Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 141 od 141

Tema: et. ulja za bebe i dojilje

  1. #101
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    kolega s posla mi kaže da njegovi rade pripravak od lavandinog ulja s nekim baznim uljem (nije znao kojim, moguće da koriste i maslinovo premda bi vjerojatno bilo bolje bademovo) i to mažu na sebe umjesto autana protiv komaraca. On bi to mazao i na bebu ali žena mu ne da . Inače kaže da njemu to funkcionira.
    Je li dobro za odraslog čovjeka nanositi et. ulje lavande na taj način na kožu? Za bebe neću ni pitati .

    I je li i ova istarska lavanda isto lavandin? Ovdje je dosta popularno ulje koje proizvodi obitelj Oklen na vlastitom imanju a ima i drugih proizvođača, pa i ja nekako preferiram to što bar znam odakle je.

  2. #102
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ne znam konkretno za to imanje, ali pocelo se kod nas s uzgojem prave lavande, u Istri i oko Petrinje cini mi se, morala bih provjeriti.

  3. #103
    mišura avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    I ja sam čitala o uljima sjemenki maline i čileanskog lješnjaka da imaju spf. Jel to znači da štite i od uva i uvb zraka?

  4. #104

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Mene zanima ponešto o proizvodima iz Lasha (pošto su i njihovi proizvodi bazirani na eteričnim uljima).Meni ko laiku se čini da su dosta dobri,a i primjećujem da mi se koža stvarno preporodila od kada ih koristim.

  5. #105
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Ne znam konkretno za to imanje, ali pocelo se kod nas s uzgojem prave lavande, u Istri i oko Petrinje cini mi se, morala bih provjeriti.
    zanima me i kakav je efekt od nanošenja lavandinog ulja (s bademovim kao bazom) direktno na kožu? Da li zbilja ima efekta pri tjeranju komaraca, i može li imati neželjenih efekata?

  6. #106
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Sve moze imati nezeljenih efekata , ne bi trebalo, ali nitko ne moze tvrditi da kod nekoga nece biti reakcija. Uostalom, sve da cistu lavandu stavis kozu, ne bi trebalo biti nista. Razrijedjena - jos manje.

    Inace za ljubitelje gotovih mjesavina na bazi ulja, stigla je i u nasu dragu rvackuoshadhi kolecija prirodne kozmetike, balzami, ulja za celulit, vene, ulje za bebace, mjesavine za lice i svasta nesto.

  7. #107
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj maminabeba prvotno napisa
    Mene zanima ponešto o proizvodima iz Lasha (pošto su i njihovi proizvodi bazirani na eteričnim uljima).Meni ko laiku se čini da su dosta dobri,a i primjećujem da mi se koža stvarno preporodila od kada ih koristim.
    Ako su ti dobri, super.

    Inace lush nije potpuno prirodna kozmetika, trpaju svakakve sintetike, a etericna ulja koriste bez ikakve veze i smisla.

  8. #108
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj mišura prvotno napisa
    I ja sam čitala o uljima sjemenki maline i čileanskog lješnjaka da imaju spf. Jel to znači da štite i od uva i uvb zraka?
    Malina samo od uvb. Za ljesnjak postoje neka istrazivanja koja nagovjestavanju da stiti i od uva.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Znala sam da nešto ima u tom pretjeranom hvaljenju.
    Meni su ok ali ako nisu to što kažu da jesu onda :/

  10. #110
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Lijep pozdrav,
    mene interesira koje ulje od lavande i mandarine mogu koristit kod male bebe (u lapici ili šprici) Naručila bih preko weba, ali tamo ima više vrsta tako da ne znam koje da naručim. Hvala!

  11. #111
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Pravu lavandu, i usplođe crvene ili zelene mandarine.

  12. #112
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    kobila suzi, dali neven od pranaroma moze direkt na kozu ? za mazanje oziljaka, rana i sl , kako se zapravo koristi ?

  13. #113
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Da, direktno. Samo namazes. Neven najbolje djelovanje pokazuje kod friskih oziljaka, a super je i za AD.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5

    Početno

    k.suzy, moglo se zaključiti da raspolažeš sa velikim starim znanjem, pa ako si još raspoložena za dijeljenje istog i meni treba koji tvoj savjet

    našla sam u Willfortovoj knjizi o ljekovitom bilju preporuke čajeva za buduće majke ali opet nisam sigurna da bih ih se usudila piti zbog meni nerazumljivosti teksta :? (dolje navedeno) pa te molim za tvoje mišljenje:

    čaj od pelina:
    ...utvrđeno je povećanje menstruacije. Bolja prokrvljenost ima znatniji utjecaj na olakšanje poroda, naročito kada krhkom tkivu zdjeličnih organa treba dati veću rastezljivost. pelin ima dokazano djelovanje na pospješenje trudova te se majkama u tim trenucima ne može dovoljno preporučiti.

    čaj od sjemena kima:
    sjeme kima se naročito preporučuje ženama jer na trostruki način djeluje pospješujući:
    1) menstruaciju i smiruje grčeve maternice
    2) djeluje na umekšavanje, čime se olakšavaju porođajni bolovi i sam porod
    3) kim pospješuje izlučivanje mlijeka za vrijeme dojenja

    nije mi jasno da li ti čajevi i potiču menstruaciju? (pa to nije dobro dok si još trudan :? :? )
    da li potiče trudove onda kad se čaj počne piti? da li to znači da ovaj čaj treba piti pred početak poroda ili još za vrijeme trudnoće?
    pa eto, ako možda i to znaš, molim tvoje mišljenje.

    drugo, negdje sam pročitala da aromatica ima rafinirana ulja a ja nažalost to nisam znala i imam u svim svojim uljnim mješavinama (za lice, protiv popucalih kapilara, prevencija strija) njihovo ulje lješnjaka (ostale komponente su provjerene).
    moje pitanje je: da li sam sa miješanjem jednog rafiniranog ulja sa ostalim hladno prešanim i kvalitetnim eteričnim uljima uništila te mješavine?

    i zadnje, malo off topic
    na podbratku i na bradi te okolo bradavica mi zna izbiti tamna i iznimno jaka dlaka, inače nisam nešto jako dlakava pa ti rijetki ali nažalost vidljivi izdanci vjerojatno imaju veze sa hormonima. nema ih puno srećom ali već godinama mučim muku s pincetama i problema oko urastanja takvih groznih dlaka. tokom trudnoće su neke nestale ali sad pred kraj su se opet pojavile. zanima me da li imaš prijedlog nekog eteričnog ulja koji bi moglo utjecati na njih tako da im sprečava rast ili možda savjet za neki čaj?

    puno hvala unaprijed, nadam se da nisam previše udavila

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    kobila_suzy svaka pohvala na ovim svim podacima. pročitala sam sve odgovore i presretna sam što mogu nekoga pitati i dobiti tako izdašne odgovore.
    Za poticanje prirodnog poroda našla sam na netu informaciju da se može koristiti 2 ml ulja palmarose u 100 ml bademovog ulja. umasira se u cijelo tijelo ( mm me je dobrano izmasirao ) i kroz 24 sata bi trebali započeti lagani trudovi, a ako ne onda veli "imali ste barem ugodnu masažu cijelog tijela". Meni nije pomoglo , tj. počeli su lagani trudovi za 48 sati, ali sam 48 sati nakon toga završila na carskom jer se nisam otvarala. Mislim da je bio problem u meni i da niti jedno ulje ne bi pomoglo, ali nije to bitno već sam samo htjela pitati da li je ta kombinacija bila ok i ako je može biti preporuka trudnicama za poticanje trudova( ja sam prenijela 12 dana pa sam zato htjela potaknuti trudove).

    2. beba je sada stara 12 dana i valjda zbog predugog boravka u buši koža joj je bila izrazito suha i imala je ragade na pregibima. Masiram ju navečer s bademovim uljem iako mi je patronažna rekla da možda to nije najbolja varijanta ( da se svakodnevno maže) jer zatvara pore. I na koliko ml bademovog ulja mogu staviti lavandula angustifolia ili crvenu mandarinu (citrus reticulata)(oshadhi)?

    fala

  16. #116
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj divatheiva prvotno napisa
    k.suzy, moglo se zaključiti da raspolažeš sa velikim starim znanjem, pa ako si još raspoložena za dijeljenje istog i meni treba koji tvoj savjet

    našla sam u Willfortovoj knjizi o ljekovitom bilju preporuke čajeva za buduće majke ali opet nisam sigurna da bih ih se usudila piti zbog meni nerazumljivosti teksta :? (dolje navedeno) pa te molim za tvoje mišljenje:

    čaj od pelina:
    ...utvrđeno je povećanje menstruacije. Bolja prokrvljenost ima znatniji utjecaj na olakšanje poroda, naročito kada krhkom tkivu zdjeličnih organa treba dati veću rastezljivost. pelin ima dokazano djelovanje na pospješenje trudova te se majkama u tim trenucima ne može dovoljno preporučiti.

    čaj od sjemena kima:
    sjeme kima se naročito preporučuje ženama jer na trostruki način djeluje pospješujući:
    1) menstruaciju i smiruje grčeve maternice
    2) djeluje na umekšavanje, čime se olakšavaju porođajni bolovi i sam porod
    3) kim pospješuje izlučivanje mlijeka za vrijeme dojenja

    nije mi jasno da li ti čajevi i potiču menstruaciju? (pa to nije dobro dok si još trudan :? :? )
    da li potiče trudove onda kad se čaj počne piti? da li to znači da ovaj čaj treba piti pred početak poroda ili još za vrijeme trudnoće?
    pa eto, ako možda i to znaš, molim tvoje mišljenje.

    drugo, negdje sam pročitala da aromatica ima rafinirana ulja a ja nažalost to nisam znala i imam u svim svojim uljnim mješavinama (za lice, protiv popucalih kapilara, prevencija strija) njihovo ulje lješnjaka (ostale komponente su provjerene).
    moje pitanje je: da li sam sa miješanjem jednog rafiniranog ulja sa ostalim hladno prešanim i kvalitetnim eteričnim uljima uništila te mješavine?

    i zadnje, malo off topic
    na podbratku i na bradi te okolo bradavica mi zna izbiti tamna i iznimno jaka dlaka, inače nisam nešto jako dlakava pa ti rijetki ali nažalost vidljivi izdanci vjerojatno imaju veze sa hormonima. nema ih puno srećom ali već godinama mučim muku s pincetama i problema oko urastanja takvih groznih dlaka. tokom trudnoće su neke nestale ali sad pred kraj su se opet pojavile. zanima me da li imaš prijedlog nekog eteričnog ulja koji bi moglo utjecati na njih tako da im sprečava rast ili možda savjet za neki čaj?

    puno hvala unaprijed, nadam se da nisam previše udavila
    Ni jedan ni drugi čaj se ne piju u trudnoći.

    S rafiniranim uljem nisi uništila mješavine, ali nisi ni dobila što si trebala dobiti.

    Glede dlaka - kad to otkrijem mislim da ću se obogatiti

  17. #117
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Citiraj jaspis prvotno napisa
    kobila_suzy svaka pohvala na ovim svim podacima. pročitala sam sve odgovore i presretna sam što mogu nekoga pitati i dobiti tako izdašne odgovore.
    Za poticanje prirodnog poroda našla sam na netu informaciju da se može koristiti 2 ml ulja palmarose u 100 ml bademovog ulja. umasira se u cijelo tijelo ( mm me je dobrano izmasirao ) i kroz 24 sata bi trebali započeti lagani trudovi, a ako ne onda veli "imali ste barem ugodnu masažu cijelog tijela". Meni nije pomoglo , tj. počeli su lagani trudovi za 48 sati, ali sam 48 sati nakon toga završila na carskom jer se nisam otvarala. Mislim da je bio problem u meni i da niti jedno ulje ne bi pomoglo, ali nije to bitno već sam samo htjela pitati da li je ta kombinacija bila ok i ako je može biti preporuka trudnicama za poticanje trudova( ja sam prenijela 12 dana pa sam zato htjela potaknuti trudove).

    2. beba je sada stara 12 dana i valjda zbog predugog boravka u buši koža joj je bila izrazito suha i imala je ragade na pregibima. Masiram ju navečer s bademovim uljem iako mi je patronažna rekla da možda to nije najbolja varijanta ( da se svakodnevno maže) jer zatvara pore. I na koliko ml bademovog ulja mogu staviti lavandula angustifolia ili crvenu mandarinu (citrus reticulata)(oshadhi)?

    fala
    Pomoć kod poroda: Druga receptura sadrži veću koncentraciju eteričnog ulja i primjenjuje se isključivo tijekom poroda, ukoliko naravno imate razumijevanje i podršku medicinskog osoblja. Kada započnu prirodni trudovi i sam proces poroda, aplicira se na područje trbuha. U knjigama ćete naći kako se kod poroda koriste esterima bogata, smirujuća ulja (npr. lavanda), no takva ulja mogu smanjiti i kontrakcije mišića a ne samo smiriti psihu, jer djeluju opuštajuće i na živčani i na mišićni sustav. Timijan geraniol, premda bogat esterima, pojačat će tonus maternice, a opet djelovati psihički smirujuće. Naravn, ovakva receptura nema smisla kod carskog reza (odnosno prije carskog reza). Ukoliko se radi o porodu u vodi, tada se ulje, logično, umasira prije ulaska u vodu.

    Ulje za pomoć kod poroda:

    U bočicu od 30 mL nakapajte 30 kapi eteričnog ulja timijana kemotipa geraniol, i dodajte 30 mL ulja makadamije.

    Umasiravajte u tanom sloju područje trbuha nekoliko puta tijekom poroda. Ne koristiti tijekom trudnoće, već isključivo tijekom poroda!

    izvor


    Za tako malu bebu ja ne bih koristila nikakva eterična ulja (mandarina nema nikakve svrhe kod kožnih problema). Možeš mazati maceratom nevena u bademu, a ako ne pomogne dodati i malo kalofila. Tek ukoliko ni tu ne bi bilo pomoći išla bi eterična ulja njemačke kamilice, rimske kamilice, sjemena mrkve...

    Bademovo ulje je slabo komedogeno i može biti problematično samo kod problematične (nečiste) kože

  18. #118
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    kobila_suzy evo imala bi i ja pitanje za tebe.

    mi imamo problem s krpeljima, na malenu od 15 mjeseci se očito "ljepe" jer smo ih u posljednja 3 tjedna s nje skinuli čak 4 komada.
    na netu sam našla savjet za preventivu a tiče se aromaterapije a ja nemam pojma o tome.
    kažu: "Korisna je i uporaba repelenata (sredstava koja odbijaju insekte) na otkrivene dijelove tijela i u obliku spreja raspršenog na odjeću. Repelentno djelovanje imaju i eterična ulja poput lavande i geranija, pa se mogu koristiti aromaterapeutski pripravci s tim uljima, pri čemu se najbolje posavjetovati s kvalificiranim aromaterapeutom."

    moje pitanje je: gdje to u zagrebu nabaviti, tj, naći kvalificiranog aromaterapeuta i da li bi takav pripravak bio primjeren za ovako malu djecu?

  19. #119
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Može se napraviti i za malu djecu, i kao sprej za odjeću i kao ulje za otvorene dijelove tijela.

  20. #120
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Pročitala sam sve i saznala podosta - malo podižem temu i imam nekoliko pitanjca. Trebam rodti za mjesec i pol i spremam se u nabavku eteričnih ulja, razmišljam o lavandi i naranđi od Aromare ili Primavere (to ima u obližnjoj ljekarni).
    Pitanje:
    1. Da li lavandu i naranđu spajam ili koristim odvojeno - ono: Jedna soba lavanda, druga naranđa ili mjenjam po danima?
    2. kobila_suzy - molim mišljenje za tamjan - meni se taj miris oduvijek jako sviđa a čitam djeluje i pozitivno, meditativo, smirujuće - jel onda OK i za bebicu????
    3. Koje bi mi ulje preporučila da kapnem na npr. sling maramu? I koliko????

    Puno puno hvala unaprijed.
    Jedva čekam mirisnu kučicu.

  21. #121
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Tamjan
    Tamjan


    Vidim na popisu od Primavere da imaju ova dva tamjana:
    arapski i indijski, kojega da uzmem - koji je bolji za ..... bebicu, ako je ijedan?
    Koja razlika uopće - arapski, indijski.... osim što je jedan iz Indije a drugi arapski...?

  22. #122
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    DiLala, dok čekaš odgovor, htjela bih ti reći da sam prije nekog vremena kupila odličnu knjigu "The fragrant pharmacy - A complete guide to aromatherapy & essential oils" autorice Valerie Ann Woorwood, daleko najbolja knjiga o eteričnim uljima i njihovoj primjeni koju sam imala priliku pročitati - u njoj bi našla odgovore na sva pitanja o aromaterapiji. Kupila sam ju u Algoritmu, koštala je 115 kuna.

  23. #123
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Worwood, ne Woorwood...

  24. #124
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    mislim da ću čekat odgovor.... ili čačkat po netu, mada ovako razmišljajući..... ne vidim razlog da tamjan ne bi i bebici pasao, ja obožavam taj miris - vjerovatno je i u obliku eteričnog ulja "lakši" i daje ono najbolje od sebe za razliku kad ga u kamenu pališ pa tako udišeš i ono loše (garež) i ne dolazi toliko ljepota mirisa tamjana do izražaja. Kako god ja ću ga kupiti bar za nas povremeno.

  25. #125
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    moja curica ima gljivice između nožnih prstiju i to traje već dugo zna li netko što bi mogls mazati,kapati da to brzo nestane jer je mene strah mazati svim tim kremama koje dr.olako daju a ona je mala 19 mjeseci

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Imam i ja par pitanja.
    Koristim platnene pelene i čitam da se pelene treba poprskati sa otopinom ulja čajevca, ali nigdje nisam našla u kojem omjeru se treba razvodniti to ulje.
    Isto tako me zanima mogu li se ta eterična ulja dodati u pretinac za omekšivac u perilici za rublje umijesto omekšivaća. Ako da, koja ulja preporučate ? U kojoj količini i koja ulja? Može li to naškoditi bebinoj koži ?
    Gdje ima za kupiti kvalitetnih eteričnih ulja? Čula sam da ona iz dm-a i nisu baš nešto

    i vidim po trgovinama da uvijek pored eteričnih ulja stoje i mirisna ulja. Koja je razlika? Ova mirisna stvarno super mirišu

  27. #127
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    uh koliko pitanja imamo a nema odgovora. Ja sam išla kupiti od Primavere Life (znači čista ulja), lavandu nisam uzela - meni je to prejak miris, općenito lavanda mi ima jaki miris koji meni ne odgovara i nisam uzela. Uzela sam arapski tamjan, masno platila a i nije nešto - fin je ali slabo ga osjetim.... šteta.

  28. #128
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Tamjan - a koja bi bila njegova svrha kod beba? Mislim, što s njime misliš raditi?

    Tipično dječja ulja su usplođe crvene mandarine i rimska kamilica. Najkvalitetnija ulja na tržištu: Oshadhi i Pranarm. Primavera su isto čista ali uglavnom nisu kemotipizirana. U ostale marke se ne bih uzdala.

    Mirisna ulja su sintetska ulja koja služe za namirisati prostor. Ja sintetiku ne bih udisala .

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa Vidi poruku
    Tamjan - a koja bi bila njegova svrha kod beba? Mislim, što s njime misliš raditi?

    Tipično dječja ulja su usplođe crvene mandarine i rimska kamilica. Najkvalitetnija ulja na tržištu: Oshadhi i Pranarm. Primavera su isto čista ali uglavnom nisu kemotipizirana. U ostale marke se ne bih uzdala.

    Mirisna ulja su sintetska ulja koja služe za namirisati prostor. Ja sintetiku ne bih udisala .

    Hvala na odgovoru.
    A gdje ima za kupiti ulja tih marki koje preporučuješ?

  30. #130
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    K_S, da te i ja malo zgnjavim imam et.ulje lavandula angustifolia, i bebu od 2 mjeseca. Za sta sve to ulje mogu koristiti i na koji nacin ( vezano za bebu ) ?
    Hvala ti unaprijed, a ako si vec negdje o tome pisala nabaci link

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    47

    Početno

    već znam da je za bebu najbolje eu lavande, crvene mandarine, rimske kamilice... Ali ja nigdje nisam još našla koliko kapi se može staviti u koliko ml baznog ulja? Pitanje se odnosi samo na svakodnevnu njegu tipa masaže pred spavanje, a ne rješavanje nekog problema.
    A kad sam već tu, isto me zanima koliko kapi staviti u difuzer ili u aromalampicu u cilju prevencije prehlada, gripa... U tu svrhu se stavlja eukaliptus radiata, ravensara, čajevac????
    kobila_suzy heeeeeeeelpppppp

  32. #132
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Količina ulja ovisi o starosti bebe. Ali ako je samo za masažu dosta je nekoliko kapi, recimo 5-10 na 50 ml biljnog ulja. Kod prehlade i dišnih tegoba najpogodnija ulja za bebe su kajeput i ravensara.

    a72, kod tako malih beba se izbjegava dermalna upotreba eteričnih ulja, osim ukoliko se rješava neki problem. Eventualno se može koristiti u aromalampici/difuzeru.

  33. #133
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno Ulje crnog kima, ravensara

    Smije li se djeci od 2 i 4 godine davati ulje crnog kima i u kojoj dozi ?

    Zbog čestih (gotovo stalnih) problema sa sinusima i zbog AD-a razmišljam počet im davati ovo ulje.

    Isto tako me interesira na koji način i u kojoj dozi je najbolje primjeniti ulje ravensare u akutnoj fazi šmrkavosti.
    S kojim ga baznim uljem mješati kod utrljavanja u kožu?

    Kobila_suzy, što znači da neko ulje nije kemotipizirano? Opskrbila sam se s popriličnom kolekcijom Primaverinih ulja koja bih htjela primjenjivati na djeci. Da li da to potrošim na supruga i sebe, a za djecu kupim druga ili su i Primaverina dobra za djecu. Hvala

  34. #134
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Mislim da sam na početku ove teme objašnjavala pojam kemotipa pa mi se neda opet

    Ulje crnog kima - pola do jedne čajne žličice dnevno uz ili nakon jela.

    Ravensaru je najbolje upotrijebiti u difuzeru ili inhalatoru, a kod utrljavanju u kožu dobro je bilo koje dobro upijajuće ulje (lješnjak, makadamija, avokado i sl.).

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    e kad smo kod ravensare, ide li to kao difuzor ili inhalator za bebače od 6 mjeseci? i ak ide kak to upotrebit u inhalatoru tipa Flaem znači kolko kapi na kolko fiziološke? ili je bolje u ovlaživaču zraka tipa Boneco.

  36. #136
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Ako ide u inhalator, 1 kap na 10 ml fiziološke.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    inhalator mi ide do 7 ml, kak onda??? ok je ravensara za tak male klince???

  38. #138
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Svi smo prehladjeni , pa i beban od 6 mjeseci. Nemam difuzor, vec aromalampicu -a kupila sam neku mjesavinu et ulja eukaliptusa,bora, timijana i nane i bas je za ovaj nas problem ,olaksavanje disanja i iskasljavanja.
    Stavila sam je u dnevni i ubrzo smo svi prodisali, ali me sad zanima smijem li preko noci ostaviti u spavacoj sobi ? Pitam zbog bebe, da nisu ta ulja kontraindikovana u tom slucaju?
    Hvala svima koji znaju odgovor!

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Kobila suzy- Bok, Evo bebica mi ima zacepljen nosic i sinoc nismo spavala. Zanima me tvoje misljenje za ovu kombinaciju eu. Imam difuzer pranoram i stavila sam od oshadhi eu - eukaliptus radiata 2 kapi, kajeput 3 kapi i revansara 4 kapi. Da li je ok s time malo osvjeziti spavacu sobu, gdje malena vecinom boravi. Npr. Na najjace Difuzer ukljuciti 30 min? Hvala

  40. #140
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nisam pročitala detaljno sve.......napravila bih vilenjaku mješavinu ulja revensare i baznog ulja. Našla sam upute za provjeru kvalitete ulja revensare, ali kako nikada nisam sama pripravljala išta slično, zanima me kakva bazna ulja koristiti, na što paziti?

  41. #141
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Konkretno za slatki badem.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •