Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #251
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    S obzirom da sam sva friska od poroda htjela sam se osvrnuti i na urbane legende kako je odjel pun zohara, da je sve prljavo...to nista nije istina, ni sada, kao ni 2006. kada sam prvi puta rodila.

    Wc je non stop cist i uglancan, ukljucujuci i tus, lavabo..., zohara nema nigdje, mislim da sve ovisi kako se zena postavi te ako ne ocekuje da je dosla u hotel moze cak i uzivati ta tri ili 7 dana u bolnici jer se moze posvetiti bebici, vec i to puno znaci sto je beba stalno uz mamu, sestre ih odvedu samo ujutro na kupanje i to je jedinih pola sata sto je mama bez bebe, a na kraju krajeva taj odnos i je najvazniji, a ne razglabanje kako je npr. bolnicka hrana uzasna jer gdje nije, iako na kraju nitko nije u bolnici umro od gladi .

    Ja mogu reci da sam bas uzivala ova tri dana, najteze mi je padala razdvojenost od starijeg sina, ali eto izdrzali smo ta tri dana, a i vidjeli smo se svaki dan tako da je i to dobro proslo.

    Dakle, onako nam je kako si napravimo...mislim na vrijeme poslije poroda naravno jer porod ko porod, da boli boli, ali prezivi se.

  2. #252
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Nikina mama prvotno napisa
    S obzirom da sam sva friska od poroda htjela sam se osvrnuti i na urbane legende kako je odjel pun zohara, da je sve prljavo...to nista nije istina, ni sada, kao ni 2006. kada sam prvi puta rodila.

    Wc je non stop cist i uglancan, ukljucujuci i tus, lavabo..., zohara nema nigdje, mislim da sve ovisi kako se zena postavi te ako ne ocekuje da je dosla u hotel moze cak i uzivati ta tri ili 7 dana u bolnici jer se moze posvetiti bebici, vec i to puno znaci sto je beba stalno uz mamu, sestre ih odvedu samo ujutro na kupanje i to je jedinih pola sata sto je mama bez bebe, a na kraju krajeva taj odnos i je najvazniji, a ne razglabanje kako je npr. bolnicka hrana uzasna jer gdje nije, iako na kraju nitko nije u bolnici umro od gladi .

    Ja mogu reci da sam bas uzivala ova tri dana, najteze mi je padala razdvojenost od starijeg sina, ali eto izdrzali smo ta tri dana, a i vidjeli smo se svaki dan tako da je i to dobro proslo.

    Dakle, onako nam je kako si napravimo...mislim na vrijeme poslije poroda naravno jer porod ko porod, da boli boli, ali prezivi se.
    jako mi se dopalo ovo što si napisala - vrlo realno i ohrabrujuće ...nadam se da ću i ja imati takva iskustva .... usput, prošlo ljeto ležala sam kat niže na ginekologiji KBO-a i moram reći gotovo isto - sve 5

  3. #253
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Evo i mene s friškim iskustvom i to nadasve pozitivnim! :D
    U bolnicu sam došla u subotu ujutro nakon cijele noći laganini trudova. Budući da je nalaz bio dobar odmah su me poslali u rađaonu. U pripremi sam bila nekih sat vremena, za to vrijeme su me obrijali, klistirali i lagano sam šetkala hodnikom rađaone. U 9.30 su me smjestili u box i priključili na ctg. Oko 11h nakon pregleda u rađaonu je stigao i MM. Vodenjak mi je pukao sam, ali ga je doktorica prokinula do kraja jer je bila riječ o visokom puknuću. Porod je tekao svojom dinamikom, nisu mi ništa dali osim pola doze dolantina. Ozloglašenog dripa nije bilo. Tijekom izgona babica mi je masirala međicu tako da me nisu rezali, popucala sam tek neznatno i to su poslije zašili s par šavova. Rodila sam u 13.20.
    Ponašanje osoblja prema meni u rađaoni bilo je posve korektno, mogla bi reći i poticajno. Sve što su mi govorile bilo je opravdano i obrazloženo. Dr. koja je bila na porodu je isto odlična.
    Nakon poroda sam tražila bebicu za podoj i pustili su nas punih 45 minuta da dojimo, mazimo se i uživamo. Nakon toga su bebicu odvezli na odjel, a ja sam čekala da prođe onih dva sata koliko je potrebno poslije poroda ostati u rađaoni. Kad su me dovezli na odjel odmah su mi dovezli i bebu i otada smo bile skroz zajedno, osim u vrijeme kupanja.
    Na odjelu se jako potiče dojenje. Nekad si morao izričito moliti da ti ne dohranjuju bebu, sad tog više nema, prvo sestre naprave sve kako bi dojenje profunkcioniralo. MAme mogu same prematati bebu, to mi je isto super, sina nisam vidjela golog dok nismo došli kući, a sad odmah možeš uživati u punom sjaju majčinskih obveza. Ako se majka osjeća loše naravno da prematanje obavljaju sestre.
    I sestre za mame i sestre za bebe su vrlo korektne. S nekima od njih znale smo i neobavezno poptričati i našaliti se. Uvijek su poslušale što imao za reći, doduše događalo se da na isto pitanje dobijemo nekoliko različitih odgovora...al onda bar odabereš onaj koji ti najviše odgovara.
    Ekipa u sobi mi je bila super, družili smo se s Nikinom mamom i njenim Rokom i sve u svemu ta tri dana mi je brzo prošlo i svakako će mi ostati u lijepom sjećanju.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Zelena,hvala još jednom a i tebi Sonata hvala....... lijepo je čuti razmišljanje optimistične osobe,drago mi je da je tebi sve prošlo ok. A za akupunkturu sam tu negdje pročitala da,ali morala bi vidjeti ........ neznam da li bi išla na to U svakom slučaju hvala na informaciji

  5. #255

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Tomita, Nikina mama aaaaaaaaajme kak je lijepo čuti pozitivno iskustvo.... uljepšale ste mi dan
    SVAKA VAM ČAST na porodu i SVE NAJBOLJE vašim bebačima
    Tomita zavidim ti na porodu,bar kako si to opisala,nadam se da ću i ja otprilike tako proći................

    evo i moj bebač se okreće i lupa me, valjda i on/ona osjeća sreću u ovom trenu

  6. #256
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Osjecanka, kao sto sam vec napisala zaista je sve kako se ti postavis, naravno da se u svemu mogu naci mane, ali cemu se opterecivati glupostima, pogotovo kada je porod zavrsen, tada je najgore iza tebe i najbolje ti je prepustiti se carima majcinstva, bebici, a ne prepustiti se razmisljanjima o npr. ima li ili nema zohara , zelim ti svu srecu na porodu, da sto prije i sto bezbolnije prodje.

  7. #257
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    nikina mamo čestitam ti od srca

    ma meni je zapravo, iako sam rodila na carski i oporavak je odmah bio puno teži, a imali smo oboje infekciju, tik tjedan dana u bolnici bilo idilično. ležiš, dojiš i navikavaš se na činjenicu da imaš još jedno dijete. stalno ga gledaš i pucaš od sreće. sestre te služe, hrana je čisto ok, ne moraš spremati, posjete ti dolaze......ma ko u hotelu

  8. #258
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Evo da i ja kažem pokoju riječ hvale za KBO prva dva poroda su bila super, a treći...

    30.01. oko 22 sata sam se otuširala i kao i svaku večer unazad 10 ak dana mislila to je ta noć kad ću roditi i otišla spavati.
    U 23 sata mi je pukao vodenjak ali nisam imala trudova (a toga sam se bojala da ne završim prerano u bolnici) tako sam se uplašila da su mi se noge doslovno odsjekla morala sam leć i pokrit se jer sam se tresla od straha. No ipak sam odlučila još malo pričekati bar da počnu bilo kakvi trudovi (voda je bila mliječna pa me to malo smirilo) da krenem za bolnicu ali sam si mislila najviše 2 sata, a onda svakako putujem da se nešto ne bi iskompliciralo. Na svu sreću prvi trudovi počinju već oko 23 i 30 i dosta su jaki, ali uspijevam ih prodisati i prehodati, malo me zabrinjava što su neredoviti, pa ih ne uspijevam mjeriti u nekim razmacima. Prvi pravi trud od kojeg mi se zavrtilo bio je oko 01 sat i onda sam probudila MMa da me vozi u bolnicu.
    U autu sam odradila još nekih par trudova, a u bolnici smo bili oko 01 i 15. Na prijemu su me prvo stavili na CTG nekih 20-ak min koji je bilježio dosta jake trudove, ali u razmacima cca 10 min. Tad me uhvatila panika da bi porod mogao potrajati do jutra, no doktor koji me došao pregledati ulio mi je povjerenje još kad je rekao da sam otvorena 6-7 prstiju :shock: bila sam presretna ipak ima nade da rodim tu noć.
    Malo su ga zabrinuli otkucaji bebinog srca, pa mi je napravio i ultrazvuk i onda me tako požurivao da nisam uspjela obuti ni papuče nego sam u rađaonu ušla u čarapama , a on nije moga dočekati lift već je opalio trčeći stepenicama do rađaone. Meni je to sve skupa bilo smješno jer su trudovi i dalje bili dosta rijetki, pa sam se uspjela i smijati. A MM se jadan izgubio kad je doktor počeo vikati odmah u rađaonu brzo i još kad je otrčao stepenicama, a mene ostavio pokraj lifta MM je doslovno pobjegao iz bolnice .
    Uglavnom u rađaonu sam ušla u 01 i 45, sestra me brijala na stolu u boksu, a klistir smo preskočili. Stavila mi je braunilu i spojila CTG, ali ja sam dobila nagon za tiskanje na što mi je doktor rekao da slobodno tiskam (zbog opadanja otkucaja on me ručno otvorio u trudu ali nije bilo tako strašno) i točno u 2:00 sata rodila se moja cura 3600 gr i 52 cm.
    Ja nisam mogla vjerovati da je sve prošlo tako brzo, a da je bolilo bolilo je ali bar nije bilo dugo.
    Rodila sam bez dripa, bez klistira, epiziotomije nisam čak ni pukla ma bez i jednog šava i nula kemije. A toliko me bilo strah.
    Curu sam odmah dobila na prsa, a onda ju je sestra uzela na vaganje i mjerenje, pa mi ju opet vratila i družile smo se do 2 i 45 kad su ju odnijeli na odjel, a ja sam još 2 sata morala ostati ležati u boksu. Sestra mi je čak donijela i telefon da javim MMu jer kad je dao petama vjetra odnio je i moj mob.
    Porod mi je bio najljepše iskustvo u životu i kad bi imala mogčnosti mislim da bi si još bar jednom priuštila taj izazov.
    Sestre na četvrtom katu su prekrasne i imam samo riječi hvale za sve do jedne. Ma sve u svemu Hvala im svima na svemu .

  9. #259
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Samo da se prijavim.... Termin mi je u utorak, primljena sam u bolnicu i sad čekamo

  10. #260
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Sretno Zelena!!

  11. #261
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Evo mene samo nakratko ..... Oko ponoći ušla sam u rađaonicu i uz pomoć MM i divnih doktora i babice Domagoj se rodio u 2.40 ujutro (u ponedjeljak 27.4.) Za prvi porod sve je proteklo više nego super ...... hvala svima koji su bili uz nas

  12. #262
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Čestitam :D !

  13. #263
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    čestitam

  14. #264
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Pridruzujem se cestitkama!!

  15. #265
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Čestitam!

  16. #266
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    zelena, tek sad vidim, čestitam! :D

  17. #267

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    69

    Početno

    Zelena čestitam!!!!!!!!! sve najbolje tebi i bebaću

  18. #268
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    čestitke

  19. #269

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    5

    Početno

    2006 sam i ja rodila u Osijeku...zohare doduse nisam vidjela , tusevi , wci , sobe su bile ciste

    lezala sam na patologiji tjedan dana od toga 4 dana nisu imali tople vode na ginekologiji...nakon klistira se nisam mogla normalno otusirati , nakon poroda se nisam mogla normalno otusirati

    bebu su mi okupali tako sto su u DZEZVI ugrijali vodu !!

    a ja sam svoju ranu od epi prala u hladnoj vodi tri dana

    nemam niti jednu dobru rijec za rodiliste u osijeku
    niti za doktore , niti za sestre...blajhana je i na mene scorlala
    nikako nisu odradili svoj posao

    jedini ko je tamo valjao su bile cistacice i one sirote pomocne sestre..njih svi iznad ionako gaze pa su one zadrzale ljudskost

    jedan dan kad budem imala vremena , napisat cu jedan grande post da usporedim radjanje u Osijeku i ovdje u svedskoj...ko nije dozivio nece vjerovat..ja nisam vjerovala kako ljudi mogu biti dragi i kako porod moze biti lijep

  20. #270
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    blajhana i ja također nismo baš prijateljice. čak je pred dr. m. tražila pravdu na viziti ali ni on nije imao objašnjenja za njene postupke. sjećam se ja nje i od poroda prvog.

  21. #271
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    hej Ariana pa čestitke na malenoj

  22. #272
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Ariana čestitam :D !.. ja na svu sreću nisam upoznala blajhanu - valjda je i to jedan od razloga zašto mi je sve bilo OK 8)

  23. #273

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Moja pozitivna priča s poroda

    Kad sam ostala trudna i otišla na održavanje trudnoće polako sam se počela pripremati za porod u osječkoj bolnici. Tako sam redom obilazila forume i prestravljivala se različitim pričama, a ni moje prijateljice nisu imale pozitivna iskustva s poroda u Osijeku. Uglavnom, pripremila sam se da idem u „klaonicu“, da će svi prema meni biti užasni i bila sam manje-više spremna na pakao koji ću proći.
    Na sam termin bila sam na pregledu kod svog ginekologa koji mi je rekao da se spremim i sutra zaputim u bolnicu. Tako je i bilo, spremila sam se i sutradan me muž odvezao u bolnicu. Potiho sam plakala iza sunčanih naočala dok smo se polako približavali bolnici, misleći da živa odatle neću izaći. Prije prijema obavili su pregled, ctg, ultrazvuk, sve je to obavila dr. Lovrić, koja je bila jako ljubazna, vesela i nasmiješena. Nakon toga sam se pozdravila s mužem, a sestra me odvela na drugi kat u sobu gdje je već na održavanju bila jedna cura. Kasnije mi je moja cimerica rekla da sam izgledala kao zombi dok sam ulazila u sobu. Nakon toga uslijedilo je vađenje krvi, ctg, a sve sestre vesele i ljubazne, pričale su sa mnom cijelo vrijeme. Na drugom sam katu ležala pet dana. Cijelo sam vrijeme čekala da se netko izdere na mene ili bilo šta negativno, no svi su bili ljubazni, raspoloženi, i doktori i sestre iako je cijeli kat bio prepun. Nakon pet dana pregledao me dr.Vlahović i rekao da sam spremna za rađaonu- otvorena 3 prsta, plodna voda zelena. Isti tren sam bila i presretna što ću konačno vidjeti svog anđela, ali i uplašena, uzbuđena, u meni su se samo lomili osjećaji. Sestra mi je napravila klistir ( ništa bolno ni neugodno kao što opisuju ) i rekla da se spremim, u 10 me vodi u rađaonu. Nazvala sam muža, rekla mu da se dobro najede, otušira i polako krene za Osijek jer idem u rađaonu. Rekla sam mu i da ne žuri jer će to trajati vjerojatno cijeli dan. Nakon njega sam nazvala mamu koja se rasplakala. U 10 je sestra došla po mene, pozdravila sam se s curama i krenula u rađaonu. Sestra koja me vodila bila je prekrasna, pričale smo cijelim putem, tješila me i hrabrila, a kad me dovela rekla mi je „Sretno“ i pozdravila se sa mnom. U rađaoni sam legla u boks broj 5, pogledala sam na sat, bilo je točno 10 sati i znam da sam pomislila da ću ( s obzirom da sam prvorotka ) biti sretna ako rodim do ponoći. Tada me jedna stvarno prekrasna sestra (mislim da se Jadranka zove) prikopčala na ctg, izvadila mi krv i pričala sa mnom. Rekla mi je da sam došla s odličnim nalazom, da je za porod najvažnije strpljenje i tješila me cijelo vrijeme. Onda je došao doktor, probušio mi vodenjak ( ništa bolno ), rekao da sam otvorena četiri prsta i u 10.30 sati su me prikopčali na drip. Polako sam počela osjećati trudove i školski sam ih prodisavala svake dvije minute, a između se odmarala i pripremala za idući trud. Svako malo me obilazila doktorica i sestra i hrabrile me da samo dišem i da se porod odvija odlično. Svaki put kad me doktorica pregledavala bila sam otvorena prst više i to me ohrabrivalo. U 11.30 u rađaonu je ušao moj muž. Bila sam presretna kad sam ga ugledala i prvo što sam pomislila bilo je kako je prezgodan u tom zelenom bolničkom odijelu. On je sjeo kraj mene, zajedno smo prodisavali trudove,a između se smijali i pričali o svemu i tako do 13.30 kad među trudovima više nije bilo pauze. Stavili su mi tada kisik i onda je počela ona stravična bol o kojoj svi pričaju i bolilo me strašno. Na trenutke sam gubila svijest od boli, a na trenutke spavala. Moj muž me cijelo vrijeme držao za ruku, masirao mi leđa i osvježavao usta vodom. Stvarno mi je bio velika podrška i puno mi pomagao. Oko 14.30 sam osjetila nagon za tiskanjem, doktrica Muller je rekla da sam otvorena 9-10 prstiju, ali da nije još vrijeme za tiskanje. Ali ja sam osjećala da beba kreće i stvarno sam imala osjećaj da će izletiti van. Tada me bolilo do te mjere da sam mislila da ću umrijeti, kasnije mi je muž rekao da sam mu rekla da me vodi odavde, no ja se toga ne sjećam. Rekla sam da osjetim da ću roditi, doktorica je rekla da neću još, pogledala me dolje i onda su se odjednom sve sestre i doktorice sletile i ja sam pitala šta se događa, a one su rekle „Rađate svoje dijete“. U nekoliko snažnih tiskanja naš je anđelak u 14.55 izletio van. Stavili su mi ga na prsa, znam da je u toj sekundi prestala sva bol ovoga svijeta i pomislila sam kako je isti tata. Zamotali su ga kao kiflicu, a moj ga je muž držao i samo znam da sam se smijala od ponosa i sreće. Kad sam čula 4220 grama i 53 cm, znala sam du me sigurno rezali ( iako rez uopće nisam osjetila ). Sina su tada odveli na 3.kat, a s mužem sam se pozdravila te je i on otišao. Slijedilo je šivanje koje je trajalo preko sat vremena. Šivala me prekrasna mlada doktorica (Košuta se preziva) puna razumijevanja. Rekla mi je da zna da šivanje boli, ali da sam popucala i da su me dosta rezali i da me mora dobro „skrpati“. Cijelo vrijeme dok me šivala, pričale smo i šalile se tako da je bol bila podnošljivija. Rekla mi je da sam bila super i da takvog muža na porodu još nisu imale. Nahvalile su ga i sestre jer je bio potpuno smiren i koncentriran cijelo vrijeme. Pričala mi je kako ima muževa koji pobjegnu ili im pozli, no moj je muž bio stvarno genijalan. Nakon šivanja ostavile su me na stolu i ja sam zaspala, iako sam u pozadini slušala strašna zapomaganja iz drugih boksova i pomislila sam „Proći će...“ Onda je s trećeg kata jedna sestra (Pavica) došla po mene, ispričala mi cijelu proceduru i rekla mi da me mama, tata i seka čekaju te da će me ostaviti malo s njima. Kad sam ih ugledala smijala sam se od uha do uha, mama mi je rekla da je zvala rađaonu tri (!!!) puta, da su joj da neću roditi prije 17h. Tada su me smjestili u sobu u kojoj su bile četiri cure sa svojim bebicama. Na trećem sam katu bila još tri dana i to sve nakon poroda meni je bilo puno gore nego sam porod. Rana me užasno boljela, muke s dojenjem, neispavanost, bebe plače, mame plaču...
    Uglavnom, sestre na drugom katu, u rađaoni i na trećem katu bile su predivne, doktori isto tako. Iz bolnice sam otišla puna lijepih utisaka. Svi su spremni pomoći, ljubazni... Moj je savjet da na porod ne idete bez muža i da budete opušteni i normalni jer tamo su svi da vam pomognu. Posebno me se dojmio pedijatar Berecki, predivan čovjek, stvoren za taj posao. Iako je bilo naporno , teško i bolno niti jedne sekunde nisam pomislila kako neću imati drugo dijete, naprotiv, jedva čekam!!!
    :D

  24. #274

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    2

    Početno

    zaboravila sam napisati da sam rodila prije 14 dana i da ću vrlo rado svakom odgovoriti ako ga nešta zanima vezano uz porod, odjel isl. znam kako je prvorotkama, i ja sam bila izgubljena i ništa nisam znala i bila bi dala sve da mi je netko sa svježim iskustvom sve mogao ispričati.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

    Početno

    Ah... ja bih trebala za nekih 40-tak dana na drugi porod u KBO.
    Nisam znala da sad daju bebu na podoj odmah i da ju možeš sama presvlačiti.
    Meni je, doduše, jako puno značilo nakon prvog poroda, svaka minuta odmora jer me rana od epi jako bolila i trebalo mi je da dođem k sebi. Nisam mogla odmah postati mama 24h na dan. Teško mi je bilo ustajati s tog visokog kreveta i premještati bebu s jedne strane na drugu jer me bolilo, a svaki put bih se morala ustati. I nitko nam nije pokazivao kako se doji... Pamtim razdoblje nakon poroda u bolnici isto najgadnijim dijelom cijele priče.
    Ja sam isto od onih optimističnih i dosta skromnih i kooperativnih. Ja isto ne kužim kako netko može vrištati, ja nisam mogla glasa ispustiti i zamolila sam i MM da samo šuti kraj mene. Prvi porod je bio 2005. i prošao je za 5 sati, a bio je induciran od početka. Drip, kateter, epi... sve. Ali sve sam slušala i nisam ispustila ni glasa. Bila sam kao u nekoj komi pod tim dripom. U boxu pored mene je jedna trudnica vrištala kao nespašena i jako me to uznemirivalo.
    Meni je najviše smetalo što nisam imala nimalo pomoći nakon poroda i sve samo morala sama. Možda će netko reći kako nisam najbolja mama ili nešto takvo, ali zaboga, mislim da bismo ipak trebali imati nekakvu pomoć prvih par dana dok krvarimo i dok se ne oporavimo. Kod kuće bismo barem imali nekog da nam dohvati dijete kad ne možemo niti stajati niti sjediti, niti hodati, a ležati samo na jednoj strani... ne znam... daj Bože da porod opet bude u redu, a mene najviše plaši ono poslije... Rooming-in je super stvar, ali u bolnici smo ipak i mi mame, a ne samo naše male bebe...

  26. #276
    goldi

    Početno čao curke!

    evo da se i ja uključim ja sam nova na forumu ali mi se jako sviđa i jako mi se dopo pa da se uključim u raspravu o porodu u osiječkoj bolnici.
    ja imam troje dijece i sva tri poroda u KB osijek!
    ukratko:prvi porod je bio u vodi i to ko može nek proba stvarno je super što se tiče babica ok primile me oko 0.30 u rađaonicu s trudovima svakih 15 min "sredile me" i skakala sam na lopti do 3.00 i ušla u kadu i rodila svoju kčeru 3.30!tako sam i htjela i drugo ali:dobila sam vodene kozice što nisam ko dijete imala u 39 tjednu trudnoće uhvatili me trudovi ošla u bolnicu ujutro smjestili me na odjel došo dr popodne u vizitu i pito me kako sam ja kažem pa baš i nisam najbolje a nisam imala trudove pregleda me i kaže otvoreni ste 4 prsta u rađaonu u 20 sati,probili mi vodenjak i rodila u 21.30!sve super prošlo!e sad treča trudnoća je malo komplicirana otkud da krenem i to bi htjela ispričat svima i svoja iskustva podjelit!sve je dobro išlo do 20 tjedna a onda kao da je ušo neki vrag u mene pošela sam se otvarat(2 prsta)i dobivat trudove a nisam se ni umarala ni ništa.moj dr ništa kaže sve če to bit ok privatnik u os,i tako jedan vikend on nije radio i ja za kb kad ono tamo neka dr jako dobra pregledala me i kaže morate ostat ajd dobro ja mislim za dobro dijeteta ostat ću i ja prenočila da bi me dr vlahović i petrović na viziti otpustili a ja na preparu i infuziji nešto sl nemogu se sad sjetit kako se zove.i ja doma!za dva dana sam se opet vratila i prima me dr koji me otpustio bez razloga i postavio mi je pitanje na koje sam se ja samo nasmijala "gospođo očete vi skroz dolazit kad vas nešto zaboli?",ali ja imam trudove u 20 tjednu i otvorena ..........koma od dr..........
    i napokon ja dočekala svoju dr kod koje sam prešla od privatnika u bolnicu jel je u to vrijeme kad se to meni sve događalo bila na godišnjem ljetno doba....
    i ona se pobrinula da ja završim na drugom katu....skroz do kraja na infuziji na mirovanju što se tiče sestara na drugom katu jako su sve zlatne i dobre pa kako i neče nakon dva mjeseca u bolnici provedena moraju te slušat....
    i tako sam ja provela dva mjeseca na infuziji i kad sam ušla u 36 tjedan trudnoće skidaju mi infuziju i ja sam odmah te večeri u osam sati završila na stolu u rađaoni počeli trudovi doktorica me pregledala probila vodenjak i u 21.14 se rodio sin koji je bio tako nestrpljiv i sve ok!!!!!!!!!!!eto moje iskustvo iz kb osijek ja sam zadovoljna sa sestrama i babicama ali ta dva dr treba izbacit!!!!!!!!!!

  27. #277

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    za laptopom :)
    Postovi
    234

  28. #278

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Evo da malo podignem temu...
    I ja se spremam na porod u KBO ali čisto me strah što me tamo čeka, jab i sve prirodno a oni to izgleda baš i ne vole previše...

  29. #279
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Tončica007 prvotno napisa
    Evo da malo podignem temu...
    I ja se spremam na porod u KBO ali čisto me strah što me tamo čeka, jab i sve prirodno a oni to izgleda baš i ne vole previše...
    zašto misliš da ne vole? ja sam ih doživjela u smislu da će pustiti da stvari idu prirodno dok se ne pojavi nekakav rizik. jedna je žena prije mene rodila apsolutno prirodno bez dripa, bez epiziotomije, a mene su držali koliko su mogli i čim su procijenili da treba na carski nisu zavlačili i čekali i sretna sam zbog toga jer se na kraju pokazalo da je procjena bila dobra. mislim da se nemaš čega bojati, ljudi tamo znaju svoj posao i jako paze da ne zabrljaju, oprezni su i neće nepotrebno riskirati. dakle, moj dojam, ako ide podmazano bit će ti prirodno, ako nešto zašteka intervenirat će.
    sretno i nemoj se bojati, pred tobom je lijepo razdoblje!

  30. #280
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Jeap, potvrđujem. ove godine imala sam baš lijep porod, dobila sam samo pola doze dolantina, ne i drip i ostalo. Stvari su se super odvijale same i nije bilo nikakvih intervencija. Osoblje u rađaoni i dežurna liječnica bili su vrlo ugodni, moglo se s njima sve dogovoriti. Uglavnom lijepo iskustvo...imaš i detaljniju priču na ovoje temi u prethodnim postovima.

  31. #281

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Dorotea24 i Tomita hvala vam na ovakvim ohrabrujućim postovima, stvarno godi i jako je opuštajuće pročitati tako nešto lijepo
    Napisala sam da oni to baš ne vole jer sam se raspitivala tamo za stolčić pa sam dobila odgovor da to ne vole prakticirati jer im se neda klečati kraj porodilje... malo me to obeshrabrilo jer ja želim i trebam uprav takav porod tj. na stolčiću... nadam se i molim Boga da sve bude u redu... eto u petak nam čak počinje i tečaj pa ne znam jesmo li obavezni biti na svakome od njih jer suprug ide na faks pa će nam biti malo nezgodno biti tamo svaki put...

  32. #282

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Ti raži stolčić, ali moraš biti jako uporna.
    Ja sam prije 15 mjeseci tražila, ali nisam bila baš uporna i rekli su mi da se dogovorim s doktorom. Nisam dobila stolčić jer mi se nije dalo pregovarati - pitala, dobila odgovor i gotovo.
    Ali, kod izgona su mi podigli krevet u skoro okomiti položaj i ja sam bila zadovoljna.
    I da, svi su bili ljubazni i spremni za pomoć (pogotovo kod dojenja).
    A sada je valjda još i bolje

  33. #283

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa
    Ti raži stolčić...
    TRAŽI

  34. #284

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    valpovo
    Postovi
    2

    Početno

    hvala na podjeljenom iskustvu, mene čeka porod u osijeku u 8 mj., malo me strah svega toga jer ne znam šta me čeka ali jedva čekam da dovedemo naše dijete doma, valjda ću dočekat taj dan. pozdrav i veliko hvala!!

  35. #285
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    da podignem temu. moj termin je tek 9/10 mjesec, pa imam vremena za psihičke pripreme (inače, drugog poroda se bojim ko vraga), pa me zanima jel itko u međuvremenu dobio stolčić???

  36. #286
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    moj prvi porod nije prošao tako loše obzirom da sam u ekipi imala ozloglašeni tandem, dr. M i plavuša, vjerovatno zato jer nisam jako vrštala od bolova, ali sam na kraju ipak zaradila epitet rodilje koja ne surađuje jer nisam znala odraditi izgon pa se plavuša obrušila na moja rebra i to je bio jedini vrisak i jedina jaka bol koju sam doživila.
    inače, sve je počelo tako da sam dobila trudove svakih 10-15 min kroz cijelu noć i oko pola 5 sam se ustala i otišla otuširati i doručkovati, prethodno probudila MM da se razbudi pa ćemo laganini u bolnicu. samo da napomenem da čim sam se ustala trudovi su postali nepravilni i rijetki. u bolnicu sam stigla oko 6, i obradovala kad sam vidjela dr. Bobić jer sam kod nje išla na akupunkturu i stvarno je prekrasna ženica, no ubrzo shvatila da je njenoj smjeni kraj i da me preuzima neki drugi doktor. ona me utješila da se radi o dobroj ekipi i da će sve biti u redu. bila sam otvorena 3 prsta i ona mi je probušila vodenjak i rekla da idem put rađaone. Pitala je želim li tamo loptu ili šetati po hodniku dok se jače ne otvorim. meni je u tom trenutku odgovarala više šetnja jer sam kod kuće na lopti tih zadnjih par dana osjećala laganu bol i pritisak pri skakutanju. pitala sam može li predvidjeti kad bih mogla roditi i ona je rekla za najviše 3-4 sata. ja kad sam čula, osmjeh od uha do uha
    i tako..obavili su mi brijanje i klistir, (ja sam napomenula da sam se ispraznila kod kuće ali to je bilo vrijeme kada nisam bila informirana o pravima rodilja, pa ni načem nisam inzistirala nego sam mislila da sve to tako mora biti). i tako sam legla na stol tj žuljavi krevet, bilo je oko 7 - 7.30. ušao je dr M. rekao da sam otvorena 7 prstiju. uslijedili su ctg, infuzija (od klistiranja sam ispovraćala i cijeli doručak koji je bio baš specijalno napravljen za dan poroda, lagan a visokoenergetski i vitaminski, i ekipa odmah do razlog za još jedan fix) , drip i tkoznaštasvene. ne sjećam se jesu li mi vadili krv. sjećam se da sam ispitivala za sve što mi rade i oni su dosta ljubazno odgovarali. kako je vrijeme prolazilo ja sam padala u neko poluprisebno stanje i drijemala između trudova.btw ni prethodnu noć nisam spavala jer sam također osjećala neke trudove i kontala kako ću ujutro u bolnicu, tako da sam imala dvije neprospavane noći iza sebe i nije čudo što mi se spavalo. naravno, možda su mi i dali neki sedativ ili sredstvo protiv bolova koje omamljuje. mm je bio cijelo vrijeme uz mene i krijumčario mi vodu na gazu. uz cijelu tu porođajnu dramu ja sam se brinula i kako se on osjeća, s obzirom da sam ga natjerala da idemo na tečaj da bi bio uz mene, jer je on jako gadljiv tip i bojala sam se da mu se ja nekako, da ne kažem, zgadim nakon poroda. i da li je gladan, žedan, mora na wc. mđtim on se držao stoički i nije pokazivao ni mrvicu nelagode. vrijeme je prolazilo, ja sam se sporo otvarala, prošlo je i onih 3-4 sata kako sam trebala roditi po procjeni dr Bobić ali ništa. u par navrata ja sam dobila jake grčeve u nogama i stopalima i skoro iščupala braunile s ruku jer sam morala ustati s kreveta da se ispravim i tada se se sestre obrušile na mene i počele vikati, no ja u svojoj polusvijesti nisam im mogla ništa reći. par puta su mi nudile patku no ja ni jednom u tih DEVET sati koliko sam ležala na stolu nisam mogla mokriti - toliko o nepotrebnom hidriranju organizma za vrijeme ležanaj u rađaoni!! napokon je došao i taj trenutak kad su me odlučili poroditi. čekali su da budem svih 10 prstiju otvorena i rekli da je sad vrijeme. mislim da je i ctg očitavao i neke usporene otkucaje bebinog srca i zbog toga je baš tada izbrano to vijeme. tu je nastupio problem jer ja nisam znala izdisati izgon. na tečaju smo učili kako da prodišemo trudove, kako da se smirimo i ja sam to sve štreberski izvježbala, ali izgon je rečeno da ne vježbamo i jednostavno sam zakazala, a prirodni instinkt mi nije dolazio. ja sam tiskala koliko sam jače mogla i to najviše kao da vršim veliku nuždu. čak je jedan dio nužde , bez obzira na klistir, izašao van. dr M. je govorio da udahnem kao kad ronim i tiskam. baš ja znam kako se diše i izdiše dok se roni u tom trenutku!!! uglavnom , sve se odvijalo meni i dalje u nekoj magli sve dok plavuša nije dva puta poskočila na mene i M.izletio van. ja sam joj tad bila zahvalna u neku ruku iako su me turbo bolila rebra, ali ipak je to bio kraj mojim mukama -porođajnim. mm kaže da je ekipa bila u laganoj panici dok su kratko oživljavali M. koji je ostao bez kisika i nije odmah zaplakao. mm je tad doživio neki šok i nije se usudio presjeći pupčanu vrpcu a kad su ga pitali za ime djeteta on je zanijemio , tako da sam ja morala reći ime. čim je to prošlo odmah su mi ga dali na prsa. jako sam se iznenadila, nisam to očekivala jer mi nitko nije rekao. Tada sam po prvi puta sam osjetila majčinstvo u sebi. (cijelu trudnoću sam iščekivala da će mi se javiti ti famozni majčinski instinkti, mislila , bože, kakva ću ja biti majka,pa ja uopće nemam majčinske instinkte!) bila je to neviđena ljubav na prvi pogled u totalno strano biće još krvavo i ljepljivo totalno čudesno! odmah se dohvatio sike i sikio ko pravi. uslijedilo je rađanje posteljice koja je navodno bila čupava, pa je trebalo obaviti i kiretažu koju nisam posebno osjećala te šivanje rane od epi. svaka čast dr je sačekao da anestetik djeluje i ništa osim samog nekakvog čačkanja tamo dolje nisam osjećala. boravak u samoći na hodniku mi je bio grozan i spopao me neki čemer pa sam plakala i od tuge i od sreće dok su druge trudnice rađale . moram priznati da je taj dan baš bila gužva i trudnice su se porađale u dosta kratkim razmacima od možda sat-dva vremena. ne znam je li uvijek tako? I bila sam, sjećam se, jako žedna i dugo sam čekala sestru da se pojavi da tražim čašu vode.(sorry ljudi, malo sam zabrijala s nekim detaljima koji mi se vraćaju u sjećanje, ali ipak je to događaj takve važnsti gdje su rodiljama bitni detalji –barem meni)
    moja drama je počela drugi dan kad su lijekovi protiv bolova prestali djelovati a moja rana od epi nije prestala boljeti slijedeća tri mjeseca. već 3 dan po izlasku iz bolnice ja sam otišla kod moje gin da mi je pogleda. no to je jedna druga traumatična priča zbog koje definitivno neću dozvoliti da me režu na drugom porodu makar popucala do grla.
    Zavšila sam na 3.katu sama u sobi, za to sam imala štelu. nadala se da ću se uspjet odmoriti i naspavati, ali ne. Mališa je preko dana stalno spavao, a preko noći budio i plakao.(a preko dana sam ja plakala – baby blues!) Misim da mu sestre nisu davale AD, jer je svaki put htio sikiti, osim eventualno glukozu (to mi je čak je dna mlada sestra i priznala, bebač se probudio za vrijeme moje posjete, ja nisam bila u sobi, i on je počeo jako plakati. Bilo mi je krivo što me sestra nije došla obavijestiti na hodnik, ali možda je to i moja krivica) kad ih previjaju i kupaju. Sestre koje sam zamolila da mi pokažu previjanje i kupanje bile su vrlo susretljive i ljubazne, ali bilo je i namrgođenih i drskih sestara koje su kratko i šturo odgovarale na moja pitanja i gledale kako da što prije pobjegnu iz sobe. u subotu sam rodila, u utorak smo bili kući. bili bi zadržani zapravo još jedan dan da M. nije dobio impetigo, pa je on predstavljao opasnost da se ne zaraze i druge bebe (interpretacija drugog dotičnog dr M., pedijatra), ali ja sam ionako jedva čekala da idemo kući iz bolnice.

    Stvarno nije uopće loše iskustvo, jedino sebi zamjeram jer se nisam dovoljno informirala i educirala za taj prvi porod, ali sam zato bila pozitivna i optimistična pa je valjda zato dobro i ispalo. također, generalno mislim da je bitno i prisustvo mm-a na porodu.

  37. #287
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Imam samo jedno pitanje, dali je suprug pohađao tečaj za trudnice pošto je smjeo biti s tobom..

  38. #288
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Ja također trebam roditi u Osječkom rodilištu (u Đakovu se zatvorilo) i lagano mi je panika jer do poroda imam još 20-ak dana, i muči me milijun pitanja. Prvo ne znam hoću li prepoznati trudove i kako ću znati kada trebam krenuti u rodilište, a usto uopće nema percepciju kako to sve izgleda, stalno čitam druga iskustva s poroda, ali svaki porod je drukčiji,
    I bilo bi mi puno lakše kada bi znala da će suprug biti sa mnom, što on odbija jer ga je strah a nismo ni išli na tečaj..
    Preostaje mi samo da se molim bogu da sve prođe kako treba..

  39. #289
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    hej pa ovdje nema nitko iz Đakova

  40. #290
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    Moj mali anđeo rodio se 17.08.2010 g. u rodilištu KB Osijek.
    Sve je počelo ujutro u 5 h ,imala sam trudove koji su se javljali svakih 10-ak minuta i nisu bili jako bolni, nakon dva sata postali su češći i bolniji, trudove sam prehodala, otuširala se oprala kosu čak i peglala šta ću obući, suprug u panici svakih 5 minuta mi govori "hajde idemo hoćeš da se porodiš kod kuće.
    u 8h smo krenuli u rodilište, kad smo stigli prvo sam išla na ctg zatim kod doktora na pregled koji me uopće nije pregledao pitao me koliko sam (da napomene da sam doktora čekala do 12 sati u čekaoni sa već bolnim trudovima) trudna i neke nebitne stvari, poslali su me na 1 kat, izvadili mi krv uzeli mokraću, i u pisali moje podatke, dok mi je doktorica upisivala podatke, pitala sam ju hoće li mene netko pregledat jer me već stvarno bolilo, ona začuđeno pita zar vas nisu pregledali,
    U 5 h je išao doktor u vizitu i pregledao me, otvorena 4-5 cm, sestra me obrijala, nisu mi radili klistir- hitno u rađaonu-
    U 6h u rađaoni, pozabadali mi one igle, stavili na ctg i ostavili me samu (taj dan je bilo jako gužva u rađaoni) . bolovi su bili grozni, u trenutcima sam mislila bože šta je meni ovo trebalo, od bolova sam ispovraćala sav ručak, bilo mi je strašno neugodno ali sestra je samo rekla to vam je normalno, nisam više mogla izdržat bol, pozvala sam sestru ona me pregledala i u čuđenju pozvala doktoricu da joj kaže da sam skroz otvorena i da imam "vaginalni septum" uplašila sam se ali rekla je da to nije ništa strašno probala sam tiskat ali je beba bila previsoko, ponovo bok i još sat vremena dok se beba ne spusti, osjetila sam kako mi se zdjelica širi i kao da glavica ide van, pozvala sam sestru i ona je rekla to je to, postavili su one držače za noge i ja sam počela tiskat nakon možda 15- min tri puta sam stisnula, napravili su mi epizotomiju i ona je izašla, dali su mi je na prsa samo par sekundi (kažem bila gužva), poslije toga uslijedilo šivanje koje me boljelo više od samog poroda osjetila sam svaki šav (lokalna anestezija nije baš djelovala) Ana se rodila u 22.37 h.
    kada su me sredili čekala sam dva sata u hodniku i slušala druge rodilje kako vrište.

    Da rezimiram porod je trajao 5 sati ali isplatilo se dobila sam prekrasnu curicu, a što se tiče osoblja nije onako strašno kao što su meni pričali svi su bili prilično ljubazni, osim jedne sestre (plava kosa u rep vezana naočale, mršava) prigovorila mi je jer u početku nisam znala kako prodisat trud pa sam se strašno mučila..
    ležala sam s bebom na 4 katu a tamo su sestre bile jako ljubazne..

    Držite se cure

  41. #291
    tetamaja6 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    575

    Početno

    samo da te pitam,jel ta plava,jako svjetlo plava,i pretjerano iskvarcana?ako je,znam ju iz drugog okruženja,pa samo da popljujem,ako bude trebalo!

    haha

    ne znam gdje su mi smajlići!

  42. #292
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    čestitam lucijatalajic!

  43. #293
    SarahB avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    91

    Početno

    lucija cestitam! uzivajte u troje!
    ...i hvala ti na prici, nestrpljivo smo je cekale...

  44. #294
    Lucijat avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    ĐAKOVO
    Postovi
    63

    Početno

    da jako je iskvarcana i nosi naočale..

  45. #295
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    mene zanima jel ima sta novog u vezi stvari koje se smiju/ne smiju nositi u rađaonu? jel netko pokusao traziti vodu? jel se smije nositi labelo, krema za masazu i slicno?
    ima li nesto novo sto je korisno znati u vezi boravka u rodilistu nakon poroda?

  46. #296
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Podizem temu... ima li kakvih novijih iskustava?

  47. #297

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Ja sam rodila u Osijeku prije nešto manje od dvije godine. Nije baš najnovije iskustvo, ali evo ako mogu pomoći pitaj. A mozda se javi i netko s malo friškijim iskustvom...

  48. #298
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Koji dr ti je bio?
    Vidim tu razna iskustva ali nitko ne spominje dr.p. .... ja bi se trebala bas njemu javit jer je vodio "moj put" prije trudnoce... pa me zanima kakav je sto se poroda tice (ipak i svatko od njih ima svoja iskustva, principe, nacine rada i musice)

  49. #299

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    U biti imam iskustva s dva doktora jer imam dvoje djece. Na sad ovom porodu bila je jedna jako mlada doktorica, mislim Romić. Na prvom prije skoro 6 g. dr. Milojković. Vidim ovdje baš i nisu bila dobra iskustva s njim, ali evo ja na njega nemam nikakve zamjerke.
    Zapravo, na porodu najviše kontakta imaš sa sestrama, a doktora zovu baš na sam porod. I tada su sestre odradile sav posao (osim kasnije šivanja). Bezobrazni nisu bili, ali imala sam osjećaj na drugom porodu da bi bili da nije bilo mm. To mislim na sestre, jer sam na izgonu drugi put vikala, a i beba nije izlazila pa mi je morala nalijegati na stomak. I baš mi se ta neka sestra starija mršava činila na rubu zivaca, kao da bi mi svašta rekla, ali se eto obuzdala. S doktorom kojeg spominješ nemam iskustva.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Ova mi se mlada doktorica baš činila izgubljena, nemam zamjerke, ali nekako, do šivanja ju nisam ni dozivjela.
    Dobro iskustvo s dr. Milojkovićem odnosi se na to da me stavio da lezim na desnom boku do izgona što je meni odgovaralo, da je bio ljubazan (ono malo što je bio prisutan) i da je šivanje bilo bezbolno za razliku od šivanja poslije drugog poroda.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •