Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Dry Cooker

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Dry Cooker

    Gledam ovaj Top Shop na TV-u i znam da se vec dugo prodaje, ali tek mi je sad upao u oko.
    Naime, cini mi se kao dobra naprava za kuhanje recimo povrca na pari za maloga sada kada mu pocne dohrana.
    No, ne znam jel to doista funkcionira :?
    Bas me zanima jel netko ima iskustva s tim.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    I mene zanima.....i još jedno pitanje iskusnima: kaže mi jedna žena da ga ona ima ali da je dobar za na struju struju, a ne za plin???? :shock: :shock: Da li me mulja ili je to stvarno tako? Nema mi baš smisla..... :/

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja isto stalno gledam taj dry cooker ali sam nekako podozriva prema TV prodaji. Čini mi se kao super stvar, samo što vam to stvarno ne treba za kuhanje povrća na pari - kupite si onu metalnu 'ružu' koja se stavi na obični lonac. Osim toga možda je ipak bolje kuhati u malo vode - pa onda zmiksati povrće s tom vodom :?

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja se slažem s mimom bolje staviti neku rešetku na šerpu i kuhati povrće na tome ako već tako želite.

    a za kuhanje bez ičega dobre su one tefalove tavice, skupe su ko sam vrag ali su neuništive, ja je koristim za sve i kuhanje i prženje i dinstanje..

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Moja mama je to kupila i jako ga hvali. Ona ga koristi za meso s krumpirom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Imaju li Tefalove tavice teflon? On se naime ne smije grijati na suho, isparavaju neki štetni spojevi.
    Ja sam gledala neke za palačinke, ali to je fakat skupo, za nešto što radim jednom u par godina...sad imam izliku da nemam dobru tavu.
    Za tu cijenu mogu godinu dana naručivat palačinke iz restorana.

  7. #7
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    hmmm ne znam. kužim šta pitaš.

  8. #8
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Ja isto stalno gledam taj dry cooker ali sam nekako podozriva prema TV prodaji. Čini mi se kao super stvar, samo što vam to stvarno ne treba za kuhanje povrća na pari - kupite si onu metalnu 'ružu' koja se stavi na obični lonac. Osim toga možda je ipak bolje kuhati u malo vode - pa onda zmiksati povrće s tom vodom :?
    Da, to je vise za pecenje na vrucem zraku, a ne na pari. Al nije ni to lose kad mali pocne jesti krutiju hranu. Valjda se ni na tom vrucem zraku ne gubi previse minerala i vitamina iz povrca :?

    A, koji bi recimo, bio dobar lonac za kuhanje na pari?
    Ja bih bas htjela kupiti u paru, a ne da kupujem tu "ruzu" posebno, jer ni nju ne znam gdje bih nasla

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Te 'ruže' ima tj. bilo je u Bio&Bio dućanima. Ja za kuhanje na pari koristim dio od nekog starog ekspress lonca - to je posuda sa rupama na dnu, pa je stavim na bilo koji lonac i tako kuham na pari.

  10. #10
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    kad spomenu te rupe na dnu - može i neka cjediljka

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kažu da je najzdravije kuhati u zepteru. jes da je papreno skup :/ , ali za dijete ionako ne treba lonac od 10 litara .

  12. #12
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Što se tiče ovog s zepterom, ja sam se uvjerila da je tako. Imala ga je i moja mama, ali na njezinu kuhinju bila sam naviknuta. Kad sam počela sama kuhati i živiti, ajme meni...ni u od ukusnog, a radila sam sve po njenim receptima...Onda me natjerala da uzmem zepter i stvarno sam oduševljena...A što se tiče kuhanja na pari, zepter možeš slagati na katove, jednu na drugu zdjelu i kuhati tako, ili imaš posebnu zdjelu s tim rupicama na dnu koja je predviđena baš za to. I samo usput, uvijek ti je isplativije kupovati neki servis, a ne zdjele pojedinačno, stvarno je dosta skup, ali često imaju akcije...

  13. #13
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    MM, inače presklon raznoraznim novotarijama, o Zepteru ni čut , a ja sam od ful puno ljudi čula da je to ge-ni-ja-lno pa ga hoću i ja. Kako da ga nagovorim, da ga razuvjerim...

    ps Inače, kupio bi svaku stvar koja djeluje kao olakšanje. Zašto se nameračio na zepter nije mi jasno... :?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Ifi evo ti dobar arguement za muža:
    Kad jelo u Zepteru izgori (stvarno se moraš truditi da ti to uspije), samo preliješ u drugi lonac i od smrada nagorenoga nema ni s!
    Pere se ko od šale, nema ribanja i psovanja.
    Skuhaš ručak za sebe i bebu recimo u 12,on dođe s posla u 5 i ručak je još topli.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moj muž je spalio Zepter tavu. Garancija - dakle - ipak nije doživotna :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Kak mu je to uspjelo????????? Ja sam jednom mislila da sam ugasila plin i nakon 5 sati skontala da ipak nisam :shock: I lonac je živ.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Isto ju je ostavio na plinu, a što je točno napravio ne znam jer nisam bila doma - uglavnom tava je pougljenila, ali to je uspio oprati, no potpuno je izgorio termostat na poklopcu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Trebali ste reklamirati.

  19. #19
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Možeš dati na poliranje. Jedna starija posuda koju sam ukrala mami, bila je dosta crna iznutra. Ne izgorena, nego onako, tamna. Ja fino nazvala tetu koja meni prodaje zepter i ona mi svjetovala da je dam na poliranje. Platila 60,00 kn, i sad sam s njom mirna 10 godina... A sjaji se ko da sam je tek kupila...A najveći zakon od svog zeptera mi je njihova takozvana " peka ", to je reć univerzalna zdjela...Zakon za sve, saftove, kuhanje, prženje, pohanje, čak i za pizzu, onako na vatri, gotovo za 10 minuta. ( Nisam ja pravila, ali sam probala...)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ja za kuhanje koristim samo zepter (dobili kao poklon za vjenčanje), ali meni uvijek bude zagoreno, tj. teško lonce operem s klasičnim sredstvom za suđe. Znam da ima neko zepterovo, jel se s tim lakše oriba?

  21. #21
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ima sredstvo protiv zagaranja - pazi da ne zagori

  22. #22
    ivarica

    Početno

    smokica, ali termostat nije u garanciji. nama je otiso :? na loncu nesto jako brzo nakon kupovine, isla sam u zepter pa su rekli da ga mogu zamijeniti, ali to kosta nekih 60-80 kuna.
    to je bilo pred 6 godina. otad mogu i bez termostata :D

  23. #23
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    I meni je jedan termostat krepao, ali zato jer sam poklopce prala u perilici. Stavila sam jedan zamjenski koji sam dobila - samo rucka bez termostata - mogu i bez njega.

    A za ciscenje ima njihovo sredstvo za ciscenje, onako bijelo i gusto kao arf, ali cisti puno bolje od arfa (neka teska kemija, strah me i pomisliti :/ ).

    Na stranu taj njihov princip prodaje (da ti ne kazu cijenu, vec koliko otplacujes dnevno, da ti uvale u kompletu nekoliko zdjela, cjedila i ribeza koji ti ne trebaju jer vec 10 godina imas svega toga ko u prici itd.), ali sudje je zakon!!!!! Sve sam bacila i ostavila sam Zepter.

  24. #24
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sad vidim da je tem dry cooker. Imamo i to. Uglavnom ne koristimo.

  25. #25
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja u Ipercoopu u King Crossu nasla prekrasan lonac za kuhanje na pari! Odustala sam stoga od Dry Cookera

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kakav je taj lonac? Nije da ću uskoro vidjeti Ipercoop

    Eh, da trebali smo valjda reklamirati Zepter, pospremili smo negdje poklopac i termostat u toj namjeri, ali smo zaboravili na njih.

    samba - taj zepterov za suđe je baš kao arf, abrazivan, jako smrdi; mislim da možeš oprati suđe i običnim arfom smao ga onda dobro isperi i možda još jednom operi običnim deterdžentom.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    smokica, ali termostat nije u garanciji. nama je otiso :? na loncu nesto jako brzo nakon kupovine, isla sam u zepter pa su rekli da ga mogu zamijeniti, ali to kosta nekih 60-80 kuna.
    to je bilo pred 6 godina. otad mogu i bez termostata :D
    Kam je otiso?
    Ozbiljno, kaj radite vi sa tim termostatima? :? I kak nude doživotno jamstvo ak neće termostat zamijeniti? Koji moro***** bip
    EEEE da mi nakog ovoga dođu, mogli bi samo poljubiti vrata.
    Al da je suđe dobro, stvarno je!
    I meni se sve najnormalnije pere običnim Čarlijem, Likvijem i sl. (kupujmo hrvatsko)
    A ono njihovo sredstvo koristim kad se jednom godišnjem sjetim da bi mogla ukloniti one bjelkaste fleke koje ostaju navodno od bjelančevina.
    I super mi je za izglancat sudoper

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Da vas malo vratim na temu:
    imam dry cooker, ali ga više uopće ne koristim jer od onog što se vidi na reklami nisam ništa nikad uspjela napraviti. Možda je zbog plina, ali prije bih rekla da je ono ipak samo reklama. I na to nekoliko pokušaja sam uspjela uništiti ručku na poklopcu - rastopila se :shock: . A teflonski premaz je takav da se ne da oprati, a ribati ga naravno ne smiješ :/ . Sve u svemu, što se mene tiče - bačen novac . Kad bolje razmislim, sutra leti u smeće, samo zauzima mjesto
    No, da se malo ogradim, mi kuhamo na plin, možda bi na struji bilo bolje.

  29. #29
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Kakav je taj lonac? Nije da ću uskoro vidjeti Ipercoop

    Lonac mi je zakon - tezak je jako, s poklopcem, jako kvalitetan inox i izgleda super. 170 kuna je kostao.



    S obzirom na ovo sto je tinars rekla - drago mi je da sam odustala od Dry Cooker-a, jer i mi kuhamo na plinu

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam danas prvi put radila nešto u dry cookeru, ali nije da sam se baš proslavila.
    Ima li itko još kakav savjet?
    Meni se princip čini super, ali ja sam čovjek od reklame
    Koja jela je najbolje raditi u njemu?

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je AMC super za sve pa tako i za kuhanje na pari!
    A sve ovo kaj se reklamira po tim TOP SHOP-ovima mi se nekako čini, ne znam, neću reći baš smeće da nekoga ne uvrijedim ali nekako mislim da to možda u originalu i jesu dobri proizvodi ali oni prodaju izvedenice originala pa to nije to.

  32. #32
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    jel mi moze netko rec, onak u glavu kolko kosta to zepterovo sudje?

    fakat mi trebaju nove rajngle,nemrem vise u ovim 'jednokratnim' kuhat ( mislim- dobro su me posluzile, al fakat su dale svoje i prica mi je spala na dva slova- citaj: lonca; poklopci nemaju one drskice i tak)

  33. #33
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Imaju li Tefalove tavice teflon? On se naime ne smije grijati na suho, isparavaju neki štetni spojevi.
    Plin koji se oslobadja, ubija ptice.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    A može li mene netko podučiti (osim ovom prvom pitanju što sam postavila o dry cookeru) kako se kuha u Zepteru?
    Mislim, mene je sram priznati da doma imam Zepter suđe, a u njemu kuham kao u običnom. Žali bože Zeptera. Ali nikako da krenem. Tako je bilo i s pekačem za kruh, dugo je stajao, a sad pečem kruh skoro svaki dan.
    Dakle, kako u Zepteru? Tavi, loncima...? Please!

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ako u Zepteru misliš kuhati, onda namirnice staviš u HLADAN lonac i dvije žlice vode.
    Ako misliš peći, prvo lonac UGRIJEŠ, staviš dvije žlice vode i onda namirnice.
    Poklopiš i kontroliraš termo poklopac - ne treba prijeći u crveno.
    Ako otklopiš i nešto pare ti izađe van, nadomjestiš to žlicom vode.
    Ma, nikakva mudrost.
    Ja ne stavljam ni kap masnoće, a ti možeš prema ukusu.

  36. #36
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Dry cooker dobar za pečenje kestena, ispadne k'o kad kupiš u gradu na ulici.

  37. #37
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Gost 1 prvotno napisa
    Dry cooker dobar za pečenje kestena, ispadne k'o kad kupiš u gradu na ulici.
    ... i kokica... 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •