Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 148 od 148

Tema: Kakva bočica je najbolja?

  1. #101
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno Re: preporucam

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    http://www.promom.org/forum/viewtopic.php?t=1976
    E, ne vjerujem u ovo... :shock: :?

  2. #102
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Evo kompletnog komentara s Kellymom (http://www.kellymom.com/reviews/revi...whisperer.html):


    [quote]Secrets of the Baby Whisperer: How to Calm, Connect, and Communicate with Your Baby
    by Tracy Hogg, with Melinda Blau
    Ballantine Books, New York
    ISBN: 0345440757

    reviewed by Mary Tatko

    The first time I read Dr. William Sears' warning against "baby trainers," I couldn't help picturing a man in a top hat sending beleaguered babies through a series of hoops. Now I can replace that image with the smiling face of "Baby Whisperer" Tracy Hogg, the apparent ringmaster in today's world of baby trainers.

    In Secrets Of The Baby Whisperer: How To Calm, Connect, And Communicate With Your Baby, Hogg and co-author Melinda Blau promise to help new parents maintain balance by preventing a newborn from dominating their lives.

    Sorting fact from opinion from flat-out fiction in this book's nearly 300 pages is something no new parent should have to do. But parenting advice sells, a fact attested to by the book's New York Times bestseller status, so you can bet plenty of moms and dads are trying out Hogg's suggestions.

    Of course not all her advice contradicts the basics of attachment parenting (which itself is a parenting style that varies from family to family). And I share her fondness for such things as cloth diapers and infant massage. But so much of what Hogg serves up as wholesome, commonsense guidance for mums and dads (she hails from the U.K. and likes to play up her "Englishness") is so obviously counter to natural parenting, and breastfeeding in particular, that this book should come with a warning label.

    The backbone of Hogg's parenting system, a "structured routine" she calls E.A.S.Y., has four components: the amount of time she prescribes for eating (25 to 40 minutes every 2

  3. #103
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    hoce neko splitat topic?

  4. #104
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ovo je apsolutno prestrasno

    Za nevjerovat koliko netko moze budalastina izmisliti....

    Koliko daleko ide ljudska glupost!!!! Super ce biti to sto znanstvenici pokusavaju napraviti da krave daju ljudsko mlijeko, pa cemo svi piti to ljudsko mlijeko od krava i necemo se morati opterecivati s dojenjem.... HELOUUUUUU!!!!! Pa ljudsko mlijeko vec postoji!!!!

    Nisam smjela ovo citati... Totalno sam ispalila na zivce Ovo stvarno nije dobro za moje zdravlje

    Boze dragi dokle seze ljudska glupost - da KRAVE daju ljudsko mlijeko Ne mogu doci sebi da je nekome uopce na pamet pala takva ideja :shock:

    Pored zivih i zdravih zena, oni KRAVE tjeraju da prave ljudsko mlijeko... Uf....


    editirala svoj post.. malo sam pukla kad sam ovo procitala

  5. #105

    Početno

    Pratim ovaj topic vec dugo, nisam se do sada ukljucivala jer je moje misljenje izrazeno u mnogim tudjim postovima. Ono sto je mene osobno najvise zabrinulo u postu Sandygirl, a zacudo jos nitko do sada na to nije reagirao, je sljedece:
    osim toga medicinska sam sestra-primalja
    Tek onog trenutka kad te nesretne primalje u samom pocetku njihovog profesionalnog zivota, dakle za vrijeme skolovanja ne budu
    poducavali moderni, educirani profesori - nece se puno toga promijeniti. A do onda cemo i dalje slusati (i citati) slicne, dobroargumentirane izjave i dobivati preporuke za fantasticne knjige "koje ce vas spasiti od kaosa u kuci i ne dozvoliti novorodjencetu da u potpunosti zavlada vasim zivotom" ...
    Jer - ipak je ona isla u skolu i valjda nekog vraga zna...

  6. #106
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Je Dille, to je jako veliki problem...

    Nedavno sam imala priliku vidjeti u udzbeniku "pedijatrija" za medicinu sto pise o dojenju.... Pozlilo mi je neznas koji savjet je losiji od kojeg, i 99% tih savjeta ce mamu odvesti na adaptirano...

    I sto je naravno najgore, onda te sirote med sestre i patronazne, uce zene ono sto su one naucile.... a i u konacnici, one su mediniska struka, pa im zene i vjeruju jer su o tome ucile u skoli...

    Doslo mi je da sjednem i placem kad sam vidjela koliko tamo ima losih savjeta ... doslovce mi je izgledalo kao borba s vjetrenjacama... i to objasnjava nevjerojatan broj poziva na SOS telefon, i to objasnjava nase statistike dojenja ...


    Mame jednostavno nemaju od koga dobiti kvalitetan savjet kad nalete na problem - a to je jedina stvar sto im treba u tom kriznom trenutku... Fala bogu za Rode i SOS telefon - one su za pocetak spasile moje dojenje, a i dojenje jaaako puno zena... Ali ne mogu Rode promijeniti u trenu ono sto je godinama uceno, i sto je postalo opceprihvacena stvar.... Za to ce trebati jako puno edukacije.. Ali doci ce i taj dan 8)

  7. #107
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Imam knjigu
    Ako netko zeli, poklanjam je. Citljiva je i zabavna. :D Osobito ako jos nemate djece. (citala sam je prije nego sam rodila i mislim da sam je cak bila nekome preporucila ) Ako vec imate djece, onda je urnebesno smijesna jer je (bar meni) potpuno neupotrebljiva jer se zaista radi o dresuri.

    Mozda da je posaljem Ivarici za Rodinu biblioteku. :D

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Puros, znam za tvoje iskustvo otprije i žao mi je bilo i tada i sada, najviše tebe kad vidim koliko ti je teško. Ti znaš da i dalje radiš najbolje za svoje dijete u datim okolnostima i to je ono što je važno. Napravila si sve što si mogla i znala i nemaš se zbog čega kriviti, tako svi radimo i svi smo mi ljudi. Ja nisam mogla, čak možda ni htjela, ostati doma sa svojim djetetom tri godine što bi bilo najbolje za njega, dala sam ga u jaslice i to je ono najbolje za njega što sam u datim okolnostima mogla napraviti. Mogla sam otići negdje drugdje roditi ga, porod bi mu bio manje traumatičan (i najbolji za njega), ali nisam. I ne mislim se zbog tih stvari gristi ostatak života, nitko ne može sve raditi savršeno.

    Nego, je li ti bio problem kupiti bočicu NAKON poroda, kad si znala da će mu trebati?
    hvala draga, zasuzila sam zbog tvojih toplih riječi. puno pusa od bemba i mene. inače, ja nisam ni kupila prvu bočicu već me je čekala doma kad sam došla 8.dan iz rodilišta. moja draga mama se za sve već bila pobrinula.

  9. #109
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Prije kojih dva tjedna je jedna doc u vijestima (24 sata) na Novoj tv rekla da se preporuča dojenje do godine dana starosti ali nikako ne duže od 15 mjeseci starosti. Duže dojenje postaje OPASNO :shock: za emotivni razvoj dijeteta, ako sam dobro shvatila dijete se previše veže za majku, valjda misle da se teže socijalizira????
    Ja sam mislila dojiti do kad bude moje dijete to htjelo.

    Komentari???

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Imaš o tome cijeli topic

  11. #111
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj hildegard prvotno napisa
    Prije kojih dva tjedna je jedna doc u vijestima (24 sata) na Novoj tv rekla da se preporuča dojenje do godine dana starosti ali nikako ne duže od 15 mjeseci starosti. Duže dojenje postaje OPASNO :shock: za emotivni razvoj dijeteta, ako sam dobro shvatila dijete se previše veže za majku, valjda misle da se teže socijalizira????
    Ja sam mislila dojiti do kad bude moje dijete to htjelo.

    Komentari???
    Vidi
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=190756#190756

  12. #112
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Kad malo razmislim ne znam ni sama kako mi nije palo na pamet da su se rode razgraktale u vezi te gljuposti (veli MM da rode ne grakču nego klepeču).

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    60

    Početno

    pogledajte nesto o formuli na www.thedoctorwithin.com

  14. #114
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Da,i ja sam odvalila na izjavu dr iz ,mislim Rijeke i to pedijatra.Tko zna kako bi kod nas bilo da nisam saznala za ovaj forum odmah nakon poroda.Jesam,kupila sam bočicu prije poroda ali ona još stoji zapakovana -nije korištena!Ja i moje dijete još uvijek uspješno dojimo zahvaljujući pedijatru u rodilištu koji je odmah nakon poroda pokazao pravi položaj a moj malac je pravi borac pa je odmah skužio o čemu se radi.Prošli smo bez ragada na bradavicama,bez mastitisa i mogu reći sve moje sumnje tipa nemam dovoljno mlijeka otklonili su postovi na ovom forumu a i moja tvrdoglavost.A zvocanja sa straneužas! I sad traju i to od onim koje nisu ni dana dojile.

  15. #115
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    ja bih malo podigla ovu temu...

    moja se beba još nije rodila, ali bih htjela biti spremna unaprijed ako budemo imali eventualnih problema sa dojenjem. naime, prepala sam se nedavno kad je jedna moja frendica rodila i odlučila dojiti bebu te stoga nije kupila niti jednu bočicu. usred noći došlo je do začepljenja dojki i bebu nije mogla nahraniti do jutra kad su trčali u ljekarnu po bočice i adaptirano mlijeko. mi ćemo pokušati dojiti, ali želim za svaki slučaj imati spremnu i koju bočicu.
    zanima me vaša preporuka, je li za tako malu bebicu bolje uzeti staklene ili plastične bočice i čije? nuk ili (kršitelj koda)???
    i zanima me vezano uz dudice koje preporučujete? i koja je razlika između dnevnih i noćnih? mislim beba ionako preko dana dosta spava pa koje su onda bolje?

    pomozite početnici i neznalici...

  16. #116
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Procitaj ili si isprintaj tekstove s ovog linka:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=2117
    Izmedju ostalog, tu su i odgovori na tvoja na pitanja.

    Korisno bi ti bilo i ovo:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=239&Show=2116

    Jos nesto: memoriraj broj SOS telefona u mobitel, za slucaj da nesto zasteka jos u rodilistu.

    I - sretno!

  17. #117
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ja bih ti radije predložila da investiraš u (kršitelj koda)ove prsne školjke (ima ih i Medela, ali su skuplje). Spašavaju bradavice od ragada i dojke od prepunjenosti jer dozvoljavaju (lagano masirajući) slobodno oticanje viškova mlijeka koje bi zaostajalo i stvaralo kvrge. Ja sam ih ponijela u rodilište i to mi je bila jedna od najkorisnijih stvari za dojenje. I još se dobro informiši kako da ispratiš početnu prepunjenost dojki (ovdje ti SOS telefon može biti od krucijalne važnosti), i samo hrabro naprijed. Bočice za svaki slučaj ti ZAISTA ne trebaju.

  18. #118
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    bočice ne trebaju. slažem se i podržavam

  19. #119
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Sandaaa prvotno napisa
    usred noći došlo je do začepljenja dojki i bebu nije mogla nahraniti do jutra kad su trčali u ljekarnu po bočice i adaptirano mlijeko.
    Ovo sto se njoj desilo - definitivno nije rjesenje odlazak po bocicu i adaptirano (niti u sred noci, a niti ujutro). Ako dodje do zacepljenja, onda se mora masirati, po mogucnosti rucno izdajati (izdajalica nezna koji je dio zacepljen pa nepotrebno izdaja cijelu dojku), stavljati kupus i forsirati dojenje sto vise na tu upaljenu dojku. Ima tu jos puno stvari koje se mogu napraviti, a niti jedna ne ukljucuje adaptirano. Koristenje adaptiranog u takvoj situaciji zagarantirano ce jos zakomplicirati problem.

    Ja ti toplo savjetujem da ne kupujes bocice, vjeruj nama koje smo to prosle. BIT ce kriza sigurno. I ako budes imala bocicu i adapt doma, dat ces ga.

    Puno bolje je procesljati probleme na dojenju, vidjeti koje muke su mame imale na pocecima, i iz njihovih problema i nasih odgovora pripremiti se najbolje moguce za ono sto te ocekuje. Prevenirati ovo sto se desilo tvojoj frendici.

    Sretno

  20. #120
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Ja bih ti radije predložila da investiraš u (kršitelj koda)ove prsne školjke (ima ih i Medela, ali su skuplje). Spašavaju bradavice od ragada i dojke od prepunjenosti jer dozvoljavaju (lagano masirajući) slobodno oticanje viškova mlijeka koje bi zaostajalo i stvaralo kvrge.
    školjkice mogu pomoći u nekim situacijama ali kao najbolja preventiva protiv ragada je dobar i udoban položaj u kojem majka doji i pravilan položaj djeteta na dojci. najčešće su za dojenje potrebne SAMO dojke, sve ostalo se koristi rijetko i povremeno i u nekim situacijama i stoga ništa ne treba kupovati unaprijed.

    a dojke od prepunjenosti spašava isključivo dojenje na zahtjev

  21. #121
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Sandaaa prvotno napisa
    usred noći došlo je do začepljenja dojki i bebu nije mogla nahraniti do jutra kad su trčali u ljekarnu po bočice i adaptirano mlijeko.
    Ovo sto se njoj desilo - definitivno nije rjesenje odlazak po bocicu i adaptirano (niti u sred noci, a niti ujutro). Ako dodje do zacepljenja, onda se mora masirati, po mogucnosti rucno izdajati (izdajalica nezna koji je dio zacepljen pa nepotrebno izdaja cijelu dojku), stavljati kupus i forsirati dojenje sto vise na tu upaljenu dojku. Ima tu jos puno stvari koje se mogu napraviti, a niti jedna ne ukljucuje adaptirano. Koristenje adaptiranog u takvoj situaciji zagarantirano ce jos zakomplicirati problem.

    Ja ti toplo savjetujem da ne kupujes bocice, vjeruj nama koje smo to prosle. BIT ce kriza sigurno. I ako budes imala bocicu i adapt doma, dat ces ga.

    Puno bolje je procesljati probleme na dojenju, vidjeti koje muke su mame imale na pocecima, i iz njihovih problema i nasih odgovora pripremiti se najbolje moguce za ono sto te ocekuje. Prevenirati ovo sto se desilo tvojoj frendici.

    Sretno

    xxx

    Definitivno. Bočica u kućici je napast kad beba puno plače. Ja sam mislila da radim dobro sa samo 40-70ml popodne adap. da se donekle smiri to popodnevno plakanje pa sam s 3 mjeseca dobila takvo začepljnje, mastitis, naučila sebe i njega 'lijenom' sisanju i završila na kirurgiji. Sav gnoj koji su mi kirurzi iscijedili - nekad je bio mlijeko koji je bebač mogao popapati da smo si na vrijeme dali truda... Ne želim plašiti. Sorry. Samo slušaj ove pozitivne priče.

    Ne znam ima li koja beba da prve noći uglavnom ne plače? One koje spavaju i tak treba buditi, ako se cica začepi ionako moraš masirati. Pa onda masiraš i dojiš! Što prije to savladaš, kasnije će ti biti lakše. Ja sam svoje bočice skupo platila!

  22. #122
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    Citiraj Strobery Shortcake prvotno napisa
    Ja bih ti radije predložila da investiraš u (kršitelj koda)ove prsne školjke (ima ih i Medela, ali su skuplje). Spašavaju bradavice od ragada i dojke od prepunjenosti jer dozvoljavaju (lagano masirajući) slobodno oticanje viškova mlijeka koje bi zaostajalo i stvaralo kvrge.
    školjkice mogu pomoći u nekim situacijama ali kao najbolja preventiva protiv ragada je dobar i udoban položaj u kojem majka doji i pravilan položaj djeteta na dojci. najčešće su za dojenje potrebne SAMO dojke, sve ostalo se koristi rijetko i povremeno i u nekim situacijama i stoga ništa ne treba kupovati unaprijed.

    a dojke od prepunjenosti spašava isključivo dojenje na zahtjev
    Boldano potpisujem milion puta.
    Ali pošto sam sa prvim djetetom prošla kroz sve greške i probleme koji su se mogli pojaviti (samo još nisam, hvala Bogu, imala apces), sigurna sam da su mi školjkice uz dobro informisanje, rano stavljanje na dojku, praktikovanje dobrog položaja djeteta na njoj, dojenje na zahtjev, podrške osoblja u porodilištu, dosta pomogle da naše dojenje krene u pravom smjeru. Ne mislim da su one neko čudotvorno rješenje, mojoj konstituciji grudi i negativnom iskustvu od prije su mnogo pomogle (kad sam ih prvi put skinula za izlazak iz kuće, odmah su mi se u problematičnoj lijevoj dojci počeli stvarati čvorići i ploče).

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    a što uraditi ako se majka mora vratiti ranije na posao, a želi nastaviti isključivo dojiti svoju bebu!?! a beba ima 4 mjeseca????
    jedino mi je rješenje izdajanje i bočica, jer nekako ne vjerujem da će bebu MM hraniti na žličicu, šalicu... dok ja radim...grozno...zašto nije normalno da bebe idu s majkom na posao....kad već MORAMO na posao dok su nam bebe male? ja ću morat ako me zaposle, jer mi to znači stabilnu egzistenciju, napokon!!!
    već mi se sad srce para samo kad se sjetim koliko joj puno znači nenutritivno dojenje, a da mene neće biti...katastrofa...
    zato me zanimaju vaša iskustva koje su bočice najsličnije dojci (da je teško vući mlijeko, sličnost sa uskom i dugačkom bradavicom...), i koje su izdajalice najbolje?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    a što uraditi ako se majka mora vratiti ranije na posao, a želi nastaviti isključivo dojiti svoju bebu!?! a beba ima 4 mjeseca????
    jedino mi je rješenje izdajanje i bočica, jer nekako ne vjerujem da će bebu MM hraniti na žličicu, šalicu... dok ja radim...grozno...zašto nije normalno da bebe idu s majkom na posao....kad već MORAMO na posao dok su nam bebe male? ja ću morat ako me zaposle, jer mi to znači stabilnu egzistenciju, napokon!!!
    već mi se sad srce para samo kad se sjetim koliko joj puno znači nenutritivno dojenje, a da mene neće biti...katastrofa...
    zato me zanimaju vaša iskustva koje su bočice najsličnije dojci (da je teško vući mlijeko, sličnost sa uskom i dugačkom bradavicom...), i koje su izdajalice najbolje?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Pitanje o bočicama, a svi tekstovi o dojenju... I sad ne znam jel valjaju il ne...

    S obzirom na oprečna mišljenja o sve vezanom za djecu, oslonit ću se na mamu... Tko bi više znao kome vjerovati... i kupit ću jednu bočicu... za svaki slučaj... Ako je iti malo beba na mene, poslužit će nam za ukras, možda kao vaza za cviće... baš kao i duda i 'umjetna hrana'...

    Btw i obrnuta situacija može biti itekakav problem, samo pitajte moju mamu...

    Nego... iz prve ruke-jel može netko napokon reći jel valjaju te (kršitelj koda)ove i općenito (kršitelj koda)... sve što ja čujem su preporuke iz desete ruke... meni se svidjelo što sam pročitala i zasada su mi jedini izbor...

  26. #126
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj sisalo prvotno napisa
    jer nekako ne vjerujem da će bebu MM hraniti na žličicu, šalicu...
    Možda te muž iznenadi. Moj je recimo bio u čudu kad sam počela kupovati platnene pelene, a poslije je postao vatreni zagovornik platnenih i sve je maltretirao pričom o užasnim plastičnim pelenama. Vjerujem da bi i tvoj muž hranio bebu na šalicu kad bi ga uvjerila da je tako bolje za bebu.

  27. #127
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Scandalous, ovo nije podforum, a niti forum, na kojem bi izmjenjivali iskustva o kvaliteti bocica.
    nadam se da razumijes

  28. #128

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Scandalous, ovo nije podforum, a niti forum, na kojem bi izmjenjivali iskustva o kvaliteti bocica.
    nadam se da razumijes
    Pa ne baš... ako ovoj temi nije mjesto na ovom forumu, zašto nije zaključana... ili zašto nigdje nije upozoreno da se tema kosi s pravilima ovog foruma... ili je meni nešto promaklo? :/

    I još jedno pitanje-da li se kosi sa pravilima foruma korištenje bočice u bilo kojoj dobi?

  29. #129
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne znam da li si citala ovu temu prije nego li si napisala post... :/
    ona postoji jos iz 2005 u svrhu educirana i informiranja u cilju podrske i promocije laktivizma.

    bocice i dude za hranjenje spadaju pod doseg Pravilnika te je svako njihovo spominjanje i reklamiranje, bas kao i preporuke koje nisu u kontekstu informiranja i prijavljivanja kršenja tog istog Pravilnika, u spurotnosti sa pravilima foruma.

    jasnije?

    i ne kosi se s pravilima foruma KORISTENJE bocice, vec reklamiranje.
    a da bi ti netko odgovorio na pitanje koja je najbolja, mora ju izreklamirati, zar ne

  30. #130

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Sr..e a baš tila pitati za jedne 'popularne'...

    Ali u svrhu promicanja dojenja, mogu li onda ovdje pitati za iskustva i mišljenja vezano za bočice (nebitno koje marke), odnosno njihovu zamjenu i štetnost bočica... Tj. bočice vs sve ostalo ?

    Kako da dam djetetu nešto za popit i slično, ako se ne koriste bočice? Odmah one čaše s posebnim vrhom ili obične plastične ili što već?

    Evo iskreno vam priznajem da je jako teško snaći se u bezdudaškom virtualnom svijetu kad si cijeli život okružen dudaškim svijetom...

    Ako se u kasnijoj nekoj dobi djetetu da bočica, hoće li ga to odviknuti od dojenja?

    Al mene iskreno ne zanima što ovaj ili onaj doktor ima za reći, niti ovo ili ono istraživanje, već što forumske mame kažu...

  31. #131
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A žlica i šalica?

  32. #132
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moje dijete je s 2 mjeseca starosti pilo iz najobičnije čaše

  33. #133

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    A žlica i šalica?
    Ok, ali zašto? I kad?

  34. #134
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa recimo kada trebaš dijete napuniti s tekućinom a dojenje nije opcija, od dana 0 na dalje. Bočica kod dojene djece radi konfuziju, a žlica i šalica ne.

  35. #135
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Kako da dam djetetu nešto za popit i slično, ako se ne koriste bočice? Odmah one čaše s posebnim vrhom ili obične plastične ili što već?

    .
    kad sam počela sa dohranom davala sam joj vodu na žličicu, da prihvati
    kasnije je pila sa onom čašom na kljun, i kasnije na čašu

    kad se doji , nema potrebe koristiti bočicu, jer kasnije ti se dijete navikne na bočicu pa se ne da odviknuti

  36. #136
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad je krenula s dohranom, pila je vodu iz case (za rakiju, ona mala). kasnije vou iz boce (kako mi odrasli pijemo).
    sa godinu i nesto krenula je piti sa sportskim cepom- utjecalo je na tehniku.

    eto, iskustvo majke forumasice

  37. #137
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    moje dijete je s 2 mjeseca starosti pilo iz najobičnije čaše
    A ja necaka tri dana starog hranila izdojenim mlijekom na casu i pokazivala bratu kako da to radi. Oni piju isto kao i mi. Samo smo mi zabrijali da dijete MORA imati bocicu kad je malo. Reklame su ucinile svoje. Steta...

  38. #138
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Kako da dam djetetu nešto za popit i slično, ako se ne koriste bočice?
    o kojoj starosti djeteta govorimo?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Kako da dam djetetu nešto za popit i slično, ako se ne koriste bočice?
    o kojoj starosti djeteta govorimo?
    To je također jedno od pitanja... jasno da je 6 mjeseci isključivo dojenje, od toga ne odstupam ni jednog milimetra... pretpostavljala sam da se negdje nakon toga daje čaj, voda ili nešto slično...

    I nije stvar u tome da se daje nešto za piti, nego to da dijete može i samostalno sa bočicom, dok je sa čašama druga priča...

  40. #140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    one bočice sa sportskim čepom su odlične
    pa šak i čaša sa kljunom, ako već želiš izbjeći prolijevanje
    i, ne treba ti čaj, to ti je samo obojana voda sa šećerom
    tvoje mlijeko i voda će biti sasvim dovoljni... nekoliko godina :D

    sa godinu dana već sami mogu držati čaše i šalice s vrlo malo prolijevanja
    samo kupi nelomljive

    i... daj čekaj da prođe tih šest mjeseci!
    pa još nisi ni rodila

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Pa kad sam nestrpljiva... a i volim biti spremna... pa imam popis što trebam kupiti... Imam bočicu i mlijeko, al čini se da to križam i dodajem plastičnu čašu i izdajalicu... :?

  42. #142
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Bolje da mlijeko uopće ne kupuješ, ja ga nikad nisam kupila. Jednostavno sam zamislila da ne postoji, jer nisam htjela doći u napast npr. u trenucima kad se zapitam da li je mm dovoljno. A dućani su ionako svugdje ako stvarno zatreba.

  43. #143
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Scandalous prvotno napisa
    Pa kad sam nestrpljiva... a i volim biti spremna... pa imam popis što trebam kupiti... Imam bočicu i mlijeko, al čini se da to križam i dodajem plastičnu čašu i izdajalicu... :?
    ne treba bočica
    ne treba mlijeko
    ne treba sterilizator
    ne treba četka za čišćenje bočica
    ne treba duda
    ne treba nikakav termometar za mjerenje temperature sadržaja bočice
    ne treba termosica...

    jel vidiš koliko smo već u startu uštedjele?! :D

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    Daj mi nemoj davati ideju, za većinu ovog nisam ni znala da postoji

    Dobila sam dudice na poklon... i to je to sa ovog popisa 'ne trebamo'... Milsim da ću morati osim popisa poklona, sastaviti popis 'nemojte mi kupovati niti pod razno' i podijeliti okolo...

  45. #145
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ne vjeruj Danajcima ni kad darove nose. To što si dobila te ne obvezuje da to ikada iskoristiš (osim možda u neke kinki svrhe ).

  46. #146
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno


  47. #147

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    438

    Početno

    A kad tako postaviš stvari, onda mislim da mi ipak treba bočica 8)

  48. #148
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Bocice i dude za hranjenje spadaju pod doseg Pravilnika te je svako njihovo spominjanje i reklamiranje, bas kao i preporuke koje nisu u kontekstu informiranja i prijavljivanja kršenja tog istog Pravilnika, u suprotnosti sa pravilima foruma.
    Posljednje uređivanje od Storma : 12.08.2012. at 22:37

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •