Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 94

Tema: Kolonoskopija pod narkozom, gdje?

  1. #1
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno Kolonoskopija pod narkozom, gdje?

    Moja mama treba obaviti kolonoskopiju, ali ne zna gdje se može obaviti pod narkozom. Mislim da to rade samo privatne internističke poliklinike, ali ne znam koje.?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a zasto bi pod narkozom?

  3. #3
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    a zasto bi pod narkozom?
    Pa jesi ti bila na kolonoskopiji?

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    rade i na rebru, na internoj.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    rade i na rebru, na internoj.
    kako kome
    uglavnom preko VIP-a

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    pola moje obitelji redovito hodočasti na klonoskopiju, na žalost, još nisam čula da se može raditi i pod narkozom. Malo me to tješi jer ću ubrzo i ja morati na preventivni pregled. Iako, za mog oca koji je jedno vrijeme išao na taj pregled svaka tri mjeseca tolikakoličina narkoze sigurno ne bi bila rješenje.

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bila na kolonoskopiji i nije ništa baš toliko strašno...Pregled je neugodan i donekle bolan,ali nije da se ne može izdržati...I ne traje dugo...

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ovisi i o pacijentu i o doktoru koji radi kako će se podnjeti pregled
    čula sam za dr.Prskalo na Merkuru da ima laku ruku

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ne..nisam...ali sam gledala i znam kaj se radi...ako je covjek opusten i shvati da je to pretraga kao i sve drugo nije ni bolno...eventualno malo nelagodno

  10. #10
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma Angelina, sklona sam dark humoru pa sam se morala nasmijati. Naime, ja sam bila na kolonoskopiji u najtežoj fazi bolesti (imam stenozirajući oblik Crona) i bilo je prestrašno, a imam visok prag boli, fakat nisam mimoza. No dobro, logično mi je da boli, ako su crijeva upaljena. Vjerujem da ovisi i o tome tko radi i kako radi, ali iskreno, ne znam nikoga koga nije boljelo.[/b]

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, ja sam bila davno, prije kojih 10tak godina...Strasno bolno, neugodno iskustvo...nadam se da je barem oprema napredovala...ako se moze pod anestezijom, preporucam...

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    ne..nisam...ali sam gledala i znam kaj se radi...ako je covjek opusten i shvati da je to pretraga kao i sve drugo nije ni bolno...eventualno malo nelagodno
    to se slažem da ne boli niš dok gledaš, pa ni kad radiš nekom kolonoskopiju ni to ne boli
    ali uglavnom rijetko tko ide na kolonoskopiju sa zdravim crijevima
    već je neka patologija, upala, divertikuli, polipi...
    i to nema šanse da ne boli bar malo
    ponavljam ovisi i o pacijentu, pragu boli, ovisi o onom tko radi, ali ako je poremećaj crijeva, a uglavnom je, onda nije bezbolno

  13. #13
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ja sam bila nekoliko puta ali kod privatnika i nije me nešto posebno boljelo jer je bio iznimno pažljiv (ustvari sestra je bila pažljiva).

    Uglavnom ne preporuča se baš pod anestezijom (bila ipak jednom na Rebru) jer mogu probušiti crijevo ovako ipak ti sudjeluješ u tome i ako zaboli reagiraš.

    Ja sam se nakon pregleda digla i otišla na posao bez problema (više puta)...

    Ali ipak odluka je Tvoja...

    P.S. ne podnosim baš bol.....

  14. #14
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Moja mama je dosta bolesna. Između ostalog ima artozu i artitis i zbog sumnje da te promjene na zglobovima uzrokuje bakterija iz crijeva, treba obaviti k. Dugo to odgađa, no sada ju je sve stisnulo i mora na pregled. Inače ima jako nizak prag boli i svašta je prošla i nema šanse da k. obavi bez narokze. Preko svog privatnog zdravstvenog će se raspitati o tome, ja sam ovdije htjela ćuti vaša iskustva.

  15. #15
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ako ikako možete platiti privatno ipak je bolje nego narkoza (ona košta više nego privatni pregled).

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Jel gore od gastroskopije?,moram ić,imam krvarenja iz jelte...
    na gastroskopiji sam stara iskusnjača

  17. #17
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj Hannah prvotno napisa
    Moja mama je dosta bolesna. Između ostalog ima artozu i artitis i zbog sumnje da te promjene na zglobovima uzrokuje bakterija iz crijeva, treba obaviti k. Dugo to odgađa, no sada ju je sve stisnulo i mora na pregled. Inače ima jako nizak prag boli i svašta je prošla i nema šanse da k. obavi bez narokze. Preko svog privatnog zdravstvenog će se raspitati o tome, ja sam ovdije htjela ćuti vaša iskustva.
    evo mojoj baki su radili kolonoskopiju na rebru pred par mjeseci, isto ima artrozu, artritis i čuda još bolesti. radili dva dana za redom. Prvi dan joj je bilo prestrašno (radila neka doktorica) a drugi dan joj je bilo ful podnošljivo (radio neki kak ona veli "mladi praktikant" )
    moja baka isto ima nizak prag boli (bar se meni čini, mada to je jako subjektivno) a izdržala bez narkoze. eto još jedno iskustvo...

  18. #18
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Meni je lakše od gastroskopije....

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bubice, od koje dobi se preporučaju preventivni pregledi?

  20. #20
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Meni, što zloćudni, što dobroćudni tumor na debelom crijevu su imali baka, tata i stric :shock: Tata je imao karcinom, kada je operiran rekli su i meni i bratu da odmah i mi napravimo kolonoskopiju, a najkasnije oko 35 godine. Brat je, ja još nisam

    No, nedavno sam se dogovorila da doktoricom (druga poliklinika) da je dovoljno da napravim pretragu stolice na okultna krvarenja, pa ako taj nalaz bude loš onda moram na kolonoskopiju, ali niti to još nisam napravila :/

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ova druga opcija mi se više sviđa...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    64

    Početno

    bila privatno. radio mi dr. s rebra 8)
    i nema šanse da bih ju radila bez anestezije. bila sam u općoj anesteziji, imam potpuno zdrava crijeva- no ipak su me poslali na pregled-preventivno, zbog nekih tegoba- i kaže dr. da sam se i u anesteziji grčila :shock:

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Bubica napravi okultno, ali ti to nije garancija da je nalaz na crijevima uredan
    s takvom obiteljskom anamnezom mislim da bi ti bilo pametno napraviti kolonoskopiju

  24. #24
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno


  25. #25
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Kolonoskopija se, prema cjeniku HZZO-a radi s uključenom općom anestezijom! To što ih u našim klinikama rade bez anestezije samo je pitanje komacije liječnika i organizacije vremena: ako tražiš anesteziju, to zahtjeva točno vrijeme i anesteziologa na raspolaganju.

    Radili mi kolonoskopiju (bez anestezije, jer nisam znala... ) ....doktoru se žurilo pa nije mogao raditi dulje pauze da me prođe bol.... u jednom sam trenutku molila pauzu jer mi je počelo zujati u ušima i shvatila sam da gubim svijest....na što je doktor rekao - pa ležite na leđima, ako se onesvijestite nećete nikuda pasti! Trebalo mi je par trenutaka da dođem k sebi od šoka i rekla sam dosta!

    A nisam baš mimoza (punkciju bez anestezije odvalim bez frke!).

  26. #26
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    Jel gore od gastroskopije?,moram ić,imam krvarenja iz jelte...
    na gastroskopiji sam stara iskusnjača
    Meni je gastroskopija bila izlet u parkić spram kolonoskopije!

  27. #27
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    auf
    da je izbjeć još koju godinu,mlada sam,valjda nije neko gadno sranje :/

  28. #28
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja se boli toliko ne bojim, mene zgraza cinjenica da dva ili tri dana ne smijes nista jesti. Ja to ne bi prezivjela

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ja se boli toliko ne bojim, mene zgraza cinjenica da dva ili tri dana ne smijes nista jesti. Ja to ne bi prezivjela

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Meni, što zloćudni, što dobroćudni tumor na debelom crijevu su imali baka, tata i stric :shock: Tata je imao karcinom, kada je operiran rekli su i meni i bratu da odmah i mi napravimo kolonoskopiju, a najkasnije oko 35 godine. Brat je, ja još nisam

    No, nedavno sam se dogovorila da doktoricom (druga poliklinika) da je dovoljno da napravim pretragu stolice na okultna krvarenja, pa ako taj nalaz bude loš onda moram na kolonoskopiju, ali niti to još nisam napravila :/
    moj svekar je umro prije 5 godina od raka debelog crijeva. MM je već bio na jednoj kolonoskopiji i bilo mu je koma. Cijeli dan poslije toga se još frkao od bolova. Ipak, anestezija mi se čini malo previše za taj pregled.
    MM se sprema ponovno poslije nove godine na kolonoskopiju, a poslije i na gastroskopiju jer često ima probavne probleme....

  31. #31
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ja se boli toliko ne bojim, mene zgraza cinjenica da dva ili tri dana ne smijes nista jesti. Ja to ne bi prezivjela
    U stvari,najgore kod kolonoskopije je ono što ide prije nje (i posle...).3 dana ne smiješ ništa jesti,onda to čišćenje crijeva,što je meni bilo ubjedljivo najnajnajgori dio.Čistila sam crijeva gorkom soli i ,ljudi moji,to mi je bio čisti užas!Proliv,povraćanje,a čitav stomak boli za poludit.I tako 3 dana!Vjerujte da sam jedva čekala pregled samo da prestanu te muke.Možda mi se zbog toga čini da kolonoskopija nije ništa strašno .I onda posle kolonoskopije....Naizmjenično proliv i tvrda stolica,što mi je stvorilo hemeroide,iako ih nika u životu nisam imala!Valjda zbog toga što su crijeva bila sasvim isprana,pa nisu mogla raditi kako treba i trebalo je proći vremena i vremena da se to vrati u neku ravnotežu.

  32. #32
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Meni, što zloćudni, što dobroćudni tumor na debelom crijevu su imali baka, tata i stric :shock: Tata je imao karcinom, kada je operiran rekli su i meni i bratu da odmah i mi napravimo kolonoskopiju, a najkasnije oko 35 godine. Brat je, ja još nisam

    No, nedavno sam se dogovorila da doktoricom (druga poliklinika) da je dovoljno da napravim pretragu stolice na okultna krvarenja, pa ako taj nalaz bude loš onda moram na kolonoskopiju, ali niti to još nisam napravila :/
    moj svekar je umro prije 5 godina od raka debelog crijeva. MM je već bio na jednoj kolonoskopiji i bilo mu je koma. Cijeli dan poslije toga se još frkao od bolova. Ipak, anestezija mi se čini malo previše za taj pregled.
    MM se sprema ponovno poslije nove godine na kolonoskopiju, a poslije i na gastroskopiju jer često ima probavne probleme....
    ma kakva anestezija,ne pada mi na pamet, uspavljivanja se bojim daleko više od boli
    pa,rodih vako uskasta ogromenjsko dijete s dvadesetnim trudovima i dripom bez ljekova,što je mala cijevčica za mene.
    čisto htjedo znat jel gore od gastroskopije,koja je meni zbilja okej,ništa strašno,a još imam problema sa želucem,grdih.

  33. #33
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Citiraj Bubica prvotno napisa
    ja se boli toliko ne bojim, mene zgraza cinjenica da dva ili tri dana ne smijes nista jesti. Ja to ne bi prezivjela
    U stvari,najgore kod kolonoskopije je ono što ide prije nje (i posle...).3 dana ne smiješ ništa jesti,onda to čišćenje crijeva,što je meni bilo ubjedljivo najnajnajgori dio.Čistila sam crijeva gorkom soli i ,ljudi moji,to mi je bio čisti užas!Proliv,povraćanje,a čitav stomak boli za poludit.I tako 3 dana!Vjerujte da sam jedva čekala pregled samo da prestanu te muke.Možda mi se zbog toga čini da kolonoskopija nije ništa strašno .I onda posle kolonoskopije....Naizmjenično proliv i tvrda stolica,što mi je stvorilo hemeroide,iako ih nika u životu nisam imala!Valjda zbog toga što su crijeva bila sasvim isprana,pa nisu mogla raditi kako treba i trebalo je proći vremena i vremena da se to vrati u neku ravnotežu.
    normalno da si dobila hemoroide,ja ih dobim jer imam prebrz metabolizam i iritabilni kolon,s nikad nisam imala problema tipa tvrda stolica i neredovna probava,čak naprotiv.

  34. #34
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Zbog sličnih problema sam i išla na kolonoskopiju.Hoću reći da bih pregled mogla proći još x puta,ali ono što ide prije i posle kolonoskopije NE!Užas!

  35. #35
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Specijalna bolnica Liganj u Lovranu radi gastroskopiju i endoskopiju pod generalnom anestezijom. Ja sam radila u njihovoj administraciji godinu dana. MM je bio i kaže sve 5 i da više nikad ne bi bez anestezije, a i svi ljudi sa kojima sam pričala su rekla da će radije odvojiti 800 kn nego ići bez narkoze preko HZZO-a.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Ja sam imala od prije par mjeseci, zapravo imam jos uvijek, nekakve sporadicne bolove nekih 2-3cm od pupka lijevo..i bila kod doktorice opce prakse koja nije nista nasla (palpacijski,mos mislit nalaza ) te na moje inzistiranje mi zakazala termin za ultrazvuk.Nalaz O.B.-radila je ultrazvuk cijele trbusnje supljine, svih organa i nista.Imala sam dojam da me smatra hipohodrom, iako to bar kod mene nije slucaj, imam kao i neke forumasice, visok prag boli.
    Onda sam trazila od drugog dr-a uputnicu specijalisti, jer su mi se bili vratili hemeroidi, pa je specijalist nakon terapije za hemeroide inzistirao da opet on pogleda na sono ima li sta, te opet nista nije nadjeno.Navodno je moguce da mi je tu tkivo koje je kao i matericno, te da ono reagira ovisno o ciklusu? To me podjsetilo na endometriozu, iako on to nije tako nazvao, pa sam samo sebi ucinila medvjedju uslugu kopajuci po internetu i trazeci informacije.
    Rekao je samo da ako bolovi opet dodju,da ne bi bilo lose otvoriti pa pogledati sta je unutra, laicki govoreci.Ha!
    Moj djed je umro od posljedica raka debelog crijeva, sto sam naravno i spomenula dokici, pa je rekla da mogu i otici na kolonoskopiju (inako se preporuca kojih 10-ak godina ranije od godina koje je srodnik imao kad je umro)
    Sad su bolovi opet tu, sporadicno, pitam se sto li je tu? Jos da muka bude veca, nakon stolice, na papiru nalazim nekakve mikro male komadice, pdsjecaju me izgledom na nekakve bubice, ali se tjesim da to sad samo sve preuvelicavam, te da je sve posljedica novogodisnjeg menija...ahhh
    Ima li netko kakvo misljenje o svemu ovome, lagano me hvata panika, iako nisam kukavica... :?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Ja sam imala od prije par mjeseci, zapravo imam jos uvijek, nekakve sporadicne bolove nekih 2-3cm od pupka lijevo..i bila kod doktorice opce prakse koja nije nista nasla (palpacijski,mos mislit nalaza ) te na moje inzistiranje mi zakazala termin za ultrazvuk.Nalaz O.B.-radila je ultrazvuk cijele trbusnje supljine, svih organa i nista.Imala sam dojam da me smatra hipohodrom, iako to bar kod mene nije slucaj, imam kao i neke forumasice, visok prag boli.
    Onda sam trazila od drugog dr-a uputnicu specijalisti, jer su mi se bili vratili hemeroidi, pa je specijalist nakon terapije za hemeroide inzistirao da opet on pogleda na sono ima li sta, te opet nista nije nadjeno.Navodno je moguce da mi je tu tkivo koje je kao i matericno, te da ono reagira ovisno o ciklusu? To me podjsetilo na endometriozu, iako on to nije tako nazvao, pa sam samo sebi ucinila medvjedju uslugu kopajuci po internetu i trazeci informacije.
    Rekao je samo da ako bolovi opet dodju,da ne bi bilo lose otvoriti pa pogledati sta je unutra, laicki govoreci.Ha!
    Moj djed je umro od posljedica raka debelog crijeva, sto sam naravno i spomenula dokici, pa je rekla da mogu i otici na kolonoskopiju (inako se preporuca kojih 10-ak godina ranije od godina koje je srodnik imao kad je umro)
    Sad su bolovi opet tu, sporadicno, pitam se sto li je tu? Jos da muka bude veca, nakon stolice, na papiru nalazim nekakve mikro male komadice, pdsjecaju me izgledom na nekakve bubice, ali se tjesim da to sad samo sve preuvelicavam, te da je sve posljedica novogodisnjeg menija...ahhh
    Ima li netko kakvo misljenje o svemu ovome, lagano me hvata panika, iako nisam kukavica... :?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Sori, veza je u komi te puca pa je tako post otisao dva puta!
    Usput, zeljno ocekujem odgovor...

  39. #39
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ako ti još treba info, kolonoskopiju pod plitkom općom anestezijom rade u poliklinici "Dr. Bates" - http://www.poliklinika-bates.hr/gastroenteroloska.html. MM je nakon neuspješne kolonoskopije bez anestezije na Rebru tamo obavio pregled s anestezijom. Moj izbor bi bio ipak bez anestezije, u nadi da ću naletiti na nekog lake ruke, a ako ne uspije, s anestezijom. Ipak je veći rizik s anestezijom pa zato.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Sophisticat imam isti problem kao i ti samo mene boli lijevo di je prepona prema kuku ,pretrage tr šupljine,ginekol.,bubrežne sam obavila i sve ok,jedino me ćeka pregled crijeva,imam i ja hemoroide ,ovih dana a za kolonosk. sam čula svašta pa neznam više ćega se bojim dal kolonosk. ili nalaza
    Jesmo jadne

    _____________

    D 1998.
    I 2007.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    8) Ma, sto smo jadne? Nismo! Ne dam se ni ja- dva poroda, od tog jedan kod kuce, pa postavljanje spirale, sve se prezivi!
    Meni nije grozna pretraga nego neizvjesnost, pa tako za par dana sam narucena za tu pretragu.
    Javim se!

  42. #42
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Da se javim. Mama je jučer obavila kolonoskopiju pod narkozom na Rebru. Na kraju joj je dr. opće prakse rekla da iz anamneze vidi da i ne može na običnu k. Naime mama nas je svo troje djece rodila na carski i to je apsolutna indikacija za k. pod narkozom. Sve je prošlo super. Pod narkozom je bila 45 min. Osjeća se dobro. Drago mi je zbog nje, jer je znam i ona ne bi izdržala običnu pretragu.

  43. #43
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    I meni je drago!

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Podižem temu, treba mi za člana obitelji.
    Može preporuka za neku privatnu ordinaciju za kolonoskopiju (a treba joj i gastroskopija).

    Jel netko zna radi li još poliklinika Tim u Malešnici (tamo je radio Kujundžić, znama da mi je svekar bio jako zadovoljan)? na telefon se nitko ne javlja danima.

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam na kolonoskopiju išla u Avivu kod dr Ilijaša. Bez narkoze. Dr. je skroz OK - meni ni kolonoskkopija nije toliko strašna kao ona tekućina koju sam morala popit.

    Za gastroskopiju nemam pojma al ak hoćeš, mogu se raspitat

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    hvala ti Nano. jel se sjećaš cijene?

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ne

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, ima na netu
    https://poliklinika-aviva.hr/odjeli-...egledi/usluge/

    850 kn bez anestezije
    2100 kn s anestezijom


    I da idem ponovnu uzela bih bez anestezije . Nine to tako strašno, nije ugodno ali je podnošljivo. Bolje je ići privatno jer si dokror da truda, odnosno radi bez žurbe. Ne znam kako je po bolnicama

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Vinogradska radi kolonoskopiju pod anestezijom (ne treba veza), na uputnici MORA pisati da se traži anestezija. Obratiti pažnju na pripremu za zahvat jer nije ista s anestezijom i bez nje.

  50. #50
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Radi se o kratkotrajnom anesteziranju u ambulanti koje ne zahtijeva prethodnu konzultaciju s anesteziologom , tako da nikako ne razumijem zašto muče ljude tim neugodnim pregledom naživo. Nije svejedno jesu li crijeva zdrava i prolazi li sonda lakše ili postoji gomila priraslica koje otežavaju pregled.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •