Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Campylobacter coli

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno Campylobacter coli

    Nakon 7 dana proljeva bez temperature na svoju ruku sam otišla u Zaraznu bolnicu da ispitaju krv i stolicu moje 9. mjesečne djevojčice. U stolici je pronađena bakterija campylobacter coli i pedijatrica joj je prepisala sumamed. Iako smo popili propisanu dozu njoj proljev još uvijek traje, danas je već 16 dan. Njeno opće stanje nije loše, samo malo više spava, ali me taj proljev jako zabrinjava. Tražila sam odgovore i u Zaraznoj i od svoje pedijatrice, ali ih nisam dobila. Moja curica ne povraća, slabije jede, a stolica ima otprilike 8 unatoč sumamedu, terapija je završila prije 3 dana. Žalosna sam što je uopće zaražena tom bakterijom, a još mi je gore jer u literaturi piše da proljev može trajati maksimalno 10 dana, a kako danas izgleda kao da joj proljev neće stati.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Mi nismo imali to, nego salmonelu. Ali sa kašastim stolicama, i dugo nakon što je dokazano da salmonele više nema, daklo ukupno 2 mjeseca od početka je malena imala takvu stolicu. Isto nisam dobila konkretne odgovore od pedijatrice niti od drugih doktora kod kojih sam se raspitivala, osim od naše drage forumašice bibai, koja mi je rekla da je to normalno. Nemoram ti ni reći da sam bila luda od brige, i da sam već pomislila i na alergiju na miljeko, i na vraćanje salmonele, i na svašta, ali zapravo sve je bilo ok. malena crijeva trebaju vremena da se oporave.
    samo neka puno pije, moja je pila i više od litre dnevno, i to me nekako umirilo.
    To je naše iskustvo, možda pomogne. Ali svakako traži potvrdu od medicinara.

  3. #3
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    milli, moja lada je imala campilokateriju i proljev koji je trajao oko dva tjedna. njeno opće stanje je bilo odlično i nije imala drugih simptoma, a dehidracije se nisam bojala jer je tada puno cicala. kad sam konačno dala stolicu na analizu proljev je već prošao tako da je to preboljela bez ikakve terapije.
    jel' tvoja malena doji? ako ne doji važno je samo da unosi dosta tekućine.
    a da se konzultiraš s pedijatricom pa da ponovite potrebne pretrage?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    pinocchio, dojimo,ali štrajka na ciki što mi je jako žao. Stavim ju na prsa, povuče dva-tri puta i odustane te se nastavi igrati.Oduvijek je voljela papati i piti, a sada vrlo malo pa sam naravno zabrinuta. Mislim da ću završiti kod privatnog pedijatra jer nam je proljeva stvarno dosta, a stolicu ću dati na novu analizu.
    nevera-lakše mi je kada sam vidjela da nažalost proljev može trajati jako dugo. Bojim se samo da li će se njena mala crijeva uspijeti oporaviti. Kako je tvoje dijete nakon izliječenja?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Ma kod nas je sve za 5. Kao da nikad nije ništa bilo. To vrijeme kad je imala te polu proljevaste stolice smo izbjegavale hranu koju otvara. Dakle krušku, mlijeko-( adaptirano ), suho voće koje obožava smo potpuno izbacili, pila je rižino mlijeko, i šipkov čaj, vodu + ORS. jela je u principu normalno, osim što joj nisam davala " jaku " hranu, dakle ništa masno, teško, grahorice. Ali vi ste još mali, pa i tako ne jedete takvu hranu.
    Jedno vrijeme su trajale stolice koje su se lagano, svakom danom sve više " zgušnjavale " i onda nakon puna 2 mjeseca prava tvrda kakica. Taj dan sam bila presretna.
    Ja sam joj davala Ferizym junior probiotike i to u kapsulama, pola kapsulice ujutro i pola navačer. I to smo dobili preporuku da dajemo dok god se stolice ne normaliziraju.
    Mislim da taj sumamed koji je popila sigurno ima utjecaja i na stolicu, nama dugo nakon antibiotika ostaje mekana stolica, što u principu nije uobičajeno, obično bude samo za vrijeme ili kratko nakon uzimanja antibiotika, a za to nam je pedica rekla da nema razloga za brigu, jer malena je jednostavna takva, crijeva su nam osjetljiva. jednostavno svako dijete drugačije reagira. U svakom slučaju, za tvoj mir preporučam da napraviš analizu kod privatne pedice, ja sam ti tu ziherašica.
    Kad ti kaže da je sve ok, konačno ćeš se moći opustiti. Šaljem ti jedan veliki zagrljaj, jer točno znam kako ti je.
    javi kad se pokakamo tvrdo, da malo slavimo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    nevera puno hvala na podršci. Naravno da ću javiti čim nam se stolica normalizira. Danas je počela uzimati Prolife za obnovu crijevne flore.

  7. #7
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel znate da li je moguce zarazaziti se ovom bakterijom pijuci losu vodu? Kod nas kad pada kisa, voda nije za pice. A ja jedan dan nisam uopce procitala da je voda zabranjena i svi smo pili vodu iz pipe. Nakon par dana malac je dobio visoku temp i proljev. Danas nalaz pokazao ovu bakteriju.
    Sutra cemo vidjet kod doktorice treba li mu terapija. Njemu su svi simptomi prosli, osim sto slabo jede.

  8. #8
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jel znate da li je moguce zarazaziti se ovom bakterijom pijuci losu vodu? Kod nas kad pada kisa, voda nije za pice. A ja jedan dan nisam uopce procitala da je voda zabranjena i svi smo pili vodu iz pipe. Nakon par dana malac je dobio visoku temp i proljev. Danas nalaz pokazao ovu bakteriju.
    Sutra cemo vidjet kod doktorice treba li mu terapija. Njemu su svi simptomi prosli, osim sto slabo jede.

  9. #9
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    evo, i mi je prijavljujemo, ali cb jejuni. 2 dana povišene temperature i 3 dana proljeva, nalazi sa zarazne došli nakon 5 dana kad je sve skupa prošlo, ali joj je pedica ipak dala eritromicin da joj se ne vraća, s tim da i mi svi moramo kod epidemiologa da oni utvrde da nismo mi kliconoše. bolest je zarazna i dijete treba staviti u kontaktnu izolaciju ( ne u vrtić,jaslice ili među drugu djecu).

    Osim ponašanja kod doktora, bila je i super raspoložena, zaigrana osim kad je imala temperaturu,ali to je normalno.

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I ja se prijavljujem. Malenoj nakon proljeva s tragovima krvi i sluzi dokazala campylobacter jejuni Nemam pojma od kud je to pobrala, kad smo svi ostali ok. Doduše 10 dana prije nje je stariji ima povraćanje, proljev i temperaturu, ali većinu bolesti nije bio doma (kod bake mu krenulo).
    Stalno mislim kako smo mi krivi da smo ju time zarazili jer nešto nije bilo dobro oprano

    Inače, ona nije imala temperaturu, samo taj proljev. Na zaraznoj su nas preko noći ostavili na infuziji

    Popila je sumamed. Moram javiti pedici, baš me zanima što dalje, ako treba jel

  11. #11
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj maliso je isto imao taj campylobacter jejuni sa nekih 7-8 mjeseci, i sad nedavno ponovo. To je vjerojatno taj isti koji se pritajio... dalje ti ide da par dana nakon sto je popila antibiotik ponovo analiziraju stolicu... pa bakterije vjerojatno nece vise bit.

    Bit ce sve ok!

  12. #12
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne salje nas pedica nikud dalje. Popila sumamed, i rekla nam da nastavimo neko vrijeme s probiotikom

    Bas mi koma,nemam pojma kako je skupila kad sve pazimo

  13. #13
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A ok vidit cete, ako i dalje bude problema sa stolicom. Al,vjerujem da nece. A tko zna di je pokupila, dogodi se. I ovaj moj mali, za razliku od starijeg,skoro da i nije stavljao ista osim hrane u usta,pa se zarazio. Glavno da je sad dobro!

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Imam pitanje ak netko zna
    U bolnici nam dali 3 dana sumameda prije nalaza. To je popila. Danas dosao nalaz, pise samo S za eritromicin,nista drugo navedeno.
    Kad sam se cula s pedicom nisam znala za taj dio.

    Jel mogu racunati da je i sumamed pomogao,ako je njoj sad bolje?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Imao je mm prije skoro godinu dana, ali dali su mu samo nešto da pokušaju zaustaviti proljev i infuzije. Jedan dan je bio u bolnici. Nikakav antibiotik (u AT). Prošlo je nakon 3-4 dana. Nakon toga je došao zdravstveni zavod i pokupio podatke, to se mora sve prijaviti.
    Mislimo da ne on pokupio na pipi dok je punio bocu u kampu. Ali, tko će ga to znat, možeš jedan list salate ofrlje oprati ili s vilicom preokrenuti sirovo, pa onda istom pečeno meso...

  16. #16
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ona je dobila antibiotik jer je malena, pa da pokriju moguce komplikacije

    Kuzim kak se stariji zaraze,al ona s 4 i pol mjeseca? Nit jede,nit dira nesto takvo. Mi svi peremo ruke...

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A možda je to još u bolnici skupila

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A ona je još beba...nisam to ulovila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •