Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Sta kada kicma boli?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    42

    Početno Sta kada kicma boli?

    Imajuci problema sa kicmom poslije prvog poroda, pa sada ponovo u trudnoci koje bi bilo najbolje rijesenje za nosenje, a da se izbjegne bol u ledjima ili ramenu etc.
    Kakva su vasa iskustva, pa da krenem u kupovinu?

    Inace s prvom bebom imala sam nesto nalik dva poveza spojena u krugu koji se poslije prebaci preko oba ramena i uspijela sam ici jedno 500 m i odustala od bola u donjim ledjima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    jel tebe boli sad dok si trudna ili razmišljaš o tome kako smanjiti bolove pri nošenju djeteta nakon rođenja? :?

    Za pomoć trudnicama, postoje neki pojasevi, ostatak forumašica će napisati gdje to kupiti i pošto...

    Ako se radi o nošenju nakon poroda, tu ti je najbolje rješenje da uvališ dijete nekom drugom da ga nosi... Ostala (manje dobra) rješenja su sling, marama, klokanica...

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za kičmu je najugodnija (pravilno vezana) marama. neusporedivo s nošenjem na rukama. no ako imaš ozbiljnijih problema, posavjetuj se s ortopedom da vidiš smiješ li uopće, i koliko, nositi svoju djecu.

  4. #4
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Re: Sta kada kicma boli?

    Citiraj aprilska_mama prvotno napisa
    ...
    Inace s prvom bebom imala sam nesto nalik dva poveza spojena u krugu koji se poslije prebaci preko oba ramena i uspijela sam ici jedno 500 m i odustala od bola u donjim ledjima.
    Osim ako zaista nemas neki jako veliki problem zbog kojeg ce nosenje trajno otpasti kao rjesenje, moras paziti da se marama/sling/krakovi nosiljke opcenito siroko rasporede po ramenima - na taj nacin je opterecenje optimalno, te da je dobro sve zategnuto... sto bi ms. ivy rekla - pravilno vezano.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    42

    Početno

    Znaci marama bi bila otrilike najbolja..nekako sam isla za sling samo stavis i skines za sekundu.

    Inace ledja me bole od neravilno drzanja, klasika, dok hodam, dok dojim, dok savamo zajedno, znate vec

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    marama raspoređuje težinu na oba ramena i cijeli gornji dio tijela i zaista je ugodna za dulja nošenja, a tek kad je dijete teže... nakon cukanja na rukama ili na boku svežeš ga naprijed u maramu i odahneš.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    To mozda ti odahnes. mene nakon cca pola sata nosenja djeteta ramena rasturaju. A nakon nekih sat i po i dijete se vec gadno unervozi.

  8. #8
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    imali smo problem bolnih leda....

    i stvarno. kad sam skuzila da krivo vezem, popravili smo stvar. eto moje djete je sve teze, a mene leda ne bole, nosimo se svaki dan.

    treba minutica-dvije duze, da se skroz dobro sveze marama, sve siroko, sve, stegnuto i da:

    lakse je kad je dijete svezano malko vislje.....znaci , ako je otpustim nize na trbuh, brzo dode bol u leda. kad je visoko, sve ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •