Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 358

Tema: mrak torta za cure i dečke 2. dio

  1. #101
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Drimm prvotno napisa
    Trinity :shock:
    Svaka čast, carica si.

    A legići? Napolitanke ili su cijeli od ticina? I kako si dobila one gore valjčiće-kružiće? Utiskivala u prave kocke?

    I da, prije si mi napisala da svatko može crtati s kremom, ali meni je to isto sf, imaš neki tutorial kako se to radi?

    Sigurna sam da ću jednoga dana i ja pokazati svoj prvi uradak.
    za slike od kreme ovdje je detaljna uputa kako se radi http://www.cakecentral.com/article12...-Transfer.html

    legici su ticino, gornje cepice sam posebno izrezala s slamkom sirokog promjera i ljepila na kocke.
    raditi kalup od pravih kocki se ne isplati, probala sam

  2. #102
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    dakle, mrak su vam torte
    te tekuće boje i nisu dale baš neki lijepi efekt (osim što sam još mogla s prstom dodatno mackati valove )
    tu se malo vidi torta
    napominjem da se tu ne vidi najbolje
    u prirodi je ipak bila malo bolja

    kako režete torte? to more se tako teško rezalo. predebeli sloj? posušilo se dok sam se igrala oko ribica?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Buby, . Baš sam i ja napravila more tortu, ali od šlaga. Vidi se na slici. Trinity, što drugo reći - svaka čast.

    Evo naš Munjeviti Jurić. To moja druga torta od ticina (zahvaljujući ovom topicu). Namučila sam se s pokrivkom (čitaj: dvije završile u smeću), jer su se mrvile zbog boje u prahu, a zadnja je bila tekuća pa nije bila toliko intenzivna. Na kraju se isplatilo za osmjeh mog sinčića.
    Baka je pravila Traktora i Indijansko selo.

  4. #104
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    tanja, munjeviti juric je preprekrasan

    indijansko selo...mmmmljac

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala, Trinity, ovo iz tvojih usta puno znači...

  6. #106
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    jurić je 8) ; svaka čast

  7. #107
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    ot, tanja1230 - svaka čast na pelenicama (ne znam koju bih izdvojila) - možda peseke sa tim vuhima

  8. #108
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    tanja, odlično

  9. #109
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Evo nas sa skromnim uratkom torte za Matijin 1. rođendan
    http://public.fotki.com/MalaJana/matijin-1-rodjendan/

  10. #110
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    stella vauuuu, mrak!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    stella, . Baš su mi lijepe boje.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Buby, -tajana-, hvala

  13. #113
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    Bravo curke stvarno su prekrasne torte! Nažalost ja ima dvije lijeve ruke..

  14. #114
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Do sada napravila ticino 2x. Prvi put mi je ispao savršeno, 2. put i ne baš tako.

    Zanima me me jedna stvar. Kad sam 2. put radila ticino, morala sam neočekivano hiperbzo završiti (jer su se dečki vratili iz šetnje pola sata prije očekivanja u krizi pred spavanjem za koje ga se moralo spremiti odmah ).

    Zato sam nastojala čim prije umijesiti masu (u kuhinji je nastao oblak dima od šećera u prahu), uglavnom, čim sam potrošila šećer, završila.

    Pošto sam za 2. tortu imala skoro dovoljno ticina od prvi puta, samo sam neke motive išla radit od 2. mase, uglavnom, kad sam ju izmijesila, ispala je totalno gnjecava, počela mi se lijepit po rukama, nije se dala fino obojat....nekako sam napravila te motive uz dodatka još puno šećera u prahu, ali jedva, očito je trebalo mijesiti još malo i dodati još šećera u samom početku.

    E sad, zanima me, pošto mi je skoro sve još ostalo, da li je netko imao takav slučaj, mogu li ju ja doraditi s šećerom u prahu još naknadno ili mi neće uspjeti dobiti onako lijepu kompaktnu masu kao kad to napravim odmah? Da to bacim i radim novu ili se da iskoristiti?

  15. #115
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    cure super su vam torte...
    moj sinek si je poželio vlak i motokotivu za rođoš, imao je i za prvi rođendan vlakić tako otprilike znam kako ću ga izvest samo nisam sigurna koji biskvit bi bio najbolji za slaganje i kako ga ukrasit ja bi najbolje omazala čokoladnom kremom samo to nije dovoljno šareno za njih...jel ima koja kakvu ideju

  16. #116
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa
    cure super su vam torte...
    moj sinek si je poželio vlak i motokotivu za rođoš, imao je i za prvi rođendan vlakić tako otprilike znam kako ću ga izvest samo nisam sigurna koji biskvit bi bio najbolji za slaganje i kako ga ukrasit ja bi najbolje omazala čokoladnom kremom samo to nije dovoljno šareno za njih...jel ima koja kakvu ideju
    Ja sam radila vlakić, ali rođ. je bio za Novu g. pa ništa nije bilo kako treba.

    Ticino mi nije uspio jer se nije htio razvijati tj.razvlačiti.

    Lokomotivu sam obložila s marcipanom obojanim u crveno, a vagone s šlagom plavi, zeleni ali je po meni šlag skroz nejestiv, tako je bljak kad je obojan.

  17. #117
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mislim da cu ipak čokoladnim filom premazat a vagone napunit bombonima ...imao je A za prvi rođ vlakić naručen kod pekarice lokomotiva u rozom šlagu, vagon tirkizni...užas i za vidjet i za jest

  18. #118
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    napravila sam neke nove figurice, Asterixa i Obelixa, mozete vidjeti u fazama izrade,
    www.fotki.com/migulica

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Ajme :shock: migulice carice

  20. #120

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Ajme :shock: migulice carice

  21. #121
    BAŠBAŠ.. avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    236

    Početno

    woooooooooooooooooooow kaj da drugo velim!!!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    Totalno sam se zarazila pravljenjem torti.....
    tako da vam se moram pridružiti. Uspjela mi je ticino smjesa i već sam napravila dvije figurice teletabisa za rođendan u nedjelju. Marin ih obožava i iskreno se nadam da će mi ići...

    Međutim, nešto me ipak malo brine a to je sastav ticino smjese. mm mi je stavio bubu u uho da taj glicerin što ide u smjesu ne čini mu se ok. Mislim naravno da se te figurice neće jesti, ali ipak... jeste li možda o tome razmišljali??? ILi pretjerujem

  23. #123
    Drimm avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Migulice, stvarno super radiš figurice. Kiparica jestivih likova.
    Ovaj Obelix liči na svekra moje frendice (po nosu).
    Trinity hvala ti.

  24. #124
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mrkvice, glicenin u tako malim kolicinama nije stetan, jer se uostalom koristi u nizu konditorskih proizvoda, npr. bonbonima, zvakama itd.
    U dvije godine izrade figurica i torti nikad nijedno dijete nije imalo problema, a jeli su sve ako su htjeli...
    Mislim da je veca frka ove "prehrambene boje" koje koristimo....
    Glicerin ili glicerol u tim kolicinama ne predstavlja problem

  25. #125
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    migulice
    oduševljena sam tviojim detaljima, svaka ti čast!

    evo ja radim boba graditelja, bagera sam napravila sutra ću boba, samo neću stići napraviti tortu jer idem na put pa ću taj dio prepustiti mami slavljenika

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    121

    Početno

    hvala migulice utješila si me, jer mi je takav gušt praviti figurice. Tri teletabisa su gotova, još samo dipsi. I ovca mi je dobro ispala. Mislim da će torta biti super, a u nedjelju šaljem i sliku.

  27. #127
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    super

  28. #128
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    ništa od moga boba
    smjesa mi ispala gnjecava, sve što sam napravila otopilo se kao sladoled.
    a to je zato što sam ja umjesila ticino, inače kad mm-ova čvrsta ruka umjesi nema straha

    više ne stignem raditi drugu

  29. #129
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj trinity prvotno napisa
    ostala sam bez daha...

  31. #131
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Sinoc zavrsena tortica. imate slikovni tutorijal za ucenje.

  32. #132
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    trinity


  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Nisam se dugo družila s vama jer ne stignem . Danas sam se samo malo ubacila da vidim ima li kakvih novih uradaka.

    trinity torta ti je super! Krasno!

    migu figurice su za 10!

  34. #134
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Napravila sam tortu za pasioniranog nogometasa!
    www.fotki.com/migulica

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Matulji - Opatija
    Postovi
    369

    Početno

    Krasno!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    pa drage žene,koliko vama treba dana,tjedana ili mjeseci za ovakve majstorije?
    a ja mislila da ja radim dobre kolače..

  37. #137
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    radila sam dvije nove torte, nazalost nisam imala vremena da fotkam...
    www.fotki.com/migulica

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Jedva čekam da vam i ja ovaj vikend uslikam moju prvu tortu s ticinom, kad bude gotova! Pripreme su u punom zamahu, ideja je super i nadam se da će torta ispasti prema ideji...
    Odlučila sam donju tortu (za odrasle) napraviti ili Milka- tortu ili Vasinu tortu, samo vas molim za pomoć oko gornje torte- mora biti jestiva jednogodišnjacima, znači nešto lagano voćno, pa me muči da li će biti dovoljno tvrda da podnese ticino pokrov? Ima tko kakvih ideja?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Jedva čekam da vam i ja ovaj vikend uslikam moju prvu tortu s ticinom, kad bude gotova! Pripreme su u punom zamahu, ideja je super i nadam se da će torta ispasti prema ideji...
    Odlučila sam donju tortu (za odrasle) napraviti ili Milka- tortu ili Vasinu tortu, samo vas molim za pomoć oko gornje torte- mora biti jestiva jednogodišnjacima, znači nešto lagano voćno, pa me muči da li će biti dovoljno tvrda da podnese ticino pokrov? Ima tko kakvih ideja?

  40. #140

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    Tanja1230, molim te reci mi kakva je to torta ispod ticina, mislim na Munjevitog Jurica?? Odlično ti je ispao, a ja se još dvoumim da li da ukrašavam sa kremom ili da se odvažim na ticino... :/

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Medica prvotno napisa
    Jedva čekam da vam i ja ovaj vikend uslikam moju prvu tortu s ticinom, kad bude gotova! Pripreme su u punom zamahu, ideja je super i nadam se da će torta ispasti prema ideji...
    Odlučila sam donju tortu (za odrasle) napraviti ili Milka- tortu ili Vasinu tortu, samo vas molim za pomoć oko gornje torte- mora biti jestiva jednogodišnjacima, znači nešto lagano voćno, pa me muči da li će biti dovoljno tvrda da podnese ticino pokrov? Ima tko kakvih ideja?
    Kvotam sama sebe i odgovaram sama sebi (moram malo kod psihijatra, zna se tko priča sam sa sobom ), pa vas pitam ima li moja ideja smisla?
    Upravo se sjetila da gornju (dječju) tortu mogu napraviti kao tzv. bombu, da ispečem tanki biskvit, obložim neku polukružnu zdjelu njime, napunim šupljinu zdjele filom od napr. želatiniziranog sira ili jogurta s komadićima voća, pokrijem gornji dio zdjele opet s biskvitom, sve to dobro ohladim, prevrnem, i onda odozgora, znači poluloptu, premažem marmeladom i prekrijem ticinom. Kak to zvuči, hoće li TO podnijeti ticino?

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Medica prvotno napisa
    Jedva čekam da vam i ja ovaj vikend uslikam moju prvu tortu s ticinom, kad bude gotova! Pripreme su u punom zamahu, ideja je super i nadam se da će torta ispasti prema ideji...
    Odlučila sam donju tortu (za odrasle) napraviti ili Milka- tortu ili Vasinu tortu, samo vas molim za pomoć oko gornje torte- mora biti jestiva jednogodišnjacima, znači nešto lagano voćno, pa me muči da li će biti dovoljno tvrda da podnese ticino pokrov? Ima tko kakvih ideja?
    Kvotam sama sebe i odgovaram sama sebi (moram malo kod psihijatra, zna se tko priča sam sa sobom ), pa vas pitam ima li moja ideja smisla?
    Upravo se sjetila da gornju (dječju) tortu mogu napraviti kao tzv. bombu, da ispečem tanki biskvit, obložim neku polukružnu zdjelu njime, napunim šupljinu zdjele filom od napr. želatiniziranog sira ili jogurta s komadićima voća, pokrijem gornji dio zdjele opet s biskvitom, sve to dobro ohladim, prevrnem, i onda odozgora, znači poluloptu, premažem marmeladom i prekrijem ticinom. Kak to zvuči, hoće li TO podnijeti ticino?

  43. #143
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    ja mislim da će TO podnijeti ticino, on nije težak, mene više u toj ideji muči želatina, ne da se ja hranim samo superzdravo, ali to mi baš ne ide uz jednogodišnjake, ali ako ti želiš...

    inače, što se tiče jestivosti, ja sam rekla svima da ostave ticino, osim ako im ne treba nešto da ih potjera (na wc) , a moj kum je rekao da mu je baš fino, pa će pojest sve

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Pa ne znam, ne mora biti želatina, možda puding s malo maslaca tek toliko da stvrdne, ma zapravo nemam ideje od čega bi mogla napraviti čvršću kremu za te klince? Možda da zgusnem grizom? Nisam to nikad jela ni radila, ali evo, nabadam...

  45. #145
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Samo bi se nakratko htjela zahvaliti Migulici na ovom topiku, na njezinim slikama, uputama i savjetima...naravno i ostale cure imaju prekrasne torte...Ovo nam je bio prvi ročkas sa domaćom tortom koju sno ukrasili moj sin i ja sa tri praščića, osrednja torta isto takvi praščići ali baš smo si bili važni s njom na stolu.

  46. #146
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    svi krecemo sa mozda malo "slabijim" tortama (cisto tehnicki izvedeno), ali ono sto si rekla, vazni smo si jer smo napravili nesto drugacije, a veselje klinaca je dovoljno da nam se isplati raditi ovakve tortice.
    bas mi je drago da je pomoglo!

  47. #147
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo i moje zadnje torte, jos jednu planiram radit iduci mjesec, a onda vjerojatno nista do rujna i 3. rodjendana moje curke.

    ovo je bilo za cetvrti rodjendan kcerke jedne nase forumasice (i moje drage prije), ona nek se sama javi ako hoce

    http://public.fotki.com/kolacic/winnie-pooh-birthda/

  48. #148
    trenta avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    245

    Početno

    trinity

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    trinity mogu li ti i ja biti draga prija ili barem prija?

  50. #150
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Trinity-ajnc a! Mrak!-Do u detalj...
    Pre pre krasno!
    Bila sam i ja vrijedna....
    www.fotki.com\migulica

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •