Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Nizak tlak

  1. #1
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno Nizak tlak

    Tlak mi se u trudnoći značajno snizio. Sad je već na 90/50 (i to prije pregleda ). Užasno sam umorna, imam vtroglavice i čini mi se da ću pasti u nasvijest. Zapravo funkcioniram otežano. Pitala sam ginekologa što mi je činiti no on govori kako je bolje nizak nego visok :? Ima li netko konkretniji savijet?

  2. #2
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    odmarati i piti puno tekućine. nema drugog lijeka, barem ga ja ne znam. i mene je mučio nizak tlak zadnjih dva tjedna pred porod, ali kako došlo tako prošlo.

    pogledaj ovaj topic nizak tlak, kava i trudnoća

  3. #3
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Anitalu iako ti to nije pomoglo, dr je u pravu, bolje da je nizak nego da je visok. Visok moze dovesti do mnogih opasnih komplikacija i po majku i po bebu.
    Ono sto ti mozda moze pomoci je da ti kazem (za ono sto ja znam) sta jos obara pritisak, pa to ne konzumiraj. Znaci jogurt, bijeli luk, limunada to su namirnice za koje znam 100% da snizavaju pritisak. Pij puno tekucine, kada ti tako padne digni noge na nesto visoko i odmaraj. Nemoj naglo ustajati da ti se ne zanesvjesti. I ja sam inace niskotlakas, mada mi se desi sada u trudnoci da mi nekada skoci, sto mi se nikako ne svidja. Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    ja sam imala izrazito nizak tlak u trudnoći, 70/50
    treba povećati unos soli u organizmu, kretati se što više po svježem zraku, ležati sa povišenim nogama i piti puno vode

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, ovo za kretanje po svjezem zraku.. :/ valjda kako kod koga. meni vani cesce dode da padnem u nesvijest nego doma. ja imam isto problem s niskim tlakom, plus jednoipolgodisnjaka za kojeg se uglavnom brinem sama. i moram ga nositi na 3. kat svaki dan po vise puta. ja obavezno popijem jednu kavu ujutro, jedem slanije, ali nista od toga mi puno ne pomaze. ne znam uopce sta da napravim. najgore mi je vani s malim, on bi isao okolo a ja gledam za koji stup da se uhvatim da ne roknem u nesvijest. :/

  6. #6
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Hvala cure. Stvarno mi je neke dane teško jer mi sve predsavlja napor. Užas , ko da se stalno borim s nesvijesticom. Pijem stvarno dosta tekućine no to ne mjenja stvar. Popijem ujutro jedan nescafe pa ni to ne pomaže....

  7. #7
    sir_oliver avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    497

    Početno

    meni kada je nizak tlak obično pomogne koka kola. kavu inače ne pijem, ali kada sam ostala bez kole i nesica me izvukla. ili pojedem nešto slano tipa čips, pršut ... obično mi vani padne tlak, pa sam znala nositi čips sa sobom u šetnju.
    ovo za jogurt nisam znala, iako sam primjetila da mi ne prija svaki put, tj znam se osjećati poprilično loše nakon ispijanja

  8. #8
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Pitanje za niskotlakaše. Zuji li vam u ušima? Kod mene je nesnosno, kao da sam neprestano pod vodom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći imala problema sa visokim tlakom, s sada u drugoj sa niskim. moj gin mi je rekao da je bolje niski nego visoki i savjetovao mi je da pijem puno tekućine i obavezno jako zaslađenu limunadu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći imala problema sa visokim tlakom, s sada u drugoj sa niskim. moj gin mi je rekao da je bolje niski nego visoki i savjetovao mi je da pijem puno tekućine i obavezno jako zaslađenu limunadu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    ja sam u prvoj trudnoći imala problema sa visokim tlakom, s sada u drugoj sa niskim. moj gin mi je rekao da je bolje niski nego visoki i savjetovao mi je da pijem puno tekućine i obavezno jako zaslađenu limunadu.

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj anitalu prvotno napisa
    Pitanje za niskotlakaše. Zuji li vam u ušima? Kod mene je nesnosno, kao da sam neprestano pod vodom.
    meni ne zuji, ali mi je zacepljeno desno uho vec mjesecima, pa se cujem kao u tunelu i to me nervira strasno. ja od niskog tlaka imam vrtoglavice, a par puta sam skoro pala u nesvijest, evo zadnji put na silvestrovo.

    Citiraj sandra rb prvotno napisa
    moj gin mi je rekao da je bolje niski nego visoki i savjetovao mi je da pijem puno tekućine i obavezno jako zaslađenu limunadu.
    meni je predlozio slaniju juhu, i isto puno tekucine. ali meni ne pomaze nis nego kava. tak da svaki dan obavezno popijem jednu ujutro, ili si doma napravim jacobsicu ili vani popijem espresso.

  13. #13
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ne zuji ali mi se zna posteno zavrtit. Rekao je doc da popijem kave, i to mi pomaze(popijem ness sa mlijekom). Slatko ne smijem jer mi je nalaz ogtt granican, inace mi je i to omagalo. I puno tekucine.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    ja sam isto niskotlakas, i prije i za vrijeme trudnoce, vjerojatno i sada, ali ne stignem izmjeriti... meni je pomagalo kada popijem zasoljenu vodu, nije bas ukusno, ali djeluje... vise puta sam morala na hitnu zbog niskog tlaka, pa mi onu bubunu neku injekciju, tako da mi je draze popiti slanu vodu.. pomaze mi jos i jako zasecerena voda, kako kada... uglavnom, sve sto su ti cure rekle, puno tecnosti, slanija klopa.. ja kavu ne pijem, ali sma pila zeleni caj, mada u trudnoci nisam smjela..

    u svakom slucaju, bolje nizak nego visak, iako je i nizak neugodan, ali barem nije tako opasan...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ja sam niskotlakaš,,,moj tlak ni u prvoj trudnoči nije bio viši od 90/60
    i nikad mi to nije smetalo...
    dr se čude a nekad me i pitaju je li mi slabo,želim li vode
    ta mi je familijarno isto sam navela ginički koja kaže da dok se god osječam dobro,u redu je...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    164

    Početno

    Mene zeza niski tlak zadnjih mjesec danan i koma se osjećam !

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ja također imam nizak tlak, kako u trudnoći tako i inače, uz to sam razvila i fobiju prema zatvorenim prostorijama punim ljudi (tramvaji pogotovo) jer sam se nebrojeno puta srušila, u prvoj trudnoći mi je toliko pao tlak da sam mogla spavat po čitave dane, a o vrtoglavici da i ne govorim, nekako sam navikla na sve to, a bez kave ne bi mogla živjet i to turske naravno

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Nizak tlak i savjeti za povećanje želje za VODOM/TEKUĆINOM

    Prije trudnoće nisam često mjerila tlak, ali mislim da je više naginjao niskom, nego visokom.

    Od trudnoće je u dva mjerenja zabilježen nizak tlak. Ja, doduše, ne osjećam to kao problem (ne vrti mi se u glavi, nemam osjećaj da ću se onesvijestiti), osim što oduvijek mogu bilo gdje i bilo kada spavati (a što je vjerojatno i nasljedni faktor).

    Već ste navele da pomaže slana hrana, kretanje i tekućina. Primjenjujem sve spomenuto, osim što se od trudnoće ne mogu prisiliti da pijem preporučene tekućine vode (2 litre dnevno). Čak mi se ta voda pomalo i gadi, zbog mučnina (iako koristim kupovnu, iz boce), pa ju zamjenjujem limunadom, cedevitom i čajem (rjeđe ledenim čajem, jer sadrži šećer i ostale loše supstance), te juhom (iako se to ne ubraja u spomenutih 2 litre dnevno). Ako imate bilo kakav savjet o načinu povećanja ŽELJE ZA VODOM/TEKUĆINOM (osim za sokovima), javite.

    Hvala i sretno,

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam niskotlakas... u obje trudnoce samo jednom mi je sestra izmjerila 135/80 sto je za mene strasno visoko. Ostala sam :shock:
    Znalo mi je zujati u usima, obicno prije nego bih se onesvjestila.
    Prvi put nisam znala sta mi slijedi, pa sam i pala, prestravila MM a kasnije i sebe. Sreca proslo je bez posljedica.
    Poslije, kad bih cula zujanje pravac po nesto slatko, pa kava i velika casa tekucine. Najcesce je pomoglo.
    Tako je bilo kod mene.
    A tebi sretno

  20. #20
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći imala visoki tlak,bila sam na kraju trudnoće zbog toga i u bolnici.
    U ovoj trudnoći mi je uglavnom normalan,čak i niži nego moj tlak inače,a ponekad ujutro mi padne jako nisko.
    Ja se sad pazim slanog da mi tlak ne skoči a kad mi je ujutro tako nizak jedva stojim na nogama.
    Tako da ni ne znam kako da si pomognem?Baš mi tlak skače u ovoj trudnoći nenormalno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    363

    Početno

    ja sam kroz cijelu trudnoću imala nizak tlak, isto kao i ti 90/50 ali ja to nisam ni osjetila, jedino bi mi se tu i tamo zavrtila kad bi se digla. ginica mi je rekla da je to normalno i da samo moram piti puno tekućine.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    ja imam zadnjih dana 85/55 i to mi je jos i super (kad je nizi, jako mi je slabo..), isto puno tekucine moram piti, popijem i kavicu s mlijekom, ... sve u svemu jos cu valjda 2-2,5mj. izdrzati !
    Inace tlak mi je prije trudnoce - uvijek 120/80, tako da mi ovo 'snizenje' bas i nije podnosljivo ali 'sve u rok sluzbe' , samo neka beba bude ok

  23. #23
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Evo da i ja doprinesem....nizak tlak imam od kad znam za sebe,a sada u trudnoci opasno nizak 70/50, 70/55,....meni pomaze kada popijem colu ili nesto sto ima kofeina.....a dotkorica opce prakse mi je rekla i da pijem mineralnu vodu u vecim kolicinama jer minerali dizu tlak....znaci ne obicnu gaziranu nego mineralnu vodu....i to bude ok,a i kad naglo padne a zna onda pomaze slatko...bombon u ustima i casa tekucine i za cas bude bolje.

    Sjecam se da sam jos u srednjoj skoli uvijek uza se morala imati neke tvrde bombone u slucaju da mi tlak padne......
    Sada izbjegavam prostore koji su suvise zadimljeni i u kojima je jako vruce jer znam da ce mi biti lose i da ce tlak pasti....
    Paradajiz rusi tlak,njega svakako izbjegavajte....i osobe kojima fali zeljeza u krvi znaju imati problema sa niskim tlakom (eto me)...
    Eto i sretno!!

    P.S. Ali znate kako kazu: Mi nisko tlakasi duze zivimo i manja je mogucnost infarkta!! Prema tome nije ni tako lose imati nizak tlak!!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    tkonjuh idem odmah popiti casu mineralne
    bas sam zombificirana

  25. #25
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Hajde,hajde!!!
    I jel sto pomoglo??

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    ... pa neznam , idemo Elena i ja malo van prosetati - konacno izaslo sunce i prestala kisetina - odmah mi je bolje 8)

  27. #27
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    ja sam isto u brigama. Inace mi je tlak bio ok 130/80, a sada u trudnoci mi se spusta na 80/55, 90/60 i sl. Imam konstantno migrene koje kada se zbroje sa mucninama su uzas. Nigdje me vise ne pustaju samu.
    Zadnji put kada sam isla u bolnicu na pretrage srusila sam se usred grada, no kako ja valjda imam srece preko puta ceste je bila parkirana hitna, pa su mi pomogli. Koja neugoda, pala u nesvjest iz cista mira.
    Dr. mi sa druge strane kaze isto ko svima vama - bolje niski nego visoki i pij mlijeko ( a ja alergicna na laktozu )

  28. #28
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    baby eve meni se isto dogodilo na početku trudnoće-dok sam šetala psa pala u nesvijest. Srećom nastradala su samo koljena. Od tada nikamo sama i nikamo bez vode. Ponovilo se tek sad pred kraj: išla sam od doktora i održala sam se na nogama uz nadljudske napore. Sretno!

  29. #29
    baby_eve avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    259

    Početno

    za sada me MM svugdje vozi kada treba. Čak je uzeo slobodan dan na poslu da moze samnom na UZV.
    Zadnji put je usao samnom ginekologu koji ga je gledao kao da je pao sa marsa kad je usetao u ordinaciju- jer hoce biti samnom na svim UZV, pa smo gledali srceko skupa.

    Najveci su mi problem stalne migrene, ima netko savjet?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    protiv migrene je dobro malo etericnog ulja lavande (cisto, provjereni proizvodjac) namazati na slijepoocnice pokusaj nekome pomaze, meni ponekad

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    ja imam taj odvratno niski tlak i meni je puno bolje od kada odmah ujutro cim se probudim popijem 0,5l obicne vode, a onda napravim kavu s mlijekom

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    i to kavu sa sojinim mlijekom (alnatura iz dm-a, a nije lose ni sa Soja-Reis drink isto dm alnatura) ... probaj

  33. #33
    anitalu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam imala grozne migrene oduvijek no prije bi na vrijeme popila nekakav lijek, a u trudnoći mi na žalost ništa nije pomagalo. No čitala sam kako čaj od đumbira zna pomoći kod glavobolje...

  34. #34
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    Hmmm migrena....
    Zasto se ja nadjem u gotovo svakom postu ovdje....Migrene imam i nesljedila sam ih od svoje bake....i mislim da tu jednostavno nista nepomaze....ja sam prije pila apsirine jer su mi jedino oni ublazavali bol,ali je jednom doslo tako da mi ni dva aspirina nisu pomogla.....smetalo me je svijetlo,zvukovi,ljudi oko mene,.....sve....na kraju me stari u neko ludo doba navecer odvezao na hitnu koja mi je spicila 2 inekcije analgina od kojih mi se bol s jedne strane glave prebacila na drugu i nije pomoglo....onda su me sopili na neurologiju i tamo mi dali jos neke inekcije ukljucivo i protiv povracanja i mucnine.....ali prestalo me boljeti tek kada sam se smirila i zaspala :?
    Migrene su grozna "bolest" koja je pod mikroskopom bila nebrojeno puta i nikada nije dokazano niti sta ih uzrokuje niti sta ih ljeci.....nazalost!!

    Ali eto mene su pustile na miru i vec jako dugo nisam imala napad migrene .....
    najbolje ti se smiriti i pokusati ju prespavati.....
    Probaj sa slatkim....kad osjetis glavobolju i vrtoglavicu pojedi bombon....
    i za tlak kao sto sam i gore rekla pij dosta prirodne mineralne vode......meni je to doktorica rekla i meni pomaze.....a i tlak ti podize bilo sto sto ima kofeina,pa mozes popiti i kavu ili casu coca cole!!!!

    I sretno!!!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    da migrene su uzas! Ja ih imam od 6god! Najprije su bile pod dijagnozom: djecjih migrena - kao mozda radi vida (nosim cvike) i onda se toproduzilo i trajalo je.. i traje i dalje... naravno, ovisi kako kada nekad je neizdrzivo i traje po 3-4dana.. a, ponekad dodju i prodju tokom dana... ja primjetila da mene te intenzivne stresu nakon recimo duzeg perioda stresa (bilo koje vrste), pa kad se opustim- onda boli glava !
    Takodjer, ako se ujutro probudim s glavoboljom i ne poduzmem nista po tom pitanju (analgetik, mirovanje, spavanje...), onda zagarantirano navecer imam povracanja, mucine i ... !

    Ma ja se eto nekako nosim s time, i od kad sam te glavobolje uzela zdravo za gotovo od tada ih imam puno manje !!

    sretno i opusti se

  36. #36
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno

    I kod mene je tako.
    I sto Mel kaze kako ih uzmes zdravo za gotovo ili malo poradis na svojoj psihi smire se.
    Ja ih primjerice nemam vec 2 godine,ali te 2 godine aktivno radim na psihi i sama sam sebi jednom rekla da nikada vise nezelim imati posla sa migrenama...i od tada ih nema....
    Smijesno zvuci ali psiha i podsvjest jako utjecu na gotovo sve bolesti....
    Bitna je autosugestija i moc vjerovanja da ce ona pomoci....
    i eto....mene nedira.....
    moram jos to dogovoriti i sa niskim tlakom...i to na nekoj kavici uz neki fini kolac ...

  37. #37
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Dizem stari topic... Vec mi se tri puta u ovoj trudnoci zacrnilo pred ocima

    Danas mi cijeli dan lose. Najnize sam mjerila 85/54. Otkucaji 112. Jela krekere, popila cole,i dalje je nizak.

    I inace imam nizak tlak, pa mi ovo uzas sad.

    Plus imam granicni secer, znaci pazim na prehranu. Ocito mi i to utjece jer jedem nemasno, lagano..

    Imate neke savjete?

  38. #38
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Dizem stari topic... Vec mi se tri puta u ovoj trudnoci zacrnilo pred ocima

    Danas mi cijeli dan lose. Najnize sam mjerila 85/54. Otkucaji 112. Jela krekere, popila cole,i dalje je nizak.

    I inace imam nizak tlak, pa mi ovo uzas sad.

    Plus imam granicni secer, znaci pazim na prehranu. Ocito mi i to utjece jer jedem nemasno, lagano..

    Imate neke savjete?
    Meni je ljeti uvijek niži tlak i išla sam redovno na infuzije.
    Promijenila sam jutarnji ritual, umjesto kave i nečeg slatkog slano. Tost i li nešto slično i puno puno vode. Meni je pomoglo

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  39. #39
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja inace kavu ne pijem (dize mi tlak pa mi se vrti [emoji38] ). Sad mi dorucak kukurzni kruh i npr.kuhana sunka i sumeci magnezij.

    Inace nemam frke s niskim tlakom,al sad mi se zacrni za cas. Jucer isto skoro kad sam bila na poslu nakratko. Ono, vise se ne usudim nigdje ici sama

    U prvoj T mi se zacrnilo samo 2 puta. I to usred zime u pregrijanim ducanima

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Moraš pit vode i jesti slano.
    Ni slučajno luk konzumirat!
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 01.08.2017. at 12:53

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Vode pijem, i volim malo presoliti rucak
    Najgore mi ujutro zapravo

  42. #42
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Izbjegavati rajčice također. Meni je to omiljena salata ali sada izbjegavam.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  43. #43
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislim da cesnjak i jogurt snizavaju tlak, cini mi se i zganci.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Metković
    Postovi
    173

    Početno

    Ja sam 7+2 i imam problem s niskim tlakom..u subotu sam se onesvjestila,bila sam sama,dobro sam se i zveknula u celo al ne sjecam se u koji dio kuhinje..naravno i prepala se..doktorica kaze biti u rashladenoj prostoriji,lezati i piti puno tekucine..iskreno ne pomaze skoro nista stalno je oko 90/60 zna biti i nize a jedino sto sada pazim kod ustajanja ako imalo osjetim da mi se mraci vratim se sjest..

  45. #45
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    tlak snižavai jabučni ocat pa da is imate na umu ako stavljate u salate također, zob, zobene pahuljice,čaj od zobi i ostali pripravci.

    probajte popiti neki izotonik ili kokosovo mlijeko, kombinaciju natrija i kalija i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •