Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Izgleda sam najfriškija s porodom.

    Naime, ja imam samo pozitivna iskustva izgleda. Meni je u utorak (15.9.) u 16 h točno (mala moja mišica sve u minutu radi) pukao vodenjak, lagano tuširanje, malo vremena za zadnju normalnu kofi i put bolnice. Super ljubazna starija sestra (nemam pojma kako se zove, ali je obično na recepciji) odvela me u trudničku, obavili ctg, mjerenje, tlak i pregled kod dr. P.. nešto Lovrić, koja me super strpljivo i nježno pregledala i rekla, hajmo lagano na odjel, bit ćete vi brzo. U tom trenutku, otvorena još uvijek samo 3 prsta i bez trudova.

    Jedva su mi našli krevet na 1. katu gine (dakle, ne na patologiji trudnoće, već baš na gini), jer je takva gužva da to nije normalno. Žene čekaju u rađaoni satima da im se nađe krevet! Kao da su svi navalili rađati u isto vrijeme

    U 20 h meni počinju trudovi (opet u minutu moja Nina kuca) i to odmah na 5 minuta, ali nisu strašni. Oko ponoći dolaze na svake 2 minute i poprilično su žestoki. Moram pohvaliti sestru Anitu na tom odjelu gine, hodala je samnom, svako malo ispitivala jesam li dobro, ma sve 5. Za razliku od zadnjeg puta, odmah sam dobila antibiotik nakon puknuća vodenjaka.

    Procjena na UZV - beba veća od 4.600 kg :shock: :? :shock: Umrla sam od strana! Dolazimo u rađaonu, kažu, klistir ne treba (nisam naime ni ručala ni večerala), brijanje ne treba (zrihtala ujutro sve), taman oko 1.30 h popunjeni svi papiri i stavljaju me na stol. Klasika, ajmo na bok da ubrzamo i pojačamo trudove i tu mi bilo dosta već svega. Mrzim taj bok, ne znam zašto ga toliko forsiraju, ali činjenica je da sam zaista dobila trud za trudom i eto, u 3.30 h došla mi je moja Ninuška - 3.790/51 - buca mala, ali ni traga od one procjene na 4.600 kg

    I onda iznenađenje: "Želite li biti sa svojom bebom?" ... ja odgovaram "naravno" i tako meni Nina ostala skoro sat vremena, odmah sam ju podojila i evo, 5 dan života legica sisa kao luda mlijeka u izobilju i sve 5.

    Iz bolnice smo izašle jučer, 4-ti dan, jer je dobila laganu žuticu pa se cura morala iskvarcati prije izlaska

    Uglavnom, osoblje - 5, doktorica - 5, sestre na odjelu - 5... zaista bih griješila dušu kad bih rekla bilo što loše.

    Eto, to je moje iskustvo od prije 5 dana i nadam se da će svi imati tako lagan i ugodan porod kao i ja.

    Sretno!

  2. #102
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Draga Jenz od srca ti čestitam i tvojoj maloj Nini želim dobrodošlicu na ovaj svijet. Baš mi je drago da si zadovoljna i da si stigla kući

  3. #103
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Jenz, čestitke od srca i tebi i Nini. Baš je lijepo čuti ovako sretnu priču. Nadam se da nisi izuzetak i da se praksa naše bolnice popravila.

  4. #104
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cestitam
    a epiziotomija i nalijeganje na trbuh? rezanje pupkovine?

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    ništa nije bilo od svega (ja rađam izgleda jako lako)

    što s rezanjem pupkovine? :?

  6. #106
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Dakle nisi imala epiziotomiju? Nisi ni popucala?
    Koliko znam nalijžu na trbuh samo ako je stani pani kao što je bilo kod mene, ako beba mora brzo van.

    A jel se još uvijek ništa ne smije unijeti u rađaonu?

  7. #107
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    što s rezanjem pupkovine?
    jesu li rezali odmah ili tek nakon sto je otpulsirala?

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    uh, ne znam jel otpulsirala ili nije, ali nisu ju rezali odmah... to stvarno ne mogu odgovoriti, jer kad sam vidjela Ninu, ništa me više nije zanimalo baš :D

    nisam ni popucala, niti šivana, ma ništa :D

    ko curica

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    da, još uvijek se ništa ne smije unijetu u rađaonu, noge su mi se smrzle, mislim, šta im čarape smetaju!? :?

  10. #110
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Jenz-čestitam ti na Nini od srca i zaista mi je drago čuti da si tako zadovoljna sa svime,dakle ima nade za KBO (iako sam ja i dalje dosta skeptična :/ )...

    Bilo bi zaista predobro kad bi bilo više ovako zadovoljnih mama

    Meni je recimo bilo grozno što su mi odnijeli R. par minuta nakon što se rodio,to mi je bilo užasno....uz objašnjenje da je to rutina .... nažalost,mislim da ima tu još puno "rutina" za ispravljanje!

  11. #111
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    da, još uvijek se ništa ne smije unijetu u rađaonu, noge su mi se smrzle, mislim, šta im čarape smetaju!? :?
    bit ce da nisu sterilne

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Jenz čestitam!

  13. #113
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    iako je od mog poroda prošlo već 3 godine evo ovdje možete vidjeti kako je to onda sve skupa izgledalo

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=19094

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Donna, ja sam rodila 29.09., isto carski, možda smo se i vidjele negdje na hodnicima.

  15. #115
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    da, još uvijek se ništa ne smije unijetu u rađaonu, noge su mi se smrzle, mislim, šta im čarape smetaju!? :?
    bit ce da nisu sterilne

  16. #116
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa Beta možda smo i iz iste sobe ja bila na 4 katu nas 5 čini mi se

  17. #117

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    da, još uvijek se ništa ne smije unijetu u rađaonu, noge su mi se smrzle, mislim, šta im čarape smetaju!? :?
    bit ce da nisu sterilne


    imam sreće, ovaj put barem nisam vidjela niti jednog žohara

  18. #118
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Meni je recimo bilo grozno što su mi odnijeli R. par minuta nakon što se rodio,to mi je bilo užasno....uz objašnjenje da je to rutina .... nažalost,mislim da ima tu još puno "rutina" za ispravljanje!
    Zato je mene oduševilo kad sam na ambulanti za uzv u prizemlju gine vidjela Pravilnik o dojenju koji od lipnja 2008. vrijedi u KBO. između ostalog jasno je navedeno da majka ima biti pravo s djetetom neposredno nakon poroda (mislim da se radi o 30 min i li 1 satu), te da se poslije tog vremena dijete može maksimalno na sat vremena odvojiti od majke (radi kupanja) i nakon toga počinje rooming in. Osim toga zabranjeno je i dohranjivanje, osim ako to izričito ne propiše liječnik, dude, varalice, ako se i dohranjuje to mora biti žličicom i tako. Uglavnom ja sam presretna, jer je sada pravilnikom propisano ono za što smo se prije trebale boriti.
    :D

    (Meni su Zvrndala uzeli odmah nakon poroda (2 sata ujutro) i nisu mi ga dali do poslije 11 sati. Bila dam luda. )

  19. #119
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Tomita-tnx na info,nisam ni znala da je uveden novi pravilnik ...isto tako,sve što si navela zvuči pohvalno za KBO...voljela bi da se jave cure koje su se i uvjerile da to zaista funkcionira po pravilniku..(nije da ne vjerujem,ali ono..)

  20. #120
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    meni su ostavili malog odmah poslije poroda da sisa, jer sam to trazila, i bio je samnom punih 2 sata dok me nisu odveli u sobu.
    kad sam dosla u sobu, odmah sam ga trazila i dobila sam ga prilicno brzo, sad tocno koliko ne sjecam se, ali mislim da je bilo oko pola sata-sat kako su mi ga donjeli, jer sam to trazila.
    bila sam presretna!

    takodjer, sisao mi je jos na pupcanoj vrpci! i to je sve bilo u 11 mjesecu prosle godine.

  21. #121
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Cokolina-super za tebe i bebača.I ja sam tražila pa mi nisu dozvolili da ostane samnom,čak su i mm-a odmah najurili van jer kao smeta im nakon poroda dok oni sve obave.
    Kad sam došla u sobu tražila sam da mi ga odmah donesu (došla sam gore oko 8 ujutro,a donijeli su mi ga oko 2 ili 3 popodne,ne sjećam se sad točno)...to je bilo 2005. godine...

    Ok-dakle neki zaključak bi bio da stvari dobro napreduju kod nas i da ima nade za što ljepši porod i za majku i za bebu...super!!

  22. #122
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ma ja si sve mislim da su mi dali jer je to bilo usred noci, u 3 ujutro i nije bilo guzve. fino sam rodila u miru i bez velike strke.

  23. #123
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    I ja bi voljela da se javi rodilja sa svježijim iskustvom. Možda bi bilo dobor i otvoriti novi topic da bude uočljiviji.
    Meni svakako taj pravilnik ulijeva povjerenje jer se u bilo kojem trenutku možeš na njega pozvati, a oni se toga moraju pridržvati.

  24. #124
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Pa evo Jenz je rodila prije neki dan.

  25. #125
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa
    I ja bi voljela da se javi rodilja sa svježijim iskustvom. Možda bi bilo dobor i otvoriti novi topic da bude uočljiviji.
    Meni svakako taj pravilnik ulijeva povjerenje jer se u bilo kojem trenutku možeš na njega pozvati, a oni se toga moraju pridržvati.
    Dok stigne "četvrti za belu" sigurno ćemo i dorotea24 i ja imati štošta (nadam se dobrog) za napisati na ovom topicu pa će biti svježih informacija

  26. #126
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoju pricu s poroda. Proslo je vec 3 i pol mjeseca (rodila sam 14.6.2008.) ali sjecanje je prilicno svjeze. Moje je iskustvo zaista dobro i jako mi je zao onih koji su prosli drukcije. Doduse, kod mene nije bilo nekakvih komplikacija pa je pitanje kakvi bi bili da ih je bilo. Dakle: trudovi su poceli u 4 ujutro, tj.bol u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju. Nisam ni bila sigurna je li to to. Pocela sam odmah zapisivati na papir da ih mogu pratiti. Kad se MM probudio, pomogao mi je da se obrijem (nisam vidjela od trbuha ) jer nisam htjela da me tamo briju. Nekako sav si jadan, u bolovima i jos da me tamo i s tim muce. Savjetujem svakome da to obavi kod kuce. Onda je MM otisao raditi jer sam mu rekla da je pitanje da li je to stvarno to ili ce mozda i stati. A meni su kasnije dosle dvije prijateljice i lijepo sa mnom pricale, jos smo se slikale i zafrkavale a najsmjesnije je bilo kada mi dodje trud, onda ja zasutim i disem a one isto zasute i gledaju u mene. Onda prodje, zapisemo vrijeme i pricamo dalje Nisu to bili ne znam kako veliki bolovi a i nije da su se razmaci skracivali, bilo je kako kad. Oko 12h sam jos nesto pojela, otusirala se i javila MM da bi mozda bilo pametno da lagano krenemo u bolnicu jer ovo ne prestaje pa je onda valjda to to. Samo da napomenem da sam od 36. tjedna bila otvorena 2 prsta. U 13h smo dosli, isla sam na pregled kod dr. Bobic koja je bila vrlo draga i na ctg gdje je bila jedna prilicno mrzovoljna sestra koja me onda i odvela gore na klistiranje. Bila sam otvorena 6 prstiju. Osjecala sam se jadno sto nisam mogla ici u gacicama, nego samo u spavacici a ulozak (jer sam poslije pregleda malo krvarila) sam nekako drzala dok sam hodala da mi nasred hodnika ne bi pao na pod. Mislim, da li je problem gore skinuti gacice i u krajnjem ih slucaju baciti u kos za smece?? Ali dobro, presla sam preko toga. Srecom, mrzovoljnoj sestri je zavrsila smjena pa je otisla..he,he E onda mi je slijedio najgori dio zbog sestre koja mi je spicila vrelu klizmu i valjda spalila crijeva Ja se o klizmi nisam raspitala tj. samo sam znala da cu ju dobiti. I pojma nisam imala koja toplina vode treba biti. Poslije su mi rekli mlaka. Da sam znala vec bi nesto rekla, ovako sam sutjela. I naravno sve mi je odmah pocelo izlaziti van, jer ko bi to izdrzao u sebi i onda mi je sestra mrtvo hladno rekla da mi sad nece praviti novu klizmu, nego ce mi vratiti ovu sto je izasla. A mozete misliti da nije izasla cista klizma Eto, to mi je stvarno bilo prestrasno...Naravno da kad je ona otisla, ja sam istog trena bila na wc-u i nema sanse da bi izdrzala 5-10 min kako mi je ona rekla. Jer to je jednostavno curilo van. Pardon na opisima ali tako je. Kad sam se uspjela dignuti sa wc-a, setala sam po hodniku, boljelo je, ali nista nepodnosljivo. U 15.30h su me odveli u box, stavili braunilu iz prve i doveli MM-a i to je zaista bilo jako umirujuce. Savjetujem svima muza na porodu! Doktorica me pregledala, jos uvijek sam bila 6 prstiju otvorena pa sam se malo uplasila sto se nista nije pomaklo. Onda mi je rekla da ce mi probusiti vodenjak i da ce mi onda trudovi postati jaci. Busenje nije nista boljelo, jedino je bilo smijesno kad je voda pocela curiti, imas osjecaj da si se dobrano upiskio. Stavili su patku ispod mene, kasnije ju maknuli ali to je i dalje curkalo. Ja sam se ispricavala jer mi je bilo neugodno (mislim??) a sestre su rekle da je to sve normalno. Rekli su mi da legnem na desni bok, tu se kraj mene smjestio MM, ja sam ga uhvatila za ruku i kako je dosao trud, kidala sam mu prste i prodisavala. U neko vrijeme sam dobila Spazmex (mislim da sam sama pitala sta mi to daju) a trudovi su bome postali gadni. Taj pritisak na guzu mi je bio grozan. U tom trenutku stvarno mislis da ces se raspasti. I tako je to trajalo i onda je dosla doktorica, pregledala me i rekla da sam potpuno otvorena i da cemo sada tiskati. Dosla ona klizmaticna sestra (uh, majku joj...), babica, doktorica i MM i svi vicu ajde, ajde. A ja tiskam i tiskam i nikako. Onda mi je klizmaticna nalegla na trbuh, par puta i bebacica je bila vani. Problem je bio u tome sto mi nitko nije rekao da je glava vani i da jos treba samo ostatak pa sam ja bila sva unezvjerena da se nista ne dogadja! MM je prerezao vrpcu (ne znam da li je pulsirala) i dobio nasu curicu prvi a onda su ju dali meni da ju podojim, medjutim to je bilo neuspjesno. Onda me doktorica sivala jer sam malo popucala, epi nisam imala i rekla mi da nisam jako pukla i da je sve super ispalo. Rodila sam u 17.45h makar se meni sve to cinilo puno duze. Na odjelu su sestre bile jako dobre, mucili smo se sa sisanjem, puno su mi pomogle, masirale me, izdajale i savjetovale me. Zaista su davale sve od sebe Bilo je i kod mene nemilih dogadjaja ali sve u svemu jako sam zadovoljna jer su zaista svi osim klizmaticne na pocetku bili ljubazni, nisu me tretirali kao zivotinju, da sam se osjecala ugodno, nisam ali nije ni da sam imala traume. E sad, da je bilo komplikacija, tko zna kako bi sve izgledalo. Mislim da treba ici s optimizmom i obavezno povesti muza jer biti sam u boxu dok traju trudovi,...ne znam, ne bih voljela iskusiti. Ne znam da li zbog vrele klizme, ali imala sam proljev valjda mjesec dana nakon poroda. Ali ajd, bar nisam dobila hemeroide Sretno svim buducim rodiljama i drzim fige da vam prodje dobro!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Evo mene s vrlo friškim informacijama iz KBO.

    Rodila sam u nedjelju ujutro i zaista moram reći da je cijela ekipa u rađaoni bila jako ljubazna. Sestre nasmijane, a doktor spreman pomoći. Na porodu mi bio dr. Milojković (svaka pohvala).
    Koliko sam čula, u rađaoni sada radi sve mlađa ekipa, uglavnom specijalizanti.
    Jedino nisu baš bili nešto raspoloženi da mi daju stolčić, ali smo se dogovorili da mi podignu krevet za rađanje, tako da sam bila u dosta uspravnom položaju kad sam rađala. I bilo ok.
    Na odjelu babinjača sestre jako ljubazne - i one za mame i one za bebe. Uglavnom su i doktori ljubazni (doduše neke doktore s pedijatrije ne bih htjela komentirati ).
    Što se tiče dojenja - potiču. Daju bebe odmah na podoj poslije poroda i beba je bila sa mnom poslije poroda nekih sat vremena (i muž je mogao biti cijelo to vrijeme s nama). A i sestre na babinjačama hoće pomoći oko dojenja, pokažu onima kojima treba, namjeste bebu, pokažu izdajanje. I pitaju svaku ženu koja već ima djece da li je prvo dijete dojila, a ako nije, zašto.
    Dobili smo i letke o dojenju (Dojenje dar životu izdano od Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi RH i Kad se rodi dijete i majka se iznova rađa od Johnson'sa).
    I nema buba i žohara na odleju (za razliku od prije 4 godine kad ih je bilo puno).
    I da posebna pohvala za ljubaznost sestri Pavici.

  28. #128
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cestitam!

    zasto ti nisu htjeli dati stolcic?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Stolčić - nemam pojma zašto mi nisu htjeli dati (njima je to teži položaj, ipak moraju kleknuti). Ja nisam htjela insistirati kad su rekli da će me podići. I to mi je bilo dovoljno. Da sam možda rekla dva puta, možda bih i dobila stolčić.
    Ovako je bilo stvarno ok. Imala sam držače za noge i ručke za koje sam se mogla uhvatiti.

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    švrćo čestitam :D

    a? a?

    jesam vam rekla da su se ovi naši bitno popravili?

  31. #131
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Švrćo još jednom čestitam! I hvala što si tako brzo s nama podijelila svoje ugodno iskustvo.
    Ja imam isto lijepe uspomene iz rađaone, jedino su me gore na odjelu ubile sestre za bebe u pojam...ali to je stara priča, jer sad sam dugodojilica, znat ću se drugačije postavit i sigurno me neće dotući njihova izjava tipa: "ah mama, s takvim bradavicama nećete nikada dojiti."

  32. #132
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Švrćo, čestitam!

  33. #133
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    jesam vam rekla da su se ovi naši bitno popravili?
    da su joj dali stolcic (nes ti velikih priprema za to), jos bih i rekla da su se popravili
    svrco, jesu li te rezali? jesu li ti dali piti vode?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Nisu me rezali, a vodu nisam ni tražila (doduše ja sam bila samo 1,5 sat u rađaoni).
    Ali, čula sam da ne daju vodu nego samo vlažnu gazu ako se traži voda, pa da se s tim navlaže usta.
    Inače, u rađaonu se ne smije i dalje ništa unijeti (ja ušla u spavaćici i papučama).
    I dalje su klistir i brijanje skoro obavezni (tko stigne na to - ako uđeš u rađaonu 8 cm otvorena kao ja, onda nema klistira).

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    jesam vam rekla da su se ovi naši bitno popravili?
    da su joj dali stolcic (nes ti velikih priprema za to), jos bih i rekla da su se popravili
    a čuj, po pričama, kako je bilo prije - ovo je odlično

    a pogotovo kad uspoređujem sa drugim rodilištima u HR


  36. #136

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Evo ja sam nova na postu, i sve vas pozdravljam. Trudna sam tek 1,5. I ja sam rodila u KBO 2006. g. 22.01. a moje iskustvo je "moglo je i bolje" al bitno da je moja Hanica bila ok. Očito nam je dotična Sanja bila svima na porodu. Bila je grozna, no ja se nisam dala baš puno zezati. Stalno je nešto prigovarala i govorila da se ne derem, jer dijete neće na usta van. Jako mi je išla na živce. Između trudova (malo su bili popustili) sam ju i pitala jer on isto tu rodila, na što mi je rekla da ona nema djece. Samo sam se nasmija. Kad sam osjetila da moja bebica dolazi, zvala sam je da dođe jer ću se poroditi. Na što mi je ona rekla otkud ja znam valjda ona zna bolje. Jako sam se razljutila jer me toliko boljelo a ona ništa nije poduzimala. Rekla sam joj da zove doktora ili ću se ovog trena poroditi ili, oprostite na izrazu, ukakati. Vratila se i pogledala me, istog se trena okrenula i još brže vratila s doktorom. Bez problema sam rodila, rezali su me. Ostali su svi bili super, dr. Selthofer me porodio i bio je super. Pitali su me odmah po porodu da li ju želim vidjeti i odmah mi je donijeli. Uh, kakve li sreće Nakon toga, kad sam bila gotova, stavili su me u hodnik i, hladno, zaboravili na mene, punih sat vremena. Moji su bili vani i čekali da im netko nešto javi, ali nigdje nikoga. Nakon toga, valjda je sestra izašla van, pa me skužila. Konačno sam vidjela svoje, a oni nesretni što nisu vidjeli Hanu. S obzirom, da se taj dan jako puno beba rodilo, ja sam bila na odjelu s majkama koje su rodile carskim, pa mi bebu nisu donijele dok ju nisam tražila. Sestre su bile super sve do zadnje. S obzirom, da moj dragi mužić radi na moru, pitala sam ih da li može doći čim stigne u Osijek, i nikakvih problema nije bilo.
    I eto opet me dogodine čeka isto u petom mjesecu. Hvala bogu da su se popravili i bilo je vrijeme.
    Pozdrav svima, Jenz sve najbolje..... :D

  37. #137
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa
    Inače, u rađaonu se ne smije i dalje ništa unijeti (ja ušla u spavaćici i papučama).
    Ipak sve ovisi tko ti je na porodu..mm i ja smo unjeli malu vrećicu sa svim i svačim..

    O Sanji i dalje nemam komentara (bar ne lijepih)..

    Cure,čestitam svima koje ste nedavno rodile...

    A nadam se da će i Tomita i Dorotea imati što napisati u pozitivnom smislu...

    A stolčić-fakat gadna priprema za takav porod ...(ni meni ga nisu dali jer je "nepotrebno")

  38. #138
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Jenz prvotno napisa
    jesam vam rekla da su se ovi naši bitno popravili?
    da su joj dali stolcic (nes ti velikih priprema za to), jos bih i rekla da su se popravili
    a čuj, po pričama, kako je bilo prije - ovo je odlično

    a pogotovo kad uspoređujem sa drugim rodilištima u HR

    pa znas sta, osijek je svojedobno bio relativno napredno rodiliste. kada i stolcic su bili u uporabi cesce nego sada, imam dojam. kada je recimo bila u opticaju jos prije 5 godina. medjutim, doslo je do smjene kadra, i automatski se promijenio odnos prema porodu i prema rodiljama - nagore.

    jedno pitanje u vezi famozne sestre (ili primalje?) sanje. cure, jeste li se zalili nekome u vezi nje? jeste li napisale neko pismo? da li ITKO u bolnici zna da ste bile nezadovoljne njenim odnosom i ponasanjem? :/

  39. #139

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Pa imala sam osjećaj da svi znaju kakva je, ali nitko ne smije ništa reći. Ali ovaj puta ću reagirati. jer vidim da nisam jedina što se konkretno dotične Sanje tiče. U petom mj. 2009. mi je termin i svakako javim kako je bilo. Ali se iskreno nadam da će se nešto do tada promijeniti

  40. #140
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Hani tko je ta Sanja?

  41. #141
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    pa znas sta, osijek je svojedobno bio relativno napredno rodiliste. kada i stolcic su bili u uporabi cesce nego sada, imam dojam. kada je recimo bila u opticaju jos prije 5 godina. medjutim, doslo je do smjene kadra, i automatski se promijenio odnos prema porodu i prema rodiljama - nagore.
    Tako je...ranijih godina se puno više koristila i kada i stolčić...a promijenom svega u KBO,došlo je do odgovora da nema dovoljno zainteresiranih rodilja za korištenje istoga.... :/

    Sanja je primalja.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Sanja je primalja.
    I slažem se. Dvije moje prijateljice koje su rodile 2005 tražile su stolčiće ali ništa od toga. Kako su mi rekle malo je primaljama i doktoru teže jer valjda moraju kleknuti. A njima je valjda bitnije da njima bude ugodno, a rodiljama kako bude. Žalosno ali istinito.
    Pozdrav Donna i čestitam

  43. #143

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Donna malo sam se zabunila, nisam vidjela godinu.

  44. #144
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Hm, stolčić - ja sam molila, kumila i svašta, ali ga nisam dobila, samo su ismijali i mene i sestru Jelku koja vodi tečaj!

    Tražila sam ja i loptu za hopsanje - ista stvar!

    A da stvar bude najgora, i stolčić i loptu sam vidjela u hodniku pored onog u kojem sam šetala.

    A da MM nije bio na porodu, ne znam baš da li bi mi bilo ikoga da mi dodaje gazu sa vodom i bojim se kakvo bi ponašanje sestara u boxu tek bilo.

    No, što se tiče onoga nakon poroda, sve 5. Odmah su mi dali bebilija na prsa, sestra mi ga je postavila i pokazala kako ga postaviti za sisanje. MM je bio s nama oko sat vremena. Onda su ga povijali van, ali su i bebu odnijeli na kupanje. Ponovno smo bili za nekih sat - dva, više se ne sjećam. Sestre za bebe - super, sestre za majke - super. Naravno, i među njima ima pokoja rospijica, ali... nećemo kvariti utiske.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Ja nisam tražila niti loptu niti stolicu ali mi bude žao kad pročitam kakve su te sestre prema drugim rodiljama. Pa zašto su uopće tamo, nego da nam olakšaju i pomognu. Jako me to ljuti. A poslije poroda sa sestrama za bebe i mame je bilo ok. One su stvarno bile dobre i što god da je trebalo dobile smo. Posebno je bila super glavna sestra al ne mogu se sjetiti kako se zove. Crna je i malo jača.

  46. #146
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi napunili 3 godine
    neznam jel Sanja ali sjećam se jedne plave s naočalama mlađa :/ rekla mi je da ako ovako nastavim skvrčiti noge(btw skvrčila sam ih jer sam pod dripom stalno) da kad mala krene van da ću ju udaviti :shock: :shock:
    hopsala sam na lopti ali nije ništa pomoglo..
    sva sreća jedino da je MM bio uz mene stalno pa smo skupa prodisali sve to
    u sobi je bila jedna žena mlađa ležala krevet do mene(4 kat) voljela bi ju opet vidjeti ,dosta mi je pomogla u kriznim trenucima
    rodila je sina joooj kako mu je ime..hm mislim Dorian..ako je možda tu nek mi se javi na pp

  47. #147
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    I ja bih pohvalila sestru Pavicu kao i Švrćo i jos i Maricu i Gordanu (sestre s odjela babinjaca). Stvarno su bile divne!

  48. #148
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i ja bi neke pohvalila ali kad neznam im imena više

  49. #149

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    ja nikad čula za tu Sanju :?

  50. #150
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ja sam cula za Sanju ali me srecom nije dopala

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •