Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #201
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Tatsha, čestitam! Super za porod koji će ti ostati u dobrom sjećanju! :D

  2. #202
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    hvala, zaista hoće, iako je jaaako dugo trajalo, izbjegla sam pravu klizmu- dobila sam pola- hladne, brijanje je bilo samo 3 poteza (došla sam obrijana), bez dripa, gela i epi , a i nisam popucala, dakle nije bilo niti šivanja

  3. #203
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Drago mi je to čuti, jer sam ja bila uvjerena da to svima rade po defaultu! :D

  4. #204
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ne, evo ja sam prvorotkinja i primalje su stvarno super "odradile" :D

  5. #205
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kuma mi je rodila sada 16.1. i jučer sam ju ila vidjeti odlično izgleda.puno bolji porod od predhodnog manje izmučena..bila je 9 prstiju otvorena na termin ali bez trudova pa su ju na drip.za 3 sata je rodila dječaka od 3700 g. šivana je pa ju dolje boli ali inače je ok osim sa dojenjem jer sestre nisu naklonjene majkama uopće(kao ni prije 3 godine) i pitaju "šta vi nećete dojiti? " "Hoćete vi uopće dojiti kući ? " i kažu "Ok ako nećete dojiti izvolite donijeti svoje mlijeko u bolnicu kupite pa donesite !!! " :shock: :shock:

  6. #206
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Zbog tih istih sestara je moje dijete prije dvije godine skoro umrlo od gladi, ne preuvelicavam vec doslovno jer je 8. dan od rodjenja zavsrio u bolnici od dehidracije i gladi, stanje mu je bilo toliko kriticno da mi je dr. rekao da srecom pa se rodio s toliko kg (3870) jer je na taj nacin trosio svoje zalihe i zapravo je gladovao od trenutka kada je prrezana pupcana vrpca. Ta dva dana u bolnici sam stalno pokusavala s dojenjem, stalno je kao sisao, kazem kao jer ja nisam uopce imala mlijeka niti ga je on ikada uspio navuci, a kada sam sestrama rekla da sumnjam da nesto nije u redu i kada sam ih molila jednu vecer u 23.00 da mu daju njesti jer imam osjecaj da od sisanja nije pojeo ni 50 ml u cijelom danu ubile su me u pojam i nisu mu dale jesti jer on mora sisati i tocka.

    Bog zna da sam i ja za dojenje jer da nisam ne bih to ni pokusavala, a da nisam pokusavala vec da sam mu odmah dala AM on ne bi nikada zavrsio u bolnici od gladi, u 21. stoljecu, katastrofa....ali ajd, ajd, hvala Bogu pa je sve dobro zavrsio, to je iskustvo vise, sada sam opet trudna i sada znam da cu u takvoj situaciji drugacije postupiti, naravno da cu opet pokusati s dojenjem, ali ako ne ide bas bih voljela upoznati sestru koja mi nece htjeti nahraniti dijete jer cure - MOJE DIJETE JE SKORO UMRLO OD GLADI i ne moram ni pisati da se i dan danas ja osjecam krivom zbog toga, ali bila sam "zelena", slusala medicinsko osoblje ko da su bogomdani, umjesto sebe i svoju intuiciju.

  7. #207

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    OS
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav!
    Evo ja sam ovdje nova, i rodila sam prije 6 mjeseci zdravu i prekrasnu curicu.
    Ne mogu se požaliti na osoblje bolnice, čak štoviše bili su sasvim fer i korektni. Bila sam u bolnici 2 dana prije nego što ću roditi zbog visokog tlaka. Od 34 tjedna bila sam otvorena 2 prsta i tako sve do poroda. U 09:30 počeli su lagani trudovi, a rodila sam u 18:53. Period između toga, šta da Vam kažem, u 13:30 odveli su me u rađaonu koja je bila doslovce puna rodilja. Od tada, pa sve do poroda ležala sam na lijevom boku i to mi je bilo katastrofa. Bila sam sama i mogu Vam reći da su i sestre i babica bile ok. Jasno mi je da ima Vas koje ste ogorčene na sestre i doktore, i nemojte me krivo shvatiti, ne branim nikoga, ali netko je dao usporedbu kako je prodavačica u Konzumu ljubaznija. Istina je, ali ona Vas ne mora gledati 3-8 sati i slušati Vas kako vrištite. Zamislite svaki dan 8 sati ( netko i više ) slušati kako žene vrište! Dok sam ja bila u boxu, žena prije moga je imala trudove naveliko i glupača ( sorry ako sam prebrutalna ) kada su joj bili najjači trudovi pred porod spušta noge i stišće ih. U principu neće roditi jer to nju boli, da nikog drugog ne boli samo nju! I tako više od pola sata, da se bebi nešto desilo doktor i babica bi bili krivi, a ne ona! Koliko takvih žena ima, to samo oni znaju!
    Ja nisam glas ispustila koliko god me je boljelo, jer od vrištanja nikome bolovi nisu prošli, a tako samo gubim snagu. Dreknula sam u onom trudu kada je moj izašao van. Ona izblahana sestra je bila i kod mene i mogu Vam raći da je bila i više od OK. Porodila me je dr.Rubin, i za nju imam samo riječi pohvale.
    Poanta moga posta je da se i Vi malo zapitate kakve ste kao pacjenti ( rodilje )

  8. #208
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    kuma mi je rodila sada 16.1. i jučer sam ju ila vidjeti odlično izgleda.puno bolji porod od predhodnog manje izmučena..bila je 9 prstiju otvorena na termin ali bez trudova pa su ju na drip.za 3 sata je rodila dječaka od 3700 g. šivana je pa ju dolje boli ali inače je ok osim sa dojenjem jer sestre nisu naklonjene majkama uopće(kao ni prije 3 godine) i pitaju "šta vi nećete dojiti? " "Hoćete vi uopće dojiti kući ? " i kažu "Ok ako nećete dojiti izvolite donijeti svoje mlijeko u bolnicu kupite pa donesite !!! " :shock: :shock:
    Meni su prije skoro godinu dana sestre bile skroz OK i stvarno su pomagale da uspostavimo dojenje. Rekle su nam da im pozvonimo ako štogod zatrebamo, a to sam ja par puta i učinila i svaki puta bi mi došle i pomogle namjestiti ga kako treba da počne sisati! Ja se stvarno ne mogu požaliti na sestre, osim što sam jednom, kada sam stvarno osjetila da mi dijete smrdi u noći i tražila da ga presvuku, sestra je rekla da nema ništa do jutra, a dijete vrišti... (ona crna sestra).

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Zbog tih istih sestara je moje dijete prije dvije godine skoro umrlo od gladi, ne preuvelicavam vec doslovno jer je 8. dan od rodjenja zavsrio u bolnici od dehidracije i gladi, stanje mu je bilo toliko kriticno da mi je dr. rekao da srecom pa se rodio s toliko kg (3870) jer je na taj nacin trosio svoje zalihe i zapravo je gladovao od trenutka kada je prrezana pupcana vrpca. Ta dva dana u bolnici sam stalno pokusavala s dojenjem, stalno je kao sisao, kazem kao jer ja nisam uopce imala mlijeka niti ga je on ikada uspio navuci, a kada sam sestrama rekla da sumnjam da nesto nije u redu i kada sam ih molila jednu vecer u 23.00 da mu daju njesti jer imam osjecaj da od sisanja nije pojeo ni 50 ml u cijelom danu ubile su me u pojam i nisu mu dale jesti jer on mora sisati i tocka.

    Bog zna da sam i ja za dojenje jer da nisam ne bih to ni pokusavala, a da nisam pokusavala vec da sam mu odmah dala AM on ne bi nikada zavrsio u bolnici od gladi, u 21. stoljecu, katastrofa....ali ajd, ajd, hvala Bogu pa je sve dobro zavrsio, to je iskustvo vise, sada sam opet trudna i sada znam da cu u takvoj situaciji drugacije postupiti, naravno da cu opet pokusati s dojenjem, ali ako ne ide bas bih voljela upoznati sestru koja mi nece htjeti nahraniti dijete jer cure - MOJE DIJETE JE SKORO UMRLO OD GLADI i ne moram ni pisati da se i dan danas ja osjecam krivom zbog toga, ali bila sam "zelena", slusala medicinsko osoblje ko da su bogomdani, umjesto sebe i svoju intuiciju.
    u boldano iskreno sumnjam

    i ja sam rodila prije dvije godine i uopće nisam imala problema s tim, nadohranjivale su mi Luku non-stop bez problema

    a sada je stanje ZNATNO drugačije ipak.... uostalom, vidjet ćeš

    sretno

  10. #210
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    Evo da se pohvalim,moj sin je stigao 9.1.2009. Malo je uranio,termin je bio 18.01. ali njemu se požurilo. Uglavom porod je prošao savršeno,rodila sam za svega dva i pol sata(na opće čuđenje cijelog osoblja jer sam prvorotkinja) i bez ijednog šava. Osoblje u rađaoni je bilo korektno,ništa pretjerano ljubazno ali ne bezobrazno. Jedino imam zamjerku za sestre za bebe na 4.katu jer ništa ne žele pokazati. Eto ispunila mi se novogodišnja želja-da mi porod prođe dobro i bez komplikacija :D :D

  11. #211
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Jenz, a zasto bih ja tako nesto lagala?! Uostalom ja nisam rekla da su sve sestre azdaje i da je cijeli odjel uzasan vec sam samo rekla da moje dijete od ujutro do kasno navecer nije dobivalo ni jesti, a niti mu se mijenjala pelena dok ja to nisam zatrazila i to je istina, tim vise to sam im to jedno vecer i sama, ali ponavljam da nisu sve sestre takve vec se meni posebno negativno pokazala malo jaca sestra koja nosi naocale, starija.

  12. #212
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Ema_ prvotno napisa
    Poanta moga posta je da se i Vi malo zapitate kakve ste kao pacjenti ( rodilje )
    Apsolutno se slazem jer sam uostalom i sama negdje napisala da je u vrijeme dok sam i sama radjala u boksu do mene bila zena koja je vristila, psovala, urlikala ko da je kolju, uzas, ona mi je smetala vise od samog dripa, a da sam ja sestra koja je poradja mislim da bih zamracila na takvu nesuradnju jer ti izricito govore da ne urlas jer gubis snagu.

  13. #213
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    u ovo da im sestre ne daju jesti- ne vjerujem niti malo, jer je upravo obrnuto, ja sam i morala reći da mu ne daju nadohranu i glukozu, jer to rade pri svakom povijanju i kupanju- da budu mirni, a moj nije bio miran sve vrijeme tamo, ja sam stalno dojila, a on nije spavao, sestre su zaista stalno vikale- treba još jesti, a ja njima da je pun, a on jadničak bljuckao je van kusur, a pošto ja imam puuno mlijeka to je bio začararani krug.
    bebonja i sad puno papa, ali i spava, po noći malo manje, a razlog nespavanja u bolnici je bila- hladnoća, ja ga više obučem i sve je ok, a tamo imaju benkice i pamučne piđamice, a pokriti su jastučnicom u kojoj je tetra pelena- mojem mišonji to nije bilo dovoljno.

  14. #214

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    oooo da, bucmaste bebe vole toplinu čestitam Tatsha

  15. #215

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Jenz, a zasto bih ja tako nesto lagala?! Uostalom ja nisam rekla da su sve sestre azdaje i da je cijeli odjel uzasan vec sam samo rekla da moje dijete od ujutro do kasno navecer nije dobivalo ni jesti, a niti mu se mijenjala pelena dok ja to nisam zatrazila i to je istina, tim vise to sam im to jedno vecer i sama, ali ponavljam da nisu sve sestre takve vec se meni posebno negativno pokazala malo jaca sestra koja nosi naocale, starija.
    tako si rekla

    a ja ti i dalje ne vjerujem da tvom djetetu cijeli dan nisu davali jesti, niti da ga cijeli dan nisu previjali

    istina, ne previjaju često kao mi kod kuće, ali baš cijeli dan...?! sorry, ne vjerujem ti

  16. #216
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    živa istina da su mojoj kumi rekli da ako ga misli nadohranjivati a ne dojiti da izvoli sama donijeti mlijeko iz trgovine !?!?! :shock: mislim UŽAS užasa

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    OS
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Jenz, a zasto bih ja tako nesto lagala?! Uostalom ja nisam rekla da su sve sestre azdaje i da je cijeli odjel uzasan vec sam samo rekla da moje dijete od ujutro do kasno navecer nije dobivalo ni jesti, a niti mu se mijenjala pelena dok ja to nisam zatrazila i to je istina, tim vise to sam im to jedno vecer i sama, ali ponavljam da nisu sve sestre takve vec se meni posebno negativno pokazala malo jaca sestra koja nosi naocale, starija.
    tako si rekla

    a ja ti i dalje ne vjerujem da tvom djetetu cijeli dan nisu davali jesti, niti da ga cijeli dan nisu previjali

    istina, ne previjaju često kao mi kod kuće, ali baš cijeli dan...?! sorry, ne vjerujem ti
    Pa mislim stvarno, nije istina da ne daju dohranu, a što se tiče presvlačenja, u 24 sata 5 pelena su promjenili. O čemu mi tu pričamo!?

  18. #218

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    OS
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    živa istina da su mojoj kumi rekli da ako ga misli nadohranjivati a ne dojiti da izvoli sama donijeti mlijeko iz trgovine !?!?! :shock: mislim UŽAS užasa
    Možda nisu u tom trnutku imali mlijeka?
    Moje anđelak je od drugog dana bila na adaptiranom mlijeku, jer ga ja nažalost nisam imala. Nikada, ali niti u jednom trenutku nisu me pitali jesam li kupila mlijeko ili ne. Osam dana smo bile u bolnici ( prirodni porod, ali jaka žutica ) i u tih osam dana, nikada me to nisu tražili!

  19. #219
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Jenz, ispravak mog netocnog navoda - da, dobivao je jesti ujutro kada su ga previjali, a sada da li sam ja luda ili sta, ali drugi dan od poroda od ujutro do navecer ga nisu nosili od mene, ali whatever, ne pada mi na pamet ovdje se ikome izjasanjavati ili opravdavati, ali isto tako ne vidim koji bi bio razlog mom laganju tako da zaboravi na ista napisano, sve 5.

  20. #220
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Ema ti si rodila nedavno, mozda je sada takva praksa, a kada sam ja rodila nakon 2 dana smo pusteni iz bolnice po nalogu dr. zato sto je bila guzva iako mi je Niko imao toliku zuticu da se casna krizala sto nas dr. pusta kuci, a kada ju je sestra cula rekla je da casna nema pojma i da sta ja nju imam slusati....uglavnom od dehidracije se zutica takodjer izuzetno pogorsala da je Niko na kraju bio zut zut...

    Uglavnom cure nema smisla diskutirati i napadati mene ili nekog desetog jer smatram da nitko ovdje nema razloga lagati, ja npr. imam super iskustva sa cijelom pedijatrijom, a neke zene ni to ne mogu vjerovati jer su one od tamo pune negativnih iskustava, dakle o cemu pricamo, sve ovisi na koju sestru naletis, na kojeg dr. naletis....iskljucujem se s ove teme jer mi nema nista gore nego kada itko, ne samo ja, iznese svoje iskutvo ili misljenje o necemu i onda kada krene resetanje....onak, dobro je...sve 5.

  21. #221
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kako nemaju mlijeka u nekom trenutku?!?! pa nije samo njen sin valjda ne dojen ili što?? e pa svašta.nije bed donijeti mlijeko ali takvim tonom ići razgovarati s ženama koje su tek rodile i još su pod stresom mislim svašta stvarno te sestre nemaju takta...i još kaže to je neka mlada nadobudna cura koja ni nema djece a pili joj kako nema veze što curi krv iz bradavica samo neka nastavi !! pa helooo ako to nije prošla nezna šta to znaći i kakva je to bol..moj carski je nula za to

  22. #222

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    OS
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Ema ti si rodila nedavno, mozda je sada takva praksa, a kada sam ja rodila nakon 2 dana smo pusteni iz bolnice po nalogu dr. zato sto je bila guzva iako mi je Niko imao toliku zuticu ...
    Mojoj kćeri žutica je primjećena onaj dan kada smo trebale ići kući, rađen joj je bilirubin koji je bio na granici za mjenjanje krvi ( 402 ). I mom slučaju je bolnica bila puna kao šipak, žene koje su rodile ležale su i na I i na II katu. Samo zato što je bilirubin bio previsok da bi nas pustili kući, mi smo morale ostati. Narednih 5 dana je bila od 8 - 10 sati pod lampama, da bi izašla još uvijek lagano žuta.
    Pitanje, jesi li ti tražila da ti sestre daju dohranu za tvog bebaća, ako jesi a one nisu dale, jesi li ih pitala zašto?
    I nitko te ne napada, samo ne mogu vjerovati da bi netko namjerno tamo bebe držao gladne.

    Citiraj donna prvotno napisa
    kako nemaju mlijeka u nekom trenutku?!?! pa nije samo njen sin valjda ne dojen ili što?? e pa svašta.nije bed donijeti mlijeko ali takvim tonom ići razgovarati s ženama koje su tek rodile i još su pod stresom mislim svašta stvarno te sestre nemaju takta...i još kaže to je neka mlada nadobudna cura koja ni nema djece a pili joj kako nema veze što curi krv iz bradavica samo neka nastavi !! pa helooo ako to nije prošla nezna šta to znaći i kakva je to bol..moj carski je nula za to
    Možda im isporuka mlijeka kasnila, šta ja znam. Ali pod kakvim stresom su žene koje su rodile ( naravno osim onih kojima nešto nije uredu s bebom ), ne kužim, možda sam totalni idiot, ali onoga trenutka kada sam ja rodila, za mene nije postojao nitko osim moje bebe i MM. doktori, sestre, ma nitko osim njih dvoje. S toga ne kužim kakav stres?!
    Uostalom ako je tvoja kuma imala problema s dojkama, nitko je nije mogao prisiliti da doji, a najmanje sestra !

  23. #223
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    o je je itekako je kao i prije 3 godine kada ti plačeš jer ni sama neznaš šta te snašlo i nema pomoći od strane sestara a kraste se stvaraju na dojkama a one kažu "aha vi neće dojiti?! "i ubiju ti svu volju i želju a kažem carski je nula za ove bolove.i umjesto da jednom budu PRIJATELJI majkama stalno se pre...... i s čuđenjem gledaju kome ide dojenje a kome baš i ne...žalosno...

  24. #224
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ma da im je i ponestalo mlijeka, iako čisto sumnjam, uvijek ima glukoze, kojom bi mogli pričekati da mlijeko dođe, ja sam ležala na 3 katu i znam da ih sve krcaju nadohranom, a i na listi mojeg malog sam vidjela dio "dopune", još jednom ponavljam, ja sam se morala buniti da mi ga ne dohranjuju, jer sam krcata od prvog dana mlijekom, evo upravo se mama krava sprema da dio izdoji

  25. #225
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    Evo da i ja kažem riječ , dvije...
    Zapravo jedna riječ: katastrofa.
    Rodila sam 12.01., nakon 10 sati trudova, porod je završen carskim rezom.
    Kao što i znate beba je bila na zadak tako da nije bilo moguće uvoditi nikakvu indukciju tipa drip, gel , prokidanje vodenjaka i sl.
    primljena sam u bolnicu radi nadzora sa punih 39. tjedana i tu večer krenuli su mi lagani trudovi zapravo predtrudovi, i na ctg -u u ambulanti sestre me ismijale, , došao R.S. rekao da sam 4,5 cm otvorena i da idem u rađaonu.
    Klizma i brijanje po izbrijanom.
    U ponoć sam bila u rađaoni , došao je mm ( zna tatsha, bila je u boksu pored mene), nasmrzavala sam se odnosno tresla cijelim tijelom 10 h na skajenom stolu i hladnoj gumi, trudovi neredoviti i neefikasni , užasno bolni i tako 10h.
    Dočekala sam dr. Č. koji je predloži carski rez jer je beba na zadak i dosta visoko a uopće se nije spuštala i tako sam završila na carskom rezu
    Rođena je curica ,hvala bogu živa i zdrava ( kasnije sam vidjela da je bila zelena plodna voda)
    Sestre ( čast izuzecima, neću imenovati) blagi užas, jedva sam čekala da pobjegnem glavom bez obzira iz bolnice.Da stvar bude još gora za mene:
    nakon skidanja katetera nisam mogla mokriti ni kap, išle su mi suze na oči od bolova a nisam mogla ni kap pustiti. Dvije sestre u noćnom dež. su me tako ismijale i rekle da je to stavr psihičke naravi i da se ja jako lijepo smirim i pokrijem i obučem čarapice i da će sve biti ok. Proglasile me ludom.U bolovima sam od nemokrenja dočekala jutro, proplakala sam od muke i nakraju su kateterom izvukle olalal mokraće i na kraju sam svaki dan dobivala injekcije za olakšavanje.Kad čuju da ste drugorotka toliko su ne fer i bilo je trenutaka da sam se osjećala kao zadnji kreten .rez me užasno boli, najviše kad ležim pa se trebam dići a da ne govorim da me svaku noć probudi takav groznica da mislim da sam prolupala.
    Sva sreća, moja Vita je živa i zdrava, 3210/51.

    Velika pohvala časnoj sestri Karmeli i doktorici Bečarević.

  26. #226
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    maza, stvarno mi te žao, ali zašto nisi tržila da te pokriju, meni su donijeli dekicu

    sretna sam što sam dočekala nove babice jer nam je taman u noćnoj bila "poznata" S,koja mi je stavljala kateter 2x i mogu reći da me to boljelo više od trudova

  27. #227
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    nasmrzavala sam se odnosno tresla cijelim tijelom 10 h na skajenom stolu i hladnoj gumi, trudovi neredoviti i neefikasni , užasno bolni i tako 10h.
    Nije ni cudo da se tijelo nije moglo opustiti i odraditi porod u takvim uvjetima. Bas mi je zao Maza

    Ema_

    To kakve su zene... sigurna sam da bi ih manje vristalo i manje bolilo da se prema tim zenama bolje postupa, da ih se pusti da setaju, da ih se ne polegne na ledja, da ih se ne tjera da rode lezeci ili u polu sjedecem polozaju, DA IH SE POKRIJE DOK SE SMRZAVAJU (tijelo ce zaustaviti porod ako mu je hladno - dokazano) itd itd.

    Ima svakakvih zena, no to apsolutno NIJE isprika tim primaljama i doktorima da se ikako ponasaju prema rodiljama osim najbolje sto mogu. To nije lagan posao i nije za svakog, i radje da ga ne rade ako ga ne rade sa srcem

  28. #228
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Zbog tih istih sestara je moje dijete prije dvije godine skoro umrlo od gladi, ne preuvelicavam vec doslovno jer je 8. dan od rodjenja zavsrio u bolnici od dehidracije i gladi, stanje mu je bilo toliko kriticno da mi je dr. rekao da srecom pa se rodio s toliko kg (3870) jer je na taj nacin trosio svoje zalihe i zapravo je gladovao od trenutka kada je prrezana pupcana vrpca. Ta dva dana u bolnici sam stalno pokusavala s dojenjem, stalno je kao sisao, kazem kao jer ja nisam uopce imala mlijeka niti ga je on ikada uspio navuci, a kada sam sestrama rekla da sumnjam da nesto nije u redu i kada sam ih molila jednu vecer u 23.00 da mu daju njesti jer imam osjecaj da od sisanja nije pojeo ni 50 ml u cijelom danu ubile su me u pojam i nisu mu dale jesti jer on mora sisati i tocka.

    Bog zna da sam i ja za dojenje jer da nisam ne bih to ni pokusavala, a da nisam pokusavala vec da sam mu odmah dala AM on ne bi nikada zavrsio u bolnici od gladi, u 21. stoljecu, katastrofa....ali ajd, ajd, hvala Bogu pa je sve dobro zavrsio, to je iskustvo vise, sada sam opet trudna i sada znam da cu u takvoj situaciji drugacije postupiti, naravno da cu opet pokusati s dojenjem, ali ako ne ide bas bih voljela upoznati sestru koja mi nece htjeti nahraniti dijete jer cure - MOJE DIJETE JE SKORO UMRLO OD GLADI i ne moram ni pisati da se i dan danas ja osjecam krivom zbog toga, ali bila sam "zelena", slusala medicinsko osoblje ko da su bogomdani, umjesto sebe i svoju intuiciju.
    Da su sestre kompetentne, one bi ti znale pomoci i rijesile tvoj problem i djetetovo nedobivanje na kilazi. No ocigledno nisu dovoljno educirane.

  29. #229
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    treba odvojiti sestre i sestre u ovim pričama- u OS postoje sestre za mame i sestre za bebe, koje su zaista samo doji, doji, doji, ali nadohranjuju ih, ponavljam, mojega su previše, a kao super sestru na 3. katu izdvajam najstariju- ne znam joj ime, ali ona mi je uzela malog treću noć (prvu noć obavezno uzmu da se odmoriš) da se mogu naspavati- a on je bio taj dan navijen- nije spavao više od 15min u komadu i žena ga je kaže nosila 2 sata dok se bavila ostalim stvarima i tek onda je zaspao.

  30. #230
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ema_

    To kakve su zene... sigurna sam da bi ih manje vristalo i manje bolilo da se prema tim zenama bolje postupa, da ih se pusti da setaju, da ih se ne polegne na ledja, da ih se ne tjera da rode lezeci ili u polu sjedecem polozaju, DA IH SE POKRIJE DOK SE SMRZAVAJU (tijelo ce zaustaviti porod ako mu je hladno - dokazano) itd itd.

    Ima svakakvih zena, no to apsolutno NIJE isprika tim primaljama i doktorima da se ikako ponasaju prema rodiljama osim najbolje sto mogu. To nije lagan posao i nije za svakog, i radje da ga ne rade ako ga ne rade sa srcem
    Ovo potpisujem! Ja sam bila jedna od onih vrištećih? Zašto? Možda zato što su me sa 2 prsta stavili na stol i prištekali na drip 7 sati. A zašto bi ja u pola 2 u noći šetala njima po hodnicima, kad mogu ležati u boxu! Beba je bila OK, sve je bilo OK. Istina, moja greška, prerano sam došla u bolnicu, ali, nisam iz OS i bojala sam se i vremena ne daj Bože nečega na cesti. Već sam pričala kako su ismijali moju ideju o stolčiću i bilo čemu drugom! Kakva lopta, to je bila iluzija! I onda sam vrištila i to zato jer me boljelo, drip me je razarao, nitko mi niti jednom nije rekao zašto mi ga uopće daju, a prema meni su se ponašali kao prema krpi, nit mi je itko išta govorio što se zbiva, pa ti nemoj biti uplašen! Ja sam na moju smjenu koja me je kačila!

  31. #231

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Pridružujem se sa svojim iskustvom.

    Meni je porod u KBO bio stravičan, užasan.

    Liječnik koji me porađao ugrozio je život i mene i djeteta.
    Hvala Bogu, urazumio se na vrijeme i napravio carski.
    (Unatoč činjenici da je bio dogovoren carski zbog nemogućnosti prirodnog poroda, on ga je jedno vrijeme odbijao napraviti.)
    Mislim da su uvjeti podnošljivi ako tamo ležiš dva, tri dana. Nakon devet dana potpuno sam podilkanila.
    Po meni bebice prerijetko previjaju. Drugi dan sam malenu razmotala i bila je jadnica sva ojedena da sam se rasplakala od muke. Nakon toga sam ju sama previjala iako me stravično bolilo.
    Ginekološke sestre su stvarno divne.
    Sestre za bebe... Hmmm.... Ima ih svakakvih i korektnih i potpuno nezainteresiranih. Grudi su mi bile pred eksplozijom, pred mastitisom, začepljene, nisam znala što bi s njima i tek kada sam se rasplakala od muke i počela histerizirati došla je sestra i odčepila mi kanaliće... Do tada nitko nije niti trepnuo iako mi ih je druga sestra na moju molbu "pogledala".
    Tako isto "pogledaju" bebice na viziti, brzinom kojom bace oko na njih nije moguće percipirati niti znak STOP, a naručito ne bebu.

    U bolnicu sam pošla raspoložena i presretna, a kad tamo jad i čemer. Da ne spominjem one rupičaste prahistorijske plahte koje služe i za jastučnice i za prekrivače. No to je neka druga tema.
    I mislim da je bebama u sred zime stvarno hladno, naručito u onom hodniku u kojem šiba propuh, a one su pokrivene samo peškirićem i u tankom pamučnom odjelcetu. ( Na molbu da toplije obuku bebu sesta me bljedo pogledala, a na zamolbu da joj donesem svoju robicu rekla je da ne smijem...)

    Joj, mogla bi u nedogled...
    Meni je bilo stravično. Blago vama koje imate pozitivna iskustva.

  32. #232
    antonija.sabljo

    Početno

    Znate li kako obavljaju kiretazu trudnica koima je plod mrtav?Bez ikakve anestezije!!!Možete zamisliti sto tekrade onima koje ne zele tu djecu.

  33. #233
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj antonija.sabljo prvotno napisa
    Znate li kako obavljaju kiretazu trudnica koima je plod mrtav?Bez ikakve anestezije!!!Možete zamisliti sto tekrade onima koje ne zele tu djecu.
    ja ne vjerujem baš u ovo, odkud ti ta informacija??

  34. #234
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam za tu informaciju cula od vise osoba tako da nazalost vjerujem da je to istina.

  35. #235
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Ja sam za tu informaciju cula od vise osoba tako da nazalost vjerujem da je to istina.
    ne mogu u to povjerovati, užas, pa 21. stoljeće

  36. #236
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    :shock: :shock: :shock: :shock:
    Ma de nemojte me zezat!!! Uzas uzasni, horor!!!

  37. #237
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Prestrašno!

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Ja sam za tu informaciju cula od vise osoba tako da nazalost vjerujem da je to istina.
    ja naprotiv, od nikoga nisam čula takvu informaciju :/

    no, sve je moguće

  39. #239
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    Ja sam za tu informaciju cula od vise osoba tako da nazalost vjerujem da je to istina.
    ja naprotiv, od nikoga nisam čula takvu informaciju :/

    no, sve je moguće
    ja mislim da su one dobile lokalnu "dole", pa zato misle da nisu bile pod anestezijom

  40. #240
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj antonija.sabljo prvotno napisa
    Znate li kako obavljaju kiretazu trudnica koima je plod mrtav?Bez ikakve anestezije!!!Možete zamisliti sto tekrade onima koje ne zele tu djecu.
    Ja sam prije više od godine dana morala na kiretažu,i ne daju ti lokalnu anasteziju,već nešto kao za smirenje(kroz braunilu),da se opustiš... a sve što ti dolje rade OSJETIŠ! i nije nimalo bezbolno.

  41. #241
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Cure kako znate da niste dobile anesteziju? Jesu li vam to doktori rekli ili ste same zaključile? Ja sam na žalost prošla 3 kiretaže i svaki put sam dobila lokalnu anesteziju u grlić maternice. Problem je samo što ta anestezija ne pomogne puno i ako ne znate da ju dobivate ne možete to same zaključiti, a doktori baš i ne govore što rade tijekom postupka. Dakle prvo se da anestezija i onda se maternica otvara, a osjeti se lagani ubod. Ono što dobivate u braunilu je apaurin za smirenje. Ja im zamjeram što ne čekaju da anestezija prodjeluje nego odmah kreću sa radom no imala sam i prilike doživjeti kiretažu koja je trajala 45 minuta s tom lokalnom anestezijom i bolovi su bili gori od ikakvog poroda, toliko me bolilo da sam vrištala tamo na stolu, a oni nisu ni znali da je takva situacija kod mene jer bi me u suprotnom sigurno uspavali. Ma fuj. Ako je kiretaža normalna, a ne kao kod mene uklanjanje urasle posteljice ja bih uvijek pristala samo na lokalnu anesteziju i istrpila tih 5-10 minuta bolova no ono što sam ja prošla je živi horor da vam sada ne opisujem detalje.

  42. #242
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Ajoj, bas mi je zao da ti je bilo tako

  43. #243

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    je li se možda nešto pokrenulo? mislim, nekakvo pismo ili nešto upravi bolnice? ništa?

  44. #244
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Za razliku pd prvog puta imam same pohvale. Sestre su sve jako pristupacne, pogotovo sto se tice dojenja, jedna nas je jednu vecer cak "educirala" o cjepljenjima i slicnim stvarima. Prvu vecer sam, poucena prijasnjim iskustvom, trazila od sestre da mu daju adapt. mlijeko jer me bilo strah da ne prodjem kao s prvim sinom, ali sestre mi nisu donijele mlijeko vec su se potrudile da uspostavimo dojenje i jesmo, uspjeli smo, sikimo ko pravi, istina je da mi je sve to novo, ali uzivamo, a ja trpim i bolne, da ne kazem izranjavane bradavice jer ne zelim da prestanemo s dojenjem kada nam je tako super krenulo.

    Uglavnom 3 dana u bolnici su mi jako ugodno prosla, upoznala sam i Tomitu koja je super draga cura, bilo je bas ok, cak smo se nas par u sobi zezale da nam je ko u hotelu...uzivamo s bebicama, odmaramo, ludnica...

  45. #245

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Bok svima! nova sam na forumu, čitala sam što sam našla o osječkom rodilištu i evo sva ova vaša iskustva ali naravno da su friške informacije uvijek najpotrebnije i dobrodošle!!!!!!!

    Ovo mi je prva trudnoća,u 27.tjednu sam i počinjem intenzivno promišljati o porodu i svemu što donosi ...... brine me doslovno sve,od tečaja(je li stvarno potreban) do samog boravka u bolnici (ta famozna 3 dana- ili kako tko već)
    Htjela bi roditi u vodi,bez epiziotomije i otrova kojima šopaju žene rutinski. Što mislite,mogu li imati takav porod u KBO? pitam jer me jako strah a evo zašto
    Premda vidim ima vas par koje ste zadovoljne porodom i tretmanom(to mi je drago naravno i poželjno je da je takvo stanje), ipak mi se čini da ste -sretnice- uvjetno rečeno,rijetkost
    Jer 28.01. ove god. legica mi je rodila na dripu a normalno se otvarala,porod preležala nepomično na lijevom boku i imala epiziotomiju
    Još imala i niski tlak,pa na kisiku i uz sve još ima probleme s hepatitisom ....itd
    Uglavnom užas, ni dojenje joj nije išlo,doslovno nema bradavice i mali nije mogao >izvući< kako bi rekla, tako da je odustala jer nije htjela da dijete sisa krv, a ona se pati u bolovima

    Završila je na kraju i na Normabelu (postporođajni stres, ne blues ne depresija već baš kao živčani slom) jer je sve to psihički bilo previše za nju, dakle još su je i ludom proglasili možete mislit dr. i sestre Čujem da u zadnje vrijeme je i to "postalo normalno" da žene oprostite na izrazu popi.de nakon poroda
    Ma joj baš mi je to super, dođeš rodit i skreneš (umno - doslovno)
    Neželim i neću dopustiti da moje iskustvo,moj porod bude takav, radije ću onda protivno svemu roditi kod kuće potpuno sama

    Nije mi namjera nikoga ubedirati ali bojim se kako će sve to ispasti i proći jer sam,svi kažu vrlo mlada (23 god.) pa još gore znači, kad dođem rodit a oni nek mi kažu šuti balavice i trpi, znala si radit ono e pa sad ispaštaj ......... ma mislim da bi onda poludila stvarno

    Treba mi pozitive

  46. #246
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Tečaj sam prošla - frendice koje su već rodile nagovorile su me da ga odradim ( ako ništa onda zato da MM može biti prisutan na porodu ).. da li će mi što vrijediti vidjeti ću .... osobno su me se najviše dojmile vježbe na tečaju (npr. disanje po porođajnim dobima) i dojmio me se obilazak rađaonica i rodilišta..
    Na tečaju su rekli da se može roditi u vodi, ali ukoliko liječnik procjeni da je sve s porodiljom i bebom u redu....rekli su da se u kadu ulazi zadnjih 1-2 sata poroda... i da te po porodu presele na krevet do porođaja posteljice (osobno mi se malo nesviđa to seljakanje van-unutra)...hm... ukoliko te zanima porod u vodi možda nije loše poslušati tečaj....

  47. #247

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Hvala puno Zelena! a kak to ide, ako bi npr. ja išla na tečaj kod dr.Fuštin priznaje li se taj u bolnici? i ako znaš ili možda netko dr. zna kad se može upisati? ili mi je kasno sad?

  48. #248
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Koliko znam tečaj kod dr. Fuštin priznaje se u bolnici; ja sam išla na tečaj baš u KBO (košta 400 kn) i to u 28.-30. tjednu trudnoće bila sam među onima koje su najmanje trudne - većina ih je bila trudna oko 34.-35. tjedana... tako da ti sigurno nije kasno ....

  49. #249
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Ako si već prošla tečaj kod dr. Fuštin... da ne moraš ići dvaput..nama su u KBO rekli da bi oni koji žele porod u vodi trebali doći pred kraj trudnoće u KBO na razgovor.. pa se raspitaj kod svog ginekologa o detaljima..pa odi na razgovor...(jer npr. asmatičari ne mogu rađati u vodi...)

  50. #250
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Nije ti kasno otici kod dr.Fustin na tecaj. Neke su zene bile samo par tjedana i rodile, a potvrde za muza se dobiju vrlo brzo. Ne cekaju oni da zavrsi cijeli tecaj. I taj tecaj se sigurno priznaje u bolnici.

    Sto se tice samog poroda, iskustva su razlicita ali cini mi se da ipak u zadnje vrijeme ima vise pozitivnih. Za porod u vodi sam cula da sami doktori bas ne vole prakticirati, vjerojatno zato sto je to njima veci problem. Sto naravno nije u redu. Ali ti se raspitaj. Znas li da postoji akupunktura za lakse otvaranje kod dr. Bobic u bolnici? Mislim od 32.tjedna trudnoce ides jednom tjedno dok ne rodis.I to ti je besplatno, preko uputnice. Ne pomogne svima, ali vrijedi pokusati...Naravno, obavezno provjeri da se nisi vec i sama pocela otvarati-onda nikako ne ici na to.

    Pokusaj ti sama misliti pozitivno o svemu sto te ceka, ja sam se tjesila da je to toliko zena proslo i ponovilo po vise puta-da onda nije valjda tako grozno. Nemoj sad previse citati price s poroda, ok je biti upucen ali ne i prestrasen. Barem ja tako mislim i s takvim sam stavom zaista dosla prilicno opustena i sve je proteklo u najboljem redu.

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •