Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #51
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Ma i ja sam se požurila (mislim da idući put neću) jer mi pukao vodenjak i nisam isto iz Osijeka.... a rodila 16sati kasnije.....

  2. #52

    Početno

    Jooooj!

    Kao da sam čitala vlastito iskustvo (na porodu prisutna "sestra" Sanja!!!!)

    Žao mi je samo što nisam bila u stanju da joj tamo opalim šamarčinu i žao mi je što sam bila previše iscrpljena za svađu ali ozbiljno razmišljam o tužbi...
    Ja sam rađala curicu 5 tjedana prije termina...
    komentari na moje jaukanje su bili "prestanite se derati čuje vas se na ulazu u bolnicu", "ugušit će te dijete", "ne krivite nas ako sa bebom bude nešto loše", "gospođo prestanite tiskati nije vam još vrijeme"-na moj komentar da ne tiskam ja nego da beba gura glavicu i da je vrijeme rekla je "eto vi znate bolje od nas..."ali kad je vidjela da sam u pravu rekla je "vidim da ste se odlučili baš sad poroditi"-u jednom trenutku sam bila iziritirana konstantnim ponavljanjem "gospođo ovo, gospođo ono..." pa sam i ja njoj rekla "gospođo..." na što je dotična rekla "da sam ja gospođa ne bi bila tu di jesam"(mislim zbilja...)

    Bebica se rodila i ja je nisam smjela odmah primiti (nisam je ni vidjela niti mi je itko rekao što mi je sa bebom)...ležala sam na hodniku ko kreten, sva u brizi-kada sam pitala do kada ću tu ležati rekla je još 2 sata, a kad je to vrijeme prošlo opet sam je pozvala i upitala kada će me voziti da vidim bebu na što se ona počela derati "prestanite me ispitivati gluposti, vozit ćemo vas kad stignemo-pa već me peti put to pitate..."

    ....zamislite kako se jedna majka mora osjećati u tom trenu...

    beba je sad OK ali ja sam još uvijek ljuta na sebe jer nisam bila hrabrija i izborila se za sebe...

  3. #53
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj Mamushka prvotno napisa
    komentari na moje jaukanje su bili "prestanite se derati čuje vas se na ulazu u bolnicu"
    Ja sam dobila komentar da me se čuje do recepcije! :/ Baš mi je žao što si i ti morala završiti s takvim tretmanom!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj Mamushka prvotno napisa
    ....zamislite kako se jedna majka mora osjećati u tom trenu...
    A zamislite koliko ih je još prošlo kroz njezinu torturu i koliko će ih još proći.

    Na ovom topiću piše toliko toga, da kad bi im se službeno proslijedio ( od udruge RODA), mislim da bi sami sebe počeli šamarati (i oni koji su zaista OK i nema za njih kritike - ali samo zato što rade s takvim zvjerima, a ne reagiraju, iz bilo kakvih razloga)

    Sve te razumijem i sada, toliko mjeseci nakon poroda se budim noću ...

  5. #55
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Elle25 prvotno napisa
    Na ovom topiću piše toliko toga, da kad bi im se službeno proslijedio ( od udruge RODA), mislim da bi sami sebe počeli šamarati (i oni koji su zaista OK i nema za njih kritike - ali samo zato što rade s takvim zvjerima, a ne reagiraju, iz bilo kakvih razloga)
    ne mora to sluzbeno proslijediti udruga Roda - mozete se vi skupiti i poslati pismo sa svojim slucajevima. i vas glas se cuje i moze nesto promijeniti, samo treba uciniti nesto s njim

  6. #56
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    nikako da skupim malo vremena i inspiracije da napišem priču sa poroda...
    evo ukratko:
    KBO. stigla sam sa trudovima u 1 iza ponoći,
    jaki trudovi na svake 3 min sve do 9 ujutro,
    pregled (neki koma doktor -stari mršavi, neljubazni, zajedno sa cijelom hordom studenata ) i klistir- ljubazna sestra.
    Zaključak: otvorena 3 i pol prsta
    pregled u 10 sati - mladi ljubazni doktori i
    Zaključak: otvorena 3 i pol prsta.
    Idemo u rađaonu, dje me čeka MM.
    Taj dan - ludnuca, gužva za poluditi!
    Unatoč tome, ljubazno i nasmijano osoblje- da dobro vidite- svi su bili super prema nama.
    Oko 11 trudovi sve jači, bebi padaju otkucaji, otvorena i dalje samo 3,5 prsta. Svima je jasn oda nešt nije kako treba...
    Doc mi prokida vodenjak i objašnjava šta radi, misli kako će na taj način možda malo ubrzati otvaranje,
    zbog niskih otkucaja mi ne daju da se ustanem al ise smijem okrenutu i namjestiti kako želim. Iako je MM bio sa mnom, non stop nas je netko obilazip i pitao kak ose osjećamo! MM je sa sobom imao mobitel, maramice, vodu, fotek... i nitko se nije bunio, čak sam i ja pila vodu.
    Oko 12h dolazi doc i kaže da bi mi možda druip pomogao da se otvorim....
    daju m idrip i trudovi postaju nemogući, gubim svijest između njih... i dalje su na tri minute..
    Drip na maksimumu, trudovi koma a i dalje se ne otvaqram.
    Dovoze uzv u box jer sumnjaju da se bebi omotala pupčana vrpca oko vrata.
    Nakon toga me doc rukama otvara... bolovi gori od trudova...
    i tako sve do 10cm, svako otvaranje bilo je rukama jer se ja uopće nisam otvarala.
    Oko 15h daju mi kisik...
    cijelo vrijeme sam pravilno prodisavala trudove, a doc me par put apitala jel imam snage i jel mogu... jer će se porod očito odužiti, kao opcij usu mi nudili i carski, no savjetoval isu mi da izdržim prirodno.
    Malo prije 16 h osjetim da više ne mogu kontrolirati tiskanje i mm zove doc.
    tri doc i tri primalje, MM i ja - zajedničkim snagama tiskamo Gretu van.
    Ne ide... Meni krv curi iz nosa u potocima... Epiziotomiju su odgađali do zadnjeg treba- na kraj usu ju ipak napravili.
    Idem oopet- trudovi i dalje na 3 min, tiskam između trudova i doc mi kaže kako će mi rukom pogurati trbuh.
    Sitorica Greta izmučena napokon izlazi van.
    Pupčanu vrpcu ne režu odmah, nego mi ju daju na prsa.
    Vrpcu je prerezao MM.
    Nakon vaganja i brisanja, ostavljaju nas same desetak min jer smo rekli da su moji roditelji na putu prema Os i da će biti pred rađaonom za 10 min.
    Kad su stigli- iznijeli su im zajedno sa MM Gretu i dozvolili slikanje.
    mene je šivala dokotrica, ljubazna i prekrasna!
    Tjekom cijelog poroda su me hrabrili i govorili kako mi dobro ide...
    Iako je apgar bio 10/10, porod je okarakteriziran kao težak ,G je imala povišen hematokrit, a razlog neovaranja i ne spuštanja bebe je prekratka pupčana vrpca, što se prije moglo a i nije moralo vidjeti na uzv. Jednostavno je bilo tako!

    ja osobno, a i MM imamo jako ugodno iskustvo, iako je porod bio jaaako težak i poprilično traumatičan, ali osoblje rađaone mi ga je uvelike olakšalo svojim ponašanjem.

    i u boksovima oko mene su žene vrištale i zapomagale i nisu slušale upute doc i sestara, pogotovo za disanje (koji ipak imaju više iskustva i mislim da ih treba pratiti)
    ja osobno mislim da sam svaki atom snage usmjerila na rođenje svog djeteta i jednostavno mi nije ostalo ni malo za vikanje, zapomaganje i slično.

  7. #57
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    da ne mislite da se nisam educirala o prirodno mporodu i imala i plan poroda, ali kad djetetu padaju otkucaji, kad se ne otvarate i kad beba jednostavno neće van.... ipak su doktori i medicina tu da pomognu.
    Možda mi drip nije trebao, ali ja ga nisam odbila jer su mi liječnici oko mene ulijevali povjerenje.
    Da sam koji mslučajem odlučila roditi doma potpuno prirodno... tko zna što bi se dogodilo.
    Mislim da bi opet u istoj situaciji odabrala i drip i epiziotomiju i ručno otvaranje (na što bi se prije naježila), jer se na kraju krajeva isplatilo.

  8. #58
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    auuuu, ivaa

    nisam znala da si se tako namucila!

    ovo otvaranje rukom?! :shock: :shock: najezila sam se! svaka cast sto si sve izgurala! mah, joj svasta mi zene mozemo.... bravo za osoblje bolnice!

    sve se ispalti za nasu djecu


  9. #59
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    cijelo vrijeme sam pravilno prodisavala trudove, a doc me par put apitala jel imam snage i jel mogu... jer će se porod očito odužiti, kao opcij usu mi nudili i carski, no savjetoval isu mi da izdržim prirodno.
    ivaa, cestitam na bebi! drago mi je da porod nisi dozivjela kao traumatican, usprkos svemu.
    samo bih htjela reci da je ovo sto si ti prosla svjetlosnim godinama udaljeno od prirodnog poroda - tako da njihova opaska da pokusas izdrzati prirodno, da nije tuzna, bila bi smijesna.

  10. #60
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    normalno je da rodilja bude 2 sata u hodniku rađaone jer ju oni moraju promatrati, a nemaj udrugo mjesto gdje ostaviti rodilje,
    mene su na kolicima izgurali na sam ulaz rađaone i putili unutra moje roditelje, MM, kumu, dvije prijateljice. Samo su ih zamolili da ako neće biti tu svih 2 sata da ih pozovu da me uvedu u hodnik jer moram biti pod nadzorom.

    zvučim kao da radim u Osječkoj bolnici
    inače sam jako kritična!

  11. #61
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj ivaa prvotno napisa
    cijelo vrijeme sam pravilno prodisavala trudove, a doc me par put apitala jel imam snage i jel mogu... jer će se porod očito odužiti, kao opcij usu mi nudili i carski, no savjetoval isu mi da izdržim prirodno.
    ivaa, cestitam na bebi! drago mi je da porod nisi dozivjela kao traumatican, usprkos svemu.
    samo bih htjela reci da je ovo sto si ti prosla svjetlosnim godinama udaljeno od prirodnog poroda - tako da njihova opaska da pokusas izdrzati prirodno, da nije tuzna, bila bi smijesna.
    nezna svaka rodilja da prirodno nije isto štv vaginalno.
    Inače žene (koje nisu na rodi ) razliku dva poroda prirodni i carski.
    Dakle- vaginalno je izraz sto svjetlosnih godina daleko od njihovog vokabulara. misli mda su zato rekle prirodno-a ne vaginalno.

  12. #62
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    sorry na gramatičkim greškama, prebrzo sam pisala, nadam se da shvaćate što želim reći :/

  13. #63
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj ivaa prvotno napisa
    da ne mislite da se nisam educirala o prirodno mporodu i imala i plan poroda, ali kad djetetu padaju otkucaji, kad se ne otvarate i kad beba jednostavno neće van.... ipak su doktori i medicina tu da pomognu.
    potpis
    i na onaj dio o vaginalnom, prirodnom i carskom.

  14. #64
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Uh citam sve ove price i sad me jos vise puca ljutnja i ocaj....
    Dokle ce sve biti tako grozno...ok ekazem da nema lijepih prica i divnih iskustava ali koliki je njihov postotak?? 0,01%!!!! Ma grozno....A ako je netko procitao moju reakciju sa tecaja koju sam napisala prije koji tjedan onda vidi da se nista bas nije promjenilo...."Divna sestra Sanja" i dalje radi kao primalja i gotovo sam se posvadjala s njom na tecaju,a za doticnog mladog dotkora Dimitrija bolje da ni nekomentiram vise jer ce i meni tlak skociti.....Sta je on sin neke njuske u bolnici?! Da pa sta....i ta Sanja....ma boli me ona stvar cija je ona cura i tko joj je decko...taman da je i kcerka ravnatelja bolnice- dali joj to daje pravo za takvo nehumano ponasanje....
    Jooooj muko moja...trebam roditi za knap 2 mjeseca,a vec sam se posvadjala sa doticnim duom

    Ma i onda mi netko kaze da moram biti ok prema ljecnicima i sestrama u bolnici jer ako nisam tako ce i one prema meni....voljela bi to vidjeti.....ma bit ce ih pune sve Hrvatske novine....taman da izgubim zadnju lipu na tuzbe...

  15. #65
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    propustila sam
    tk oje Dikija komentirao u negaticnom kontekstu?
    On je bio specijalizant na mom porodu i prema meni je bio preeeekrasan!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Upravo sam poslala priču o svom VBAC-u i vidim ovo, slažem se s vama, prirodni porod i vaginalni su dvije različite stvari. Moj VBAC nije bio u potpunosti prirodan, no pod tim sam pojmom mislila vaginalni i uvijek bi se odlučila za vaginalni u odnosu na carski.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    I da, Dorotea čestitam!

  18. #68
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj Elle25 prvotno napisa
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Jer su stvarno vidjeli da dobro znam što su moja prava.
    Žalosno je da prava na porodu mogu imati samo žene koje na tome inzistiraju ili su temeljito potkovane znanjem o svojim pravima.

    Ja sam znala za svoja prava (prije poroda sam čitala na stranicama RODA-e), ali nisam bila u stanju, niti sam toliko medicinski obrazovana da se mogu upuštati u razloge njihovih postupaka na porodu i ulaziti u polemiku u kojoj me u začetku srežu riječima "da li ste vi medicinar?"
    mene često pedijatri, gastroenterolozi, neuropedijatri, alergolozi i fizijatri pitaju isto pitanje....
    samo se nasmiju kad kažem da nisam al ida bi ioni na mom mjestu toliko znali jer sm oG i ja do nedavno "visile" po bolnicama...
    Jedno je imati stav i biti educiran, a drugo je znati ponešti i natucati.... on ito brzo pročitaju

  19. #69
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Ivaa....procitaj ovaj topic od pocetka....doticni duo ima svoje prste u svakom groznom iskustvu napisanom ovdje....

    Ma ja bi najvise voljela kada bi me porodila doktorica Becarevic!! Jedna divna zena blagog lica na kojem uvijek vidim osmijeh....nadam se da cu biti te srece da ona bude u smjeni!! Rekla mi je kada krenem na preglede u bolnicu da samo kazem da idem kod nje...ona je u trudnickoj ambulanti svaki ponedjeljak..tako cu i napraviti...kada krenu ctg-ovi i pregledi oko termina samo kod doktorice Becarevic!!
    Moja svijetla tocka na odjelu ginekologije!!
    Naravno nekazem da je jedina -vjerovatno ih ima jos ali ja ih nisam ni vidjela i upoznala....

  20. #70
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    meni je bila i Dr. Crnković- mlađa doc- oko 40 god
    prekrasna, smirena i ljubazna.

  21. #71
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    cula sam ja i da je doktorica Miler dobra...ali nisam ju vidjela niti imala priliku pricati s njom pa neznam. Za doktoricu Becarevic mogu reci jer me pocetkom proslog mjeseca primila na odjel koji nije bio njen nego od Dr. Rubin i obilazila me tokot tih 3 dana sto sam lezala tamo...a nije morala...jednostavno se zanimala i bila toliko ljubazna da ja naprosto nisam mogla vjerovati!!
    Tako da sam se kod je trazila i na 3D uzv prosli tjedan i pitala je dali mogu k njom dolaziti na preglede....

    Ma vjerujem ja da ih ima stvarno ok,ali uvijek je vise onih groznih koji misle da su bogovi na zemlji i da su svu pamet svijete popili pa mogu kako i sta hoce...

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Tkonjuh, koji je odjel od dr. Rubin?
    Znate li kako se zove dr. koja ima jako kratko ošišanu frizuru? I ona mi se čini jako ljubazna. Dr. Miler je dobra, sve koje ste naveli su stvarno dobre.

  23. #73
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    IVAA svaka čast na izdržljivosti!! posebno me dirnuo onaj trenutak kad je Greta izašla,mogu mislit kako ste bili sretni
    e sad predpostavljam da će sad na ovom topiću,kao i na mnogim drugim počet rasprava o tom,da li su u osječkoj bolnici uvjeti,osoblje ovakvi,onakvi! ja mislim da je to sve individualno,možda i njima nekad nebude neki dan!
    moje osobno iskustvo je koma,nisam pala s kruške,puno sam radila na sebi da što bolje to odradim al nije išlo! porod je vodila DR.Miler,nije me doživljavala,za nju sam ila netko tko tamo leži,taj mladi specijalizant Dimitrij koji se prilično trudio,jedna sestra duge plave kose koja se zamjerila ne samo meni,nego MM jako,i još jedna starija sestra koja me je ručno otvarala,hvala joj od sveg srca,ona mi je puno pomogla! u stvari ovo je
    IVIINA priča, i iako je bilo bolno i dugo,radujte se,Greta je super!!!

  24. #74
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Ja sam mislila da je ovo IVINAA priča s poroda kad ono cjeli topić o našoj bolnici

  25. #75
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Dr.Rubin je na 1 katu...patologija trudnoce....i meni osobno je ona grozna...prvi ultrazvuk u bolnici koji sam radila je bila ona i bila je strasno neljubazna i nepristupacna. Cak mi je na kraju rekla kad sam ju pitala dali je bebica i nalaz po njenome u redu da sta ja mislim gdje bi oni dosli kada bi svima odgovarali na pitanja....kao imam svoga ginekologa i neka njemu odnesem da mi procita nalaz!! Ma zamisli...
    A i na odjelu kad sam joj lezala sam se posvadjala s njom jer mi tri dana nitko nije rekao sto mi je i zbog cega sam ostavljena da lezim....jos mi je i neku terapiju zeljeza prepisala a da mi zeljezo uopce nije trebalo niti me itko pitao dali doticne tablete smijem piti.
    Nije mi ona neka....samo uleti u sobu sa njih 10,onako rascupane narancasto crvene kose i sva nakindjurena nekim ogrlicama....proleti ko furija i nikome ni rijec nekaze.....

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    hm, citala sam vase postove i pitala se dal da ista komentiram ili ne. pa cu samo na pricu ivee reci imala si srece sto je greta super curka i sto nema nikakvih posljedica takvog poroda, inace bi ih klela.
    Beta,odjel doktorice rubin je patologija trudnoce 1 kat.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    ajd jos cu i reci da nakon 2,5mj lezanja na 1 katu doc muller i bobic mogu zahvaliti sto imam zivu i zdravu curicu, a za ostale necu komentirati da ne bi palo puno ruznih rijeci.

  28. #78
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    Citiraj mirnic prvotno napisa
    hm, citala sam vase postove i pitala se dal da ista komentiram ili ne. pa cu samo na pricu ivee reci imala si srece sto je greta super curka i sto nema nikakvih posljedica takvog poroda, inace bi ih klela.
    Beta,odjel doktorice rubin je patologija trudnoce 1 kat.
    Greta ima promjene na mozgu koje su poslijedica teškog poroda i idemo na redovite uzv i eeg i na vježbe fizijatru.
    No, ona uopće ne odaje dojam djeteta koje ima bilo kakve poteškoće, tako da su naše vježbice više mjera predostrožnosti.

    ne bi nikog klela...
    a ako bi smatrala da je netko odgovoran za nešto onda bi ga tužila. to je učinkovitije.

  29. #79
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    Drage moje citala sam sve vase postove i zao mi je sto ste imale neugodna iskustva u KBO, ja sam jedna od onih koja je imala super porod....sve super.da sam zamisljala ne bi ovako dobro ispalo...
    Uglavnom, doktorica kratke sijede kose je Dr. Galic simpaticna zenskica...
    Za mladog specijalca Dr. D.M sam cula dok sam lezala na 1. katu znaci patologija... da je živi mesar...mene nije dokucio
    Reci cu samo jedno a to je da pojedinacno nikada necemo nista uspijeti...jedino zajedno...jel zajedno smo jaci...iako sam "dobro prosla" uvijek bi podrzala bilo kakvu akciju da se poboljsaju uvijeti u nasoj bolnici...jel da je uzas uzas je...

    A sada cu vam ostaviti svoju pricu s poroda...

  30. #80
    Jonna avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    56

    Početno

    a sam svoj porod totalno zamisljala drugacije nego li se dogodlo. Iako dobro pripremljena jer smo isli na tecaj, zamisljala sam da ce me uhvatiti trudovi da cu se fino otusirati srediti i krunuti put bolnice kad ono sipak. Iako sam imala predivnu trudnocu bez povracanja, poteskoca, mucnina, bila sam veoma aktivna pokretljiva. Suprug je imao operaciju koljena i ja sam ga dvorila vozila obavljala sve za njega i nije mi bilo tesko sve dok....

    Moja prica pocinje 07.08. pet dana prije termina...

    Dosla sam normalno na CTG u bolnicu kad su me pristekali nakon pola sata rekla mi je med. sestra da se odem prosetati nesto pojesti i popiti jer se beba nije jos probudila i da se vratim za 20 min. Osla ja jesti i piti obisla sve moguce stepenice u krugu bolnice zalutala u KB Osijek, vratila se ja nakon 45 min oni mene opet pristekali kao ono beba opet spava, ja kakva sam lujka nisam imala jos ni torbu spremitu, pozvali oni moju doktoricu. Doktorica kaze "Odite vi doma, spremite torbu i dodite u 12. Ako CTG ne bude bio dobar ostat cete u bolnici, imate vi tko da vas odveze." A ja njoj "Ma, doktorice ja se sama dovezla." Izasla ja onako ljuta van i pocela vikati odma na sveki koja je isla samnom "Eto ti ga na to je sve vasa krivica, kad ste mi govorili da ostanem u bolnici da vas prestanem izludivati sa svojim spremanjem." Sutila je nije smjela nis reci jel sam ju bila u stanju koknuti... Dosla ja kuci, stavila prati turu vesa, odvrnula La Bouce pocela plesati, pjevati i spremati torbu,orilo se sve iz kuce da su radnici na gradilistu pored gledal sto ja to izvodim... Kum me odvezao u bolnicu i ja ostala, bila sam toliko ljuta da nisam mogla pricati s nikim. Primljena sam na na odjel patologije, prva soba odmah pored radaone, krevet pored prozora. Bila sam toliko ljuta i tuzna da sam plakal... jel nije mi bilo jasno zasto moram ostati u bolnici kada se ja dobro osjecam a i bebu osjetim... sto im to znaci uspavana beba, pa naravno da je uspavana skuplja snagu da izade van....

    Tako sam ja bila u bolnici 2-3 puta na dan sam isla na CTG i nikakvog poboljsanja dok nisam skuzila caku... Pola sata nego cu ici na CTG ja sam vam pravila 5 krugova po bolnickom krugu, penjala se do 5 kata i nazad, pravila cucnjeve, nebili se beba probudila.... upalilo je... ali vec je bio 10.8 a ja sam bila 1,5 prst otvorena a trudova niotkud... Tada me je Doktorica Rubinica odlucila poslati kod anesteziologa radi moguceg carskog reza, obavila ja to ali skuzila ja da moja doktorica Muller ne pomislja na to... tako da sam se ja posvadala s Rubinicom jer sam joj rekla da ja hocu roditi priordnim putem jer je mene Bog blagoslovio da rodim prirodnim putem a ako se nesto zakompicira neka me onda stave na craski. Hm tvrdoglavi bik pa ne mozem ti meni tako nesto reci a da me nisi ni pogusala nagelirati ili bilo sto s menom raditi...

    Dosao je i taj utorak, 14.08. U jutarnjoj viziti doktorica rekla neka dodem na pregled tak je i bilo, ja dosla zadnja na red i tu pocinje...
    "Stavili smo vam gel, 2 sata morate lezati, ne smijete ustajati mozete lezati na ledima i bokovima, u pola deset se dignite i dodite na CTG." Na to ja ni 5 ni 6 dizem se sa ginekoloskog stola, a oni meni "neeeeee, kuda cete vi" a ja "Pa u krevet" lezite tu mi cemo vas odvesti...meni to bilo smijesno jer su me vozili ko da sam nepokretna a ja totalno zdrava... Smile Smile Smile i tak ja lezala i pocelo mene hvatati, puhla ja lagano, ali sam se sjetila moje sestre Mile koja mi je rekla "Dok god pricas, dobro si." Tak je i bilo, latila se ja telefona i pricala ja sa svima, cimerica u sobi me je samo snajpala sto ja radim, osla ja na CTG a ono opet nista... Doslo vrijeme za posjete osla se ja setati malo me porbadalo ali sve sam ja to podnosila, nisam se dala, dosao i rucak, a ova meni kaze "Nema tebi rucka" ma sta nema ja sam sva normalna dobro mi je. Morala sam pitati gl. sestru jel smijem jesti, a ona ti meni "Ako mozete jesti jedite vi ste prvotorka ima kod vas jos vremena.." Osla ja jesti finu juhicu, gumenu govedinu i kiseli paradaj sos. Iako sam prvi puta narucila od kume pastasutu. No nisam mogla jesti jer me pritiskalo sve cesce. Dosla ja u sobu, otisla se otusirati se izdepilirati se, a cimerica Karmen me je stalno pratila, bojala se za mene, a ja lujka hlada ko led Smile . Zatim sam otisla na pregled i na klistir, iako sam se imala averziju od toga imala sam ludo iskustvo s time ibas mi je bilo dobro dok sam se praznila, dosla je sestra nakon 15 min da poslusa bebine otkucaje a ja sam jos uvijek bila na wc. Nazvala ja muza pa mu recem. "Znas ljubavi, ja polako idem u radaonu pa ti polako se spremi i dodi." Nisam htjela praviti paniku jer znam kakav je on. A on meni kaze kad da doem za jedno 2-3 sata, (ponukan tecajem kad zenu prime da muz dode za sat dva." A ja njemu "Kretenu jedan jel ti hoces prisustvovati porodu ili ne!" Tu me pocelo sarafati sve jace, nazvala ja seku Milu da malo popricam, nakon kratkog pricanja kaze ona meni, "Aha puses puses, dolazi dolazi, samo tako i smije se" a ja njoj hebi se i poklopim slusalicu... Dosla je sestra i odvela me u radaonu...

    Kada su me pristekali na desni bok u 14:20, i dosla babica, a ja njoj: "Sada ce doci moj muz, moj muz ce sada doci." Tako je i bilo. Sjeo on pored mene, bljed ko krpa, "Ljubavi jesi dobro" kazem ja, a on "Da, da jesam". Spavala sam ja medu trudovima, jel sam se sjetila svoje Stele koja je pricala, samo se opusti, samo se opusti, odamraj se i spavaj... Tako je i bilo. Nakon nekog vremena pocela sam pricati sa svojim muzem. "daj mi nesto pricaj sto sutis" "Pa ne znam sto da ti kazem" Uglavnom tak je on meni poceo pricati stvari na koje sam ja morala odgovarati, a to me zivciralo jer nisam imala snge da mu odgovaram. "Odjednom sam mu pocela prigovarati sto se toliko namirisao, a ja se tu poradam. Tuznim glasom je rekao" Pa morao sam se obrijati da budem lijep svojoj bebici. Posto je kod nas bila opcija curica decko curica, vise nismo znali sto cekamo... Tada je dosao neki drugi smrad, a ja vicem "Tko to tu sta pece, a ja se poradam. Dolazi babica "Joj oprostite mi pecemo kokice" a ja Confused Stiskalo je sve vise,a isto tako sam muzu ruku stiskala jos vise, kada su me poceli jace, uhvatila sam se drugom ruku od sipku nogara, kada me je jedan probo opsovala sam muzu "P.... ti materina" a on se Smile. Oko 17 sati ja kazem muzu "Joj ljubavi, ja cu se ukakati, sad cu se ukakati, joj." Zove on babicu dosla ona kze znam to je normalno pritisce vas ali nemojte jos tiskati. Ma kak da ne tiskam kad vise ne mogu izdrzati, sad cu se ukakati, sad. Nakon toga pocelo je sve cesce i sve bolnije, a ja sam pocela vikati" Joooooj, sto me boli, glupaco ne deri se sto ti je, a joooooooooooj glupaco prestani se derati, a jooooooooooooj, joj sestre oprostite sto se derem, a jooooooooj." A sestre su umirale od smijeha i govorile da se nis ne brinem da je sve u redu, da imaju vise takvih ko ja da bi im posao bio laksi... Dok smo mi tu cakulali, dosla doktorica pogleda ona mene, i odjednom "Ajmo noge gore" Pocelo je tiskanje, jednom, drugi puta na treci puta doktorica me stisla laktom, a ja njima "Sta je malo ste me capnuli" Na to se moj muz diao da vidi i odmah je sjeo jel je vidio glavicu, malo mu se smracilo. Na cetvrti puta osjetila sam neki katapult, neko olaksanje a ja njima" Juuu, sta je to bilo" a ono odjednom "Kmeeeeeeee, kmeee" a ja ti mojoj curki kazem"Pi... ti materina, hebem ti tatu!" I odjednom ja njima. "Nemojte rezati pupcanu vrpcu, tata ce rezati , tata ce rezati, ljubavi jel hoces" Naravno da je htio nije imao drugu opciju i tako je nas babica uslikala sve troje... i moju gospodu Smile Smile Smile Kada su mi ju stavili u narucje, izljubila sam ju, pomirisala jel sam morala reci Steli da li beba smrdi jel je rekla da su njene cure smrdile Very Happy . Cvrsto ju stisla zagrlila i rekla "Pa ja sam mama" Jonna je bila 3700 i 51. Usla u radaonu u 14:20, a curka je dosla na svijet u 17:45.

    Dok su me sivali ja sam lagano cakulala sa svojom doktoricom Muller koja je bila zakon, kada su me sredili odvezli su me van da vidim svoje, sva sam se smijala i pricala dogodovstine, telefonirala mahala curama sa svoga kata. Cak sam pitala kumu gdje je moja pastasuta jel sam umirala od gladi.... na kraju je zavrsila u mojoj busi....

    I eto jedna vesela i nasmijana prica s poroda kao i moja curka Saint

    Kiss

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Jonna super priča!

    Baš mi je žao što imate loša iskustva s dr. Rubin. Bila mi je na oba poroda i puno mi je pomogla (između ostalog spasila mi je maternicu), uvijek u gužvi ali je uvijek imala lijepu riječ za mene.

    Nisam susrela mladog dr. o kojem pričate i stvarno nemam primjedbe za doktore s ginekologije. Svi s kojima sam se susrela su bili ok. Sestre su bitnije jer ipak su one najviše s nama, doktori dođu i odu.

    Pink-OS, beba vam je prekrasna!

  32. #82
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Istina da je sve individualno i ovisi koga je zakačila koja smjena. Nas nekoliko je doživilo dr. Dimitrija i sestru Sanju u "najboljem" izdanju , pa baš i ne nosi lijepe uspomene na KBO! Iako, najljepše iz cijele te priče je moj mali miš!

  33. #83
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    U potpunosti se slažem sa VECKY!

  34. #84
    Pink-OS avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    441

    Početno

    Moram još nešto napisati,pošto sam tamo ležala satima,nekoliko je žena rodilo a iz boxa do mene se čulo kravo jedna,ti ćeš meni reći što trebam raditi,da si u stanju roditi nebi mene ni trebala itd. zamislite kako smo se ja i mm osjećali,došlo nam je da se pokupimo odande pa kako nam Bog da!

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    Joj, prestrasno.. Žao mi je sto ste to prozivile, nisam ni ja imala predivne porode u Splitskom rodilistu al opetsu bili bolji nego taj...

  36. #86
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Jonna baš sam se nasmijala!! Drago mi je da si imala tako dobar porod, kod tebe to zvuči kao da si usput rodila taj dan.
    Jel se mi poznamo?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Sretna sam što u KBO ima i lijepih trenutaka, ali moraju priznati sve one koje su imale lijepe trenutke, ali većina njig bi trebale zaključiti da je njihov suprug bio na porodu s njima, a one koje su bile same (najčešće) nisu dobro prošle.
    Jedno je imati stav i biti educiran, a drugo je znati ponešti i natucati.... on ito brzo pročitaju
    Opet moram naglasiti da nije u redu da pozitivna iskustva mogu imati samo one žene koje su educirane i imaju svoj stav, nego je to pravo i onih koje nemaju pojma o tome. Moram ipak primjetiti humanost malih ljudi i veterinara, kad tele kravu koja ima problema, puno puta joj znaju lijepo pričati i maziti ju, a žene to nisu zaslužile ZAŠTO?

    Ne znam koliko su krave educirane što se tiče veterine, ali od našeg veterinara puno bolje prolaze nego žene od nekih ginekologa u KBO.

  38. #88
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    potpisujem elle. sve rodilje bi trebale imati jednak tretman, human i pun razumijevanja i podrske.

  39. #89
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Slazem se....ali kako mi se cini to je jos sto svjetlosnih godina daleko od nase bolnice i da bi ljudi koji u njoj rade.....U biti prvo bi trebalo promjeniti vec davno utabane staze prema kojima uce ljecnike u skolama i na fakultetima pa onda promjeniti politiku bolnice i mozda se tada nesto znacajno desi!!

    Evo cisti primjer od jucer...dragi mi rasjekao saku i morala sam s njim na traumatologiju...tko je i jednom bio tamo zna kako se tamo radi,kolika je guzva (cak i kad nema ljudi njima je guzva)......bilo je mozda 4 ljudi prije nas i svi su trebali prvo rengen pa tek onda ljecniku....ne mi smo cekali 3 sata da ga ljecnk uopce pogleda i kaze treba li sivanje ili mozemo doma.
    U medju vremenu je doslo jos hrpa novih ljudi i dakako svi su usli prije nas.....srecao pa mi je naisla kuma koja radi na kirurgiji pa je isla pitati gdje je zapelo....iza toga je odma pozvan u salu na sivanje stim da prije uopce nije ljecnik vidio ranu.

    Sestra na prijemnom salteru se dere,ljecnici setkaju ko na promenadi umjesto da rade,....ma strasno....izgubili vise od 3 i pol sata na cekanje za 3 sava koja je dobio!!

    Jednostavno nam je politika bolnice u banani i dok se to ne rijesi bit ce tako kako je... :/

  40. #90
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ma stanje tamo je prestrašno! Očito je većina uposlenika tamo "radi plaće", a tko šiša ljudske odnose!

    Ja se često pitam što bi bilo samnom da MM nije bio!

  41. #91
    ivaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    733

    Početno

    e da,
    činjenica je da educirane i samouvjerenije (koliko je to moguće biti kad prvi put rađaš) bolje prolaze...
    a i ako je M na porodu- mislim da je osoblje definitivno pitomije....

    mislim da bi sa tim ljudima netko trebao "raditi" - educirati ih, poslati na neke seminare.... malo im objasniti kako se ponaša prema ljudima....
    ili da su im kontrole malo strože, jer u bolnici kad se jednom zaposliš, nemaš brige, moraš gadno sra.e napravit da ti daju otkaz,
    pokoju ženu nazvati kravom jednostavno kod nas nije razlog ni za opomenu, a kamoli otkaz.
    to je ipak žalosno, bez obzira na loše uvijete u kojima rade....

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    ivaa, u potpunosti se slažem s tobom

  43. #93
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    samo da kazem ukratko kako je meni bilo na porodu; sestre, doktori svi su bili ok, jako sam zadovoljna i porod mi je ostao u lijepom sijecanju. Iako sam imala i plan poroda, nisu me gnjavili zbog toga, a ni ja nisam bila zahtjevna, nisam trazila neke stvari koje sam unaprijed planirala, jer nisam imala potrebu. Sestre na odjelu babinjaca i za bebe su sve bile ok, osim jedne kojoj nazalost ne znam ime, (mozda neko zna?: poluduge svijetlije kose, oko 50-tak godina, niza...), ali sam je dobro zapamtila i ako se ikada sretnemo opet tamo, znam kako cu se postaviti.
    zaista, u najboljem sjecanju mi je ostala sestra Pavica, koju smo i prije negdje spominjali, ma predobra zena!

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    6

    Početno

    nisam bila na ovom podforumu vec jako dugo, pa evo me malo da skicnem ima li sto novoga u KBO.

    Vidim da su price vrlo slicne s neljubaznim osobljem.
    Sto je najtuznije vecina lijecnika je sasvim ok, mene je primila Dr. Rubin, iako ju prati glas da protrcava hodnicima i stalno je u trku, mislim da je vrlo korektna i strucna.
    Meni je puno pomogla.
    Izblajhana............... da i meni je bila u boxu, i rekla da joj ne pusem u lice jer uzimam djetetu kisik.................i jos ostale neugodne sitnice........koza jedna neljubazna. Ta ce vjerovatno jedan dan naici na nekog tko ce joj ocitati bukvicu, ili ostati bez momka..................

    NIsam spomenula da ja imam Bechterovu bolest okostava mi kraljeznica i veliki zglobovi, tako da mi je i prsni kos poceo okostavati i iz tog razloga tesko disem i u normalnoj situaciji disem ko riba jer hvatam zrak, to nikoga nije bilo briga, a trudovi i pritisak na kraljeznicu i kukove mi je mogao i slomiti nesto (osteoporoza) , ali na svu srecu nista nije poslo po zlu

    Svima nam je u tim trenutcima najbitnije dijete i nikome se ne svadja jer kad ti netko tada kaze da cinis lose djetetu naravno da se smrznes.......

    Tuzba , ma ne, ta gospodicna nije vrijedna povlacenja po sudu jer nista necemo postici, ona ce nastaviti raditi u bolnici kako je kod nas i praksa, a ja time necu dobiti bas nista.

    Nasa princeza danas ima 10 mjeseci i 15 dana i pocela je hodati prekrasno je malo stvorenje, mala maza i velika mustra...................

    pusa svima i nadam se da ce stvari ipak krenuti na bolje.................

  45. #95
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj sanela1 prvotno napisa
    Tuzba , ma ne, ta gospodicna nije vrijedna povlacenja po sudu jer nista necemo postici, ona ce nastaviti raditi u bolnici kako je kod nas i praksa, a ja time necu dobiti bas nista.
    sanela, nije istina. dok god se nitko ne buni, dok god se nitko od pacijentica nije pozalio na nju, ona ce se i dalje tako bahato i bezosjecajno ponasati.
    iako nam se to ponekad ne cini, bolnicama je ipak stalo do njihovog dobrog glasa. i ako se netko pismeno ili usmeno pozali na nekoga, sigurno ce biti primijeceno. ako se takva pisma pocnu gomilati, nesto ce se sigurno poduzeti.
    pa nisu oni bogovi. upravo zbog ovog stava, 'ionako se ne moze nista promijeniti', nista se niti ne mijenja. sad mozda ta ista babica terorizira neku drugu rodilju, jer zna da smije i moze - pa nitko se nije zalio na nju, valjda su rodilje zadovoljne?.....

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    6

    Početno

    ma naravno da se nesto treba, ali kod nas je tako tesko doci do nekakvog pomaka.
    Dok sam bila trudna, dvije trudnice su umrle tih mjeseci i trio lijecnika je bio optuzen za nemar........ Ne bih navodila imena jer ne znam kako je zavrsilo.......

    Znam samo da troje optuzenih je normalno radilo za vrijeme sudjenja, nisu bili ni suspendirani, tj. pisalo u novinama da jesu, a meni su svako jutro bili u viziti i radili preglede.................

    Tako da mislim da jedna neugodna sestra koja eto na svu srecu jos nikog nije ubila svojim ponasanjem, stvarno nije vrijedna.....................

    Ma samo nek klinci budu dobri, zivi i zdravi, kad sam dobila princezu u sobu nisam se ni sjetila da je postojala neka koza u radjaoni.............

    pusa svima

  47. #97
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    je, vrijedna je, jer njeno ponasanje itekako utjece na porod zena koje su oko nje. ali dobro, kako god...

  48. #98

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam davno napisala priču o svom porodu u KBO, ali ju je Felix greškom izbrisala, tak da mi se ne da ponavljati.

    Zapravo, ja imam super iskustvo s poroda, negativno sa sestrama na odjelu patologije trudnoće i nekim doktoricama (budući su me ostavili 25 sati od puknuća vodenjaka bez antibiotika pa smo i Luka i ja dobili infekciju)

    Ali sam porod mi je bio odličan, a dr. Selthofer (mislim da se tako zove) je bio divan. Ne mogu ništa loše reći niti za primalje niti za njihov odnos prilikom poroda, a niti za doktora.

    Očito je važno u koju se smjenu "upadne" :?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Smatram kako bi svi trebali uputiti prigovor ili žalbu, u suprotnom neće biti poboljšanja.

  50. #100
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    cure, onda se dogovorite.
    ja nisam imala primjedbi. na srecu.
    nego, ta plava koju spominjete, kako se zove? moze informacija na pm?

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •