Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: glazure i ukrašavanje medenjaka i sličnih kolača

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno glazure i ukrašavanje medenjaka i sličnih kolača

    Znam napraviti čokoladnu glazuru, ali me zanimaju sve one bijele glazure koje su na fotografijama po časopisima i sl.
    Tražila sam na netu, ali nisam našla baš potpune recepte, uglavnom su samo sastojci, pa se ti snađi.
    Zanimaju me svi sastojci, da li se peku s medenjacima, ili se stavljaju na tople medenjake, ili na hladne medenjake... što više različitih, to bolje.
    Dobrodošli su i linkovi na fotografije lijepo ukrašenih kolačića .

  2. #2
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam danas stavljala bijelu glazuru na medenjake i radila sam ju tako da sam u jedan bjelanjak, sa malo soli, pjenjačom umiješala šećer u prahu. Moraš dobiti kompaktnu smjesu, ali da se može razmazivati. Ukoliko ti je malo pregusta, možeš dodati i žlicu vode. Premazala sam medenjake i došli su kao sa slike :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    Ja sam danas stavljala bijelu glazuru na medenjake i radila sam ju tako da sam u jedan bjelanjak, sa malo soli, pjenjačom umiješala šećer u prahu. Moraš dobiti kompaktnu smjesu, ali da se može razmazivati. Ukoliko ti je malo pregusta, možeš dodati i žlicu vode. Premazala sam medenjake i došli su kao sa slike :D
    prije ili nakon pečenja?

  4. #4
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    nakon pečenja, kad su već bili hladni

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,649

    Početno

    Mene je malo strah sirovih bjelanjaka. Jel se to može termički obraditi? Ne da mi se kupovati cijelo pakiranje pasteriziranih bjelanjaka samo zbog jedne ture medenjaka.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mozes tuci bjelanjke sa secerom na pari. Tako se termicki obrade i sve 5.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •