Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Kako se riješiti malog miša iz kuće ... hitno...

  1. #1
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno Kako se riješiti malog miša iz kuće ... hitno...

    Ukratko, uletio nam je tko zna otkud mali mišić i podvukao se pod kuhinjske elemente. Molim pomoć - kako ga izmamiti (isprobali smo i svjetlo i polumrak, hranu, lupanje, blještanje ...satima... nije pomoglo) i kako ga neozlijeđenog transferirati van ....?!? Jako je mali i može se provući ispod bilo kojih vrata, što mi stvara pomalo jeziv osjećaj dok spavamo. Ako sam promašila mjesto za ovaj post, molim, nekamo me premjestite.

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ako ima mogućnost za bijeg, kupi zujalicu za tjeranje glodavaca (recimo u Pevecu) i pusti ga nek ode. Ako put za bijeg nije baš tako čist, onda ti ostaju samo okrutne metode, ljepilo i slično. Uzgred, ako si vidjela jednoga, zašto misliš da već nemaš cijelu obitelj?

    Vic:
    Mujo živio u New Yorku i engleski mu se nije primio. Kad su mu u stan došli miševi ode on u dućan kupiti potrepštine protiv miševa.
    Mujo: "Ima'l šta protiv miševa?"
    trgovac: "???"
    Mujo: "ju nou ciju ciju"
    trgovac: "???"
    Mujo: "Tom & Jerry?"
    trgovac: "Yes?"
    Mujo: "E pa Jerry. Ima'l što?"
    trgovac: "Of course!"

  3. #3
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    posudi mačku od susjeda - najpouzdanije sredstvo protiv miševa 8)

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mišolovka

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    pa možda je već sam pobjegao. Tako mali miševi se stvarno mogu provući kroz sasvim male otvore. Ali sumnjam da je otišao jer mu je sigurno kod vas lijepo toplo je i ima svega za grickati..
    Ne znam koliko dobro funkcioniraju ove naprave o kojima Davor priča, po pričama koje sam čula baš i ne..
    Mi smo svoje lovili pomoću ljepila na komadu kartona, stavili bi i malo sira u sredinu pa ostavili uz elemente. Oni po noći operiraju (tj kad je mir i tišina) pa bi se onda i ulovli. Onda bi ih moj dragi odljepljivao, čistio o nogice s razrjeđivačem pa ih puštao
    grozni su mi bili ti dani, najviše sam se bojala da će se uloviti kad sam sama doma pa da onda ja neću znati kaj bi s njim..
    Ne znam dal postoji neka trapula da ne ozlijedi miša, onako tipa da ga zarobi samo u unutrašnjosti? To bi možda bilo rješenje najbolje..

    ah sretno s miševima

  6. #6
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ukratko, u gluho doba noći čujem ja lupkanje i sđem dolje. Vidim ga u ćošku dnevnog, upalim još svjetla on kidne. Čujem opet grebanje, probudim muža, odmaknemo kutnu garnituru - a on lijepo virka iz rupe za utičnicu za bužire. Ja lijepo hop preko njega plastičnu kutiju (prozirnu), podvukli poklopac i MM ga odnio preko ceste van u polje .... Sad me samo strah da nemamo negdje cijelu obitelj.

  7. #7
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Ne znam dal postoji neka trapula da ne ozlijedi miša, onako tipa da ga zarobi samo u unutrašnjosti? To bi možda bilo rješenje najbolje..

    ah sretno s miševima
    postoji mišolovka koja im niš ne napravi.
    dugačka 20tak cm, dole dašćica okolo žica. mamac se satvi nisko unutra i kad mišić gricne varata se zatvore. kupili smo ju u pevecu

    imam i negdje sliku jednog našeg kojeg smo ulovili tako

    mi smo svaku kasnu jesen imali po nekoliko podstanara. valjda kad im postane hladno nađu toplija mjesta. uvijek smo ih se rješavali sa tom mišolovkom. ja bi pazila da im stavim nešto fino unutra tak da ima za grickat do jutra. u jutro bi ga MM odnio nekam...

    ove godine nas nisu posjetili

    e da, prije dok smo još imali peseka, lovila ih je i ona. al' to i nije bio baš neki lijepi prizor. jedino kaj ih je ona nanjušila puno prije nego bi ih mi čuli.

  8. #8
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi nabavili dvi mačke

  9. #9
    Mel T

    Početno

    Kad se nama misevi ulove na ljepilo, ne cistimo im nogice razrjedivacem, jer malci ne prezive.
    Neku noc nam je usao mis u sobu u 1,40 ujutro. MM i ja smo ga naganjali i uspjeli ga 'nagovoriti' da ode van.

  10. #10
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    S obzirom da sina izmedju ostalog zovem i 'mali mis' svaki put se najezim kad vidim ovaj tvoj naslov

  11. #11
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Sorry ....inače, i ja tako zovem našu malecku

  12. #12
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Inesica, može slikica? Nije hitno, ali dobro bi je bilo nabaviti...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    i ja imam mišeka i već mi ga je pun kufer...svuda nalazim ujutro njegove drekece ..ponoći šuška..gricka ..prešetava se..ganjamo ga bezuspješno...na ljepilo neče pametnjaković...sisterica mi ima traume od njega..gdje god otvori nekaj ima bliski susret s njim oči u oči ...neki dan ulazim u dnevni boravak ,a ona u mraku stoji na fotelji i viče tu je tu je..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja sam luda.... već je tri mjeseca kod nas u stanu. Probali smo s tom mišolovkom - ništa. Stavila sam 4 kartona s ljepilom na mjesta gdje nalazim govanca - ništa. Uopće ga ne vidimo.... Dvaput sam ga uhvatila krajičkom oka kako je projurio (tj. nešto smeđe sitno). Ubijaju me njegova govanca po svuda... Fakat ludim i ne znam više šta da radim.... Čak je ostavio govance na ljepilu, a nije se zalijepio.. A htjela bih ga samo van izbacit.. Čak da mi ne kenja okolo, bilo bi mi ga žao onakvog malog po zimi...

  15. #15
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Kopiram svoj post s drugog topica:
    Prošle zime nam je mačka u stan donijela miša ne bi li se poigrala s njim, ali je ispalo da se on poigrao s njom i neko vrijeme živio s nama. Čak smo mu hranu ostavljali da ne traži sam, ali nas je bilo strah da ne pozove prijatelje, pa smo ga odlučili izbaciti van.
    MM je napravio klopku kao u crtanom. Kartonska kutija koja je s jedne strane poduprta štapom (kod nas olovkom) na koji je vezan komad sira. Kada miš uđe i zgrabi sir, olovka se izmakne i kutija poklopi miša. I uspjeli smo ga 3x uhvatiti u tu klopku, ali nam je, lukavac mali, svaki put pri transportu pobjegao.
    Onda sam na tavanu potražila mišolovku koju pamtim još iz svog djetinjstva (jedna od prvih sjećanja) u koju se miš i ulovio. Nažalost, mačka je drugi put bila lukavija.

  16. #16
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Mi smo izgleda bili jako sretne ruke. Od trenutka spoznaje da imamo sustanara do trenutka ulova prošlo je cca 5 sati.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ja fakat ne kužim kak nama niš ne uspijeva. MM je isto improvizirao nekakve mišolovke, po nekim skicama s neta... Ma fakat ne znam. Mislila sam i na mačku, al imamo psa koji mrzi mačke pa niš od toga..

  18. #18
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Prijavljujem još jednu humanu easy mišolovku:

    Treba vam mali lončić i polovica oraha (dakle s ljuskom). Namjestite orah pod jedan rub lončića tako da je jezgra oraha okrenuta prema unutrašnjosti lončića. Mišić dođe pred orah, gricne, a lončić sklizne po ljusci i zatoči mišića unutra.

    Mi smo isto jedne godine imali mišića (zvali smo ga mišić Ćiro) u kuhinji. Super nam je bio Ali smo ga isto ulovili i odvezli u malo dalju šumu (a ostavili smo mu i malo klope tamo, za svaki slučaj ).

    Klopka pali ko od šuba, mi smo ga lovili jedno tri-četiri puta (a svaki put nam je klisnuo natrag u kuhinju jer smo ga, jelte, htjeli malo gledati prije nego ga izbacimo van.. ) i zgodno je to što se čuje lagani tup kad lončić padne pa znaš da se upecao (da, jadan, ne čeka dugo u tami).

    (btw, imamo mi i humanu komarcolovku, ako nekoga zanima. Jedino još nismo uspjeli riješiti problem kako komarca izbaciti kroz prozor bez da ih još tri ne uleti unutra kad otvorimo..)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    AQUA svaka čast na humanosti, ali ja brate tamanim sve kukce koj ise nađu u mom stanu.....jednostavno su mi odvratni...

    kad umrem ,mučit će me divovski mravi i komarci

  20. #20
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Kad sam upoznala mm-a mi je to s komarcima bilo smiješno i slatko, danas mi je to već postalo normalno. Nažalost, naši komarci ipak najćešće ne završe dobro, baš iz tog razloga što nismo riješili problem otvaranja prozora (ali recimo ako je blizu neki prozor pored kojeg je mrak onda im se ipak dobro piše). Ostali kukci su kod nas u sasvim friendly zoni 8) (osim stršljena koje smo na kraju ipak teška srca dokrajčili jer su iz gnijezda u krovu počeli bauljati posvuda pa me bilo frka da Neva npr ne nagazi slučajno kojeg..). Zmije i lisice su također dobro prihvaćeni 8)

    Hm da, tako naime mi već nekoliko godina živimo u ugodnom sustanarstvu s puhovima Oni žive po svim zidovima (drvena kuća), krovu, stropu prizemlja.. sve im je povezano i već su sasvim domaći. Uglavnom ne ulaze u kuću (osim kad nas znatiželja vuče pa npr maknemo štok od vrata da ih malo poškicnemo), ali ih viđamo oko kuće i na ulazu pod krov.. Srećom gradimo novu kuću pa se ne uzrujavamo puno što su/će napraviti od izolacije.. Ali, što su to preslatke životinje!!! A glasaju se vrlo romantično, kao da netko s usnicama radi puse

    ovo ošlo OT, sori

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Hm da, tako naime mi već nekoliko godina živimo u ugodnom sustanarstvu s puhovima Oni žive po svim zidovima (drvena kuća), krovu, stropu prizemlja.. sve im je povezano i već su sasvim domaći. Uglavnom ne ulaze u kuću (osim kad nas znatiželja vuče pa npr maknemo štok od vrata da ih malo poškicnemo), ali ih viđamo oko kuće i na ulazu pod krov.. Srećom gradimo novu kuću pa se ne uzrujavamo puno što su/će napraviti od izolacije.. Ali, što su to preslatke životinje!!! A glasaju se vrlo romantično, kao da netko s usnicama radi puse

    ovo ošlo OT, sori
    prekrasan OT

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    kastela
    Postovi
    84

    Početno

    nikad neću zaboraviti kad je meni uletio miš u stan...ne znam od kud!...projurio kraj mene i sakrio se ispod regala od tv-a......i ja se spustim na sve 4 i gledam ga.....a gleda i on mene....oči u oči...prsa o prsa......i kako su mi blizu regala i vrata za izlaz u hodnik a u hodniku vrata za vanjske stepenice mislila sam ga otjerati put tamo...i stvarno! otvorim vrata od hodnika i malo po malo i iš-iš i on ode u hodnik....a hodnik mali! i sve zatvoreno! i ja i on u hodniku......i on ne zna di će pa trče vamo-tamo, pa po mojim nogama! a ja vrištim i skakućem....i otvorim vrata za vani i on proleti kraj mene i niz stepenice a ja za njim.....i on od staha nije se ni mislio nego se baci sa stepenica sa drugog kata dolje u vrt! mislim da je miš umro od straha.....a i ja......

  23. #23
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Slikovito

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tina parada prvotno napisa
    nikad neću zaboraviti kad je meni uletio miš u stan...ne znam od kud!...projurio kraj mene i sakrio se ispod regala od tv-a......i ja se spustim na sve 4 i gledam ga.....a gleda i on mene....oči u oči...prsa o prsa......i kako su mi blizu regala i vrata za izlaz u hodnik a u hodniku vrata za vanjske stepenice mislila sam ga otjerati put tamo...i stvarno! otvorim vrata od hodnika i malo po malo i iš-iš i on ode u hodnik....a hodnik mali! i sve zatvoreno! i ja i on u hodniku......i on ne zna di će pa trče vamo-tamo, pa po mojim nogama! a ja vrištim i skakućem....i otvorim vrata za vani i on proleti kraj mene i niz stepenice a ja za njim.....i on od staha nije se ni mislio nego se baci sa stepenica sa drugog kata dolje u vrt! mislim da je miš umro od straha.....a i ja......

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    [quote="aqua"]Prijavljujem još jednu humanu easy mišolovku:

    Treba vam mali lončić i polovica oraha (dakle s ljuskom). Namjestite orah pod jedan rub lončića tako da je jezgra oraha okrenuta prema unutrašnjosti lončića. Mišić dođe pred orah, gricne, a lončić sklizne po ljusci i šumu

    Evo imamo i mi jednog u lamperiji(ko je izmisli) i do sada nam je taj tvoj metod bio dobar ali ovaj ne pali na to!I cini mi se da je neki velik prosto se jedva provlaci izmedju zida i lamperije,a ujutro grebe po drvetu da jednog dana kad skinemo lamperiju bice raznih umetnickih dela sa druge strane! Probacu veceras opet!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj tina parada prvotno napisa
    nikad neću zaboraviti kad je meni uletio miš u stan...ne znam od kud!...projurio kraj mene i sakrio se ispod regala od tv-a......i ja se spustim na sve 4 i gledam ga.....a gleda i on mene....oči u oči...prsa o prsa......i kako su mi blizu regala i vrata za izlaz u hodnik a u hodniku vrata za vanjske stepenice mislila sam ga otjerati put tamo...i stvarno! otvorim vrata od hodnika i malo po malo i iš-iš i on ode u hodnik....a hodnik mali! i sve zatvoreno! i ja i on u hodniku......i on ne zna di će pa trče vamo-tamo, pa po mojim nogama! a ja vrištim i skakućem....i otvorim vrata za vani i on proleti kraj mene i niz stepenice a ja za njim.....i on od staha nije se ni mislio nego se baci sa stepenica sa drugog kata dolje u vrt! mislim da je miš umro od straha.....a i ja......
    ja ću krepat
    Al najbolji dio mi je "prsa o prsa"

  27. #27
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    A meni se sve više čini da je naš mali miš ustvari bio puh No, to je sad teško dokazati ...

  28. #28
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Puhići imaju vrlo prepoznatljiv rep, slično kao vjeverice, ali je ipak manji. Dug je gotovo kao i cijelo njihovo tijelo i u istoj boji kao tijelo (obično svijetlo sivo). Također, po tijelu imaju gušću i dužu dlaku nego mišeki. I obično su nešto veći od njih.

    Pa ako ste ga vidjeli, trebalo bi se dati analizirati.

    I da, proizvode presladak zvuk, kao kad se spoje usnice i uvlači zrak, što zvuči kao da netko dugo daje pusu.

  29. #29
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Nešto jaaaaaako nalik na ovog mališana:
    http://195.29.151.50/sonda/projects/hrvz/images/puh.jpg

  30. #30

  31. #31
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mi smo neku noć lovili miša i uspjeli ga potjerati van. ali kod susjede su se valjda negdje ugnjezdili i ima ih posvuda. svako toliko nam koji zaluta na balkon. strah me prozor otvoriti da opet ne uđe.

    jel pomažu te zujalice za miša?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    kad sam bila mala, cesto smo u vikendici imali misa. moj tata je to radio ovako: na komad spertploce stavio bi jedan tanki drveni stapic na koji bi napiknuo komadic sira, poklopio ga staklenkom (ona od 1/2 l) tako da jedan rub staklenke bude na tom drvenom stapicu, tek toliko da mis moze uci, a kad pocne grickati sir onda povuce tj. pomakne stapic pa stakenka padne i on vise ne moze van. a onda bih isla daleko, daleko u sumu odnijeti tog misa.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    selendra
    Postovi
    115

    Početno

    I mi imamo cijelu familiju glodavaca koji žive s nama...

    Pretprošlu noć je miš prošetao preko nas dok smo spavali i nije mi baš bilo romantično...,
    kad tako počmu malo previše šetat po kući onda im MM postavi orah pod staklenku i kad se ulove izbacimo ih na dvoriše...

    Ali pošto živimo tik do šume u staroj kući, još k tome obrasloj bršljanom...ekipa si je
    napravila puno tajnih prolaza kroz zidove i potkrovlje i vrate se
    u kuću nakon pol sata kak su dobili izgon....
    I tako to stalno u krug.... Nikad nam nije dosadno

    Imali smo miševe, puhove,...u potkrovlju negdje unutar greda
    bumbari imaju gnijezdo, dođe vjeverica, ptice,
    uskoči žaba kroz prozor..., prije par dana poslije kiše mi je na kuhinjskom prozoru i bjelouška sunčala guzicu.... :shock:

    Stavili smo mrežice po prozorima da im ipak malo damo do znanja
    tko gdje živi

    Jbga, privikneš se...

    Nama je u prirodi ZAKON

  34. #34
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Nama pomaže mišolovka,a ljepilo nam nije baš bilo preučinkovito.

  35. #35
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    a nama je samo ljepilo pomoglo. ali užas, dva mjeseca smo ga natjeravali. s tim što sam ja mislila da imamo štakorčinu od dvije kile, na kraju je ispao mali mišek, ali svejedno... :/

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mi smo ih ulovili 5 komada u 2 mjeseca - na ljepilo, nisu preživjeli (kada sam ujutro na bebinoj hranilici našla brdo njihovih govana toliko mi se smučilo da mi nije krivo što nisu preživjeli... grozna sam) - a oko kuće sve puno mačaka, glavno da mi svako malo puste očerupanu pticu pred vratima a miševe ne bi lovile

  37. #37
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Nešto godina kasnije - eto kod nas novih mišjih avantura. Neku noć - uvukao se u cijev od nape, mislim da je izašao kad smo skinuli rozetu.
    Večeras - horror film - čuli grebanje iznad gipsanog stropa, stvarno nemam pojma kako je ušao, a još manje što dalje. Žao mi je i njega i nas, a od pomisli na rezanje stropa i nove majstore u kući (i troškove) diže mi se kosa na glavi.
    Svako iskustvo nam je dobrodošlo!

  38. #38
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja na spomen miša upadam u nesvijest

    A neku noć čujem ja nešta trči po našoj spavaćoj sobi. I budim MM-a, a on u polusnu mi govori da umišljam. Ja i dalje osluškujem i mislim si-pa nisam luda, budim opet MM-a. On jadan sjeo na krevet i sluša. Kad ono nešta dosta jako lupi od vrata. Ja se prvo pokrila po glavi, provirim na MM-a, a on izdrečio oči na vrata. Valjda si misli da sanja I ustane se, uzme moju majicu i nešta hvata s njom po robi koja je visila na vješalici na vratima. Ja ga u panici ispitujem šta je, a on ne odgovara. Uglavnom, odnese on to nešta van i kad se vratio kaže mi da je bila leptirica Je, da, baš bi toliko lupilo. Tek mi je ujutro priznao da je vidio miša kako s taburea skače na tu robu na vratima Poslije sam noćima mislila da čujem da nam nešta trči po sobi

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja se neopisivo bojim miša. Naime, kao u filmovima izgubim razum i popnem se na stol kad ga vidim.
    I tako prošlo ljeto, ja sama na moru sa bebom i ujutro ugledam miša u boravku kako pretrčava. Prepala sam se ali nisam vikala da se mala ne prepadne. I tako zovem muža da dođe što prije k nama jer ne mogu spavati s mišem u kući, ovaj kao da me čuo krene opet pretrčavati. Ja počnem vrištati, Mia plakati. Ok, skulirala sam se ali unutarnji strah nije nestajao. Glavna tema do vikenda mi je bio miš.
    I tako dođe vikend, dođe muž, idemo spavati i ja zatvorim vrata od sobe da ne uđe unutra. A pametnjaković ide po noći na wc i ostavi otvorena vrata, jer je njemu vruće. I mišić uđe u sobu i tapka. Veći osjećaj jeze ne mogu opisati. Budim MM, imamo miša, kaže luda si, spavaj. Jedva dočekam jutro, da bi mi on priznao da je vidio miša u kupaonici i mrtav hladan se vratio u krevet i ostavio vrata. Strašno!
    Uhvatili smo ga na ljepilo i kupili tu ultrazvučnu tjeralicu. Ove godine ih nije bilo.

    Znam da su mali i ne mogu mi ništa, ali meni su grozni, i ne volim ih. Životinje, naime volim, imam psa, ali mišići...

  40. #40
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Poučeni iskustvima od prošlih godina, mi u proljeće i jesen zovemo profesionalce da ih otjeraju. Dođu i u pola sata postave nehumane klopke i otove i za par dana ih nema ni blizu. Imam 4 mace, kupovala ljepila, otrove..... Potrošili hrpu novaca, a profiči nam uzimaju 150kn po tretmanu cijele kuće od podruma do krova i svuda zađu.

  41. #41
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Misevi ne vole miomirise iz onih krpica koje se stavljaju u susilicu protiv statike (ak znate na kaj mislim, ovdje u sj. americi marka npr. Bounce i sl.). Ako ih stavis u prostoriju di imas miseve ili ih nemas al ih i ne zelis, otici ce ili nece ni doci.

    Meni funkcioniralo s misem u autu (nista drugo nije), a i prikolica dok sjedi preko zime bude bez podstanara.

    Te krpice inace bas i nisu zdrave za ljude al odlicno funkcioniraju kao tjeraci miseva (izgleda da su misevi pametniji od nas ).

  42. #42
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    A ja nemam pojma na koje krpice misliš! A baš bi mi dobro došlo da znam za nešta takvo što ih tjera. Jer nismo još uselili u kuću, a već smo imali miša i u kući i u garaži Napominjem da tamo nije bilo hrane, što znači da ima previše miševa

    Ancice, daj pliz neku slikicu ako možeš naći na netu

  43. #43
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Utipkaj dryer sheets u google

  44. #44

  45. #45
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Hvala!

    Moram pogledati u Mulleru ima li toga. Možda netko zna di ima?

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Imaš u Dm-u. Pretpostavljam da su to one koje stavljamo u sušilicu, barem mi na eng tako zvuči.

  47. #47
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Hvala Twin!

    Ja ništa ne stavljam u sušilicu Pa ni nemam pojma za koji su ove maramice vrag

  48. #48
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    I bolje da ne stavljas 8) Al za miseve, bogom dane

  49. #49
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam imala sreću da je miš iz moje kuhinje uskočio u kantu za smeće pa nije mogao izaći.
    završio je sa smećem u kontejneru.
    sada imam ponovo jednog egzibicionistički raspoloženog mišića koji pretrčava kuhinju kada perem suđe.
    sve kekse, brašno, kruh, muslije i takve stvari držim u rerni pa ne strahujem da s njim dijelim klopu.
    ali ne znam do kada ću biti tolerantna i spremna na suživot. :/

  50. #50
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Kod nas se saga nastavlja: izrezali malu rupu u gipsu, podmjestili lajsnama od parketa posudu s komadićem slanine i sad čekamo ulov

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •