Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Amsterdam preporuke

  1. #1
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno Amsterdam preporuke

    Uskoro planiramo put u Amsterdam. Muz i ja. Molim iskustva oko smjestaja (hotel ili stan), prijevoza, sto vidjeti, gdje jesti i cega god se sjetite
    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Rijks, Stedelijks i Van Gogh muzeji, kuća Anne Frank, tržnice (cvijeća, tkanina, hrane), kvart Jordan, vožnja kanalima, imaju krasne parkove...malo izvan grada mogu se turistički obići polja tulipana, stare vodenice...
    Vrijedi posjetiti i grad Delft, izvrstan prirodoslovni muzej u Leidenu, Katwijk i Nordwijk (ne znam jesam li dobro napisala) su poznata ljetovalista na sjev.moru s duuugim plazama za setnju...a sve je to na sat vremena gore-dole.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Meni je jako drag i Hag

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne vodenice, nego vjetrenjače, naravno.
    Sad gledam, Delft je ipak dosta dalje od A'dama.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Koliko ostajete? Kakav smjestaj trazite? Ako imate konkretna pitanja moze i na pp, ja sam bas u Amsterdamu.

    Ovako na brzinu bih preporucila iznajmljivanje bicikala, voznju turistickim brodicima ili iznajmljivanje nekog plovila, od kracih izleta Utrecht,
    od muzeja uz gore spomenute Tropski muzej.
    Za izlet do plaze - idite bas kad je lijepo vrijeme, inace se dosta ljudi razocara mikroklimom (vjetar, sivo more, sivi oblaci).
    Meni su za uzivanje u prirodi najdraze dine iza plaza, parkovi prirode s starim hrastovima, jelenovima...

  6. #6
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ajme hvala vam puno. Tek pocinjem raditi plan puta pa cu sigurni se javiti s potpitanjima. Ostajemo 4 dana. Od petka do nedjelje. Prvi vikend u rujnu.

  7. #7
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Sto se tice smjestaja ja sam mislila da nam je mozda povoljnije iznajmiti stan. Ali na kraju ispada da nije ni to nes posebno jeftino. Ne znam tek sam pocela gledat... sto mislite?
    Nesto sto je blizu centra je skoro kao hotel.
    Mi nismo nesto puno putovali pa nemam iskustva. Mozda je to ok cijena.. sto eura za noc za dvije osobe?
    Da li traziti smjestaj u centru ili? Ako ne u centru gdje?

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam bila, bila frendica pred mjesec dana
    kaze da je super mačji muzej
    pitam je za jos koju preporuku

  9. #9
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    U centru pored kolodvora ima jedan odličan hotel - Hilton Double Tree, to je povoljna linija Hilton hotela.
    polozaj je odličan, pogled iz soba fantastičan, cijena ok.
    mi smo bili prošle godine, te smo isto prvo tražili airbnb, ali nano nista našli sto je centralno, povoljno i lijepo.
    Ovaj hotel je moderan, cool, sobe su manje ali odlično organizirane, sa kava/čaj mašinom u sobi. Doručak odličan, a od 6-8 navečer je besplatan snack i pice za goste hotela.
    za van gohgov muzej bih preporučila kupovanje karte online, jer inače čekaš cijelu vječnost, mi smo doduše bili za uskrs, pa je svuda bilo puno, puno ljudi.
    pored hotela se nalazi jedna odlična biblioteka/medijateka- dobra arhitektura, filmski institut je također za preporučiti.

  10. #10
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sad vidim... sto eura je jako ok cijena. u centru ces tesko naci jeftinije.

  11. #11
    lala83 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    105

    Početno

    Još bi dodala Madame Tussauds muzej voštanih figura i Nemo muzej, mi smo bili organizirano pa smo posjetili i Zaanse Schans i Volendam.
    A cvijetna tržnica .... prekrasno nešto
    Fora mi je bilo vidjeti izdaleka i ono parkiralište za bicikle na neznamkoliko katova

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Drage cure znam da je tema bila davno no ja s kceri brzinski idem u Amsterdam (4.7. imam sastanak tamo pa oa ide kao privjesak). Jos je ostalo za odluciti koliko dana. Molim update - koji hotel?
    I da li je neka opcija kupiti kartu iamamsterdam ok?

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Postoji li neka Nizozemska stranica za vlakove
    Na njemačkoj mi ispadaju nebulozne relacije i dužine putovanja

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •