Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 314

Tema: Porod u osječkoj bolnici..........

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    6

    Početno Porod u osječkoj bolnici..........

    Pozdrav,

    evo da i ja napisem nekoliko redaka o nasem porodu.
    Nisam vidjela bas puno postova o osječkoj bolnici, a vjerujem da ima i puno mama iz Osijeka............

    Imali smo relativno mirnu trudnocu, morali smo mirovati zbog krvarenja i slicno do 20 tjedna, a nakon toga sve ok, polako ali sigurno.

    Termin nam je bio 18.10. a 19. 10. smo se prijavili na inducirani porod.

    U bolnicu smo stigli ujutro oko 8 primili su nas ok, snimili na ctg, koji je pokazao pocetak trudova. Lijecnica nas je primila odmah, pregledala nas i pukao vodenjak, samo malo ali znacajno....

    Primili su nas na odjel na drugi kat, dobili smo gel oko 9 ujutro, i spremili nas u krevet da cekamo.

    Trudovi su poceli za oko sat vremena, tu sam se pocela osjecati lose. Prvorotkinja sam i nisam znala sto ocekivati i koliko ce to boljeti i kako ce sve proci.

    Nisam razmazena, nisam ocekivala od sestara da sjede sa mnom u sobi i drze me za ruku, ali malo obzira jesam. Stavili su me na Ctg oko 10:30 i tu sam se pocela osjecati kao da sam po kazni a ne da donosim novog covjeka na svijet.
    Trudovi su bili poprilicno jaki i svakih nekoliko minuta. Sestra koja me pratila na ctg je bila vrlo neljubazna, .............

    Vratila se moja lijecnica koje je bila sasvim ok, a nije mi vodila ni trudnocu niti me poznavala, a bila je vrlo ljubazna i korektna, otvorila sam se 6 prstiju, i rekla mi da moram u radjaonu...........

    Sestra koja me obrijala i sredila, dala klizmu je bila jako draga, jako mi je zao sto ne znam kako se zove, ali za svaku pohvalu, vidjela je vjerovatno da sam uplasena do besvijesti, rekla samo nek prodisem svaki trud i da ce sve biti ok, nista vise nisam ni ocekivala samo da mi netko kaze da ce sve biti ok.

    U to je dosao moj suprug koji je bio u blizini pustili su ga na odjel, pomogao mi je da se otusiram, sto sigurno ne bih mogla sama, jer su trudovi postajali sve jaci.

    Sestra koja me "sredila" pozvala me da samo cujem otkucaje da je beba ok i rekla da ce me odvesti u radjaonu, bez zurbe i svaki trud me pustila da prodisem stanem uhvatim se za zid ili slicno..............stvarno sam joj zahvalna do neba.

    Stigli smo u radjaonu u kojoj je bila guzva i nije bilo praznih boxova osim jednog koji je valjda bio za hitne slucajeve.
    Sestre u radjaoni su vrlo neljubazne i tu ponovo imate osjecaj da ste po kazni, kao da ste napravili nesto lose do neba i sad morate ispastati.

    Na svu srecu sestra koja me dovela nije se dala smetati i nije dozvolila da me brate na odjel rekla im je da sam otvorena 6 prstiju i da imam jake trudove i da me ona nece voditi nazad nek me prime( 13:15 sati).

    Primili me u box broj 5 iz svakog boxa cuju se urlici, jauci, ma mislim grozota, to me jos vise uplasilo, ostavili su me samu u boxu, trudovi su i dalje bili prilicno jaki, i pocela sam gubiti svijest na sto sam ukazala sestri koja me "obilazila" na sto je ona meni vrlo neljubazno rekla da mi je to jer ne znam disati i neka se kontroliram jer uzimam djetetu kisik.................

    Mislim da bi se bolje osjecala da me istukla!

    U to je usao moj suprug, uhvatio za ruku, i disao samnom i odrzavao na svijesti. Oko 14 sati je postalo neizdrzivo, sestre ni od kud,.......... rekla sam suprugu da ne mogu kontrolirati kontarkcije i da moram tiskati, jer imam strasan pritisak....... On je zvao sestru dosla je moja lijecnica, koja je ustanovila da sam otvorena 9,5 prstiju i spremna za porod.

    Stiglo preko nekoliko sestara primalja i sa jednim trudom nasa mala srecica je bila tu!!!!!!!!!!!!!!!
    Imamo prekrasnu malu djevojcicu 3970gr i 53 cm.

    Primalja koja me sivala je bila jako ljubazna mlada lijecnica stvarno se trudila biti ljubazna i pomoci mi da sto prije sve prodje. Uz epiziotomiju imala sam nekoliko ruptura, .............. U radjaonu sam usla u 13:15 rodila u 14:15, a kiretirali i sivali su me jos dva sata KOMA!!!!
    Sva sreca pa je zenica bila nevidjeno zlatna.................................

    Eto to je "ukratko" bilo to...............

    Pohvala svima osim sestrama u radjaoni koje bi mogle biti i ljubaznije......

    Sto se tice osjecaja i potpore meni je suprug strasno pomogao, stvarno ne znam kako bih da sam bila sama.................

    Sto se tice polozaja morala sam biti na ledjima cijelo vrijeme sto mi nije bilo ni malo ugodno sva sreca pa je sve trajalo vrlo kratko, u poredbi sa drugim rodiljama.................. Na bok sam se smjela okrenuti tek kad sam se skroz otvorila i to mi je malo pomoglo zadnjih nekoliko minuta...........

    Eto toliko od mene

    Puno srece svim buducim mamama,................. povedite muzeve jer ce vam biti puno lakse..............

    pusa svima Sanela :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    6

    Početno

    .............smajlici su trebali ici negdje dalje a ne poslije pozdrava, sorry...

    sanela

  3. #3
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Hvala što si podijelila priču sa nama. Ni sama ne znam hoću li završiti u rodilištu u OS, a stvarno nema puno priča iz Osijeka i puuuno toga me je zanimalo, što sam našla ovdje!

    Eh, da, i čestitam od srca!

  4. #4
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno


  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Čestitam ti od srca
    I mene su dopale divne sestre, ali i prave beštije Moraš imati sreće da naletiš na prave.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Čestitam na bebici

  7. #7
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Čestitam ti od srca! I mene čeka još jedan porod u OS

  8. #8
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Evo kako je to bilo kod nas: 05.02. oko 22:30 krenuli jači trudovi. Došla u bolnicu sa trudovima nemam pojma na koliko, jer ih nisam mjerila, skopčali me na CTG, pregledao me neki doktor - bila jedva 2 prsta otvorena, plodna voda mliječna, sestra, koja je bila prilično kulturna, pitala brdo pitanja, odveli na klistir i brijanje i naravno šetnju hodnikom. Naravno, tražila sam odmah stolčić, ali mi je sestra rekla da to moram tražiti u rađaoni. U rađaoni opet tražila stolčić, pa su me ismijali, rekli imaju neki super krevet koji se da spremiti u neke položaje, gore me je pregledavao neki mladi doktor (dala bi mu jedva 15 godina, na kraju saznala da ima "čak" 30) i 2 turbo-mlade sestre. Dok sam bila na WC-u skužila sam da je njima super, oni se samo zezaju, nije im do rada i tako to. Kad sam tražila stolčić, doktor me pitao tko mi je rekao da to ima, jer da ga oni ne prakticiraju davati! Pitala za loptu, opet me ismijali, rekli da je bolje da šetam, kakvo skakanje! I onda, najžalosnije od svega toga, kada sam već shvatila da mi ta smjena neće dati ni loptu ni stolčić, a nisam se htjela svađati, jer tko zna čemu bi to odvelo, šetajući po hodniku, u drugoj prostoriji ugledam loptu i stolčić! Eto, toliko o tome!
    U rađaoni su me izmasakrirale sestre dok su mi montirale braunilu i tek iz 3.-e su ju uspile i zabosti. Onda je počeo show! Hvala Bogu, začula poznati glas - stigao MM! To mi je tada toliko značilo! Pa pregled, došao onaj "balavac od doktora", bez riječi i upita hladno prokinuo vodenjak i nedugo eto ti neka druga sestra, totalno hladna i neljubazna, starija, otvara ormar, uzima infuziju, montira ju i ja ju pitam: Jel to ono što mislim da je? A ona će meni: Da, drip! I ode, bez riječi! Opet me nitko ništa ne pita, ne objašnjava. I onda su krenuli još jači trudovi! Onda je mene teralo mokriti, zvala sestru, dobila patku i tako 2 puta, nakon čega, opet ona rospija od sestre vadi nešt iz ladice: kateter! I bez ikakvog upozorenja mi ga stave! U međuvremenu pregled, pa me sestra i još neka ženska u zelenom (sad više ne znam da li je to bila doktorica ili babica) plave kratke kose, kojoj isto ne bi škodilo da je malo ljubaznija, pregledaju i to boli i odluče me još ručno otvoriti - to je bila smrt od bolova! Otvorile me još neka 2 prsta! Ja sam vrištila da prestanu, ali me nitko nije doživljavao! Pitam se mogu li ih tužiti radi toga! Nakon jednog od idućih pregleda opet Spazmex, poslije mi još pojačaju drip! Više nisam znala za sebe od bolova, vrištila sam, urlalala. Oko skoro 8 sati, govorim da me tjera kao kakati, oni rekli da nisam još skroz otvorena, ali ajmo probat, no, ništa taj puta! Onda su mi rekli nek vježbam tiskanje kad dođe trud (mislim da sam radi tog "vježbanja" i zaradila šav na stražnjici! ), a oni odoše u vizitu i dok se ne vrate iz vizite ništa! (e, da, u međuvremenu je došla nova smjena)! Eto njih natrag oko 8:30, ja urlam da više ne mogu, oni me pregledavaju, govore da ima još neka oteklina iako se vidi bebina kosa, ali da neće uspiti, ja velim da pokušamo, oni pristanu. 1 trud, ja tiskam iz sve snage, oni vele da bi moglo biti nešto ako tako nastavim i u drugom trudu i izbacim moju mrvicu van! Inače, već su govorili da bi trebala još čekati! Šivanje ko šivanje, malo su sačekali, neka, "treća" mlada doktorica - stažistica me šivala i žena nije loša!

    Sestre na odjelu su me oduševile, imala sam brdo pitanja i sve su odgovorile! Jedina zamjerka je što se mom Gabrielu izjela guza, jedno veče je strašno plakao, bio je sav ukakan, a nisu ga presvukle od 8 navečer! Inače, ostalo samo pohvale za odjel!

    Eto, toliko o mom porođaju i doživljaju KBO!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    Kako vidim, nema puno iskustava iz KBO, a nažalost i ovo malo što je tu, nije baš najsjajnije moja je priča slična.Došla sam oko pola 6 ujutro jer mi je oko 1h počela polako odlaziti plodna voda. Na ctg-u kažu nisu pravi trudovi, ali odlazi voda pa će me smjestiti na prvi kat-patologija trudnoće.Tamo sam inače već ranije ležala 3 dana zbog gestacijskog dijabetesa i sestre su super. Dobila sam gel i ubrzo su počeli bolovi. Sestra pita jel vas jače boli, a ja naravno da boli. Isto ne bih htjela ispasti razmažena, al također mi je bila prva trudnoća i kad je pitala jel' jako boli ja rekla da i ona da se otuširam dok još mogu hodati. Tako sam i napravila. Naravno klizma i brijanje (iako sam se ja baš zbog toga izdepilirala da me oni ne briju) odrađeni po defaultu, sestra ok, pažljiva. Oko 14h me sestra otpratila u rađaonu.I ja sam imala tu nesreću da završim u boksu za koji su na tečaju govorili da se ne koristi osim ako je jako gužva-potpuno ravan stol bez iakkve mogućnosti prilagodbe!To je bio moj "dom"slijedećih 13 sati!Da, nije greška-13 sati! :shock: Spoliji me na ctg, infuziju....Doktor me pregledao, pozvao sestru koja me dovela i očitao joj bukvicu-da zašto me dovela, da nisam spremna, ovoono...a ja slušam...napokon pustili mm-a koje olakšanje.Mislim da bih svisnula da sam morala biti sama.On me podsjećao da dišem, govorio mi kad jačina truda pada na ctg-u...ma obavezno ga povedite!Svog mm-a mislim Cijelo to vrijeme redovito su me obilazili, ne mogu reći da su bili neljubazni, ali nitko te ni ne doživljava previše, ti si samo jedna od mnogih na traci, oni to stalno rade, to im je rutina. Otvarali (proširivali) su me "ručno"-odvratna bol, a trudovi su bili intenzivni ali-kratki. Napokon oko 2h ujutro slijedeći dan kaže dr. ajmo probati. Kaže uzmite svojim rukama noge ispod koljena, bradu na glavu i tiskajte.A trudovi prekratki, a beba velika-kaže dr. neće ići,carski I tako, nakon 13 sati patnje sve je okončano carskim rezom, u 3:36h na svijet je došao naš najdraži anđelčić mm-u su ga pokazali pola sata nakon operacije, a meni ga doveli nakon dan i pol al eto sve je prošlo, on je super hvala Bogu, boli se sjećam ali ne mogu točno dočarati...uglavnom, treba pisati o som iskustvu kako bi žene vidjele kakvih sve situacija ima i možda se bolje snašle, tražile bolje uvjete, izborile da im bude lakše...sretno svima

  10. #10
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Od mog poroda je prošlo skoro 17mjeseci ali slažem se s Megi08 da treba pisati o svom iskustvu da druge žene znaju što ih sve može očekivati, naravno svaki porod je drugačiji...
    Meni je vodenjak pukao u 38.tjednu, u 00:30 me probudila ta potpuno neočekivana voda... svi su mi govorili kad vodenjak pukne odmah u bolnicu, ja zovem mm-a na posao (noćna smjena) i pakujem se za bolnicu, tada još nisam imala nikakve trudove. Oko 1:30 dolazimo u KBO, ja još uvijek nemam trudove. Primi me jedna prekrasna starija ženica, njena mirnoća je i mene malo smirila, na ctg, vide se nekavi slabašni trudovi. Pregled -čakala sam doktora 20tak minuta, došao sav "zgužvan" pregladao me, 2 prsta otvorena i kaže:u sobu na spavanje! Dolazi neka mlađa sestra, vaditi mi krv i moram dati urin, pokazuje mi krevet -nije baš bila raspoložena. Neznam da li će me tko sad shvatiti ali meni se svijet srušio kad mi je rekao da moram u sobu, ja sam očekivala da ću šetati ili ne znam što ali ne da se neće NIŠTA događati. Kad sam legla u krevet sam se prvo dobro isplakala.... Tad su počeli i trudovi, imala sam ih točno svakih 7minuta, voda mi je curila tako da sam se nekoliko puta ustajala na wc, sve u svemu nisam oko sklopila... ujutro prva idem na ctg, otvorila sam se još nešto malo, pripreme za rađaonu, sve sestre su ok.
    U 10sati dolazim u box, polegnu me na krevet, na desni bok, izboli me 3puta dok nisu našli venu (čak mi sestra rekla:vene su vam strašne ) stavili me bez pitanja na drip, 2 puta mi davali bez pitanja nešto za opuštanje mišića, jer se nisam otvarala. Svaka 2 sata me dokorica ili babica (neznam što je) dolazila pregladavati, žena je bila super, ohrabrivala me i kad sam vrištala od boli mi čak jednom došla i držala me za ruku i disala sa mnom. Uglavnom drip su mi pojačali negdje oko 14sati, trudovi su tad postali prestrašni, svake 3min sam mislila da ću umrijeti ali nikako da se otvorim. Negdje oko 16sati je pritisak na stražnjicu postao neizdrživim i zovem da netko dođe, i na moju žalost, dođu tri sestre, kaže mi jedna da legnem na leđa i da se uhvatim na koljena i tiskam, ja joj kažem da se nemam snage uhvatiti za koljena a ona meni odgovori da onda nemogu roditi, ja jadna ipak pokušam i čekam trud i tiskam koliko god mogu (njih tri stoji prekriženih ruku i gleda u mene) kad sam završila ona samo drsko odgovori,nije to ništa okreni se na bok. Bezobraznice jedne, neodgojene klinke, ni dandanas mi nije jasno kako ljudsko biće može gledati da se netko tako pati i biti tako odvratan prema njemu, u tom trenu sam se osjećala kao zadnje smeće a ne kao netko tko će uskoro donjeti bebicu na svijet. Nisam im ništa rekla jer je žena u tom trenu u poziciji da mora šutit i trpiti njihovo ponašanje ali da sam bila u drugoj poziciji......
    U svom očaju i tuzi o takvom ponašanju vratim se na bok (btw. na desnom boku sam ležala 7sati, na kraju me i tak bok bolio) i čekam 17sati, tad dolazi ona odlična dok./babica pregleda me i kaže:ajmo! Nije mi ništa ljepše mogla reći! Stave mi noge na nogare, jedna od onih sestara mi legne na trbuh i u jednom trudu se rodila moja princeza.
    Šivala me nekih pol sata, mene je to isto jako bolilo, valjda je taj dan moj prag tolerancije boli prečesto bio prekoračen pa sad ni manje bol nisam mogla trpiti.
    Sestre na odjelu su bile ok.
    Sve u svemu sam imala dosta težak porod koji se odužio jer se nisam otvarala, što se tiće med. osoblja sve sam napisala, bol je isto strašna (ma da se sad nemogu sjetiti koliko je bolilo, znam samo da je jaaaaako bolilo). Ali svejedno bi još jednu bebicu.

  11. #11
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Nisam napisala da je imala pupkovinu omotanu 2puta oko vrata, to mi nisu ni rekli odmah nego sam ja dan-dva kasnije pročitala na onom papiru što joj visio na krevetiću. To mi isto nije uredu, kako se to nije ranije vidjelo? I zašto su mi prešutili??

  12. #12
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno


  13. #13
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    namjenjeno saneli

  14. #14
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure, vasi porodi su takvi da vam stvarno preporucujem tuzbu. tako se ne treba ponasati niti prema zivotinji u klaonici, a kamoli rodilji

    jeste li razmisljale poslati barem pismo prituzbe u bolnicu? ako same ne pocnemo nesto konkretno ciniti, ovakvo ponasanje ce se nastavljati dalje i dalje

  15. #15
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ako same ne pocnemo nesto konkretno ciniti, ovakvo ponasanje ce se nastavljati dalje i dalje
    Tako točno! Kada stignem napisati ću priče o svojim porodima u osječkoj bolnici, jer ja sam na drugom dobila sve što sam tražila i nisam imala niti jednu pritužbu!

  16. #16
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Felix potpuno se slažem s tobom, o tužbi nisam razmišljala jer kad sam vidjela moju bebicu sam na sve zaboravila, ovaj očaj i nevjerica da netko može biti takav mi došao tek nakon nekog vremena kad sam više počela razmišljati o porodu.

  17. #17
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    a upravo sada to isto rade nekoj drugoj rodilji. sutra ce ponovo. i prekosutra.

    jer se nitko ne buni, nitko ne zali, pa zakljucuju da smiju raditi sto zele.

  18. #18
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    a upravo sada to isto rade nekoj drugoj rodilji. sutra ce ponovo. i prekosutra.

    jer se nitko ne buni, nitko ne zali, pa zakljucuju da smiju raditi sto zele.
    E bome meni neće

    Osim epi nadam se da će mi i ovaj porod proći kao i prvi, baš onako kako sam ga zamišljala ili će me čuti

  19. #19
    sammy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    132

    Početno

    Joj sad ste uplašile sve cure koje planiraju porod u OS. Zato mislim da bi trebala ispričat svoja dva poroda u KBO.
    Prvi je bio još 2002. oko 18 sati u 39 tjednu mi je puknuo vodenjak i kao večina prvorotkinja i ja sam odmah krenula u bolnicu uglavnom na prijemu sam bila oko 19 sati (primila me neka mesarica, pregled bilo više od poroda), ali budući da sam bila otvorena tek dva prsta poslala me na prvi kat patologija trudnoće da malo odspavam. Ali ja sam bila nestrpljiva da vidim svoju bebicu, pa sam u rađaoni završila oko 23 i 30. Dali su mi drip jer sam ja molila da samo što prije prođe nije važno što će više boljeti samo da ne traje dugo. Kad su mi stavili drip u 00 ja sam zaspala (da zaspala ) probudila sam se u 3 i 20 jer sam mislila da moram na wc imala sam strašan pritisak i kad me primalja pregledala oko 3 i 35 rekla je da idući trud tiskam i u tri truda rodila se moja curica u 3 i 45. Odmah su mi je dali na prsa.
    Prvi porod je bio i klistirom, dripom i epi, ali je bio brz i nismo se napatile ni beba ni ja.
    Drugi porod je bio 04.07.2007.
    Trudovi su počeli oko 1 i 30 i bili na svakih 10 min, pa sam ja malo šetala po kući, malo jela, tuširala se, čak sam se uspjela i izdepilirati (taj dan bila naručena kod kozmetičarke ali rodila prije). u 5 i 30 sam probudila MM. Trudove sam mjerila na svakih 5 - 7 minuta, ali su trajali od 1 i 30, pa samo lagano krenuli u bolnicu. Na prijemu sam bila u 6 sati i kad me stavila na ctg moji trudovi se prorijedili na svakih 10-ak minuta, pa sam ja pitala da li mogu kući dok trudvi ne postanu češći ali kad me doktorica pregledala bila sam otvorena 6 prstiju i odmah su me poslali u rađaonu (a kad sam ja čula 6 prstiju nije mi palo na pamet da idem kući). Sestra je MM rekla da nazove oko 7 i 30, a ja nisam mogla vjerovati da bi do tada trbala roditi. Uglavnom u rađaonu sam ušla u 6 i 40 sad već otvorena 8 prstiju (žena expres ), vodenjak mi probušili u 6 i 55 (da mi ubrzaju trudove) otvorena 8 prstiju, a trudovi na svakih 7 minuta. Kad ni bušenje vodenjaka nije ubrzalo trudove stavili me na drip u 7 i 20 (rekla sam da ne želim, a oni su se nasmijali irekli, a šta bi trebali sada tiskati, pa opet za 7 minuta kad vam dođe slijedeći trud), a rodila sam u 7 i 35. Dali su mi je kad su ju oprali i sredili.
    Drugi porod je bio bez klistira, epi i nisam pucala tako da nisam ni šivana.
    Jedino mi je smetalo što me porađala neka curica 82. godište koja se ustvari uči na nama i da nije bilo jedne starije primalje nisam sigurna da bi rodila još neko vrijeme, jer je uporno tupila da ne tiskam, a ja spremna za porod.
    Ma nisu svi tako loši i nisu svi porodi za pritužbe i tužbe. Ja kad i ako budem rađala još svakako to planiram u KBO.
    I da sestre na babinjačam su meni sasvim ok, pomognu, mene su čak i izdajale, a sestre za bebe pokazuju dojenje 1000 puta da već polako idu na živce koliko su dosadne.
    Cure koje su loše prošle stvarno mi je žao

  20. #20
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Citiraj sammy prvotno napisa
    Joj sad ste uplašile sve cure koje planiraju porod u OS.
    To je i meni palo napamet, dobro da si napisala svoje iskustvo. Moje iskustvo nije bilo dobro ali nemislim ni ja da su u KBO svi loši, ja nisam dobro prošla (pogotovo u rađaoni) ali znam žena kojima je bilo super.
    Ali eto zato smo ovdje da svatko napiše kako mu je bilo.

  21. #21
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ne znam da li je moje iskustvo nekoga uplašilo ili ne, nije mi bila namjera ikoga uplašiti, ali sam stvarno tražila i loptu za skakanje i stolčić, ismijali su me radi toga, kao da sam ne znam šta! Čak sam se u jednom trenu osjećala glupo što sam to tražila, ali, bila sam uvjerena da je to moje pravo. Zbunio me negativan odgovor koji sam dobila, jer ga nisam očekivala i totalno sam sva bila smetena! Očito sam potrefila na "krivu smjenu"!

    Ne mogu reći da su se apsolutno svi prema meni ponašali kao prema životinji, ali dobar dio njih je! Malo ljubaznosti i koja riječ ohrabrenja rodilji ne bi ih ubila! Kud vas peru trudovi, onaj nesretni drip udara, još i njihovo ponašanje - luda kombinacija!

    Ono što me najviše ubilo u pojam je bilo to što nitko mene niti MM-a nije ništa pitao! OK i MM me naljutio jer je bio totalno izgubljen, a po prirodi nije tip osobe koji bi se svađao! Drip me dotukao i nisam se imala snage svađati!

    Ali, odakle njima pravo da mi, bez pardona, prokinu vodenjak, da me idu ručno otvarati, bez da su mene to pitali? Odakle im pravo da mi skopčaju drip (i to u prvim minutama, a nije se pričekalo da se vidi kako će moje otvaranje ići), a da mi ni ne kažu što je to, a kamoli da me pitaju želim li ga?

    O tužbi sam ozbiljno razmišljala, pa sam onda prestala, pa kada sam došla kući i šavovi počeli boliti ko sam vrag, a mogla sam možda proći i sa manje njih da su mi barem ijednu želju uslišili, opet sam počela razmišljati o tužbi i sada, iako su šavovi prošli, opet razmišljam o tužbi!

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Vecky prvotno napisa
    Ali, odakle njima pravo da mi, bez pardona, prokinu vodenjak, da me idu ručno otvarati, bez da su mene to pitali? Odakle im pravo da mi skopčaju drip (i to u prvim minutama, a nije se pričekalo da se vidi kako će moje otvaranje ići), a da mi ni ne kažu što je to, a kamoli da me pitaju želim li ga?

    O tužbi sam ozbiljno razmišljala, pa sam onda prestala, pa kada sam došla kući i šavovi počeli boliti ko sam vrag, a mogla sam možda proći i sa manje njih da su mi barem ijednu želju uslišili, opet sam počela razmišljati o tužbi i sada, iako su šavovi prošli, opet razmišljam o tužbi!
    NEMAJU to pravo. to pravo su si sami uzeli, nakon sto je bezbroj rodilja proslo ne znajuci svoja prava, ne zahtijevajuci da se postuju, ne buneci se kad su bila krsena. buduci da se nitko ne buni, zakljucuju da smiju, da to rodilje zapravo zele - pa to rade i dalje.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Evo i mene da se javim iz Osijeka i to nakon nemilog iskustva u KBO.
    Da mi je netko to pričao, ne bi mi dugo trebalo da kažem da pretjeruje jer sam dvoje djece rodila i sve je bilo relativno OK. Relativno znači da bi neke stvari ipak dala na ispravak, ali zbog tih negativnosti ne bi dizala posebnu buku jer se mogu zaboraviti i oprostiti jer je u konačnici sve u redu.
    Dakle, treće djete trudnoća pod kontrolom radi tlaka, zadnji tjedan prije poroda sam bila u bolnici...
    ... 1.05 dižem se i odlazim na WC, već tri dana imam trudove uzrokovane gelom, ali nikakve druge reakcije, liježem u krevet i osjetim kako mi odlazi plodna voda, sretno se nasmijem jer ću uskoro upoznati mog malog sinčića ...ležim još 4-5 minuta i obavljam vježbe koncentracije kako bi nam olakšala ove zadnje trenutke ... dižem se i zgranuta vidim da to nije plodna voda nego krv ... zovem sestru (na drugom katu) i odvodi me na pregled, zove dr. Petrovića koji me zaista brižno pregleda, utješi ... odnos s pacijentom za svaku pohvalu ... kažemi da će sve biti u redu i da se takve stvari događaju, da je beba dobro i da sad idem u rađaonu otvorena jedan prst. Iako me pregledao i CTG-om imala sam trudove, ali ih CTG nije prikazivao kao da sad još malo pa trebam roditi.
    I tako mene sestra odvede u rađaonu, odavala mi je dojam da sam joj zaista bitna i draga i vjerovala sam joj da će sve biti ... kako treba.
    Kad me je ostavila u rađaoni vidjela sam joj pogled ... učinio mi se čudan, ali imat ću priliku saznati i zašto ...

    Preuzela me lijepa plavuša, malo mi se osorno obračala, ali sam mislila da je to zbog toga što se žuri jer je u rađaonici bila još jedna žena, pa vjerovatno da se o njoj mora brinuti... mislila sam da je to sasvim u redu jer je onoj ženi puno potrebnija nego meni. A onda je došao mladi doktor s rukama u džepovima i počeo mi postavljati pitanja s takvim tonom da bi mu bolje pasao posao carinika ili poreznika. U glasu osječam podcjenjivanje i rutinu tako da sam se zaista osječala neugodno i krivo, zašto sam uopće ovdje, onda dolazi neki stariji doktor i on mi postavlja ista pitanja, ali naravno na ljudski način i pristup, tako da opet postajem mirnija.
    Trudovi me hvataju ... jedan je izdržljiv, a jedan opet neizdržljiv, počinjem kukati uz dahtanje ... uliječe plavuša i izderava se na mene, kako hoću ubit djete, da se prestanem prenemagati i to sve s pogledom pri kojem se smrzavam. I opet mir ... jer je trud bio izdrživ , a onda opet onaj bolni, pa ponovo uliječe blajhana (sad joj više neću tepati), sa hrpom uvreda, a za njom doktorčić, također sa nimalo lijepim objašnjavanjem kako ću ubiti dijete zbog mog ponašanja. Izlazi doktorčić i okrećem se blajhanoj i pitam je s čim sam zaslužila da mi se obrača na tako osoran način da mi kaže, ako sam negdje ja pogriješila da to ispravim, ali bolove nisam u stanju kontrolirati.

    Ajme, ja i moja jezičina, kad je blajhana sasula paljbu na mene, kako ona to u svojoj karijeri nije doživjela da joj tako nešto netko kaže, kako ona meni pomaže, a ja tako njoj ...

    Sve u svemu, ja kažem oprostite, nisam s tim mislila ništa loše , samo mi je žao jer se ne osječam ugodno kad mi netko govori da želim ubit svoje djete i tu je zamro sav dijalog u rađaonici.
    Poslije par minuta je došla i zbombala mi neku inekciju bez ijedne riječi.

    Trudovi su postajali sve žešći i žešći više nije bilo onih koje sam mogla samo predahtati nisu bili ritmični, ali onda sam donjela odluku (pošto sam cijelo vrijeme bila sama) idem roditi, dovem doktora, dolazi i pita me što sad hoću, molim ga da me pregleda, pita me koliko često su trudovi, slažem da su svaku minutu, polegnu me na leđa i u slijedećem trudu rodim, bez pucanja, bez ikakvih problema. Jutro 4.25 .

    Porađa me blajhana i uzima Hrvoja i iskezi mi se u lice i kaže da beba ne plače i da je to zbog mene, taj komentar je neljudski totalno. Ne brinem se zbog sina ( jer sam mu čula glasić) jer mi ni dvojica starijih nisu plakali nego samo pustili glasić.

    Počinjem se tresti, tresem se od hladnoće, tako da se maltene dižem sa stola, stavljaju sina na mene,a ja sam u strahu da neću izgubiti svijest i da mi moja sinčina neće ispasti, nakon 4-5 min zamolim sestru (neku drugu) da ga uzme i zamračuje mi se pred očima, ali se nisam onesvjestila... nego sam samo bila u nekoj magli ..

    Dolazi pedijatar i kaže mi da imam savršenog sinčića ...

    Poslije sat vremena odvoze me na treći kat i napokon se osječam sigurna i zaštićena, moj sinčina i ja .

    Kasnije saznajem od sestara i ostalog osoblja da se sestra zove Sanja, da joj je dečko sin glavne sestre u KBO. Svi me mole da ne reagiram, bar dok sam u bolnici da ne bi bilo nekih problema ...

    Kad sam dobila knjižicu djeteta, novo iznenađenje ... NESURADNJA MAJKE NA PORODU! u potpisu Dimitrije Milojković dr.med.

    Da li razmišljam o tužbi ... nisam toliko naivna da mislim kako bi to sve prošlo lagano ..., pa žene budu silovane i nakon te sudske torture uz dobivenu presudu osječaju se još silovanije, ali ovaj put i u mozak.

    A to sve prolaziti ponovo ... mogu nekom pomoći, kao još jedan slučaj, ali sama potezati sve ... mislim da je to za moj tlak ravno samoubojstvu s pozitivnim ishodom, a ja mojoj dijeci još trebam.

  24. #24
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Cure drage, nisam dugo svraćala na ovaj podforum, ali ovo je postalo više nego strašno. Većina vaših iskustava s poroda je prestrašna.

    Moje iskustvo poroda je jako dobro. Isto sam rodila u KBO, oba puta. Izborila sam se za ono što sam htjela. Čak sam i klistir drugi put odbila. Možda je sad meni lako pričati jer sam sve prošla s dobrim ishodom ali ja bih na vašem mjestu digla tužbu, ili barem iznijela u javnost putem medija opet i opet svako vaše iskustvo. I imenovati svakog od tamo pojedinačno.Tako će se jedino uistinu nešto promijeniti. Zatvarati oči pred svim tim grozotama, potiskivati u sebe negativne osjećaje i nadati se da će nekome nekad možda biti bolje, nije dobar put. Samo konstantnim iznošenjem istine u javnosti o tome što se dešava dat će, vjerujte rezultate. Kad tad. Razmislite, snaga pojedinca možda nije promijenila svijet, ali mu barem može promijeniti smijer kretanja.

    .. ako ništa drugo, barem zbog vlastitih kćeri morate skupiti snage i učiniti nešto.

  25. #25
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ivancica je to tako lijepo rekla

    a osijek je ranije bio jedno od ok rodilista.. ovo izgleda kao da ide na sve gore i gore

  26. #26
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Slažem se s vama, ali tužbu nebi podnjela bar ne sad... htjela bi bar još jedno dijete ali nebi htjela da me oni tamo pamte po tužbi pa mi zagorčaju idući put još više život. Od mog poroda je prošlo 17mj. a nemam pojma tko se kako zvao pa ih nebi mogla imenovati.
    Jedino u što sam sigurna je da idući put neću šutiti i neće biti po njihovom!

  27. #27
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj Elle25 prvotno napisa
    Preuzela me lijepa plavuša, malo mi se osorno obračala, ali sam mislila da je to zbog toga što se žuri jer je u rađaonici bila još jedna žena, pa vjerovatno da se o njoj mora brinuti... mislila sam da je to sasvim u redu jer je onoj ženi puno potrebnija nego meni. A onda je došao mladi doktor s rukama u džepovima i počeo mi postavljati pitanja s takvim tonom da bi mu bolje pasao posao carinika ili poreznika. U glasu osječam podcjenjivanje i rutinu...
    I opet mir ... jer je trud bio izdrživ , a onda opet onaj bolni, pa ponovo uliječe blajhana (sad joj više neću tepati), sa hrpom uvreda, a za njom doktorčić, također sa nimalo lijepim objašnjavanjem kako ću ubiti dijete zbog mog ponašanja.
    Mislim da je ovo moja ekipa sa poroda! I meni je bio dr. Petrović, samo što u pola 12 u noći nije niti malo ugodan, štoviše... Pa nisam ja kriva što su me trudovi uhvatili tada!

    Ovaj doktorčić i plavuša su bili i meni (najvjerojatnije) i imam feeling da je to taj "balo" koji je ismijao moju ideju o stolčiću!

    Meni je jedino bila drugačija situacija utoliko što je MM bio samnom, pa se blajhana, kao i ostali, ponašala pristojno!

    To je tragično i žalosno!

  28. #28
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Elle25-tvoja priča mi je prestrašna
    Kao i KBO ,odnosno rodilište ! I ja sam mislila da se ipak kreću stvari na bolje,ali ovo je zaista previše !!!
    Znam o kome pričaš,Sanja je i mene porodila ali tada još nije bila cura od sina gospođe F. pa je recimo bila ok !
    Ne znam što da kažem na cjelokupnu situaciju u našem rodilištu !?
    Znam da mora i treba bolje jer ovo je samo korak unazad.....
    Slažem se s Ivancicom i zaista nikome ne treba dozvoliti da se ovako ponaša !
    Sramota i za doktora D.M. i za gospodičnu Sanju !!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Nije to sve ... neki dan susrečem, krevet do kreveta iz bolnice poznanicu, i ona mi se isto nakukala o blajhanoj.
    Ali, kako su reagirale sestre u bolnici i moja prijateljica koja radi tamo (ali ne na ginekologiji), mislim da blajhanoj nitko ne može stati na kraj.
    A za balonju su rekli da je sin isto nekog doktora i da se čude da se tako ponašao jer (nisam sigurna da li sam dobro razumjela) nije još specijalizirao ili tako nešto.

    Mislim da bi takve slučajeve trebale riješavati institucije jer i ona trgovkinja u KONZUMU se trudi sa mnom biti normalna, a nije joj plaća ni za pola mjeseca, ali da im to nije norma i standard ponašanja i ona bi sigurno pružila jezičinu kad se posvađa sa npr. svekrvom.

    Ja mogu na račun ovoga dobiti spor, ali to je pirova pobjeda. Veća bi pobjeda bila da ovo netko pročita pa stavi kameru u rađaonu i pošalje pismenu ispriku svim rodiljama koje je ona porodila, a da muževi nisu prisustvovali ( i da sami sebe kazne za svaki krevet na ginekologiji kupili po tri posteljine).

  30. #30
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Elle25, imaš pravo, onaj "balonja" je još specijalizant - legica mi isto specijalizira u KBO, ali na drugom odjelu, pa se raspitala! I eto njemu sva prava! A pravo je pitanje, barem u mom slučaju, gdje se izgubio dr. P? :? Ja ga nisam više vidjela nakon što me pregledao u trudničkoj ambulanti!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Mene je dva puta obišao dok sam bila u rađaoni.
    Nije mi se javio, ali sam ga vidjela kako je provirio u rađaonu i pitao šta je.
    Činjenica je da ima malo smotan nastup i kao da se šunja po odjelu, ali i na vizitama je bio OK i tu noć.
    Premda bi komentirala moj drugi porod (prije 9 god), taman me on preuzeo i ja kažem da sam došla rodit jer mi je toplo na leđima, a on meni kaže , "ma da, vi znate ?!?" i onda slijedi pregled i pitanje "jel' to trud" ja kažem da, a on " sredite ju za rađaonu" ... rodila sam za 2 sata.

  32. #32
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja sam na trudničkom tečaju prije dvije godine pitala doktora koji me kasnije porodio jel smijemo podojiti bebu odmah nakon poroda da bi me on blijedo i posprdno pogledao i pitao zašto? Pa ionako nećete imati mlijeka, a vi ako baš hoćete i inzistirate podojite bebu no nema potrebe Osjećala sam se omalovaženo i osramoćeno, a sada kaže Ari koja je neki dan rodila u KBO da je ona svoju bebu dobila odmah u rađaoni na podoj i da to sada prakticiraju
    Isti taj doktor, točnije specijalizant K. mi je na samom porodu rekao kako on smatra da su ti tečajevi potpuna glupost i da to treba ukinuti jer mu onda na porod dolaze žene koje su tamo načule nekakve informacije pa onda ne surađuju kako treba. Drugim riječima dođi glup i potpuno neinformiran i samo slušaj što ti se kaže bez suvišnih pitanja jer ionako ništa što ti se objašnjava ne bi shvatio. Blajhana je i meni bila na porodu i bila mi je ok, cura se stvarno trudila i zahvalna sam joj na tome do neba, ali ono što mi je smetalo je to što dijeli stav od dotičnog specijalizanta. Ja sam prilikom izgona ispitivala i po njenom se "pravila pametna". Ušutkivala me i govorila samo slušajte što vam se kaže nemojte postavljati suvišna pitanja. Ma ogavan mi je takav podcjenjivački stav. U tom trenutku se osjetiš kao nekakav maloumnik i niža rasa.
    Inače s ostalim sam bila zadovoljna i nisam imala neugodan porod iako je bio potpuno induciran i morala sam 11 sati ležati na boku. Svi su bili ljubazni, jedino me taj stav nervirao. Napominjem samo da mi je taj doktor došao u smjenu pred izgon i da me doktorica prije njega nije intelektualno omalovažavala i sve mi je objašnjavala, čak joj je bilo drago što sam bila na tečaju i rekla je, e pa onda sve znate.

    Ja sam svoje ugodno i neugodno iskustvo sa kiretaže pisala na doktorima.net što vjerujem da su i oni sami pročitali.

    Elle, a ne kužim zašto ti nisi surađivala? Što si ti to trebala raditi? Što su to oni tebi toliko zamjerili i zašto su se derali na tebe?

  33. #33
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Isti taj doktor, točnije specijalizant K. mi je na samom porodu rekao kako on smatra da su ti tečajevi potpuna glupost i da to treba ukinuti jer mu onda na porod dolaze žene koje su tamo načule nekakve informacije pa onda ne surađuju kako treba. Drugim riječima dođi glup i potpuno neinformiran i samo slušaj što ti se kaže bez suvišnih pitanja jer ionako ništa što ti se objašnjava ne bi shvatio.
    Upravo sam i ja to čula od svoje "drage" liječnice koja mi je vodila trudnoću i porodila me (a još sam joj i plaćala privatno ) ....A kad sam spomenila da bi voljela roditi u kadi,samo me pogledala i rekla da je to bezveze :shock: i da mi to uopće ne treba! Na kraju sam rodila na dripu,svih 7 sati na boku (to mi je bilo najgore) i stalno prikopčana na ctg...užas!
    Znam da ima i lijepih poroda u našem rodilištu,ali nažalost dovoljan je broj onih koji nikako nisu zadovoljni što sa liječnicima,što sa babicama pa da se to jedinstveno iskustvo pretvori u noćnu moru!
    Ja sam se psihički od poroda oporavljala mjesecima

    A realno-meni je tečaj bio žali Bože novaca,jedino i neprocjenjivo je to što je mm bio samnom

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Elle, a ne kužim zašto ti nisi surađivala? Što si ti to trebala raditi? Što su to oni tebi toliko zamjerili i zašto su se derali na tebe?
    To bi i ja voljela znati, u čemu sam pogriješila ... osim što su mi trudovi bili jako bolni pa sam kukala.

    Da već prije toga nisam dva puta rodila, rekla bih da sam se prenemagala od bolova, ali ja sam onda znala što su trudovi i kako bole i ako sam kukala onda sam imala JAAAAAKOOOO velikog razloga za kukanje.

    Ako je kukanje na porodu nesuradnja onda ne znam što je to suradnja na porodu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Ja sam se psihički od poroda oporavljala mjesecima
    A što se tiče oporavka poslije poroda to je priča br. 2.

    Bila sam pod kontrolom zbog tlaka koji se kretao 130-150/85-100 .
    Nakon poroda nije silazio sa 160/100 uz terapiju metildope (tako da mogu dojiti). Sa 5,5 mj. odlučim da je dosta te priče odem kod doktora i kažem da sam prestala dojiti, promjenio mi terapiju, a moja doktorica mi još dala i misar i tlak mi se unormalio.

    Zanimljivo da mi se ovih zadnjih dana kako se tu s vama dopisujem i sječam svega s poroda opet povisio i sada je 145/95.

    Najbolnije mi je kad se sjetim kako mi se iskezila u lice i naslađivala mi se jer mi se bebač nije derao. Nesvjesno mi po glavi bubnja (ijako je sve OK i dvojica starijih su isto samo pustili glasić), a šta da nešto nije bilo u redu ( iako ne bi bila ja u pitanju) ... cijeli život bi sebe okrivljavala zbog jedne (Felix izbrisala uvredljivu rijec).

  36. #36
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    O Bože dragi
    Evo meni je sada dok vas čitam narastao tlak.
    Znam da je nakon takvog iskustva užasno teško samo i pomišljati na nekakva iznošenja stvari u medije, a kamo li to sve prolaziti i potpuno te razumijem. Sjećam se kako je meni bilo nakon kiretaže kada sam se osjećala potpuno jadno jer sam skoro ostala bez maternice i kako sam u tim trenutcima osjećala potpunu nemoć i još hrpu osjećaja o kojima rađe ne bih htjela jer su prestrašna. U tom sam trenu samo htjela sve zaboraviti i probati vratiti bar minimum optimizma. Onaj koji nije prošao bar sličnu situaciju ne može si to zamisliti.
    No sjećam se svojedobno da je u Glasu Slavonije bio jedan članak o našoj bolnici i stvarno kroz maglu, mislim da se nisu spominjala nikakva imena doktora niti imena izvora, ali je opisano loše stanje u rađaoni. Možda da probaš nešto slično kada ti se stvari malo slegnu. Ići anonimno i ispričati svoju priču. Možda bi smo mogli svi zajedno. Pa i to je nešto, ne mora se dogoditi potres, ali jedna mala čvrkica ne bi bila loša.

  37. #37
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Elle25 prvotno napisa

    Najbolnije mi je kad se sjetim kako mi se iskezila u lice i naslađivala mi se jer mi se bebač nije derao..
    A ovo je nešto najgore što sam pročitala na cijelom ovo topicu...ježim se od takvih ljudi

  38. #38
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ja sam rodila prije 7 tjedana, odmah su mi dali bebana na prsa i nakon cca 5 min. sestra me pitala da li ga želim podojiti! Eto, to mi je bilo ! Maleni je sisao skroz dok mi ga nisu odneli na pranje i uređivanje!

    Ali... i mene su prikopčali na taj nesretni drip i isto sam bila 7 sati na boku, a sve si mislim da bi se brže (ili barem bezbolnije) otvarala da sam šetala. Ni sama ne znam zašto mi tada nije palo na pamet ustati i šetati! Vjerojatno jer sam bila totalna zbunjoza i mislila sam, budući sam čula lijepih iskustava da su žene šetale dok su se otvarale, a meni apsolutno nitko nije rekao da mogu šetati, nego su me sprašili leći, mislila da je to to i da, sada kada su me stavili na krevet, beba će izaći brzo, već bi mi rekli da šetam da je beba još daleko! Nisam niti razmišljala o tome da bi mogla trećinu dana provesti ležeći tamo!

    I, da, i meni su ismijali tečaj i rekli da je to totalno glupo, kao i sestra J. koja ga vodi!

  39. #39
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Vecky i ja isto mislim da bi se prije otvorila da sam šetala ali ja sam bila cijelo vrijeme prikopčana na ctg, ti ne??

  40. #40
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Baš mi je lijepo čitati da barem oko prvog podoja u rađaonici više ne prave probleme, već da su shvatili sve prednosti toga. Valjda je na njih imalo barem malo utjecaja i prošlogodišnji tjedan dojenja, koji je tematski obilježavao baš to, važnost prvog podoja. A i traženje žena u zadnje dvije godine da im se omogući prvi podoj već u rađaoni.

    Sjećam se koji su se svi smiješni argumenti meni iznosili, prije godinu i pol kad sam već prije poroda govorila da hoću dojiti svoju bebu odmah po porodu. Od toga da će se beba prehladiti, do toga da neće htjeti dojiti. Tražila sam ekstra deku, i dobila je. Samo treba tražiti, i imati svoj stav. Barem ja jesam.

    A što se npr. klistira tiče, ja sam ga izričiti odbila jer sam znala da mi ne treba jer sam to sve već obavila kući a i znam što bi on napravio u trenucima trudova i izgona. Oni su mi počeli objašnjavati sve "dobrobiti" njega, ja sam samo slušala i ipka rekla da to odbijam i ne dozvoljavam da mi učine. I nisu. Jer su stvarno vidjeli da dobro znam što su moja prava.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    11

    Početno

    Ajme, i ja cu jednog dana (u blizoj buducnosti nadam se) rodit u toj istoj bolnici...Boze kakvih majmuna od ljudi ima da je to za ne povjerovat.

    Ima li mozda koja trudnica ili mama da je rodila u Nasicama? :?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Taj tečaj nikad ni nije imao drugu svrhu osim prikupljanja love zato bi bio dobro onima koji pljuju po njemu da šute (mislim na te sestre i doktore). Pa već smo na tečaju mogli vidjeti koliko nas podcjenjuju, već sam i pisala o tome, ženska (točnije doktorica specijalizantica ili što god) ČITA prezentaciju s kompa koju i mi sami vidimo. Ili nam nešto sama ispričaj ili nas pusti da sami pročitamo. Ako nije u stanju nešto ispričati i nečemu nas naučiti kakva je tek doktorica??
    Doktori prate forum, na prvom satu tečaja nam je doktor ispljuvao neke teme koje su taj dan bile aktualne na forumu, onda znate kako oni razmišljaju.
    I ja sam skoro ostala bez maternice, i ja sam doživjela i lijepe i ružne stvari i smatram da ipak ima dobrih doktora i dobrih sestara. Čim uhvatim vremena ispričat ću kako je prošao moj drugi porod (o prvom sam već pisala).
    Tko je taj mladi zločesti specijalizant? Pošaljite mi na pp ako ne može ovako.

  43. #43
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Beta koji forum doktori čitaju? Ovaj? Baš bi mi bilo drago da pročitaju ovu temu

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Jer su stvarno vidjeli da dobro znam što su moja prava.
    Žalosno je da prava na porodu mogu imati samo žene koje na tome inzistiraju ili su temeljito potkovane znanjem o svojim pravima.

    Ja sam znala za svoja prava (prije poroda sam čitala na stranicama RODA-e), ali nisam bila u stanju, niti sam toliko medicinski obrazovana da se mogu upuštati u razloge njihovih postupaka na porodu i ulaziti u polemiku u kojoj me u začetku srežu riječima "da li ste vi medicinar?"

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Da, prate ovaj forum, ali sumnjam da im je cilj ispravljanje pogrešaka ili poboljšanje.

  46. #46
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ali sigurno nije ni lijepo pročitati poneku ružnu o sebi.

    Elle istina je da kad sve ide relativno glatko ili bar u granicama glatkoće i oni su potpuno pristupačniji, a čim se pojave bilo kakvi problemi postanu drski i nabrušeni. To sam više puta primjetila.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    To sam i ja primjetila, pogotovo kod ovih u bolnici ( ne kod svih).
    Ali moram reći i da problem naprave tamo gdje ga i nema, sve zavisi na koju nogu su se ustali.

  48. #48
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Citiraj Ivany prvotno napisa
    Vecky i ja isto mislim da bi se prije otvorila da sam šetala ali ja sam bila cijelo vrijeme prikopčana na ctg, ti ne??
    Jesam! Ali... prije nego su me sprašili u box, dok sam čekala da klistir odradi svoje (a tada sam šetala po hodniku i vidila i stolčić i loptu, pa se ponadala! ), svakih nemam više pojma koliko su me zvali i slušali bebu na CTG-u (nisu mi ga prikopčavali, nego samo prislonili na stomak). Tako da, vjerujem, da to rade ženama koje šetaju kroz trudove dok se otvaraju. Suludo, ali ja sam mislila da će se to i meni dogoditi. Očito se njima više nije dalo svako malo mene i moju bebu pratiti na CTG-u! Očito je jednostavnije nas sprašit u box, skopčat na CTG, obilazit svakih 2 sata. Usput, ja sam bila jedva 2 i po prsta otvorena kada su me smjestili u box!!!

    Da sam barem znala što će se događati! Ovako, morala sam naučiti na vlastitom iskustvu!

  49. #49
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Vecky i mene su strpali u box, prikopčali na ctg, dali mi drip a ja otvorena 2 prsta.

  50. #50
    Vecky avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Srce Slavonije
    Postovi
    137

    Početno

    Ma, strava! Muka mi je jedino što se tada nisam snašla! Nisam niti razmišljala! Očito je da sam došla prerano u rodilište, trebala sam čekati da trudovi budu na 10 min ili manje, ali mi je bilo frka, jer smo morali doći iz Đakova, pa sam se bojala radi puta, da ne bi "zakasnili". Eto mi na kad paničarim!

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •