Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: pregled prvi tek za dva tjedna????

  1. #1
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno pregled prvi tek za dva tjedna????

    Danas sam radila test i pozitivan jupiiiiiiii

    NAzovem ginekologa i več sam se pripremila da danas idem na pregled kad ono.........sestra me naručila za dva tjedna i samo otpilila.....a aj bi da mi potvrde svejedno mislimmmmmmmmm

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Vjerujem da ti se žuri dobiti službenu potvrdu , ali ako nemaš nekih posebnih smetnji nema razloga za žurbu jel je još zaista jako rano (pretpostavljam da si tek 5-6 tj. trudna).
    Mislim ,trudna si sa službenom potvrdom i bez nje.

  3. #3
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ne mogu ti tako rano ništa vidjeti ni na UZV ni pregledom. S 5 tjedana se vidi gestacijska vrećica, sa 6 tjedana plod i najčešće srčana akcija. Možeš napraviti betu, ali pozitivan test ti je, kao i beta, potrvda da si trudna - za detalje je ionako prerano.
    Čestitam!

  4. #4
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    prvi pregled se ne preporučuje prije 6. tjedna od prvog dana zadnje menstruacije, jer se tad najranije mogu zabilježiti otkucaji bebinog srca.
    zapravo bi bilo idealno da odeš i tjedan, dva kasnije, pogotovo ako imaš duge cikluse, jer je trudnoća tada vjerojatno kraća pa da izbjegneš stres oko eventualne nemogućnosti da se čuju otkucaji srca (a ne čuju se jer je zapravo prerano, iako si službeno prošla 6 tjedana)

  5. #5
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ma ovo je meni druga trudnoća tak da sve to znam.i ono kaj me muči jer si mislim da sam možda duže trudna ........makar mi je menga bila normalna,pa mi se nije činila ko lažna........sad sam u dilemi otići do dr svejedno ili ne ?

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa nek je i duža, što onda?
    test je pozitivan, ti si trudna i to je to

  7. #7
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    istina

    al opet jedva čekaš....sve smo to prošle hiihih,a drugi put je isto kaj se toga tiče

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Razumijem te, ja sam prvi put otkrila da sma trudna dosta kasno, i to je s jedne strane bilo super, jer se jednostavno nisam živcirala cijelo prvi tromjesečje. Uvijek sam mislila kakve su to gluposti, trčanje doktoru, pregled odmah čim ti kasni menga par dana (što da ja radim kad mi kasni par mjeseci ), pa nema otkucaja, panika, drugo mišljenje, i slično.
    Drugi put kad sam mislila da sam trudna, premda je test bio negativan, ja sam se ufurala da imam simptome trudnoće, i zbilja sam ih imala. Sva sam bila na iglama da li da idem ili ne... ipak, nakon tri negativna testa nisam išla. Ali shvatila sam zašto žene jure u ranoj trudnoći na ultrazvuk.

    Racionalno gledajući, ne moraš ići, nema potrebe, zašto da se vučeš po pregledima, možda ćeš dobiti krivu dijagnozu. A emotivno... eh

  9. #9
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    Ako ne osjećaš nikakve smetnje nemoj žuriti nego uživaj u saznanju da si T.
    Tako je i meni bilo,naručili me 2 tjedna kasnije i super mi je bio osjećaj sretati ljudi i imati svoju slatku tajnu i smiješiti se u sebi i zadržati svoj mir i uživati u njemu i ne dijeliti to s nikim,malo sebično ali Bože moj...ionako poslije kad su svi saznali hujahaj
    Malo sam rastegnula ali sam htjela reći da mi je to bilo baš lijepo i smireno razdoblje i nisam brinula,a pregled je ionako brzo došao i mnogi drugi poslije njega.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    he, he ja sam imala i problema kad sam se 1. puta naručivala i sve fino objasnila i kad ono- nazovite za 2 tjedna onda vas tek mogu naručit- znači, kod nas naručuju tek za mj. dana od dana kad nazoveš- 1. pregled čekala mj i pol s bolovima io još ga nisam dočekala kod moje gin. nego sam otišla na hitnu zbog bolova. 2 tjedna je jaaaaaaaako brzo

  11. #11
    gumbek avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    287

    Početno

    ma da?
    a gdje to?
    Hvala Bogu da ja nisam imala takvih problema.
    Naravno sestra me je upozorila da ako osjetim bilo kakve tegobe da dođem i prije ali ako se osjećam dobro da nema potrebe trčati jer se na UZV neće nešto puno vidjeti.

  12. #12
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja sam sad 3.put trudna...prvo mi je pokazao test, pa mi je trebalo jedno tjedan dana da nazovem ginekologa, pa sam na kraju naručena 3 tjedna od tog dana kad sam nazvala. I kad sam došla na pregled bila sam trudna 11 tjedana

    Nema žurbe!

    Naravno, sestra mi je kod naručivanja rekla, a to i sama znam, da u slučaju potrebe dođem kad god zatreba. I to mi svaki put dr. napiše na povijesti bolesti- da sam naručena za 4 tj. a po potrebi i ranije.

    Ako ti treba potvrda, kupi još jedan test i eto

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Citiraj gumbek prvotno napisa Vidi poruku
    ma da?
    a gdje to?
    Hvala Bogu da ja nisam imala takvih problema.
    Naravno sestra me je upozorila da ako osjetim bilo kakve tegobe da dođem i prije ali ako se osjećam dobro da nema potrebe trčati jer se na UZV neće nešto puno vidjeti.
    koprivnica

  14. #14
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ma sve je u redu,dobro se osječam. Isti dan sam ponovila test,i isti rezultat pa onda je valjda to to hihi
    Čekat ću ta dva tjedna pa nek se vidi bar srce kad dođemo da može potvrditi da ej sve dobro. A meni je jedino čudno da me nije slao vaditi betu jer prvi put me odmah slao(bio je drugi ginić)

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    hmmmm ne želim nikoga splašiti.... ali ja sam bila na pregledu sa 5 tjedana, i rekao mi je doktor da je bitno da se ide rano kako bi se odmah isključila vanmaterična, koja kasnije može imat ozbiljne posljedice za ženu

  16. #16
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj chocofan prvotno napisa Vidi poruku
    hmmmm ne želim nikoga splašiti.... ali ja sam bila na pregledu sa 5 tjedana, i rekao mi je doktor da je bitno da se ide rano kako bi se odmah isključila vanmaterična, koja kasnije može imat ozbiljne posljedice za ženu
    Vanmaternična se ne može utvrditi UZ-om u 5. ili 6. tjednu, nego tek posredno, na temelju sumnji (nepravilan rast bete, intrauterino se ništa ne vidi, čokoladno krvarenje te kombinacija tih simptoma). Meni su u dvije trudnoće sumnjali na vanmaterničnu jer se jednom s pet, a drugi put sa šest tjedana još ništa nije vidjelo u maternici, no nije bila vanmaternična (bila je loša unutarmaternična trudnoća, sporo razvijanje GV i ploda).

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Meni su u dvije trudnoće sumnjali na vanmaterničnu jer se jednom s pet, a drugi put sa šest tjedana još ništa nije vidjelo u maternici, no nije bila vanmaternična
    meni su u prvoj sumnjali na vanmateričnu i gadno me isprepadali. UZV je bio napravljen prerano obzirom na moj dosta dugi i neredoviti ciklus (rađen je sa službeno 6 tjedana, ali to je bilo puno prerano u mom slučaju).
    ne da na kraju nije bila vanmaterična, nego je sve bilo u savršenom redu, školska trudnoća.
    pa sam i iz osobnog iskustva protiv preranih 1. pregleda

  18. #18
    CUUuu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    103

    Početno

    Ja sam bila na pregledu s 5 tjedana i ništa se nije vidilo, a test pozitivan. Doktor me naručio za 2 tjedna, a rekao mi da u međuvremenu dođem hitno u slučaju bilo kakve boli ili krvarenja... doduše on je sumnjao na netočan rezultat testa pošto su mi ciklusi u neredu i dao mi je duphaston...
    NAkon 2 tjedna sve super, srce kuca, sve se lijepo vidi... voljela bih da nisam išla na ovaj pregled nego pričekala, ali ja sam bila naručena prije nego što sam posumnjala na trudnoću i to jutro kad sam trebala ić dobila plusić...

  19. #19
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i mene je prvi put gin nakon ispitivanja kad je bila zadnja M naručio sa 5 tjedana, vidjela se samo vrećica bez ploda....ne moram ni pričat koliko sam izbezumljena bila sljedeća 2 tj do kontrole a nije mi rekao da je normalno da se tako rano ništa ne vidi..

    Drugi put sam bila iksunija i iako je bilo teško čekati skoro 3 tj otišla na pregled sa 8 punih tjedana..

  20. #20
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    s 5 tjedana se ne vidi ništa ukoliko su ciklusi duži od 28 dana
    inače se uredno vidi gastacijska što je dovoljno da se isključi vanmaternična
    jer i predugo čekanje u tom slučaju (neotkrivene vanmaternične) može biti fatalno

    potpisujem chocofan u potpunosti!

    no sierra, dva tjedna od kašnjenja očekivane M mi se čini sasvim OK. pregled 10-14 dana nakon izostanka M kod normalnog ciklusa bi bilo idealno da se isključi
    vanmaternična, jedino što ćeš nakon 2 tjedna ići ponovno kako bi čula i

  21. #21
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i mene je prvi put gin nakon ispitivanja kad je bila zadnja M naručio sa 5 tjedana, vidjela se samo vrećica bez ploda....ne moram ni pričat koliko sam izbezumljena bila sljedeća 2 tj do kontrole a nije mi rekao da je normalno da se tako rano ništa ne vidi..

    Drugi put sam bila pametnija i iako je bilo teško čekati skoro 3 tj otišla na pregled sa 8 punih tjedana..

    bolje da te nije naručio odma..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Evo,kod mene ista atvar-bila kod giničke kao na pregledu,čekala sat i pol,a onda mi je rekla da sam trudna(po mom testu za trudnoću-što sam i znala) i neka dođem za dva tjedna jer se još ništa ne može vidjeti.Tako da i mi čekamo. Sierra-čestitke na trudnoći i uživaju u "svojoj maloj tajni".Dva tjedna brzo prođu,pogotovo uz male dečke

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    mi smo se vidli i bili smo živahi i 5 cm smo dugački.............., ah isplatilo se čekat

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    129

    Početno

    ja sam prvi put bila na pregledu sa 4+4. rekla mi je dr da tako i dođem da utvrdimo trudnoću i vidimo da slučajno nije vanmaterična. pa onda sa 6 tjedana na kontrolu da čujemo otkucaje

  25. #25
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Eto,danas sam popustila,otišla tmao,namolila da me prime ranije ......i rpegledana )) Srce kuca i sve je super,trudna sam 6 tjedana i 3 dana ))) jupiiiiiiiiii

  26. #26
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    super :yay:

  27. #27
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    čestitam

  28. #28
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj sierra prvotno napisa Vidi poruku
    Eto,danas sam popustila,otišla tmao,namolila da me prime ranije ......i rpegledana )) Srce kuca i sve je super,trudna sam 6 tjedana i 3 dana ))) jupiiiiiiiiii
    Bravo za malo srčeko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •