Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Gdje kupiti kvalitetan herbarij?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Gdje kupiti kvalitetan herbarij?

    Treba mi u Splitu ili preko neta il da mi mogu dostaviti/poslati poštom...
    Ja bi onu knjigu u koju se stavljaju biljke koje su lijepo prešane pa se napišu imena i sve tako pa da bude lijepo uredno...i poučno

    Ako netko ima i kakav savjet, slušam

  2. #2
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Imala sam tih herbarija i njima srodnih objekata tonu u djetinjstvu, ali ne sjećam se da sam išta kupovala. Prešala sam biljke u novinskom papiru poklopljenom ciglom, a onda ih isprešane, lijepila po papirima, kartonima, bilježnicama, slagala od njih kolaže, čestitke i slično. Da sam u toj životnoj fazi imala više sklonosti prema znanstvenoj klasifikaciji, nego prema umjetničkom izražavanju, možda bih ih preglednije i sustavnije lijepila u (običnu) bilježnicu i ispod svake napisala ime i ostale bitne podatke. Gdje kupiti tome namijenjenu knjigu, stvarno ne znam, ali znam da se i uz malo improvizacije od prešanih biljaka sigurno može napraviti dosta zgodnih i poučnih stvari.

    Eto, nadam se da sam bar malo pomogla!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Mi smo i u srednjoj i na faksu radili herbarij (davno, davno ) i tada se nije pod tim podrazumijevala knjiga, u biti nikad nisam takvu knjigu ni vidjela.
    Nego one kartonske korice povezane platnenim vezicama, u koje se stavljaju biljke na zasebnim listovima. Mislim da se može kupit u svakoj većoj papirnici.
    Kad biljke isprešaš, zalijepiš na papire iste veličine i umetneš u korice, poravnaš i pažljivo povezeš. Lijepo, uredno i pregledno je onoliko koliko je uredan i spretan onaj koji to radi. Herbarij je otvorena mapa zato jer se podrazumijeva da raste, da povremeno pridodaš novi list s biljkom.

    Jedno upozorenje: biljke prešajte između knjiga, a ne među listovima unutar knjige. Ja sam uspjela nagužvat papire svih enciklopedija u kući kad sam u glavnoj sezoni dolazila s rukovetima bilja. :/ I još sam godinama poslije nalazila poneku tanušnu sprešanu bičljčicu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Takav herbarij o kojem pričaš sam upravo kupila, košta 89 kn. Ipak, čini mi se da će iz toga biljke ispadat...ako ne dok stoje, onda kad otvaraš i želiš ih pregledavat. Ja sam očekivala da ima nekakav koji izgleda ko album za fotografije-naravno, ugrubo rečeno.

    Inače kupila sam ovo:
    http://www.skolska.com.hr/hrv/page.a...61404&act=more

    Jel dobar ovaj priručnik, ima li tko iskustva?
    http://www.skolska.com.hr/hrv/page.a...50209&act=more

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •