Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: anomaly scan u 20. tjednu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno anomaly scan u 20. tjednu

    eto, nakon onom "mini anomaly scan"-a u 13. tjednu slijedi ovaj u 20. Idem opet kod dr. Harni...

    Tko je bio i zna što se gleda?

    Tnx

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    I mene isto zanima?Ja sam jučer bila kod dr.Harni sa 12 tjedana na anomaly scanu.
    Brzo će doći i taj 20 tjedan pa sam već sada znatiželjna.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    21

    Početno

    Ja zabunom poslala odgovor samo Tajći pa da ponovim, mjeri se nuhalni nabor na vratu i nosić, Poslije toga pošto idete u Harni će vas slati najvjerojatnije u Sestre milosrdnice na vađenje krvi jer ovaj test je 87% siguran tj. može biti lažno pozitivan ili negativan. vađenje krvi je isto određeno tjednima, ja zakasnila jer je bio neki praznik ili neznam ni ja što u biti nisam ga radila. Moja doc rekla da ako nema u obitelji niko Downow sindrom i pošto su ova mjerenja bila O.K. da ne paničarim bez veze.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    ja sam to obavila u 20 -tom tj. kod dr. Kosa, osim mjerenja dužine nosne kosti ( kod 60 % beba sa Downom nosna kost ne postoji) još je pregledao rad srca, moždane komore, kralježnicu, mjerio opseg prsnog koša i trbuščića, bedrenu kost, pogledao da li funkcionira želudac i oba bubrega, prebrojao nam sve prstiće i pogledao spol.

    već sam ga po svuda hvalila, pa ću i tu, stvarno je pravi maher

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Tanita prvotno napisa
    Ja zabunom poslala odgovor samo Tajći pa da ponovim, mjeri se nuhalni nabor na vratu i nosić, Poslije toga pošto idete u Harni će vas slati najvjerojatnije u Sestre milosrdnice na vađenje krvi jer ovaj test je 87% siguran tj. može biti lažno pozitivan ili negativan. vađenje krvi je isto određeno tjednima, ja zakasnila jer je bio neki praznik ili neznam ni ja što u biti nisam ga radila. Moja doc rekla da ako nema u obitelji niko Downow sindrom i pošto su ova mjerenja bila O.K. da ne paničarim bez veze.
    Tanita, da ti možda ne misliš na ovaj mini anomaly scan u 13. tjednu? Mislim da se u 20. tjednu ne može više mjeriti nn....a i krv u Vinogradskoj sam vadila tad...Ili se ide opet :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj kerida prvotno napisa
    ja sam to obavila u 20 -tom tj. kod dr. Kosa, osim mjerenja dužine nosne kosti ( kod 60 % beba sa Downom nosna kost ne postoji) još je pregledao rad srca, moždane komore, kralježnicu, mjerio opseg prsnog koša i trbuščića, bedrenu kost, pogledao da li funkcionira želudac i oba bubrega, prebrojao nam sve prstiće i pogledao spol.

    već sam ga po svuda hvalila, pa ću i tu, stvarno je pravi maher
    Meni je to sve mjerila dr.Harni u 12 tj.Znači to isto se opet mjeri u 20tj.?
    I opet se vadi krv ili?Jedino kaj je još malo rano za spol pa to nismo vidjeli.
    Meni isto baš nije jasno

  7. #7
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    Andiko, ja radila to u petak u pol.Vili i to je pregled kao što je napisala Kerida. Nema vađenja krvi, pa to se obavlja u 12.tjednu !!! (Nuhalni nabor se gleda od 11 do 13 tjedna )

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Od 18.-20. tjedna je taj big anomaly scan za Down markere (ultrazvučne, mislim - rad srca, nosna kost i svašta nešto) i još neki markeri (ultrazvučni). Čeknite site Pol. Harni - pregledi u trudnoći - sve piše.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    hvala kerida, nela i ina Bum pogledala stranicu...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Čeknite site Pol. Harni - pregledi u trudnoći - sve piše.
    Ina, ja fakat ne znam da li sam ja tak smotana, ali tamo niš ne piše. O tom scanu ima dvije rečenice. :/ Al dobro, u biti mi je iz vaših postova sve jasno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Čeknite site Pol. Harni - pregledi u trudnoći - sve piše.
    Ina, ja fakat ne znam da li sam ja tak smotana, ali tamo niš ne piše. O tom scanu ima dvije rečenice. :/ Al dobro, u biti mi je iz vaših postova sve jasno.
    ma kaj ja znam, niš posebno pregled u odnosu na ostale uzv kod nje. isto je malo detaljniji uzv, premjerava, mjeri, nemam ti fakat ništa pametno za napisati. Nećeš ni skužiti da je to sad neki "posebni" anomaly scan... Gleda ja mislim, ako se dobro sjećam, jesu li svi organi na mjestu, pa prstići pa štajaznam. enivej, nothing special.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    Citiraj andiko prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Čeknite site Pol. Harni - pregledi u trudnoći - sve piše.
    Ina, ja fakat ne znam da li sam ja tak smotana, ali tamo niš ne piše. O tom scanu ima dvije rečenice. :/ Al dobro, u biti mi je iz vaših postova sve jasno.
    ma kaj ja znam, niš posebno pregled u odnosu na ostale uzv kod nje. isto je malo detaljniji uzv, premjerava, mjeri, nemam ti fakat ništa pametno za napisati. Nećeš ni skužiti da je to sad neki "posebni" anomaly scan... Gleda ja mislim, ako se dobro sjećam, jesu li svi organi na mjestu, pa prstići pa štajaznam. enivej, nothing special.

    da se ispravim, odn. nadodam - prevelik sam laik da bi mi to bio puno drugačiji uzv od ostalih koje radi na svakom pregleu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    21

    Početno

    sorry imate pravo ovaj prvi sa mjerenjem nuhalnog nabora je u 13 a, ovaj u 20 tjednu pobrkala sam ih jer ni jedan ni drugi me nije baš nešto posebno oduševio s obzirom da su me prije toga uvjeravali kako je to super i neophodno da se vidi da li je sve o.k. a , na kraju ispada da ništa nije 100%.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Tanita prvotno napisa
    sorry imate pravo ovaj prvi sa mjerenjem nuhalnog nabora je u 13 a, ovaj u 20 tjednu pobrkala sam ih jer ni jedan ni drugi me nije baš nešto posebno oduševio s obzirom da su me prije toga uvjeravali kako je to super i neophodno da se vidi da li je sve o.k. a , na kraju ispada da ništa nije 100%.
    Kak to misliš ništa nije 100%? Misliš za Down-ov sindrom.... Ah, nitko ti ništa ne garantira, ali je dobro znati da nisi u rizičnoj skupini :/
    A meni je baš lijepo što se na tom UZV-u lijepo vide rukice, nogice, srčeko, bubrezi i kaj sve ne....mislim da je čak i krvne žile gledala
    Sve u svemu, jedva čekam 20. tjedan....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U 20. tjednu je meni (tj. Andriji ) dr. Kos gledao sve sustave organa, je li sve kako treba - srce, krvne žile, bubrege, želuček, jetru, mozak... A usput je i vidio da naša beba ima jajčeka

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa

    Kak to misliš ništa nije 100%? Misliš za Down-ov sindrom.... Ah, nitko ti ništa ne garantira, ali je dobro znati da nisi u rizičnoj skupini :/
    A meni je baš lijepo što se na tom UZV-u lijepo vide rukice, nogice, srčeko, bubrezi i kaj sve ne....mislim da je čak i krvne žile gledala
    Sve u svemu, jedva čekam 20. tjedan....
    Potpisujem!
    U 12tj dr.Harni je pregledala sve organe.....želuček,krvne žile,bubrege,mozak,jetru.Pregled u 12tj. je bio baš poseban tako da jedva čekam taj 20tj.
    Ja kod nje vodim trudnoću i svaki puta do sada je sve lijepo pregledala i objasnila.Vjerujem da taj pregled u 20tj neće biti ništa puno drugačiji nego ostali njezini pregledi ali ipak ga nestrpljivo iščekujem!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    noćas mi palo na pamet.... da li se na ovom UZV-u dobije DVD sa bebicom i da li se to treba posebno naglasit ili tražit unaprijed? Ako tko zna.....
    Uh, nikako dočekat taj utorak

  18. #18
    nela37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    227

    Početno

    ja sam doibla u pol.Vili !!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    hvala ti nelice, ali mislila sam na dr. Harni

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    MartinaP jel to dr.kos u Velikoj Gorici,kolika je cjena uzv?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    hvala ti nelice, ali mislila sam na dr. Harni
    dobije se

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa

    dobije se
    Ja nisam dobila u 12tj. pa se nadam da ću dobiti u 20tj.Jesi joj napomenula da hočeš DVD ili ti ga je sama dala?
    Thnx

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj Tajci24 prvotno napisa
    Citiraj matsa prvotno napisa

    dobije se
    Ja nisam dobila u 12tj. pa se nadam da ću dobiti u 20tj.Jesi joj napomenula da hočeš DVD ili ti ga je sama dala?
    Thnx
    pa koliko se sjećam, nisam ja molila DVD posebno, ona mi ga je dala...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Lupko prvotno napisa
    MartinaP jel to dr.kos u Velikoj Gorici,kolika je cjena uzv?
    Ne, u Zagrebu je, poliklinika Vili u Dezelicevoj ulici.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj matsa prvotno napisa
    Citiraj Tajci24 prvotno napisa
    Citiraj matsa prvotno napisa

    dobije se
    Ja nisam dobila u 12tj. pa se nadam da ću dobiti u 20tj.Jesi joj napomenula da hočeš DVD ili ti ga je sama dala?
    Thnx
    pa koliko se sjećam, nisam ja molila DVD posebno, ona mi ga je dala...
    cure, izvještaj od jučer..... ne dobije se DVD. To se dobije na običnom 3d UZV,a ne na ovom anomaly scan-u. Al sam ja ipak užicala
    Anyway, ak neko ide tako "padobranski" kao ja kod dr. Harni, nek zna da treba prije reć za DVD.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa

    cure, izvještaj od jučer..... ne dobije se DVD. To se dobije na običnom 3d UZV,a ne na ovom anomaly scan-u. Al sam ja ipak užicala
    Anyway, ak neko ide tako "padobranski" kao ja kod dr. Harni, nek zna da treba prije reć za DVD.
    Zahvaljujem na informacijama!
    Ja kod Harnice vodim trudnoću i do sada nisam dobila niti jednom DVD :/
    Idem sad u ponedjeljak na pregled pa ću je baš pitati gdje je moj DVD,nikad mi ga nije ponudila šmrc

    Molim te ako može još par informacija za anomaly scan. Koliko ti je trajao pregled i kaj je sve gledala?
    Thnx

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    hm, ja jesam dugo već njen pacijent, pa sad vodim i trudnoću, al nisam dobila dojam da je ona sad nešto meni naklonjena više ili posebno pa mi dala DVD... Ja ih imam doma jedno tri iz trudnoće... i slikice s onih pregleda s kojih nisam dobila DVD... Ali eto, možda treba tražiti...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Tajci24 prvotno napisa
    Molim te ako može još par informacija za anomaly scan. Koliko ti je trajao pregled i kaj je sve gledala?
    Thnx
    Moram ti priznati da mi je bilo ljepše na onom UZV u 12. tjednu. Jučer je gledala glavicu ...puno. Gledala je kralježnicu, krvne žile, srce. Dosta nekih mjera je upisala kaj fakat nemam pojma kaj znači. Rekla nam je da je dečkić. Rekla da je sve super što ona može sad vidjet i da treba u 32 tjednu opet neke stvari provjeravat. To ću ja u Vinogradskoj.

    Tak, vidli smo rukice i nogice... Trajalo je dosta dugo sve skupa. Valjda preko pola sata. Znam da su me leđa bolila. :/

    MM je bio sretan kaj je sad i on vidl pimpaća. Sve u svemu, zadovojni smo. Rekla je da će me nazvat za dan-dva kad napravi DVD.

    Ak te još kaj zanima, pitaj.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    andiko thnx još jednom na informacijama! Ak ne prije imat ču pitanja kad napraviš taj ultrazvuk u 32tj

    matsa neznam u čemu je fora ali mi je jako žao kaj nemam niti jedan DVD a može se napraviti.Sad kaj je tu je, od ponedjeljka ak treba ću ga žicati svaki puta

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    tajci, već me danas zvala ženskica iz poliklinike da je gotov DVD. I dobra fora - poslat će mi ga poštom. Hvala bogu ne moram iz Španskog u Dubravu

    btw - ono u 12. tjednu smo platili 300 kn, a ovo 500 - mislim zbog DVD-a

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    tajci, već me danas zvala ženskica iz poliklinike da je gotov DVD. I dobra fora - poslat će mi ga poštom. Hvala bogu ne moram iz Španskog u Dubravu

    btw - ono u 12. tjednu smo platili 300 kn, a ovo 500 - mislim zbog DVD-a
    ?!! :?
    ja uvijek plaćam 450, zato valjda i dobijem DVD

    mislim da je prvi puta 300 jer ti nije računala pregled?? a sad ti je pregled i uzv računala valjda... kajjaznam.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    ma nije. svaki put sam rekla da ne želim pregled. Mislim da se različito plaća običan 3D ultrazvuk i ovaj Anomaly scan.

    A možda ti imaš 50 kn popusta jer si njena pacijentica

  33. #33
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    andiko:
    noćas mi palo na pamet.... da li se na ovom UZV-u dobije DVD sa bebicom i da li se to treba posebno naglasit ili tražit unaprijed? Ako tko zna.....
    Ordinacija dr. Grujić na Zvijezdi, uzv 4D-u 13. tjednu mjerila nuhalne, dobila dvd, ništa nisam pitala niti tražila (pregled 500 kn).

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Kod dr.Harni!
    Pregled+"običan" 3D ultrazvuk= 450,00kn (dobila samo dvije slikice)
    Pregled+anomaly scan =500,00kn(anomaly scan je malo skuplji)

    Andiko sigurno ti je uzela 500kn zbog DVD-a svašta!!!!Koliko traje DVD i jel se sve lijepo vidi?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Tajci24 prvotno napisa
    Andiko sigurno ti je uzela 500kn zbog DVD-a svašta!!!!Koliko traje DVD i jel se sve lijepo vidi?
    Znat ću ti reći za par dana. Šalju mi ga poštom

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Stigao je DVD! Nema puno, al

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Stigao je DVD! Nema puno, al
    Aaaaaa draga blago tebi
    Meni je obečala napraviti DVD sa slikicama pri kraju trudnoće.Sve slikice i filmići sa svakog pregleda su pohranjeni kod nje u compu,tak da mi ja malo lakše

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    Dakle, da oživim malo temu...a i imam pitanje. Zanima me kada se radi taj anomaly scan? da li mora biti bas u 20. tt ili može biti npr u 19 tt, ili 22-23 tt? Također me zanima gdje se on radi? da li se plaća? i sve drugo što mi možete reći za taj pregled.
    Hvala

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    77

    Početno

    hmm... napisala sam pitanje na ovu temu ali ga sad nigdje ne vidim... pa ću pitati ponovo. Zanima me sve što mi možete reći o tom anomaly scanu. Da li mora biti u 20 tt ili može biti ranije (19 tt) ili čak i kasnije (22-23 tt)? Da li se plaća? Gdje se radi? I naravno sve drugo što mi za taj pregled možete reći.

  40. #40
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Koliko znam, to je posve rutinski dio pregleda koji ti ginekolog obavi kad dođeš na pregled negdje u tim tjednima. Mislim da nije važno da to bude točno 19, 20, 21 tjedan već da je to od prilike vrijeme kad se navedena obilježja bebe već dobro vide na UZV.
    Trudnoću mi prati socijalni ginekolog i osim kad njega, nisam išla nigdje dalje na dodatne pretrage.
    Znam da me moja sestra u prvoj trudnoći pitala jel mi radio anomaly scan jer ona živi u inozemstvu, a ja sam bila posve zbunjena jer sam mislila da nije i da je to tko zna kakva pretraga. No, zapravo mi je napravio upravo to jer je provjeravao organ po organ, lice (nosna kost, nepce), nabrajao je sve što vidi, samo nije spomenuo da je to što radi anomaly scan.
    A mislim da mnoge trudnice koje vole biti još sigurnije ili žele sve vidjeti na nekom nabrijanijem UZV-u odu i privatno.
    Ja, u načelu, izbjegavam nepotrebno izlaganje UZV-u pa mi je odlično što moj doktor pogleda što je bitno, a nema cijele polusatne predstave koju dobiješ privatno. Što je i normalno za očekivati kad već plaćaš parsto kuna.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Detaljni uzv oko 20-tog tjedna kod ozbiljnog ginekolaga nije " polusatna predstava" nego jedan od najvaznijih pregleda koji mogu detektirati oziljna stanja i anomalije kod djeteta, a to moze ciniti veliku razliku kod zbrnjavanja nakon poroda.

  42. #42
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U prvoj trudnoći anomaly mi je trajao nekih 30-40 min. Doktor pogledao cijelo tijelo detaljno, od kostiju glave, razvoja mozga, organe, brojao sve kosti, prste, napravio je pregled srca i to preko dopplera da vidi jel ima problema. Pratio je mjehur kako se puni i prazni, bubrege, sve organe Jest da je trajalo, ali malac je bio cijeli detaljno provjeren da li ima problema

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mojoj kcer su nasli kompleksnu srcanu gresku u 21 tj trudnoce i ta spoznaja joj je vjerojatno spasila zivot.
    Pregled je bio vrlo detaljan i trajao 30 minuta+ , i da bio je kod privatnika koji se placa. ( sad se takav pregled moze obaviti i u vecini bolnica na uputnicu)

  44. #44
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Moj soc gin ga radi jer ne zeli slati zene uokolo kad ima uzv i znanje. Neki ne zele ili ne znaju pa zene najcesce idu privatno, to sama odaberi gdje bi (nemoj uzimati onu ponudi s crnog jajeta/kupi me pri guglanja doktora!). Ja sam radila s 20-21tt.

  45. #45
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Detaljni uzv oko 20-tog tjedna kod ozbiljnog ginekolaga nije " polusatna predstava" nego jedan od najvaznijih pregleda koji mogu detektirati oziljna stanja i anomalije kod djeteta, a to moze ciniti veliku razliku kod zbrnjavanja nakon poroda.
    Krivo si me shvatila.
    Nema veze.
    Moj doktor je gledao upravo ovo što Vrci nabraja i to smatram ključnim.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo si me shvatila.
    Nema veze.
    Moj doktor je gledao upravo ovo što Vrci nabraja i to smatram ključnim.
    Nisam. Gledaju se razni parametri , njih cc 20, to traje oko 30 minuta. Nista specijalno , obican Uzv bez 4D.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Mila majka, kuzim skroz sto si htjela reci. Ako je sve u redu, naravno da pregled traje krace, a ako nije, mozda se dr duze zadrzava na nekim parametrima. Isto tako, nisu svi jednako brzi (pa nekome treba manje vremena, a nekome vise da obavi istu stvar). Ali prema onome sto si napisala ocito je da je pratio sve parametre koje prate i privatni. Naravno, malo socijalnih ima aparaturu da to moze i malo ih zeli biti detaljno kao tvoj. U svakom slucaju, super je da imas dobrog socijalnog. Ja bih isto voljela iducu trudnocu voditi kod socijalnog jer me ova trudnoca financijski dotukla.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo si me shvatila.
    Nema veze.
    Moj doktor je gledao upravo ovo što Vrci nabraja i to smatram ključnim.
    To podrazumijeva da je ginekolog pouzdan po pitanju uzv-a. Moja dr to nije, da ona i sat vremena gleda, nisam sigurna sto bi vidjela. Zato su mi vazna ta 2 uzv kod lijecnika koji je strucan u svom poslu.

    Npr. mojoj kolegici njen dr na dobrom uredjaju nije uocio stanje nespojivo sa zivotom, vidio je malo veci trbuh i nista mu nijebilo sumnjivo.

  49. #49
    BambiDi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj ivancica_001 prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, da oživim malo temu...a i imam pitanje. Zanima me kada se radi taj anomaly scan? da li mora biti bas u 20. tt ili može biti npr u 19 tt, ili 22-23 tt? Također me zanima gdje se on radi? da li se plaća? i sve drugo što mi možete reći za taj pregled.
    Hvala
    Radila sam anomaly tocno u 20om tjednu,svega par dana amo tamo. Kao najbolje se vidi sve tada. Radila sam ga kod privatnika ali 2D,rekla sam da mi ne treba 3D, navidno je 3D za anomaly potreban samo da se liceko pogleda,ak se dobro sjecam, ukljuce ga da pogledaju. Socijalna ginekologica je rekla da se sve potrebne mjere se vide.na 2D samo treba malo bolji uredjaj od prahistorijskog i odlican ginekolog.koji ce znati sto i kako pogledati. Ako se radi kombinirani probir, neka 4 faktora, tocnost je veca,a to imas samo kod privatnika. U bolnicama (mislim da dvije u Zegeu to rade se radi sa tri i manja je tocnost i ide na uputnicu). Nek me netko ispravi ako sam tu nabrljala nesto.

  50. #50
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala ti Lasice na razumijevanju, naravno da nisam mislila, a nigdje ni napisala da je anomaly scan polusatna predstava.
    No, Sirius je čitala iz svojih cipela, na kojima joj odista ne zavidim, s iskustvom koje sigurno nije jednostavno prolaziti pa mi je posve razumljiva i njena reakcija.
    Htjela sam samo curi kojoj nitko danima nije odgovarao na ovoj temi reći da je to rutinski dio pregleda i da ne misli da je zakinuta ako nema priliku doći do kojeg razvikanog privatnika.
    Pod ovim što sam na kraju posta spomenula (predstava), a što je shvaćeno posve u neskladu s onim što sam željela poručiti, mislila sam na više žena za koje znam da su posebno išle i kod privatnika kako bi muž, djeca i tko sve ne vidjeli spol što prije, detalje lica, gnjavili bebu, dok se ne okrene da se vidi spolovilo i slično.
    Kad sam malo kasnije razmislila o Sisius i njezinom komentaru, shvatila sam da je i kod mene pregled ipak trajao duže nego što mi se činilo, a veliki utjecaj ima i veliko iskustvo moga doktora u kombinaciji s nepricljivoscu, nema tu puno razglabanja. Što meni osobno paše jer ne volim osjećaj da je pregled mogao trajati kraće tj da se oduljio zbog brbljanja nad ultrazvukom.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •