odnekud zakacili stomacni virus bas pred rodjendan, sa jako visokom temperaturom, prolivom i povracanjem. Nekoliko dana hranjenje na spric, tecnost na spric, kao biljke su lezali na mojim ramenima. Istopili su se brizljivo stvarani kilograma (ja sam naravno narasla kao Popaj). Doktorka nam je roknula antibiotike... Ubrzo sam po krvnoj slici videla da nema nikakve upale, pa smo posle reakcije na njega stali. Ok, pregrmeli smo to posle gotovo dvadeset dana.

    Nije jednostavno kada se blizanci razbole istovremeno. Oboje traze celokupnu paznju, mir, kao da su se svili i sklupcali ponovo u stomak. Tuzan prizor. Moraju mnogo da trpe.

    Sada nam se dogodilo da je decko, ali zaista ne znam odakle (dakle, sve smo opcije pretumbali), dobio varicele, ovcije boginje! A naravno, nasa romanticna doktorica nije prepoznala i odobrila je vakcinisanje male boginje-zauske-rubeole i sada ne znam kakva ce biti reakcija na vakcinu jer mu je imunitet jako slab, normalno. Savko jutro navijam da ugledam koju boginjicu i kod devojcice, da se i meni skrati boravak u karantinu, ali nema ih jos. Kao sto znam, najcesce se desava kad jednom detetu prodje drugom dodje.

    Kakva su vasa iskustva?[/i]

  2. #2
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Moji klinci su jedino bili prehlađeni u isto vrijeme, pa ti ne mogu dati pravi savjet, no mogu vam zavibrati da sve prođe u najboljem redu i da se male bubice brzo oporave ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  3. #3
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ~~~~~~~~~~~ da što prije ozdrave!
    i da, mijenjaj pedijatra (koji daje antibiotik bez krvne slike )

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Draga, žao mi je mališana, al na sreću za sad nemamo takvih iskustva,
    samo prehlade i ešerijiha kod malecke,
    sretno s ozdravljenjem

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Joj Mici baš vas je snašlo.
    Nadam se da će dječica brzo to preboljeti i da neće još više smršaviti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    hvala drage mame,
    ni sama ne znam da li ce devojcicu zakaciti, jer je odlicnog zdravlja, odlicnog apetita.. valjda je bolje da preguraju oboje to sada, a i ja sa njima. uh! Tuzno je gledati kada se dete tako prevrce od bolova dok lekic ne krene da deluje. Pokusava sebe da povredi, zeli glavom da udara gde god je tvrdo. Od nemoci. Ne zna sta ga je snaslo. Udara sve, i sebe i mene.

    a pedijatrica je inace nacelnica, te kao verujes takvima kad ih biras. Menjacemo, naravno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    grubišno polje
    Postovi
    205

    Početno

    joj,stvarno suosjećam s tobom.Znam kako je meni bilo grozno kad su cure imale reakciju na cjepivo pa smo završili u bolnici na infuziji,katastrofa.mislim da sam za ta dva dana vikenda izgibila dvije kile od brige.
    puse za brzo ozdravljenje.

  8. #8
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Mici, znam da te neće utešiti ali svi blizanci koje znam su varičele preležali ppo principu 'kod jednog završavaju a kod drugog počinju'. Mojoj frendici se nakon bliznakinja osuo i najmlađi sinak pa je sastavila mesec ipo bolovanja i ludovanja po kući.

    A što se tiče zajedničke bolesti, meni je bilo najgore prošlog leta. Njih dvojica, ja sama. Oni temperaturu preko 40, omlitaveli, napolju gori i nebo i zemlja a oni traže da se nose. Jednog na jedan kuk, drugog na drugi i šetaj bez prava sedanja. I tako celih sat ipo. Dva puta po 12kg. Oporavljala sam se od upale mišića par nedelja

    Mada ne znam šta mi je gore - tako ili da taman jedan prezdravi a drugog zakači. Tad ih ne mogu ni u vrtić (onog zdravog) jer crkavaju od plača ako ih razdvojim.

  9. #9
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Mici, znam da te neće utešiti ali svi blizanci koje znam su varičele preležali ppo principu 'kod jednog završavaju a kod drugog počinju'.
    Bojim se da ide ovako.
    Inkubacija za kozice je 15-20 dana, pa tako očekuj da i njoj izbiju...
    moji stariji su imali tako, po ljeti - taman je prošlo sinu, dobila je curica, i ja tako doma cijelo ljeto...a ne smiješ na more i sunce (ostaju ožiljci, pa kao mjesec dana nakon što prođe još nije za ići na jako sunce) - baš je bilo veselo!
    maleni su dobili u dobi od 4 mjeseca pa je prošlo vrrrrlo blago. istovremeno su imali jer su bili skupa izloženi.

    mici, drži se.
    moji upravo imaju trbušnu virozu. N je imao prošli tjedan, još malo pa gotovo, M dobio jučer proljev i povraćao je jako. I osjetim na rukama da su oslabili. mišići.

    ljubi svoje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    da, najcesci slucaj ide jedan pa drugi, a kod nekog i treci i cetvrti... slucaj isti i kod mog brata, odnosno njegove zene - on u vojsci, a ona sa njima tri puta po tri nedelje, karantin! Ali, Bog nam daje sve sto mozemo podneti.

    Bolesna decica, ma kad su tako nemocni srce mi se cepa. Bice bolje. Mora biti.


  11. #11
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno


  12. #12
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    evo i nas ovdje, neva ima upalu lijevog plućnog krila...morat ćemo na srebrnjak opstrukcija sve jača...(ks pokazuje atipičnu upalu...)

    gita samo prehlađena-čitaj kašlje, kiše, šmrca...

    sva sam već luda od toga...(gdje sam ono napisala da se ne ureknem sa zdravljem...evo jesam se... ustvari njih..

  13. #13
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Maco
    velika ozdravilica Nevici.

  14. #14
    dupla duplica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    970

    Početno


  15. #15
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    juhuu već drugi dan nema temperature...no opstrukcija je tu, dreniramo i ventolinamo i nadamo se da ćemo do božića moć van iz kuće...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    mi trenutno bolujemo. u pitanju je 24-satna ili jos vise satna viroza.
    s time da je i mene zakacilo.

    ne znam jesam li se ikad ovako osjecala. oni placu od temperature, povracanja, gladi. ja povracam, placem s njima, neispavana...ne ponovilo se!!

  17. #17
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Joj, Val...
    Saljemo vam puuuuno pusa da nam sto prije ozdravite !!!!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Val, držte se i što prije ozdravite ~~~~~~~~~~

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    jos uvijek traje. cini se da ide na bolje, ali vise ni sam ne znam.
    ovi blagdani su nam bili sve, samo ne blagdani.

  20. #20
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ~~~~~~~~ da što prije ozdravita!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Bruna je punooooo bolje :D

    Ali, ja...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    157

    Početno

    Zdravlja boljeg vam svima zelim


    Nama ja Djurdja dobila boginje, dve nedelje nakon brata. Podnela je udarni period sa manjim brojem dana temperature, sa manjim nocnim histerisanjem i sa manjom malaksaloscu, ali zato je neverovatno veliki broj tufni po njoj! Sada je njoj mnogo vise izbilo nego njemu. I ne zeli da se "tap-tap"-ka. To joj se svidjalo kad smo deckicu radili. On je mirno lezao ili stajao, mm i ja smo ga tapkali tecnim puderom, a ona je skakutala i odusevljeno govorila "tap-tap". Sada vristi i samo kroz plac to isto vice.

    Jos uvek smo u karantinu, uh, nisam naucila da sam ni cela dva dana u zatvorenom prostoru, tako da mi ovo vrlo tesko pada. MM radi od jutra do sutra, pa smo sami dosta vremena. Spavaju samo jednom u toku dana, ali oko 22h idu u krevet. Nisam verovala da cu to doziveti! Uvece onda pripremim sve za sutra, pa mi je malo lakse u toku dana. Koliko god mogu upucujem ih jedno na drugo da se druze i igraju, a babe idede sam redukovala. za cas se razmaze pa nece ni knjigicu sami da podignu neko cmizdre da im to ja ucinim. Tako im drugi odmazu! Ja ne. Tu sam, uz njih, ali moraju biti samostalni.

    Jedva cekam da izadjem napolje, da zajedno prosetamo i da ponovo uzivamo.


  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    Val i mici, šaljem vibrice za što prije ozdravljenje!
    ~~~~~~~ ~~~~~~~~
    Evo i mi se pridružujemo bolesnima.
    Cure su dobile proljev prije 4 dana, pa se bavimo non-stopnim mjenjanjem pelena. Ema je malo i povračala, no nasreću to se sad smirilo.
    Trebam im davati što više tekućine s nekakvom otopinom mineralnih soli da mi ne dehidriraju. To je jako teško izvesti jer neće da piju nikakvu tekućinu pa im na silu dajem sa žličicom.
    Jadnice male tako su bile iscrpljene prva dva dana, ali sad su evo postale već malo živahnije. Nadam se da će brzo proći jer su guze postale već jako crvene.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    evo i moje cure su tjedan dana zajedno bolesne adenoviroza počela 29. i evo danas 1. dan cini se da nijedna nema febru - sa starijim sinom nisam nikad imala ovakvu 7 dnevnu virozu obicno one kratke a sve je pocelo s mužem tako da je doma bolnica od Božića - sada imaju jaki kašalj 1 cura je dobila Ventolin a sutra idemo na kontrolu pa ćemo vidjeti samo da je gotovo....

    :?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    samo sam htjela reći da kad je 1. noć 1 cura imala febru uzela sam je u svoj krevet a 2. je ostala u svojoj sobi i počela tuliti cijelu noć do zore - muž je prešao kod nje hranio je prematao nosao ali ona nikako da zaspe -... ujutro sam joj dovela sestru natrag i miš se smirio i počeo normalno spavat - nemogu vjerovati da su tako povezane

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    a, nasa viroza js uvije traje. povremena povracanja dogadaju se naizmjence. kod svih u uzoj i siroj obitelji. i nije od blagdanske klope jer smo ju jeli u minimalnim kolicinama.

    kad ce to proljece?????

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    apsolutno se slažem ja sam antizimski nastrojena i kad nisu viroze

    val kako se ti drćis s obzirom da se bliži porod a maleni bolesni

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj lumpar prvotno napisa
    apsolutno se slažem ja sam antizimski nastrojena i kad nisu viroze

    val kako se ti drćis s obzirom da se bliži porod a maleni bolesni
    tako da mrzim samu sebe, ljuta sam na cijeli svijet, psujem, vicem...

    i nadam se da je samo od trudnoce jer ako je trajnije stanje...aaaaaaaaaaa

  29. #29
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Cure samo da znate, sve što ovdje čitam događa se i nama upravo. Naše je počelo 24.12 i do sada se vrtimo u krug. Prvo njih dvoje, pa ja i muže nekako istovremeno, s tim da sam ja temp 39 bila gotova umrijet od bolova u grlu, ostala bez glasa a temp me drma. Popila klavocin, od njega poslije proliv, pa gljivice.... dvojčeki popili svoj klavocin, pod temp tjedan dana, i onda 3 dana bez temp, ali dečko se dere, vrišti stalno. Odemo na hitnu upala oba uha, bez temp ovaj put. Ponovo antibiotik, njoj se ponovo pojavio konjuktivitis na oku(sve je počelo s konjuktivitisom na Badnjak)....tako da se meni čini da počinjemo ispočetka... , s tim da sada i starija curica kuri 39....

    Inače primjetila sam da su više nastradale brojnije obitelji , kao mi, a oni s jednim djetetom su bolje prošli u ovome

  30. #30
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Pusa svima bubanima!

    Evo, i mi smo prezivjeli svoje prve temperature i to grupno.

    U sub smo E. i ja poceli kasljati i zakurili isti dan malo preko 39, E. povracao...a u pon su nam se pridruzili tata i B. - sa 38.5 i 39.

    Jucer je vec bilo bolje - bez temp. B. je to nekako lakse prebolio, dobio je samo pola cepica, jedan kupanac i malo obloga.

    A E. je prosao sa 2x po pola cepica, dva-3 kupanja, dva povravanja, cijelonocna cicanja...

    Ja sam zbog dojenja trpila temp. do pon, a onda popila jedan lupocet.

    Sad jos malo kasljucaju, ali su ok.

    Val - pusa!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    ja ne znam sto je s tim bolestinama. pa gotovo svi su bolesni :?

    bruna sad kaslje tako da je sinoc povracala slajm i sve sto je prije papala.

    veceras sam joj uvalila rinolan da sprijeci slican napad.

    pooh, ljubi malce!!


  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    evo i nas među bolesne...
    počelo s visokom temperaturom, povraćanjem i proljevom 30.12.
    03.01. završili šest dana u bolnici i sada polako dolazimo sebi (kuc kuc)!
    očito je nešto "u djiru"! jedva čekam proljeće!

  33. #33
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    drž'te se svi...ja se nadam hladnoj zimi a ne ovom čudu vani, po hladnoći pocrkaju bakterije i virusi, ovo je najgore...

    hoću proljećeeeeeeee!!!!!!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    nećete vjerovati....sad kad proljevi pomalo staju, jučer se k. uklještila kila. naravno, brzinski smo završili kod doktora koji ju je uspio vratiti na mjesto ručno, ali smo zato sad u dogovaranju operacije, jer to treba što prije riješiti!
    proljeće, proljeće...još malo! već su i dani malo duži!


  35. #35
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Uh, malo ću se pohvaliti, mi smo ovu zimu do sada prezimili samo sa dva curenja nosa bez temp i kašlja, dok ja hripljem već 3 tjedna. Hvala Bogu ne prelazi na klince! Par dana sam kurila 39, slomilo me skroz.
    Dršte se cure i djeco, ova zima je sva neka slinava, oko nas su sva djeca bolesna, i to ni manje ni više nego gnojne angine, rota virusi i upale uha :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Izvlačim temu iz naftalina. Moji su prošli vikend oboljeli od rota virusa. 100 proljeva dnevno, povraćanje, temperatura, malaksalost... strašno nešto
    Sad imaju 10 mjeseci i ovo im je bilo prvo obolijevanje. Koje vatreno krštenje! A kao novorođenčad su zbog curkinih zdravstvenih problema dobili preporuku za cjepivo kojeg tad nije bilo na zalihama i prošo voz. Sad mi je krivo ko psu što nisam platila i bok.
    Nije se zezat s tim rota virusom, ako možete razmislite o cjepivu

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    A znaš li cijenu možda?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    13

    Početno

    Uh, uh....nije lako.
    Moji su imali obične crijevne viroze s povraćanjem i proljevom i svi smo bili iscrpljeni.
    Protiv rote smo ih cijepili na preporuku pedijatrice (starija je tada bila u vrtiću pa su bili izloženi svemu....svako malo kakav bronhitis i sl...). Za nas je bilo besplatno jer su upali u onaj dio rizične djece koja imaju pravo na besplatno cjepivo.

  39. #39
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Ja sam platila 2 puta po 550kn Al to je bilo pred 9god.
    Dobio je u dvije doze oralno.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    Mislim da je i sad oko 1000 kn po djetetu

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mislim da sam platila svaku dozu oko 480 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •