Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    185

    Početno

    drage djevojke, prijedlog: saznajte kako se zovu sestrew i liječnici koji su bili oko vas na porođaju. složite nekakvu skupnu pritužbi, tužbu, nešto da vas se bolje čuje.

    treba im pošteno mlatnuti po plaći ps nek se malo upristoje. znam mnogo iskustava iz slavonskih rodilišta, žalosno je da ono vodeće ima najlošiji rejting pristojnosti i humanosti

  2. #152
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    ja nikad čula za tu Sanju :?
    sva sreća da nisi

  3. #153
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    sad me baš zanima šta je sa tom Sanjom

  4. #154

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    pag/osijek
    Postovi
    11

    Početno

    Da i mene zanima, baš ću pitati prijateljicu. Ona treba roditi za mjesec dana. Nadam se da meni neće biti na porodu nagodinu

  5. #155
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Evo i mene svježe :D
    Ja sam rodila na carski. Porod je krenuo sa trudovima, pa pukla voda(kasnije se ispostavilo nekakvo visoko prsnuće) pa trudovi stali, ja imala nekakvu temperaturu 37.7 i groznicu, odveli me u rađaonu, djetetov ctg nije bio najbolji tahikardija plus opadanje otkucaja s kombinacijom uspavanosti. Zbog svega da mi ubrzaju porod šire me ručno, stavljaju na drip no od njega beba opet dobiva tahikardiju, skidaju dripa meni opet nestaju trudovi, beba uspavana, stavljaju na kisik i ponovno drip, beba se oporavlja, ali ja ne dobivam trudove, doktor me pregledava ja samo 2 prsta otvorena i šalju me na carski. Stvarno su se svi trudili da porod krene vaginalno, bili su ok, no taman na vrijeme kada su vidili da neide poslali su me na carski. Vidjelo se da znaju što rade i hvala Bogu dobro su procjenili pa je na kraju sve završilo ok. Da su forsirali vaginalno moglo je završiti tragično, a opet ne može se reći da mi nisu dali šansu. Ma bez prigovora

    Na intenzivnoj su sestre zaista preeeeedivne Ljubazne, drage, tople.
    Na 4.-om katu sestre takođe ok i sestre za bebe i sestre za mame. Dr. Bečarević. koja vodi 4. kat se u mom slučaju pokazala super jer me poslala na UZV pri otustu što inače nije praksa da me smiri jer sam bila uplašena zbog posteljice, odnosno iskustva sa prošlog poroda. Njoj takođe jedno veliko Dr. Bobić mi je radila carski i super je obavila posao!
    No imam užasno iskustvo sa dr. M za bebe kojeg više ne želim vidjeti, a koliko čujem nitko ga ne voli. (Felix editirala) Šaljemo vibrice da što prije ode u mirovinu~~~~~~~~~~~~

    Što se tiče uvijeta na 4. katu meni je bilo super. Jako su fleksibilni. Bebu možeš imati pored sebe 24 sata(osim kod kupanja ujutro no to vrijeme se idealno iskoristi za obavljanje vlasitte higijene, zračenje sobe i doručak), možeš ju previjati, a i ne moraš, možeš tražiti da oni uopće ne previjaju bebu, a može biti i kombinacija tvog i njihovog previjanja. Pelene koristiš kakve god hoćeš dakle možete nositi i platnene ako vam je volja. Ja nisam
    Ako si umoran i nije ti dobro možeš kada god želiš tražiti da ti odnesu bebu i brinu se o njoj, isto tako kada god želiš tražiš ju nazad. Ja sam jednom zatražila na 3-4 sata i usred noći otišla po njega i sestra mi ga je vratila.
    Što se dojenja tiče pomoći će ako tražiš, neće ništa forsirati, ali će i ponuditi dohranu možda malo prelabilno. Sada....sve ovisi kako koja sestra no uglavnom im je pravilo da nadohranjuju ako je potrebno. No meni je jedna sestra dala djetetu 10ml adapt bez pitanja jer je vidjela da on predugo sisa i kada ga je previjala joj je plakao. Uh što me naljutila, ali ajde inače je stvarno ok žena pa sam joj oprostila. Onda sam svima naglasila da mu ništa ne daju jer mi je taman to jutro nadošlo mlijeko i sike su mi skoro pukle. I nisu.
    Ono što mogu primjetiti je da su sve sestre tako uživljene u tu djecu. Pričaju im, komuniciraju s njima i to rade tako iskreno i sa srcem da ih je predivno gledati. Naručito jednu sestru Veru. Ta je toliko uživljena u svoj posao da je to naprosto nevjerovatno Sva se topi u tim bebama. Nisu onako hladne i ne rade s njima ko pekarice sa tijestom kao što sam to na drugim mjestima imala prilike vidjeti.
    Jedino sam eto patila što me dokačio taj dr. M, a ne recimo dr. Berecki koji mi je još od prošlog poroda ostao u najboljem sjećanju i kao čovjek i kao liječnik. Samo nam je jednom bio u viziti na žalost. Eto valjda će do idućeg mog poroda (Felix editirala) M konačno u penziju.

    Eto ako se ne smiju spominjati imena cenzurirajte ih no ti kojima sam ih spominjala stvarno zaslužuju pohvalu.
    Ako ima kakvih pitanja, pitajte.

  6. #156
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    dorotea24, jako mi je drago da je, unatoč svemu, iskustvo bilo pozitivno.

    Dr. Bečarević i dr.Bobić su predivne doktorice

  7. #157
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa

    Dr. Bečarević i dr.Bobić su predivne doktorice
    jesu. potpisujem a i jako su nježne pri pregledu. naručito pri skidanju kopči i provjeravanju onih unutarnjih šavova. pregled nisam ni osjetila.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    uh, uh sve samo negativna iskustva s doktorom M. za bebe. morala sam se javit i reci da se iskreno nadam da ce u mirovinu.

  9. #159
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    I mene je porodila dr. Bobic i zaista je divna, ohrabruje, mirna je i njezna. I mene njezin pregled nije nista bolio. Stvarno se u njezinim rukama osjecas nekako opusteno i bez straha. A najbolja mi je fora bila kad sam ju 3-4 tjedna poslije srela dok sam setala s L. a ona se rolala sa svoja dva sina. Bas je bila simpa na tim rolama. Kaze, to ju opusta! Pa kako i ne nakon tako odgovornog posla!

  10. #160

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    meni je u prošlom porodu dr. Bobić bila nezamjenjiva - da nje nije bilo, tko zna kako bi i Luka i ja prošli - jako ju volim!

    a (Felix editirala) na žalost, i nas je maltretirao sad s Ninom, srećom pa je u zadnjoj viziti bio dr. Berecki i rekao - ti okruglice (Nini jel) možeš kući!

    :D

    što se tiče sestara, sestra Vera je uvijek takva (ja sam naime nakon oba poroda bila na 4. katu zbog gužve)... ona bebe jednostavno obožava!

  11. #161
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kako izgleda sestra Vera?
    jel netko zna kako se zove ona sestra malo starija kratke sijede kose? :/ i meni je bila ok ona visooka sestra za bebe...neznam joj ime..

  12. #162
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Sestra Vera ima crvenu kosu, srednjih godina i kad ju vidiš pomisliš da je neka stroga, ali čim zine odmah te razuvjeri.
    Donna, a sa kojeg kata su te sestre?

    Cure ja ozbiljno razmišljam da pošaljem pismo ravnatelju o dr. M. a pozivam i sve vas ostale koje je istraumatizirao da učinite isto pa makar anonimno jer ovo što on radi je čisti teror i treba ga konačno smijeniti. Od nijedne osobe nisam čula bar normalnu riječ za njega, a kamoli lijepu. Sramota je da takav pedijatar maltretira žene i što je još gore prepisuje nepotrebne terapije. Jedna je dok sam bila na odjelu doslovno imala živčane napade i urlala po hodniku, plakala, vikala kako nije istina da ne voli svoje dijete, a sve zbog toga što joj je dotični isto tako maltretirao i ostavljao u bolnici iz dana u dan zbog graničnih nalaza žutice i govorio joj kako nije dobra mama i kako radi loše svom djetetu.

    Evo ja sam sada zvala bolnicu i nalazi su isti kao i neki dan, dakle da me nije ona doktorica pustila van ja bih još uvijek tamo ležala, a možda bi mu danas i uveo nepotrebnu terapiju pa bih zaglavila još 7 dana sa zdravim djetetom na injekcijama. Nevjerovatno! Bljuje mi se!

  13. #163
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja sam prije 3 godine ležala na 4 katu(carski)...sjećam se sestara-starije žene sijede kratke kose,visoke mlađe cure duge kose,plave mlađe ženske malo piskutav glas ima,plave onak zgođušne sestre koja mi je pomogla oko masiranja ,časne sestre....dr R. mi je radila carski a dr B. mi je skidala kopče nije ništa boljelo...više me boljelo skinuti onaj veeeliki flaster sa kože :shock:

  14. #164

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Doro

    Pa kako si uspjela otići kući? Netko drugi bio u viziti za bebe?

    Primjetih da ni sestre ne vole baš dr. M.

  15. #165
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    molim vas da pisete cinjenice. etiketiranje, procjene, a posebice vrijedjanje, ostavite za komunikaciju izvan foruma.

    ne zaboravimo da smo ovdje anonimno, a pricamo o stvarnim osobama s imenima i prezimenima.

  16. #166

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    ja napisah činjenicu, a i nisam navela prezime - već samo dr. M



    ali ok, što je red - red je.

  17. #167
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Cure ja ozbiljno razmišljam da pošaljem pismo ravnatelju o dr. M. a pozivam i sve vas ostale koje je istraumatizirao da učinite isto pa makar anonimno jer ovo što on radi je čisti teror i treba ga konačno smijeniti.
    cure, zaista mozete nesto uciniti, osim pisanja po forumu. bilo bi odlicno kad biste sve poslale pisma ravnatelju osjecke bolnice, i opisale sto vam se dogadjalo i koje prituzbe imate na doticnog doktora. mozda se nesto promijeni, mozda ne. ali mozete reci da ste ucinile sto ste mogle da se tako nesto ne dogodi buducim rodiljama.

    dorotea, nadam se da ces skupiti cure i da ce napokon postojati i pismeni dokaz o prituzbama na doticnog doktora. bilo bi dobro da se potpisete, jer to daje pismu tezinu. ali bolje i anonimno nego uciniti nista

  18. #168
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Uf. Znači ništa se nije promijenilo na bolje sa tim doktorom. On je bio i nama, oba puta. Zbog njega mi je Mislav imao odmah po porodu terapiju antibiotika jer je dobio osip po koži od moje uroinfekcije, tako je rekao. Čak je i napisao u trudničku da sam ja imala uroinfekciju. Pobogu, koja izmišljotina. Barem Ja znam da je nisam imala. Imala sam klamidiju, i znam da od nje može beba dobiti upalu očiju ali ne i po koži. Sad sam sve više uvjerena da je dobio kožni osip zbog neke bolničke bakterije.

    Meni je osobno iritantno kod njega jer uvijek ima stav i nastup kao da je nešto strašno tvom djetetu, onaj dramatični pogled i zabrinuti izraz lica. I uvijek dramatizira, pretjerano paničari. To su mi čak u povjerenju potrdile i sestre s odjela. Još su mi povjerile i da umjesto njegovih zastarjelih metoda u njezi djece one poskrivečki rade. Npr. on inzistira da napraše pupak bivacinom, a one zapraše pokraj po koži kad on gleda pa obrišu, a kad su same ni ne praše. Jer pobogu, pa tko to još radi!

    Što se tiče dr. Bobić, divna, divna, žena. Ona mi je bila na 2. porodu i zbog nje imam tako lijepa iskustva jer dozvoljava i uvažava mišljenje rodilje. Nije se čak protivila ni mom inzistiranju da ne želim klisir.

  19. #169
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Da časna sestra je isto predivna žena

    Jenz mene je otustila doktorica u večernjoj viziti tako da smo mi kući došli u 23 sata u noći Da nas nije ona otustila možda bi eventualno izašli danas jer su tek danas stigli nalazi urina i ponovno je ista bakterija 10na3 što sam znala da će biti, ukoliko doktor na taj nalaz ne bi uveo terapiju, a možda bi radio ponovno urinokulturu da vidi jel se što pokvarilo. Meni je 5 drugih liječnika potvrdilo da su nalazi uredni jedino je on pravio probleme i točno to što Ivancica kaže radio je to s tolikom zlobom i srećom da je to zastrašujuće. Na kraju sam se osjećala kao da bježim iz bolnice no to više nije ni bitno. Neću ga više vrijeđati da ne dobijem ban mada je zaslužio i puno gore od ovoga.

    Ja ću nekakvo pismo sastaviti i poslati ga, ne košta me ništa, a vi ako hoćete pošaljite pp ili samostalno sastavite svoje pa ako ništa drugo neka čuje što ljudi misle o njemu.

  20. #170
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    Meni je temin 18.01.2009. i rodit ću u KBO. Malo sam čitala priče s poroda iz osječkog rodilišta i ne mogu vjerovati da je stanje tako loše. Mogu reći da se sad čak pomalo i bojim jer ne znam što da očekujem. :?

  21. #171
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Sve redom hvalite sestru Veru i sa takvim mišljenjem sam došla kad sam rodila Luku, ali čim je progovorila jako sam se razočarala. Stalno mi je govorila kako mi je dijete gladno, držim li ja njega dobro, pa kad je sisao...a ja dvoje djece dojila ohohoo.
    Stvar je bila u tome da je se Luka teško uspavljivao nakon sisanja, pa je plakao, a naročito ako su posjete kad u sobu navali horda ljudi.

  22. #172
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Zaboravih napisati i da mu je "dijagnosticirala" grčeve, jer zašto bi plakao inače, a od grčeva ni G.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    Dorotea24 odlicna ideja za sastavljanje pisma. i sad nakon 16 mj zaboli me kad se sjetim kako im je dijete rodeno s apgarom 10/10, doslo 4 sata nakon pustanja iz rodilista na pedijatriju(kod dr.K) s dijagnozom dehidriranosti, izgladenosti, oslabljenog turgora, i ostavljalo je dojam izrazito bolesnog nedonosceta. samo jer doticni dr. m nije vjerovao da moje dijete nema refleks sisanja i da nije problem u meni nemajci koja ga ne zeli nahraniti i da postoji neki problem ako dijete u 7 dana padne sa 3100 na 2600, a on nas otpusta kuci i govori snadite se kako cete ju nahraniti, sva djeca jedu pa ce i vase. dakle reci na pp sto da ti napisamo od podataka za pismo.
    znam da ovo nije pocetna tema al morala sam napisati.

  24. #174

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj ANA K prvotno napisa
    Meni je temin 18.01.2009. i rodit ću u KBO. Malo sam čitala priče s poroda iz osječkog rodilišta i ne mogu vjerovati da je stanje tako loše. Mogu reći da se sad čak pomalo i bojim jer ne znam što da očekujem. :?
    ma nije uopće strašno, sasvim su ok u zadnje vrijeme i ne trebaš se bojati, od mog iskustva pa nadalje, vidim i čujem samo dobre i pohvalne stvari, ok kikseva ima, ali bit će ih uvijek, bitno je da su promijenili pristup i ponašanje, stoga, ne brini bez razloga, to nije dobro ni za tebe ni za bebu i svakako, sretno!



    (problem je trenutno dr.M - pedijatar, stoga, ne nasjedaj njegovom mišljenju, već vrebaj drugo - uvijek)

  25. #175

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    196

    Početno

    AnaK, bas kako je Jenz rekla ne trebas se bojati, nego poucena nasim iskustvima pokusati izbjeci pojedine doktore.

  26. #176
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    i ja se nadam da će sve biti ok i vjerujte mi da,poučena vašim iskustvima,neću dopustiti da se prema meni ponašaju kao prema "jadnoj,neukoj, prvorotkinji"
    I nadam se da će me sreća poslužiti da uspijem izbjeći tog dotičnog dr.M

  27. #177

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Dorotea, još jednom čestitam i super što je sve prošlo dobro.
    Slučajno sam prije nekoliko dana čula da je dr. M. na gini i jako sam se iznenadila, prije tri godine mi je on bio i imam jako loše iskustvo s njim, prošle godine je bio dr. Berecki, koji je stvarno odličan, pa sam mislila da je dr. M. u mirovini. Joj, svakako piši u KBO, mogu ti se i ja pridružiti.

  28. #178
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Prije desetak dana rodila sam u kbo.

    Budući da je pravilo bolnice da se s navršenih 41 tjedana trudnice hospitaliziraju, svoja posljednja dva trudnička dana provela sam na patologiji trudnoće. Treći dan se trebalo "odlučiti" što ćemo dalje ali moji prirodni trudovi krenuli su noć prije. Budući da sam iz literature i iz tuđih iskustava poučena da trudovi idu iz križa, za svoje višesatne bolove u crijevima nisam ni pomislila da su trudovi. Tek kad su se počeli pojavljivati svakih 2-3 min i kad sam ih spontano počela prodisavati naišla je medicinska sestra koja je ipak shvatila da to nisu bolovi od vjetrova i zvala je doktoricu da me pregleda. Odmah sam upućena u rađaonu (bez klizme i brijanja). Tamo me je dočekao dr. Selthofer a ubrzo je došao i mm. Budući da je bila poprilična gužva, a mm je bio pribran, ostavili su nas gotovo cijelo vrijeme same (naravno da onda nisam bila ni žedna ). Nakom 2.5h na svijet je došla moja Lana. Jedina intervencija je bila epi, no moja curka je imala promjer glave 35.5cm pa sam uvjerena da je bilo opravdano, tim više što sam jedina rezana tu noć pa zaista nije rutina.

    Odmah nakon rođenja dobila sam curku na prsa, a tijekom kontakta je posteljica spontano iskliznula van. Nakon šivanja smo sljedećih sat vremena dojili i mazili se.

    Eh da, bio je tu noć i jedan porod u kadi pa izgleda da i ona dolazi ponovo u upotrebu ...

    Na odjelu babinjača smo provele tri dana. Sestre su stvarno super i zaista ima onih koje se tope pri kontaktu s bebicama. Pomažu oko dojenja ali i malo olako nadohranjuju.

    Jako sam zadovoljna svojim porodom i nadam se da to nije bila slučajnost neko da se stvari kreću na bolje.

  29. #179
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    :D Inda baš mi je drago da imaš tako pozitivno iskustvo!
    Uživajte sa svojom bebicom!

  30. #180
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    Inda čestitam!

  31. #181

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Inda

    Čestitam od srca I meni je u prvom porodu bio dr. S. i bio je krasan, zaista.

    Btw. moja Nina je imala promjer glave 36,5 pa me nisu rezali (no, meni je ovo ipak drugi porod, tebi pretpostavljam prvi) :D

    Dobrodošla Lana!

  32. #182
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Obzirom da i ja imam termin kad i anak ,18.01.2009., zanima me slijedeće :smije li se sa sobom ponijeti wc papir, vl.maramice, papuče i sl. kad vas pošalju na klistiranje? Ili smije li se progurati neka torba sa tim potrepštinama , naravno osim vode? Ovisi li to o dobroj volji sestre ili?

    Sve me nekako strah da ću ići ranije na porod pa da se malo podsjetim, sa prvim sam bila zbunjola... heheh.

  33. #183
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ja sam ti imala svoje papuče na nogama (još dolje u ambulanti sam morala obući svoju spavaćicu i papuče) otkako sam bila u hodniku ispred boxa. Za WC papir i ostalo, mislim da nije išlo, nego je MM tek nakon poroda i nakon što je skinuo ono zeleno odijelce donio moj ruksak sa tim stvarčicama. Do tada je to sve bilo u garderobi gdje se presvlačio. Tako je barem bilo u veljači.

  34. #184
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    čestitke

  35. #185
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Rodila sam u 6.mjesecu, nista nisam mogla ponijeti. Dobila sam 2 paketica wc papira u listicima nakon klizme i skoro sve potrosila

    Mene je najvise smetalo sto nisam smjela doci u gacicama pa nek ih tamo bace ako treba nego sam ko jadnik rukama drzala ulozak medju nogama jer sam malo krvarila od pregleda. To mi je bilo stvarno ponizavajuce. Ljudi na hodniku a ja idem u spavacici i drzim se medju nogama, mislim...nepotrebno

  36. #186
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj sonata prvotno napisa

    Mene je najvise smetalo sto nisam smjela doci u gacicama pa nek ih tamo bace ako treba nego sam ko jadnik rukama drzala ulozak medju nogama jer sam malo krvarila od pregleda. To mi je bilo stvarno ponizavajuce. Ljudi na hodniku a ja idem u spavacici i drzim se medju nogama, mislim...nepotrebno
    Da....kao i to presvlačenje u ambulanti gdje ni ne postoje uvjeti za normalno presvlačenje. Pa jel problem dati ženi da se ko čovjek presvuče kad dođe u sobu? Ima još par nebuloznih ponižavajućih sitnica kojih se očito mogao dosjetiti samo muški mozak Žene takve stvari sigurno ne bi propisale kao pravilo.

  37. #187
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa

    Da....kao i to presvlačenje u ambulanti gdje ni ne postoje uvjeti za normalno presvlačenje. Pa jel problem dati ženi da se ko čovjek presvuče kad dođe u sobu? Ima još par nebuloznih ponižavajućih sitnica kojih se očito mogao dosjetiti samo muški mozak Žene takve stvari sigurno ne bi propisale kao pravilo.
    Kad sam dosla dolje na pregled, sestra mi je rekla da se skinem. I sad ja trazim neki paravan, vidim zavjesu, maknem ju, kad ono tus. Gledam okolo, nigdje nista. Pitam sestru gdje da se skinem a ona meni:"Pa jel ne vidite tu na zidu kukice za odjecu?" Drugim rijecima skidanje u hodniku pred prostorijom gdje je pregled. Sestri sam rekla da ima obzira jer sam malo zbunjena pa je usutila Makar,ne znam tko bi skuzio da je to svlacionica :/

  38. #188

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Hm, već sam se kod prvog pregleda u trudničkoj ambulanti htjela pobuniti protiv takvih uvjeta, no vidjela sam da svi šute i slijede upute. Grozno je što se trebamo skidati pred drugim ženama u onom predprostoru, skineš se pa čekaš svoj red, baš super. I mene su kod poroda nakon pregleda u ambulanti poslali gore u spavaćici bez gaćica, super fora. Ne smiješ obući niti kućni ogrtač. Još pogotovo ako se to dogodi usred radnog dana, a čekaonice dolje pune ljudi. Milina. Odakle im samo takvi biseri, kao gaćice se ne mogu skinuti kasnije, da je o ne znam kakvoj hitnosti riječ.

  39. #189
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ma bez veze. Ja sam tamo setala pred ljudima u 14h :/

  40. #190
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Onda je najbolje doći u noćnu smjenu, tako sam ja sa prvim. došla sam u 18 rodila u 1:40. Nigdje nikog. Čak sam bila samo u cijeloj rađaoni, tek su poslije počele stizati.
    Samo ajde znaj kad će te uhvatiti trudovi...
    sve u svemu blagi užas.
    a mogu mislit komentara njihovih ...

  41. #191
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    inda čestitke!!

    pozdrav osječanke, ev i ja još malo nastupam, pa došla pročitati što očekivati

  42. #192

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Pozdrav cure!
    Evo da i ja s vama podjelim naše iskustvo iz KBO.
    Bilo je to u siječnju ove godine...
    Pošto sam u blaženo stanje i došla pomoću dr.P. (3.AIH), vrlo sam čest gost bila u KBO i prije, a i u trudnoći.
    Sve je započelo u jednu nedjelju ujutro kada je izašao čep, trudova nije bilo, niti je pukao vodenjak pa sam ostala kod kuće čekajući. U utorak sam bila na pregledu u KBO, trudovi slabi, nisu me gledali i ja opet kod kuće.
    Četvrtak je bio dan D. Čim sam došla na CTG-u trudovi ko ludi, dr.M me pregledala- 4 prsta sam otvorena- odmah u rađaonu. A prije rađaone zna se- struganje po već obrijanom i klizma :shock: ......to je iskustvo koje želim zaboraviti vezano za moj porod!
    Što se tiće rađaone nemam zamjerki ni za jednu osobu, svi su bili divni, pogotovo dr.Kristina koja me pregledala svakih pola sata, sjedila pored mene, ohrabrivala me...... to zaista puuuuno znači! I dr.P. se tamo našao i osjećala sam se puno sigurnije. Svi su zaista bili fini i kulturni prema meni, a i prema ostalim ženama. Čak su mi donijeli i jastuk da mi bude udobnije... Moram biti iskrena i reči da sam očekivala puno goru situaciju jer sam čula jako loše priče o ponašanju osoblja prema porodiljama. Zaista su svi bili divni i tako mi olakšali sve (koliko se to može olakšati). I onaj sat na zidu....... on mi je značio sve.....zacrtala sam si da neću tamo provesti duže od 5 sati i tako je i bilo. U rađaonu na krevet sam legla u 11h, a moja princeza od 4200g mi se pridružila u 15,20h. Zaista su mi svi pomogli i ne znam kako bih sve izdržala da sam još imala nekih neugodnih situacija.
    A poslije je sve bilo lako... Na odjelu smo se već nekako snalazile. Moja je princezica bila velika beba i trebalo joj je jako puno papice, a kod mene još nije toga bilo u dovoljnim količinama i sestre su joj dale dohranu da ne plače.
    Zaista sam imala sreće, sve je bilo odlično i kratko je trajalo :D !! U nedjelju smo već popodne bile kod kuće (porod u četvrtak) i polako krenule u borbu!

    Svima koje uskoro odlaze na porod želim ovakvo ili još bolje iskustvo!
    Zaista je žalosno da tako divan, a i tako bolan i emotivan trenutak jedne žene netko uništi i pogorša zbog nedoličnog ponašanja.....

    Svima trudnicama želim predivne i brze porode uz ljude pune razumjevanja i osjećaja!

  43. #193
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ella28, super za tako lijep porod i blago tebi! Ja sam rodila u veljači, vjerojatno samo par tjedana nakon tebe i moj je bio katastrofa! Očito je stvar u tome koja će te smjena zakačiti! Kakav jastuk! :? Bilo mi je hladno i tresla sam se živa, a dobila sam nekakvu krpetinu - ne mogu to nazvati ni krpetinom, više mi je nalikovalo na nepropusni stolnjak - onakav kakav je moja pokojna baka imala, nepropusni. Osoblje - neću se ponavljati, famozna sestra S. je bila, namrgođena i valjda bijesna ni cijeli svijet, doktora maltene nisam pravo ni vidjela (pa morao je ići spavati, tako mi je još rekla sestra dolje u ambulanti dok me požurivala da se presvučem, jer, doktor mora ići spavati!!! ), samo praktikanta Dimitrija...
    Bojim se i zamisliti što bi bilo da MM nije bio samnom, jer sam vidjela (i čula dok su me, prilikom vožnje na Odjel, privremeno parkirali pred tim boxom) kako su tretirali curu koja je bila "solo". Bez ikakve potpore, lijepe riječi i sl.
    Ali, drago mi je da ima i ljudi kojima će porod ostati u lijepom sjećanju!

  44. #194
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Samo mi još uz zadak treba i namrgođena primalja......uh

  45. #195
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Ivanov porod
    počelo je nakon puuuno predtrudova (46 sati), drugu večer su me zadržali u bolnici, a tek treću večer u 20h su počeli pravi -molila sam Boga da opet ne stanu, jer su mi i ovi lažni dolazili na 5min, pa prestajali, a dan prije sam bila samo prst otvorena.
    pošto su ipak postajali sve jači, u ponoć sam išla na ctg i pregled i bila sam 3-4 prsta otvorena, slijedilo je čišćenje- tražila sam manje klizme i hladnu, pošto sam imala stolicu 2 puta taj dan i tako su i napravili- u pola 2= rađaona, muž došao oko 2:20 i tad kreće "akcija", primila sam injekciju protiv bolova i onda oko pola 4 spazmex i prokinuli su mi vodenjak, tad sam bila na oko 6 prstiju i obradovali su me da za 1 prst ide bar 1 sat , oko pol 6 krenuli su luđački trudovi i nagon za tiskanje, a ja još nisam bila otvorena dovoljno, opet spazmex i malo je dr pogurao bebu da mi ju makne s izlaza, slijedi pokušavanje netiskanja do 6:30 (i da, derala sam se ), tad zovemo dr, da više ne mogu i kažu babice još par trudova i idemo.
    6:50 dolazi nova smjena babica i one su me porađale, bebinu glavu sam odmah lijepo izgurala, al nisam imala snage za tijelo i to su odmah skužile (hvala ti Bože) i jedna babica i ga je izgurala van, a druga, starija, iskusnija, tako lijepo porodila da nisam niti rezana, niti pukla.

    bebu su stavili na mene, odrezali pupčanu i onda ga dali tati dok su meni porodili posteljicu, bila je jako čvrsta i jedva su je izvukli.

    nakon toga bebo na cicu i prvo dojenje moga mišića od 52cm i 3500g, rođenog u 6:56 na mamin imendan

    ps. plačem dok ovo pišem i nemojte zamjeriti na pravopisu



    samo da naglasim da mi je dr. R.S. bio super, a isto tako i ove "nove" primalje, imena im nažalost ne znam



    ps. i za ostale, samo da znate- unatrag mjesec dana u kbo smijete sami mijenjati pelene- dakle, ako želite (i znate), ponesite sve potrebno za previjanje

  46. #196
    uporna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    3,848

    Početno

    Tatsha čestitam :D

  47. #197
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    I ja čestitam! I super za previjanje. Meni sina nisu ni dali razmotati u bolnici (2006.). A kad sam htjela kroz staklo pogledati kako ga kupaju otjerali su me u sobu, tako da mi se ovo čini kao dobra promjena.

  48. #198
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    ps. i za ostale, samo da znate- unatrag mjesec dana u kbo smijete sami mijenjati pelene- dakle, ako želite (i znate), ponesite sve potrebno za previjanje
    Ma da?? Joj, sta nisu uveli malo ranije Ali super! Bas lijepa gesta :D

  49. #199
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Tatsha čestitam!

  50. #200
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    hvala vam


    htjela sam naglasiti još da je dr. M za moju bebu sve pozitivno ocijenio i čak mi nije napomenuto niti da je nužno široko povijanje, a ostalim dvijeme cimericama je, ne znam točno kakva su bila neg iskustva s njim, al ja ih nemam

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •