Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 79 od 79

Tema: Dvoroga ili sedlasta maternica - operirati ili ne

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Nikka

    Vidiš kako i oni pričaju različito. Verovatno su im njihova iskustva iz prakse takva, da na osnovu njih pretpostavljaju, a ne iz teorije... :/

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    bok!prvi put se javljam na ovaj forum i nadam se da bar neko ima sličan problem kao ja.imala sam već dva spontana i do sada mi od pet ginekologa nitko nije vidio da imam septum na maternici.odlučila sam promjeniti ginekologa i otišla u drugu županiju jer sam čula da ima jedan dobar ginekolog i on mi je odmah rekao da mi maternica ima dva djela tj.po sredini maternice imam tu pregradu koja bi smetala bebi.šalje me u bolnicu da se to odstrani jer male su šanse da sljedeću trudnoću iznosim do kraja.ja za ovo prije nikad nisam čula i naravno da sam šokirana,bojim se da se kod odstranjenja nešto ne zakomplicira jer stvarno više od svega želim imati dijete.molim vas da mi odgovorite ako neko ima slično iskustvo.hvala vam puno.

  3. #53
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Tinči ako je taj septum mogući uzrok spontanih ja bi ga odstranila.
    Ta operacija nije ništa strašno.
    Na trbuhu trbuhu imaš 3 mala reza , u bolnici si nekih 7 dana.
    Gledaj ja imam dvorogu maternicu i ta se ne operira.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni se septum nekad vidi, a nekad ne, Veća sam pisala o tome da nije bilo govora o tome da se on odstranjuje. I ja sam u vezi sa ti m malo confused :? Moja gin. koja je jako dobra, ne smatra to nikakvim problemom, e sad ti znaj u čemu je kvaka za te spontane (imala 3)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    evo mene dvoroge u 35 tj. ( sutra ) :D , najgore je prošlo i sad odbrojavam, eto samo da znaju oni koji su u dilemi da dvoroga maternica ili septum ne mora bit problem a ja vjerujem da najčešće i nije obzirom da mi je ovo druga trudnoća, sve u svemu želim vam svima što manje stresa i živciranja oko toga, i svima želim puno uspjeha, jako mi je žao što neke od vas moraju odlučivat o tim operacijama jer osobno mislim da je to zaista od slučaja do slučaja i najbitnije je da same dobro promislite prije djelovanja

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    sad se ne mogu sjetiti kako se to zove,biti će vaginalno operacija.tako da ni šavove neću imati,ali svejedno se bojim i jedva čekam da to završi već jednom.još k tome sam bila na paljenju ranice i sad svaki tjedan hodam na neko premazivanje.jednostavno sam luda već od svega.hvala vam što ste mi se javile.bar imam nekog ko me kuži.

  7. #57
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Meni se septum nekad vidi, a nekad ne, Veća sam pisala o tome da nije bilo govora o tome da se on odstranjuje. I ja sam u vezi sa ti m malo confused :? Moja gin. koja je jako dobra, ne smatra to nikakvim problemom, e sad ti znaj u čemu je kvaka za te spontane (imala 3)
    vanesax da li ti imaš dvorogu maternicu ili??? :?
    recimo kod mene se na ultrazvuku vide 2 odvojena roga, meni to
    izgleda kao mačje oči uf kak sam to opisala

    tinči ne brini iza mene su 2 laparaskopije i iz svojeg iskustva ti mogu reći da nije to ništa strašno

  8. #58

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    caos
    nadam se da ce moje iskustvo pomoci nekome
    ja sam u 27 godini otkrila da imam dvorogu matericu izrazito,sa pregradom,to mi je otkriveno na HSG,a pre skoro tacno mesec dana sam operisala i u isto vreme produvala jajovode.sve je traljalo pola sata i isti dan sam isla kuci.par sati posle operacije sam klopala ogromnu krmenadlu hehehehehhe sve u svemu sve je radjeno vaginalno tako da sam otisla kuci bez i jednog jedinog bola ili slicno,pijem estradiol mesec dana,i cekam da dobijem menstruaciju koja kasni radi cele procedure.posle dve menstruacije radim inseminaciju kojoj se radujem.
    ono sto je jako bitno je da je moja materica posle operacija postala bukvalno DUPLO VECA i nadam se uskoro lepim rezultatima

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Malo kasnim sa ovim postom, ali da ne bi bilo zabune, ja imam dvorogu matericu (sa septumom, koji je do sada videla samo jedna gin. koja inače nije moja, već je bila na zameni, i to mi je videla kad sam bila trudna 7 nedelja). Ta dva roga nisu jako izražena, jer se nekad na UZV sondi vide, a nekad ne :? Ali kad sam pitala šta sa tim da radim i da li je to smetnja za T, svi su mi rekli da je to sve ok i da ne treba ništa dirati, jer nema smetnje za T. Ma, ko će ih znati.... Svako od njih ima neku svoju teoriju, a mi, nažalost, nekad budemo žrtve takvih različitih mišljenja.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    naravno bitna je i cinjenica koliko je rogata materica.meni je posle operacije materica duplo veca,mozete zamisliti kolika je bila pre operacije..tako da nema pravila sve je individualno

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    evo i mene.danas sam kao morala ići u bolnicu na dogovor za odstranjenje septuma i doktor koji bi me trebao operirati je rekao da nije jasna slika da imam septum i da operacija prije nebude nego bude.sad opet moram doći za tjedan dana jer sad su mi plodni dani pa se radi toga ne vidi ništa.moj ginekolog veli da ni on više nije siguran dali je to septum,možda je sedlasta maternica.dali postoji neko rješenje za sedlastu maternicu?veli se da nije prepreka trudnoći,a što ako se beba baš svaki put primi na to mjesto?i prvi i drugi put sam zatrudnjela iz prve,ali na žalost ne mogu zadržati trudnoću. pomozite

  12. #62
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    Tinči, ne znam što bih ti rekla. A voljela bih ti pomoći.

    Nakon odrađenog HSG-a meni su rekli da imam sedlastu maternicu(i to stavili pod upitnik), ali opet povećanu(što je valjda dobro). Obavila sam 3. AIH i sad čekam rezultate. Ako nije uspio, onda idem na histeroskopiju(laparo nisu spominjali) i to sve prije svog prvog IVF. Tako se nadam da je ovaj Aih bio uspješan jer mrzim rezanja po sebi(znam da ih ne voli nitko, ali ja sam poseban slučaj)

  13. #63
    nikka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    602

    Početno

    potočnica vjeruj mi nisi , neka ovaj AIH bude bingo

  14. #64
    potočnica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    123

    Početno

    Nikka, a jesi li ti obavila laparo i histeroskopiju?Kako su ti utvrdili da imaš dvorogu maternicu? I misle da to nije zapreka trudnoći? Ja sad ne znam ni sama, obavila bih još neke pretrage da vidim kakva mi je maternica i da li imam septum. Šta se to može samo vidjeti operacijama :/

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    24

    Početno

    tince, sedlasta materica moze biti prepreka u zacecu ali narvno zavisi KOLIKO je sedlasta.meni je receno da sa mojom matericom MOGU zatrudneti ali jako jako tesko sanse su bile manje od 5%,cak i da sam radila vestacku oplodnju i da bih verovatno AKO i zatrudnim bila na odrzavanju trudnoce i lezala 9 meseci.zato sam se odlucila za operaciju
    sretno svima

  16. #66
    yasmina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    69

    Početno

    evo i mene in the club..

    prije 9 mjeseci u Merkuru mi rekli da imam dvostruku maternicu
    i nek radim na trudnoći, kao vjerojatno ću uspjeti zatrudnjeti, ali ću moguće rađati carskim rezom..

    prije dva tjedna u Poliklinici Sunce kažu da je dvoroga maternica i/ili septum i da trebam na histeroskopiju ..

    naravno da sam zbunjena..

    ne kužim kak septum utječe na ugnježđenje?
    i da li se ne operiranom mjestu razvija endometrij?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Odgovoriću ovde iako je dosta vremena prošlo od yasmininog pitanja, ali to je za one druge cure koje imaju sličan problem i slična pitanja.

    Ako se plod ugnezdi u septumu, postoji velika verovatnoća da trudnoća ne opstane jer je septum pregrada u materici i ona onemogućava razvoj embriona. Laički rečeno, nema dovoljno prostora.
    Tako se dogodilo kod mene. Trudnoća je izdržala donekle i onda se sve razvuklo toliko da više nije moglo izdržati. A trudnoća je bila tek na pola puta.

  18. #68
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    Pozdrav...
    Vidim da već davno nitko nije pisao na ovoj temi, ali ipak ću pitati možda mi netko odgovori...
    meni je dr. rekao da imam subseptus... i dvorogo maternicu... ali da još nije za operaciju...mada nisam nikako ni ostajala trudna, pokušavamo već 7 god... Bila sam na histeroskopiji polipa u 11/11. da li netko ima iskustva s subseptusom?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Vidim da je podignuta tema koja me svojevremeno mucila pa da napisem svoja dosadasnja iskustva.

    Ona laparoskopija na koju sam bila upucena je ipak bila samo dijagnosticka, nista mi nisu dirali. Samo su potvrdili da zaista imam izrazito dvorogu maternicu. Nakon toga je taj problem nekako pao u zaborav i vise se time nisam opterecivala.

    Prosla sam zatim tri postupka potpomognute oplodnje i imala jednu biokemijsku trudnocu. I onda sam u cetvrtom postupku, na temelju nalaza za genetsku sklonost ztrombofiliji, bila na terapiji heparinom i ostvarila uspjesnu i urednu trudnocu. Rodila sam prije 2 mjeseca sa 40+2 tjedna trudnoce, djevojcicu tesku 3250 g i dugu 51 cm. Jedino sto se povezuje s dvorogom maternicom je to da je beba bila na zadak te sam zbog toga rodila na carski rez.

  20. #70
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    čestitke!
    Imam i ja trombofiliju, pa i mene čeka terarija...samo što ja nikako da dođem do te faze...
    kod drugog dr. sam bila po drugo mišljenje, a on je rekao da je sve ok, pa sad tko bi ga znao...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Pitanje, ova tema mi je nova pa me zanima kako doktor vidi ili ne vidi dvorogu maternicu, mislim, ovisi to o tome kakav je UZV ili ???? možda glupo pitanje, ali ne kužim kako tek sad kad sam išla na kiretažu su mi rekli da imam dvorogu maternicu a do sad niko ništa???

  22. #72
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    Ne znam ni ja puno o tome...ali meni je rekao da moje nije još za operaciju.... Drugi liječnici mi nisu ništa govorili navodno je sve ok. Ali ipak nije kad još nisam trudna! I meni je to potpuna nepoznanica!
    Neka odgovori netko ko zna ili ima više iskustva s tim...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Još jedno pitanje, trebat ću ići na dijagnostičku histeroskopiju, zanima me kada mogu ići na to pošto sam evo red par dana imala kiretažu. dali treba čekati ciklus, dva???

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj ruža82 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje, ova tema mi je nova pa me zanima kako doktor vidi ili ne vidi dvorogu maternicu, mislim, ovisi to o tome kakav je UZV ili ???? možda glupo pitanje, ali ne kužim kako tek sad kad sam išla na kiretažu su mi rekli da imam dvorogu maternicu a do sad niko ništa???
    Rekla bih da to prije svega ovisi od toga sta doktor gleda na UZ i da li zna to vidjeti. Ili drugim rijecima potreban je ciljani pregled u odredjenom dijelu ciklusa. Da li je za to potreban i poseban UZ nisam sigurna jer meni je jos davno jedan ginekolog postavio sumnju na septum, a on je tada sasvim sigurno imao "obican" UZ. Sa druge strane pak moju dvorogu maternicu je odmah vidio dr. specijalist i uz pomoc 3D UZ prikazala se vrlo jasna slika kako ona izgleda.

    Znaci, nije nista neobicno da se dvoroga maternica ne vidi sve dok se to ciljano ne trazi.

    Citiraj mari mar prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ni ja puno o tome...ali meni je rekao da moje nije još za operaciju.... Drugi liječnici mi nisu ništa govorili navodno je sve ok. Ali ipak nije kad još nisam trudna! I meni je to potpuna nepoznanica!
    Neka odgovori netko ko zna ili ima više iskustva s tim...

    mari mar predlazem da za pocetak procitas sve postove na ovoj temi jer vjerujem da ces vec tu dobiti dosta odgovora na pitanja koja ti se postavljaju.

    Ukratko ti mogu reci da postoje dva misljenja, jedni smatraju da je to nesto sto je samo varijanta normalne maternice, dok drugi misle da je to u slucaju problema sa zacecem tj. trudnocom potrebno operirati.

    Kako ni ja nisam mogla ostati trudna, a dvoroga maternica je bila jedino sto se tada moglo dijagnosticirati ispocetka sam mislila da je u tome problem. Ipak, priklonila sam se onom misljenju prema kojem to ne treba dirati. Nekoliko godina nakon toga ostala sam trudna i imala sam urednu trudnocu. Uzrok svojoj nemogucnosti zaceca sada pripisujem genetskoj sklonosti za trombofiliju, a uspjeh u postizanju trudnoce terapiji heparinom.

    ružo82 zao mi je sto si morala na kiretazu. Odgovor na tvoje pitanje kada mozes ici na dijagnosticku histeroskopiju najbolje ce ti znati reci tamo gdje ce ti to raditi. Po meni bi svakako trebalo pricekati barem prvu menstruaciju nakon kiretaze. Jedino sto ne znam kako je s tim kod tebe obzirom na tvoj PCOS i anovulatorne cikluse...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    Hvala Aurora, sad moram pričekati prvi pregled kod svog soc. ginekologa da vidim ako je sve ok pa će mi on reći šta dalje

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav. Evo da se i ja pridruzim ekipi... Prije par godina sam doznala da imam septum ili nesto slicno. Dr me poslao na daljnje pretrage,pa po nekima imam uterus bicornis sa septumom,a po nekima uterus duplex. Odlucila sam pokusati zatrudnijeti,pa sto bude...I uspila vec drugi mjesec Neki su mi govorili da nema sanse da iznesem trudnocu,da moram strogo mirovat,da cu rodit ranije,da ce beba bit zaostala... Isla sam malo cackat po netu i zakljucila da je najbolje da nista ne citam i ne proucavam. Sto je tu je,a opterecivanje s tim mi sigurno ne bi pomoglo u trudnoci. U 6. mjesecu sam zavrsila u bolnici jer je bebi ponestalo mjesta pa je malo zaostajala u razvoju,mozda nekih 10ak dana. Medjutim,beba je nastavila normalno napredovat(tvrdoglava na mamu),pa su me otpustili doma. Na kraju sam rodila s 40+5tj. Kad sam dosla u bolnicu dr nije mogao vjerovat da sam toliko izgurala haha. Rodila sam prirodnim putem predivnu malu curicu 49cm i 3,450kg. Jedina komplikacija je sto su mi nakon 3 dana morali radit kiretrazu(ouch!!! ;-( ). Trebali su mi odmah po porodu ocistit i drugu stranu maternice,ali su to kao previdjeli... Ni dan danas ne znam kakvu tocno imam maternicu,ali znam da imam moje malo,savrseno cudo. Tako da vam je moj savjet da se ne zamarate puno tim dvorogim maternicama i da ne budete pesimisticne.

  27. #77
    medeni.angel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    114

    Početno

    Ne znam da li da se pohvalim ili ne ali ja sam sva dupla
    imam uterus duplex i vagina duplex i septum(pregradu) koju mi nikad nitko nije rekao da li ju trebam odstraniti ili ne..
    nisam jos nikad ostvarila trudnocu ali se u srcu nadam da budem jednom,da li je uzrok moja anomalija ili nitko nema odgovora.Moj ginc mi je rekao da ima zena koje ostanu trudne prirodnim putem i rode bez ikakvih posljedica ali da to vise ovisi o sudbini osobe nego o nekoj teoriji....
    sretno svima

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da se javim sa svojim iskustvom dvoroge maternice.
    Nekad u 27g. sam kod ginekologa saznala sa imam dvije maternice i tad mi je rekla da je to sasvim normalno, da nista ne brinem, rodila si se stim, uz napomenu ako ako nekad ne budem zelila djecu i 'moram' uraditi prekid trudnoce da im naglasim to. I hajd odem kuci smirena, kontam to je to. Jer se nisam zamarala s tim jer nisam planirala porodicu u to vrijeme.
    Nakon par godina kod drugog ginekologa spomenem to, pogledao na ultrazvuku, i nije nista strasno, ako nekad hocu to se moze prilikom poroda odstraniti. Bez ikakvog detaljnog ulazenja u to.
    I poslije ta dva ginekologa, hajd sad da odem kod nekog drugog da uradim papa i sta jos treba jer godinu dana nisam bila nakon skidanja cervikalnog polipa koji je hvala Bogu bio dobrocudni, i na preporuku odem kod dobrog dr. Objasnim to, kaze pogledat cemo, opet imam c. polip, vidljive tragove upale na desnom jajniku i uradi mi 3d ultrazvuk i snimio je maternicu. E sad kod njega postoji dilema da li je cisto dvoroga ili dvoroga koja mozda mozda ima septum jer po obliku mu nije bas za septum a opet sad da me uvjerava da je dvoroga bez daljnjih pretraga nije to zelio jer je shvatio da su drugi tom mom problemu prilazili neozbiljno. A on se vec susretao sa ovim slucajevima i uspjesno su pacijentice to rijesile.

    Da bi otklonilu tu dilemu preporucio mi je da uradim magnetnu rezonancu uterusa jer se tako najbolje moze vidjeti. E mom problemu kraja nema, naime na jacim mri uredjajima ne mogu da uradim jer imam na zubu mali kolcic i sad postoji mogucnost da mi to napravi problem. Nakon traganja preko poznanika koji radi kao tehnicar za pet/ct uredjaje rekao mi je da moze ali na nesto slabijem uredjaju, jer ovi kod nas na kcus i privatno u sarajevu su 1,5 i 3t i nadjem u zenici i zvala i kazu da moze. Pa eto vidjet cemo, posto cekam da dobijem za koji dan, pa da nakon ciklusa odem na mri. CT su mi preporucili isto ali gin. kaze da zracenje se kod nerotkinje moze lose odraziti na jajnike pa mi ne preporucuje. I kao zadnju varijantu da vidim sta je u pitanju kod mene sa maternicom dr. mi navodi da ostaje laparoskopija ali da ipak ako cu raditi da se odlucim odmah i na operaciju ako bi bilo da ima septum zbog anestezije i sl. sto mi ima logike jer mi je stari posao i stres bas imunitet i opcenito zdravlje uzdrmao pa se dovodim u normalu polagano.

    Uh, razveza ja svoju pricu, ali svasta nesto mi prolazi kroz glavu, nadam se da razumijete sve to, ali eto pokusat cu da idem korak po korak.
    Treba mi vremena da razmislim o svemu, dilema imam da li raditi taj zahvat ako dodje do toga, i eto jedva cekam mri da uradim pa da vidim i taj snimak.

    I ostaje da vidimo papa test, skidanje tog c.polipa, pa da li ce tu jos sta biti ko zna...Nekako mix emocija i svega, malo ludimo muz i ja, ali sta bude bit ce. Nekako molim Boga da bude ta dvoroga a opet s druge strane?! I da, maternica mi je malo veca nego inace kod zena sto su rodile vec, a vidim da ste to i pisale da je bolje za bebu.

    Eto tako drage moje, pa vidjet cemo sta i kako.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Pozdrav, vidim da već duže vrijeme ova tema nije aktivna, ali možda ima netko tko se našao u istoj sličnoj situaciji... Naime, krećemo u postupak mpo, a imam dvorogu maternicu. Dijagnoza 2/3 ginekologa. Jedan kaže treba operirati drugi kaže da to nema nikakve veze. Uglavnom, da li je netko sa istom dijagnozom išao u postupak mpo ili je rađena operacija?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •