Molim hitno za pomoc buduci nisam sigurna u procjenu ginekologa. Trudna sam 12+1 tjedana. Doktor koji "vodi" moju trudnocu je na godisnjem odmoru, a preporucio je da u medjuvremenu napravim bris cerviksa. Javila sam se u ambulantu doma zdravlja po mjestu stanovanja drugome ginekologu koji postavlja dijagnozu gljivica i kaze da se bris ne moze napraviti dok ne izlijecimo gljivice. Uzimam Canesten vaginalete kako je preporuceno i prestajem uzimati Utrogestan vaginalno (preporuka "mog" doktora - do 12. tjedna 3 x 1 vaginalno), vec ga nastavljam uzimati "na usta" dok traje terapija Canestenom. Nakon obavljene terapije dolazim ponovno u dom zdravlja gdje ginekolog kaze da se nisu sve gljivice povukle (citiram: "malo je ostalo") i da uzimam Canesten kremu SA APLIKATOROM kroz tri dana te da po zavrsetku ponovno dodjem da se napravi bris. U uputama Canesten kreme pise da se ne preporuca trudnicama upotreba aplikatora pa se informiram na internetu gdje se potvrdjuje ova informacija. Odlucujem NE UZIMATI kremu sa aplikatorom. Zanima me, je li moguce da se napravi bris iako imam gljivice? Mogu li gljivice biti stetne za bebu kroz trudnocu? Cini mi se da je ova pretraga - bris cerviksa jako vazna za trudnocu i bebu, stoga molim savjet kako je uciniti na najbolji nacin da zastitim svoju bebu. Unaprijed hvala svima na pomoci. P.S. Prije trudnoce imala sam CIN-1 i bila na spaljivanju kondiloma (HPV) 40-tak dana prije trudnoce, u trudnoci sve se povuklo, PAPA je uredan, urinokultura nalaz uredan (kaze doktor u domu zdravlja) - saprofiti.