Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Gljivice i bris u trudnoci - molim pomoc

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    27

    Početno Gljivice i bris u trudnoci - molim pomoc

    Molim hitno za pomoc buduci nisam sigurna u procjenu ginekologa. Trudna sam 12+1 tjedana. Doktor koji "vodi" moju trudnocu je na godisnjem odmoru, a preporucio je da u medjuvremenu napravim bris cerviksa. Javila sam se u ambulantu doma zdravlja po mjestu stanovanja drugome ginekologu koji postavlja dijagnozu gljivica i kaze da se bris ne moze napraviti dok ne izlijecimo gljivice. Uzimam Canesten vaginalete kako je preporuceno i prestajem uzimati Utrogestan vaginalno (preporuka "mog" doktora - do 12. tjedna 3 x 1 vaginalno), vec ga nastavljam uzimati "na usta" dok traje terapija Canestenom. Nakon obavljene terapije dolazim ponovno u dom zdravlja gdje ginekolog kaze da se nisu sve gljivice povukle (citiram: "malo je ostalo") i da uzimam Canesten kremu SA APLIKATOROM kroz tri dana te da po zavrsetku ponovno dodjem da se napravi bris. U uputama Canesten kreme pise da se ne preporuca trudnicama upotreba aplikatora pa se informiram na internetu gdje se potvrdjuje ova informacija. Odlucujem NE UZIMATI kremu sa aplikatorom. Zanima me, je li moguce da se napravi bris iako imam gljivice? Mogu li gljivice biti stetne za bebu kroz trudnocu? Cini mi se da je ova pretraga - bris cerviksa jako vazna za trudnocu i bebu, stoga molim savjet kako je uciniti na najbolji nacin da zastitim svoju bebu. Unaprijed hvala svima na pomoci. P.S. Prije trudnoce imala sam CIN-1 i bila na spaljivanju kondiloma (HPV) 40-tak dana prije trudnoce, u trudnoci sve se povuklo, PAPA je uredan, urinokultura nalaz uredan (kaze doktor u domu zdravlja) - saprofiti.

  2. #2
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    ne znam zasto ti dr ne napravi bris?! ja sam, do sada, dva puta radila cervikalne briseve i oba puta sam imala izolirane jedino gljivice, oba brisa sam radila prije trudnoce. i moj lijecnik je znao da imam gljivice, ali mi je svejedno radio bris.
    gljivice ti ne mogu napraviti veliku stetu u trudnoci, ali jako zivciraju!
    makar, ja sam ih imala na pocetku trudnoce, ali ih nakon 16 tjedna vise nemam. i to nakon dugo vremena nemam gljivice :D

    zelim ti prekrasnu trudnocu i da se cim prije rijesis gljivica

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    400

    Početno

    Osobno, malo mi je to glupo da ti ne zeli raditi bris cerviksa, i ne znam da li postoji kakva povezanost pa da se to ne moze raditi dok se gljivice ne izljece?? S druge strane logika mi govori, sta ako npr., imas gljivice ali i neku bakteriju na cerviksu..prolaze dani a da bris nije ni uzet pa onda jos 15 dana dok ne dode nalaz...i prolongira se nesto sto se treba napraviti. Sta mu nije lakse napraviti bris, lijeciti gljivice a ako bris pokaze dodatno neku bakteriju promijeniti terapiju a ako bude cisto, super...do tada si se rijesila i gljivica!
    Ja bi inzistirala, ili bi mu trazila uputnicu i otisla priv. izvaditi..

    U svakom slucaju zelim ti ciste briseve cerviksa i da se sto prije rijesis gljivica....te lijepu skolsku trudnocu!!

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kada sam radila briseve u Klinici za infektivne bolesti Fran M. (mislim da su oni "najstručniji" na tom području) prije trudnoće, doktorica koja je radila briseve je rekla da imam gljivice i da se vjrojatno radi toga neće moči napraviti bris na klamidiju i stvarno svi brisevi su bili ok, a na nalazu za klamidiju je pisalo da nije moguće izolirati zbog mnoštva gljivica.
    Iz navedenog mislim da su gljivice samo problem za bris na klamidiju.
    U trudnoći briseve sam radila u Vinograskoj jer je moj dr. rekao da za trudnice nije najpametnije da idu u F.M.
    Gljivice ne mogu biti štetne za bebu, samo znaju biti neugodne za mamu.
    I ja ti želim prekrasnu trudnoću i istrebljenje gljiva.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    123

    Početno

    Data, evo imala sam slučaj koji nije sličan tvom po onome što ti govori doktor, nego: imala sam gljivičnu infekciju i moja mi je dr uzela bris cervixa. Prije nego je uzela bris, isprala mi je cervix i nakon toga uzela bris. Nalaz brisa pokazao je gljivice a na svu sreću ništa više, tako da sam poslije uzimanja brisa gljivice izlječila Canestenom sa 3 vaginalete, 2 kutije (znači 6 dana). Dr mi je samo napomenila da prvo uzima bris a tek onda da počnem sa terapijom za gljivice. Nakon terapije neugodne gljivice su izlječene.
    I ja sam pročitala da se ne koristi aplikator u trudnoći, ali meni je bilo puno lakše staviti vaginaletu aplikatorom, samo sam odmjerila koliko bih je duboko stavila prstom i samo toliko bih ju gurnila aplikatorom. Nisam imala nikakvih problema s tim, samo sam jako pazila da aplikator dobro isperem pod vrelom vodom svaki puta prije stavljanja i poslije stavljanja. Naime, s obzirom da je aplikator prilično dugačak, zbog toga se ne preporuča stavljanje s njim tijekom trudnoće, jer bi predubokim stavljanjem vaginalete moglo doći do komplikacija kod žena koje su već otvorene ili im je ranije ispao sluzni čep i ništa ne štiti bebu od bakterija i virusa.
    Odužila sam, ali sam htjela što jasnije napisati, a ako imaš još nekih pitanja napiši.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Cervikalni bris se uzima iako su prisutne gljivice. Ja sam u 24tj., a briseve mi uzimaju često.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    27

    Početno

    cure, hvala svima na odgovorima..
    bila sam zbunjena i uplasena i nisam znala sto da radim. nazvala sam "mog" doktora privatno, covjek je divan i dao mi je broj moba da zovem ako sto trebam.. iako ga nisam htjela smetati, cinilo mi se da nemam izbora, vec potraziti savjet od njega..
    rekao je da zaista ne smijem upotrebljavati aplikator kao sto bih inace da nema trudnoce, vec samo malo da ga stavim unutra (obavezno u LEZECEM POLOZAJU) i istisnem kremu.. kaze da bi u slucaju gljivica mogao biti lazno dobar nalaz brisa i da je zato dobro rijesiti se gljivica..
    eto, nadam se da ce ova prica pomoci nekoj drugoj trudnici..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    cure trebam jedan savjet
    trudna sam skoro 14 tjedana i dr. mi je rekao da jos 5 dana uzimam utrogestane (uzimam ih otpocetka trudnoce) i onda nakon tjedan dana da napravim briseve (znaci negdje sa 16 tjedana). e sad, to je vrijeme godisnjeg i moja dr. ce taman biti na godisnjem a i ja cu biti na godisnjem. pa dali je kasno ako ih ja napravim kasnije negdje oko 18-19 tjedna, tj. ima li to nekakve veze ili je svejedno.

    i jos nesto, osjecam svrbez ali bez neugodnog mirisa i iscjetka, pa dali smijem uzeti canesten kremu na svoju ruku da se namazem ili bolje ne? pretpostavljam da je taj svrbez od utrogestana

    sta mislite?

  9. #9
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mazanje Canestenom u trudnoći ti sigurno neće naštetiti. To je tretiranje vanjskog spolovila i ne utječe na bebu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •