Stranica 6 od 33 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1625

Tema: kruh iz pekača 2. dio

  1. #251
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    nisam Davor, ali mislim da bi za mrvljenje pomoglo malo veći udio tekućine u smjesi; npr. 400 ml umjesto 350
    da to ili previše kvasca

  2. #252
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    mislim da je problem u kombinaciji brašna (raženo :/ ) probaj sve to samo umjesto dijela tekućine ubaci kefir. Čekamo Davora da detaljnije pojasni bit problema
    sve je ovo igra i ako svaki put promijeniš količinu samo jednog sastojka kruh će evoluirati u svakakvim smjerovima, nekad boljim, a nekad...

    Po pitanju profesionalnih uputa o kruhu ipak je Kalimero puno bolja referenca.

  3. #253
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Kalimeroooooo.....

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    nisam Davor, ali mislim da bi za mrvljenje pomoglo malo veći udio tekućine u smjesi; npr. 400 ml umjesto 350
    da to ili previše kvasca
    ja sam promjenila i jedno i drugo (povecala vodu, smanjila kvasac - cak i kolicinu secera prepolovila) od recepta u knjizici... i kruh mi je puno bolji a svakako se manje mrvi...

  5. #255
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Jel ima tko kakav isproban recept za nekakav integralni sa sjemenkama, DA SE NE MRVIIIIII

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    moj je polu-integralni:

    casa = 2dl

    3,2 dl mlake vode (ne manje ali moze i nesto vise vode npr. 3,5 dl)
    2 velike zl. mlijeka u prahu
    1 velika zl. secera
    2 male zl. soli
    +
    3 case brasna (50% polubijelog i 50% integralnog)
    0,5 male zl. instant suhog kvasca
    + (kad se oglasi 'beep' za ubacivanje dodataka kruhu)
    saka lanenih sjemenki i/ili
    saka suncokretovih sjemenki

    stavim na program za integralni kruh (3 sata i 40 min)
    i najslabije zapecenu koricu (imam 3 opcije: blago zapeceno, srednje i jako, pa izaberem prvu)...

  7. #257
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Supać, sutra probam..

    Koje integralno brašno koristiš, raženo?
    Gdje kupim mlijeko u prahu...tražila po lokalnim dućanima a ovi me gledaju :?
    ...i kakva korica bude kad pečeš na najsvjetlijoj :?

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    -integralno psenicno (iz bio uzgoja) koristim

    -( ja sa ti u svicarskoj pa kupim u 'coop'-u) ali u hr znam 100% da sam ga vidjela u 'kauflandu' za male pare dosta velika vreca a mislim da sam vidjela i u lokalnom maminom 'mercatoru'

    -najsvjetlija korica je u mom pekacu meni bas taman jer su mi srednja i zapecenija malo pre jake... no naglasila sam to jer mi se cini da se jace kruh mrvi kad stavim na jace opcije...

  9. #259
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    lucky day,

  10. #260
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ewa ne bacaj novce na mlijeko u prahu, umjesto udjela vode uliješ obično mlijeko tako ja radim i još niti jedan kruh mi se nije mrvio

  11. #261
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ma stavim ja i koju žličicu mlijeka i kefira umjesto vode ali s kefifom mi je dosta meckav a onako se mrvi....daj iridiana 2666 napiši svoj recept za kruh koji je sa sjemenkama i onako kompaktan i ne meckav...jer su mi kruhovi u komiiiii

  12. #262
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    evo, kad dođem kući pa ti napišem

  13. #263

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    konačno :D :D stigao pekač
    neću ga još danas isprobati, jer imamo dosta kruha i za sutra, ali me zanima šro se podrazumijeva pod "whole wheat flour" - je li to crno ili graham brašno ili nešto treće? Koji tip?
    Programi su posebni za bijelo a posebni za cjelovito zrno. Je li polubijelo tip 850 sličnije bijelom ili cjelovitom?
    Od prevedenih uputa nikakve koristi, u njima se brašno dijeli na
    white flour= brašno
    whole wheat flour = pšenično brašno,
    rye flour = "rye" brašno.
    To nisu jedini biseri, prevoditelj bi trebao hitno razmotriti promjenu karijere
    Evo jedan i Corbisu za kašnjenje s dostavom

  14. #264
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Malo sam OT, ali ovo je (mislim) jedini topic na kojem mogu očekivati odgovor. Imam Bomannov pekač (mislim da postoji jedan jedini model, svugdje viđam samo taj) s jednim propelerom. U posljednje mi se vrijeme tijesto i kruh zavlače ispod propelera u majušni prostor između propelera i dna posude. To je grozomorno teško za izvaditi, a ako ne izvadim (čačkam čačkalicom u besvijest nakon natapanja toplom vodom) propeler se teže okreće pa se bojim da će mi se omiljeni strojčić pokvariti. Prije se to nije događalo. Propeler nikako ne mogu izvaditi niti ga nabiti više dolje da "zatvorim" taj problematični prostor. U uputama nema ni slovca o toj nevažnoj stvari - kako izvaditi propeler (barem ne u ovim mojim hrvatskim, a njemačke tko zna gdje su). Help!

  15. #265
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    konačno :D :D stigao pekač
    neću ga još danas isprobati, jer imamo dosta kruha i za sutra, ali me zanima šro se podrazumijeva pod "whole wheat flour" - je li to crno ili graham brašno ili nešto treće? Koji tip?
    Programi su posebni za bijelo a posebni za cjelovito zrno. Je li polubijelo tip 850 sličnije bijelom ili cjelovitom?
    Od prevedenih uputa nikakve koristi, u njima se brašno dijeli na
    white flour= brašno
    whole wheat flour = pšenično brašno,
    rye flour = "rye" brašno.
    To nisu jedini biseri, prevoditelj bi trebao hitno razmotriti promjenu karijere
    Evo jedan i Corbisu za kašnjenje s dostavom
    whole wheat = integralno brašno
    rye flour = raženo brašno

  16. #266

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    whole wheat = integralno brašno
    rye flour = raženo brašno
    Znam ja to, ali ne znam kojem bi od brašna koja ima kod nas za kupiti odgovaralo ono što oni zovu integralno. Recimo ako stavim "polubijelo" brašno jel trebam program za bijelo ili program za integralno? Jel postoji uopće za kupiti nešto što se baš zove "integralno brašno"?
    [/quote]

  17. #267
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    whole wheat = integralno brašno
    rye flour = raženo brašno
    Znam ja to, ali ne znam kojem bi od brašna koja ima kod nas za kupiti odgovaralo ono što oni zovu integralno. Recimo ako stavim "polubijelo" brašno jel trebam program za bijelo ili program za integralno? Jel postoji uopće za kupiti nešto što se baš zove "integralno brašno"?
    [/quote]
    ako staviš polubijelo, uključiš program za bijelo osim ako ne stavljaš dio polubijelog i dio raženog ili integralnog, onda ide drugi program
    Naravno da postoji za kupiti integralno brašno, u svim većim trgovinama. Ja ga kupujem (i raženo i crno ) Ne vrećici jednostavno piše ''integralno'', ne možeš fulat

  18. #268

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    :shock: vidi se da sam špeceraj prepustila MM-u
    zadnji put kad sam kupovala brašno, bilo je bijelo, polubijelo, crno (koje izgleda isto kao polubijelo) i graham

  19. #269
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Jel tko vidio za kupiti panasonic SD255...mislim u dućanu...nema ga nigdje u ZG

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    5

    Početno

    Ailish, ja integralno pšenično brašno kupujem u Super Konzumu. U trgovinama Bio&Bio i sl. trgovinama zdrave hrane ima također integralnog brašna, no mislim da je tamo znatno skuplje.

  21. #271
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Jel tko vidio za kupiti panasonic SD255...mislim u dućanu...nema ga nigdje u ZG
    ewa zar nisi kupila Moulinex?

  22. #272

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    pečem prvi kruh
    ewa, zašto ne želiš kupiti preko interneta? ako ga hoćeš prvo vidjeti javi mi se na pp, koliko kužim u istom smo kvartu

  23. #273
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    iridana 2666, jesam kupila moulinex ali MM hoće Panasonic (to je i bio prvi izbor ali ga nisam mogla dočekati) zbog tog grijača koji peče gornju koru...on obožava onako zapečeni...a sa ovim Moulinexom to baš i nije tako, gornja kora uvijek ostane puno blijeđa od ostatka, inače sve 5

    ailish, preko interneta dođe 1270kn a SD 255 koji tek dolazi početkom svibnja ( još ga nema u Hr.tako su mi rekli) će koštati oko 1000kn

  24. #274

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    to je neki novi sd-255 a ne ovaj moj?

  25. #275
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    SD 255 je novi model koji će tek doći u Hrvatsku, a SD 253 više ne uvoze, jel tvoj onda 253?

  26. #276

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ne, nego 255

  27. #277
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    ne, nego 255
    Ovaj SD255 još nema u Hrvatskoj, u dućanima...bar mi je tako rekao čovjek zadužen za uvoz u Hrvatsku. Naručen je i treba doći početkom svibnja.

    Jel to tvoj?

  28. #278

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ne znam, meni izgleda isto...

  29. #279

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Kruh je ispao fini, lijepo se digao i ne mrvi se, jedino je odozgora slabije zapečen. Program rapid, polubijelo brašno, srednja zapečenost kore.

  30. #280
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Možda si trbala staviti onu najjaču zapečenost...mene muči ta gornja korica :/ ajde ako ti se bude dalo poslikaj svij kruhić pa da ga vidimo :D

  31. #281
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    Možda si trbala staviti onu najjaču zapečenost...mene muči ta gornja korica :/ ajde ako ti se bude dalo poslikaj svij kruhić pa da ga vidimo :D
    ewa moja nona je isto kupila Moulinex i njoj je isto smetalo što na brzom programu korica ostane svijetla pa ga ona, nakon pečenja, ubaci u pećnicu na 220 na 5 min i ispadne preeedivan!!!. Ja sam jučer pekla na 'french bread' (pr. br. 2) i gornja korica mi je bila predivne zlatne boje.

  32. #282
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    iridanna 2666, ja nisam pekla na brzom programu već na onom normalnom od 3-3.40 min i svaki put je tako..mislim da je ipak stvar u tom gornjem pekaču.
    A da mjesim kruh, pa ga onda izvadim i pečem u pećnici to mi je stvarno tlaka jer sam i kupila pekač da sve sam uradi

  33. #283
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mlijeko u prahu postoji vindijino po dućanima i kila košta oko 50kn. Od kile se dobije 8l "mlijeka", a idealna primjena je ... Kleopatrina kupka.

    Umjesto mlijeka u prahu sasvim je OK obično mlijeko ako nema kiselih sastojaka u smjesi. Naime, mlijeko u prahu se ne gruša u liselom okolišu.

  34. #284
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    iridanna 2666, ja nisam pekla na brzom programu već na onom normalnom od 3-3.40 min i svaki put je tako..mislim da je ipak stvar u tom gornjem pekaču.
    A da mjesim kruh, pa ga onda izvadim i pečem u pećnici to mi je stvarno tlaka jer sam i kupila pekač da sve sam uradi
    ne mijesiti kruh i peći u pećnici moja nona ga ispeče u pekaču i kad pekač završi, stavi ga u pećnicu (još u onoj posudi) na 5 min na 220, tek toliko da dobije tu koricu. Ona je prezadovoljna (a cijeli život mijesila kruh na ruke).

  35. #285
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... dovoljno je ostaviti kruh još neko vrijeme na održavanju topline i korica dobije "normalnu" boju.

  36. #286
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Pa... dovoljno je ostaviti kruh još neko vrijeme na održavanju topline i korica dobije "normalnu" boju.
    I to sam probala ali nije to to...skroz bude vlažan kad se izvadi

  37. #287
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Evo pa pogledte o čemu govorim..ovo mi ne izgleda lijepo..kruh je ok i ukusan ali ostalo je ?

    evo kruha

    Radila sve precizno i po receptu

  38. #288
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj ewa prvotno napisa
    I to sam probala ali nije to to...skroz bude vlažan kad se izvadi
    Nikakav problem, odložiš ga 5 minuta na krpi i osuši se.

    Obzirom na uleknutu koricu zaključujem da je previše kvasca. Opcija B je da to brašno slabije veže pa ako ne upali smanjivanje količine kvasca probaj kombinirati brašna.
    Kruh se nije predugo dizao, jer vidim da nema okomitih kanala. Dakle, samo smanji kvasac na pola i uživaj.

  39. #289
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Davore, ovo je kruh sa 250 gr raženog brašna i 350 polubijelog, na to ide 1 i pol žličica kvasca..sve je bili prekrasno i super se digao( što me začudilo) dok nije krenulo pečenje a onda ovaj fijasko......

    Napominjem da nisam otvarala pekač :?

  40. #290
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    To je ono što se i meni desilo sa raženim. Davor mi je rekao da stavim kefira kad radim sa raženim brašnom i od onda sve 5

  41. #291
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    i da, na tu količinu brašna (kao što si stavila ti) ja stavim samo pola kockice (ponekad i manje) kvasca

  42. #292
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ja radim sa kvascem u prahu i mislim da ovo i nije neka količina na 600gr :?

    Pravila sam i kruh kojem sam dodala jedan dio kefira umijesto vode i osjetila sam da je meckav a ne onako fino razabran kao što bi trebao biti.

    Ma nemam pojma, malo sam inače predobar mi je za tijesta..mislim na pogram :D

  43. #293
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Raženo brašno slabije veže i zato glutenske veze u kruhu prebrzo popuste. Kefir (među ostalim) poboljšava vezanje, a opcija B je prepoloviti količinu kvasca.

    Na (ukupno) pola kile brašna stavljam 2dl kefira i 2 dl vode, a mislim da ti neće trebati više od 1/2 žličice kvasca. Probaj, super je.

  44. #294
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    E baš ću probati tako kako si napisao...onda i poslikam :D ako bude čemu

    ..ali tek sutra dok pojedem ovaj za izložbu

  45. #295

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mene ne ferma ako mi se ponekad ulegne tako kao tvoj, ewa...
    fin mi je jednako kao i onaj koji 'uspije'...


    a nekako (spontano ) ne stvaram duboka prijateljstva s ljudima kojima bi savrsen oblik kruha bio bitan kad mi dodju na rucak...

  46. #296
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Sve to što je ulegnuto se užasni i mrvi i fakat mi ide na živce, ili je meckavo ili ....ma ja jednostavno očekujem onako lijepi krušćić sa finom reš pečenom koricom a ne ovaj moj

  47. #297

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    ewa, u mojim uputama piše da za ovaj tvoj problem uzrok može biti 1. loša kvaliteta brašna ili 2. previše vode, savjetuju probati s 10-20 ml manje

    Isprobala sam francuski s bijelim brašnom, dobro se zapekao ali svejedno je korica sa strane hrskavija nego gornja. Možda je štos u veličini kruha, jer je francuski s 300 g brašna pa se kruh digne samo do 2/3 posude i gornji dio je dalje od grijača?
    Inače kruh je nestao prije nego sam krenula na posao :D

  48. #298
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ma mislim da je problem u tome što ja i MM hoćemo panasonic :/ , a sa ovim je sve ok...koje smo mi snobine

  49. #299
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    ewa prije nego se zaletiš sa prodajom Moulinexa (koji je po mojim pojmovima savršen), pogledaj slikicu mog kruhića i vidjeti ćeš da nije bijeli pri vrhu već ima lijepu zlatnu boju.

    http://public.fotki.com/cristiana3006/kruh/

  50. #300
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Ajd daj recept od ovog tvog kruha odmaaaa

Stranica 6 od 33 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •