Stranica 3 od 44 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2162

Tema: sto citate?

  1. #101
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Zadnjih nekoliko godina sam čitala Castanedu. nažalost, nisam pročitala JOŠ cijelu zbirku jer imam kroničan nedostatak vremena ali sam sve knjige do sada čitala jako sporo i pažljivo, neke sam čak i po nekoliko puta prešla. Bila mi je to dodatna literatura iz koje sam zaista puuuno naučila o mnogim situacijama i pojavama u životu....

  2. #102
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    abonjeko - ciljam Castanedu vec malo duze, i nikak krenuti (zapela na drugim temama, vidi mi prethodni komentar tu).
    Gdje si nabavila knjige? Na engleskom su ili na hrvatskom?
    Znas li ti redosljed citanja za njih?
    :D :D :D :D
    vid' mi samo entuzijazam!

  3. #103
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    abonjeko - ciljam Castanedu vec malo duze, i nikak krenuti (zapela na drugim temama, vidi mi prethodni komentar tu).
    Gdje si nabavila knjige? Na engleskom su ili na hrvatskom?
    Znas li ti redosljed citanja za njih?
    :D :D :D :D
    vid' mi samo entuzijazam!
    Ne znam redoslijed napamet, imam ga doma pa ću ti ga točno napisati što prije budem mogla...ja sam došla do osme knjige i nekoliko prvih sam pronašla u knjižnici a ostale sam nalazila po privatnim domovima. Najčešće su te "privatne zbirke" bile na srpštini koja meni nikako ne leži pa sam čitala neke knjige i po nekoliko puta da bih u potpunosti mogla shvatiti poruku....inače, svakako pokušaj ali ne odustaj nakon pete ili šeste jer su koncipirane na način da su međusobno povezane....

  4. #104
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    e hvala!

    Strpljivo cekam popis redosljeda, pa krecem u lov po knjiznicama. I necu odustati, uostalom, zovem se Zoila, zar ne?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

    Početno

    Nevjernica je geeeeeeeeeeeeenijalna knjiga!!!! Svima preporučam!
    Tko je autor?
    U jednoj rečenici, o čemu se radi?

  6. #106
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Citiraj Bambi prvotno napisa
    Nevjernica je geeeeeeeeeeeeenijalna knjiga!!!! Svima preporučam!
    Tko je autor?
    U jednoj rečenici, o čemu se radi?
    evo pogledaj tu http://www.superknjizara.hr/index.ph...HPSESSID=%252F

  7. #107
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    i ja jedva čekam doći do te knjige

  8. #108

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    224

  9. #109
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Cure ja vam se divim, ne pamtim kada sam nešto pročitila, osim knjiga za fax, a i tu zaostajem
    Ako čitam, onda je to duhovna kršćanska literatura;T.Ivančić, Z.Linić, itd...tko to voli neka si kupi npr.knjigu malo popularnije duhovnosti, 50 anđela za godinu, ili 50 anđela za dušu od Anselm Grun.....

    Prporučila bih od popularne literatire, apsolutno sve knjige Čudina-Obradović

    Fromm: mislim da se zove Psihologija ljubavi, ali nisam sigurna, stara je ali fenomenalna knjiga

    Ja bih molilila da mi preporučite koju knjigu da uzmem sebi, tematika, odgoj djece imam curicu 8 mjeseci.

    Zanimljivi su mi oni naslovi koje ste spominjale nešto Tijelo žene, i čini mi se knjiga iste autorice o odnosu majke i kćeri?

    Šogorici mi je za par dana rođendan, ona je učiteljica, odlučila sam joj kupiti knjigu, pa bih vas zamolila za savjet. Hvala.

  10. #110
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja citam svasta, od laganog do teskog stiva. meni se, p.s.volim te, svidjela , i da vincijev kod isto (za razliku od filma koji me razocarao),
    alkemicar mi nije nesto, celestinsko prorocanstvo sam pocela citati pa odustala, jedna od rijetkih knjiga koju nisam dovrsila...
    procitala sam i sve nastavke h.pottera...
    sad cu obavezno na popis staviti neke od knjiga koje ste spomenule
    procitala sam i dosta chick lita, nesto je bilo dobro, nesto nije
    zena vremenskog putnika mi se isto svidjela, onako za na plazu
    danas sam pocela novu knjigu citat, neki krimic

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    uh, i ja bi radje otvorila topic s pitanjem kad stignete citati. prije sam gutala knjige sad valjda jednu u tri mjeseca dokrajcim. i naravno citam nekoliko paralelno, trenutno je to zenska mudrost zensko tijelo i kako nauciti reci ne od juspera juula. jedino sam zadnjega harry-a doslovce progutala ali zato imala i podocnjake do zuba

  12. #112
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    i ja htjedoh pitati kad se to čita... i.... nenadano dala baki dijete i njih dvije sad uživaju na moru... muza poslala u knjizaru i ja sad uživam u richardu dawkinsu... i da ovo nije pristojan roditeljski forum rekla bih još nešto, al' ne smijem.

  13. #113
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    ja opravo čitam Montignaca: jedem, dakle mršavim ( )
    a prije toga sam pročitala vješticu iz portobela i zdravo dijete unatoč liječnicima
    inače obožavam čitati i baš mi je jako žao što nemam više vremena

  14. #114

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno

    dosta čitam , u zadnje vrijeme me impresionirala "Povjesničarka" od Elizabeth Kostove, sjajna knjiga, laganije štivo-"Kain i Abel" od Jeffrey Archera, onda Vesna Ćuro -Tomić: Taxi za televiziju (neki djelovi malo dosadni, sve bolje prema kraju) Inače, što idem starija, nekako čitam sve lakše knjige, jedino Daniella Steel i slično nikad neće u moje ruke.....

  15. #115
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://www.profil.hr/index.php?optio...142&Itemid=210

    Top-lista publicistike (14.12.07)
    1. Priče naše mladosti

    Tony Parsons


    Novi roman jednog od najpopularnijih svjetskih pisaca, autora svjetskog bestselera Muškarac i dječak.
    Ponekad je moguće odrasti u samo jednoj noći. Datum je 16. kolovoz 1977. - dan kada je umro Elvis.
    Terry je na povratku iz Berlina, još pod dojmom svojeg druženja s legendarnom rock-zvijezdom Dagom Woodom. No, nakon dolaska u London, Dag baca oko na Terryjevu djevojku Misty, tajanstvenu mladu fotografkinju. Hoće li Terryjeva ljubav preživjeti ovu vruću ljetnu noć?
    Ray je jedini novinar popularnoga glazbenog časopisa The Paper koji se odbija podšišati i prestati nositi trapezice. Prijeti mu otkaz, a on utjehu nalazi u zagrljaju jedne starije gospođe. No, negdje u gradu je, na samo jednu večer, potajno odsjeo John Lennon, a Ray je siguran da bi mu intervju s ovom nekadašnjom zvijezdom Beatlesa mogao spasiti posao. Mogu li ga John Lennon i ljubav starije gospođe zaista spasiti?
    U bijegu od jedne ulične bande, Leon se skriva u dikoklubu Goldmine gdje upoznaje djevojku Ruby - plesnu kraljicu iz svojih snova. S kim će se Leon prije suočiti ove noći – s uličnom bandom ili pravom ljubavi?
    Priče naše mladosti roman je o odrastanju i mladosti, o seksu, ljubavi i rock 'n' rollu, o mladenačkim snovima u sukobu sa svijetom odraslih. U ovoj duboko osobnoj knjizi, Tony Parsons vraća se svojim korijenima - priči koju je dugo čekao da ispriča…

    Zabavan, ozbiljan, nježan i iskren… Tony Parsons piše o istinskim dvojbama suvremenog života. - Sunday Express
    Nezaboravno i snažno… nitko iz običnog događaja ne zna izvući toliko istinskih osjećaja kao Tony Parsons. - Spectator
    Parsons je stručnjak za suvremena emocionalna pitanja koje gotovo svi drugi muški pisci zanemaruju. - Guardian
    Tony Parsons (1955.) britanski je novinar, a trenutačno i jedan od najpopularnijih svjetskih pisaca. Karijeru je započeo 70-ih godina kao glazbeni kritičar u NME-u, najutjecajnijem britanskom glazbenom časopisu, a svojim intervjuima s bendovima kao što su The Clash, Blondie, Rolling Stones, Sex Pistols, te Davidom Bowiem i Bruceom Springsteenom postao je kultna figura među britanskom mladeži. Devedesetih godina postao je i jedan od najpoznatijih televizijskih komentatora u BBC-ovoj emisiji The Late show, a trenutno radi kao kolumnist Daily Mirrora.
    Iako je planetarnu popularnost stekao romanom Muškarac i dječak koji se prodao u više od dva milijuna primjeraka u 36 zemalja diljem svijeta, a s kojom je 1999. g. osvojio i britansku nagradu za knjigu godine, Tony Parsons je autor i nekoliko vrlo zapaženih romana kao što su Za moju dragu (2001.), Muž i žena (2002.) i The Family way (2004.) koji uskoro izlazi na hrvatskom jeziku, također u izdanju Profila.
    Tony Parsons se često, uz Nicka Hornbyja, navodi kao najznačajniji predstavnik tzv. lad lita, žanra ekvivalentu chick litu, te se kao takav vrlo često nalazi i na meti feministica.
    Njegov posljednji roman Priče naše mladosti inspiriran je njegovom karijerom glazbenog kritičara u NME-u.

    1. Mir i kazna
    Florence Hartmann

    Kontroverzna knjiga glasnogovornice Carle del Ponte o tajnim ratovima Haga i međunarodne zajednice
    Prvi put Florence Hartmann, glasnogovornica Carle del Ponte od 2000. do 2006. godine, otvara zabranjena vrata Međunarodnog kaznenog suda u Hagu i zapadnih ministarstava te uranja u najmračnije zakulisne radnje međunarodne visoke politike i pravosuđa dok se u pozadini slike otkrivaju istine o procesu Miloševiću.
    U knjizi Mir i kazna ona iznosi na vidjelo surove metode koje su velike sile spremne upotrijebiti, daleko od radoznalih pogleda, kako bi postigle svoje ciljeve na međunarodnoj pozornici te sastavlja istinski optužni spis koji krši zakon šutnje. Mir i kazna je također dosad neobjavljena priča o dvoličnom držanju demokratskih sila u odnosu na međunarodno pravosuđe koje se tek rađa, ali je u knjizi ipak predstavljeno kao prvi konkretan čin, nakon Nürnberga, njihova zalaganja da se potisne barbarstvo.

    Florence Hartmann
    Kao stalni dopisnik pariškog Le Mondea s područja bivše Jugoslavije, Florence Hartmann je od kraja 1989. sustavno pratila sva ratna zbivanja na ovim prostorima. U studenom 1992., u Ovčari pored Vukovara locirala je prvu veliku masovnu grobnicu u Europi nakon Drugog svjetskog rata.
    U proljeće 1994. protjerana je iz Beograda od strane Miloševićeva režima zbog svojih tekstova i istrage o umiješanosti srbijanskog vođe u rat u Bosni i Hercegovini. U ljeto 1997. nagrađena je za hrabrost i stručnost od strane La Fondation de France. U listopadu 2000. uključila se u rad Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije (ICTY) i Ruande (ICTR) kao glasnogovornica Glavne tužiteljice Carle del Ponte. Na taj je način aktivno sudjelovala u donošenju svih važnijih odluka, te prisustvovala svim bitnijim sastancima s najviše rangiranim europskim, američkim dužnosnicima, te službenicima UN-a. Njezin dolazak u Ured Carle del Ponte dogodio se svega nekoliko dana nakon pada režima Slobodana Miloševića. Od samog početka počela je vršiti istražne radnje i pregovore koji su rezultirali prvim optužbama za genocid i zločine protiv čovječnosti, te privođenjem jedinog predsjednika neke države rukama pravde. U svibnju 2006., pozvana je od strane Haškog tribunala da svjedoči u suđenju trojici visoko-rangiranih srpskih časnika – Veselinu Šljivančaninu, Mili Mrkšiću i Miroslavu Radiću. Florence Hartmann autorica je knjige o Slobodanu Miloševiću “Milošević – dijagonala luđaka”, objavljenoj 1999., svega godinu dana prije pada njegova režima, a koja se i danas drži najozbiljnijom, te najdubljom analizom Miloševićeve vladavine i njegove krvave kampanje etničkog čišćenja na ovim prostorima.

    2. Danas kuham 2
    Ana Ugarković



    Novi nastavak jedne od najpopularnijih domaćih kuharica otkriva zašto luk nije uvijek „samo“ luk, a piletina „samo“ piletina. Nezaobilazno!
    Bez obzira koliko ste dobar kuhar i koliko ste tehnički potkovani, fantastično jelo jednostavno ne možete napraviti bez dobrih sastojaka.
    One uobičajene, svakodnevne namirnice vrlo često uzimamo zdravo za gotovo, a baš se u njima krije tajna vrhunske kuhinje – sukus je gastro-filozofije Ane Ugarković. I novi nastavak njezine popularne knjige Danas kuham slijedi formulu koja je oduševila čitatelje: nudi pregršt praktičnih savjeta i otkriva tajne koje će preporoditi vašu kuhinju. Kako prepoznati zrelu i svježu namirnicu, gdje je i kada kupiti te kako pripremiti... samo su neki od odgovora koje nudi vodeći vas do najvažnijeg: kako kuhati maštovito i s ljubavlju.
    3. Hitlerovi pomoćnici
    Guido Knopp


    Ekskluzivne biografije šestorice najvažnijih ljudi Hitlerovog Reicha
    Knjiga Hitlerovi pomoćnici njemačkog autora Guida Knoppa, koji je na njoj radio gotovo punih 20 godina, prava je galerija najbrutalnijih, najbezočnijih i najbezdušnijih ubojica modernog doba. U njoj se nalaze biografije šestorice najvažnijih ljudi njemačkog Reicha, Hitlerovih najbližih suradnika i sukreatora njegovih zločina i ideologije:
    oca Gestapa i feldmaršala Luftwaffea – Hermanna Göringa, šefa nacističke propagande Josepha Goebbelsa, Hitlerova zamjenika Rudolfa Hessa, zapovjednika SS-a Heinricha Himmlera, „glavnog arhitekta“ Trećeg Reicha Alberta Speera, te zapovjednika njemačke ratne mornarice Karla Dönitza. Osim što istražuje njihove aktivnosti, prije i za vrijeme uspona Reicha, Knopp vrlo detaljno istražuje i njihove psihološke profile, te pritom iznosi neke od najnovijih i dosad nepoznatih spoznaja o detaljima iz njihovih privatnih života (ovisnost o narkoticima, opsesivna seksualnost, sklonost okultnom...) koristeći se pritom obilnom arhivskom građom, svjedočanstvima Hitlerova osoblja, umirovljenih njemačkih generala i dnevničkim zapisima koje su neki od njih ostavili za sobom.

    4. Čokolada
    Joanna Farrow


    Otkrijte čokoladni raj s 80 recepata za dekadentne pudinge, deserte i još mnogo toga.
    Čokolada je jedna od najomiljenijih namirnica, bez obzira jedemo li je samu, nalazi li se u pudinzima, kremama, kolačima ili umacima. Uživamo u njezinim oblicima i kombinacijama u kojima je možemo pronaći.

    Ova će knjiga potaknuti na eksperimentiranje nudeći osnovne recepte za čokoladne umake, sirupe i glazure, zatim nekoliko recepata s čokoladom u slanim jelima, pa neke recepte za poznate kolače i deserte na malo drugačiji način, u kombinacijama s voćem ili likerima te na kraju recepte za male slasne čokoladne kolačiće i čokoladne napitke. U knjizi se nalazi 80 recepata za potpuno prepuštanje i uživanje u toj slasnoj namirnici, a postpuci pripreme objašnjeni su korak po korak.

    5. Odbrojavanje
    Tena Štivičić

    Proteklih se godina Tena Štivičić potvrdila kao vrsna dramatičarka čiji su dramski tekstovi doživjeli uspjeh ne samo na hrvatskim pozornicama već i na međunarodnoj sceni. Posljednjih godina ona živi i stvara u Londonu; međutim nije izgubila vezu s domovinom.

    Osim kazališnih komada na hrvatskim scenama, u profesionalnom je smislu za zavičaj vezuju i esejistički tekstovi koje stalno objavljuje u časopisu Zaposlena. Valja odmah primijetiti da su zapisi Tene Štivičić nastali kao svojevrsna antiteza kolumnistici kakvu njeguje niz popularnih kolumnistica u tzv. šarenom i ženskom tisku. Dok u tim popularnim glasilima dominira diskurs čik-lita, Štivičićeva pokazuje svjestan napor da se udalji od tipičnih tema te vrste književnosti: ona se ne bavi pomodnim trendovima, površnim aspektima muško-ženskih odnosa, već na jedan ozbiljniji način promišlja poziciju suvremene mlade žene u svijetu tranzicije, globalizacije i rastućeg konzumerizma. Štivičićeva pokazuje i stilističku superiornost: ona izvrsno uočava karakteristične društvene situacija, analizira probleme; njezina je rečenica dobro oblikovana, vješto poentira svoje zapise; nikad ne zapada u banalnost. Njezini su zapisi knjiga samosvjesne mlade žene, intelektualke spremne da se suoči sa stvarnim problemima našega društva.

    Tena Štivičić rođena je u Zagrebu 1977. godine. Tu je završila dramaturgiju na Akademiji dramske umjetnosti. Trenutno je na magisteriju na Goldsmiths Collegeu u Londonu. Napisala je šest drama (tri su objavljene) koje su izvedene u profesionalnim i off kazalištima u Hrvatskoj i nekoliko drugih europskih zemalja, te emitirane na hrvatskom, njemačkom i slovačkom radiju. Drama Nemreš pobjeć od nedjelje dobila je 1999. Nagradu “Marin Držić” i Rektorovu nagradu, a objavljena je u zbirci hrvatskih drama devedesetih Nova hrvatska drama.
    Sudjelovala je na Internet-projektu kazališta Royal Court iz Londona, gdje je s desetak mladih svjetskih pisaca napisala radio-dramu We are Water za BBC World Service.
    Kolumnistica je časopisa Zaposlena.
    Drame izvedene u profesionalnim kazalištima: Nemreš pobjeć od nedje- lje (Zagrebačko kazalište mladih, 1999; Mestno Gledališče Ljubljana, Slovenija; Raum Dreiundreisig, Švicarska), Viteška priča, epizoda 1 – Parsifal (Kazalište Mala scena, Zagreb, 2001), Dvije (Atelje 212, Beograd; HNK Zagreb – Scena Habunek, 2003), Pssst (Kazalište Trešnja, Zagreb, 2003).

    PREPORUKA - Tajna vještina : Gibonni - biografija

    Zlatko Gall

    Tajna vještina duhovita je, napeta i vrlo detaljna priča o Giboniju, njegovom odnosu s poznatim ocem, odrastanju u Splitu, o počecima bavljenja muzikom te kako je postao slavan. Ova biografija ocrtava pozadinu fenomena Gibonni objašnjavajući, uz ostalo i zašto Zlatan Stpišić - unatoč golemim prodanim nakladama, silnim Porinima, rasprodanim koncertima i turnejama - nije pobjegao daleko od dugokosog klinca Gibe koji je sanjao o glazbi širom otvorenih očiju sjedeći na zidiću splitskih Skalica.
    Ujedno ona detaljno opisuje i hrvatsku glazbenu scenu osamdesetih i devedesetih. U knjizi se nalazi mnoštvo Gibonijevih neobjavljenih fotografija iz djetinjstva, s koncerata i iza scene, a uz biografiju nalazi se i sva njegova diskografija, riječi najpoznatijih pjesama te DVD s prvorazrednim koncertnim izvedbama.

    Zlatko Gall je rođen 1.12. 1954. u Splitu. Povijest umjetnosti i arheologiju diplomirao je 1978. na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Tijekom studija teme s područja likovnosti, stripa i rocka objavljuje u omladinskom tisku i časpisima a od 1979. profesionalni je novinar u Slobodnoj Dalmaciji. Do odlaska iz Slobodne Dalmacije 1995. bio je urednik kulture, kolumnist i komentator Slobodne i Nedjeljne Dalmacije, objavljujući teme iz područja likovnih umjetnosti, glazbe, društvenih fenomena i političke komentare u brojnim listovima (Start, Svijet, Studio, Vjesnik, Naši dani, Polet, Džuboks, Rock...). Tijekom devedesetih bio je politički kolumnist Vjesnika i Vijenca, a stalni je kolumnist mjesečnika More. Od 1995. do 2001. – kada se vraća u Slobodnu Dalmaciju gdje je danas komentator i kolumnist – novinar je Tjednika i Feral Tribuna a eseje i kritičke osvrte objavljuje u Heroini Novoj, Quorumu, Lettre International, Ciceru... Bio je glavni urednik glazbenog mjesečnika Feral Music (za koji je dobio godišnju rock nagradu Crni mačak). Član je Hrvatskog društva skladatelja – sekcije muzikologa, hrvatskog P.E.N.-a, hrvatske sekcije likovnih kritičara AICA-e, Hrvatskog društva pisaca...
    Dobitnik je Zlatnog pera HND-a 1991. te potpisnik brojnih monografskih tekstova i bilježaka za diskografska izdanja. Autor je i umjetnički direktor glazbenih programa s nazivnikom «Prst u more» i «Dalmatia World Music» za koja je 2005. i 2006. nagrađen hrvatskom diskografskom nagradom «Porin». Autor je Enciklopedijskog CD vodiča (Mozaik knjiga, 2000.), Pojmovnika popularne glazbe (Šareni dućan, 2001.), Glazbenog leksikona (Marjan tisak, 2004.), Rock enciklopedije (VBZ, 2004.), Velike svjetske rock enciklopedije (Slobodna Dalmacija, 2005.) glazbeno-gastronomski izdanja Kušaj i slušaj Dalmaciju (Profil, 2005.), Kušaj i slušaj Dalmaciju 2 (Profil, 2006.) te biografije Oliver – Južnjačka utjeha (Profil, 2006.).

    PREPORUKA - U potrazi za Staklenim gradom
    Željko Malnar i Borna Bebek



    Novo izdanje kultnog putopisa koji je osvojio generacije čitatelja
    Malnarov i Bebekov Stakleni grad istovremeno je putopis, antropološka rasprava, utopija, komparatističko-filozofska studija, ali i tekst koji se čita u jednom dahu. Ovakvo djelo ne nastaje slučajno. - Jure Kaštelan

    Željko Malnar i Borna Bebek, kao neka vrsta hrvatskog Corta Maltesea i njegova prijatelja Rasputina, putuju Turskom, Iranom, Indonezijom, Indijom, Afganistanom, Tibetom… u potrazi za mističnim tajnama, paralelnim svjetovima ali i za samim sobom. Oni se spuštaju u špilje Kapadokije, silaze u podzemni svijet mrtvih s ljudožderima na Solomonskim otocima, otkrivaju tajne posljednih pripadnika naroda Kailaša i ulaze u Stakleni grad s budističkim svećenicima na Tibetu. Putovanje je opasno jer treba preživjeti susrete s divljim indijanskim plemenima, krijumčarima opijuma ili ponosnim pripadnicima nikad pokorenih Patana u bespućima Pakistana, treba prejedriti Azijski ocean i popeti se na Himalaju, ali oni nisu samo u potrazi za znanjem, njima je draga i avantura. I zato, krenite s njima.
    Hrvoje Horvat

    Iscrpna biografija Johnnyja B. Štulića Fantom slobode sveobuhvatan je prikaz karijere i života najkarizmatičnije figure hrvatskog rocka. Vođa grupe Azra jedan je od najpopularnijih i najutjecajnijih hrvatskih glazbenika svih vremena, podjednako zanimljiv fanovima, kritičarima, ali i mnogim književnicima koji ne kriju da je Štulić utjecao na njihovo pisanje.
    Osim kritičkih analiza njegova samostalnog rada i rada s Azrom, knjiga biografski obrađuje –onijevu karijeru, sadrži mnoge nepoznate pojedinosti
    iz njegova života, sjećanja kolega i suradnika, neobjavljene pjesme, uvide u brojne novinske osvrte i Štulićeve izjave te je najiscrpniji skup podataka dosad publiciran o Štuliću i Azri.
    Fantom slobode cjelovito i utemeljeno objašnjava fenomen Azre i postanak Štulićeva kulta koji s nesmanjenim intenzitetom traje i danas, kada Štulić glazbeno neaktivan živi u Nizozemskoj.



    2. Život na visokoj peti

    Lana Biondić

    Prvijenac domaće autorice Lane Biondić predstavlja hrvatsku inačica života na visokoj nozi. U knjizi, koja je i prije nego je izašla iz tiska izazvala pozornost javnosti, ona piše o temama s vrha interesa hrvatske medijske stvarnosti- o špici i udaji, sponzorušama i koferušama, nogometašima i manekenkama, shoppingu i francuskoj manikuri, europskim naj-buticima i o zagrebačkim ritualima, o restoranima za ladies who lunch, o braku koji je također karijera, ali i o tome zašto i udana "žena mora raditi"...




    3. Kušaj i slušaj Dalmaciju
    Zlatko Gall

    Užitak kuhanja jedna je od najznačajnijih odlika svakodnevnice. Zlatko Gall, novinar, glazbeni kritičar i publicist, kuhanju se predaje s bezrezervnom strasti. Razmišljanje što kuhati, kako i gdje kupovati, a onda kužinavati iščekujući djelo na trpezi, podvrgnuto vlastitom kritičkom nepcu, ali i nepcu onih za koje se kuha, čin je s atributima rituala. Recepti autora ove knjige jednostavni su za pripravu, u dosluhu s našim, za kuhanje najpoticajnijim podnebljem i autorovom domajom – Dalmacijom, toponimom predodređenim za uživanje. K tome ima li šta ljepše nego skuhati finu spizu, blagovati, a k tome slušati glazbu obojenu istim tonovima kao i jelo...
    Uživajte zajedno sa Zlatkom Gallom.



    4.Svete planine svijeta

    Stipe Božić

    Proslavljeni alpinist i putopisac Stipe Božić napisao je još jednu intrigantnu knjigu! Zadivljujućim i često po život opasnim putovima autor nas vodi na planinske vrhunce svijeta, sveta mjesta kojima se još uvijek upućuju molitve i koja odišu neobjašnjivom ljepotom i snagom. Riječima i fotografijama Stipe Božić još jednom pokazuje kako se prilazi tajni i kako se priroda može osvajati, a da je se ne pokuša pokoriti.



    3. Nova hrvatska kuhinja
    Davor Butković, Ana Ugarković

    Kuharica Nova hrvatska kuhinja poznatog publicista Davora Butkovića i jedne od najistaknutijih domaćih kulinarki, Ane Ugarković, za domaće čitatelje i kušatelje radi pionirski posao: postavlja kanon i odgovara na pitanje Što je to uistinu hrvatska kuhinja? Po čemu se razlikujemo od ostalih i u čemu smo najbolji? Po čemu nas se može prepoznati i čime se možemo pohvaliti? Recepti osamnaest najboljih hrvatskih kuhara u ovoj knjizi otkrivaju bogatstvo hrvatskog kulinarskog naslijeđa, ali i inspiraciju i inovativnost s kojima mu se može prići. Nova hrvatska kuhinja knjiga je koja će promijeniti mnoge stolove i zasigurno obilježiti ovo gastronomsko desetljeće!



    .
    2. Kratka povijest traktora na ukrajinskom

    Marina Lewycka

    Sestre Vera i Nadežda na sebe su preuzele misiju spašavanja svojeg starog oca inženjera od pohotne ukrajinske ljepotice Valentine koja ne preza ni od čega da bi ostvarila svoje ambicije za lagodnim životom na Zapadu. Misija sestara mukotrpna je te potpuno zaokuplja i njihove živote. I ne samo to, otkrivaju se putem obiteljske tajne, pa i pedeset mračnih godina europske povijesti. Sve ih to vraća korijenima koje bi svi najradije zaboravili...

    Marina Lewycka je Ukrajinka rođena u izbjegličkom kampu u Kielu u Njemačkoj pred kraj Drugoga svjetskog rata, a odrasla je u Engleskoj. Profesorica je na Sveučilištu Sheffield Hallam. Udana je i ima odraslu kćer. Živi u Sheffieldu.Roman Kratka povijest traktora na ukrajinskom preveden je na više od 30 jezika, a bio je u izboru za nagrade Booker i Orange.
    Iz stranog tiska:
    Izuzetno duhovito. - The Times
    Zabavan, domišljat, originalan roman... obožavam ga. - Daily Mail
    Inteligentan, živahan, dobro napisan i suosjećajan roman. - The Times Literary Supplement
    Rijetko nailazimo na prvijenac u kojemu je toliko toga dobrog... Lewycka je ozbiljno talentirana duhovita spisateljica. - Time Out
    Roman za pamćenje. - Sunday Times
    Pametno, duhovito, sjajni dijalozi, živahna karakterizacija likova... Roman za razmišljanje i uživanje. - Financial Times
    Nevjerojatno štivo... naprosto sjajno. Rijetka poslastica. - Daily Express

    3. Na kraju duge
    Ce(kršitelj koda) Ahern


    Sudbina katkad jednostavno ne zna prestati zabadati nos...
    Autorica bestselera P. S. volim te donosi čaroban roman o dvoje prijatelja iz djetinjstva s kojima se sudbina ne prestaje poigravati…
    I kao nestašna djeca, i kao buntovni tinejdžeri, Rosie i Alex ostali su jedno uz drugo u dobru i zlu. Ali upravo kad su otkrili draži mladenačkih noći u gradu i propalih spojeva, bivaju razdvojeni. Alexova se obitelj seli iz Dublina u Ameriku – i Alex odlazi s njima. Zauvijek. Rosie je bez njega izgubljena. Ali uoči planiranog preseljenja k Alexu u Boston, Rosie prima vijesti koje će joj zauvijek promijeniti život – i zadržati je kod kuće u Irskoj. Njihova čudesna povezanost pomaže im prebroditi životne uspone i padove, ali nijedno od njih ne zna može li njihovo prijateljstvo preživjeti godine i kilometre – i nove veze. Rosie se negdje duboko u sebi pita bi li možda trebali biti nešto više od prijatelja. Sve ih vrijeme razdvajaju nesporazumi, okolnosti i obična zla sreća, a kad im se ukaže posljednja prilika, hoće li sve staviti na kocku u ime istinske ljubavi? Alex i Rosie naučit će da je sudbina čudna stvar i da ih nije spremna ostaviti na miru…
    Predivan i duhovit roman koji vraća vjeru u život. - Company
    Nešto kao irska Romansa u Seattleu. - In Style

    4. Opsjednuta
    Rujana Jeger

    Nova knjiga hrvatske kolumnističke zvijezde
    Među cijelim nizom kolumnistica ženskih magazina i časopisa, Rujana Jeger izborila je zasebnu poziciju. I ona piše o uobičajenim temama tih magazina, mršavljenju, muškarcima i ženama, raznim kremama i kremicama, ali istodobno zadržava slobodu da kritizira svijet koji promoviraju časopisi u kojima objavljuje. Kao i ostale kolumnistice, jako je svijesna ženskog položaja u društvu, ali ni tu ne upada u stereotipe, jer pokazuje razumijevanje i za pozicije muškaraca, a probija i formalna ograničenja takvog pisanja, pa su njene kolumne vrlo često briljantne priče, veoma nalik onima iz njenog hvaljenjog romana Darkroom. Njena mama, muž, pas, baka glavni su likovi knjige koja se može čitati i kao roman. Zbog svih tih kvaliteta Rujana Jeger je odmah po izlasku Opsjednute, zasluženo zasjela na prvo mjesto hrvatskih top lista.

    Rujana toliko snažno govori jezikom djevojke 21.st da svaki put kada se kao glavna urednica uhvatim za glavu jer je najavila temu koja je društveno škakljiva, ona je obradi tako da se strahovi mogu otopiti, slutnje rastumačiti, nesigurnost pobijediti, a životnim bizarnostima od srca pa do suza nasmijati. Ono što volim u Rujaninom jeziku, jednako kao i čitateljice Cosma, je iskreno razumijevanje da sa svim nedostacima možemo biti voljeni i poštovani, a kao ljudska bića osjećati se normalnim.- Slavica Josipović, Glavna urednica Cosmopolitana

    Rođena kao Rujana Drakulić u Zagrebu 1968. godine.
    U rodnom gradu je pohađala osnovnu i srednju školu – Centar za obrazovanje u kulturi i umjetnosti, smjer za “suradnike u sredstvima javnog informiranja", što god to značilo. Kao jedna od žrtava velike, tzv. Šuvarove školske reforme, od nje se očekivalo da se nakon prva dva razreda srednje škole odluči za svoje buduće zanimanje. 1996. godine diplomirala arheologiju na Filozofskom fakultetu sveučilišta u Zagrebu, 1991. otišla u Beč gdje živi radeći razne poslove, od prevodilačkih, preko novinarskih do arheoloških. U međuvremenu shvatila da od svega jedino želi pisati – možda je Šuvar ipak bio u pravu...Stalna kolumnistica u hrvatskom izdanju magazina Cosmopolitan, surađuje u hrvatskom izdanju magazina Ella, švedskom časopisu Amelia te bečkom Die Bunte Zeitung.
    Prvi roman, Darkroom, objavljen 2001, također je objavljen u veljači 2004. u izdanju njemačkog Beck Verlaga. Zbirka kolumni pisanih za Cosmopolitan 1999-2003, Posve osobno, objavljena je 2003. godine.

    5. Frida
    Slavenka Drakulić
    Najprevođenija hrvatska književnica, čiji su romani i eseji objavljeni u inozemstvu u više od 100 izdanja, nakon osmogodišnje pauze napisala je roman koji se istovremeno pojavljuje u Švedskoj, Njemačkoj i Hrvatskoj. Ljubav i bol opsesivne su teme Slavenke Drakulić, a u Fridi Khalo pronašla je junakinju koja joj je omogućila da istraži najdublje i najekstremnije registre tih temeljnih ljudskih osjećaja. Meksička slikarica koja je preživjela 32 operacije - u mladosti joj je utrobu probola čelična šipka, noga joj je bila potpuno smrskana, a kralježnica zauvijek uništena - unatoč boli, stalnoj i nesavladivoj, živjela je intenzivno i ispunjeno. Bila je u vezi s nekima od najglasovitijih ljudi svog doba i naslikala je slike koje su je pretvorile u ikonu 20. stoljeća. Ponirući u njen svijet boli i ljubavi, s puno tankoćutnosti, i sa zalogom vlastitog iskustva, Slavenka Drakulić napisala je fascinantan roman u kojem se neprekidno isprepliću, obogaćuju i poništavaju jezik boli i jezik ljubavi.

    PREPORUKA - P.S. volim te
    Ce(kršitelj koda) Ahern

    Holly i Gerry imali su savršen život – sretno oženjeni, živjeli su u Dublinu blizu svoje obitelji i prijatelja, dobro su s zabavljali, ukratko – svijet im je bio pod nogama. Ili su tako mislili. Kada je Gerry umro, Holly je mislila da ne može nastaviti živjeti bez njega. Dan prije svojega tridesetog rođendana, čovjek koji joj je bio ljubavnik i najbolji prijatelj napustio ju je. Ali Gerry je obećao uvijek biti uz Holly. I bio je. Ostavio joj je poruke. Holly svakoga mjeseca čita novu...

    Ovaj je roman bio najprodavaniji prvijenac u Irskoj i najprodavaniji roman prema ljestvici Sunday Timesa. Ubrzo je postao bestseler u cijelome svijetu, a na njemačkim je top listama ostao 52 tjedna.
    P.S. volim te bio je i na listi za nagradu IMPAC Dublin Literary Award te za nagradu British Book - ward.
    Tvrtka Warner Brothers otkupila je prava za snimanje filma prema predlošku ovoga romana.
    Senzacionalan prvijenac koji dokazuje da prava ljubav nikad ne umire. - Cosmopolitan

    PREPORUKA - Državni savjetnik
    Boris Akunin


    Četvrti nastavak avantura već legendarnog moskovskog inspektora Erasta Fandorina
    U dobro čuvanom vlaku na pruzi Peterburg – Moskva ubijen je general Hrapov, a ubojica mu se uspio približiti jer se predstavio kao državni savjetnik Erast Fandorin, koji je bio zadužen za generalovo osiguranje.
    Veliki izazov za detektiva koji lagano zamuckuje i briljantno rješava najzamršenije slučajeve – ne samo da nije uspio obaviti svoj zadatak nego se ubojica predstavio njegovim imenom. Premda se na noge digla cijela moskovska policija, misteriozna teroristička borbena skupina, koju predvodi iznimno sposoban vođa, ne uzmiče, nego stalno zadaje nove, sve pogibeljnije udarce. Čak i Fandorin u početku izgleda nemoćan.
    Boris Akunin nova je međunarodna spisateljska zvijezda, njegov Erast Fandorin svojom popularanošću prijeti čak i Sherlocku Holmesu i Herculeu Poirotu.

    1. Žena vremenskog putnika

    Audrey Niffenegger

    Veliki svjetski hit

    Iznimna ljubavna priča o Henryju i Clare. Henry putuje kroz vrijeme, a Clare ne. Kada Henry upoznaje Clare, njemu je 28, a njoj 20 godina. On je zaneseni knjižničar, a ona prelijepa studentica likovne akademije. Činilo im se da se tada upoznaju po prvi put, no on se pojavljuje u njezinom životu od njezine šeste godine...

    Nije čudo da se ovaj roman ne skida s ljestvica najuspješnijih naslova – ovo je jedan od onih koje ne puštate iz ruku od početka pa do samoga kraja. – Guardian




    2. Memoari ruže
    Consuelo de Saint--Exupéry

    Malo je biografa ispravno razumjelo pripovijest zajedničkog života Consuelo i Antoinea de Saint-Exupéryja, autora legendarnog Malog princa: nedostajali su im ključevi najvažnijih tajni. Nitko nije ni slutio skrivene zakutke tog odnosa. Kada je pronađen rukopis Memoara ruže, u kojem je Consuelo de Saint-Exupéry zapisala svoja sjećanja, razotkrila se istina o
    ljubavnom odnosu koji je postao legendaran. Consuelo de Saint-Exupéry piše o svom susretu s Antoineom u Buenos Airesu,
    o uzbudljivim zarukama, vjenčanju, povratku u Pariz, životu supruge, životnim teškoćama Saint Exupéryja, njegovoj nevjeri, njegovom patetičnom donžuanstvu, pronađenoj nježnosti, selidbi, drugim ženama, lutalačkom životu, nesreći, knjigama i uspjesima, bijegu i boravku u zajednici u selu Oppčde, odlasku u New York, opraštanju s Toniom prije njegova odlaska u rat te na kraju – o njegovom nestanku.


    3. Linija ljepote

    Alan Hollinghurst

    Apsolutni književni hit 2005. godine

    U ljeto 1983. godine student književnosti, Nick Guest, primljen je na stan u londonski dom bogatog zastupnika u Parlamentu, gdje – zaokupljen životima članova obitelji Fedden i svojom osobnom fascinacijom ljepotom – biva uvučen u društvena događanja 80-ih...

    Hollinghurst majstorskom vještinom daje sliku društva, a jednakom lakoćom i razumijevanjem stvara nezaboravne i životne likove. Profinjenim i odmjerenim stilom, promišljenom i uravnoteženom kompozicijom romana, autor posve zaslužuje status jednog od najboljih suvremenih britanskih romanopisaca.

    Djelo velikog britanskog stiliste u punoj zrelosti. Remek-djelo. – Observer
    Hollinghurst koristi jezik baš onako kako želi... u usporedbi s njim većina se suvremene proze čini tankom i nedovoljno uspješnom. Briljantno duhovita i promišljena društvena satira. – Evening Standard

    Alan Hollinghurst je na vrhuncu svoga stvaralaštva, a njegov majstorski ispripovijedan najnoviji roman, u ovome je trenutku najveći užitak koji pruža britanska proza. – Daily Telegraph



    4. Ljudožderi

    Tomislav Zajec


    Novi roman Tomislava Zajeca Ljudožderi donosi ulančanu priču o nekoliko zagrebačkih obitelji i njihovim međusobno isprepletenim odnosima. Radnja u romanu prenosi se s lika na lik gotovo štafetnim principom, na način da jedan lik preuzima radnju od drugoga u onom trenutku u kojem se njihovi životi nakratko isprepletu, možda samo tad i nikad više. Osnovna ideja Ljudoždera bila je pokazati kako neka sasvim mala stvar ili tek usputni događaj koji nekoj osobi predstavlja ništa više do obične sitnice, nekom drugom može potpuno promijeniti život.


    5. To malo pijeska na dlanu
    Marinko Koščec

    U romanu To malo pijeska na dlanu dvoje središnjih protagonista naizmjence pripovijeda svoje životne puteve, od djetinjstva do njihova susreta, kratkog razdoblja zaljubljenosti te rastanka. U tom kompozicijskom okviru teaište je na mnoštvu portretističkih minijatura, skica ljudskih sudbina i životnih fragmenata koji se uzajamno zrcale s iskustvom i duhovnim stanjem glavnih likova, donoseći brojne varijacije istih motiva, s melankolično-ironičnom dominantom. To je roman odrastanja koliko i obiteljski roman, jer genetsku prtljagu iščitava posežući nekoliko generacija u prošlost, ali je ujedno i izrazito zaokupljen aktualnim društvenim kontekstom: uprizoruje npr. razne dimenzije kulturnog života u Hrvatskoj od devedesetih godina. Karikaturističke i kritičke opservacije pritom nisu zasebne digresije, nego su upletene u odnos dvoje likova (oboje tridesetogodišnjaci, likovna umjetnica i korektor u izdavačkoj kući) prema okruženju, sustavno konfliktan i traumatski. Pritom se u oštrim, kontrastnim rezovima izmjenjuju, a katkad i koincidiraju crni humor, tragika, lirizam, romantični zanos, (samo)ironija, malicioznost, empatija.

  16. #116
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://razvojdjece.crolink.net/
    http://www.edukacija.hr/proizvodi.php?ID=80

    Jednostavno obožavam Dubravku Miljković i Majdu Rijavavec i tko voli popularnu psihologiju-toplo ih preporučam

    http://www.iep.hr/



    Tko su dobri ljudi?
    (Psihologija pozitivne osobe)
    Autor(i): Majda Rijavec i Dubravka Miljković
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2006.
    Broj stranica: 245
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 150,00kn
    Kratki opis: Svatko od nas ima ideju o tome tko su dobi ljudi i koje osobine čine dobrog čovjeka. No, što o tome kažu psihologijska istraživanja? Koje su to osobine koje su cijenili ljudi kroz čitavu povijest a za koje istraživanja pokazuju da pridonose sreći i zadovoljstvu pojedinca ali i dobrobiti zajednice. I možemo li ih razvijati kod sebe i poticati kod drugih?

    U ovoj knjizi opisane su 24 takve osobine. Pročitajte o mudrosti, kreativnosti, otvorenosti uma, nadi, optimizmu, poštovanju ljepote i izvrsnosti, pravednosti, hrabrosti i drugima i otkrijte (kroz teoriju i vježbe) kako pridonose boljem i smislenijem životu.


    Tri puta do otoka sreće
    (Psihologija sreće i dobroga života)
    Autor(i): Dubravka Miljković i Majda Rijavec
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2004. (I. izdanje)
    Broj stranica: 220
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 135,00kn
    Kratki opis: Većina ljudi želi u životu ostvariti zadovoljstvo i sreću, želi živjeti dobro. No, kao što se razlikuju naša shvaćanja o tome što čini taj dobar život, razlikuju se i putovi na kojima ga tražimo. Svatko je od nas pritom nužno ograniečn svojim osobnim iskustvom, svojim vrijednostima, možda čak i svojim predrasudama. I koliko smo uopće sigurni da ae nas put kojim idemo (na kojem se mučimo?) dovesti do našeg otoka sreće?


    U potrazi za čarobnom svjetiljkom
    (Psihologija samomotivacije)
    Autor(i): Majda Rijavec i Dubravka Miljković
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2002. (II. izdanje)
    Broj stranica: 251
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 135,00kn
    Kratki opis: Nije uvijek lako pomiriti nastojanje da knjiga bude popularno pisana, zanimljiva i razumljiva čitaocima raznih predznanja i obrazovanja, a da ujedno bude stručno utemeljena. Autorice su u tom nastojanju potpuno uspjele. Knjigu svakako treba pročitati i ako znate postaviti i ostvariti ciljeve, a osobito ako ne znate...


    Kako postati i ostati (ne)sretan?
    (Psihologija iracionalnih vjerovanja)
    Autor(i): Dubravka Miljković i Majda Rijavec
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2004. (I. izdanje)
    Broj stranica: 217
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 120,00kn
    Kratki opis: Zanimljivo i uzbudljivo, zabavno i poučno putovanje kroz svakodnevni život normalnih ljudi, u kojem brojni problemi nastaju, rastu i traju - zbog iracionalnih vjerovanja. Iznad svega to je izuzetno duhovito, čitko, pitko i prekrasnim, normalnim jezikom napisana knjiga, koja nas uz sve pouke koje sadrži može i zabaviti, razveseliti, potaknuti na razmišljanje i pomoći nam...


    Srce moje i tvoje u ljubavi stoje
    (Psihologija ljubavi)
    Autor(i): Majda Rijavec i Dubravka Miljković
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2002. (I. izdanje)
    Broj stranica: 225
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 120,00kn
    Kratki opis: Bilo da se radi o već postojećoj ljubavi, koja tijekom vremena mijenja svoje lice, pa se pretvara u prijateljstvo ili dosadu, ili o nedostatku ljubavi koji danas muči tolike mlade ljude, u braku i izvan njega, s djecom ili bez djece - sve je to, i još mnogo više od navedenog, stručno i duhovito, znanstveno utemeljeno i lepršavo, opisano u najnovijoj knjizi ove dvije autorice. Kao i u njihovim...


    Razgovori sa zrcalom
    (Psihologija samopouzdanja)
    Autor(i): Dubravka Miljković, Majda Rijavec
    Format: 17x24cm
    Godina izdanja: 2005. (IV. izdanje)
    Broj stranica: 250
    Uvez: meki
    Cijena: 150,00kn 135,00kn
    Kratki opis: Pristup pisanju ove knjige temelji se na načelima humanističke psihologije, te autorice često potiču čitatelje na pozitivan stav prema sebi i drugim ljudima i upućuju ih na to kako mogu prepoznati i razviti ono najbolje u sebi. Stoga aktivno prorađivanje sadržaja ove knjige ima i određeno terapijsko djelovanje. Dr. Zora Raboteg Šarić...
    Stranica 1 od 1 [1]
    Vodič za preživljavanje u školi

    Autor(i): Majda Rijavec i Dubravka Miljković
    Format: 15x14,5cm
    Godina izdanja: 2003. (II. Izdanje)
    Broj stranica: 210
    Uvez: meki
    Cijena: 90,00kn 80,00kn
    Kratki opis: Knjiga je namijenjena učenicima viših razreda osnovne škole i srednjoškolcima. No, može poslužiti i studentima, profesorima i roditeljima.


    Bolje biti vjetar nego list
    (Psihologija dječjeg samopouzdanja)
    Autor(i): Dubravka Miljković i Majda Rijavec
    Format: 15x14,5cm
    Godina izdanja: 2004. (II. Izdanje)
    Broj stranica: 168
    Uvez: meki
    Cijena: 90,00kn 80,00kn
    Kratki opis:

    http://www.iep.hr/index.asp?b=1

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Erica Jong: Sapfin skok
    Liza Dalby: Murasakina priča

    ... da ne spominjem da NITI blizu ne čitam koliko bih trebala ...

  18. #118
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj gitulja prvotno napisa
    .
    Trenutno Alen Bović: Metastaze
    e, ovo mi se cini interesantna knjiga
    kako je tebe dojmila?

  19. #119
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja sam metastaze čitala prije par mjeseci. bila trudna, pa mi je dojam bio prebrutalno.
    al ne mogu reć da mi knjiga nije bila zanimljiva.

    meni je preporučeno, pa ja preporuku šaljem dalje
    elijahova stolica-igora štiksa od beletristike i
    zajeb... su vas-kako preživjeti obiteljski život od olivera jamesa

    na netu rijetko čitam recenzije, uglavnom kod knjiškog moljca, a u papirnatom izdanju cijenim mišljenje perišića u globusu

    jel ko čitao slavenku drakulić-Frida ili o boli?

  20. #120
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ja sam u bolnici, prije carskog, čitala drakulićevu:"oni ne bi ni mrava zgazili"...

  21. #121

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Trenutno čitam...

    Umjetnikov put - James Cameron
    Jazz theory, modes and scales..

  22. #122
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    Nisam htjela reći da knjiga nije dobra, ali mi trenutno ta doza brutalnoti i realnosti baš nije najbolje legla. Htjela sam neko lakše štivo.
    Nego ono zanimljivo je što sam prije nekog vremena pronašla u Gloriji članak o autoru. I to sam krenula čitati jer mi se čovjek na slici činio poznat, a kad ono dr. koji me porađao. E sad da sam knjigu pročitala prije nisam baš sigurna kako bih se osjećala.

  23. #123
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    e da, za štiksa kažu da je dobar
    prošla mi je kroz ruke elijahova stolica ali nazalost nisam stigla procitati
    a kazu da je i zgodan 8)

  24. #124

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Ja sam opet uzela čitati Aleksandrijski kvartet od L.Durrella. Stalno sam je počinjala čitati ali nikad nisam stigla dalje od prve knjige Justine i sad sam odlučila da moram dalje jer mi se stvarno svidjelo, ali pojma nemam zašto sam je ostavila.
    A posebno me privlači zadnja knjiga kvarteta Clea - jel netko čitao?

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Trenutno čitam Povijest pornografije od Tribusona...

  26. #126
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    http://www.biblio.com/authors/652/Ca...Biography.html

    Evo Kastanjedinih master piseva.....

  27. #127
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa
    Trenutno čitam Povijest pornografije od Tribusona...
    To je kultna knjiga mog odrastanja. 8)

    Pitam se bi li mi se jednako svidjela i u ovim ozbiljnijim godinama.

    Uz nju mi je (u toj nježnoj mladoj dobi) odlično pasao Krilićev "Živi pijesak", pa, ako ti se svidi Tribuson, eto ti još nešto za čitanje.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj annie84 prvotno napisa
    Trenutno čitam Povijest pornografije od Tribusona...
    To je kultna knjiga mog odrastanja. 8)
    ja tu knjigu imam na polici na kojoj su izdanja koja MORAM ODMAH procitati (zajedno s Mamom Leone, Zenom vremenskog putnika, Blatom i jos jednom o istarskom roku 8)).

    mm kaze da puno brze kupujem i slazem knjige "za godisnji" no sto ti godisnji zapravo stizu, tako da se ta must have polica siri i prebacuje na donju, pa na gornju, a ja nista...

  29. #129

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    knjiškog moljca
    Misliš li na blogera?

    poslije ću priznati zašto pitam

  30. #130
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    mm kaze da puno brze kupujem i slazem knjige "za godisnji" no sto ti godisnji zapravo stizu, tako da se ta must have polica siri i prebacuje na donju, pa na gornju, a ja nista...
    Točno tako je i kod nas.

    A sad bi ti, s obzirom na popis knjiga koje čekaju , dobro došao koji slobodni dan.

  31. #131
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Audrey Niffenegger: Žena vremenskog putnika
    Joanne Fedler: MAME - Strogo povjerljivo

  32. #132
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj petra prvotno napisa
    Ja sam opet uzela čitati Aleksandrijski kvartet od L.Durrella. Stalno sam je počinjala čitati ali nikad nisam stigla dalje od prve knjige Justine i sad sam odlučila da moram dalje jer mi se stvarno svidjelo, ali pojma nemam zašto sam je ostavila.
    A posebno me privlači zadnja knjiga kvarteta Clea - jel netko čitao?
    Je, Justine je genijalna knjiga a ostatak kvarteta prilično razočaravajući.

  33. #133
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj VIPmama prvotno napisa
    knjiškog moljca
    Misliš li na blogera?

    poslije ću priznati zašto pitam

  34. #134
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    sandraf kad pročitaš Blato javi mi jer imam bon od Konzuma pa si ju kupila ak valja može na pp

    sanja74 kad pročitaš dojmove javi kako ti se sviša Mame-strogo povjerljivo, ja sam ju neki dan završila i moram priznati da sam očekivala više

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    pogodi koliko godina ima 8)

    nisam ja

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    brži mi je jezik od pameti, nije ono što sam mislila 8)

  37. #137
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa
    http://www.biblio.com/authors/652/Carlos_Castaneda_Biography.html

    Evo Kastanjedinih master piseva.....
    HVALA!
    nesto sam i ja bila googlala ranije, no nisam nikad naisla na te stranice, zanimljivo.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Rujana Jeger- opsjednuta

    Clare Morrall- Čudesni pljusak boja

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Nitko nije čitao Alamuta ? :?

  40. #140
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Maria71:
    Nitko nije čitao Alamuta ? Confused
    E, da , dobar komad knjige...
    Nisam se odmah sjetila na nju, pročitala davno, dok još nije prevedena.
    Idem ponovit radnju...

  41. #141
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Sad se me zabavlja "Lov na losose u Jemenu" Paula Tordaya.

    Početak obećava...

  42. #142
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ajme, kako mi je drago da se ljudima sviđa Vitomir Belaj - naime, on je bio naš najomiljeniji profesor na Etnologiji na Filozofskom u ZG!
    Obožavali smo njegova predavanja, ispite, pa je ovo samo mali dio jednog divnog gradiva koje naprosto baca u trans - preporučam od srca!!! :D :D :D

    Jel netko čitao predraga Raosa - Hrvatski bog s Marsa ??? (opako sam u iskušenju da si kupim tu knjigu).


    Nevjernicu, preporučam.
    Opsjednutu, također.
    Najdraža opuštajuča knjiga pročitana prije nove godine je A.B. Dosje kuhinja - pogotovo zato što ga redovito pratim u tom tv. serijalu na DMAX-u ili XXP-u (isti program).

    Još se spremam kupiti - pa me spriječite ako ne valja...

    - Probudite genijalca u svom djetetu
    - Čarobne svjetiljke
    - Prirodni ljekovi za koje oni ne želite da znamo

  43. #143

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Nama se "Čarobne svjetiljke" jako svidjaju. Imamo broj 2, a planiramo kupiti i prvu knjigu. Ali jos bolje dječje priče toga stila su nam "Kakav će ti biti dan odlučiti možeš sam", autorice Sanje Brbora:
    http://www.alinea.hr/9531801061.htm

  44. #144

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Nama se "Čarobne svjetiljke" jako svidjaju. Imamo broj 2, a planiramo kupiti i prvu knjigu. Ali jos bolje dječje priče toga stila su nam "Kakav će ti biti dan odlučiti možeš sam", autorice Sanje Brbora:
    http://www.alinea.hr/9531801061.htm

  45. #145
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja trenutno čitam "traži i bit će ti dano" od esther i jerry hicks
    a čitati stignem jedino na wc-u, tamo nam je glavna knjižnjica

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i ja čitam na zahodu

  47. #147
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Mene ovakvi topici deprimiraju..

  48. #148
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Zagorka " Kamen na cesti"

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Ne čitam od ljeta. tada uživala ko prasac u biografiji Johna Casha i Tolkinu (ona nova, sad zaboravila naziv, djeca nekoga). Od ljeta naovamo, samo stručna literatura i povremeno novine. Sad planiram zaroniti u Reqvijem za Silver Surfera (strip).

  50. #150
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    aries24:
    a čitati stignem jedino na wc-u, tamo nam je glavna knjižnjica Rolling Eyes
    maria71:
    i ja čitam na zahodu
    i mene čeka ista sudbina uskoro...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •