Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Božićni ručak

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno Božićni ručak

    Tema kolača je već na dugo i na široko obrađena. No, mene zanima što ćete kuhati za božićni ručak. Doći će mi starci, dragom tuka curi na nos jer ju je jeo cijelo djetinstvo, pa tražim inspiraciju. Što ćete vi kuhati za Božić?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Juhu, Wellington pečenje, francusku, kuhano povrće i još neku salatu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Ja čekam da netko nešto napiše jer neznam kaj bi pa da dobijem ideju, ali nitko ništa.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi obicno odemo mojoj mami na ruak... ove godine nas je opet zvala, a ja sam predlozila da ona skuha pa da nju i rucak dovedemo k nama 8)

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    meni se sveki samopozvala na rucak i najavila da donosi domacu kokos koju zeli da joj spremim pa eto to bi bilo to od mog bozicnog rucka. od inferiornih djelova cu skuhat juhu, od purece jetre ce mi mama napravit pastetu, druge djelove cu ispec za prilog krumpir i pecene prokulice, salata, kolac i to je to.

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Nisam baš maštovita,ali evo:

    Domaća juha od povrća,Gavelino pile ,mlinci,pire krumpir,2-3 salate !

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mamini mlinci i tatina purica s filom 8)

  8. #8
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Goveđa juha, domaća s domaćim rezancima.
    Meso iz juhe sa sosom od rajčice i hrenom.
    Janjetina i pečeni krumpiri s vrhnjem/ili prasetina i francuska salata (ovisi o tome, hoću li moći nabaviti domaću janjetinu, prasetinu već imam), cikla, mladi luk i ostale kisele sate po želji.

  9. #9
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Već tradicionalno mama sprema juhu, tuku, prasetinu i krumpire ispod peke, imamo kisele i francuske salate i kolači naravno.

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi cemo divljac ove godine. Sestra nabavila od lovaca s posla.
    Dakle, juha, sugo od divljaci, domaci njoki, salata (+ francuska salata za one koji vole) i kolacici (kupovni najvjerojatnije).

  11. #11
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    mi cemo prvo kod bake na puricu s mlincima
    a onda kod sveki na pasticadu (nazalost - bez domacih luleka, al nema veze)
    tak da si mislim da bumo se najeli pa ne moram nis kuhat

  12. #12
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mi smo tradicionalno na badnjak kod moje mame na ručku (slanac, domaći bakalar na bijelo i posutice- njih ja mijesim), a za Božić kod svekrve (juha, divljač, fuži-ravioli, pečenje, francuska). Ja ne jedem divljač, ali nažalost jedem sve ostalo

  13. #13
    paci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    752

    Početno

    i mi ove godine divljač, upravo uvalila srneći but u suhi pac, inače obično janjetinu, i naravno sve ono standardno prije, poslije i uz.

  14. #14
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Citiraj paci prvotno napisa
    upravo uvalila srneći but janjetinu

    A ja čitam upravo ulovila srneći but :shock:

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mmmmmmmm već sam ogladnela.
    Kod nas jelovnik svake godine isti: mamina čorba od domaće koke i puuuuno povrća, prasetina (možda izvadimo i sarme iz friza), ruska salata obavezna, salata od pečenih paprika, slane galete za grickanje tokom praznika (i da mažemo ostatke ruske na njih - mljac). Ali definitivno najbolja stvar je što tata sam umesi i ispeče kruh - takav još nigde nisam probala
    A za badnji dan riblja čorba, brancin sa grila, krompir salata i salata od graha.

    mi slavimo Božić dva puta - 25.12. kod svekija, 7.1. kod mojih

  16. #16
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Badnjak (do popodne) će bit ko šta čapi-dobro je čapio jer ja radim.
    nadam se da će mm pripremit spizu za Badnjak.
    za Božić ide tradicionalno: juha (mišana od govedine, teletine i junetine), lešo meso, restani krumpir, sarme, pire krumpir, kolači by neka domaćica (što ja nisam nikako ), crno vino i živili.

  17. #17
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    mamini mlinci i tatina purica s filom 8)
    Jel možeš napisati od čega tata radi fil kojim puni puricu?

    Ja ove godine zovem i moje i mm-ove na Božić na ručak. Odlučila sam da ću puretinu samo još ne znam bi li pekla cijelu puru u komadu jer mi je bijelo meso uvijek suho i nitko ne voli. Zato trebam neki fini recept za punjenje. Inače ću peči batkove i zabatke. Obavezno uz to mlinci i pečeni krumpir. Od salata ću francusku i još neke. Juha od domaće koke i junetine miješano s puno povrća. Sos od višanja uz kuhano meso. I za kraj naravno kolačići i torta.

    Za Badnjak obično idemo mojima jer obožavamo fiš paprikaš a moj tata ga fenomenalno radi. Mama uvijek napravi i neki rižot od morskih plodova ili sl. Poslije mezimo suho voće: jabuke, suhe šljive, orahe, bademe...s medom.

  18. #18
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Punjeno pile, mlinci, pečeni krompir, francuska i zelena salata.
    Fil za pile radim od jetrica i kruha, po receptu mog svekra.
    Dakle, sitno nasjeckam luk i pileću jetricu, pa to popržim na malo ulja. Kruh (sredinu) namočim u mlijeku, ocijedim, pa razdrobim u jetricu. To treba dobro promiješati i začiniti sa soli, paprom i sitno sjeckanim peršinom. Puni se u šupljinu i ispod kože (gdje god možeš malo ugurati).
    Šupljinu treba malo stisnuti čačkalicom, da fil ne iscuri pri pečenju.
    Mljac, mljac, mljac.

  19. #19
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Sos od višanja uz kuhano meso.
    Kako radiš sos od višanja? Zvuči mi super.
    Ja sam do sad radila od paradajza, od hrena, od kopra i od bijelog luka. Nisam probala slatke kombinacije, iako sam čula da netko radi i od jabuka.

  20. #20
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Tradicionalno - kod mame na ručku.
    Juha, sarma, odojak i kolači

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Kako živimo u istoj kući sa svekijima, iako ne u istom domaćinstvu, onda zajedno ručamo na takve dane. Tako da je sveki danas otišla u potragu za malo janjetine, od mojih smo dobili patku, znači još juha, mlinci, salata, kolač

    Na štefanje mi svi zajedno na ručku kod mojih

  22. #22
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Kod moje mame na Badnjak (koja je Madjarica) imamo obavetno juho od velikog bijelog graha s puuuno mrkve i na kraju napravi svijetlu zaprsku na putru ( vjerujte da je to jedina zaprska sto je uopce radimo), nakon toga neka ribica (sjecam se zlatnoh dana kada su nam ujaci slali smudjeve i stuke iz Dunava), a nakon toga Guba-domace peceno suho pecivo koje prelije s mjesavinom vrelog meda, mljevenog maka i secera u prahu. Zvuci ludo, ali ja vam to obozavam, meni je to Badnjak za 5+
    Na bozic obicno napravi neku racu punjenu jabukama, ili dunjama ili kesenjem... i prilog povrce.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    Badnjak (do popodne) će bit ko šta čapi-dobro je čapio jer ja radim.
    nadam se da će mm pripremit spizu za Badnjak.
    za Božić ide tradicionalno: juha (mišana od govedine, teletine i junetine), lešo meso, restani krumpir, sarme, pire krumpir, kolači by neka domaćica (što ja nisam nikako ), crno vino i živili.
    ajme sline mi cure.....

    mm pomalo pretjeruje jer stalno skida neke fansy recepte i isprobava :shock:

    ja znam da neki ljudi jedu patku s narančama i slično ...ali ja brate ,NE!

    Daj mi kupusa i mesa, repe i mesa ,svinjskog ili janjećeg pečenja i ja sam u svom malom osobnom raju......

    Avijaciju kao glavno jelo ,ne priznam...niti amfibije ( žabe ) a kamoli ribe....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj migulica prvotno napisa
    Guba-domace peceno suho pecivo koje prelije s mjesavinom vrelog meda, mljevenog maka i secera u prahu.
    Pliz, recept za ovo. Ako ti ne znaš pitaj mamu: od ovog opisa mi cure sline.
    A i juhica od graha s mrkvom... i to bih rado skuhala. Uglavnom, želim k tvojoj mami na ručak .

  25. #25
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Za Božić obavezno pura s mlincima. Nema šanse da bude nešto drugo. Brdo salate, kolači.

    Za Novu godinu odojak, francuska.

    A između sarma. Ili lički ručak.

    Ah, gladna sam.

  26. #26
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Juha od purice, pečena janjetina , obavezno lagana francuska salata, pečena paprika , zelena salata .
    Razmišljam i o kroketima ako mi se uklope u jelovnik, i neki prilog od krompira.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Juha s rezancima, francuska salata, zelena salata, mlinci, purica i možda, ali samo možda, šampinjoni u umaku od vrhnja. Mada ja baš ne volim kad ima više od tri stavke u jednom ručka jer neznam kaj bi prvo jela, pa sve pomješam i na kraju se prenatrpam i zlo mi je.
    Nostalgićno sjećanje na moje djetinjstvo vezano je uz pećenu gusku ili patku sa nadjevom od palente sa klinčićima, a koje nema šanse da napravim onako kako je to radila moja bakica, pa se više neću ni truditi.

  28. #28
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Pileća juha, kuhana piletina, mlinci (to ću ja). Ostatak familije bude jeo pečenu puricu i mlince. Zelena salata. Ostaci pečenja od prethodne večeri po želji.

    Ostanjki ostaju za Štefanje, svekru je imendan pa imamo goste i onda samo napravim priloge i salatu pa barem taj dan ne nakuhavam.

  29. #29
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Kad sam vidjela da nitko ništa ne piše više nisam ni provjeravala topic. Moj izbor:

    badnjak - salata od tunjevine
    božić - pašticada (kuham je danas, meso preko noći stavljeno u pac)

  30. #30
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Eh da - uz pašticadu nezaobilazni njoki i salata

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •